Коротким вважається те замикання , яка дає навантаження перевищуюче максимально допустимий струм джерела., а також дротів через які надходить цей струм. І тоді вже можна вирахувати по формулі , для якої треба параметри джерела і дротів)
12:28 🤟На початку своєї карьєри електронщика в 6-му класі, дід підігнав мультиметр радянський стрілочний. Поміряв струм в розетці - вимірюється в великій кількості білого диму з приладу і піздюдями від діда )
Колись в класі 7-8, це десь 2000 рік, десь знайшов трансформатор. Вирішив його перемотати під 3В щоб не купляти батарейки в плеєр. Все закінчилося яскравим феєрверком з зеленим вогнем. Бо хто ж тоді знав що дріт там повинен бути лакованим.
Також приїхав такий GD123. Думав що "ну таке", але на подив нормальний робочий мультиметр. В побуті і для початку його вистачить "за очі". GVDA в мене трохи є пристроїв, то всі працюють нормально роками. Певно таки є трохи контроль якості. По зовнішньому вигляду схожий на UNI-T 161, але менший.
2:58 крутезні щупи, особливо коли щуп залітає між входом та вихідом стабілізатора sot-223, після цього відразу вирішуєшь придбати щось більш пристосованіше.
Эти выемки под щупы в чехле для того, чтобы один щуп всадить и тыкать в цепь держа мультиметр одной рукой, а другой - второй щуп. удобно, когда стоя нужно в щите измерять PS: дорожки на переключатель сделаны херово - ламели переключателя ходят по некоторым дорожкам под маской. маска когда-нибудь протрётся и будет потом дорожки перетирать.
Сіла якось в мене "крона". Що робить? Звичайно піти і купить нову. Але ж то для нормальних людей, а не з таких - я з довбо...кхм....рукоблудів. Коротше розламав корону, взяв від неї контакти, послідовно припаяв до них дві банки від електронних смокталок і тепер використовую. Не знаю навіщо Вам ця історія аде я захтів нею поділитися 😂😂😂
На роботі використовую мультиметр APPA S3, мені подобається, удома Richmeters RM113D. різниця між ними відчутна, але коли перевірали у лабораторії що мій дешевий що професійний працюють у межах своїх похибок. Висновок простий за що заплатив те і отримав
Років 5 користуюсь китайцем MESTEK DM91A xd, всередині майже 1 в 1 як цей GD123, мій трішки більше напічканий елементами, але зокрема також має два запобіжника, з відмінностей на індикаторі проводки стоїть металева пластинка, а не пружинка і є щось схоже на UART. Тіки шо розібрав щоб чіп подивитись, тут стоїть DTM0660L, можливо і у вашого GVDA щось подібне, таяк плати за зовнішнім виглядом, та розташуванням елементів майже один до одного.
Ну якраз рулеткою можна вольтаж поміряти, стрілочний вольтметр так і робить тільки рулетка з циферками там поменше) З таким асортиментом прям здивований що немає олдскул народного DT 830-832 (чи це вже нова серія), пам'ятаю наскільки воно було шикарно років 20+ тому після стрілок
Початок стрічки в рулетці виводимо на щуп, другий щуп на затискач стрічки (подвоєнний, пристрій серьйозний з чотирьохдротовою схемою вимірювання), між щупами встановлюємо викрадач струму з тупих роликів ютуба, встановлюємо струм на ЛБП і витягуємо стрічку доки світлодіод не погасне, робимо маркування струму на стрічці і так для декількох точок по всій довжині стрічки.
У мене є німецький вольтметр часів Другої світової(не стрілочний). Можна сказати, що величину напруги, він індикує довжиною, чи то висотою, на скільки він зміг притягнути підпружинене осерддя. До речі, попався доволі цікавий мельтиметр, від китайської контори GOCHIFIX(під нього, багато клонів виробляють) у якого є функція осцилоскопа, при чому, без додаткових щупів. А для перевірки ваших приладів, рекомендую придбати еталонне джерело напруги, щось типу AD584, при бажанні, можна його віднести в місцеву метрологію - воно майже не втрачає свої характеристики з часом.
Купив собі таку плату з еталонними напрагами. До 0,00001в, здається, проградуйовані напруги. Шикарна річ. Віддавав на обленерго, то точність до останнього знаку.
І в перший день мені вона окупилась!)) Бо купив акційний вимірювач опору, як на відео, але не оригінал, і заміри показали на 0,01в похибку. А це багато для такого приладу. Відкрив суперечку і всі гроші повернули за вимірювач)).
21:55 - ZOTEK ZT-MD1 - більш-менш справжній LCR-метр в форм-факторі пінцету за копійки. Максимальна частота - 10 кГц, на такій вже можна міряти ESR (хоча він і буде дещо завищеним порівняно з виміряним на 100 кГц, для ремонту і 10 кГц вистачить).
Не розкрито питання - а скільки потрібно мультиметрів нормальній людині для щастя? Я прийшов до висновку, що чотири: - основний для вимірювання всього крім струму з гострими щупами і з м'якими проводами - окремо для великого струму і щупи щоб візуально відрізнялись від першого, і щоб з окремою кнопкою on/off - якийсь дешевий, який не шкода спалити/розбити/втопити/позичити - якийсь дорогий, якого в тебе нема і жаба не дозволить купити (просто як мрія, я ж написав "для щастя", а не для використання).
Головне, що нормальній людині для щастя потрібні мультиметри. P.S. використовувати анекдот як аргумент, то не серйозно, але: - Скільки ножів носить із собою нормальна людина? - Нормальна людина носить із собою 2-3 ножі. - Але ж це людина, що захоплюється ножами! - Ні, людина, яка захоплюється ножами, носить із собою 5-6 ножів. - Але ж це маніяк! - Ні, маніяк носить із собою 9-10 ножів. - Але ж це дивна людина! - Ні, дивна людина не носить із собою ножів. - Але ж це нормальна людина! - Ні, нормальна людина носить із собою 2-3 ножі.
Розкрию,трохи: я вважаю що потрібен стрілочний і цифровий тестер,і осцилограф аналоговий+ цифровий,UNIT, MASTECH-одні з найкращих(ціна/якість) приборчики
А може щось майстер скаже про такий клас м-метрів: Kingsdun KS-7080025 ? А рулеткою можна струм на осцилографі міряти))). Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!
20:37 На ньому ж написано Auto power off, тож мало би бути. Маю схожий від іншої ТМ, з таким же положенням OFF на перемикачеві, але він вміє вимикатись через 5-10хв неактивності і вмикається по натисканню будь-якої кнопки або перемиканню режиму 22:56 Там ще 3 SMD підстроювальних резистори, тож загалом 6😊 26:40 Він з акб, мікро USB заряджає акб. Міряє опір на частоті 1КГц і напругу. Ніби дуже точний, до 3 знаків після коми. Маю схожий, але неоригінальний, як кажуть ютубери, бо немає жовтого напису YAOREA в правому нижньому куті і покази в мого гуляють на 2-3 одиниці в молодшому розряді
Yr1035 стоїть звичайний акум 18650, маю такий ще з тих партій що для внутрішнього користування, суто на китайському, коли про алік знали лише обрані, тому маю надію що ориг, та зі всіма написами. Цікаво що в ньому шваркнуло? Маю також ще помаранчевий 3563, так він і рядом не стояв з точністю та повторюваністю вимірів з yr1035, начебто в помаранчевому є блютуз, але нахіба воно те з його точністю. Маю надію що майстер відновить 1035...
Є схожий прилад іншого бренда. З відмінностей можу відмітити що у мого є магніт, який виявився на диво зручним, бо магнітився навіть до дін рейки в щитку. Автовимкнення у нього все одно має бути, хвилин за 5-10, потім треба натиснути кнопку і він увімкнеться. Відсотки поряд з герцами - то скважність PWM вміє міряти.
В цьому ГВДА розробниками передбачено достатньо місця, щоб вклеїхти цілий неодимовий гамніт від ХДД. То ді він навіть до цьвага в стіні під штукатуркою приганмітиться. :)
Знайомий з потоку перевівся у Вашавську політехніку, пише листа: "У нас в лабі цифрові осцилографи підключені до мережевого принтера. Результати відрапзу друкуємо і підшивіаємо до лаболаторок. А перед лабою - музей старої техніки. Ще два тижні тому на такій я робив лабораторні у Львівській політехніці". Отак і живемо...
Інженер вирішив виміряти напругу рулеткою. Прикладає рулетку до проводів, дивиться на шкалу і каже: - Так, десь приблизно 220 вольт... плюс-мінус метр!😁
Доброго дня, маю схожий richmeters 113d. Має автовимкнення, та вимірює температуру через датчик замість щупів. також має підсвітку дисплею. І неодимовий магніт на тильній стороні. В порівнянні з тестерами на кроні в рази економніший в екплуатації, завдяки автовимкненню, і пальчиковим батарейкам. Працює на підтоптаний мініпальчикових акумах, вже пару років, значить по живленню геть не вибагливий.
@@porterlv Та мабуть трохи прибріхує, може відрізнятись з китайськими індикатороми, та іншим тестером тієї ж фірми на 1 чи максимум 2 десяті вольти( але який більше бреше , і кому вірити хз ), але для мене це не критично.Бо не займаюсь такими точними вимірами. Для побутових потреб аж бігом вистачає. Інший тестер Richmeters 102 з +- таким же функціоналом працює на 2 мініпальчикових батарейках. А в даному 3 , думаю запас на просадку батарейок врахований )))
Знаю! знаю як виміряти напругу рулеткою...на ЛЄП, по відстані пробою. Трє шоб оператор став під провідником и вимотував до гори лєнту по кілька сантиметрів. Перед кожним наступним висуванням оператор голосно викрикуе значення на рулетці.
@@РомаКабинкапросто треба попередньо заземлити оператора перед вимірюванням. І після вимірювання вже можна заземлити того оператора остаточно, на всі два метри.
21:22 користуюсь вимірювачем за проектом miron63 їх можна і готові придбати. Міряє внутрисхемно все чітко, електроліти, не електроліти, esr, індуктивність міліоми.
@@porterlv то ми вам про мірона казали просто для розуміння що ще можна подивитися з аналогів, коли захочете щось додаткове, чи цей чомусь замінити доведеться. Вам то наявність схеми і прошивки ж теж плюсом буде )
вместо ESR-micro можно взять внутрисхемный ESR LCFv3 m63 - по обзорам в ютубах он лучший. есть бесплатная версия со всей документацией для самостоятельного повторения, а есть за 100$ из беларуси комерческая версия с улучшенным внутрисхемным анализатором
зажим для шупа на позаду мультіметра треба коли ви в щітку міряєте ставити один шуп в той зажим і ось в одній руці ви можете тримати прибор і щюп одночасно , то коли нема куди той прибор поставити ,
@@porterlv саме так , другий щюп бажано зазделигіть причіпити ) на землю чі куди там хотіли , бо в тіх місцях де доводится так працювати другого шансу на помилку може і не бути ) .0.4кВ немає переходу через нуль ) .
@@aleksandraleksandrovich646 я єто так понимаю, что мерять високое напряжение держа два щупа в руках запрещено, так как в случае оплошности, ток течет через твои руки и сердце, а для УЗО ти законная нагрузка и нет достаточного дифтока на отключение. Поєтому в руках должен бить один щуп...
@@porterlv TRUE RMS до кілогерца, всі модні плюшки сучасних мультиметрів, доволі точний, якщо параметри обв'язки не пливуть. З мінусів - не вміє швидкий барграф, а китайці вперто пхають аналогову шкалу на дисплей, яка оновлюється два рази в секунду з основними показами. Чіп як чіп, мабуть )
Чип добрий, 6000 відликів. Всі налаштування в 24с02 і калібрування там же. НР890, 870, unit 139c, 210е на такому зібрані. На казусе і на eevblog багато корисного по цьому чіпу і мультиметрах на ньому.
21:53 - пане, а що саме аналоговнєтне ви хочете замінити? Все хотів спитати чому Ви користуєтеся ось цією штукою білою, і чим вона краще за звичайний популярний так званий транзистор-тестер, який міряє і єср і ємність конденсаторів, і багато чого ще, років десять тому купив gm328a, і ніби вистачає... до речі міліомметр YR1035+ (той який плануєте ремонтувати) може показувати єср конденсаторів, не тільки внутрішній опір акумів.
Останні китайські транзистор тестери мають клон чіпу Atmega і не вміють в точні заміри ESR та RDS відповідно. Купував на алі кілька місяців тому 2 на заміну старому gm328a-подібному, купленому ще років 8 тому, щоб компактніше, без енкодера і на акумуляторі. Один з них (LCR-T7) показує погоду на марсі взагалі, при замірі одного і того ж нового LowESR конденсатора Hitano 1000uF 25v каже то 16 ом, то 10 ом, то 5 (gm328a-подібний каже, що на цьому конденсаторі нулі, бо ж не вміє міряти надто низькі значення). А інший (LCR-T10H) трохи прибріхував вгору відносно gm328a, хоча кому з них дійсно вірити хз. Навіть куплений в місцевому магазині LCR-T4 ніби на оригінальному чіпі Atmel і той не сходиться з gm328a, теж завищує покази
@@slamslam2639 Є варіант купити від фнірсі за дорожче, але по відгукам він трохи сирий, або варіант зібрати самому, розробник з Німеччини досі потрохи щось дороблює, модифікує, як в плані варіантів по залізу, так і по прошивках. По співвідношенню "ціна якість" конкурентів у цих "іграшок" не існує.
Тестер хімічних джерел живлення має батарею адже вімірює внутрішній опір навіть 1.5 вольтових джерел . І конденсаторів. Показує напругу і опір до 200 ом
Так само маю купу різних мультиметрів, основний UTM161C, але досі стають у нагоді такі раритети як Ц43104 та В7-38. В кожного свої переваги та недоліки.
Мультіметрів багато, але жоден не може виміряти напругу на конденсаторі вольтодобавки телевізора УНТ61. 😀 Тільки цешки мали заборонений в Європах предєл 1200в.
В мене Proskit MT-1860 брав колись за дорого, брав на кнопках шоб не крути крутилку, зручний, точний, але вже іноді глучить, треба декілька раз вмикати вимикати.
Колись міряв напругу лінійкою з розрахунку 3кВ ма міліметр іскри. Але лінійка обов'язково має бути пластмасова, залізною рулеткою так не вийде. А потім з цікавості поміряв DT830, був на 100% впевнений, що спалю його і виявився правим. Приклад звісно ідіотський, але факт є факт - лінійка не просто міряла напругу, але й "удєлала" мультиметр.
@@porterlv Крім ремінної передачі є ще ланцюгова і карданна. Теж використовуєтся як для обертового моменту, так і для передачі аргументів (застосовується виключно для дорослих опонентів). Але це вже не записуйте :) Ех, не дуже мудра ідея була робити домашку по фізиці на фоні телевізора з голівудськими блокбастерами вперемішку з МагноліяТВ.
Ну не кажіть. Було, що пару раз карданною передавав генетичну інформацію, при цьому зворотньо поступальним а не обертовим рухом. :) Правда ефективність передачі мало успішна. Треба добре попотіти для успіху.
Забагато вимірювальних приладів не буває. Але варто мати якийсь ТЛ-4м, чи що, щоб міряти кола і прилади з високими завадами, як ось парасольки. Маю такий прилад суто для таких замірів, щоб завади не збивали покази.
ТЛ4-М норм штукенція, колись теж придбав під впливом Геннадія Бурди. Одне з ним погано - живлення дефіцитне зараз, і все ніяк не зберусь на літій перевести.
@@tadzhykizkrokusa аналогічно🤣! Теж для себе, це як єдиний недолік розцінив. А з живленням там складно(((. Ті два елементи не просто послідовно ввімкнені. Вони, якось, розділені і при різних режимах в різних колах ввімкнені (треба буде схему знайти).
@@taraspavlyk4932 ТЛ4 і дорогі цифрові апарати з сертифікатами на роботоздатність в сильних електромагнітних полях - то як граітовий олівець із анекдоту про космонавта з кульковою ручкою за мільйон.
Цікава склейка на "мийці" мультиметра Юнита =))) Цікавій мультиметр, але мені не подабается коли продзвонка, діоди та опір на одному положені, краще коли окремо. Добавлю, китайці затирають мікросхеми щоб не було прицідентів через використання тих чи інших мікросхем без ліцензії. Пс. там повінен будті акб так я к в меня такий є на роботі і він вмикается від свого акб, а потім вже вимірюють..
@@porterlv опір + перевірка діодів+ проздвонка ланцюга на одномо положені мультиметрка ГВДА. В мене aneng sz20 там окремо опір та діод+ланцюг. так точніші на швидші виміри. =)
@@porterlv Хотів додати, дякую вам за ваші відео, я тільки 2-3 місяці дівлюсь ваш канал, але так цікаво що вже встиг передівитися навіть ремонт харманкардон =)
Мабуть, для диференціації і відсутності плутанини. А ще, чим вища напруга - тим вищі опори ЛЕП. А чим більший струм - тим товстіші провідники. Усе логічно, чи не так? :)
Можна і без перетворювача, акумулятор у форматі "крона" давно продається. Собі вже більше 10 років як купив "Варту", бо це дешевше ніж крони міняти раз на 3-4 місяці (дешеві мультиметри 830-832 трохи більше споживають, чи то може з-за відсутності автовимкнення, а іноді траплялось що забував вимкнути прилад, тоді ще скоріше). Ще працює але вже майже все... Тоді це була звичайна NiMH, зараз в такому форматі є і літієві і навіть з вбудованим зарядним від юсб. Звісно, якщо є де взяти маленький акумулятор - можна і самому зробити, вийде дешевше.
Склейку відео при витиранні мультиметра все ж видно, тому тут не надурите. А взагалі це щось заразне, вже заліз в свій мультиметр (Richmeter 101), нічого окрім крапельки не побачив цікавого. Для вимірювання конденсаторів, резисторів, дроселей є купа ESR метрів на Atmega328, коштують в середньому 500-800 грн, залежить від можливостей.
Колись чув, що деякі мультиметри в режимі продзвонки не згорають при вимірюванні заряджених конденсаторів. А ще чув, що деякі пристрої з автовибором режиму можуть згоріти при вимірюванні високої напруги. А взагалі опір розетки можна міряти жарівкою і чайником - якщо при клацанні кнопки чайника яскравість лампочки не сильно міняється, то опір розетки низький, якщо сильно блимає, то опір великий (як тут на каналі кажуть "гнила проводка"), а якщо загасла і більше не світить, то опір уже безкінечний :)
@@porterlv Ставите лінійку або рулетку (до 250-300 мм достатньо) на зігнуту в лікті руку, від ліктя до долоні шкалою вверх. Потім берем маятник (нитка з яким небудь грузиком) і повільно, повільно проводим над шкалою. Маятник в точках верхнього і нижнього артеріального тиску починає коливатись , або збільшує амплітуду руху це і є тиск в мм. рт. ст. Чому так не знаю, але працює. Можливо мандраж в руках в потрібний момент?
@@ДімаФіліповський напругу теж можна ж рулеткою. В школі на уроках фізики розповідали і показували. Через "заряд" смужок. Які відхиляються бо заряджені однаковим полюсом, і відштовхуються/розходяться. )))
Є у мене Esr-micro 4.3s. Ну я вам скажу, що це поробка радіоаматорського гуртка, а не толковий пристрій. Збірка гівно, плата не відмита, вся в білих розводах приїхала. Працює на двох 3В батарейках типу CR2032 здається, при тому що корпус пустий і можна було б засунути акумулятор із портом для зарядки. Всередині по суті урізана Ардуінка (Атмега). Дисплей неінформативний взагалі, хоча можна було б зробити норм прошивку з символами режиму. Словом, дуже не раджу цей розпіарений ESR-micro, тепер ще й ворожий. Колись в магазині Ворон купив вітчизняні ESR вимірювачі, теж самопал, але по якості та зручності небо і земля.
@@porterlvа коли з'явився? У мене років 15 конструктор за схемою miron63, їх іноді продають зібрані, але схема, плата прошивка були в наявності. Вміє єср, ємність, індуктивність, частоту, навіть ніби може вміти кварци міряти, але була там якась засада. Можете погуглити його обговорення, і подивитися. З суттєвого плюсу. У нього вхід єср транзюком хитро замкнутий щоб не жахнути нерозрядженим кондером.
@@porterlv та то знайомий спалив, класика, но токові напругу поміряв, а мені віддав каже зробиш то зрлбиш ні той гречка з ним, то валяеться вже зо три рочки, десь корпус десь плата окремо, але і я колись був так спалив прибор, через це мабуть кожен майстер, радіолюбітель проходе, то наче ритуал з посвяти такий😁
@@porterlv не повірите, саме в 11 класі вчився коли спалив прибор і доречі то DT-шка була, сама дешева з тих пір коли щось роблю то зівак прогоняю, щоб не відволікали, бо пару раз було, що чуть не дав жару😁🔥, як знайомий казав - горячу вода у обидва крани🤣
@@porterlv вже не пам'ятаю точно що саме, але бачив і з затертими надписами і без надписів (їх не було взагалі, немає слідів затирання чи гравіювання) і з нормальними надписами. Звісно, дуже дратує, коли таке в апараті який треба відремонтувати.
вони терли, ще коли не було копій, і аналогів, да і як бачимо зараз досить багато вже тих приборів, за 10-100 баксів, і терти не перестали) і базово вони +- теж показують, нюанси тільки коли щось особливе починають люди міряти)
Останній тестер використовую не тільки для акумуляторів, щоб дізнатися якісь дуже малі величини спротиву (на з'єднаннях наприклад), маю працюючий такий, якщо надумаєте ремонтувати, зможу заміряти на живому зразку те що вам треба
В пізній час забув правильне слово 😁, і це ще дрібниці, а от як в магазин радіо деталей заходив... То взагалі іноді хотілося просто пальцем показати що на те що мені треба
У черзі радіобазару передімною: - а маєте конденсатори? - а які вам потрібні? - ну... такі маленькі круглі, для супутникових тюнерів, ви ж знаєте які. Занавіс...
таке собі рішення, міряти не батареї, особливо якщо воно буде міряти через щось чутливе, але напевно просто ще не міряли те чутливе😂 p.s. навіть проводки мають бути розгорнуті, а не в клубку, щоб отримати достовірний результат)
Всі ці вироби- показометри- ні один із них не був і не буде сертифікований і не пройшов повірку, і тільки. А так- =/- лапоть погрішності на совісті виробників.
Ох, відстав я від творчості сучасників. Перечитати треба... Ніт, краще "Марусю" чи "Чорний Ворон" Шкляра перечилаю. Лесь, конєчно маладець, але не аж так як Василь.
Колись одна група вчених проводила дослідження і отримала результат 25см, а інша група 15см. Виявилось, що перші робили опитування, а другі таки вимірювання. Ось так просто, буквально на "пальцях" можна пояснити комплексні числа з їх уявною і дійсною частинами.
Важлива не тільки якість і точність вимірювальних приладів, але і вміння ними користуватись. Під час ремонту електроніки десь 95% вимірювань, якщо не 99, можна зробити за допомогою найдешевшого з китайських мультиметрів, треба тільки щоб він був справно працюючим, з нормальною батарейкою і щупами. Так, дорогі прилади мають свої переваги, у т.ч. точність. Але для початківців, для "домогосподарів" це не часто має значення. Чи для виїзної, брудної роботи, чи варто обирати надто дорогий брендовий прилад? Який може бути спалений, розбитий, навіть втрачений так само як і дешевий...
Будете лагодити ур1035, майте на увазі, що є китайська копія з незапиляними мікросхемами ))) Ну а що аккум 18650 таки має бути і так побачите звісно як руки ноги дійдуть до того після перемоги )
"Виміряв напругу рулеткою - тепер знаю, що коротке замикання було всього на 30 сантиметрів від мене!"
О! Правильне питання! Замикання якої довжини вважається коротким
* Хочу бачити це запитання на екзаменах! :) Воно показуватиме ерудицію екзаменованих.
@@porterlv це дуже круте запитання))
Супер@@porterlv
Коротким вважається те замикання , яка дає навантаження перевищуюче максимально допустимий струм джерела., а також дротів через які надходить цей струм. І тоді вже можна вирахувати по формулі , для якої треба параметри джерела і дротів)
12:28 🤟На початку своєї карьєри електронщика в 6-му класі, дід підігнав мультиметр радянський стрілочний. Поміряв струм в розетці - вимірюється в великій кількості білого диму з приладу і піздюдями від діда )
Колись в класі 7-8, це десь 2000 рік, десь знайшов трансформатор. Вирішив його перемотати під 3В щоб не купляти батарейки в плеєр. Все закінчилося яскравим феєрверком з зеленим вогнем. Бо хто ж тоді знав що дріт там повинен бути лакованим.
Також приїхав такий GD123. Думав що "ну таке", але на подив нормальний робочий мультиметр. В побуті і для початку його вистачить "за очі". GVDA в мене трохи є пристроїв, то всі працюють нормально роками. Певно таки є трохи контроль якості. По зовнішньому вигляду схожий на UNI-T 161, але менший.
2:58 крутезні щупи, особливо коли щуп залітає між входом та вихідом стабілізатора sot-223, після цього відразу вирішуєшь придбати щось більш пристосованіше.
Може то вам треба драйвера оновити, на руки?
@@porterlv у электриків драйвера на руки завжди такі
Навіть в хірурга може дрогнути рука... Людський фактор...
Эти выемки под щупы в чехле для того, чтобы один щуп всадить и тыкать в цепь держа мультиметр одной рукой, а другой - второй щуп. удобно, когда стоя нужно в щите измерять
PS: дорожки на переключатель сделаны херово - ламели переключателя ходят по некоторым дорожкам под маской. маска когда-нибудь протрётся и будет потом дорожки перетирать.
Сіла якось в мене "крона". Що робить? Звичайно піти і купить нову. Але ж то для нормальних людей, а не з таких - я з довбо...кхм....рукоблудів. Коротше розламав корону, взяв від неї контакти, послідовно припаяв до них дві банки від електронних смокталок і тепер використовую.
Не знаю навіщо Вам ця історія аде я захтів нею поділитися 😂😂😂
На роботі використовую мультиметр APPA S3, мені подобається, удома Richmeters RM113D. різниця між ними відчутна, але коли перевірали у лабораторії що мій дешевий що професійний працюють у межах своїх похибок. Висновок простий за що заплатив те і отримав
А яким мультиметром ви користуєтесь в дорозі, в подорожах? :)
@@porterlv На за виїздах Richmeters, но це додатковий заробіток
На виїздах... Я теж колись на виїзди їздив, у відрядження, на природу, річки, озера, гори. Навіть на морі був пару раз...
Років 5 користуюсь китайцем MESTEK DM91A xd, всередині майже 1 в 1 як цей GD123, мій трішки більше напічканий елементами, але зокрема також має два запобіжника, з відмінностей на індикаторі проводки стоїть металева пластинка, а не пружинка і є щось схоже на UART. Тіки шо розібрав щоб чіп подивитись, тут стоїть DTM0660L, можливо і у вашого GVDA щось подібне, таяк плати за зовнішнім виглядом, та розташуванням елементів майже один до одного.
Ну якраз рулеткою можна вольтаж поміряти, стрілочний вольтметр так і робить тільки рулетка з циферками там поменше)
З таким асортиментом прям здивований що немає олдскул народного DT 830-832 (чи це вже нова серія), пам'ятаю наскільки воно було шикарно років 20+ тому після стрілок
Початок стрічки в рулетці виводимо на щуп, другий щуп на затискач стрічки (подвоєнний, пристрій серьйозний з чотирьохдротовою схемою вимірювання), між щупами встановлюємо викрадач струму з тупих роликів ютуба, встановлюємо струм на ЛБП і витягуємо стрічку доки світлодіод не погасне, робимо маркування струму на стрічці і так для декількох точок по всій довжині стрічки.
У мене є німецький вольтметр часів Другої світової(не стрілочний). Можна сказати, що величину напруги, він індикує довжиною, чи то висотою, на скільки він зміг притягнути підпружинене осерддя.
До речі, попався доволі цікавий мельтиметр, від китайської контори GOCHIFIX(під нього, багато клонів виробляють) у якого є функція осцилоскопа, при чому, без додаткових щупів. А для перевірки ваших приладів, рекомендую придбати еталонне джерело напруги, щось типу AD584, при бажанні, можна його віднести в місцеву метрологію - воно майже не втрачає свої характеристики з часом.
А чому Ви то людям не показуєте? Було би цікаво, Вам би дякували. :)
@@porterlv Та, якось не склалось. Щось пробував показати, багато років тому, але зрозумів, що я не вмію. Як то кажуть, немає Ютуберської жилки :)
Собака гавкає - а караван іде далі. Я теж не вмів. Як казав Федорченко - "Три зіпсутих весілля і ти тамада". :)
Купив собі таку плату з еталонними напрагами. До 0,00001в, здається, проградуйовані напруги. Шикарна річ. Віддавав на обленерго, то точність до останнього знаку.
І в перший день мені вона окупилась!)) Бо купив акційний вимірювач опору, як на відео, але не оригінал, і заміри показали на 0,01в похибку. А це багато для такого приладу. Відкрив суперечку і всі гроші повернули за вимірювач)).
Файна колекція , не треба міряти рулеткою або пальцями , респект Майстру 😀😀😀
Я придбав Zotek ZT219. Є представництво в Україні, але купував в китаї у офіціалів, там було значно дешевше.
Дуже хороша точність за відносно невеликі гроші. Продається під купою різних назв. Мій називається ANENG AN870 :)
"МасТЕК" !!!
Гадаю чули про окремий котел для тих хто каже "ТЕЧ" )))
З котлами розберусь пізніше, як піду там кондиціонери обслуговувати :)
21:55 - ZOTEK ZT-MD1 - більш-менш справжній LCR-метр в форм-факторі пінцету за копійки. Максимальна частота - 10 кГц, на такій вже можна міряти ESR (хоча він і буде дещо завищеним порівняно з виміряним на 100 кГц, для ремонту і 10 кГц вистачить).
Не розкрито питання - а скільки потрібно мультиметрів нормальній людині для щастя?
Я прийшов до висновку, що чотири:
- основний для вимірювання всього крім струму з гострими щупами і з м'якими проводами
- окремо для великого струму і щупи щоб візуально відрізнялись від першого, і щоб з окремою кнопкою on/off
- якийсь дешевий, який не шкода спалити/розбити/втопити/позичити
- якийсь дорогий, якого в тебе нема і жаба не дозволить купити (просто як мрія, я ж написав "для щастя", а не для використання).
З врахуванням останнього пункту, я з вами повністю тотожній думками.
Головне, що нормальній людині для щастя потрібні мультиметри.
P.S. використовувати анекдот як аргумент, то не серйозно, але:
- Скільки ножів носить із собою нормальна людина?
- Нормальна людина носить із собою 2-3 ножі.
- Але ж це людина, що захоплюється ножами!
- Ні, людина, яка захоплюється ножами, носить із собою 5-6 ножів.
- Але ж це маніяк!
- Ні, маніяк носить із собою 9-10 ножів.
- Але ж це дивна людина!
- Ні, дивна людина не носить із собою ножів.
- Але ж це нормальна людина!
- Ні, нормальна людина носить із собою 2-3 ножі.
Розкрию,трохи: я вважаю що потрібен стрілочний і цифровий тестер,і осцилограф аналоговий+ цифровий,UNIT, MASTECH-одні з найкращих(ціна/якість) приборчики
Додайте, будь ласка, посилання на дроти до мультиметра.
В тестері акумуляторів є своя батарея,в мене про її ємність зазначено на задній кришці.
gsmservice.od.ua/shop/shhupy-bst-050-jp.html
Назва щупів BST 050 JP
@@porterlv Велике дякую.
А може щось майстер скаже про такий клас м-метрів: Kingsdun KS-7080025 ? А рулеткою можна струм на осцилографі міряти))). Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!
Kingsdun - такий набір букв мені не знайомий.
мій перший мультиметр зі школи якось до мене потрапив до дому )) ой в деревяній коробці ,паяли радіо випросив тестер .
Схоже, вчитель про то нічо не знав, або навпаки помітив у Вас хороший потенціал та інтерес.
Дякую за відео! Вподобайка! Скоріш за все у новому це мікроконтролер DTM0660, а в малому ICL7106
20:37 На ньому ж написано Auto power off, тож мало би бути. Маю схожий від іншої ТМ, з таким же положенням OFF на перемикачеві, але він вміє вимикатись через 5-10хв неактивності і вмикається по натисканню будь-якої кнопки або перемиканню режиму
22:56 Там ще 3 SMD підстроювальних резистори, тож загалом 6😊
26:40 Він з акб, мікро USB заряджає акб. Міряє опір на частоті 1КГц і напругу. Ніби дуже точний, до 3 знаків після коми. Маю схожий, але неоригінальний, як кажуть ютубери, бо немає жовтого напису YAOREA в правому нижньому куті і покази в мого гуляють на 2-3 одиниці в молодшому розряді
Від вашого соколиного ока нічого не приховати. Страшна людина. :)
Yr1035 стоїть звичайний акум 18650, маю такий ще з тих партій що для внутрішнього користування, суто на китайському, коли про алік знали лише обрані, тому маю надію що ориг, та зі всіма написами.
Цікаво що в ньому шваркнуло?
Маю також ще помаранчевий 3563, так він і рядом не стояв з точністю та повторюваністю вимірів з yr1035, начебто в помаранчевому є блютуз, але нахіба воно те з його точністю.
Маю надію що майстер відновить 1035...
А можете влупити читабельну хфотку того з незатертими??? Я би Вам дякувати.
@@porterlv на тижні зробою, як буду на праці.
Цікаво,чекаємо дякую
Є схожий прилад іншого бренда. З відмінностей можу відмітити що у мого є магніт, який виявився на диво зручним, бо магнітився навіть до дін рейки в щитку. Автовимкнення у нього все одно має бути, хвилин за 5-10, потім треба натиснути кнопку і він увімкнеться. Відсотки поряд з герцами - то скважність PWM вміє міряти.
В цьому ГВДА розробниками передбачено достатньо місця, щоб вклеїхти цілий неодимовий гамніт від ХДД.
То ді він навіть до цьвага в стіні під штукатуркою приганмітиться. :)
я б сказав, що побував в музеї вимірювання... файний екскурс...
Знайомий з потоку перевівся у Вашавську політехніку, пише листа:
"У нас в лабі цифрові осцилографи підключені до мережевого принтера. Результати відрапзу друкуємо і підшивіаємо до лаболаторок. А перед лабою - музей старої техніки. Ще два тижні тому на такій я робив лабораторні у Львівській політехніці".
Отак і живемо...
Інженер вирішив виміряти напругу рулеткою. Прикладає рулетку до проводів, дивиться на шкалу і каже:
- Так, десь приблизно 220 вольт... плюс-мінус метр!😁
Доброго дня!
Теж , як і усі, мав постійну проблему з щупами, аж доки зробив собі сам ті щупи!
Якщо пан майстер бажає вишлю на тест пару!
Дякую! Та не маю підстав Вам не довіряти. Вірю на слово.
От якби ви ковбасу самі робили і тре було перевірити/протестувати. :)
@@porterlv Нажаль сам за ковбасою на базар ходжу.
Доречі через бравзер теж реквізитів не видно!
Таки видно - щойно перевірив. Все гаразд.
Я лично привык к мультиметру OW 16 B поэтому считаю его самым лучшим .
Ну а як! Своя Наташка бліже к тєлу. :)
@@porterlv Понятное дело 🙂
Доброго дня, маю схожий richmeters 113d. Має автовимкнення, та вимірює температуру через датчик замість щупів. також має підсвітку дисплею. І неодимовий магніт на тильній стороні. В порівнянні з тестерами на кроні в рази економніший в екплуатації, завдяки автовимкненню, і пальчиковим батарейкам. Працює на підтоптаний мініпальчикових акумах, вже пару років, значить по живленню геть не вибагливий.
А не бреше при розряді батарейок як ті, що на кронах???
@@porterlv Та мабуть трохи прибріхує, може відрізнятись з китайськими індикатороми, та іншим тестером тієї ж фірми на 1 чи максимум 2 десяті вольти( але який більше бреше , і кому вірити хз ), але для мене це не критично.Бо не займаюсь такими точними вимірами. Для побутових потреб аж бігом вистачає. Інший тестер Richmeters 102 з +- таким же функціоналом працює на 2 мініпальчикових батарейках. А в даному 3 , думаю запас на просадку батарейок врахований )))
Знаю! знаю як виміряти напругу рулеткою...на ЛЄП, по відстані пробою. Трє шоб оператор став під провідником и вимотував до гори лєнту по кілька сантиметрів. Перед кожним наступним висуванням оператор голосно викрикуе значення на рулетці.
Тіки тре ще коєфіцієнт враховувати, оператор в капцях чи босоніж. Бо може бути суттєве відхилення, яке впливатиме на повторюваність процесу)))
Можна по три заміри на раз і середнє арифметичне рахувати.
@@РомаКабинкапросто треба попередньо заземлити оператора перед вимірюванням.
І після вимірювання вже можна заземлити того оператора остаточно, на всі два метри.
21:22 користуюсь вимірювачем за проектом miron63 їх можна і готові придбати. Міряє внутрисхемно все чітко, електроліти, не електроліти, esr, індуктивність міліоми.
Гарно! А у мене от інакший прибор мається. :)
@@porterlv то ми вам про мірона казали просто для розуміння що ще можна подивитися з аналогів, коли захочете щось додаткове, чи цей чомусь замінити доведеться.
Вам то наявність схеми і прошивки ж теж плюсом буде )
Домогоспідари,ой ржу не можу😂😂😂!))) я оце старі радіодеталі які не мають дорогоцінних металів,називаю говністорами
Вам би оці два відео мали зайти:
ua-cam.com/users/shortsPj9av01VnbM
ua-cam.com/users/shortsHmifY0LmQ70
вместо ESR-micro можно взять внутрисхемный ESR LCFv3 m63 - по обзорам в ютубах он лучший. есть бесплатная версия со всей документацией для самостоятельного повторения, а есть за 100$ из беларуси комерческая версия с улучшенным внутрисхемным анализатором
0:03 довкола немає такої напруги щоб вимірювати рулеткою, а ось струм вимірюється успішно, треба лише відкалібрувати шкалу на опір.
"Спробував виміряти напругу рулеткою, тепер точно знаю, що в розетці аж три метри фазового задоволення!"
Дивні у вас розетки... Чи то ви між кімнатами на сукісь міряли? :)
зажим для шупа на позаду мультіметра треба коли ви в щітку міряєте ставити один шуп в той зажим і ось в одній руці ви можете тримати прибор і щюп одночасно , то коли нема куди той прибор поставити ,
Точно! І щупати уже можна самим тестером.
@@porterlv саме так , другий щюп бажано зазделигіть причіпити ) на землю чі куди там хотіли , бо в тіх місцях де доводится так працювати другого шансу на помилку може і не бути ) .0.4кВ немає переходу через нуль ) .
@@aleksandraleksandrovich646 я єто так понимаю, что мерять високое напряжение держа два щупа в руках запрещено, так как в случае оплошности, ток течет через твои руки и сердце, а для УЗО ти законная нагрузка и нет достаточного дифтока на отключение. Поєтому в руках должен бить один щуп...
@aleksandraleksandrovich646, "0.4кВ немає переходу через нуль" - поясніть, моя твоя не розумій.
@@porterlvУ випадку такого (400В) удару струмом ПЗВ (ака УЗО) не захищає бо струм не втікає на землю а повертається через іншу фазу.
Чіп в GVDA схожий на DTM0660, або клона. Той самий, в якого дамп розжували і написали інстукції як перепрошивати.
Добрий чіп чи не дуже? Той факт, що його розжували - добре.
@@porterlv TRUE RMS до кілогерца, всі модні плюшки сучасних мультиметрів, доволі точний, якщо параметри обв'язки не пливуть. З мінусів - не вміє швидкий барграф, а китайці вперто пхають аналогову шкалу на дисплей, яка оновлюється два рази в секунду з основними показами. Чіп як чіп, мабуть )
Чип добрий, 6000 відликів. Всі налаштування в 24с02 і калібрування там же. НР890, 870, unit 139c, 210е на такому зібрані.
На казусе і на eevblog багато корисного по цьому чіпу і мультиметрах на ньому.
Не знаю чому, але мене коробить від автовибору діапазону.
@@porterlvтак,автовибір таке собі.....я люблю сам вказувати тестеру що йому міряти
21:53 - пане, а що саме аналоговнєтне ви хочете замінити? Все хотів спитати чому Ви користуєтеся ось цією штукою білою, і чим вона краще за звичайний популярний так званий транзистор-тестер, який міряє і єср і ємність конденсаторів, і багато чого ще, років десять тому купив gm328a, і ніби вистачає... до речі міліомметр YR1035+ (той який плануєте ремонтувати) може показувати єср конденсаторів, не тільки внутрішній опір акумів.
Я нічого не хочу замінити. Мене влаштовує. gm328a - іграшка а не прибор. Таку думку маю.
Останні китайські транзистор тестери мають клон чіпу Atmega і не вміють в точні заміри ESR та RDS відповідно. Купував на алі кілька місяців тому 2 на заміну старому gm328a-подібному, купленому ще років 8 тому, щоб компактніше, без енкодера і на акумуляторі. Один з них (LCR-T7) показує погоду на марсі взагалі, при замірі одного і того ж нового LowESR конденсатора Hitano 1000uF 25v каже то 16 ом, то 10 ом, то 5 (gm328a-подібний каже, що на цьому конденсаторі нулі, бо ж не вміє міряти надто низькі значення). А інший (LCR-T10H) трохи прибріхував вгору відносно gm328a, хоча кому з них дійсно вірити хз. Навіть куплений в місцевому магазині LCR-T4 ніби на оригінальному чіпі Atmel і той не сходиться з gm328a, теж завищує покази
@@slamslam2639 Є варіант купити від фнірсі за дорожче, але по відгукам він трохи сирий, або варіант зібрати самому, розробник з Німеччини досі потрохи щось дороблює, модифікує, як в плані варіантів по залізу, так і по прошивках. По співвідношенню "ціна якість" конкурентів у цих "іграшок" не існує.
HB19 хочу...
@@slamslam2639 купіть нормальну atmega, заменить, прошийте і буде щастя.
Тестер хімічних джерел живлення має батарею адже вімірює внутрішній опір навіть 1.5 вольтових джерел . І конденсаторів. Показує напругу і опір до 200 ом
Методика вимірювання напруги рулеткою проста , взятися за провідники руками та рулеткою вимірювати амплітуду тряски тіла
Не можна братися мокрими руками за мокрі дроти! Вони від цього іржавіють.
Можете додати посилання га магазин з щупами і флюсом?
Можу, уже втретє: gsmservice.od.ua/shop/shhupy-bst-050-jp.html
Так само маю купу різних мультиметрів, основний UTM161C, але досі стають у нагоді такі раритети як Ц43104 та В7-38. В кожного свої переваги та недоліки.
А розкажіть но нам про ті нагоди для ЦЕшок, будь ласка.
@@porterlv Якщо напруга гуляє, на стрілочному наглядніше видно. А осцілограф розмотувати довго.
Мультіметрів багато, але жоден не може виміряти напругу на конденсаторі вольтодобавки телевізора УНТ61. 😀
Тільки цешки мали заборонений в Європах предєл 1200в.
Тепер зрозуміло, чому так мало телемайстрів дійшло до наших часів :)
👍👍👍
В мене Proskit MT-1860 брав колись за дорого, брав на кнопках шоб не крути крутилку, зручний, точний, але вже іноді глучить, треба декілька раз вмикати вимикати.
Вічного нема нічого...
красавчик
Хто з тих, що в кадрі? :)
Якраз закінчилися всі мультиметри. Щось схоже є в Дніпро м.
Я навіть здогадуюсь, де ДріпроМці то взяли :)
Я колись заради спортивного інтересу знаходив його на алі. Щоправда забув, чи було там дешевше. Не сама популярна модель, довилось пошукати.
"Ага! Ось ти де! Я тебе знайшов!", і закриває вкладку. Все. :)
Де можна купити такі щупи силіконові ?
Нижче в коментарях пару раз давав посилання.
Пане, а на щупи можна посилання?)
Десь нижче уже двіччі кидав.
Колись міряв напругу лінійкою з розрахунку 3кВ ма міліметр іскри. Але лінійка обов'язково має бути пластмасова, залізною рулеткою так не вийде. А потім з цікавості поміряв DT830, був на 100% впевнений, що спалю його і виявився правим. Приклад звісно ідіотський, але факт є факт - лінійка не просто міряла напругу, але й "удєлала" мультиметр.
Кажуть, якщо лінійка металева і від 50 см та більше - то нею можна навіть виховний процес вести. :)
@@porterlv Ще кажуть, що ремінна передача може передавати не тільки обертовий момент, але й інформацію від старшого покоління молодшому.
Я собі то не лише запам1ятаю а й запишу. Це геніальна теза. Ні, це аксіома! :)
@@porterlv Крім ремінної передачі є ще ланцюгова і карданна. Теж використовуєтся як для обертового моменту, так і для передачі аргументів (застосовується виключно для дорослих опонентів). Але це вже не записуйте :) Ех, не дуже мудра ідея була робити домашку по фізиці на фоні телевізора з голівудськими блокбастерами вперемішку з МагноліяТВ.
Ну не кажіть. Було, що пару раз карданною передавав генетичну інформацію, при цьому зворотньо поступальним а не обертовим рухом. :) Правда ефективність передачі мало успішна. Треба добре попотіти для успіху.
Акупунктура - це метод традиційної китайської медицини. Але в ній немає поділу на червоні та чорні голки.
А у Вас є такі програматори? ua-cam.com/video/roUFqAepVdM/v-deo.html
@@porterlv забавно, гляну
Забагато вимірювальних приладів не буває. Але варто мати якийсь ТЛ-4м, чи що, щоб міряти кола і прилади з високими завадами, як ось парасольки. Маю такий прилад суто для таких замірів, щоб завади не збивали покази.
ТЛ-4м то на випадок ядерної зими? Горіхи колоти?
То правда)). Та штука все переживе. Я ним заміряв струм в одному "ребі", бо жоден цифровий не витримував потужних завад.
ТЛ4-М норм штукенція, колись теж придбав під впливом Геннадія Бурди. Одне з ним погано - живлення дефіцитне зараз, і все ніяк не зберусь на літій перевести.
@@tadzhykizkrokusa аналогічно🤣! Теж для себе, це як єдиний недолік розцінив. А з живленням там складно(((. Ті два елементи не просто послідовно ввімкнені. Вони, якось, розділені і при різних режимах в різних колах ввімкнені (треба буде схему знайти).
@@taraspavlyk4932 ТЛ4 і дорогі цифрові апарати з сертифікатами на роботоздатність в сильних електромагнітних полях - то як граітовий олівець із анекдоту про космонавта з кульковою ручкою за мільйон.
Цікава склейка на "мийці" мультиметра Юнита =))) Цікавій мультиметр, але мені не подабается коли продзвонка, діоди та опір на одному положені, краще коли окремо. Добавлю, китайці затирають мікросхеми щоб не було прицідентів через використання тих чи інших мікросхем без ліцензії. Пс. там повінен будті акб так я к в меня такий є на роботі і він вмикается від свого акб, а потім вже вимірюють..
А де ж там вони в одному?!
@@porterlv опір + перевірка діодів+ проздвонка ланцюга на одномо положені мультиметрка ГВДА. В мене aneng sz20 там окремо опір та діод+ланцюг. так точніші на швидші виміри. =)
Тю, я перед собою робочий юниТ бачу... Пардону прошу.
@@porterlv Хотів додати, дякую вам за ваші відео, я тільки 2-3 місяці дівлюсь ваш канал, але так цікаво що вже встиг передівитися навіть ремонт харманкардон =)
Скоро ви то все перелопатили. Мабуть не уважно дивились :)
гуд !
Мені з того всього найбільше флюс зайшов, паяє відмінно, як глибоко вдихати - мультики показує. :)
@@porterlv На початку відео на рулетці чітко видно 220 вольт. Без вдихання флюсу.
Ну гаразд. А як пойняти АС чи DC?
@@porterlv рулетка повинна мати напис "Highway To Hell"
крайне ліве положення то не эмність?
Треба буде подивитись уважніше. Ви ж розумієте, що то всьо на поспіху і перевтомі... Я той тестер побачив разом з вами на відео.
щоб пробити 10мм повітря треба 1000вольт. тому в теорії можна і рулеткою поміряти 😅😅
Тоді вам ще гігрометр знадобиться, для корекції вимірів. :)
Якщо вам цікаво, можу позичити на огляд совєцький "мультиметр" Ц437
Дякую. Важко стриматись від такої спокуси але я сильний, я зможу. :)
Цікаво, яково GoVDA китаєць наступного разу дасть пощупати?
)))
А вам би що хотілося побачити з середини?
Забийте в неті мультиметр дніпроМ sm600. То, по-ходу, gvda для дніпроМ робить)).
Тільки ГВДА в два рази дешевший. :)
Тоді однозначно днімпро в них замовляє!)))
"Виміряв напругу рулеткою - тепер упевнений, що між плюсом і мінусом цілих 150 сантиметрів різниці!"
Дивні у вас розетки... Чи то ви на акумуляторі міряли? А точні заміри? до клем добре притискали? :)
@@porterlv АКБ, клеми приварив 👍😁
Там де герци і відсотки, то частота і коефіцієнт заповнення.
Зручно міряти PWM. тицьнув і знаєш, то вже всьо чи кулер ще розігнатись може. :)
Дядько явно в загашнику ще одного тестера має, про якого забув розказати
га?! Якого?
@@porterlv не знаю, я у вас по сусєках не лазив 🤓
Тре пошпортатись, мо справді десь щось валяється...
@@porterlv до речі, Юніт ви протерли ганчірочкою до стану ліпше нового 🤣
1:55 як розрядилася батарейка треба було її покусати. Мультиметр не винен що майстер цього не знає 😊
Батарейки кусають ті, кого в дитинстві струмом не било. Так сказати, організму хочеться надолужити втрачене. :)
Давно мучить питання і нарешті є нагода спитати - чому напругу характеризують словами низька і висока, а струм малий і великий?
Мабуть, для диференціації і відсутності плутанини. А ще, чим вища напруга - тим вищі опори ЛЕП. А чим більший струм - тим товстіші провідники. Усе логічно, чи не так? :)
Струм - буває високим (та й низьким) теж.
Я бачив кількох людей з двома високими освітами. :)
"Хотів виміряти напругу рулеткою, але вона сказала: 'Тримайся подалі від проводів, я тут лише для меблів!'"
Аж так сильно іскрило і димілось? :)
@@porterlv 😁
ut-210e звісно дороблений до 6000-10000 відликів і маленький і зручний для мене (;, а так - теж як в Греції все можеа знайти у разних кутах.
Доречі судячи по eeprom контролер схоже все той самий dtm0660 або трохи новіше.
Нинька мультиметри бувають мудріші власників. :)
Що мішає замість крони поставити літієвий елемент з перетворювачем, юзаю такий, китовський більше 7 років
Нащо? Просто тримаю запасну крону, раз в півроку міняю.
Можна і без перетворювача, акумулятор у форматі "крона" давно продається. Собі вже більше 10 років як купив "Варту", бо це дешевше ніж крони міняти раз на 3-4 місяці (дешеві мультиметри 830-832 трохи більше споживають, чи то може з-за відсутності автовимкнення, а іноді траплялось що забував вимкнути прилад, тоді ще скоріше). Ще працює але вже майже все... Тоді це була звичайна NiMH, зараз в такому форматі є і літієві і навіть з вбудованим зарядним від юсб. Звісно, якщо є де взяти маленький акумулятор - можна і самому зробити, вийде дешевше.
А який час роботи на одній зарядці?
Користуюсь тільки Uni-T бо ціна/якість. Може потім розживусь на Fluke. З китайськими братушками стараюсь не працювати.
А ви знали, що для китайських зарядних станцій китайські транзистори є оригінальними? :)
🇺🇦👍👌
У мене такий же тестер акумулятора. він вимірює внутрішній опір і напругу. має вбудований акумулятор.
А посилання на щупи?
Нна! Маєш: gsmservice.od.ua/shop/shhupy-bst-050-jp.html
@@porterlv дякую
Там не щупами єдиними. Там багато корисних речей. ;)
@@porterlv так, бачу, цікавий магазин.
І головне - люди перевірені роками.
Цікава думка Майстра щодо мультиметру фірми ACCTA українського бренду, якщо стикались.
Ні, вперше чую. Але думку можу висловити. Вам яку, щоб настрій піднявся чи опустився? :)
@@porterlv обʼєктивну
Тоді складніше, тоді не вийде... Бо з предметом думки не стикався.
Домогоспідари))😂
Доречі тицяв китайця Fnirsi, автомат на кнопках з LCD кольоровим, але по суті іграшка бо точності нема.
і домогоспідарки. :) Ви ще багато інших зелепух пропустили в цьому відео. ;)
Знаю як виміряти швидкість струму, але для того потрібно багато ченців 😅
А ченців за що?! Мо мали на увазі чиновників?
підкажіть краще як виміряти відстань мультиметром
Достатньо знати довжину щупа. А далі як в попугаях - прикладаєте і рахуєте. :)
@@porterlvдякую, буду шукати щупи з лінійкою)
Краще купіть собі в Максима щупи з голками. ;)
У Fnirsi є мультиметр у вигляді пінцета. FNIRSI® LCR-ST1 Mini Smart Tweezer LCR SMD ESR Tester. десь 40 американських гривень.
То майже іграшка в порівняні з ворожим НВ19.
@@porterlv 🤷♂
НВ19 це іграшка порівняно із ST5-S
А вас не насторожує, що його ніде нема в наявності?
Склейку відео при витиранні мультиметра все ж видно, тому тут не надурите. А взагалі це щось заразне, вже заліз в свій мультиметр (Richmeter 101), нічого окрім крапельки не побачив цікавого.
Для вимірювання конденсаторів, резисторів, дроселей є купа ESR метрів на Atmega328, коштують в середньому 500-800 грн, залежить від можливостей.
Ох, 314здєц, як ви мене розоблачили з тим протиранням, кеп. :) Прям на чисту воду вивели.
А хто любе вимірювати опір в розетці?
Хм... Таких я не знаю. Як і результатів замірів. От струм розетки - то інша справа. :)
Колись чув, що деякі мультиметри в режимі продзвонки не згорають при вимірюванні заряджених конденсаторів.
А ще чув, що деякі пристрої з автовибором режиму можуть згоріти при вимірюванні високої напруги.
А взагалі опір розетки можна міряти жарівкою і чайником - якщо при клацанні кнопки чайника яскравість лампочки не сильно міняється, то опір розетки низький, якщо сильно блимає, то опір великий (як тут на каналі кажуть "гнила проводка"), а якщо загасла і більше не світить, то опір уже безкінечний :)
Де ж ви тої мудрості набрались? В школі тому не вчать... Життєвий досвід, мабуть.
Сучасні unit вже йдуть із пальчиковими батарейками та мають два запобіжника - нещодавно на роботі міняв обидва
не фіг зна шо, а північ 😂
га?
@@porterlv кліщі компасом працюють, кажу, на пів ставки
А... Так, є трішки. Навіть на коронки в зубах реагують. При замірах жувати не вільно! :)
І все-таки я побачив склейку, то не витертий мульт а новий😂😂😂
Ціхо, не кричіть. То не мус всім знати. :)
Я знаю як артеріальний тиск рулеткою та маятником виміряти. Найцікавіше що це працює. Можливо так напругу в розетці теж можна виміряти, але....
Цікаво, розказуйте! Я не знаю...
@@porterlv Ставите лінійку або рулетку (до 250-300 мм достатньо) на зігнуту в лікті руку, від ліктя до долоні шкалою вверх. Потім берем маятник (нитка з яким небудь грузиком) і повільно, повільно проводим над шкалою. Маятник в точках верхнього і нижнього артеріального тиску починає коливатись , або збільшує амплітуду руху це і є тиск в мм. рт. ст. Чому так не знаю, але працює. Можливо мандраж в руках в потрібний момент?
@@ДімаФіліповський напругу теж можна ж рулеткою.
В школі на уроках фізики розповідали і показували.
Через "заряд" смужок.
Які відхиляються бо заряджені однаковим полюсом, і відштовхуються/розходяться. )))
Так то ви "потанцевал" міряли. :)
@@porterlv вірно ;) .
Але ж напруга то різниця патанцевалів?
"Виміряв напругу рулеткою - показало, що струм тече на цілих півметра в секунду. Щось тут не так!"
Може ви не ту полявність взяли?
Оце так екскурс. Норм дешевий мультиметр, добре хоч ТrueRMS є. А з приводу LCR пінцету там китайці (Fnirsi) непоганий випустили і дешевий.
Є у мене Esr-micro 4.3s. Ну я вам скажу, що це поробка радіоаматорського гуртка, а не толковий пристрій. Збірка гівно, плата не відмита, вся в білих розводах приїхала. Працює на двох 3В батарейках типу CR2032 здається, при тому що корпус пустий і можна було б засунути акумулятор із портом для зарядки. Всередині по суті урізана Ардуінка (Атмега). Дисплей неінформативний взагалі, хоча можна було б зробити норм прошивку з символами режиму. Словом, дуже не раджу цей розпіарений ESR-micro, тепер ще й ворожий. Колись в магазині Ворон купив вітчизняні ESR вимірювачі, теж самопал, але по якості та зручності небо і земля.
Вам шашечки чи їхати? В часи коли воно появилося - альтернативи по функціоналу і габаритах не було.
@@porterlvа коли з'явився? У мене років 15 конструктор за схемою miron63, їх іноді продають зібрані, але схема, плата прошивка були в наявності.
Вміє єср, ємність, індуктивність, частоту, навіть ніби може вміти кварци міряти, але була там якась засада.
Можете погуглити його обговорення, і подивитися.
З суттєвого плюсу. У нього вхід єср транзюком хитро замкнутий щоб не жахнути нерозрядженим кондером.
Радий за Вас. У кожного майстра свої смаки.
Всі достойні тестери мають пальчикові батарейки АА.
Ура! Товаріщі. Тепер ми знаємо як обирати вимірювальну техніку.
я в свій час як на Флюк потратився, то як прозрів після юні-та
Мажор! Що ж тут скажеш... :)
Автовимикання в тому тестері є.
В мене юніт 61е два запобіжника немає автовимкнення
Зате пам'ять маєте натреновану, що тре вимикати. :)
а в мене такий самий мастеч валяеться, теж педпалений, я навіть не намагався його ремонтувати бо нелюблю ту фірму, отдали на запчастини,
Самому рука дрогнула а чи допомогли асистенти?
@@porterlv та то знайомий спалив, класика, но токові напругу поміряв, а мені віддав каже зробиш то зрлбиш ні той гречка з ним, то валяеться вже зо три рочки, десь корпус десь плата окремо, але і я колись був так спалив прибор, через це мабуть кожен майстер, радіолюбітель проходе, то наче ритуал з посвяти такий😁
Так, але то би варто пройти як дитячі хороби - в молодших класах школи. А не після інституту.
@@porterlv не повірите, саме в 11 класі вчився коли спалив прибор і доречі то DT-шка була, сама дешева з тих пір коли щось роблю то зівак прогоняю, щоб не відволікали, бо пару раз було, що чуть не дав жару😁🔥, як знайомий казав - горячу вода у обидва крани🤣
Відсотки то шим міряє, коефіцієнт заповнення
У мене всі мої юніти теж на трьох батарейках
То ви хвастаєтесь чи жалієтесь? :)
@@porterlv скоріш дивуюсь думав що крона стоїть на більш дешевих приборах мабуть все залежить від років випуску
Китайці ховають від китайців, бо є копій jaorea це оріг з пломбою на 90в
Отже, не сховали? Отже запилювання не допомагає, вірно?
@@porterlv вже не пам'ятаю точно що саме, але бачив і з затертими надписами і без надписів (їх не було взагалі, немає слідів затирання чи гравіювання) і з нормальними надписами. Звісно, дуже дратує, коли таке в апараті який треба відремонтувати.
вони терли, ще коли не було копій, і аналогів, да і як бачимо зараз досить багато вже тих приборів, за 10-100 баксів, і терти не перестали) і базово вони +- теж показують, нюанси тільки коли щось особливе починають люди міряти)
Відсотки, мабуть, заповнення ШІМ.
Останній тестер використовую не тільки для акумуляторів, щоб дізнатися якісь дуже малі величини спротиву (на з'єднаннях наприклад), маю працюючий такий, якщо надумаєте ремонтувати, зможу заміряти на живому зразку те що вам треба
"величини спротиву", звучить так не звично... Майже як харчоблок. :)
В пізній час забув правильне слово 😁, і це ще дрібниці, а от як в магазин радіо деталей заходив... То взагалі іноді хотілося просто пальцем показати що на те що мені треба
У черзі радіобазару передімною:
- а маєте конденсатори?
- а які вам потрібні?
- ну... такі маленькі круглі, для супутникових тюнерів, ви ж знаєте які.
Занавіс...
@@porterlv Взагалі приходити вперше до магазину радіодеталей страшніше, ніж вперше презервативи купити. Приходиш, і так пошепки: "Мені б конденсатор на 22мкф".
Тебе голосно запитують: Який?
Електроліт? Тантал? Вивідний? SМD?" Ти:
"Я не зна-а-а-а-аю", - і всі обертаються одразу, дивляться на тебе осудливо і пальцями тицяють.
©
таке собі рішення, міряти не батареї, особливо якщо воно буде міряти через щось чутливе, але напевно просто ще не міряли те чутливе😂
p.s. навіть проводки мають бути розгорнуті, а не в клубку, щоб отримати достовірний результат)
Всі ці вироби- показометри- ні один із них не був і не буде сертифікований і не пройшов повірку, і тільки. А так- =/- лапоть погрішності на совісті виробників.
Життя - гівно. Та ми з лопатами. :)
Якщо то та рулєтка, що в бані… То вона вже неправильну цифру буде показувати
Здається, я хз про що ви кажете...
@@porterlv Це з павліка марозова перефразовка, епічної трагєдії
Ох, відстав я від творчості сучасників. Перечитати треба... Ніт, краще "Марусю" чи "Чорний Ворон" Шкляра перечилаю. Лесь, конєчно маладець, але не аж так як Василь.
@@porterlv Лесь то постіронія…
То рулеткою ж не те міряють що ви показали, а дещо інше. Що саме показувати не буду)))
Розумію, розумне рішення. А скільки наміряли? :)
Надцять!!!
Причому переміряв декілька разів, все в межах допуску на сам вимірювальний прилад)))
Колись одна група вчених проводила дослідження і отримала результат 25см, а інша група 15см. Виявилось, що перші робили опитування, а другі таки вимірювання. Ось так просто, буквально на "пальцях" можна пояснити комплексні числа з їх уявною і дійсною частинами.
Це жарт, історія вигадана, цифри "висосані з пальця", а будь які співпадіння з реальними людьми вважати випадковими :)
Тут би ще температуру варто враховувати. Подейкують, сильно впливає на заміри :)
сміття сміттям
Будьте здорові і не кашляйте. :)
@@porterlv дякую на взаєм
Важлива не тільки якість і точність вимірювальних приладів, але і вміння ними користуватись. Під час ремонту електроніки десь 95% вимірювань, якщо не 99, можна зробити за допомогою найдешевшого з китайських мультиметрів, треба тільки щоб він був справно працюючим, з нормальною батарейкою і щупами. Так, дорогі прилади мають свої переваги, у т.ч. точність. Але для початківців, для "домогосподарів" це не часто має значення. Чи для виїзної, брудної роботи, чи варто обирати надто дорогий брендовий прилад? Який може бути спалений, розбитий, навіть втрачений так само як і дешевий...
@@olegloa1094 так флюк мало кому потрібен але юніт буде норм
пише auto power off
Хз, мо і є... Тре над ним посидіти, понаблюдати.
Уряяя, може чогось навчуся
Хто зна... Але то факт, що Ви все ще тут і то дивитесь - вселяє надію. :)
9:08 ага зшивку не побачив
Страшне! І шо тепер буде? :)
Будете лагодити ур1035, майте на увазі, що є китайська копія з незапиляними мікросхемами )))
Ну а що аккум 18650 таки має бути і так побачите звісно як руки ноги дійдуть до того після перемоги )