Kupiłem jesienią rower trekkingowy KALKHOFF Endeavour 8 z paskiem CDN . w tym roku zrobiłem 1531 km zanim zerwał się pasek. nie wytrzymał 15, 10 czy nawet 5 tyś km, na pasku i zębatkach nie ma śladu zużycia a pasek był traktowany delikatnie z prawidłowym naciągiem (mam przyrząd na kontroli naciągu). zwyczajnie strzelił w trakcie ostrego ruszania. miałem przerobić go na zwykły łańcuch ale dałem mu jeszcze jedną szansę i kupiłem za 440 zł pasek CDX. co do filmu zgadzam się że pasek jest świetnym rozwiązaniem do roweru którym dojeżdżamy kilka max kilkanaście kilometrów do pracy. jest zupełnie bezobsługowy, czysty i zawsze gotowy do jazdy, (raz w roku serwis piast za 200 - 300 zł) do roweru wyprawowego nie zdecyduję się na to rozwiązanie, zerwany łańcuch naprawię w kilka minut skuwaczem i dodatkową spinką, na pasek czekałem tydzień (o 120 zębach był w dwóch sklepach w Polsce !!!) a łańcuch kupię w każdym sklepie rowerowym,
Fantastycznie poskładany, przemyślany i spójny rower. Co do supportu - jeśli połówki tego insertu są minimalnie przekręcone wobec siebie osiowo podczas ustawiania napięcia, to korba ostatecznie też będzie siedziała w łożyskach "krzywo" (po angielsku jest piękniejsze słowo - misalignment) i to wykańcza każde łożyska. Polecam pooglądać kanał Hambini gdzie do porzygu wręcz gość mówi o tym problemie, obecnym nawet w klasycznych ramach, które po prostu są bardzo nieprecyzyjnie wykonane.
Nooo wreszcie rower z dobrym napędem! Ile można o tych łańcuchach oglądać ;) Również posiadam podobny rower, marki Raleigh, również na pasku CDX i Alfine sg-s7001-8 i uważam że to jest najlepszy napęd od shimano. Piasty te są bardzo wytrzymałe, moja ma przejechane dopiero ponad 1000 km u mnie a jest używana (nie wiadomo jaki ma dokładny przebieg). Na trzech biegach słychać jakieś metaliczne dźwięki, a nadal działa normalnie mimo że cisnę na niej również w terenie. Co do opon to polecam bardzo Continental AT Ride (700x42c), są tanie, mają dość niskie opory toczenia i świetnie radzą sobie w terenie.
Fajny rower. Moim zdaniem na dłuższe trasy baranek ma większą liczbę pozycji do trzymania i jest wygodniejszy. Długo nie chciałem przejść na baranka i nawet szosę kupiłem z prostą kierownicą. Od 6 lat jeżdżę przełajówką/gravelem do pracy i na wycieczki po lasach etc oraz z sakwami i uwielbiam baranka. Dla mnie gravel jest najbardziej uniwersalny. Też myślę o prądnicy Alfine, dzięki za opinię co do jej oporów.
Świetny materiał - ciekawy pojazd, bardzo dobrze opisujący go właściciel. Jeśli gość nie ma na co dzień do czynienia z testami jednośladów, to brawa tym większe.
Mam rower polskiej firmy Unibike Freeway z roku 2018 z bliźniaczym napędem -pasek Gates CDX z przodu korba 55 z tyłu zębatka 22 (myślę o jakiejś zmianie bo podjazdy są rzeczywiście ciężkie) Jeśli chodzi o rozwój konstrukcji to miałem podobną wizję dynamo alfine, dobre oświetlenie, jest też mała amortyzacja z przodu RST STEM SHOCK włożony w sztycę widelca - dążenie do obniżenia masy. Rowerkiem świetnie się jeździ.
@@MikeleKonstantyFiedorowiczIV piasty wewnetrzne sa drogie. To fakt. Ale zawieraja w sobie przerzutke, kasete, często hamulec. Maja swoje zalety i wady. Jak wszystko. Pozdrooooo
@@pietrekt.807 No właśnie i jak jedno z tych sie spartoli to wszystko musisz wymieniać, na piasty wewnetrzne potrzeba wiedzy. Jeszcze jak kupisz nowe to masz raczej bezproblemową obsługę jak jeździsz rekreacyjnie po mieście ale jak używany kupujesz i trafi ci się zajeżdżona to po chłopie.
Do piast planetarnych nie ma części zamiennych. Kupujesz cały wkład w cenie niewiele mniejszej niż nowa piasta albo polujesz na używane na części i liczysz na szczęście. Mam nexusa7 i jego serwis to był koszmar. Dałem się namówić bo miała być bezobsługowa, a jest to zwyczajnie bzdura. Jak ktoś jeździ zimą to absolutnie trzeba czyścić i smarować wnętrzności przed i po zimie. No i hamulec torpedo to też porażka. Nie rozumiem dlaczego nadal robią coś takiego skoro mocowanie pod tarczę byłoby tańsze i dawało większe możliwości.
@@Rozbujnik_Rumcajs Co Ty tam serwisujesz? Może robisz rocznie 5k km to trzeba nasmarować ale ogólnie te piasty są nie do zajechania, wystarczy umiejętnie zmieniać biegi, a serwis faktycznie może być nieopłacalny bo nowy Nexus 7 bez osprzętu kosztuje 300zł.
Coś mi się wydaje, że padający suport w tych rowerach to bolączką, będzie to zależalo jak na tym mimośrodzie napniesz pasek, im mocniej będzie napięty tym większe obciążenie na łożyska, postaraj znaleźć złoty środek, napewno nie napinaj zbyt sztywno tego paska i będzie na pare sezonów, jesli tylko 1 sezon wytrzymuje to napewno masz za mocno go napiętego. Pozdrawiam
Te paski lubią być napięte mocno. Im mniej napięty tym szybciej się zużywa, a zobacz sobie ile wołają za ten pasek. Z dwojga złego wolałbym już wymieniać łożyska w suporcie
Fajny rower, nawet bardzo! Szajbajarz jednak z tą recenzją że to cud że rower wytrzymał trasę z Mediolanu no to przesadził. Przecież widać że to nie jest miękki sprzęt. Nawet dzyndzoł ma - taki sam jak mój:-)
Fajny rower :) chętnie skorzystam z twojego doświadczenia odnośnie doboru przedniego bagażnika oraz opon jako alternatywy dla schwalbe marathon plus. Jeśli rozważasz SPD to polecam shimano pd-t8000.
Tubus - bardzo dobry, OK. Weź pod uwagę że z uszkodzoną powłoką malarską będzie rdzewiał (Cr_Mo). Należy go odpowiednio zabezpieczyć przed hakami (również plastikowymi) i otarciami od sakw. Najlepiej zabezpieczyć całe boki. A o tym mało kto wie i mało kto robi... pozdro. szerokości * 2.
Ciekaw jestem kiedy/czy wprowadzą rozwiązanie na pasek klinowy z kombajnu zbożowego - Wariator jazdy. Dobrze przeprojektowane dawało by ogromny zakres przełożeń. Kwestia wagi trudna ale kat pasa napędowego zawsze taki sam.
110kg? Ja sam waze 116 a gdzie jeszcze bagaz 😂 mialem brac rower z paskiem ale tu w nl na miejscu nie maja trzeba czekac pol roku na zamowienie. Wzialem na lancuchu batavus finez i bardzo dobrze sprawdza sie. Biegi nexus 7 i hydrauliczne hamulce .
trochę wchodzi ale raczej mało bo pasek jest suchy więc błoto tak łatwo się nie przykleja. Kiedyś miałem taki totalnie zabłocony, więc po prostu polałem go wodą i po problemie.
@@remigiuszpopkiewicz396 Rohloff to absolutna rewelacja, rowerowe DSG. Piasta sprawdzona na milionach km, bardzo precyzyjnie zamontowana, działa bez zarzutu. 560 procent rozpiętości, działa bez sprężyny (dwie linki) więc nawet w przypadku zerwania linki zostajesz na aktualnym biegu i m8zna jechac lub ręcznie przerzucić nizej/wyżej. Działa w kąpieli olejowej która co roku lub 5 tyś km zalecają wymieniać . Części dostępne na Amazon lub w niemieckich sklepach int ale przez ok 10 tyś km u mnie nic się nie stało.
@@remigiuszpopkiewicz396 Aha, mam nexusa 8 w rowerze miejskim i generalnie jedyne różnice - Rohloff lżej zmienia biegi (Brak sprezyny) - mniejsze procentowo zmiany przełożeń- R ma ok 13,5 proc pomiędzy biegami
Hej, masz jakieś swoje zasady lub czy są jakieś wytyczne apropos serwisu piasty Alfine 8 (mam na myśli smarownie). Są jakieś zalecane okresy? Masz to jakoś wypraktykowane ?
a wymieniałeś olej/smar? jeśli tak, to co jaki dystans? mam Unibike Freeway z dokładnie tym samym napędem i ja bym tak ochoczo paska nie polecił. Jasne, wytrzymuje dużo, ale jedzie się zdecydowanie ciężej niż z łańcuchem. Rozważam nawet wymianę paska na łańcuch, ale nie mam pewności czy większe opory nie wynikają też z tej piasty. Szacun za przejechanie z Mediolanu
oddałem piastę na czyszczenie i wymianę smaru po jakimś tysiącu kilometrów bo producent chyba tak zaleca. Generalnie sam pasek nie generuje większych oporów, chyba, że jest zbyt mocno napięty. Im mniejsze napięcie tym mniejsze opory, ale nie można też przesadzić bo zacznie przeskakiwać. Można to zmierzyć takim specjalnym przyrządem firmy Gates Carbon Drive, albo apką tej samej firmy. Napęd z piastą wielobiegową ma trochę niższą sprawność niż zwykły napęd z zewnętrznymi przerzutkami, ale tylko gdy jest super czysty jak u Szajbajka :) gdy jest już trochę brudny i zaniedbany to taki napęd z piastą i paskiem wygrywa. (czytałem o tym kiedyś artykuł gdzie to porównali) także jak masz duży opór to skupiłbym się raczej na zmniejszeniu napięcia paska i dopompowaniu lub wymianie opon na takie z mniejszym oporem toczenia bo tam można zaoszczędzić sporo Watów :) tu jest fajna porównywarka: www.bicyclerollingresistance.com
tez pierwsze slysze ze alfine lubia cieknac ja mam alfine 8 tez uwazam ze to jest chyba najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o cena a jakosc. na dodatek bezobslugowosc gatesa bezcenna
Ja mam shockblaze r7 pro 27.5" opony Michelin Grip.R podwyższony bieżnik. Wjadą wszędzie. Też mam wkładkę-taśmę kauczukową między oponą a dętką i od 4lat żadnych kapci, a rower mam 5lat. Ja mam napęd łańcuchowy, i bardzo sobie chwalę. Dobrze wyczyszczony i nasmarowany, praktycznie niesłyszalny. Jedno ale, rowerzysta potrąci rowerzystę? Jak już, doszło do zderzenia
Hej, planuje zakup kogi na pasku. Mówiłeś że jeździłeś w podjazdach góry czy faktycznie te przełożenia wystarczają żeby takie 6_12 procent podjazdy robić ? Nie miałem nigdy doświadczeń z takim rowerem.
ja mam 3 rowery i z tego jeden na pasku... i to wlkasnie na nim najwiecej smigam.. wytrzymalosc paska i bezobslugowosc czyli brak czyszczenia i smarowania moim zadnie to zaleta bezcenna..oszcedzasz czas i pieniadze
SUPORT - GWINTOWANE ŁOŻYSKA ZEWNĘTRZNE „Serwis roweru to nie szukanie problemów - one się same znajdą. To szukanie rozwiązań tych problemów - one same się nie znajdą” ™ (moje) #1. Suport - prawdopodobnie montaż niewłaściwy, do poprawki… Brak możliwości poprawnego osadzenia i uzyskania optymalnego podparcia dla misek. Właściwa siła dokręcenia to za mało. Brak szczelności. Połączenia gwintowane są niestabilne. Nieprawidłowo rozkładające się naprężenia na łożyskowaniu… Jest bardzo prawdopodobne, że krawędzie mufy przed fabrycznym malowaniem nie zostały odpowiednio „obrobione”, a dodatkowo mogą być pomalowane. Bezwzględnie mufa suportu do planowania (przefrezowania), a gwinty dla pewności do przegwintowania. To i poprawne osadzenie misek powinno wyeliminować Twoje problemy. Krawędzie mufy suportowej powinny być równe, równoległe względem siebie oraz równoległe względem osi ramy (roweru), a tym samym prostopadłe względem osi suportu (gwintów mufy suportowej). #2. Zewnętrzne, gwintowane łożyska suportu Token - najwyższy model (zintegrowana oś opiera się bezpośrednio na łożysku, a nie na plastikowej tulei. Możesz nabyć prasę do łożysk i je wymieniać we własnym zakresie... #3. Zabezpiecz całe boki przedniego bagażnika. Cr-Mo rdzewieje… Oklej go (na gorąco) specjalną folią. Masz pytania, to pytaj... pozdro. szerokości *2.
no właśnie o dziwo nie, czasem zmieniam jako pozycję rąk, ale generalnie jest ok. Może to kwestia tego, że dobrze trafiłem z geometrią i rozmiarem ramy...
Czy nie brakuje Ci trochę 9-tego i 10-tego przełożenia? Sam używam Beltway 8 z 2017 roku i mnie brakuje trochę możliwości szybszej jazdy, zwłaszcza po płaskim i na zjazdach. Zastanawiam się nad zmianą przedniej zębatki na 50-52 T lub założeniu piasty Rohloffa (tylko cena jest masakryczna)
Powyzej 40 km/h troche brakuje ale rzadko kiedy jade dluzej z taką prędkoscią a zalezy mi na niskich przelozeniach od dołu.. ale jak jeżdzisz na lekko i z duzymi prędkosciami to większa tarcza z przodu to dobry pomysł!
@@artur5471 Jak sprawuje się napęd po kolejnym roku użytkowania? Jak często wymieniasz olej? Zastanawiam się na kupnem roweru z paskiem i przekładnią Alfine 11, czy nadal polecasz?
Były trzy generacje Alfine 11 do tej pory. Pierwsza SG-S700, która faktycznie ciekła. SG-S7000, która już została poprawiona oraz najnowsza SG-S7001, która otrzymała dalsze ulepszenia i również nie ma problemu z cieknięciem. Chyba niedawno wprowadzona została kolejna generacja ale nie jestem pewien. W każdym razie trzeba uważać tylko na najstarsze.
jesli chodzi o opory opony to na samej gorze jest oczywiscie speed king 2 z continentala a ze schwalbe to big one ktora jeszcze lepsza jest i dorownuje oporami oponom szosowym,tyyyyle,ze......to opony duuuuzo wieksze a tym samym wygodniejsze,resorujace rower,wiec nie pojmuje jak mozna do roweru turystycznego takie waskie kiszki wkladac ,ktore trzeba na kamien napompowac ,zeby w ogole mozna bylo je porownywac z wymienionymi wyzej. te duze opony ani jakos wiecej nie waża a opor na flaku-czyli mega wygodne maja taki sam jak te kiszki napompowane na kamien ,ktore zamieniaja rower w narzedzie tortur a nie co czym mozna jezdzic!!!!!
Pytanie po czym się jeździ :) ja jeżdżę głównie po asfalcie, pompuje na jakieś 4 atmosfery i jest w porządku. Wiadomo grubsze opony to większy komfort ale masa rotowana rośnie i rower grozej przyspiesza, także coś za coś..
@@rowerowysztos nie wiem czy zalapales ale mowi sie tu o rowerze turystycznym. od kiedy to w takim rodzaju jazdy bierze sie pod uwage przyspieszenie??? od kiedy to w takim rowerze dodatkowa masa ratujaca na poziomie 50-100 gram ma jakiekolwiek znaczenie.moja opona schwalbe furious fred 2,4 cala wazy 400 gram a taka cienka kiszka 300-350????co to za roznica? pompujesz do 4atm i nadal nic nie rozumiesz. rower na 4 atm to madejowe loze sluzace do tortur a ten sam rower na wielkich oponach przy 2 atm to bentley na topowym resorowaniu. podkresle tylko ze przy tych 2atm opor jest taki jak u ciebie przy 4 atm w waskich kiszkach!!!
Kupiłem jesienią rower trekkingowy KALKHOFF Endeavour 8 z paskiem CDN . w tym roku zrobiłem 1531 km zanim zerwał się pasek. nie wytrzymał 15, 10 czy nawet 5 tyś km, na pasku i zębatkach nie ma śladu zużycia a pasek był traktowany delikatnie z prawidłowym naciągiem (mam przyrząd na kontroli naciągu). zwyczajnie strzelił w trakcie ostrego ruszania. miałem przerobić go na zwykły łańcuch ale dałem mu jeszcze jedną szansę i kupiłem za 440 zł pasek CDX. co do filmu zgadzam się że pasek jest świetnym rozwiązaniem do roweru którym dojeżdżamy kilka max kilkanaście kilometrów do pracy. jest zupełnie bezobsługowy, czysty i zawsze gotowy do jazdy, (raz w roku serwis piast za 200 - 300 zł) do roweru wyprawowego nie zdecyduję się na to rozwiązanie, zerwany łańcuch naprawię w kilka minut skuwaczem i dodatkową spinką, na pasek czekałem tydzień (o 120 zębach był w dwóch sklepach w Polsce !!!) a łańcuch kupię w każdym sklepie rowerowym,
Fantastycznie poskładany, przemyślany i spójny rower. Co do supportu - jeśli połówki tego insertu są minimalnie przekręcone wobec siebie osiowo podczas ustawiania napięcia, to korba ostatecznie też będzie siedziała w łożyskach "krzywo" (po angielsku jest piękniejsze słowo - misalignment) i to wykańcza każde łożyska. Polecam pooglądać kanał Hambini gdzie do porzygu wręcz gość mówi o tym problemie, obecnym nawet w klasycznych ramach, które po prostu są bardzo nieprecyzyjnie wykonane.
muszę to sprawdzić.. dzięki za pomoc!
Mufkę można splanować. Mi bardzo zależało aby nie zmieniąc roweru a też.mialem problem z łożyskami. Od czasu przegwintowania jak makiem zasiał :)
Świetny rowerek... Fitnessy z roku na rok wyglądają coraz lepiej. Super
Nooo wreszcie rower z dobrym napędem! Ile można o tych łańcuchach oglądać ;)
Również posiadam podobny rower, marki Raleigh, również na pasku CDX i Alfine sg-s7001-8 i uważam że to jest najlepszy napęd od shimano.
Piasty te są bardzo wytrzymałe, moja ma przejechane dopiero ponad 1000 km u mnie a jest używana (nie wiadomo jaki ma dokładny przebieg).
Na trzech biegach słychać jakieś metaliczne dźwięki, a nadal działa normalnie mimo że cisnę na niej również w terenie.
Co do opon to polecam bardzo Continental AT Ride (700x42c), są tanie, mają dość niskie opory toczenia i świetnie radzą sobie w terenie.
Fajny rower. Moim zdaniem na dłuższe trasy baranek ma większą liczbę pozycji do trzymania i jest wygodniejszy. Długo nie chciałem przejść na baranka i nawet szosę kupiłem z prostą kierownicą. Od 6 lat jeżdżę przełajówką/gravelem do pracy i na wycieczki po lasach etc oraz z sakwami i uwielbiam baranka. Dla mnie gravel jest najbardziej uniwersalny. Też myślę o prądnicy Alfine, dzięki za opinię co do jej oporów.
Świetny materiał - ciekawy pojazd, bardzo dobrze opisujący go właściciel. Jeśli gość nie ma na co dzień do czynienia z testami jednośladów, to brawa tym większe.
Mam te same opony w moim przełaju, szczerze polecam! A rower wpisuje się w moje preferencje, fajna maszyna!
Mam rower polskiej firmy Unibike Freeway z roku 2018 z bliźniaczym napędem -pasek Gates CDX z przodu korba 55 z tyłu zębatka 22 (myślę o jakiejś zmianie bo podjazdy są rzeczywiście ciężkie)
Jeśli chodzi o rozwój konstrukcji to miałem podobną wizję dynamo alfine, dobre oświetlenie, jest też mała amortyzacja z przodu RST STEM SHOCK włożony w sztycę widelca - dążenie do obniżenia masy.
Rowerkiem świetnie się jeździ.
Naprawdę piękna recenzja własnego roweru
Super rower takich więcej recenzji😁
Super rowerek! Super recenzja! I napęd na pasek,rewelacja!👍👍👍🎖️🎖️🎖️💪
Taki naped to przyszlosc, wygoda i minimum serwisu. Ale dzwonek i bidon the gest :-) pozdroooooo
Zobaczysz jak się spartoli i pójdziesz do Polskiego serwisu. Tyle ci policzą że kupiłbyś za to drugi, używany i firmowy rower.
@@MikeleKonstantyFiedorowiczIV piasty wewnetrzne sa drogie. To fakt. Ale zawieraja w sobie przerzutke, kasete, często hamulec. Maja swoje zalety i wady. Jak wszystko. Pozdrooooo
@@pietrekt.807 No właśnie i jak jedno z tych sie spartoli to wszystko musisz wymieniać, na piasty wewnetrzne potrzeba wiedzy. Jeszcze jak kupisz nowe to masz raczej bezproblemową obsługę jak jeździsz rekreacyjnie po mieście ale jak używany kupujesz i trafi ci się zajeżdżona to po chłopie.
Do piast planetarnych nie ma części zamiennych. Kupujesz cały wkład w cenie niewiele mniejszej niż nowa piasta albo polujesz na używane na części i liczysz na szczęście. Mam nexusa7 i jego serwis to był koszmar. Dałem się namówić bo miała być bezobsługowa, a jest to zwyczajnie bzdura. Jak ktoś jeździ zimą to absolutnie trzeba czyścić i smarować wnętrzności przed i po zimie. No i hamulec torpedo to też porażka. Nie rozumiem dlaczego nadal robią coś takiego skoro mocowanie pod tarczę byłoby tańsze i dawało większe możliwości.
@@Rozbujnik_Rumcajs Co Ty tam serwisujesz? Może robisz rocznie 5k km to trzeba nasmarować ale ogólnie te piasty są nie do zajechania, wystarczy umiejętnie zmieniać biegi, a serwis faktycznie może być nieopłacalny bo nowy Nexus 7 bez osprzętu kosztuje 300zł.
Coś mi się wydaje, że padający suport w tych rowerach to bolączką, będzie to zależalo jak na tym mimośrodzie napniesz pasek, im mocniej będzie napięty tym większe obciążenie na łożyska, postaraj znaleźć złoty środek, napewno nie napinaj zbyt sztywno tego paska i będzie na pare sezonów, jesli tylko 1 sezon wytrzymuje to napewno masz za mocno go napiętego. Pozdrawiam
Te paski lubią być napięte mocno. Im mniej napięty tym szybciej się zużywa, a zobacz sobie ile wołają za ten pasek. Z dwojga złego wolałbym już wymieniać łożyska w suporcie
Elegancki film przydał się pozdro
Jak masz support accenta to możesz łatwo wymienić same łożyska jak fabryczne padną bo mają standardowe wymiary na allegro para łożysk 20-30 zł.
Hallo
Z paskiem super Sprawa.
Jak masz mozliwosc ,wyprobuj przekladnie Pinion C1.12
Przelozenie 600
Pozdrawiam
muszę kiedyś spróbować!
Co do wkładu suportu, może warto by się było się rozejrzeć w ofercie firmy token. Słyną z wysokiej jakości
Witaj. Mieszkamy w tym samym mieście . Jak coś to szukam kompana na wspólne wypady z sakwami .
Fajny rower, gratuluje
Fajny rower, nawet bardzo!
Szajbajarz jednak z tą recenzją że to cud że rower wytrzymał trasę z Mediolanu no to przesadził. Przecież widać że to nie jest miękki sprzęt.
Nawet dzyndzoł ma - taki sam jak mój:-)
fajny rower lekki z oswietleniem bagaznikiem błotnikami i do tego pasek super
Fajny rower :) chętnie skorzystam z twojego doświadczenia odnośnie doboru przedniego bagażnika oraz opon jako alternatywy dla schwalbe marathon plus. Jeśli rozważasz SPD to polecam shimano pd-t8000.
Dzięki!
Tubus - bardzo dobry, OK. Weź pod uwagę że z uszkodzoną powłoką malarską będzie rdzewiał (Cr_Mo). Należy go odpowiednio zabezpieczyć przed hakami (również plastikowymi) i otarciami od sakw. Najlepiej zabezpieczyć całe boki. A o tym mało kto wie i mało kto robi...
pozdro. szerokości * 2.
Rowerek super 👍 recenzja też. Pozdrawiam właściciela.
Świetny rowery, kiedyś sobie taki kupię a na razie pośmigam jeszcze na mtb.
Super
Witam. Możesz mi powiedzieć albo podesłać link narzędzia do naciągania paska, mam ten sam sposoób naciągu.
Pozdrawiamy serdecznie wlasciciela roweru 🚲 Dzieki za super film Pozdrawiamy serdecznie z CHICAGO 🇵🇱🚲🇵🇱🌍🇵🇱
Ciekaw jestem kiedy/czy wprowadzą rozwiązanie na pasek klinowy z kombajnu zbożowego - Wariator jazdy. Dobrze przeprojektowane dawało by ogromny zakres przełożeń. Kwestia wagi trudna ale kat pasa napędowego zawsze taki sam.
110kg? Ja sam waze 116 a gdzie jeszcze bagaz 😂 mialem brac rower z paskiem ale tu w nl na miejscu nie maja trzeba czekac pol roku na zamowienie. Wzialem na lancuchu batavus finez i bardzo dobrze sprawdza sie. Biegi nexus 7 i hydrauliczne hamulce .
Sam pasek nie zwiększa wagi roweru zębatki Gates też nie są cięższe od tych łańcuchowych
Piasty wielobiegowe są mega ale wolę Rohloffa.
Czy po przejeździe przez mokre ścieżki leśne piasek / błoto wchodzi w zęby paska i ten rowek ?
trochę wchodzi ale raczej mało bo pasek jest suchy więc błoto tak łatwo się nie przykleja. Kiedyś miałem taki totalnie zabłocony, więc po prostu polałem go wodą i po problemie.
Mam pytanie do Nocny Marek 300 jak się jeździ na piascie Rohloffa rozważam zmianę z simano nexus8😊
@@remigiuszpopkiewicz396
Rohloff to absolutna rewelacja, rowerowe DSG. Piasta sprawdzona na milionach km, bardzo precyzyjnie zamontowana, działa bez zarzutu. 560 procent rozpiętości, działa bez sprężyny (dwie linki) więc nawet w przypadku zerwania linki zostajesz na aktualnym biegu i m8zna jechac lub ręcznie przerzucić nizej/wyżej.
Działa w kąpieli olejowej która co roku lub 5 tyś km zalecają wymieniać . Części dostępne na Amazon lub w niemieckich sklepach int ale przez ok 10 tyś km u mnie nic się nie stało.
@@remigiuszpopkiewicz396
Aha, mam nexusa 8 w rowerze miejskim i generalnie jedyne różnice
- Rohloff lżej zmienia biegi (Brak sprezyny)
- mniejsze procentowo zmiany przełożeń- R ma ok 13,5 proc pomiędzy biegami
@@rowerowysztos
Czyli można się pakować. Dzięki
Hej, masz jakieś swoje zasady lub czy są jakieś wytyczne apropos serwisu piasty Alfine 8 (mam na myśli smarownie). Są jakieś zalecane okresy? Masz to jakoś wypraktykowane ?
a wymieniałeś olej/smar? jeśli tak, to co jaki dystans? mam Unibike Freeway z dokładnie tym samym napędem i ja bym tak ochoczo paska nie polecił. Jasne, wytrzymuje dużo, ale jedzie się zdecydowanie ciężej niż z łańcuchem. Rozważam nawet wymianę paska na łańcuch, ale nie mam pewności czy większe opory nie wynikają też z tej piasty. Szacun za przejechanie z Mediolanu
oddałem piastę na czyszczenie i wymianę smaru po jakimś tysiącu kilometrów bo producent chyba tak zaleca. Generalnie sam pasek nie generuje większych oporów, chyba, że jest zbyt mocno napięty. Im mniejsze napięcie tym mniejsze opory, ale nie można też przesadzić bo zacznie przeskakiwać. Można to zmierzyć takim specjalnym przyrządem firmy Gates Carbon Drive, albo apką tej samej firmy. Napęd z piastą wielobiegową ma trochę niższą sprawność niż zwykły napęd z zewnętrznymi przerzutkami, ale tylko gdy jest super czysty jak u Szajbajka :) gdy jest już trochę brudny i zaniedbany to taki napęd z piastą i paskiem wygrywa. (czytałem o tym kiedyś artykuł gdzie to porównali) także jak masz duży opór to skupiłbym się raczej na zmniejszeniu napięcia paska i dopompowaniu lub wymianie opon na takie z mniejszym oporem toczenia bo tam można zaoszczędzić sporo Watów :) tu jest fajna porównywarka: www.bicyclerollingresistance.com
Podałbyś kontakt do siebie? Też jestem z Poznania, chciałbym kilka spraw omówić
A ja się cieszę z mojego Giant'a Troooper'a CL...Kupionego za 3 stówki na osprzęcie STX,śmiga aż miło :)
Alfine 11 lubią cieknąć? Nie zgadzam się - obecnie najlepsze sprawdza się.
tez pierwsze slysze ze alfine lubia cieknac ja mam alfine 8 tez uwazam ze to jest chyba najlepsze rozwiazanie jesli chodzi o cena a jakosc. na dodatek bezobslugowosc gatesa bezcenna
No to cekamy
a czy zamieniłbyś naped na piny
Mógłby ktoś podać link do tego sygnału dźwiękowego ?, albo model
hornit.pl/produkt/najglosniejszy-dzwonek-rowerowy-na-swiecie-db140/
Z tym napędem to z sakwami w góry nie bardzo. Za mało przełożeń.
Ja mam shockblaze r7 pro 27.5" opony Michelin Grip.R podwyższony bieżnik. Wjadą wszędzie. Też mam wkładkę-taśmę kauczukową między oponą a dętką i od 4lat żadnych kapci, a rower mam 5lat. Ja mam napęd łańcuchowy, i bardzo sobie chwalę. Dobrze wyczyszczony i nasmarowany, praktycznie niesłyszalny.
Jedno ale, rowerzysta potrąci rowerzystę? Jak już, doszło do zderzenia
Kolego,daj,proszę link do sklepu firmowego tego rowerka ! Dziękuję!🙏👍🎖️🙏
Bardzo fajna maszynka...🙂
Hej, planuje zakup kogi na pasku. Mówiłeś że jeździłeś w podjazdach góry czy faktycznie te przełożenia wystarczają żeby takie 6_12 procent podjazdy robić ? Nie miałem nigdy doświadczeń z takim rowerem.
mam kogę na pasku i daje radę
ja mam 3 rowery i z tego jeden na pasku... i to wlkasnie na nim najwiecej smigam.. wytrzymalosc paska i bezobslugowosc czyli brak czyszczenia i smarowania moim zadnie to zaleta bezcenna..oszcedzasz czas i pieniadze
Odnośnie wagi - Unibike Freeway na czysto waży 12 kg
Bardzo fajny, bo inny niż wszystkie.
SUPORT - GWINTOWANE ŁOŻYSKA ZEWNĘTRZNE
„Serwis roweru to nie szukanie problemów - one się same znajdą. To szukanie rozwiązań tych problemów - one same się nie znajdą” ™ (moje)
#1. Suport - prawdopodobnie montaż niewłaściwy, do poprawki… Brak możliwości poprawnego osadzenia i uzyskania optymalnego podparcia dla misek. Właściwa siła dokręcenia to za mało. Brak szczelności. Połączenia gwintowane są niestabilne. Nieprawidłowo rozkładające się naprężenia na łożyskowaniu…
Jest bardzo prawdopodobne, że krawędzie mufy przed fabrycznym malowaniem nie zostały odpowiednio „obrobione”, a dodatkowo mogą być pomalowane. Bezwzględnie mufa suportu do planowania (przefrezowania), a gwinty dla pewności do przegwintowania. To i poprawne osadzenie misek powinno wyeliminować Twoje problemy. Krawędzie mufy suportowej powinny być równe, równoległe względem siebie oraz równoległe względem osi ramy (roweru), a tym samym prostopadłe względem osi suportu (gwintów mufy suportowej).
#2. Zewnętrzne, gwintowane łożyska suportu Token - najwyższy model (zintegrowana oś opiera się bezpośrednio na łożysku, a nie na plastikowej tulei.
Możesz nabyć prasę do łożysk i je wymieniać we własnym zakresie...
#3. Zabezpiecz całe boki przedniego bagażnika. Cr-Mo rdzewieje…
Oklej go (na gorąco) specjalną folią.
Masz pytania, to pytaj...
pozdro. szerokości *2.
jaka folia jest najtrwalasz?? jakieś podpowiedzi ??
Jaka szeroka opona, maksymalnie, wejdzie do tej ramy, po zdjęciu błotników? Z góry dzięki za odpowiedź.
miałem 700x35C i jak na moje oko 38 też by weszło, ale wiadomo - każda opona może być inna nawet w tym samym rozmiarze...
Podaj proszę jakiś namiar na te detki. Dzięki
www.tubolito.com/en/ w niektórych polskich sklepach też są dostępne :)
Janek robisz takie wyprawy na prostej kierownicy jedynie? Nie mecza sie rece?
no właśnie o dziwo nie, czasem zmieniam jako pozycję rąk, ale generalnie jest ok. Może to kwestia tego, że dobrze trafiłem z geometrią i rozmiarem ramy...
Czy nie brakuje Ci trochę 9-tego i 10-tego przełożenia? Sam używam Beltway 8 z 2017 roku i mnie brakuje trochę możliwości szybszej jazdy, zwłaszcza po płaskim i na zjazdach. Zastanawiam się nad zmianą przedniej zębatki na 50-52 T lub założeniu piasty Rohloffa (tylko cena jest masakryczna)
Powyzej 40 km/h troche brakuje ale rzadko kiedy jade dluzej z taką prędkoscią a zalezy mi na niskich przelozeniach od dołu.. ale jak jeżdzisz na lekko i z duzymi prędkosciami to większa tarcza z przodu to dobry pomysł!
Fajny rower poprostu szajbajk nic + nic -
Z tyłu to nie jest sztywna oś. To po prostu oś pełna 9 lub 10 mm
Tak podręcznikowo nie jest, ale na pewno sztywniejsza niż zwykła QR :)
Można założyć taki napęd do roweru dh?
Po przeróbce ramy tak. Widziałem kiedyś coś takiego.. newatlas.com/cavalerie-effigear-belt-drive-mountain-bikes/31492/
25-30km/h na trekkingu? Chłopie masz ty parę w nogach.
Człowieku tyle to ja mam stałe na mtb z oponami 2.1
No to szacun, ciężko wykręcić taką średnią, chyba że na płaskim i na odcinku 10km.
@@mioszk504 Mtb na oponach 2.1 to raczej rower miejski....
Ja się cieszę jak 25 mam średnią na moim rowerze krosowym. Jak nad morze jechałem to może 15 miałem średnia xD
Ale to nie jest rewelacyjna szybkość niemniej dobra.
Niszowi producenci z psklem? Nawet Decathlon mial w ofercie. Inne znane: Tern, dahon etc :-)
Cube curve waży mniej , taki mam . Kolor : Black Anthrazit Grey
Rama : Aluminium Lite Trekking Cross
Rozmiar : Men: 46, 50, 54, 58, 62; Trapeze: 46, 50, 54
Widelec/Amortyzator : SR Suntour NEX HLO
Stery : FSA No. 10 Semi-Integrated
Wspornik kierownicy : CUBE Performance, 31.8mm
Kierownica : CUBE Rise Trail Bar, 660mm
Gripy : CUBE Ergo Race
Przerzutka tylna : Shimano SLX RD-M662, Shadow, 9-Speed
Przerzutka przednia : Shimano Deore FD-M590, Top Swing, 34.9mm
Manetki : Shimano Acera SL-M390, Rapidfire-Plus
Hamulce : Shimano 395, Hydr. Disc Brake (160/160)
Korba : Shimano Acera FC-M391, 48x36x26T, 175mm, Shimano BB-UN26, Chainguard
Obręcze : Schürmann Yak19, Disc
Piasta przednia : Shimano HB-RM35
Piasta tylna : Shimano FH-RM35
Szprychy : DT Swiss Factory 2.0, Black
Opony : Schwalbe Smart Sam, Active 44x622
Pedały : Cross Aluminium
Siodło : Selle Royal Viper
Wspornik siodła : CUBE Performance Post, 31.6mm
Zacisk wspornika siodła : Scape Varioclose 34.9mm
Waga : 13,4 kg
Geometria
ale ważyłeś go? ja też już paroma Cubami jeździłem i zawsze katalogowa waga była sporo zaniżona ;)
Mam Alfine 11 i nic nie cieknie. Zależy kto przy tym majstruje.
Hej. Planuję zbudować rower z piastą alfine 11 na wyprawy. Roczny przebieg około 7 tysięcy km. Ile zrobiłeś już na swojej piaście?
@@JanKowalski-ge5yz 7 tys nie robię ;) rocznie (tylko w okresie letnim) około 1500 km - mam ją od trzech lat.
@@artur5471 Jak sprawuje się napęd po kolejnym roku użytkowania? Jak często wymieniasz olej? Zastanawiam się na kupnem roweru z paskiem i przekładnią Alfine 11, czy nadal polecasz?
Szaju jaki masz kompresor
Jesteś z Jeleniej?
Niee, tam po prostu kończyliśmy bo skończył się urlop :P
11 lubi cieknąć... kolejne polskie bajki z mchu i paproci
Ale ze co? Ja juz dwa razy wymienialem papierowe uszczelki w serwisie.. w sumie nie cieklo. Wycieklo raz i nie cieklo...
Były trzy generacje Alfine 11 do tej pory. Pierwsza SG-S700, która faktycznie ciekła. SG-S7000, która już została poprawiona oraz najnowsza SG-S7001, która otrzymała dalsze ulepszenia i również nie ma problemu z cieknięciem.
Chyba niedawno wprowadzona została kolejna generacja ale nie jestem pewien. W każdym razie trzeba uważać tylko na najstarsze.
Stronka o której mowa na początku
www.bicyclerollingresistance.com/
A to trasa przez Europe to jest jakiekolwiek wyzwanie dla sprzętu? :D Mój dał radę z Wietnamu do Polski i wciąż śmiga ;)
jesli chodzi o opory opony to na samej gorze jest oczywiscie speed king 2 z continentala a ze schwalbe to big one ktora jeszcze lepsza jest i dorownuje oporami oponom szosowym,tyyyyle,ze......to opony duuuuzo wieksze a tym samym wygodniejsze,resorujace rower,wiec nie pojmuje jak mozna do roweru turystycznego takie waskie kiszki wkladac ,ktore trzeba na kamien napompowac ,zeby w ogole mozna bylo je porownywac z wymienionymi wyzej.
te duze opony ani jakos wiecej nie waża a opor na flaku-czyli mega wygodne maja taki sam jak te kiszki napompowane na kamien ,ktore zamieniaja rower w narzedzie tortur a nie co czym mozna jezdzic!!!!!
Pytanie po czym się jeździ :) ja jeżdżę głównie po asfalcie, pompuje na jakieś 4 atmosfery i jest w porządku. Wiadomo grubsze opony to większy komfort ale masa rotowana rośnie i rower grozej przyspiesza, także coś za coś..
@@rowerowysztos nie wiem czy zalapales ale mowi sie tu o rowerze turystycznym.
od kiedy to w takim rodzaju jazdy bierze sie pod uwage przyspieszenie???
od kiedy to w takim rowerze dodatkowa masa ratujaca na poziomie 50-100 gram ma jakiekolwiek znaczenie.moja opona schwalbe furious fred 2,4 cala wazy 400 gram a taka cienka kiszka 300-350????co to za roznica?
pompujesz do 4atm i nadal nic nie rozumiesz.
rower na 4 atm to madejowe loze sluzace do tortur a ten sam rower na wielkich oponach przy 2 atm to bentley na topowym resorowaniu.
podkresle tylko ze przy tych 2atm opor jest taki jak u ciebie przy 4 atm w waskich kiszkach!!!
ale maszyna
Wrzuć suport firmy Token.
Co on pieprzy, rama w kolka i dowidzenia
Alfajn to kolejny po Fałbrejku polonizm. Anglojęzyczna strona świata mówi Alfini.
tani rowerek ja za same kola dalem 7,500 tyz zl
7 500 000 zł to dość dużo nawet jak na karbonowe koła
Przepłaciłeś