Podziemne zbiorniki na deszczówkę - montaż oraz sposób wykorzystania na przykładzie zbiornika Neo

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 21 вер 2024
  • Podziemny zbiornik na deszczówkę Neo w zestawie ogrodowym został wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria pozwalające na rozpoczęcie gromadzenia oraz podstawowe wykorzystanie wody deszczowej.
    ► Link do zestawu z filmu
    waterspec.pl/p...
    ► Inne podziemne zbiorniki na deszczówkę w gotowych zestawach
    waterspec.pl/k...
    📌 Aktualna najlepsza promocja: 12% na zbiorniki Ecolinie 3400l, 4500l oraz 6000l
    waterspec.pl/t...
    Poniższy film pokazuje najważniejsze etapy montażu podziemnego zbiornika na deszczówkę oraz prezentuje akcesoria pozwalające zagospodarować zebraną deszczówkę.
    W skład zestawu z podziemnym zbiornikiem na deszczówkę Neo wchodzą:
    #1 Zbiornik NEO w wybranej pojemności od 1500l do 10000l
    ► waterspec.pl/p...
    #2 Wydajna pompa do deszczówki TOP MULTI-TECH 2
    ► waterspec.pl/p...
    #3 Filtr koszowy z wcięciem
    ► waterspec.pl/p...
    #4 Pokrywa twincover z poborem
    ► waterspec.pl/p...
    #5 Rura wznosząca VS 60
    ► waterspec.pl/p...
    #6 Uszczelka
    ► waterspec.pl/p...
    #7 Wąż ciśnieniowy (łączący pompę z pokrywą)
    Podziemne zbiorniki na deszczówkę Neo - najważniejsze informacje:
    ✔️ gwarancja 35 lat
    ✔️ wytwarzane metodą formowania rotacyjnego - zbiornik jest jednolitą strukturą bez łączeń
    ✔️ niska waga
    ✔️ 3 otwory 110mm: wlot, przelew, otwór techniczny
    ✔️ możliwość montażu w wodach gruntowych do 1/3 wysokości konstrukcji oraz gruntach trudno przepuszczalnych - szczegóły w instrukcji montażu zbiornika.

КОМЕНТАРІ • 24

  • @oneferrdek3346
    @oneferrdek3346 2 роки тому +2

    Ja zadam pytanie jakiego nikt nie zadał . Zalewam zbiornik woda o temperaturze 20 stopni i podgrzewam do 95 stopni da radę czy iść w betonowe . Planuję zrobić bufor ciepła potem sobie ocieple .
    Do jakiej temperatury jest ten plastik

    • @waterspec-zbiornikinadeszc3140
      @waterspec-zbiornikinadeszc3140  2 роки тому

      Bardzo ciekawe pytanie, takiego faktycznie jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy. Niestety zbiorniki z polietylenu nie mogą przechowywać płynów o takiej temperaturze. Mogą stracić swoje właściwości plastyczne. Myślę, że jako bufor ciepła najlepiej jak zastosuje Pan jakiś zbiornik, który nie pozwoli ciepłu uciec, np. duży bojler na wodę z izolacją.

    • @oneferrdek3346
      @oneferrdek3346 2 роки тому +2

      @@waterspec-zbiornikinadeszc3140 to jest oczywiste ale liczy się rozmiar żeby było duże . Każdy materiał można ocieplić . Ja celuje w 60m3 sumarycznie a możliwie najnizszy koszt . A się zapytałem bo przecież rury PEX są z plastiku . Zapytać można .dziękuję ślicznie za odpowiedź

    • @jamjest2585
      @jamjest2585 Рік тому

      Dane techniczne zawarte są w karcie produktu i mogą się różnić w zależności od producenta.

  • @AdamL-i3b
    @AdamL-i3b 6 місяців тому

    Witam, czy odległość zbiornika od domu i granicy działki mogą być umowne czy trzeba trzymać się konkretnych wytycznych?

    • @waterspec-zbiornikinadeszc3140
      @waterspec-zbiornikinadeszc3140  6 місяців тому

      Dziękuję za pytanie, odpowiadając na pytania: od granicy działki nie ma bezpośrednich wytycznych do zbiorników deszczowych jednak można sugerować się zbiornikiem bezodpływowym na szambo, gdzie minimalna odległość od płotu to 2m. Co do odległości od budynku to jest zalecenie techniczne które mówi o odległości 2x różnica pomiędzy dnem fundamentu a dnem wykopu pod zbiornik. Przykładowo jeśli fundamenty mamy na poziome 1m a wykop 2m to różnica wynosi 1m. Czyli według instrukcji i zaleceń powinniśmy zrobić wykop minimum 2x te różnicę czyli 2m od budynku. Możemy podesłać instrukcje montażu i zrobić darmową wycenę na zbiornik proszę się do nas odezwać na adres info@waterspec.pl

  • @szymonostrowski6719
    @szymonostrowski6719 2 роки тому

    mam pytanie...właśnie robiłem badania gruntu. Chciałem zrobić na swojej działce studnię głębinową (do podlewania ogrodu i systemu nawadniania). Niestety nie ma możliwości (podłoże jest gliniaste) i wody nie ma. Czy zbiornik na deszczówkę będzie alternatywą? W jaki sposób obliczyć zapotrzebowanie wody jeśli do podlania będzie ok. 650 m2 powierzchni? Co się dzieje, gdy przez kilka dni będą intensywne opady? Gdzie woda odpływa gdy już jest przepełniony?

    • @waterspec-zbiornikinadeszc3140
      @waterspec-zbiornikinadeszc3140  2 роки тому

      tak, zbiornik na deszczówkę może być alternatywą, jednak nie każdy ze względu na rodzaj podłoża na Pana działce. Dobranie pojemności zbiornika zależy od powierzchni dachu, lokalizacji inwestycji, powierzchni nawadniania, sposobu nawadniania (automatyczne , ręczne). Prosimy o przesłanie nam tych informacji na info@waterspec.pl to dobierzemy zbiornik dopasowany do Pana warunków.
      Podziemny zbiornik na deszczówkę wyposażony są w otwór przelewowy, który można podłączyć do drenażu lub innego systemu rozsączania deszczówki. Rozsączanie wody w glinie nie jest za bardzo możliwe, chyba że pod gliną znajduje się warstwa przepuszczalna. Czy posiada Pan opinię geotechniczną? Jeżeli tak prosimy również o jej przesłanie.

  • @kajk9647
    @kajk9647 2 роки тому +1

    Czemu napełniamy zbiornik wodą przy zasypywaniu?

    • @wojciechynski
      @wojciechynski 2 роки тому

      Domyślam się, że po to, żeby nie odkształcił się, gdy go zasypiemy kiedy będzie pusty

    • @kajk9647
      @kajk9647 2 роки тому

      @@wojciechynski A jak będzie zasypany i wypompujemy z niego wodę to się nie odkształci?

    • @wojciechynski
      @wojciechynski 2 роки тому

      @@kajk9647 Myślę, że jak ziemia się już ułoży, to nie będzie takiego nacisku. Bazuję jednak na przeczuciu i lepiej, jak wyjaśni to jakiś specjalista.

    • @przemysawpodemski7425
      @przemysawpodemski7425 2 роки тому

      A jak jest niski poziom wód gruntowych to pusty zbiornik może wypchnąć.Pomyslal.ktos o tym?

    • @waterspec-zbiornikinadeszc3140
      @waterspec-zbiornikinadeszc3140  2 роки тому +3

      Wlewana woda do zbiornika zwiększa jego ciężar i tym samym zbiornik stabilniej osiada na podłożu. Gdyby zbiornik nie był zalany mógłby osiąść po jakimś czasie i obniżyć swoje położenie nawet o kilkanaście centymetrów.
      Ponadto wlewając wodę do zbiornika polietylen z którego wykonywane są podziemne zbiorniki na deszczówkę lekko się rozciąga i tym samym ubijając materiał zasypowy odzwierciedlamy jego maksymalne rozciągnięcie w podłożu. Gdyby ta sama czynność została wykonana na pustym zbiorniku, to podczas napełniania zbiornika deszczówką powstałyby niepotrzebne naprężenia, jakie wywierałby zbiornik na utwardzone podłoże.

  • @obserwator9398
    @obserwator9398 Рік тому +1

    Jaka jest cena tego zbiornika?

  • @Robert-pt9yx
    @Robert-pt9yx 7 місяців тому

    Ile lat taki zbiornik wytrzyma?

  • @jamjest2585
    @jamjest2585 Рік тому

    Tak jest to zbyt drogie, termin zwrotu inwestycji to grubo powyżej 10 lat, im droższy zbiornik tym czas zwrotu rośnie nawet do grubo ponad 20 lat. Inwestycja kompletnie nie opłacalna. Jeżeli przy dużym i wyposażonym w różne drogie bajery zwrot nastąpi po ponad 30stu latach to można tego momentu nie doczekać😂

    • @waterspec-zbiornikinadeszc3140
      @waterspec-zbiornikinadeszc3140  7 місяців тому

      Zwrot z inwestycji to jedno ale są jeszcze inne plusy posiadania zbiornika polietylenowego takie jak niezależność od wody wodociągowej (coraz częściej gminy wprowadzają zakaz podlewania ogrodu z wód wodociągowych podczas okresów suszy), lepsza jakość wody dla ogrodu względem wody wodociągowej, zbiornik zabezpiecza przed zalaniem działki itp. Te wszystkie elementy ciężko wycenić i sprawdzić opłacalność inwestycji.

    • @jamjest2585
      @jamjest2585 7 місяців тому

      @@waterspec-zbiornikinadeszc3140 Tak plusy są, wiem bo posiadam. Nie mniej jednak w tym bandyckim państwie doprowadzono do sytuacji w której szeregowy obywatel kładzie na szali te właśnie plusy a na drugiej pieniądze i wynikający z ich wydania czas zwrotu, w efekcie zniechęca się ludzi do tej jakże istotnej z p.k.t. widzenia gospodarki wodnej tej właśnie inwestycji.

  • @zbynek1126
    @zbynek1126 3 роки тому +5

    Fajne, ale mega drogie.

  • @sowaxl
    @sowaxl Рік тому

    Za drogie