Чий насправді кінь?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 вер 2024
  • Історія дев'ята. В ній на вас чекає захоплююча мандрівка, що починається в підземному некрополі Давнього Єгипту, повному мумій священних биків. Ви дізнаєтеся про знахідки давніх папірусів, які далі спрямують вас до Еллади, і конкретно до Спарти. На вас чекає ще одне невелике знайомство зі зразком давньогрецької поезії, і доведеться трохи задуматися над тим, чому так непросто давалася грекам колонізація берегів Адріатики. Тут буде трохи політики, конкуренції за морські острови й торговельні шляхи, а також ворожнечі, миру і дружби між грецькими полісами. Ви дізнаєтеся, що саме приваблювало грецьких торговців аж на північному узбережжі Адріатичного моря, а також які загадки поєднують рівнини Північної Італії та степи Паннонії. Можна також спробувати вгадати, які саме згадані в цій історії античні міста стануть тим "ключиком", який відкриє двері до наступної історії.

КОМЕНТАРІ • 12

  • @prostir-tips
    @prostir-tips  Місяць тому +2

    👍Підтримати проєкт PROSTIR можна тут
    buymeacoffee.com/prostir.tips
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    📃Всі статті, на основі яких робляться такі відео доступні на сайті проєкту PROSTIR:
    prostir.tips

  • @user-rk2kd2kq3p
    @user-rk2kd2kq3p Місяць тому +1

    Дуже гарна лекція, дякую

    • @prostir-tips
      @prostir-tips  Місяць тому

      Дякую і вам за увагу!

  • @wowabigun7631
    @wowabigun7631 Місяць тому +6

    Гарний, художній, історично бездоганний текст, в якому, що правда, якось загубилося головне: а коні звідки?

    • @prostir-tips
      @prostir-tips  Місяць тому +5

      Розумієте, я сам би з задоволенням дав однозначну відповідь на це питання. Але ми маємо справу по великому рахунку з лише парою згадок цієї теми в пізніших писемних джерелах, а також з набором даних, які дає нам археологія. Тобто, ступінь нашого незнання про ту епоху (7-6 століття до н.е.) в розрізі життя навколо Адріатики є доволі великою. А я хотів би доносити до людей правду, в тому числі і правду про обмаль нашого сучасного знання про якісь події минулого. Тому доводиться оперувати скоріше з нерозв'язаними питаннями, припущеннями, спробами зробити якісь логічні умовиводи, поки наука не "накопала" більше фактажу і не підтвердила щось на всі 100 відсотків.
      Якщо цікавить моя особиста думка, то я таки все ж схиляюся до того, що кінь - від венетів. Бо історія північноїталійської рівнини ще "дописемних" часів є дуже непростою, і будуть ще теми з нею пов'язані, до яких я незабаром повернуся. Пафлагонії тим не менш даю теж невеличкий шанс. Чому саме - про це теж буде в одному з наступних роликів (невеликий спойлер). От якось так.
      А за позитивну характеристику тексту дуже дякую!

  • @user-vt1cj4ie5p
    @user-vt1cj4ie5p Місяць тому +4

    Дякую! Дуже цікавий випуск. Добре вкомпонований текст,прийнятний темп читання і досить приємний голос.

    • @prostir-tips
      @prostir-tips  Місяць тому +1

      Дякую дуже вам за такий відгук! Дуже приємно :)

  • @irinarozum6312
    @irinarozum6312 Місяць тому +3

    Дуже цікаво, гарний текст, спокійний приємний голос, сам фільм цікавий з фотоматеріалами.
    Але дуже багато інформації для одного фільма, важкувато сприймати

    • @prostir-tips
      @prostir-tips  Місяць тому +2

      Так, я знаю, що дуже багато інформації. І я сам маю бажання наступні ролики робити максимум на півгодини, і історії, подібні до цієї розбивати на дві в плані інформаційного навантаження. І дякую вам за добрі слова!

  • @Gestalt_abgrund
    @Gestalt_abgrund Місяць тому +2

    Ой чий то насправді кінь стоїть

  • @nataliaberdadyn2358
    @nataliaberdadyn2358 Місяць тому

    Назва Пилопонес -- це пилом понесло від Аратти, магної Рутенії України. Тому в Біблії написано -- нащо віддали все грекам?