Київ, вулиці Євгена Чикаленка, Бориса Грінченка.

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 9 лют 2025
  • Вулиця Євгена Чикалнка - вулиця в Шевченківському районі міста Києва, місцевість Старий Київ.
    Частина вулиці між Прорізною вулицею та бульваром Тараса Шевченка виникла у 1840-х роках і мала назву Єлизаветинська. З 1869 року - Новоєлизаветинська. Заключна частина вулиці сформувалася на початку 1870-х років, коли було продано та забудовано пустир навпроти університету (частину пустиря було забудовано, частину - перетворено на парк. 1899 року надано назву Пушкінська, з нагоди 100-річчя від дня народження Олександра Пушкіна.
    На вулиці майже повністю збереглася забудова кінця XIX - початку ХХ століття. Лише початкова частина вулиці частково постраждала під час руйнування Хрещатика восени 1941 року і декілька будинків було знищено.
    У 70-х роках XIX ст. власником усієї парної частини вулиці був Василь Тарновський, який згодом частинами продав величезне землеволодіння. Вулиця належала до першого розряду, тому її забудовували кам'яними фасадними дво- і триповерховими будинками.
    Сучасна назва вулиці на честь мецената, одного з ініціаторів створення Центральної Ради Євгена Чикаленка - з 2022 року. Така пропозиція набрала найбільшу кількість голосів при голосуванні на платформі «Київ Цифровий».
    Вулиця Бориса Грінченка
    Вулицю прокладено у першій половині 50-х років XX століття під назвою Новопушкінська. Сучасна назва на честь письменника Бориса Грінченка - з 1988 року[1].

КОМЕНТАРІ • 2

  • @gorathegreatest
    @gorathegreatest 2 місяці тому +1

    ох ти і клоун, на червоний треба зупинятись, і на пішоходних переходах людей пропускати

  • @vyacheslavpavlenko6979
    @vyacheslavpavlenko6979 2 місяці тому +1

    Таке враження, що відбувається змагання, хто більше зробить порушень ПДР. А де 200, чи 300 тисяч поліцейських, які замість боронити країну на фронті, імітують підтримку правопорядку на дорогах?