A ja kupilem 3m2 maty wygloszajacej 6 mm grubosci i wykleilem tym cały bagażnik i nadkola. Efekt przerósł moje oczekiwania. Robota dla przecietnego majsterkowicza. Spalanie po 16 tys. Kilometrów u mnie to 4,9. Dokupilem jeszcze nakładkę na podłokietnik ktora jest wyzsza i wysuwa sie i poprawila komfort
Solidny test. Miałem okazję pojeździć cross i ts oba 2.0. Napęd hybrydowy całkiem ok, był to mój pierwszy kontakt z hybrydami. Cross ma nieco dłuższe siedziska z przodu, jednak mimo że jest nowszym modelem został gorzej wykonany - wnetrze doslownie odrzuca i tutaj Toyota robi sobie kpiny z klientów przy takiej cenie.
Cześć, tak się składa, że od 13 miesięcy też posiadam Corolle Cross 2.0 AWD-i. Przebiegu przez ten czas zrobiłem już ponad 40 tys km. W tym było kilka dłuższych wypadów: Węgry, Włochy, Austria. Tak więc też już poznałem to autko całkiem dobrze i zgadzam się w pełni z Twoimi spostrzeżeniami. Jedyne minusy jakie ja widzę to jest słabe wyciszenie - doskwiera powyżej 120 km/h, ale niestety chyba wszystkie Toyki tak mają, a jeżdżę już trzecią, oraz dość słabo funkcjonalne wnętrze. Niby wszystko jest, ale w porównaniu ze Skodami i VW jest jeszcze spore pole do poprawy. Średnie spalanie na tym dystansie mam 5,6 l/100km, ostatnia trasa do Włoch w Dolomity (ponad 2800 km w tym ~500 po wysokich górach na miejscu) 6,2 l/100km - auto zapakowane po korek, z czterema osobami na pokładzie, jazda przepisowa, jedynie w Niemczech tam gdzie można 150-170 km/h. W ruchu miejskim trudno jest przekroczyć 5 l/100km, a wyniki rzędu 3,6-3,8 l/100km nie są wcale rzadkością. Co mogę dodać, to napęd AWD-i na prawdę daje radę i zimą w górach bardzo się przydaje, a jak jest sucho to nawet w trybie Power przy wdepnięciu pedału gazu w podłogę autko nie gubi trakcji i pięknie się zbiera.
@@zbyszek9202 chodzi o to, że tu maksa się bardzo łatwo osiąga, mocy jest aż nadto, po prostu kończy się coś w przekładni, albo silnik już sie za szybko kręci, albo napięcie jest za wysokie. Tu nie ma sprzęgła, ani hydro ani zwykłego. Przełożenia realizowane są przekładnią różnicową pomiędzy dwoma silnikami. Więc od tego przełożenia i maks prędkości obrotowych może wynikać niska prędkość maks. Ale umówmy się, w tym samochodzie nie chce się szybciej jeździć.
@@BartoszRybacki0 wiadomo, że jeździ się dużo wolniej, jakbyś jeździł cały czas na maksa to silniki długo by nie pożyły nawet te stare nie mówiąc że za bardzo nie ma gdzie
Oglądając ten film i mając ten samochód od około 5 miesięcy z 3500 km na liczniku - jakbym słyszał echo własnych myśli. Co prawda mam wersję Executive AWD-i, ale to nic nie zmienia w kwestii wyciszenia. Przy 120 km/h jest jeszcze akceptowalnie, ale powyżej już bardzo słychać drogę. Silnik wyje jedynie podczas przyspieszania i to jak ktoś ma ciężką stopę. Efekt jest zauważalny tylko dlatego że przejście między obrotami nie jest płynne jak w klasycznych spalinówkach, tylko skokowe, więc ucho nie ma czasu się przyzwyczaić i słyszy od razu wycie. Nie zmienia to faktu, że samochód jest bardzo zrywny i cudownie reaguje na wciskanie gazu, czy to ze świateł, czy przy wyprzedzaniu. Gdzieś tam się czai mi z tyłu głowy myśl, aby oddać go do warsztatu specjalizującego się w wyciszaniu, ale jeszcze nie jestem wystarczająco zirytowany. Na Eco zrobiłem drugi tysiąc km, po czym wróciłem na Normal. Mułowatość obniżająca zużycie o 0,5 l/100km jakoś mnie nie przekonała. Przy moim stylu jazdy po mieście spalanie mam ok. 5l, "w trasie" 6-6,5 l. System multimedialny jest dla mnie bardzo ok, bo szybko i stabilnie łączy bezprzewodowego CarPlay, praktycznie nie oglądam menu głównego samochodu. Gdybym tylko odkrył jak wyłączyć sporadyczne systemowe komunikaty od utrudnieniach na drodze, bo kiedy już się pojawią, to nawigacja telefonu też to ogarnia. (fun fact: przy ustawionych jednostkach spalania l/km komunikaty podawane są w milach, przy jednostkach km/l już w kilometrach - nie wiem kto to wymyślił, ale ma zagwarantowany prywatny kociołek tam na dole) To czego nauczyłem się trudniejszą drogą, to uważać na pracę elektroniki (tryb ACC) przy wyłączonym układzie hybrydowym. Akumulator 12V bardzo szybko ulega rozładowaniu, nie należy ignorować komunikatu o jego niskim napięciu. Wystarczy załączyć układ hybrydowy, który go bezpiecznie podładuje. Nie będąc tego świadomym, bawiąc się poprawnym zablokowaniem telefonu na ładowarce indukcyjnej, trochę przesadziłem i kilka dni później samochód odstawił mi choinkę kontrolkami zamiast załączyć układ hybrydowy. Na szczęście jump-starter/powerbank kupiony na szybko w elektromarkecie uratował mi wtedy podróż. Teraz jeździ na stałe w samochodzie. (Rzeczy których wam nie powiedzą u dealera) Zanim go kupiłem to nasłuchałem się recenzji, że nudny, że na siłę, że żonowóz/dziadkowóz. Z trzydziestką na karku oświadczam, że mentalnie jestem dziadkiem, bo "pokochałem" ten samochód już na jeździe testowej. Ogólnie - kupiłbym drugi raz :)
Przepraszam, co oznacza" włączyć/wyłączyć tryb hybrydowy"? Mozna go wyłączyć? Wiem,że mozna jakiś czas jezdzić tylko na baterii (tryb EV ) ale nie widziałem, że hybryde można odłączyć, a i po co???
@@VasylSodomora-bj4ji Autor sie źle wyraził. Załączenie układu hybrydowego to napis READY na zegarach, Wtedy to bateria trakcyjna jest podłączona do całości systemu i nawet jak samochód stoi i nie pracuje silnik spalinowy to mały akumulator jest ładowany z baterii trakcyjnej.
no jak corolla cross jest uterenowioną wersją zwykłej corolli? TO CAŁKIEM INNY SAMOCHÓD. dlaczego ta rura wydechowa tak wisi? i najważniejsze pytanie - jest regulacja jasności ekranu? i czy jest automat z regulacją jasności. matowa folia na pewno zrobi robotę. Zwrócę Ci uwagę - opisujesz 2 litrową hybrydę ostatniej generacji gdzie i przy 100km/h przełącza się na prąd. Mocy jest ok, przyspieszenie też jest bardzo ok. Ona już może konkurować z dieslem
Rok temu wybierałem auto w tym segmencie. I musze przyznać, że z pośród wszystkich (mazda cx30, cx5, arkana, skoda karoq, vw tiguan, seat ateca, lexus UX, kia xceed, kia niro, tipo cross, nissan qashqai e-power) to ta Corolla zrobiła na mnie najgorsze wrażenie, największe rozczarowanie, byłem podekscytowany przed jazda próbną, a potem całkowicie zawiedziony. Sam napęd hybrydowy jest świetny, ale wnętrze i ta odstająca rura wydechowa pod tylnym zawieszeniem, to no nie... Wybór padł na arkanę e tech. Myślę, że jak w tej toyocie trochę by poprawi wykonanie wewnątrz, to byłby to killer.
No wiesz, Tobie zaimponowało wnętrze Arkany, innym prostota, poręczność wnętrza Toyoty. Cześć ludzi traktuje auta jako transport A->B a nie oceniają wnętrza. O awaryjności Renault vs Toyota w dłuższym czasie nawet nie wspominam. Jak nie chciałeś oglądać rury wydechowej pod spodem to było popatrzeć na 1.8 - 140 KM, dobrze się odpycha i ciszej wewnątrz niż 2.0.
@@marmie3922 na słabsza wersję corolla też patrzeliśmy, ale hybryda w renault fajniej pracuje i poprostu przyjemniej sie tym jechało. Jak będzie z awaryjnością, trudno powiedzieć, ten napęd w renault ma dopiero 5 lat. Mieliśmy już trochę aut, japońskich, niemieckich francuskich - głównie renault, ale zawsze te auta są z nami 3-5 lat, trudno nam się wypowiedzieć o awaryjności. Najwięcej akcji było z vw, w którym dwa razy strzelił rozrząd i dwa razy wymieniali silnik na gwarancji, ale podobno one miały jakąś wadę, a to bylo okolo 7 lat temu, pozatym to żadne, inne auto nie sprawiało problemów.
@@marmie3922 na słabsza wersję corolla też patrzeliśmy, ale hybryda w renault fajniej pracuje i poprostu przyjemniej sie tym jechało. Jak będzie z awaryjnością, trudno powiedzieć, ten napęd w renault ma dopiero 5 lat. Mieliśmy już trochę aut, japońskich, niemieckich francuskich - głównie renault, ale zawsze te auta są z nami 3-5 lat, trudno nam się wypowiedzieć o awaryjności. Najwięcej akcji było z vw, w którym dwa razy strzelił rozrząd i dwa razy wymieniali silnik na gwarancji, ale podobno one miały jakąś wadę, a to bylo okolo 7 lat temu, pozatym to żadne, inne auto nie sprawiało problemów.
Co do kartonowych autek to jest prawda i w związku z tym , całkiem zmieniła się kultura użykowania takich pojazdów ,która do Polski dopiero dociera. W Waszyngtonie gdzie mieszka mój brat sypią więcej soli niż jest śniegu i tam każda nówka idzie na konserwacje podwozia, oraz część ludzi zabezpiecza folią transparętną.Jak widać minie dużo czasu zanim to zrozumieszTo jest tak jak z blachą na dachu ... u jednych rdzewieje a u drugich nie, normalna kultura użytkowania.
wydech zamontowany jak w starej syrenie kiedyś, w środku plastik fantastik i to kosztuje 160 tysięcy, no cóż ludzie kupują to co się dziwić że koncerny produkuj takie kartonowe autka, oczywiście nie dotyczy to tylko toyoty, ciekaw jestem jak pod spodem wygląda- pozdrawiam
Cześć, u Ciebie w wersji Comfort widać czujniki parkowania, one są dokładane z guzikiem do wyłączania w ASO czy montowane fabrycznie z wizualizacją na panelu?
Jak wygląda kwestia przybywania oleju w silniku i czy śmierdzi on benzyną? Z tego co piszesz w komentarzach, dużo razy podczas jazdy jest wyłączany silnik spalinowy, a to powoduje sciekanie nie spalonej benzyny do skrzyni korbowej. Co prawda Toyota przedstawila wyniki swoich testow, że nawet 3,5 cm ponad max na bagnecie jest dopuszczalne, ale ciekawią mnie obserwacje użytkowników i świadomość problemu. Olej 0w16 po rozcieńczeniu benzyną musi mieć super małą lepkość, a taki chyba masz w silniku. Co ile km wymieniasz więc olej?
Mam przebieg ponad 40 tys. km i nic takiego się nie dzieje, wymiana oleju tak jak Toyota zaleca co 15 tys. km. i za chwilę będę miał trzeci przegląd i trzecią wymianę oleju.
Poważnie nie spalona benzyna ścieka do skrzyni korbowej? Ja nie słyszałem nigdy o takim zjawisku. Jak by to wpływało na jakość oleju i właściwości smarne, możliwość zapłonu. Trochę nie chce się wierzyć. Poza tym czytałem ,że to ogólnie taka sama konstrukcja silnika jak 10 lat temu. Mam Avensis z takim silnikiem i jest ok. Więc jak jest naprawdę?
@@Tomek1342 tu chodzi o system hybrydowy. Silnik spalinowy nie chodzi i nagle dajemy mu wysokie obroty . Zaobserwowano w toyotach przybywanie poziomu oleju.
Posiadam samochód 2.0 197km, którym przejechałem 12 tyś km. Niestety, muszę przyznać, że jest dość głośno na autostradach. Do 90 km/h jest w porządku. Bardzo irytuje mnie system informacyjno-rozrywkowy. Po uruchomieniu auta trzeba poczekać, aż telefon sparuje się z systemem. Jeśli nie poczekasz, będziesz musiał zaakceptować warunki korzystania z systemu za każdym razem, gdy uruchamiasz samochód. Ten element wku@$#@. Wybrałem ten samochód głównie ze względu na jego ekonomikę i moc. Pojazd doskonale spełnia te kryteria, a jazda jest komfortowa. Moim zdaniem, układ napędowy jest znacznie lepszy niż u innych producentów. Skrzynia biegów (a dokładniej silnik) nie hałasuje. Przy gwałtownym przyspieszeniu silnik wchodzi na maksymalne obroty, ale trwa to tylko chwilę. Podczas normalnej jazdy silnik jest praktycznie niesłyszalny. Przekładnia według mnie jest znacznie lepsza od skrzyń automatycznych. Dla mnie reakcja na pedał gazu podczas startu ze świateł jest rewelacyjna. W porównaniu do Seata Leon FR 1.8 T 180 KM, Toyota wypada znacznie lepiej. Jeżdżę też Mazdą MX5 w robocie. Wystrój i wyciszenie lepsze w Mazdzie ale nie napęd. Toyota mocniejsza i mniej spali i to o połowę mniej od Mazdy (w mieście). W mieście 3.8 - 4.5. Zimą spalanie wzrasta do 5. Na trasie maks 6.5 l. Choć raz miałem na trasie 300km iż spalił 4.2l ale jechaliśmy wolno 120km/h i warunki były dobre - zero wiatru płaski teren.
A propo systemu multimedialnego to problemy są, ale chyba tylko z telefonami na Androidzie. Zgłosiłem to w serwisie i podobno wiedzą o problemie i pracują nad rozwiązaniem. Z kolei z iOS działa bez żadnych problemów zarówno po bluetooth jak i CarPlay.
Mocniejsza wersja nie pasuje do ogólnego charakteru tego modelu i jeśli komuś wystarczy "ośka" to lepiej dopłacić do wyposażenia "Style" lub wyciszenia nadwozia niż do wyższej mocy/pojemności. To auto w żadnym momencie nie kusi "pojedźmy dynamiczniej". Także 1.8 Style + wyciszenie i będzie to lepiej wyglądać jako całość. Fajny test!
Czy w Corolli Cross tak samo osobno reguluje się podświetlanie zegarów i radia ? Miałem zastępczą Corollę i tam tak to wyglądało. Co dziwne wskazanie temperatury klimatyzacji w ogóle nie zmieniało swojej jasności, w nocy raziło jak latarka. Też uważam że do codziennej jazdy nic więcej człowiekowi nie trzeba niż niezawodne i proste w obsłudze auto, które mało pali. W to Toyota wpisuje się idealnie. Z minusów dla mnie to brak schowków w tylnych drzwiach, brak otowru na długie przedmioty i średnia ilość miejsca z tyłu. Spróbujcie wpiąć dwa duże foteliki z tyłu i przewieźć np. łopatę, grabie itp. Corolli Cross brakuje zaledwie kilka centymetrów do wymiarów nowego Tiguana a różnica w przestrzeni z tyłu i w bagażniku między tymi dwoma autami jest naprawdę spora.
Świetne auto, bardzo mi się podoba zarówno stylistyka jak i technika. Prosty ale nowoczesny samochód. Taka kwintesencja Japonii - to co dobre i sprawdzone połączone z nowoczesnymi technologiami. Extra!
Zastanawia mnie, bo czytałem opinię wielu użytkowników ile przejeżdżają na jednym baku i wartości o których mówisz bardzo mnie zaskoczyły. Jakimi prędkościami jeździsz, że tyle jesteś w stanie przejechać? Mówisz o jeździe podmiejskiej/miejskiej czy o liczbie km jakie możesz zrobić jadąc na wakacje? Na autostradzie przy 140km/h ile pali auto? Zadałeś pytanie, że nie wiesz czemu producenci rezygnują z fizycznych przycisków na rzecz dotykowych. Obstawiam, że jest to związane z tym, że fizycznym przyciskiem i jego funkcją często nie możesz sterować zdalnie, bo musi być wciśnięty bądź "odciśnięty" żeby coś działało lub nie. Tak samo nie możesz sterować podgrzewaniem foteli w CC głosowo, bo przycisk musi być wciśnięty. Dotykowy panel daje więc możliwość ustawiania temperatury klimatyzacji z telefonu by auto się odpowiednio schłodziło itp. Nie wiem jak teraz jest w CC, bo wiem, że były z tym problemy przez BLE/Cobrę i też że auto właśnie zapamiętywało temperaturę jaka była ustawiona przed zamknięciem auta i nie można było z apki jej zmienić. Może coś udoskonalili i działa to już ok, nie wiem jakie są Twoje doświadczenia z tym. Oczywiście to czy można coś ustawiać telefonem czy nie to taki bajer którego ja np. nie potrzebuję i też wolę fizyczne przyciski ale to tak tylko wyjaśniam jakie są moje podejrzenia, bo w dobie telefonów i aplikacji każdy chce być na bieżąco i móc się chwalić, że autem można podjechać używając kluczyka albo właśnie coś przez telefon załączyć w nim.
To zależy od stylu jazdy. Kolega ma dokładnie ten sam model i nie może zejść ze spalania poniżej 6.5 l. Ja delikatnie operuję gazem, staram się "wymuszać" jak najczęściej tryb elektryczny, żeby uzyskać jak najniższe spalanie. O zasięgu w graniach 800 km i wyżej mówię w przypadku jazdy max 90 km/h przy temperaturze powyżej zera. Wtedy hybryda pali najmniej. Ja akurat jeżdzę w trybie Normal. Komputer pokładowy często się aktualizuje. Miałem sytuacje, ze na początku pokazywał 640 km i 50 km dalej już pokazywał 680...więc na pewno styl jazdy wpływa na spalanie. Przy jeździe autostradowej 600 km to u mnie norma. A z zasięgiem pod 1000 km to trochę popłynąłem ;). Możliwe ale trzeba by jechać non stop z górki.
Każdy narzeka jakie te Toyoty drogie w dzisiejszych czasach jak sie nie ma min 130tys. To nie ma co wchodzic do salonu. Chyba ze tylko pooglądać. Smutna polska rzeczywistość
Parametr, ktory jest wrecz wyroznikiem aut typu Crossover czy SUV to wysokosc przeswitu i dla mnie ten parametr jest naprawde istotny natomiast rozstaw osi jak dla mnie to nie mowi nic. Natomiast co do klimatyzacji o ile posiada sie klimatyzacje automatyczna to ustawiam 19,5 stopnia i tak przez caly okragly rok bo i czego tam szukac ?
Lexus ux ma bardzo duża wadę W cholere mały bagażnik Oglądałem taki w salonie Piękne wnętrze Wsiadasz zamykasz drzwi i jest cisza Fajne materiały Otwierasz bagażnik i się zastanawiasz czy siatki z zakupami wejdą Jest za niski między poldafa a półką A po jej zdjęciu i tak kat opadania klapy bagażnika zabiera większosc jej przestrzeni Przy tych wymiarach auta to dramat
Mocno dyskusyjne jest stwierdzenie, że to bardzo dobre auto rodzinne bo przeciętny kompakt kombi jest pod tym względem lepszy - modniejszy i bardziej rzucający się w oczy typ nadwozia to wszystko ///
Ten prześwit to porażka wcześniej jeździłem Toyota Verso to po latach miałem wszystko poobrywane osłona silnika dolne wszystkie plastiki itp teraz mam Skodę prześwit 19 cm to bajka wjeżdżam bez obaw na każdy krawężnik czy ograniczniki prędkości jak również leśne drogi 15 cm w tej Toyocie i jeszcze tak obsunietym wydechu zaraz zrezygnowałem a byłem przekonany do zakupu
Z zewnatrz bardzo ladne, za wyjatkiem tej slynnej wiszacej rury wydechowej. Gdyby naped byl realizowany jak w klasycznych toyotach za posrednictwem walu napedowego pewnie bym go kupil zamiast suzuki. Niestety uwazam AWDi za jeden z najgorszych napedow na rynku o nieprzewidywalnym zachowaniu. Wycie silnika i wyciszenie takie samo jak w autach z tej kategorii cenowej.
Spoko test, też brałem go pod uwagę pól roku temu, ale przeszkadzało mi właśnie wyciszenie, wygląd z frontu, fatalnie rozwiązana sytuacji z przedowami w napędzie i-AWD (brak miejsca wtedy na koło zapasowe... bo nie mogli przewodów do tylnego silniczka inaczej zorganizowac....) i brak czegoś "fajnego" w tej cenie - wnętrze smutne i dość ciasne jak na te wymiary. Dorzuciłem 25 tys i mam nieco większego Sportage HEV AWD w wyższej wersji - spalanie jest większe (po 2tys km mam 6.7L/100km - większe i lepiej wyciszone auto z napędem na wszystkie koła), komfort i pakiet technologii duzo lepszy niż w tej Corolli (LEDy robia robotę, pogrzewanie kierownicy i siedzeń nawet z tyłu). Może jakbym myślał o trzymaniu samochodu przez następne 10 lat to bym się zastanaawiał, ale dla mnie Sportek znokautował technologią i wygodą Corolle Cross, a RAV4 - ceną (42 tys. droższa), wyglądem (opatrzyła mi się) i czasem oczekiwania (salon powiedział 11m-cy...)
Kto normalny puka w zaślepkę od wlewu paliwa 😂😂 z czego miałoby to być zrobione może z pancernego metalu ?? Ogólnie Toyoty są plastikowe Mazda już ich powymiatała jeżeli chodzi o jakość wnętrza i użytych materiałów
Nie rozumiem zachwytow nad tym samochodem. Jeżdżę już pona półtora roku i nie mogę sie przyzwyczaić do tego paździerzu. Bardzo głośny, niewygodny, brzydko smutny i zero przyjemności z jazdy. Natomiast kosztował jak premium. Nie polecam.
A ja kupilem 3m2 maty wygloszajacej 6 mm grubosci i wykleilem tym cały bagażnik i nadkola. Efekt przerósł moje oczekiwania. Robota dla przecietnego majsterkowicza. Spalanie po 16 tys. Kilometrów u mnie to 4,9. Dokupilem jeszcze nakładkę na podłokietnik ktora jest wyzsza i wysuwa sie i poprawila komfort
Solidny test. Miałem okazję pojeździć cross i ts oba 2.0. Napęd hybrydowy całkiem ok, był to mój pierwszy kontakt z hybrydami. Cross ma nieco dłuższe siedziska z przodu, jednak mimo że jest nowszym modelem został gorzej wykonany - wnetrze doslownie odrzuca i tutaj Toyota robi sobie kpiny z klientów przy takiej cenie.
Takich testów trzeba więcej,obiektywnych ,wyważonych i merytorycznych.
Cześć, tak się składa, że od 13 miesięcy też posiadam Corolle Cross 2.0 AWD-i. Przebiegu przez ten czas zrobiłem już ponad 40 tys km. W tym było kilka dłuższych wypadów: Węgry, Włochy, Austria.
Tak więc też już poznałem to autko całkiem dobrze i zgadzam się w pełni z Twoimi spostrzeżeniami. Jedyne minusy jakie ja widzę to jest słabe wyciszenie - doskwiera powyżej 120 km/h, ale niestety chyba wszystkie Toyki tak mają, a jeżdżę już trzecią, oraz dość słabo funkcjonalne wnętrze. Niby wszystko jest, ale w porównaniu ze Skodami i VW jest jeszcze spore pole do poprawy.
Średnie spalanie na tym dystansie mam 5,6 l/100km, ostatnia trasa do Włoch w Dolomity (ponad 2800 km w tym ~500 po wysokich górach na miejscu) 6,2 l/100km - auto zapakowane po korek, z czterema osobami na pokładzie, jazda przepisowa, jedynie w Niemczech tam gdzie można 150-170 km/h.
W ruchu miejskim trudno jest przekroczyć 5 l/100km, a wyniki rzędu 3,6-3,8 l/100km nie są wcale rzadkością.
Co mogę dodać, to napęd AWD-i na prawdę daje radę i zimą w górach bardzo się przydaje, a jak jest sucho to nawet w trybie Power przy wdepnięciu pedału gazu w podłogę autko nie gubi trakcji i pięknie się zbiera.
przecież 170 to chyba maksymalna prędkość?
max to 180 km/h - ograniczenie elektroniczne
@@zbyszek9202 chodzi o to, że tu maksa się bardzo łatwo osiąga, mocy jest aż nadto, po prostu kończy się coś w przekładni, albo silnik już sie za szybko kręci, albo napięcie jest za wysokie.
Tu nie ma sprzęgła, ani hydro ani zwykłego. Przełożenia realizowane są przekładnią różnicową pomiędzy dwoma silnikami. Więc od tego przełożenia i maks prędkości obrotowych może wynikać niska prędkość maks.
Ale umówmy się, w tym samochodzie nie chce się szybciej jeździć.
@@BartoszRybacki0 wiadomo, że jeździ się dużo wolniej, jakbyś jeździł cały czas na maksa to silniki długo by nie pożyły nawet te stare nie mówiąc że za bardzo nie ma gdzie
Plastikowe wyjace wozidelko a wisajaca rura wydechow to mistrzostwo swiata w 21 wieku
Oglądając ten film i mając ten samochód od około 5 miesięcy z 3500 km na liczniku - jakbym słyszał echo własnych myśli.
Co prawda mam wersję Executive AWD-i, ale to nic nie zmienia w kwestii wyciszenia. Przy 120 km/h jest jeszcze akceptowalnie, ale powyżej już bardzo słychać drogę. Silnik wyje jedynie podczas przyspieszania i to jak ktoś ma ciężką stopę. Efekt jest zauważalny tylko dlatego że przejście między obrotami nie jest płynne jak w klasycznych spalinówkach, tylko skokowe, więc ucho nie ma czasu się przyzwyczaić i słyszy od razu wycie. Nie zmienia to faktu, że samochód jest bardzo zrywny i cudownie reaguje na wciskanie gazu, czy to ze świateł, czy przy wyprzedzaniu. Gdzieś tam się czai mi z tyłu głowy myśl, aby oddać go do warsztatu specjalizującego się w wyciszaniu, ale jeszcze nie jestem wystarczająco zirytowany.
Na Eco zrobiłem drugi tysiąc km, po czym wróciłem na Normal. Mułowatość obniżająca zużycie o 0,5 l/100km jakoś mnie nie przekonała. Przy moim stylu jazdy po mieście spalanie mam ok. 5l, "w trasie" 6-6,5 l.
System multimedialny jest dla mnie bardzo ok, bo szybko i stabilnie łączy bezprzewodowego CarPlay, praktycznie nie oglądam menu głównego samochodu. Gdybym tylko odkrył jak wyłączyć sporadyczne systemowe komunikaty od utrudnieniach na drodze, bo kiedy już się pojawią, to nawigacja telefonu też to ogarnia. (fun fact: przy ustawionych jednostkach spalania l/km komunikaty podawane są w milach, przy jednostkach km/l już w kilometrach - nie wiem kto to wymyślił, ale ma zagwarantowany prywatny kociołek tam na dole)
To czego nauczyłem się trudniejszą drogą, to uważać na pracę elektroniki (tryb ACC) przy wyłączonym układzie hybrydowym. Akumulator 12V bardzo szybko ulega rozładowaniu, nie należy ignorować komunikatu o jego niskim napięciu. Wystarczy załączyć układ hybrydowy, który go bezpiecznie podładuje. Nie będąc tego świadomym, bawiąc się poprawnym zablokowaniem telefonu na ładowarce indukcyjnej, trochę przesadziłem i kilka dni później samochód odstawił mi choinkę kontrolkami zamiast załączyć układ hybrydowy. Na szczęście jump-starter/powerbank kupiony na szybko w elektromarkecie uratował mi wtedy podróż. Teraz jeździ na stałe w samochodzie. (Rzeczy których wam nie powiedzą u dealera)
Zanim go kupiłem to nasłuchałem się recenzji, że nudny, że na siłę, że żonowóz/dziadkowóz. Z trzydziestką na karku oświadczam, że mentalnie jestem dziadkiem, bo "pokochałem" ten samochód już na jeździe testowej. Ogólnie - kupiłbym drugi raz :)
Przepraszam, co oznacza" włączyć/wyłączyć tryb hybrydowy"? Mozna go wyłączyć? Wiem,że mozna jakiś czas jezdzić tylko na baterii (tryb EV ) ale nie widziałem, że hybryde można odłączyć, a i po co???
@@VasylSodomora-bj4ji Autor sie źle wyraził. Załączenie układu hybrydowego to napis READY na zegarach, Wtedy to bateria trakcyjna jest podłączona do całości systemu i nawet jak samochód stoi i nie pracuje silnik spalinowy to mały akumulator jest ładowany z baterii trakcyjnej.
Profesjonalny ciekawy przekaz, ❤ SUB i 👍
no jak corolla cross jest uterenowioną wersją zwykłej corolli? TO CAŁKIEM INNY SAMOCHÓD. dlaczego ta rura wydechowa tak wisi? i najważniejsze pytanie - jest regulacja jasności ekranu? i czy jest automat z regulacją jasności. matowa folia na pewno zrobi robotę. Zwrócę Ci uwagę - opisujesz 2 litrową hybrydę ostatniej generacji gdzie i przy 100km/h przełącza się na prąd. Mocy jest ok, przyspieszenie też jest bardzo ok. Ona już może konkurować z dieslem
Rok temu wybierałem auto w tym segmencie. I musze przyznać, że z pośród wszystkich
(mazda cx30, cx5, arkana, skoda karoq, vw tiguan, seat ateca, lexus UX, kia xceed, kia niro, tipo cross, nissan qashqai e-power)
to ta Corolla zrobiła na mnie najgorsze wrażenie, największe rozczarowanie, byłem podekscytowany przed jazda próbną, a potem całkowicie zawiedziony. Sam napęd hybrydowy jest świetny, ale wnętrze i ta odstająca rura wydechowa pod tylnym zawieszeniem, to no nie... Wybór padł na arkanę e tech. Myślę, że jak w tej toyocie trochę by poprawi wykonanie wewnątrz, to byłby to killer.
No wiesz, Tobie zaimponowało wnętrze Arkany, innym prostota, poręczność wnętrza Toyoty. Cześć ludzi traktuje auta jako transport A->B a nie oceniają wnętrza. O awaryjności Renault vs Toyota w dłuższym czasie nawet nie wspominam. Jak nie chciałeś oglądać rury wydechowej pod spodem to było popatrzeć na 1.8 - 140 KM, dobrze się odpycha i ciszej wewnątrz niż 2.0.
@@marmie3922 na słabsza wersję corolla też patrzeliśmy, ale hybryda w renault fajniej pracuje i poprostu przyjemniej sie tym jechało. Jak będzie z awaryjnością, trudno powiedzieć, ten napęd w renault ma dopiero 5 lat. Mieliśmy już trochę aut, japońskich, niemieckich francuskich - głównie renault, ale zawsze te auta są z nami 3-5 lat, trudno nam się wypowiedzieć o awaryjności. Najwięcej akcji było z vw, w którym dwa razy strzelił rozrząd i dwa razy wymieniali silnik na gwarancji, ale podobno one miały jakąś wadę, a to bylo okolo 7 lat temu, pozatym to żadne, inne auto nie sprawiało problemów.
@@marmie3922 na słabsza wersję corolla też patrzeliśmy, ale hybryda w renault fajniej pracuje i poprostu przyjemniej sie tym jechało. Jak będzie z awaryjnością, trudno powiedzieć, ten napęd w renault ma dopiero 5 lat. Mieliśmy już trochę aut, japońskich, niemieckich francuskich - głównie renault, ale zawsze te auta są z nami 3-5 lat, trudno nam się wypowiedzieć o awaryjności. Najwięcej akcji było z vw, w którym dwa razy strzelił rozrząd i dwa razy wymieniali silnik na gwarancji, ale podobno one miały jakąś wadę, a to bylo okolo 7 lat temu, pozatym to żadne, inne auto nie sprawiało problemów.
Co do kartonowych autek to jest prawda i w związku z tym , całkiem zmieniła się kultura użykowania takich pojazdów ,która do Polski dopiero dociera. W Waszyngtonie gdzie mieszka mój brat sypią więcej soli niż jest śniegu i tam każda nówka idzie na konserwacje podwozia, oraz część ludzi zabezpiecza folią transparętną.Jak widać minie dużo czasu zanim to zrozumieszTo jest tak jak z blachą na dachu ... u jednych rdzewieje a u drugich nie, normalna kultura użytkowania.
wydech zamontowany jak w starej syrenie kiedyś, w środku plastik fantastik i to kosztuje 160 tysięcy, no cóż ludzie kupują to co się dziwić że koncerny produkuj takie kartonowe autka, oczywiście nie dotyczy to tylko toyoty, ciekaw jestem jak pod spodem wygląda- pozdrawiam
to model ewidentnie zrobiony by tłuc kasę skoro rav4 urósł i to mocno. i ten wydech. co jadę za corollą to się zastanawiam jak często się urywa
W 1.8 nic nie wisi
Wyprostować się wystarczy i z tyłu jest dużo miejsca
Zahaczyłeś tą wiszącą rurą o coś?
W samodzielną izolację pod komorę silnika bym nie szedł. Myślę ze może to mieć wpływ na temperaturę chlodzenia itp
Cześć, u Ciebie w wersji Comfort widać czujniki parkowania, one są dokładane z guzikiem do wyłączania w ASO czy montowane fabrycznie z wizualizacją na panelu?
Jak wygląda kwestia przybywania oleju w silniku i czy śmierdzi on benzyną? Z tego co piszesz w komentarzach, dużo razy podczas jazdy jest wyłączany silnik spalinowy, a to powoduje sciekanie nie spalonej benzyny do skrzyni korbowej. Co prawda Toyota przedstawila wyniki swoich testow, że nawet 3,5 cm ponad max na bagnecie jest dopuszczalne, ale ciekawią mnie obserwacje użytkowników i świadomość problemu. Olej 0w16 po rozcieńczeniu benzyną musi mieć super małą lepkość, a taki chyba masz w silniku. Co ile km wymieniasz więc olej?
Mam przebieg ponad 40 tys. km i nic takiego się nie dzieje, wymiana oleju tak jak Toyota zaleca co 15 tys. km. i za chwilę będę miał trzeci przegląd i trzecią wymianę oleju.
Poważnie nie spalona benzyna ścieka do skrzyni korbowej? Ja nie słyszałem nigdy o takim zjawisku. Jak by to wpływało na jakość oleju i właściwości smarne, możliwość zapłonu. Trochę nie chce się wierzyć. Poza tym czytałem ,że to ogólnie taka sama konstrukcja silnika jak 10 lat temu. Mam Avensis z takim silnikiem i jest ok. Więc jak jest naprawdę?
@@Tomek1342 tu chodzi o system hybrydowy. Silnik spalinowy nie chodzi i nagle dajemy mu wysokie obroty . Zaobserwowano w toyotach przybywanie poziomu oleju.
Posiadam samochód 2.0 197km, którym przejechałem 12 tyś km. Niestety, muszę przyznać, że jest dość głośno na autostradach. Do 90 km/h jest w porządku. Bardzo irytuje mnie system informacyjno-rozrywkowy. Po uruchomieniu auta trzeba poczekać, aż telefon sparuje się z systemem. Jeśli nie poczekasz, będziesz musiał zaakceptować warunki korzystania z systemu za każdym razem, gdy uruchamiasz samochód. Ten element wku@$#@.
Wybrałem ten samochód głównie ze względu na jego ekonomikę i moc. Pojazd doskonale spełnia te kryteria, a jazda jest komfortowa. Moim zdaniem, układ napędowy jest znacznie lepszy niż u innych producentów. Skrzynia biegów (a dokładniej silnik) nie hałasuje. Przy gwałtownym przyspieszeniu silnik wchodzi na maksymalne obroty, ale trwa to tylko chwilę. Podczas normalnej jazdy silnik jest praktycznie niesłyszalny. Przekładnia według mnie jest znacznie lepsza od skrzyń automatycznych.
Dla mnie reakcja na pedał gazu podczas startu ze świateł jest rewelacyjna. W porównaniu do Seata Leon FR 1.8 T 180 KM, Toyota wypada znacznie lepiej.
Jeżdżę też Mazdą MX5 w robocie. Wystrój i wyciszenie lepsze w Mazdzie ale nie napęd. Toyota mocniejsza i mniej spali i to o połowę mniej od Mazdy (w mieście). W mieście 3.8 - 4.5. Zimą spalanie wzrasta do 5. Na trasie maks 6.5 l. Choć raz miałem na trasie 300km iż spalił 4.2l ale jechaliśmy wolno 120km/h i warunki były dobre - zero wiatru płaski teren.
A propo systemu multimedialnego to problemy są, ale chyba tylko z telefonami na Androidzie. Zgłosiłem to w serwisie i podobno wiedzą o problemie i pracują nad rozwiązaniem. Z kolei z iOS działa bez żadnych problemów zarówno po bluetooth jak i CarPlay.
Mocniejsza wersja nie pasuje do ogólnego charakteru tego modelu i jeśli komuś wystarczy "ośka" to lepiej dopłacić do wyposażenia "Style" lub wyciszenia nadwozia niż do wyższej mocy/pojemności. To auto w żadnym momencie nie kusi "pojedźmy dynamiczniej". Także 1.8 Style + wyciszenie i będzie to lepiej wyglądać jako całość. Fajny test!
Czy w Corolli Cross tak samo osobno reguluje się podświetlanie zegarów i radia ?
Miałem zastępczą Corollę i tam tak to wyglądało. Co dziwne wskazanie temperatury klimatyzacji w ogóle nie zmieniało swojej jasności, w nocy raziło jak latarka. Też uważam że do codziennej jazdy nic więcej człowiekowi nie trzeba niż niezawodne i proste w obsłudze auto, które mało pali. W to Toyota wpisuje się idealnie. Z minusów dla mnie to brak schowków w tylnych drzwiach, brak otowru na długie przedmioty i średnia ilość miejsca z tyłu. Spróbujcie wpiąć dwa duże foteliki z tyłu i przewieźć np. łopatę, grabie itp. Corolli Cross brakuje zaledwie kilka centymetrów do wymiarów nowego Tiguana a różnica w przestrzeni z tyłu i w bagażniku między tymi dwoma autami jest naprawdę spora.
Świetne auto, bardzo mi się podoba zarówno stylistyka jak i technika. Prosty ale nowoczesny samochód. Taka kwintesencja Japonii - to co dobre i sprawdzone połączone z nowoczesnymi technologiami. Extra!
Zastanawia mnie, bo czytałem opinię wielu użytkowników ile przejeżdżają na jednym baku i wartości o których mówisz bardzo mnie zaskoczyły. Jakimi prędkościami jeździsz, że tyle jesteś w stanie przejechać? Mówisz o jeździe podmiejskiej/miejskiej czy o liczbie km jakie możesz zrobić jadąc na wakacje? Na autostradzie przy 140km/h ile pali auto? Zadałeś pytanie, że nie wiesz czemu producenci rezygnują z fizycznych przycisków na rzecz dotykowych. Obstawiam, że jest to związane z tym, że fizycznym przyciskiem i jego funkcją często nie możesz sterować zdalnie, bo musi być wciśnięty bądź "odciśnięty" żeby coś działało lub nie. Tak samo nie możesz sterować podgrzewaniem foteli w CC głosowo, bo przycisk musi być wciśnięty. Dotykowy panel daje więc możliwość ustawiania temperatury klimatyzacji z telefonu by auto się odpowiednio schłodziło itp. Nie wiem jak teraz jest w CC, bo wiem, że były z tym problemy przez BLE/Cobrę i też że auto właśnie zapamiętywało temperaturę jaka była ustawiona przed zamknięciem auta i nie można było z apki jej zmienić. Może coś udoskonalili i działa to już ok, nie wiem jakie są Twoje doświadczenia z tym. Oczywiście to czy można coś ustawiać telefonem czy nie to taki bajer którego ja np. nie potrzebuję i też wolę fizyczne przyciski ale to tak tylko wyjaśniam jakie są moje podejrzenia, bo w dobie telefonów i aplikacji każdy chce być na bieżąco i móc się chwalić, że autem można podjechać używając kluczyka albo właśnie coś przez telefon załączyć w nim.
To zależy od stylu jazdy. Kolega ma dokładnie ten sam model i nie może zejść ze spalania poniżej 6.5 l. Ja delikatnie operuję gazem, staram się "wymuszać" jak najczęściej tryb elektryczny, żeby uzyskać jak najniższe spalanie. O zasięgu w graniach 800 km i wyżej mówię w przypadku jazdy max 90 km/h przy temperaturze powyżej zera. Wtedy hybryda pali najmniej. Ja akurat jeżdzę w trybie Normal. Komputer pokładowy często się aktualizuje. Miałem sytuacje, ze na początku pokazywał 640 km i 50 km dalej już pokazywał 680...więc na pewno styl jazdy wpływa na spalanie. Przy jeździe autostradowej 600 km to u mnie norma. A z zasięgiem pod 1000 km to trochę popłynąłem ;). Możliwe ale trzeba by jechać non stop z górki.
Każdy narzeka jakie te Toyoty drogie w dzisiejszych czasach jak sie nie ma min 130tys. To nie ma co wchodzic do salonu. Chyba ze tylko pooglądać. Smutna polska rzeczywistość
Parametr, ktory jest wrecz wyroznikiem aut typu Crossover czy SUV to wysokosc przeswitu i dla mnie ten parametr jest naprawde istotny natomiast rozstaw osi jak dla mnie to nie mowi nic. Natomiast co do klimatyzacji o ile posiada sie klimatyzacje automatyczna to ustawiam 19,5 stopnia i tak przez caly okragly rok bo i czego tam szukac ?
Kupując toyotke nie myślałeś o Lexusie ux? Jaka była wtedy różnica cenowa? Pozdrawiam
Lexus ux ma bardzo duża wadę
W cholere mały bagażnik
Oglądałem taki w salonie
Piękne wnętrze
Wsiadasz zamykasz drzwi i jest cisza
Fajne materiały
Otwierasz bagażnik i się zastanawiasz czy siatki z zakupami wejdą
Jest za niski między poldafa a półką
A po jej zdjęciu i tak kat opadania klapy bagażnika zabiera większosc jej przestrzeni
Przy tych wymiarach auta to dramat
Mocno dyskusyjne jest stwierdzenie, że to bardzo dobre auto rodzinne bo przeciętny kompakt kombi jest pod tym względem lepszy - modniejszy i bardziej rzucający się w oczy typ nadwozia to wszystko ///
Ten prześwit to porażka wcześniej jeździłem Toyota Verso to po latach miałem wszystko poobrywane osłona silnika dolne wszystkie plastiki itp teraz mam Skodę prześwit 19 cm to bajka wjeżdżam bez obaw na każdy krawężnik czy ograniczniki prędkości jak również leśne drogi 15 cm w tej Toyocie i jeszcze tak obsunietym wydechu zaraz zrezygnowałem a byłem przekonany do zakupu
Z zewnatrz bardzo ladne, za wyjatkiem tej slynnej wiszacej rury wydechowej. Gdyby naped byl realizowany jak w klasycznych toyotach za posrednictwem walu napedowego pewnie bym go kupil zamiast suzuki. Niestety uwazam AWDi za jeden z najgorszych napedow na rynku o nieprzewidywalnym zachowaniu. Wycie silnika i wyciszenie takie samo jak w autach z tej kategorii cenowej.
Spoko test, też brałem go pod uwagę pól roku temu, ale przeszkadzało mi właśnie wyciszenie, wygląd z frontu, fatalnie rozwiązana sytuacji z przedowami w napędzie i-AWD (brak miejsca wtedy na koło zapasowe... bo nie mogli przewodów do tylnego silniczka inaczej zorganizowac....) i brak czegoś "fajnego" w tej cenie - wnętrze smutne i dość ciasne jak na te wymiary. Dorzuciłem 25 tys i mam nieco większego Sportage HEV AWD w wyższej wersji - spalanie jest większe (po 2tys km mam 6.7L/100km - większe i lepiej wyciszone auto z napędem na wszystkie koła), komfort i pakiet technologii duzo lepszy niż w tej Corolli (LEDy robia robotę, pogrzewanie kierownicy i siedzeń nawet z tyłu). Może jakbym myślał o trzymaniu samochodu przez następne 10 lat to bym się zastanaawiał, ale dla mnie Sportek znokautował technologią i wygodą Corolle Cross, a RAV4 - ceną (42 tys. droższa), wyglądem (opatrzyła mi się) i czasem oczekiwania (salon powiedział 11m-cy...)
Zastanawiam się czy ta corolla czy Honda zrv ?
a nad czym się zastanawiasz w tych autach? Ja wybrałem Corollę Cross.
Trzeba było kupić highlander-a.
Wystarczy auto z 1.8
Ale wtedy nie ma AWDi
Też posiadam corolla cross. Zapytam jak udało uruchomić android auto bezprzwedowo? Była jakaś aktualizacja,? Pozdrawiam.👋
Android auto działa tylko po kablu…
@@wojciechtalaga9522 Nie. wersja style+tech 1.8 z produkcji 2024 ma bezprzewodowy AA.
Możliwe, ja mam rocznik z początku produkcji. Ciekawe czy są to w stanie załatwić aktualizacją? CarPlay działa bez zarzutu…
Miejsca jest spoko tylko z tylu wystarczy sie nie garbic, wzrost ren sam i miejca mi starcza
Kto normalny puka w zaślepkę od wlewu paliwa 😂😂 z czego miałoby to być zrobione może z pancernego metalu ?? Ogólnie Toyoty są plastikowe Mazda już ich powymiatała jeżeli chodzi o jakość wnętrza i użytych materiałów
Jaki to kolor?
Manhatan grey - wspominał autor w filmie
Nie rozumiem zachwytow nad tym samochodem. Jeżdżę już pona półtora roku i nie mogę sie przyzwyczaić do tego paździerzu. Bardzo głośny, niewygodny, brzydko smutny i zero przyjemności z jazdy. Natomiast kosztował jak premium. Nie polecam.
To dlaczego jeździsz??
Dziadkowóz, nic szczególnego 😂
Czy Android auto oby na pewno jest bezprzewodowy? czy tylko carplay
w roku modelowym 2024 AA bezprzewodowy i z przodu jest USB C.