Kísérletek fénnyel, lézerrel

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 4 гру 2024

КОМЕНТАРІ • 6

  • @retrobudapest
    @retrobudapest 7 років тому +4

    Na így nem szabad filmet csinálni , egy csomó kísérlet nem látszik .

  • @karvakferenc
    @karvakferenc 9 років тому +3

    A betéthangok, zenék, nemhogycsak idegesitöek, de zavaróak is. Ilyen filmeknél, jopbb ha minden rezdülés élethüen figyelhetö meg. Még az apró neszek is. Semmi szükség nincs akusztikai dramatizáció növelésére. A csinnadrattát a diszkóban játszátok le, ne fizikai kisérletek közben.

    • @petersalamon3980
      @petersalamon3980 8 років тому +2

      Teljesen egyetértek a zenével kapcsolatos meglátásoddal, de amellett engem ezek is zavartak: 22:34 "... optikai kábelből látunk egy mintát KICSOMAGOLVA..." 21:48 "...Egy igazi, ÉLÖ optikai szálat tartok a kezemben." 24:56 "...Hogyha nem MONOKROMATIKUS fénnyel végezzük el ezt a kísérletet, hanem EGYSZÍNŰ fénnyel..." - Mindezek mellett az sem mindegy, hogy még dögunalmas is az egész. pedig én tényleg szeretem a fizikát.

    • @ferenckarvak
      @ferenckarvak 7 років тому +2

      figyeld meg, hogy a multimédiális fejlettség ellenére, mennyire primitiv oktatófilmek készülnek. MInden eszköz megvan, de nem képesek úgy használni azokat, hogy a lehetö legjobb pedagógiai hatást kiválthassák. Ehhez nem pénz kell sem eszköz, hanem képesség.

  • @ervinfilemon2858
    @ervinfilemon2858 7 років тому +1

    Tanúlságos , hasznos , világos és érthető , - jó kis videófilm ...Röviden azért egy talán "szokatlan " megállapítást és MAGÁNVÉLEMÉNYT szeretnék megfogalmazni ..amivel minden bizonnyal lesznek akik egyet értenek , és lesznek akik nem .../ sőt olyanok is akik nem is értik, hogy miről beszélek .../ Nem is valami átfogó értelmezés lenne mindez , csupán egy apró / ? / észrevétel ...további gondolatébresztőnek szánva ... ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 7 perc után itt szóba kerül röviden az "optikai rácsok " hatásának értelmezése a lézerfény által keltett interferencia képben ...és ennek a kísérleti tapasztalata ... / üveglapokra karcolt csíkok sűrűség változatai szerint készített foton kvantumenergia " szűrők " .../ HA A SZŰRŐ SŰRŰBB , AKKOR AZ INTERFERENCIA CSÍKOK RELATÍVE RITKÁBBAK ! ! ! -de HA A SZŰRŐ RITKÁBB , AKKOR AZ INTERFERENCIA CSÍKOK RELATÍVE SŰRŰBBEK ! ! ! OK ! - így igaz , ez a " megfogható " tapasztalat , de nem ártana talán értelmezni ...! ! ! amit tulajdonképpen a " tudomány " 100 év óta sem tett meg ...és ezért a kétlyukas interferencia kísérlet is többé - kevésbé még a mai napig is csak az elméleti fizika nagy "BŰVÉSZMUTATVÁNYA " maradt .../ Einstein kozmikus téranyag tagadó elméletével és a kozmikus fizikai valóságot nélkülöző " fotonelméletével " együtt .../ --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Itt és most nem mennék a részletekbe / megtettem már máshol százszor / de azt nagyon fontosnak tartanám megjegyezni , hogy az optikai szűrők is / mint minden kvantum energia kapuk / energia reflexiós és téridőleosztásos hullámhossz szelekciót végeznek ...és a kapu után csak az az energia illetve impulzus származék jelenik meg nyilvánvalóan , ami átjutott rajta ! - ha nem lenne eléggé világos még mindig , akkor vegyük észre , hogy ha sürű optikai ráccsal kizárjuk a relatíve nagy energiaszármazékú hullámösszetevőket, akkor a "túloldalon " az ernyőnél már csak a kisebb energiatrartalmú ÉS ALACSONYABB FREKVENCIA ÖSSZETEVŐK JELENHETNEK MEG ...ez pedig ritkább energia interferencia csíkokat jelent ...Fordítva pedig . ha nagyon ritka az optikai rács és alig alig van kölcsönhatása a haladóhullámokkal , akkor az elektromágneses relatív álló és haladóhullámú energiatranszformáció GYAKORISÁGA BÁR KISEBB , DE A MAGASABB ENERGIAKVANTUMOK MEGMÉRETTETÉSE NAGYOBB FREKVENCIA ÖSSZETEVŐKBEN REALIZÁLÓDIK ...sűrűbb interferencia csíkok keletkeznek ...

    • @tgely
      @tgely 3 роки тому

      Jó lenne eldönteni végre, hogy az elektronok taszítják vagy interferálják egymást, mert ez a koherenciazavar diszlokációs momentumot generál a fizikában. Bár az interferenciához sem a terjedési közeg azonossága sem a két hullám egyidejűsége nincs meg a kétrés kísérletben mégis kitartóan interferenciáról beszél mindenki, ami láthatóan számomra inkább a diffrakcióra hasonlít ezzel összedöntve minden eddigi magyarázatot.