Небінарність на сковорідці: прожарка ґендеру і Євробачення | Немо - він, вона чи воно?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 лют 2025

КОМЕНТАРІ • 321

  • @groteskafery7658
    @groteskafery7658 8 місяців тому +131

    Висловлюю захоплення вашою презентацією і тим, як ви самостійно керуєте демонстрацією екрану одночасно зі спічем))) ви крутий педагог

  • @Світлорозганяєтемряву
    @Світлорозганяєтемряву 8 місяців тому +77

    Я у захваті від усього, що побачила і почула. Ерудиція, манера викладати надважкий матеріал, а це ж треба ще розібратися в темі, і ось так легко все видати. Моя повага і побажання усіх благ.❤ Дякую, Євгене, за те, що розжували небінарність і не тільки.

    • @oxasom6797
      @oxasom6797 8 місяців тому +1

      Насправді дуже багато матеріалу і скоромовка свідчать про відсутність відповіді і конкретики стосовно теми.Емоційний пресинг називається.

    • @dosha934
      @dosha934 8 місяців тому

      @@oxasom6797 не сперечаюсь: усі мої лектори в універі були ще тими емоційними пресарями 😅

  • @olenamelnykova4661
    @olenamelnykova4661 8 місяців тому +30

    Класний випуск! Цікаво та інформативно. Щодо теми, бачила декілька інтерв'ю Nemo, помітила, наскільки він щирий доброзичливий і дуже позитивний. І які ж злі всі наші "святоші', яких тіпає від його спіднички і звертання "вони"

    • @marshmallow-tyan
      @marshmallow-tyan 8 місяців тому +10

      Але чому... Ви кажете "він щирий", "його спіднички"?

  • @ІринаБохан-ц6ю
    @ІринаБохан-ц6ю 8 місяців тому +19

    Я радію коли бачу таких молодих талановитих людей, освічених, натхненних, енергійний, культурних цінностей у яких можна повчитися. Благослови Боже, щоб якомога більше таких осознаних людей з'являлося в нашій країні.

  • @anastasiia_k9
    @anastasiia_k9 8 місяців тому +42

    Ви топово подаєте складну інформацію і ілюструєте її прикладами із творів

  • @dashokami6645
    @dashokami6645 8 місяців тому +31

    Слухайте, я так вами захоплююсь! Ви прям окутуєте своїм матеріалом! Цікавезно дідько як❤️‍🔥

  • @yuliyasubotenko2153
    @yuliyasubotenko2153 8 місяців тому +39

    Вітання та підписка з перших ваших слів!!!!
    Подяка за ваш розум і освіченість!!!!

  • @ЗузуКоломієць
    @ЗузуКоломієць 8 місяців тому +29

    О боже! Це дуже сумно що я не знайшов ваш канал раніше . Відео справжній скарб . Тепер я нарешті маю що кидати людям після фраз "Тобто він це воно ? Нащо ж так мову паскудити ? Та це просто хвороба" , і потім одразу блокувати .
    Настільки якісно , просто і чітко розібрати таку складну тему за годину - це просто вау , тим більше ,по дорозі зачепити ще стільки всього . Як небінарна персона я дуже радий що є настільки чудовий контент про небінарність .

    • @okay_olha
      @okay_olha 8 місяців тому

      Мені здається, ті люди, що таке кажуть, не витримають більше 30 секунд цього відео 😅

  • @mika1058
    @mika1058 8 місяців тому +20

    Власне додивилась до кінця. Як же це захоплює, слухати думаючу людину.
    Дякую що ви створили канал, де і глядачів запрошуєте подумати 🙂

  • @Ws_105
    @Ws_105 8 місяців тому +11

    Вау, грунтовний виклад інформації 👍 Ніколи не думала, що лінгвістика є такою цікавою🙌 Однозначно лайк)))

  • @annalitvinova684
    @annalitvinova684 5 місяців тому +1

    Захотілося вас обійняти. Вже думала, що не почую оце все в українському блоґопросторі за свого життя. Усе зібрано, викладено, аргументовано максимально зрозуміло й неупереджено, та ви точно з іншої планети. Я в таких дискусіях на першому ж рівні здаюся, бо просто хочеться померти, аби не бачити того всього дикунства в людей

  • @Miyuri_Lovenova
    @Miyuri_Lovenova 8 місяців тому +4

    Фундаментальна робота над відео, моя повага.
    Тема гендеру досі дуже складна для нашого суспільства, тож я щиро сподіваюся, що більше людей побачать ваше відео і почнуть трошки більше розуміти.

  • @annaperepljotchikova4392
    @annaperepljotchikova4392 8 місяців тому +6

    Привіт з Ізраїлю.
    Чоловік надіслав мені це відео зі словами- ти будеш в шоці ")
    Ну- ну,подумала я , скептично налаштована і увімкнула...і мій чоловік виявився,як завжди правий) я в шоці від якості,іронії,витонченого смаку, обізнаності і поваги до глядача- без води.
    Відправила вас всім своїм друзям.
    Дякую.
    Велика подяка за те,що даєте нам освіту.
    ,🙏♥️

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +2

      Дякую за підтримку каналу😁🤗

  • @nathab111
    @nathab111 8 місяців тому +18

    Дякую. Підписалася, чекаю на нові відео. Системно, цікаво, трішки швидко для мене, але мотивує наздоганяти)

  • @ivanshved
    @ivanshved 8 місяців тому +16

    Матеріал - супер. Дуже цікаво та інформативно

  • @DeadGoatProject
    @DeadGoatProject 8 місяців тому +15

    як небінарна людина (і філолог, до речі), я не маю заперечень чи зауважень.
    дякую за ґрунтовну працю!

    • @kykaracca8804
      @kykaracca8804 8 місяців тому +2

      О, класно, що Ви прокоментували. Поясніть, будь ласка, що ж це все-таки означає... небінарність...як Ви зрозуміли , що Ви небінарна людина?

    • @sprinkledwaffles
      @sprinkledwaffles 8 місяців тому

      @@kykaracca8804 Питання назначене не до мене, але я теж небінарні й можу відповісти. Я просто не почуваюся ні дівчиною ні хлопцем. Ці прототипи мені не підходять. Для кожної людини це по різному, але я найкомфортніше почуваюся у середніх водах, ніби щось посередині.

  • @OlhaDotsenko-p1v
    @OlhaDotsenko-p1v 8 місяців тому +12

    Ваш метод пояснення складних речей захоплює👏Дякую☺

  • @liudmylam2608
    @liudmylam2608 8 місяців тому +17

    Невдалий хід - переказувати роман Ролінґ словами її гейтерів, не прочитавши його самому. Там немає головного негативного героя трансдресера, лише один із персонажів списаний із реального серійного вбивці, який перевдягався у жіночий одяг.
    І взагалі, можна не з усім погоджуватися із Ролінґ, але дискусії стосовно гендерної тематики потрібні, не можна некритично приймати всі "прогресивні" уявлення про світ, тому добре, що письменниця піднімає ці питання.
    А ще було б корисно, якби своє бачення гендерних питань і досвід використання лексики пояснювали самі небінарні люди з України чи тутешні дослідники. Бо зараз це виглядає як копіпейст західної проблематики і картини світу, без врахування наших культурних і суспільних особливостей, про що згадувалося на початку, коли порівнювалися асоціативні словники.

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +4

      Відео ставить за мету зорієнтувати на базовому рівні у термінології, яка пересічному учасники дискусій про Євробачення, як приклад, не зрозуміла. Саме тому лише в кінці відео наводиться декілька тез Сковороди і приклади, аби проілюструвати поняття, а не вичерпно дати відповідь на те, якою бути Україні чи її соціуму. Перш ніж починати дискусії щодо етноспецифічих нюансів та історії питання в Україні, я вважаю за необхідне з'ясувати і систематизувати базові поняття і їх назви. Усе решта - виходить за межі цього випуску😉

    • @leroyMXII
      @leroyMXII 12 днів тому

      Погоджуюсь, тільки є одне але
      Я небінарна людина, психолог, і от як раз дивлюся контент українською на тему ,щоб подивитись що вже є і сприйняття людьми. Чи наважусь робити відео чи ні - питання. Бо треба розуміти, коли ти розміщуєшся в цій темі собою , а не як викладач на тему - то і всі реакції будуть "битися" об тебе - тобто буде фруструватися стійкість не знань, а особиста, психологічна, жива.
      Тому так мало небінарних людей в медіа просторі України, по-перше тому що нас в цілому не багато, а по-друге, тому що є чимало реальних ризиків від коментарів і атак ідентичності до фізичного насильства за межами інтернету, і тут, нажаль, я теж хотів би щоб це було просто параноєю. З іншого боку, ваш коментар спонукає пробувати...

  • @Іринка-о6д
    @Іринка-о6д 8 місяців тому +4

    Дякую дуже за це відео, дякую за детальний розбір і висвітлення проблем нашого соціуму! Я дуже щаслива бачити що така позиція, прийняття та розуміння, починає набирати оберти.
    І так, я дуже чекаю розбір серіалу “sex education”! Хочу вже поділитися враженням від цього серіалу. Перші 2 сезона, для мене особисто, були геніальні. Потім все почало ставати пластмасовим, не справжнім. Але я дивилась, бо ге хотіла іти зі світу серіалу, безпечного, приймаючого світу. Сподіваюсь наше суспільство буде іти в цим шляхом.

  • @user-jc7ts4jx6b
    @user-jc7ts4jx6b 8 місяців тому +7

    Супер етер ! Дякую за вашу роботу та глибокий аналіз! Слухати вас дуже дуже приємно, цікаво та корисно ! Чекаємо наступного етеру!

  • @alladaskal8854
    @alladaskal8854 8 місяців тому +6

    Я вже дуже доросла пані,але з якою насолодою переглядаю Ваші відео! ❤❤❤

  • @alinapolianska8521
    @alinapolianska8521 8 місяців тому +9

    Дуже дякую за цю лекцію! Тема гендеру, як на мене, складна. Дякую, що допомагаєте розібратись. З того, що я зрозуміла, нові гендери з'являються внаслідок старих стереотипів, щодо того якими є і мають бути жінки та чоловіки. Насправді хотілось би, щоб люди (нехай із часом) перестали мислити гендерними стереотипами і допускали, що інші, вне залежності від статі, можуть виглядати і проявляти себе як завгодно. На мою думку, в такому разі взагалі відпаде потреба шукати вихід за межі якихось уявлень про конкретний гендер.

    • @leroyMXII
      @leroyMXII 12 днів тому

      Нажаль відсутність більшого наголосу на гендерній дисфорії робить такий висновок , насправді ж, з мого досвіду як особистого так і роботи з тг людьми, ключовою і центральною буде таки дисфорія, і набагато рідше вплив стереотипів і спосіб від них відійти за рахунок неконформності - що доволі часто як раз і відокремлюють від дисфорії. Тому що остання є в першу чергу питанням в плоскості психічного (тобто це дистрес), викликає різні за рівнем, але перешкоди в життєдіяльності, зупиняє від проживання життя аж до самого переривання життя внаслідок цього. І це те ,що мені як психологу важливіше і як трансгендерній людині також. Плоскість політичних уподобань та толерантності стосовно теми трансгендерності і тим паче небінарності вноситься в соціумі частіше (за медичну та юридичну і їх наслідки) тому що досі юридичний рівень є полем боротьби в цьому питанні ,та і медичний в нашій державі також. А люди ці вже живуть життя, вже намагаються вижити, вже не доживають. І поки в інтернетах люди приймають рішення чи готові вони ділити простір з трансгендерними людьми і що вони про це все думають (да, я прямо візьму цю нагоду і приведу приклад заходу і українців в війні, чи руські ми чи такі українці - міркує захід, чи допомогти їм чи все ж таки нехай вертаються в лоно імперії) - наяву люди гинуть, страждають,не доживають. В розрізі цього, я прекрасно розумію чому автор обирає центриську позицію , я себе не відношу, відверто кажучи політично ані в право ,ані вліво, і залежно від topic - буду в різних, але хотілося б що це розкрилося більше в відео. Але точна радію що взагалі воно є, і що викликає стільки ажиотажу, коментарів і обговорень. Дякую!

  • @towa.3295
    @towa.3295 8 місяців тому +1

    Щиро дякую вам за це відео! В ньому прекрасно все, особливо подача та ритм. Не було нудно ні хвилинки за ціле годинне відео, чого реально складно добитися. Ви дуже приємна людина, вникати про що ви говорите - одне задоволення. На мою думку, це відео є корисним та цікавим абсолютно всім, так і тим хто зовсім не розбирається в цій темі, так і тим хто вже має свою думку про це. Ваше відео змінило мої погляди на деякі речі та визначення деяких термінів, за що я знову вам дякую.
    Єдине що, використання ШІ картинок є не етичним, у випадку якщо ви використовуєте моделі генерації зображень що використовують роботи художників, що не давали на те свого дозволу.
    З нетерпінням чекаю нових відео, а поки буду дивитися вже існуючі :)

  • @Ukraine_will_live_forever
    @Ukraine_will_live_forever 8 місяців тому +3

    Ніфіга собі розбір! Після цього відео, певно, багато хто засумнівається, що він/вона є цисгендерними особами)

  • @elizabarra13
    @elizabarra13 8 місяців тому +9

    Дуже дякую за відео! В захваті від інформативності і вправності подачі)

  • @Max_Pogorely
    @Max_Pogorely 8 місяців тому +2

    Слухаєш - не відірватися! Неймовірно цікаво і пізнавально! Дякую!

  • @natashtobe
    @natashtobe 8 місяців тому +7

    Чудовий розбір! Дуже гарний фінал! Дякую, Євгене!

  • @777elenochka
    @777elenochka 8 місяців тому +1

    Дякую.Друга ночі ,а я слухаю, в захваті,який грамотний та розумний наш український хлопець❤❤❤

  • @СофіяЛл
    @СофіяЛл 8 місяців тому +4

    вау! просто вау і всі слова захвату! це було дуже цікаво і наповнено.. однозначно переглядатиму повторно, бо за першим разом не встигаєш засвоїти всієї інформації.

  • @Дара-ч8ь
    @Дара-ч8ь 8 місяців тому +5

    Дуже дякую. Ви прям круто все пояснили. Навіть я, при тому, що я в темі, дізнались нове ❤

  • @БойкоБойко
    @БойкоБойко 8 місяців тому +4

    Як завжди: виважено, докладно, яскраво. Подяка за ґрунтовну працю

  • @АндрійКоваль
    @АндрійКоваль 8 місяців тому +8

    Друже ти розірвав мій мозок раз 5 за відео🤪 дуже велика дяка за таку роботу. Що таку важку тему так легко і доступно пояснив.

  • @VasiliyCollider
    @VasiliyCollider 8 місяців тому +2

    Ого! Не бачив раніше на українському ютубі такого грамотного і детального розкриття цієї теми. Дякую за працю, пане, респект вам за те що не впустили жодної деталі) Як транс чоловіку (і біологу за фахом), мені навіть додати нема чого)

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +1

      Вау! Дяка! Приємно!

  • @ikosasha
    @ikosasha 8 місяців тому +6

    👏👏👏 Дякую за це чудове, глибоке, конструктивне відео! Keep up the good work!

  • @shykhatsarkisova
    @shykhatsarkisova 8 місяців тому +5

    Чудове дослідження, яке розставляє всі крапки над і, щиро дякую і активно рекомендую 🔥

  • @anatoliihurtovoi
    @anatoliihurtovoi 8 місяців тому +2

    Чудовий канал! Із задоволенням дивлюся всі відео, навіть на ті теми, які мені не дуже цікаві, але завдяки вашому підхіду до розкриття, вас хочеться слухати!!!

  • @ОксанаРяба-в9н
    @ОксанаРяба-в9н 8 місяців тому +1

    Божечки, настільки цікаво що залипла і забула про роботу 🤭 Дякую за неймовірно актуальну інформацію.

  • @irynamekh2280
    @irynamekh2280 8 місяців тому +3

    Мене просто зносить ваша харизма, я одночасно дізнаюсь корисну цікаву інформацію і насолоджуюсь подачею)

  • @ЮліяЗіник-щ2ш
    @ЮліяЗіник-щ2ш 8 місяців тому +4

    ваші відоси це клас. дякую!

  • @all_in_you_r_mind
    @all_in_you_r_mind 8 місяців тому +2

    Прекрасна подача! З таким гумором, але з сучасним науковим підходом.

  • @kawaiiirkazzz
    @kawaiiirkazzz 8 місяців тому +2

    у цього відео має бути більше переглядів
    дуже круто!

  • @ОксанаВасильчук-ж8п
    @ОксанаВасильчук-ж8п 8 місяців тому +5

    Дякую вам за це відео, дивилась із захопленням ❤️цікаво побачити розбір серіалу "Статеве виховання"

  • @okay_olha
    @okay_olha 8 місяців тому +2

    Дуже цікаво, але на Сковороді трошки зламався мозок. Щодо небінарних, і інших квірів: Я буду називати вас будь-якими займенниками і підтримувати вас політично, але жіночий спорт, тюрми, туалети, роздягальні і клуби, мають бути жіночими. Звісно я не проти і тільки за те, щоб бачити небінарних і трансів на вулицях, на роботі, в політиці, і в інших сферах.
    Круте відео, вразило мене своїєю ґрунтовністю, дякую.

  • @Kannalina
    @Kannalina 8 місяців тому +2

    Я дуже чекаю відео про Статеве виховання, дякую вам за творчость!

  • @Katarinkhen
    @Katarinkhen 8 місяців тому +1

    Дякую за вашу працю! Структурована, доступна та дуже якісна подача інформації! Лайк, підписка 👍

  • @ТетянаБондар-ц3я
    @ТетянаБондар-ц3я 8 місяців тому +4

    Слухаю вас замість музики😊ну, дуже гарно говорите.Чекаю на наступні відео

  • @karamboletta
    @karamboletta 8 місяців тому +2

    Ого! Ого-го! Як я корисно та цікаво провела з вами час! Дуже дякую!
    Щодо Роулінг: мені цікаво розбиратися в тих питаннях, які ви тут підняли, а пані письменниця зазнала від батька нищення як дівчинка, тобто він заперечував її належність до жіночої статі та змушував поводитися ніби вона хлопчик - тільки так він переставав її ігнорувати, адже йому потрібен був син. Болюче-жіноче (тут ми переходимо до диванного психоаналізу), можливо, робить її такою й@₴нутою тера-фемкою, бо так вона й не змогла тому бовдуру отцю довести, що не є піструноноскою (в її уяві цього хотів батько - щоб їй піструна пришили, тоді б він був щасливий та зрештою полюбив би її)?

  • @annaperepljotchikova4392
    @annaperepljotchikova4392 8 місяців тому +2

    О,який цікавий канал !
    Дуже дякую за працю та якісний контент.
    Підписалася.

  • @katerynamastero6196
    @katerynamastero6196 8 місяців тому

    Це прекрасне відео, дуже дякую вам! Так корисно та важливо для нашого суспільства ✨ саме задоволення~

  • @СвітланаГраф-б8у
    @СвітланаГраф-б8у 8 місяців тому +1

    Коментар на підтримку захоплююче цікавого контенту!Який же ви ерудований ,мій улюблений еver best ❤!

  • @anastasiastoianchuk325
    @anastasiastoianchuk325 8 місяців тому +1

    Просто кайф. Дізналась про себе багато чого 😂😂
    Вважаю що в спорті під кожний біологічний гендер має бути окрема категорія. Якщо жінці з чоловіком не можна в тягатися в категорії то і трансам не можна. Все має бути чесно

  • @Zolotaya_1976
    @Zolotaya_1976 8 місяців тому +2

    Дякую за відео. Я звичайно додивилася до кінця. В голові венігрет, але ще раз передивлюся, бо мені здається, що Ваше відео, це як фільм" Код да Вінчі", кожного разу знаходиш чи чуєш щось таке, чому раніше не приділив увагу або не почув. Мене це питання взагалі ніколи не турбувало, я вважаю що кожна людина сама вирішує як їй жити, з ким спати та в що вдягатися. Головне не бути злочинцями, бо злочини можуть вчиняти різні люди не зважаючи на гендерну приналежність. Тому чекаю на інші ролики. Дуже цікаво про що буде інші відео.

  • @jsisjshsusiajhsvusja
    @jsisjshsusiajhsvusja 8 місяців тому +8

    Якщо гендер - це те, що визначається стереотипами соціуму, то виходить раніше, наприклад, те, що жінки носили штані, коли це вважалося суто чоловічим елементом одягу можна було назвати небінарним проявом? але з часом саме завдяки їм і модним тендеціям штані перестали бути чимось "чоловічим" і виходить це вже перестало бути небінарним проявом, так? а значить і в майбутньому жіноча маскулінність і чоловіча феміність можуть перестати бути небінарними проявами? мені просто здається, що цей "пубертатний" період соціуму в питаннях гендерів веде нас помалу до того, щоб взагалі знищити усі стереотипи, які зараз існують щодо чоловіків і жінок. і в майбутньому поняття гендеру може взагалі не знадобитися. наприклад, чоловік від народження, який любитиме виражати себе через довге волосся, яскравий макіяж, манірну поведінку, не матиме сенсу називати себе трансгендерною жінкою, бо ці характеристики вже не вважатимуться жіночими, хіба що йому/їй просто захочеться так називати себе без причин. єдине що залишиться це наші геніталії. тобто вже людей, які зроблять медичний перехід можна буде називати транссексуалами або трансжінками/чоловіками. Але залишиться питання в мові. Адже зараз він/вона дійсно оповиті гендерними стереотипами і я бачу сенс, чому деякі люди хочуть змінити займенники, щоб асціюватися з іншими стереотипами і ролями, або не асоціюватися з жодними. Але чи в майбутньому матиме сенс залишати різні займенники для того, щоб суто відрізняти людей по геніталіям, якщо гендерних стереотипів уже не буде. Чи краще буде, якщо з'явиться один займенник для всіх? я знаю відсутність стереотипів звучить як утопія. але мені здається, що ми все ж потроху йдемо до цього. бо я наприклад жінка з народження, і мені комфортні займенники вона/її, бо я звикла до них, але при цьому мені здається, що я підходжу під визначення небінарних, а то й агендерних, людей суто тому, що я проти будь-яких яких стереотипів щодо гендеру і я не вписуюся в типовий зовнішній вигляд і типову поведінку стереотипної жінки, яку уявляють усе ще багато людей. але мені здається, що таких "небінарних" за поглядами і проявом людей уже дуже багато, особливо серед нових поколінь, якраз таки завдяки рухам лгбтк+, фемінізму і іншим рухам за рівність, права і прийняття себе. вони як і я називають себе чоловіком/жінкою і використовують займенники, він/вона суто через стать з народження і звичку, але для них ці займенники уже не мають гендерного окрасу, лише статевий. і при цьому більшість з цих людей не називають себе небінарнами, або навіть хейтять всі ці "небінарності", хоч по факту вони є представниками тих, хто підтримує розсіювання стереотипів, бо їм не подобається одягати на себе жодні ролі і вони можуть відрізнятись від ролей, які нав'язує суспільство, і їхню гендерну роль все одно можна назвати небінарною. наприклад, феміністки роблять усе, щоб замазати усі ці нав'язані ролі і стереотипи, але при цьому залишатися жінкою, вони просто хочуть, щоб те що ти жінка не значило нічого, окрім статі, тобто вони теж нормалізують небінарні для теперішнього суспільства прояви під "нормальні" для жінок, не суто чоловічі. І можна тоді сказати, що феміністки яраз боряться за те, щоб знищити поянття гендеру, а точніше усього нав'язаного, і можна зрозуміти, до речі, чому їм можуть неімпонувати як трансгендерні чоловіки/жінки, так і цисгендерні, бо це люди яким хочеться жити в певних ролях, які вони називають чоловічими або жіночими, а фемінізм бореться за розвідування цих нав'язаних поведінкових патернів. та і, хоч трансгендерним жінкам/чоловікам подобається бути в певних ролях, вони все одно теж займаються змазуванням поняття гендеру, адже більшість людей все одно бачить їх як людей, які народилися з однією статтю, а поводяться і проявляються і називаються, як стереотипна зараз протилежна стать, і це в будь-якому разі теж розмиває уявлення людей про гендер, бо більшість все ж бачить їх не як стереотипних чоловіків/жінок, а як людей які народилися з однією статтю, а потім її змінили на іншу, тобто те з якою ти статтю народився нп визначає те як ти себе поводитимеш і ідентифікуватимеш, , тобто хоч вони і хочуть, щоб їх сприймали як трансгендерну жінку/чоловіка і асоціювали їх з тими ролями, які є жіночими/чоловічими, вони все одно теж займаються розмазуванням цих ролей у голові більшості людей. тобто трансгендерний(не трасесксуальний) чоловік одягнувши "чоловічий" костюм і використовуючи займенники він/його, наприклад, хоче вписуватися в існуючу вже роль чоловіка як такого, але сам насправді розмазує сприйняття більшості людей, бо завдяки цьому люди думають, що ось можна народитися жінкою, але бути чоловіком, значить не всі жінки мають бути "жінками", і так само, що ось можна бути чоловіком, який був народжений жінкою, але при цьому зараз він чоловік, тільки це вже не вкладається в типові ролі чоловіка і жінки, а значить вони можуть бути різними. і замість того, щоб просто приписати всі стереотипи про чоловіків, в тому числі негативні, на трансгендерного чоловіка і підсилити їх, бо ось він же проявляє те, що він чоловік штанями, і займенниками він/його, значить це точно чоловічі ознаки, у них навпаки стираються уявлення про те, що жінки чи чоловіки мають бути такими, чи такими, бо вони бачать не просто чоловіка, вони бачать жінку, яка стала чоловіком.
    вітаю, ви прочитали потік моїх незв'язних думок, які вели ні до чого. просто мені легше думати пишучи, і можливо комусь ще буде цікаво про це подумати

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +2

      Дякую!
      Ви підняли купу питань.
      1) Мова формує категорії постфактум, через найменування понять. Тому лише змінивши мововжиток, ми можемо плавно змінити картину світу і репекатегоризувати світ, якщо мовці того бажатимуть.
      2) Стеретипізація природній процес економії мислення. А ось соціокультурні стереотипи дійсно піддатливі до змін за умови знову ж зміни медійного маншафту. Звільнення особисте - не гарантує колективних змін, але необхідне, аби рухатися вперед. Водночас різкі зміни, ще й підсвічені змі і політиками, можуть призводити до протилежного - моральна паніка і консерватизм під гаслом "вони руйнують наший світ, захищаймо традиції". Свободою користуються не лише ті, кому її бракувало, але й ті, яких залякати "надлишком" свободи.
      3) Так, якщо небінарність звільняє від необхідності робити медичний перехід і її достатньо для психічного здоров'я особи - можливо і потреба у гендерній бінарний ідентичності відпаде. Натомість триває протистояння між радикальними феміністками і трансгендерами, трансгендерами і неюінарними (типу ми тут операцію робили, аби вибороти собі звання жінки, а ви вирішили, що достатньо лише одягти сукенку).
      Спільна проблема яку треба розібрати - defensiveness та victimhood - як перейти від захищання від усіх до співпраці і порозуміння. Але це в ідеалі. На ділі у нас ще одна проблема: тепер не лише ліберали, але й консерватори особливо крайні праві почали використовувати стратегію ображеності й дискримінованості, аби виправдати повернення до традицій. Історія не лінійна, інколи прогрес дає відкатка у минуле і це те, що може трапитися у цьому випадку.

    • @jsisjshsusiajhsvusja
      @jsisjshsusiajhsvusja 8 місяців тому

      @@CoggiCon це дійсно дуже цікаві теми для вивчення і дослідження! буду рада бачити більше контенту від вас на цікаві для роздумів теми!

    • @Helda_Ilweranta
      @Helda_Ilweranta 8 місяців тому +4

      Плюсую про звиклість до вона/її, але відчуття себе чимось агендерним і прагнення максимально мінімізувати (пхпхпх) вплив гендерних стереотипів. Як про мене написали. Я ще до речі відчуваю, що мій гендер пов'язаний з моїм аутизмом, бо він в принципі впливає на усе світовідчуття.

  • @jelenamelnyk9401
    @jelenamelnyk9401 8 місяців тому

    Оце так інтенсив! Дякую. Круто. Треба буде ще якось передивитись ...

  • @leedy-sun
    @leedy-sun 8 місяців тому

    Шикарно як завжди ❤

  • @kristinadzyba3737
    @kristinadzyba3737 7 місяців тому +1

    Прекрасний, змістовний канал. Підписуюсь.

  • @ruslanneupokoyev
    @ruslanneupokoyev 8 місяців тому +1

    Моя щира повага та підтримка!

  • @ilonamuranova-lesiv9191
    @ilonamuranova-lesiv9191 7 місяців тому

    крута подача матеріалу, підтримую коментарем

  • @nellidebela5945
    @nellidebela5945 8 місяців тому

    Це однозначно підписка та лайк! Величезне дякую за матеріал та його викладання!

  • @MarynaPosp
    @MarynaPosp 8 місяців тому

    Така довга лекція😮 дякую було цікаво, особливо про Сковороду😊

  • @elikoo172
    @elikoo172 8 місяців тому

    Мені все цікаво!
    Що Ви робите і як Ви викладаєте!
    Не зупиняйтеся 👏🏻

  • @andriik3110
    @andriik3110 8 місяців тому

    Топ контент. Дійсно розклали все детально. Лайк і підписка)

  • @ОленаШевченко-з2е
    @ОленаШевченко-з2е 8 місяців тому

    Дякую. Однозначна вподобайка і підписка

  • @ЕміліяОсовітна
    @ЕміліяОсовітна 8 місяців тому

    Вау! Дуже рада що ютуб мені вас підкинув)) лайк, підписка))

  • @mika1058
    @mika1058 8 місяців тому +4

    Боже скільки інформації, я напевно, ще десь разів з п'ять передивлюсь аби запам'ятати правильно🫣 😅.
    Дякую за масу праці. Все разом в одній капсулі ❤️

  • @sofiagorbacheva7322
    @sofiagorbacheva7322 8 місяців тому +1

    Дякую за відео! Дуже хочеться побачити ваш огляд на серіал "Статеве виховання"

  • @АннаМірошніченко-х2д
    @АннаМірошніченко-х2д 8 місяців тому

    Дякую за відео. Нам всім не вистачає відео на такі теми. Бо розібратись з усім цим самостійно багатьом важко. А в нашому суспільстві на цій ниві, як кажуть - не початий край. Давно мрію про канал, де про всі ці штуки спокійно і докладно розповідатимуть. Було важко сприймати швидкість подачі, але це мій недолік. А на Сковороді я остаточно "заблукала") Зрозуміла тільки висновки))) Але повторю - наше суспільство потрібно зараз просто таки атакувати подібними відео, бо... Освітлювати та вичищати голови людей ще довго. А наразі не достатньо, тож вагома кожна робота в цій сфері.

  • @oz5598
    @oz5598 8 місяців тому

    До кінця додивилась) Цікаве , сучасне прочитання і трактування Сковороди.

  • @GreatRedSpot.
    @GreatRedSpot. 8 місяців тому

    ВАУ, дякую Вам за це відео! я би хотіла вчитись у вас англійської, дуже цікава манера викладання

  • @rokseyha1343
    @rokseyha1343 8 місяців тому +7

    Воу, окей, я не помітили шо тут аж година матеріалу. (Приємно вражений)

  • @Slavik__Kot
    @Slavik__Kot 8 місяців тому +5

    Привіт))
    саме в статевому виховані почув в українській мові звертання "ми" вперше (не дуже я прогресивний). Тому з радістю послухав би б про серіал

  • @jsisjshsusiajhsvusja
    @jsisjshsusiajhsvusja 8 місяців тому

    Неймовірно цікаво, ви крутий

  • @linebfhd
    @linebfhd 8 місяців тому +1

    чекаю огляд на серіал)

  • @ОльгаМирошниченко-я9ч
    @ОльгаМирошниченко-я9ч 8 місяців тому +1

    Дякую за круте відео, якраз читаю цей детектив, краще б про такий спойлер попереджати

  • @tetyana2568
    @tetyana2568 8 місяців тому

    Підписка, надто багато цікавого матеріалу.
    Дивилася кілька розборів психологів на цю тему але такого серйозного розбору ще не зустрічала 🥰

  • @kotyasha_meaw
    @kotyasha_meaw 8 місяців тому +5

    Щодо спорту, ну якщо ми визнаємо, що транссексуали (перехід з чоловіка в жінку) фізично нерівні щодо біологічних жінок, то мабуть варто виділяти їх якось в іншу групу, чи створювати окремий спільний блок для транссексуалів/жінок. Або стерти всі границі і тоді спорт виявиться змаганням цим гендерних чоловіків в більшості.

    • @krykunenkomariya
      @krykunenkomariya 8 місяців тому +1

      Можливо і виділять колись окрему категорію для транссексуалів у жінку. Справа в тому, що в силових видах спорту вони явно мають перевагу над біологічними жінками. Сила м'язів залежить від певних біологічних характеристик, що відрізняються в чоловіків і жінок (саме тому спортивні змагання поділений на жін і чол категорії). Навіть якщо особа (в данному випадку чоловік) зробить перехід (у жінку), характеристики м'язового волокна залишаться як для початкової статі (чоловічої) не залежно від рівня гормонів на момент змагань.
      Тому якщо жінки будуть змагатися в одній категорії з транссексуальними жінками, вони будуть програвати. Через це жіночий спорт ризикує перетворитися на спорт транссексуальних жінок, бо країнам буде вигідніше відправляти їх на змагання (а тут вже трішки політики).

    • @blayua
      @blayua 3 дні тому

      Проблема в тому що трансжінки можуть бути такими що в них не розвинулись чоловічі ознаки. Що почали робити перехід ще до цього. Я ще десь бачили (не сто проц інфа) що в трансжінок є якісь теж проблеми зі здоров'ям саме через те, що вони трансжінки і може бути складніше, але це інфа кума куми кума казала. +якщо робити окрему категорію для трансжінок то з'являються інші суперечності, тіпа трансчоловіки теж існують і їм складніше перемагати бо не можна хавать тестостерон, тож вони теж не рівні. Щоб розібратись з цим питанням справді треба дивитись на статистику.

  • @olavela3367
    @olavela3367 8 місяців тому +5

    Проблема не в тому, що хтось є кимось, а в тому що кричать про це на кожному куті. Та вважають, що їх зобов'язані любити, захоплюватися ними. Мені особисто начхати хто з ким спить. Але дратує, коли люди пхають свої геніталії всім і вимагають визнавати їх.

  • @ГорпинаЦигельман
    @ГорпинаЦигельман 8 місяців тому +8

    Від частини зі Сковородою отримала інтелектуальний оргазм)). Якби люди до всіх складних питань підходили так ґрунтовно й навіть, скажу так, екзистенційно)) - наскільки б більше в нас було шансів порозумітись. Бо усе це насправді про емпатію, про повагу. Бо поверхневість в таких речах - це частіше за все банальне небажання або зрозуміти іншого, або позбутись якихось своїх суб'єктивних суспільних переваг перед ним. Найогидніше, коли це ще й замотують в обгортку типу правильності, моральності, духовності, або, прости Боже, Господньої волі, трактування якої перед тим успішно монополізують.
    Коротше, мій черговий респект автору каналу. Найперше за сміливість не бути з-ручним ❤

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +1

      🤗🤗

    • @alinapiven7320
      @alinapiven7320 8 місяців тому

      Те саме хотіла написати про інтелектуальний оргазм, а Ви вже прокоментували!😊 Але рада, що не тільки у мене такі думки виникли. Євген - це якийсь самородок, що не відео - кайф. Як я люблю копирсатися в різних думках і почуттях, а послухати такі близькі мені думки дуже цінно. А ще й багато філологічних аспектів мені дуже відгукується: люблю мови, живу давно закордоном і спілкуюся різними мовами в повсякденні. Здається, у мене з'явився кумир 😅

  • @user-jc7ts4jx6b
    @user-jc7ts4jx6b 8 місяців тому +1

    Розбір фільму Статеве виховання -yes !

  • @St.All43
    @St.All43 8 місяців тому +2

    Витратьте, будь-ласка, свій дорогоцінний час на розбір серіалу «Статеве виховання»

  • @oleksandrchernuhin5780
    @oleksandrchernuhin5780 8 місяців тому

    Дуже цікаво. Підписався. Може щось в нашій країні і зрушить з місця (але це не точно).

  • @МартиникаШелест
    @МартиникаШелест 8 місяців тому +4

    Багато літер, але цікаво )
    Я за розбір британського серіалу про статтєве виховання

  • @igorvdovchin8811
    @igorvdovchin8811 6 місяців тому +1

    Заходиш на сумнівну територію ,готова відписатися. Рооулінг, це те що тримає нас поки шо .

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  6 місяців тому

      Вас тримає Роулінг чи Гаррі Поттер?:) Для "сумнівних територій" існує критичне мислення, з ним не існує поділу і заборонених територій.

  • @kristinadzyba3737
    @kristinadzyba3737 7 місяців тому

    Чесно, самому розібратися в цих тонкощах було б важко. Не впевнена, що все запам'ятала, але точно зрозуміла те, що ніяк не вкладалося в голові раніше.
    Мені здається, що проблема людей, які агресивно не сприймають питання гендеру, це те , що вони не розуміють - ці всі терміни лише намагання якось класифікувати те, що вже є у природі і суспільстві.

  • @mashunyamashunevna460
    @mashunyamashunevna460 8 місяців тому +1

    Неймовірно) нарешті знайшла свій контент 🤝 наче якісне кіно, що залишає за собою місце у довготривалій памʼяті для роздумів і дискусій з друзями👌
    Графік проявленості гендерності ( типу 2 синусоїд) мене наштовхнув на думку: чи можливо згідно нього зʼясувати істинну сексуальність персони через аналіз обраного партнера?

  • @user-EvgeniyChe
    @user-EvgeniyChe 8 місяців тому

    Я психолог. І саме зараз самостійно вивчаю анлійську мову (Дуолінго). Але мені 50+ І ще, дякую за ролики, так професійно все подається.

  • @passingmeby95
    @passingmeby95 8 місяців тому +5

    Вітання від чоловіка у спідниці

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +3

      І вам від Єнота😁🫣

  • @Azinay
    @Azinay 8 місяців тому +3

    До речі про мову, в нас як вводили фемінітиви воно торкнулось і множини, тому в нас зараз є День захисників і захисниць, а не День захисників, тобто захисників йдеться саме про чоловіків, а захисниць - про жінок. Отже гендерно-нейтральної форми іменників в нас просто нема.

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +7

      Ох! Це окрема дискусія. Частина філологів вважає множину іменника типу спільною, тому традиційно пропонує говорити за "чоловічим" варіантом: психолог та психологиня разом психологи. Так є наприклад в іспанській, де множина іменників хоч і має 2 варіанти, все ж йде за чоловічим варіантом, за винятком випадків референсу до суто жіночих особин. Інші ж - вважають, що якщо вже вводити фемінітиви усюди, то і у множині теж. Логічно, але вносить купу дублювань, наприклад у юридичних текстах, текстах законів: громандян та громадянка = громадяни і громадянки - замість 1 слова маємо 2 у множині. Тепер уявляємо текст документу - усюди потрібно дублювати 2 варіанти, а враховуючи повтори формулювань (згадайте хоч текст класичної угоди купівлі-продажу) - лаконічний текст перетворюється на полотно. Тому питання відкрите.

  • @IK-sj6ij
    @IK-sj6ij 7 місяців тому

    Конструкти маскулінності та фемінності є абсолютно штучними культурними надбудовами, які виникли на тлі фізичної переваги чоловіків. І до сьогодні жінок виховують слабкими інертними істотами задля того, щоб представники домінуючої статі з легкістю могли придбати у свою власність людську істоту "слабкої" статі. Утім, не всім чоловікам і жінкам такий підхід імпонує. Отже людство проходить складний етап переосмислення. Ще якась тисяча років, і людство може дійти, нарешті, висновку, що світ, де всі люди є однаково цінними, є набагато більш комфортним місцем для проживання. Ну це, звісно, якщо людство стільки протягне, бо самознищення у ході військового протистояння - ще один "чудовий" результат патріархального суспільного устрою

  • @morganakkerman3812
    @morganakkerman3812 8 місяців тому +1

    Щодо питання спортивних змагань...
    Якщо говорити про трансгендерних жінок, що змагаються в жіночих категоріях, нещодавно було опубліковано дослідження, де саме розглядаються потенційні переваги транс*жінок над цис жінками: результати показали, що транс*жінки за своїми показниками співпадають з показниками цис жінок, а їх показник щільності кісток був нищим за той, що у цис жінок.
    Але якщо говорити більш широко про спорт - спорт був поділений на чоловічий та жіночий також через патріархат та гендерні стереотипи, адже жінки сприймаються слабшими та менш спроможними за чоловіків. Жінкам-спортсменкам зазвичай платять менше та менше святкують їхні досягнення, оскільки вони є переможницями "лише жіночої категорії". Якщо йти ще далі, то до цього поділу додається питання раси, оскільки середні очікувані показники базуються на світлошкірих людях, до чого додається банальний расизм, через який дискваліфікують багатьох темношкірих спортсменів.
    Й по-третє, поділ на чоловічу та жіночу категорію абсолютно виключає тих самих інтерсекс людей, що дуже яскраво демонструється в випадку з Кастер Семеньєю. Її дуже прискіпливо досліджували, аби виявити якусь природню перевагу та дискваліфікувати через це. Вона не лише є темношкірою спортсменкою, але в неї також виявили підвищені рівні тестостерону (знову ж, підвищенні в порівнянні з білими жінками), через що пізніше її досліджували повторно. В результаті виявилося, що вона є інтерсекс людиною.
    Якщо вже й підвищувати рівень справедливості в спорті, варто винайти категорії, які не залежатимуть від статі та/або гендеру. Як он, наприклад, за масою тіла чи за іншими фізичними показниками, які об'єктивно оцінюватимуть можливості спортсменів, а не нав'язуватимуть гендерні очікування.
    *Коментар відредаговано: я зрозумів, що помилився ім'ям та насправді мав на увазі Кастер Семенью. Однак над Сереною Вільямс також проводили медичні догляди, деякі з них проти її волі, аби "довести, що вона не є біологічною жінкою" та дискваліфікувати. Не дарма такі огляди переважно стаються з темношкірими жінками, причина в поєднанні расизму та сексизму.

  • @alikarakaya5996
    @alikarakaya5996 8 місяців тому

    Чесно, я у захваті від Вашої презентації! Мені особливо Дуже сподобалась частина, де Ви розповідаєте про філософію Сковороди в кінці. Скажіть, будь ласка, де можна про це читати та дізнатись більше? Заздалегідь дякую!

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому

      У описі є посилання на лекцію про роботи Сковороди.

  • @sonyalee2943
    @sonyalee2943 8 місяців тому

    По-перше, моя повага за розуміння звʼязку мови та світогляду. Використовувати асоціативні звʼязки у викладанні іноземних мов - дуже важливо, хоча і дуже складно, бо це як змінити коней на автомобілі. Але ж змінили у підсумку 😅
    По-друге, дякую, знайшла цікаву назву для себе, якщо раптом колись захочу вписатись у типологію)
    Ps. Працюю з іноземцями, тож часто за одним лише імʼям стать не розумію. Ось де ідеально виручає they 😄

  • @Pani_lastivka
    @Pani_lastivka 4 місяці тому

    Гарний відос! Було цікаво послухати :)
    Бтв на 21:20 про Біблію і срамоту, там в цьому і суть, вони з'їли яблуко і стали соромитись природних речей. Бог саме так і дізнався що вони те яблуко з'їли, як прийшовши до Адама той сховався прикриваючись
    (і окремо дякую за те що Ви не дуже гнали на релігію, в подібних відосах люблять зациклюватись наскільки християни жахливі і ненавидять гомосексуалістів ціх вашіх, я вже звикла трохи, але освіжаюче бачити без наголосів на цьому. Просто іноді банальна критика і в вашому випадку через непорозуміння, що абсолютно валідно)

  • @roxana1328
    @roxana1328 8 місяців тому +2

    Я маоа нещастя родитись в ссср. Потрійна ликтатура Кпсс. Школи. Сімьі. Жах. А чоловіки не потобались абсоьютно. Мусіла замуж. Мусіла дітей мати. 37 років втраченого життя. Виіала в німеччину. Мала писати докторську але. Наші знання не такі як на заході. Зоча професор мене хвалив я покинула універ і пішла щаміж щоб врятувати банкрота від боргів. Пять квартир віоремонтувала. Пів мільйона боргу на ноль вивела і ще двох діткей мкні втюрив. Поки що ті діти то моя докторська і мо відрада. Двоє старших не бачу не чую і не цікаво. В генетиці гомосоветикусів є хапнути і плюнути в лице. В мене добра голова іч ми я себе сама забезпечила. Але тільки зараз розумію який то дах мати секс без бажанн.

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +2

      😥Ого! Дякую, що поділилися! Це цінно!🤗

    • @roxana1328
      @roxana1328 8 місяців тому +1

      @@CoggiCon вибачте за тіррпомилки бо я не перечитую того що пишу. Так. Я два життя поожила. Я на комуністів на три ставки працювала. А на каріталіста на пять. Зараз шкодую що не можу на фронт. Не вмію нічого. Але книгу пишу для німців про сталінізм і украіну. Лінива ми нація. Ліниві всі. Я теж. Діти моі теж. Хоча перевиховала іх німеччина і всі працюють. І тут гендерних проблем жодних нема. Люди інакше себе ведуть і мислять. А в нас в украіні середньовіччя

  • @namesurname6897
    @namesurname6897 8 місяців тому +1

    Мені байдуже хто є ким, головне щоб адекватним воно було.
    Бісить що коли я помилилась (бо ніц не знаю про людину і просто кажу що бачу). На мене починають накидуватись і з піною з рота казати що це ВОНИ. При тому що я не казала нічого поганого.
    " Отой хлопець у спідниці класно заспівав, не знала що хтось так може вживу. Неймовірно."
    І на мене накинулись в коментарях з образами в мою сторону. Хоча я вже вибачилась, і сказала що не знала що він себе вважає небінарним. Просто деякі люди поводять себе занадто радикально толерантно.

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому +2

      Так, така реакція і надто емоційні повчання інших особливо у ситуації, коли тема небінарності взагалі до цього не проговорювалась адекватно у суспільстві, лише підкреслюють іншу крайність - замість роз'яснень і дискусії, роздавання ярликів або ж автоматично вдавання до ролі жертви (victimhood). Ось, тому і потрібно змістовна дискусія.

  • @Ilovetheowlhouse
    @Ilovetheowlhouse 7 місяців тому

    Ех, пишаюся собою, цис(не геоеро)жінкою, яка знала майже все, і з нового лише дискусії про те чи треба визнавати т-жінок жінками. Насправді про це треба подумати глибше....

  • @ol_m3844
    @ol_m3844 8 місяців тому +1

    Дуже дякую за відео, круті пояснення! У CNN є стаття "The complicated gender history of pink", де говориться: “If you go back to the 18th century, little boys and little girls of the upper classes both wore pink and blue and other colors uniformly,” said Valerie Steele, director of the Museum at FIT, the Fashion Institute of Technology, in New York.
    In fact, pink was even considered to be a masculine color. In old catalogs and books, pink was the color for little boys, said Leatrice Eiseman, a color expert and executive director of the Pantone Color Institute. "

    • @CoggiCon
      @CoggiCon  8 місяців тому

      Super 👌 Thanks for sharing 👍

  • @antuanno7374
    @antuanno7374 8 місяців тому +5

    Мабуть тим, хто не може визначитись потрібна психологічна допомога щоб повернути людину до статі, яку вона отримала при народженні. І навернутись до Бога.

    • @socialnetworking4390
      @socialnetworking4390 8 місяців тому +1

      😂😂😂

    • @socialnetworking4390
      @socialnetworking4390 8 місяців тому +5

      Християнам більше потрібна психологічна допомога)

    • @antuanno7374
      @antuanno7374 8 місяців тому

      @@socialnetworking4390 Господь їм її постійно надає. Тому серед них немає дегенератів, мужеложників і т.п.

    • @antuanno7374
      @antuanno7374 8 місяців тому

      @@socialnetworking4390 Господь християнам постійно її надає. Тому серед них немає мужеложників та дегенератів.

    • @gonchik-k
      @gonchik-k 8 місяців тому

      ​@@socialnetworking4390це точно)

  • @olenamelnykova4661
    @olenamelnykova4661 8 місяців тому +2

    Хотілось би побачити Ваш розбір Sex Education

  • @ВалентинаЯківна-т9с
    @ВалентинаЯківна-т9с 8 місяців тому +11

    Бабулінг 😁

    • @ГорпинаЦигельман
      @ГорпинаЦигельман 8 місяців тому +2

      Ага, дуже вдале слово для позначення внутрішньої мізогінії. Цікаво, це авторський неологізм Євгена, чи я просто якось пропустила існування цього слова?

    • @shatelei
      @shatelei 8 місяців тому

      @@ГорпинаЦигельман давно вже існує

    • @alinapiven7320
      @alinapiven7320 8 місяців тому +1

      Я теж раніше не чула, погуглила - є таке. Ми не встигаємо за трендами, Євген нас хоч просвітить 😅