ПОПРАВКА: На 1:16 на графіці топ-10 присутні не 2, а 3 супергеройських фільми, однак насправді, згідно з даними box office mojo, "Квантуманія" на 11 місці: www.boxofficemojo.com/year/world/2023/ Я перепрошую за неточність, і уж точно не мав виділяти "Квантуманію" стрілочкою замість анімаційного "Людини-павука"
Чула таку версію, що американці вигадали собі пантеон супергероїв, бо у нації емігрантів не існувало власної спільної міфології. Тобто це був своєрідна природня відповідь на бажання людей мати своїх власних "грецьких богів". Як на мене - дуже правдоподібно)
Мене притомили люди в костюмах, як сеттінг. Залізна Людина був унікальним. Бетмен був унікальним. Коли їх стало 100500 і всі однакові, і ходять в тих костюмчиках наче так і треба - вже все розмилося і почало нудити. Вони близькі до магії і фентезі, але намагаються продати це як реальний світ - де люди літають, в них є "сили" (що за сили? звідки вони?). І цей сеттінг в мене викликає відчутт що він просто... дитячий. Це просто перетворилося у фільми для дітей. З гумором, спрощенними сюжетами. І мені вони стали не цікаві. Джокер був цікавий через реалізм - він не кидався блискавками і не стрибав через дахи. Дюна - реалізм, майбутнє, фантастика - але там теж 1 герой і сотні років виведення "правильної лінії". Просто приклад - творці крутої гри XCOM видали таку саму штуку але з марвел-героями. І... одразу стало не цікаво :( Тобто я більш емоційно вкладався в команду ноу-неймів які можуть померти в наступному завданні по зачистці прибульців. Ніж в мега-розкручених супер героїв в латексних костюмчиках - мені взагалі це не цікаво, не збуджує. Тому що я все це вже бачив, я знаю як воно буде, навіть які пози в них будуть.
Я та сама дитина що росла на цих фільмах. Коли я побачила Залізну людину я була у шоці. Це дійсно були фільми котрі я чекала. А деякі наукові аспекти чи теорії здавалися цікавими й хотілося самій дослідити їх. Цей жанр фільмів мене підштовхнув до розробки власного мальописа. Так, також про супергероїв, але трохи по-іншому. Якщо коротко, то там у всесвіті героїв люди були настільки завалені жовтою пресою що герої поставалися людям то як суцільне добро, то як суцільне зло. Що герої вже самі почали губити сенс а хто вони взагалі такі. І я завзято працювала над сетінгом, як раптом вийшов останній фільм про Месників. І...Це було суцільне розчарування. Навіть для підлітка це злавалося сильним просіданням жанру. Після цього я з батьками дивилася деякі фільми, але я зрозуміла що Маревел померли для мене разом із Месниками. І навіть мій улюблений супергерой Людина-павук не врятував ситуацію. Може все дійсно зміниться хто зна. Але з тим підходом до фільімів, що робить зараз Марвел...Не віриться в це поки що. Дякую вам за відео. Обожнюю ваш блог, ви дуже допомогаєте усім в сторітейлерстві. Завдяки вам я зрозуміла як почати писати книгу (з ваших минулих та нинішніх відео)
Після Месники:Фінал була така нагода зробити паузу! Творці звісно не могли передбачити пандемію і кризу кінотеатральних сеансів, але могли припустити, що найкраще після такої епічної кульмінації дати людям перепочити. Тоді б не було цих жахливих серіалів і фільмів, аудиторія засумувала за супергероїкою і якраз вони би повернулись років через три з новою ще сильнішою хвилею
Причому я чогось впевнений, що вони не усвідомлюють, що це халтура. Мовляв, ми ж дослідили ринок, збирали фокус-групи, намагалися влучити у актуальні теми і тд. Думка, що людям просто хочеться гарного авторського кіно але чергового шлаку з конвейера, їм наче не приходить. Бо раніше ж конвейер працював.
@@Solidinius_Snake я десь зустрічав таку аналогію (щоправда, вона стосувалася намагань створити "універсальну гру", в яку будуть грати всі і завжди): якщо от взяти все смачне й намішати це в одне ціле, то приготувати таким чином вийде лише одну страву -- помиї.
Згоден з тим що "смерть" це прикол. Супергероїка це просто відгалудження фентезі/фантастики, які існуватимуть стільки скільки у людей є фантазії і креативу. Тому ця "смерть" зумовлена тим, що якість впала нижче плінтуса і всім по правді пофіг яким вийде продукт - фани і так схавають. Простіше кажучи, марвели і дс зараз намагаються видавати фан-фікшн за глибоку класику і тому не попадають взагалі в цільову аудиторію.
Коли в дитинстві натикнулась на "Залізну людину" на диску з кіноновинками, навіть не знала, що це супергеройське. Початок про бойовиків трохи налякав. Подальше конструювання костюму здивувало 😁
А вони завше так роблять. І робили. Й до них теж завжди так робили. Це буквально один із найдавніших способів надурити вимогливу публіку в історії! Автори передирають одні в одних сюжети й персонажів, бо людям це смакує, натомість суть історії треба пристосувати до реалій (саме так, це жарт про давніх шумерів, у яких крали сюжети давні єгиптяни). А маркетологи так само здавна брехали всім, кого бачили, що певний жанр утратив популярність, що твори їхніх підопічних новенькі і свіженькі, що ніколи зроду ще жоден принц не закохувався в селянок, що народна пісня вже якась не така, зате от оця конкретна балада - оце реальна тема... Й тощо, тощо, тощо, тощо, тощо. Просто Марвел сподіваються на те, що людство - це велика зграя ідіотів, які вже забули, що таке життя без інтернету. Та до трясці їхні заяви!
Владе, також зазначу, що такі наративи щодо затухання супергероїки як жанру занижують очікування аудиторії, що грає значну роль. Дуже середній фільм отримає купу негативу якщо маркетологи розігнали очікування глядачів до небес, і такий середній фільм може набути небачуваної популярності якщо до прем'єри навкруги нього літало багато сумнівів та неоднозначності
Супергеройське кіно - це атракціон. Атракціон екшону і спецефектів. А коли ні першого, ні другого нема, то і сенсу витрачати на то гороші - жодного. Я не фанат супергеройки, але "Бетмен" і "Залізна людина" мені дуже сподобалися свого часу, а всіляки "Месники", "Стренджи" і т.д. взагалі якось не заходили. Проте я осилив всі супергеройські фільми до фіналу "Месників" і не сказав би, що то був попусту витрачений час, але, коли я подивився останній фільм про доктора Стренджа, на мене нахлинуло лавина якогось дивного відчуття порожнечі і фальшу. Фільм не був атракціоном, а просто набором дешефих CGI ефектів, які значно програвали у якості минулим фільмам; ще і нудний, максимально клішований сюжет... По Стренджу я зрозумів, що далі мені сенсу дивитися то все нема, а наступні огляди і рецензії лише підтвердили цей тезис. Реінкарнація супергеройки відбудеться лише тоді, коли жанр зможе запропонувати щось нове: крутезне 3D чи VR, повне переосмислення загального сюжету, інакші сетинги, і т.д. і т.п.. Поки що, не думаю, що в найближчі роки відбудеться революція з подальшою реінкарнацією жанру - нема для того ще підгрунтя: ні культурного, ні технологічного.
З епічних подорожей що змінюють життя кіно - та стріммінгові платформи разом - стали нудним домашнім завданням. Майже без розвитку персонажів, але з сіквелами на приквели постсіквелів.
Мені здаєтьс, що змінюється формат. Від фільмів з шаленим бюджетом до більш бюджетних варіантів. Занадто багато різних персонажів але мало кому цікава історія кожного з них. Більшості імпонує декілька супергероїв. Саме тому, мені здається, Марвел і прорахувалися коли почали роздувати свій кіновсесвіт. Не кожен має стільки вільного часу щоб це все переглянути. Тим паче коли є конкуренція (інші фільми, книги, ігри та реальне життя)
Можливо, жанру супергероїки треба ненадовго зупинитись, перепочити, усвідомити що з ним не так та дочекатися золотого часу коли 100 відсотково для нього настане. Я чула вислів "мода циклічна", згадаймо вже деклька років як в моді оверсайз та широчезні джинси, мов "привіт з 90-00х". Навіть новинки чартів музики це переспів на новий лад старих пісень. Жанри кіно також можна "циклювати", додаючи з часом сучасних бачень, не чіпаючи сам "кістяк", на чому конкретний жанр базується. Тож чекаймо і ми того золотого часу супергероїки
Радий бачити, що в тебе вже майже 38 тис. підписників. А я пам'ятаю ще ті часи, коли їх було всього кілька десятків! Давно не бачив твоїх відео! Радий, що твій стиль не змінився! Дякую за роботу! Зроби огляд Проблеми трьох тіл.
Популярні супер герої з'явилися на сторінках коміксів ще в минулому столітті , кіно допомогло набути їм більшої популярності , але теперішні кінороби бояться ризикувати , тому ітимуть витоптаною стежкою . Наприклад , у фільмах схожі сценарії , звісно є відмінності , однак не суттєві ( я не здивуюся якщо Пітер раптом воскресить свою дівчину ) , кожен Пітер має своїх фанатів тому фільм 2022 й зібрав свою касу , хоча молодший пройшов ідентичний шлях до старших Пітерів . Доречі , фільм став рятівним для у свій час .
Погоджуюсь із тим, що винен не жанр а фільми. Фільми марвел які завжди були досить примітивними та дитячими, навіть по цим міркам скотились (причому стрімко) після війни нескінченності. Я коли дивився "месники фінал", взагалі не розумів як після цього можна продовжувати франшизу. в цьому фільмі кіновсесвіт був поломаний повністю
Ні, чому? Мені здається, що навпаки, потенціал продовжувати був великий! От як з серіалом "Локі", шкода лиш , що для загальної історії він сильної ваги немає. Для прикладу серіал "Сокіл і зимовий солдат" можна було замінити на " Капітан Америка: новий світовий порядок" і розкрити тему як населення землі знову адаптується під людей яких воскресили у фіналі. В другому докторі Стренджі можна було розкрити тему наслідків злому часу, про що говорив Мордо в першому фільмі. У "Місячному лицарі" можна було зробити секту з лідером як у Фаркрай 5 з мотивацією під прив'язку до того ж Фіналу і т.д.
@@ВікТор-о7н4к понтенціал міг би бути, але я маю на увазі, що машину часу не треба було вводити. Бо це обезцінює смерті персонажів. Якщо сценаристи хотіли знімати серіал про Локі, то нетреба було його убивати у війні безкінечності, бо це вбиває драматургію.
@@ВікТор-о7н4к потенціал можливо й був, але я вважаю, що нетреба було у фіналі вводити машину часу. Бо після цього обезцінюються смерті персонажів (в будь який момент можна зробити ще одну машину часу і вернути все як було) Якщо сценаристи планували знімати серіал про Локі то не треба було його вбивати у війні безкінечності😅 бо це зводить на нуль всю драматургію
@@ВікТор-о7н4к тим більше що у франшизі раніше взагалі незгадувалась можливість переміщення в часі, того її поява вигладає як максимально лінивий і тупий спосіб відкотити сюжет назад, бо він зайшов у тупік)
Історія з обрізаною цитатою Спілберга, яку всі репродукують, це прям симптоматика сприйняття інформації суспільством... Сум. Круто, що Ви копнули глибше. І цікаво буде дізнатися, чи це дійсно піар-ход Марвельських босів. Дякую за відео ❤
Влад - один з найкращих україномовних блогерів. не просто в своєму сегменті, а для мене - взагалі. я щоразу дізнаюсь щось дуже цікаве з історії культури :) захоплююсь вашою роботою, дякую за відео!
Трошки роздуми шо то що писалось в античності це супергеройка, нагадує те що зара усі ігри(навіть старі) порівнюють з дарк соулсом. Напевно ж це архетипи котрі використовувались у міфах, далі евоціонували у супергеройку, а не завжди то була супергеройка. Дивно якось що Геракл таким чином може сприйматись як супергерой. А ще я аж здивувався що не пішли далі і не брали архетипи з найчитаємішої книги світу. Де супер герой, з незвичним оріджином як він народився, має певні здібності і 12 сайдкіків. В якийсь момент програє більшому злу, і помирає, але через якийсь час відроджується і возноситься над всим. Типо з тієї книги більшість архетипів про героя і пішли(ніби як, не стверджую). Але я б не став Іісуса звати супергероєм всеж) А так цікаві роздуми. Не зупиняюсь дивуватись з того наскільки мені нецікавий марвел і наскільки цікаво слухати, що ви про то розповідаєте
Тут підходять ідеї Давида і Ґоліафа. Давид доріс до Ґоліафа отже прийшов час "нового" Давида. Або ж "Ікар" за близько підлетів до сонця, прийшов час падати.
Влад Сторітелер, дякую за такий читкий і зрозумілий розбір! Я звичайний глядач , який виріс на простих і зрозумілих фільмах 90х, сумую за таким жанром, де був один герой який боровся зі злом на одинці, герой з яким я міг себе ототожнювати. Мені здається, що нова тенденція, зібрати купу супер героїв в одній картині, де вони перестають бути потужними, шкодить цім стрічкам. Ідея інклюзивності не погана, ватт тільки, чомусь е відчуття що створюють ці фільми студенти початківці.
особисто я чекаю, коли цей жанр нарешті вмре ну або перестане бути популярним. дядьки в костюмах, що б'ються посеред типового сучасного міста виглядають капець як нереалістично і крінжово. та сама Дюна, що має такі ж загальні ознаки, вже набагато органічніша, оскільки це інший світ та інша нація зі своїми законами і небезпеками. канєшно, хтось скаже "неподобається - не дивись". та я і не дивлюсь. але масова одержимість все одно харить. а останні роки, коли я про супергероїв згадую тільки на цьому каналі, дихати стало набагато легше. сподіваюсь так буде і надалі. сподіваюсь, придумають новий жанр або сагу, яка не дасть більше шансів Марвелу та ДС на популярність.
Я зараз не піду навіть на супер фільм Марвел, який будуть всі хвалити. Бо я їм вже не вірю. І їм треба прям повністю нові герої, повний перезапуск, бо еаснімали вже таке, що не запам'ятати і суперечить один одному. До речі вчора дивилась Чорний Адам, яка ж то фігня. Я пришвидшила, я прогортала, але фільм все одно здавався нескінчений. І знову як же бісить їх посил "рятуючи одного вб'ємо сотні".
Ніколи не дивився канали на цю тему. Але тут одразу підписка, передивився від першої до останньої секунди, неймовірний контент, дякую за такий цікавий проведений час!
Цікаве відео, є про що поговорити. По-перше, дякую за проведене порівняння із античністю, це було цікаво дивитися. Також погоджусь з тим, що смерть супергеройки - це такий хід продюсерів. Очевидно - поки фільми не уходять в мінус - можна і далі вижимати щось "супергеройське". А щодо того, чому супергеройка "набридла", є певні думки з цього приводу. От що говорить Скорсезе стосовно супергеройки (стаття в NYT, автопереклад): "Будь-які елементи, які визначають кіно, яким я його знаю, є в картинах Marvel. Чого немає, це одкровення, таємниця чи справжня емоційна небезпека. Нічому не загрожує. Картинки створені для задоволення певного набору вимог і розроблені як варіації на кінцеву кількість тем." Особисто я не можу повністю з ним погодитися, бо мені подобається Темний лицар та Залізна людина, ну і звісно Месники. Але Скорсезе правий в темі "відсутності емоційної небезпеки в супергеройці". В Месниках Танос буквально встромляє ніж в Залізну людину, в кінці саги він гине і стає справжнім героєм. Так само із Наташею, так само і з Гаморою. Так само і з дівчиною Паркера. Саме це і робить ті фільми такими чудовими. Бо є ціна, є емоційне навантаження. Бо Танос не ідіот, він розумний злодій. Але так чи інакше - вони всі ототожнювалися зі звичайними людьми. Ті герої, що я назвав вище - вони буквально всі звичайні люди, навіть Гамора, просто зелена. В них немає ніяких магічних здібностей супергероя, в них більше "приземленности", і саме це дає драму. А тепер згадайте "Вічних" - це ж реплікатори (вподобайка тим, хто знає про що мова). Все що йде після месників (ну або 98%) - це прісний шлак, який розвиває тему мультивсесвіту, тим самим закопуючи драму кудись глибоко в землю. Чому? Бо тепер можна бачити одних й тих самих героїв знову і знову, в різних амплуа. Але це повністю ламає всю драму. Всі хочуть повернути Залізну людину, але так і повинно бути. Це як фінал ла ла ленду - хочеться, але це життя, воно складніше ніж "фантік". The Boys стали популярними, тому що вони дали людям справжню емоційну небезпеку. Вони показали що від дій "героїв" є наслідки, а не просто "вчергове врятували планету та галактику від зла, всі живі і танцюють Жигу Дригу". Ні, вони якраз це висміяли і тому їх рейтинг взлетів у космос. Звісно бензин у вогонь підливають всі ці нові паростки повєсточок, виглядає як не дуже здоровий культ. І від цього роботи стають дешевими, бо спеціалістів замінюють на профанів або тих, хто тупо плювати хотів на мистецтво, їм головне зрубити більше бабосів. Стосовно Дюни не можу погодитися. Пол не являється типовим героєм, як в супергеройці. Він не є "білим персонажем". Його здібності він здобуває шляхом внутрішньої боротьби, а не тому що вони за замовчуванням йому належать. Він вагається, йому страшно. На відміну від супергеройки, Дюна містить в собі не тільки філософські теми, а ще й дуже добре описує вплив релігії та політики на розвиток подій. В жодній супергеройці ніхто не підіймає такі глибокі теми. Бо супергеройка на те й супергеройка - мова йде про центрального персонажа, а в Дюні все "трохи" складніше. Також Дюна напряму демонструє залежність війни (або сили) від релігії і навпаки. Вона (релігія) допомагає Полу об'єднати фременів і піти війною на Great Houses. Це монументальна робота. Я вже мовчу про якість продакшну в абсолютно у всіх аспектах. Чого вартує тільки натурні зйомки, реальні локації, а не постійна пластикова зеленка. Це дає глядачу відчуття реалістичності того, що він бачить. Графіка використовується тільки у необхідних випадках, вона не є домінантою. Ну і на останок, порівняйте бюджети Дюни та останніх фільмів Марвел і будете вражені. Дюна інвестувала в себе кожен цент бюджету і це видно на екрані, це відчувається. Дякую за зроблену роботу, Владе, не зупиняйтесь!🔥
Були часи, коли я на марвелівський фільм ходила в кінотеатр двічі... А зараз втратила інтерес та сили слідкувати за всім що вони продукують, забагато всього. А ще треба якось життя жить, працювать, а потім ковід бам, повномасштабне вторгнення росіян бум. От би вони знімали щось таке як "Дюна".
І вестерн таки повернувся. І не лише у вигляді постмодерністського "Джанго нескореного" чи ревізіоністських (причому не перших у своїй номінаці) "Танців з вовками", але у вигляді перезнятих екранізацій та ремейків на кшталт True Grit (2010) та "Потягу на Юми", які несподівано вийшли кращими та соковитішими за свої прототипи від 1969 і 1957 року. А також у зовсім неочікуваних іпостасях - від психологічного "Брімстоуну" 2016 року до зовсім вже сюрреалістичного "Мерця" 1995-го. Тож дійсно, вестерн, як жанр, продемонстрував свою стійкість і здатність до розвитку. І було б цікаво - яким стане шлях, який дозволить у майбутньому жанру супергероїки зробити те ж саме?
особисто я поставив би на тренди започатковані Ноланом та Метью Воном. Психологізація з одного боку та іронія з іншого, при загальному збереженні жанрової естетики та грамотному поєднанні з притаманною жанру динамічністю.
Я думаю, що сучасний формат супергероїки помирає. Справа не в тому, шо супергеройські тропи всім набридли, ці тропи існували ще задовго до самих супергероїв. Справа в тому що люди просто втомилися дивитися на одні і ті самі обличчя, які роблять одні і ті самі речі, тільки з кожним разом у них виходить все гірше і гірше. Я дивуюсь тому, що марвел зі своїм кіновсесвітом взагалі прожили більше десятеліття, при цьому постійно зростаючи. Тому, якщо нічого не зміниться, кінокомікси випадуть з мейнстріму на якусь кількість років, поки не знайдеться хтось, хто зможе повторити успіх «Залізної людини» і знову перевинайде успішну формулу.
супергероїка не помирає, як іще пояснити популярність анімаційних фільмів про спайдервьорс, який всі з нетерпінням очікують. там є супергерої у костюмах, один і той самий павук у різних варіаціях (і є інклюзивність, яка не виглядає так, наче хтось просто хотів поставити галочки у списку), некрінжова сильна персонажка, і воно працює, бо робота зроблена якісно. і музика, і анімація, і персонажі, і атмосфера, і сюжет - це все прекрасно, бо робилось не з думкою "і так схавають".
Ще залізну людину можна порівняти із Ахілом. Особливо, якщо нагуглити історичні обладунки, які могли б належати Ахілу, враховуючи його військову спеціалізацію.
Все простіше винний щурячий король, для якого важливі тільки гроші. А DC проблема в ворнерах, коли вони купляють франшизу вона стає гіршою, приклад Mad max, матриця, чи погоня за веселощами марвели. А коли дають режисерам свободу дій і можливість втілити чудову історію, то виходить шедеври
Гарне ессе. Абсолютно погоджуюсь, що справа не в жанрі, а в тому, наскільки бездушно та неоригінально стали до нього підходити студії. P.s. А от Тоні Старка я скоріше порівняв би з Одісеєм. Бо в основі персонажа більше лежить те, що він - герой, який долає труднощі завдяки своїй кмітливості, а не м'язам чи надздібностям; винахідництво - це вже фіча (якої Одісею теж не бракувало, як приклад Троянський кінь).
Подяка за цікаве відео. І імхо, правильніше буде сказати "смерть Західних супергероїв", а не героїв взагалі. І я вже більше не проти цього, вони усі мені остогидли, в них закінчилась вся логіка та сенс. Мені все одно коли вони відродяться чи не відродяться, якщо відродяться. Я повністью перейшов на Східноазіатський продукт, типу аніме та манги, і повертатись на Захід я більше ніколи не збираюсь. Всім всього найкращого.
Обраність Пола Атріда має своє підгрунтя. Бене Гессеріт виммгали від Джесіки, щоб вона народила б дочку, якц віддали б за Фейд Раута ((який так само обраний з іншої гілки). Дитя того союзу й мало б бути надлюдиною. Отож Пол в нас недообраний, Фейд недообраний. Й плстараюся без спойлерів: під час фінального двобою між Полом та Фейдом у приміщені був ще й третій редообраний (якого в жодній екранізанії не показали (хіба що у міні серіалі 2000 року десь на задньому фоні).
Згодна! Якщо взагалі відкинути філософію - це, власне, династичні розборки. Лісан Аль-Гайб, пророк, він тільки з точки зору глибоко віруючих фременів. Не кажучи вже про те, куди їх всіх це заведе
Як добре що я знайшов цей класний канал,чекаю з очікуванням кожний ролик.Сама структура роликів,дуже добре ізучені і інформативні теми у кожному роліку та і ще приємний голос,короче мені дуже подобаються ваші ролики:)
25:40 Це тому, що Дюна не про бійку одного крутого хлопця з іншим і не про використання суперздібностей. Ноланові «Бетмени» були цікавими (принаймні перші два) не через дядька з ґаджетами, а через розповідь про людей. Та й у багатьох ранніх стрічках отієї нової хвилі супергероїки - тобто з кінця нульових - був той самий підхід. Я навіть не очікував таких змін від набридлого жанру мого дитинства. Але далі все повернулося до конвеєру з геть нецікавою драмою. На соціальний довісок, призначений подобатися деяким верствам, я не нарікаю, бо з нього користи не більше, ніж від суперздібностей, тобто він не є цікавим як такий, а навпаки, лише обмежує в тих корявих рученятах простір для творчости. Не дивно, що манґа зараз витискає західні мальописи, зокрема супергеройські. У пригодницькому сегменті манґи/аніме теж купа кліше і дрочу на якісь суперздібності - фансервісу всіх гатунків там незліченно, але все воно є не центром і фокусом розповіді, а додатком до неї.
Класне відео. Дякую. Я досі пам'ятаю ті фільми про Бетмена Джоеля Шумахера. Останній з Клуні взагалі був посміховиськом і самому Клуні дуже соромно це згадувати, хоч він і грав культового персонажа.
Комікси не вмирають, вони стають буденними і нецікавими. Простий приклад. Перші трансформери. Коли ти дивишся як залізо переходить зі стану машини в стан роботоподібної істоти; бачиш кожну деталь, кожен порух його броні та частини тіла які виринають із тих місць де були двері, чи капот. Ти бачиш це епічне видовище, і тебе розриває від захвату. Але, коли подібну сцену показують у кожному фільмі, просто щоб розтягнути хронометраж. То це стає звичайною справою. А з наступних фільмів взагалі Санта Барбарою тхнути почало. Все навколо одних і тих же персонажів, і навколо одних і тих же проблем. І в сумі це дало антизахоплення. І розчарування.
Крутезне відео! Але, думою, про смерть супергероїки просто само по собі популярно говорити, а студію намагаються з цього лозунгу щось отримати, а не те що самі ж студії зафорсили цю тему.
Моя думка: занепад зараз багато в кого хто до того був мастодонтом індустрії, а зараз не знає що робити, як жирні ледачі коти, бо в них якісь фокус групи, маркетологи, піарники. Де були, до прикладу, Юбісофт 10 років тому і зараз, а Блізард, а Бєсєдка? Мастодонти індустрії, котрі скотилися до лутбоксів та перефарбовування старих асетів, і випуску цього під брендом нова супер неперевершена гра, купи за 70 баксів. При цьому ссаний Тодд "шляпа" Говард розказує, що бачите Ларіан занадто піднімає планку індустрії, і студіі не можуть так швидко і якісно працювати.
Влад каже: здається, що просто не могло бути давнього героя, який би був схожий на Тоні Старка з костюмом Залізної людини. Мій мозок: Так! Троянський кінь, це ти! 😅
Завжди було начхати на всі ці літаючі трико. Єдине що від Марвел сподобалось це трилогія Вартові галактики. І найбільше третя частина. Лише через персонажів вартових подивився дві частини месників. І це првна шляпа. Ніби дивишся нарізку з кліпів
Ну це притянуто трохи, існування ла-ла ленду чи суінні тодда - це виключення з правил кіноіндустрії 21 сторіччя. Історичні епоси працюватимуть завжди. Але теж є велика відмінність з супергероїкою - майже невичерпність оригінальних прообразів сюжетів, написаних самим життям, які треба просто покласти на сценарій. В той час всі найкращі історії супергероїв вже фактично були розказані.
Відео як завжди супер, дуже цікаво слухати. І, Владе, хочеться сказати, що Ви прекрасно покращуєте відео. Вставлений гумор, чіткі таймлапси та змінений задній фон. І в цілому радує сама тема та конструктивні аргументи 🤌🤩
+ слухав "занадто старомодні" гарно у вас вийшло. Фінальний твіст неочікувано. Інфодампи гарно імплементовані тому цікаво написаний фантастичний світ майбутнього зі своїми правилами/законами. Бажання персонажів зрозумілі. Коротше крутий ви автор.
Дякую за відео ❤ Як завжди дивилася з задоволенням! Ну і хотілося б зробити комплімент щодо апгрейду вашої студії) Просто бімба 😍Знаю, коментар не по темі, але я дизайнер. Не можу промовчати)
Криза в голівуді не тільки серед супергеройського кіно, мало яка франшиза може похвалитися якісними фільмами. А щодо смерті супергероїки то хочеться сказати-це ж було вже. Ті ж марвел досягли піку успіху в 90-ті, стали халтурити і робити якись треш, бульбашка ринку коміксів лопнула і компанія ледь не збанкрутувала. Мусили продавати права на найпорулярніших героїв. Але потім нове керіництво знайшло нових цікавих авторів, дали їм більше свободи, експерементували і в підсумку в 2000-ні багато класних коміксів було зроблено і Марвел знову стали лідерами ринку. А зараз в них знов спад, історія йде по колу
не смерть, а гниття) таке, вопшем. це як власник приміщення заселяє по черзі туди різні види кафе, які не вистрілюють з причин поганої кухні та економії на обслуговуванні.
як завжди все чудово(і як завжди мені мало що зрозуміло... і багото що вперше було почуто...😅) хотілося ще б від вас побачити розбіри сюжетів відео ігор, де він не просто є, а чудово написаний🥺
Ми люди культури споживання. Ми, постійно, вимагаємо чогось кращого. На жаль, а може і на щастя, творці фільмів не можуть завжди робити пристойні фільми, ще й в такій кількості. Тож, все як і завжди: злети і падіння.
Як на мене студії забагато хочуть, купа фільмів поєднаних між собою, ось тобі і дірки та низька якість через нестачу пропрацювати; треба не написати кращий сюжет, а втулити обов'язково героя з якоюсь характеристикою і ось криво вставлений персонаж виглядає тупо в сюжеті; режисери і сценаристи що одягли величезну корону і тепер вважають що їх будь-яку фігню повинні хвалити, ще вони дуже ображаються на критику, дозволяють ображати глядачів називаючи тупими, сексистами, расистами тощо. Всі там хочуть мінімум зусиль і максимум грошей, збитки змусять їх передивитись підхід, але вони ще спробують сунути нам низькопробні фільми під виглядом шедевру
Взагалі, якщо так подумати, то і німе кіно ще не зовсім сконало... Останній відомий фільм цього напрямку зняли в 2011-му, і він був дуже популярний, навіть "Оскарів" нахапав)
ПОПРАВКА:
На 1:16 на графіці топ-10 присутні не 2, а 3 супергеройських фільми, однак насправді, згідно з даними box office mojo, "Квантуманія" на 11 місці:
www.boxofficemojo.com/year/world/2023/
Я перепрошую за неточність, і уж точно не мав виділяти "Квантуманію" стрілочкою замість анімаційного "Людини-павука"
Чула таку версію, що американці вигадали собі пантеон супергероїв, бо у нації емігрантів не існувало власної спільної міфології. Тобто це був своєрідна природня відповідь на бажання людей мати своїх власних "грецьких богів". Як на мене - дуже правдоподібно)
Найперших хвилинах відео хотів написати, але ж Владе, а хлопаки... Потім помітив футболку, і вирішив промовчати та додивився до кінця
Чувак реально вумний,перелопатив стільки літератури,аналогія досконала,таймлапс перфект,просто красунчик, дякую
Це ви сценарій писали?)
Хей, я завжди сам пишу) дякую, іноді щира похвала це просто щира похвала
@@vladstoryteller, я все ще тут та дивлюся відео до кінця)) Так теж можна похвалити)
@@vladstoryteller якби не сам писав, гадаю канал називався б "Влад копіпастер"))))
@@vladstoryteller Іноді тільки заради такого контенту варто жити, я щодня заходжу в ютуб, тільки чекаючи цей контент🎉 дякую
Мене притомили люди в костюмах, як сеттінг. Залізна Людина був унікальним. Бетмен був унікальним. Коли їх стало 100500 і всі однакові, і ходять в тих костюмчиках наче так і треба - вже все розмилося і почало нудити.
Вони близькі до магії і фентезі, але намагаються продати це як реальний світ - де люди літають, в них є "сили" (що за сили? звідки вони?). І цей сеттінг в мене викликає відчутт що він просто... дитячий. Це просто перетворилося у фільми для дітей. З гумором, спрощенними сюжетами. І мені вони стали не цікаві.
Джокер був цікавий через реалізм - він не кидався блискавками і не стрибав через дахи. Дюна - реалізм, майбутнє, фантастика - але там теж 1 герой і сотні років виведення "правильної лінії".
Просто приклад - творці крутої гри XCOM видали таку саму штуку але з марвел-героями. І... одразу стало не цікаво :( Тобто я більш емоційно вкладався в команду ноу-неймів які можуть померти в наступному завданні по зачистці прибульців. Ніж в мега-розкручених супер героїв в латексних костюмчиках - мені взагалі це не цікаво, не збуджує. Тому що я все це вже бачив, я знаю як воно буде, навіть які пози в них будуть.
це одна з проблем - супергерої безсмертні. Ну, майже завжди.
Я та сама дитина що росла на цих фільмах.
Коли я побачила Залізну людину я була у шоці. Це дійсно були фільми котрі я чекала. А деякі наукові аспекти чи теорії здавалися цікавими й хотілося самій дослідити їх.
Цей жанр фільмів мене підштовхнув до розробки власного мальописа. Так, також про супергероїв, але трохи по-іншому. Якщо коротко, то там у всесвіті героїв люди були настільки завалені жовтою пресою що герої поставалися людям то як суцільне добро, то як суцільне зло. Що герої вже самі почали губити сенс а хто вони взагалі такі.
І я завзято працювала над сетінгом, як раптом вийшов останній фільм про Месників. І...Це було суцільне розчарування. Навіть для підлітка це злавалося сильним просіданням жанру. Після цього я з батьками дивилася деякі фільми, але я зрозуміла що Маревел померли для мене разом із Месниками. І навіть мій улюблений супергерой Людина-павук не врятував ситуацію.
Може все дійсно зміниться хто зна. Але з тим підходом до фільімів, що робить зараз Марвел...Не віриться в це поки що.
Дякую вам за відео. Обожнюю ваш блог, ви дуже допомогаєте усім в сторітейлерстві. Завдяки вам я зрозуміла як почати писати книгу (з ваших минулих та нинішніх відео)
Я готовий дивитись і фентезі, і супергероїку і вестерни, за умови, якщо вони добре написані)
Після Месники:Фінал була така нагода зробити паузу! Творці звісно не могли передбачити пандемію і кризу кінотеатральних сеансів, але могли припустити, що найкраще після такої епічної кульмінації дати людям перепочити. Тоді б не було цих жахливих серіалів і фільмів, аудиторія засумувала за супергероїкою і якраз вони би повернулись років через три з новою ще сильнішою хвилею
Я взагалі не дивився месники фінал бо втратив інтерес до супергероїки ще до... Останнє що сподобалось це серіал хлопаки
Як кажуть в Одесі :"Жадность фраєра згубіла")))... Знову)))
Резюмую: люди задовбались дивитись не супергероїку як таку, а халтуру.
Той самий коментар який повнюсттю описує все і який я шукала
Дякую чувак❤
Ще й одноманітну халтуру
Причому я чогось впевнений, що вони не усвідомлюють, що це халтура. Мовляв, ми ж дослідили ринок, збирали фокус-групи, намагалися влучити у актуальні теми і тд. Думка, що людям просто хочеться гарного авторського кіно але чергового шлаку з конвейера, їм наче не приходить. Бо раніше ж конвейер працював.
@@Solidinius_Snake я десь зустрічав таку аналогію (щоправда, вона стосувалася намагань створити "універсальну гру", в яку будуть грати всі і завжди): якщо от взяти все смачне й намішати це в одне ціле, то приготувати таким чином вийде лише одну страву -- помиї.
Згоден з тим що "смерть" це прикол. Супергероїка це просто відгалудження фентезі/фантастики, які існуватимуть стільки скільки у людей є фантазії і креативу. Тому ця "смерть" зумовлена тим, що якість впала нижче плінтуса і всім по правді пофіг яким вийде продукт - фани і так схавають. Простіше кажучи, марвели і дс зараз намагаються видавати фан-фікшн за глибоку класику і тому не попадають взагалі в цільову аудиторію.
Коли в дитинстві натикнулась на "Залізну людину" на диску з кіноновинками, навіть не знала, що це супергеройське. Початок про бойовиків трохи налякав. Подальше конструювання костюму здивувало 😁
На диску... Зараз помру від ностальджі
@@vladstoryteller хах, я записував Людей в Чорному на VHS-касету!
А вони завше так роблять. І робили. Й до них теж завжди так робили. Це буквально один із найдавніших способів надурити вимогливу публіку в історії! Автори передирають одні в одних сюжети й персонажів, бо людям це смакує, натомість суть історії треба пристосувати до реалій (саме так, це жарт про давніх шумерів, у яких крали сюжети давні єгиптяни). А маркетологи так само здавна брехали всім, кого бачили, що певний жанр утратив популярність, що твори їхніх підопічних новенькі і свіженькі, що ніколи зроду ще жоден принц не закохувався в селянок, що народна пісня вже якась не така, зате от оця конкретна балада - оце реальна тема... Й тощо, тощо, тощо, тощо, тощо. Просто Марвел сподіваються на те, що людство - це велика зграя ідіотів, які вже забули, що таке життя без інтернету. Та до трясці їхні заяви!
Біда супергероїки в тому, що під час повномасштабного вторгнення, вона вся виглядає максимально дурнувато.
Абсолютно згоден!
Навіть "Месники" тепер здаються дитячою казкою, хоча раніше я кожного разу плакав у фіналі "Фіналу"
@@Sedykh_Arsenii на жаль, це біда наша, а не супергероїки
Владе, також зазначу, що такі наративи щодо затухання супергероїки як жанру занижують очікування аудиторії, що грає значну роль. Дуже середній фільм отримає купу негативу якщо маркетологи розігнали очікування глядачів до небес, і такий середній фільм може набути небачуваної популярності якщо до прем'єри навкруги нього літало багато сумнівів та неоднозначності
Кадрі з першої Залізної людини з костюмом - перфекто!!! 🤌🤌🤌
Супергеройське кіно - це атракціон. Атракціон екшону і спецефектів. А коли ні першого, ні другого нема, то і сенсу витрачати на то гороші - жодного.
Я не фанат супергеройки, але "Бетмен" і "Залізна людина" мені дуже сподобалися свого часу, а всіляки "Месники", "Стренджи" і т.д. взагалі якось не заходили. Проте я осилив всі супергеройські фільми до фіналу "Месників" і не сказав би, що то був попусту витрачений час, але, коли я подивився останній фільм про доктора Стренджа, на мене нахлинуло лавина якогось дивного відчуття порожнечі і фальшу. Фільм не був атракціоном, а просто набором дешефих CGI ефектів, які значно програвали у якості минулим фільмам; ще і нудний, максимально клішований сюжет... По Стренджу я зрозумів, що далі мені сенсу дивитися то все нема, а наступні огляди і рецензії лише підтвердили цей тезис.
Реінкарнація супергеройки відбудеться лише тоді, коли жанр зможе запропонувати щось нове: крутезне 3D чи VR, повне переосмислення загального сюжету, інакші сетинги, і т.д. і т.п.. Поки що, не думаю, що в найближчі роки відбудеться революція з подальшою реінкарнацією жанру - нема для того ще підгрунтя: ні культурного, ні технологічного.
З епічних подорожей що змінюють життя кіно - та стріммінгові платформи разом - стали нудним домашнім завданням. Майже без розвитку персонажів, але з сіквелами на приквели постсіквелів.
Мені здаєтьс, що змінюється формат. Від фільмів з шаленим бюджетом до більш бюджетних варіантів. Занадто багато різних персонажів але мало кому цікава історія кожного з них. Більшості імпонує декілька супергероїв. Саме тому, мені здається, Марвел і прорахувалися коли почали роздувати свій кіновсесвіт. Не кожен має стільки вільного часу щоб це все переглянути. Тим паче коли є конкуренція (інші фільми, книги, ігри та реальне життя)
Мене дуже давно на ригачку тягне від цих довбограїв з типу "над здібностями" які одягнені в кольорові костюми
24:57 а ще, отут мені згадалось «Все, завжди, водночас» від якого буквально шаленіли, та тицяли носом усі «супергеройські» студії
Можливо, жанру супергероїки треба ненадовго зупинитись, перепочити, усвідомити що з ним не так та дочекатися золотого часу коли 100 відсотково для нього настане. Я чула вислів "мода циклічна", згадаймо вже деклька років як в моді оверсайз та широчезні джинси, мов "привіт з 90-00х". Навіть новинки чартів музики це переспів на новий лад старих пісень. Жанри кіно також можна "циклювати", додаючи з часом сучасних бачень, не чіпаючи сам "кістяк", на чому конкретний жанр базується. Тож чекаймо і ми того золотого часу супергероїки
Радий бачити, що в тебе вже майже 38 тис. підписників. А я пам'ятаю ще ті часи, коли їх було всього кілька десятків! Давно не бачив твоїх відео! Радий, що твій стиль не змінився! Дякую за роботу! Зроби огляд Проблеми трьох тіл.
Популярні супер герої з'явилися на сторінках коміксів ще в минулому столітті , кіно допомогло набути їм більшої популярності , але теперішні кінороби бояться ризикувати , тому ітимуть витоптаною стежкою . Наприклад , у фільмах схожі сценарії , звісно є відмінності , однак не суттєві ( я не здивуюся якщо Пітер раптом воскресить свою дівчину ) , кожен Пітер має своїх фанатів тому фільм 2022 й зібрав свою касу , хоча молодший пройшов ідентичний шлях до старших Пітерів . Доречі , фільм став рятівним для у свій час .
Якість відеоматеріалу на висоті, лайк підписка))
Погоджуюсь із тим, що винен не жанр а фільми. Фільми марвел які завжди були досить примітивними та дитячими, навіть по цим міркам скотились (причому стрімко) після війни нескінченності. Я коли дивився "месники фінал", взагалі не розумів як після цього можна продовжувати франшизу. в цьому фільмі кіновсесвіт був поломаний повністю
Ні, чому? Мені здається, що навпаки, потенціал продовжувати був великий! От як з серіалом "Локі", шкода лиш , що для загальної історії він сильної ваги немає. Для прикладу серіал "Сокіл і зимовий солдат" можна було замінити на " Капітан Америка: новий світовий порядок" і розкрити тему як населення землі знову адаптується під людей яких воскресили у фіналі. В другому докторі Стренджі можна було розкрити тему наслідків злому часу, про що говорив Мордо в першому фільмі. У "Місячному лицарі" можна було зробити секту з лідером як у Фаркрай 5 з мотивацією під прив'язку до того ж Фіналу і т.д.
@@ВікТор-о7н4к понтенціал міг би бути, але я маю на увазі, що машину часу не треба було вводити. Бо це обезцінює смерті персонажів. Якщо сценаристи хотіли знімати серіал про Локі, то нетреба було його убивати у війні безкінечності, бо це вбиває драматургію.
@@ВікТор-о7н4к потенціал можливо й був, але я вважаю, що нетреба було у фіналі вводити машину часу. Бо після цього обезцінюються смерті персонажів (в будь який момент можна зробити ще одну машину часу і вернути все як було) Якщо сценаристи планували знімати серіал про Локі то не треба було його вбивати у війні безкінечності😅 бо це зводить на нуль всю драматургію
@@ВікТор-о7н4к тим більше що у франшизі раніше взагалі незгадувалась можливість переміщення в часі, того її поява вигладає як максимально лінивий і тупий спосіб відкотити сюжет назад, бо він зайшов у тупік)
Історія з обрізаною цитатою Спілберга, яку всі репродукують, це прям симптоматика сприйняття інформації суспільством... Сум.
Круто, що Ви копнули глибше.
І цікаво буде дізнатися, чи це дійсно піар-ход Марвельських босів.
Дякую за відео ❤
Влад - один з найкращих україномовних блогерів. не просто в своєму сегменті, а для мене - взагалі. я щоразу дізнаюсь щось дуже цікаве з історії культури :) захоплююсь вашою роботою, дякую за відео!
Трошки роздуми шо то що писалось в античності це супергеройка, нагадує те що зара усі ігри(навіть старі) порівнюють з дарк соулсом.
Напевно ж це архетипи котрі використовувались у міфах, далі евоціонували у супергеройку, а не завжди то була супергеройка. Дивно якось що Геракл таким чином може сприйматись як супергерой.
А ще я аж здивувався що не пішли далі і не брали архетипи з найчитаємішої книги світу. Де супер герой, з незвичним оріджином як він народився, має певні здібності і 12 сайдкіків. В якийсь момент програє більшому злу, і помирає, але через якийсь час відроджується і возноситься над всим.
Типо з тієї книги більшість архетипів про героя і пішли(ніби як, не стверджую). Але я б не став Іісуса звати супергероєм всеж)
А так цікаві роздуми. Не зупиняюсь дивуватись з того наскільки мені нецікавий марвел і наскільки цікаво слухати, що ви про то розповідаєте
Тут підходять ідеї Давида і Ґоліафа. Давид доріс до Ґоліафа отже прийшов час "нового" Давида. Або ж "Ікар" за близько підлетів до сонця, прийшов час падати.
Влад Сторітелер, дякую за такий читкий і зрозумілий розбір! Я звичайний глядач , який виріс на простих і зрозумілих фільмах 90х, сумую за таким жанром, де був один герой який боровся зі злом на одинці, герой з яким я міг себе ототожнювати. Мені здається, що нова тенденція, зібрати купу супер героїв в одній картині, де вони перестають бути потужними, шкодить цім стрічкам. Ідея інклюзивності не погана, ватт тільки, чомусь е відчуття що створюють ці фільми студенти початківці.
особисто я чекаю, коли цей жанр нарешті вмре ну або перестане бути популярним. дядьки в костюмах, що б'ються посеред типового сучасного міста виглядають капець як нереалістично і крінжово. та сама Дюна, що має такі ж загальні ознаки, вже набагато органічніша, оскільки це інший світ та інша нація зі своїми законами і небезпеками.
канєшно, хтось скаже "неподобається - не дивись". та я і не дивлюсь. але масова одержимість все одно харить. а останні роки, коли я про супергероїв згадую тільки на цьому каналі, дихати стало набагато легше. сподіваюсь так буде і надалі. сподіваюсь, придумають новий жанр або сагу, яка не дасть більше шансів Марвелу та ДС на популярність.
ты упомянул 2019-ый год, и у меня аж глаза помокрели. Как будто это было не 5 лет назад, а лет 50 назад. Хорошие были времена...
о ні, табличка зі схемою трьохактної структури покинула нас(( а якшо серйозно, новий фон дуже атмосферний
Я зараз не піду навіть на супер фільм Марвел, який будуть всі хвалити. Бо я їм вже не вірю. І їм треба прям повністю нові герої, повний перезапуск, бо еаснімали вже таке, що не запам'ятати і суперечить один одному. До речі вчора дивилась Чорний Адам, яка ж то фігня. Я пришвидшила, я прогортала, але фільм все одно здавався нескінчений. І знову як же бісить їх посил "рятуючи одного вб'ємо сотні".
Ніколи не дивився канали на цю тему. Але тут одразу підписка, передивився від першої до останньої секунди, неймовірний контент, дякую за такий цікавий проведений час!
Йойкі, дуже радий)
Цікаве відео, є про що поговорити.
По-перше, дякую за проведене порівняння із античністю, це було цікаво дивитися. Також погоджусь з тим, що смерть супергеройки - це такий хід продюсерів. Очевидно - поки фільми не уходять в мінус - можна і далі вижимати щось "супергеройське".
А щодо того, чому супергеройка "набридла", є певні думки з цього приводу.
От що говорить Скорсезе стосовно супергеройки (стаття в NYT, автопереклад): "Будь-які елементи, які визначають кіно, яким я його знаю, є в картинах Marvel. Чого немає, це одкровення, таємниця чи справжня емоційна небезпека. Нічому не загрожує. Картинки створені для задоволення певного набору вимог і розроблені як варіації на кінцеву кількість тем."
Особисто я не можу повністю з ним погодитися, бо мені подобається Темний лицар та Залізна людина, ну і звісно Месники. Але Скорсезе правий в темі "відсутності емоційної небезпеки в супергеройці".
В Месниках Танос буквально встромляє ніж в Залізну людину, в кінці саги він гине і стає справжнім героєм. Так само із Наташею, так само і з Гаморою. Так само і з дівчиною Паркера.
Саме це і робить ті фільми такими чудовими. Бо є ціна, є емоційне навантаження. Бо Танос не ідіот, він розумний злодій. Але так чи інакше - вони всі ототожнювалися зі звичайними людьми. Ті герої, що я назвав вище - вони буквально всі звичайні люди, навіть Гамора, просто зелена. В них немає ніяких магічних здібностей супергероя, в них більше "приземленности", і саме це дає драму. А тепер згадайте "Вічних" - це ж реплікатори (вподобайка тим, хто знає про що мова). Все що йде після месників (ну або 98%) - це прісний шлак, який розвиває тему мультивсесвіту, тим самим закопуючи драму кудись глибоко в землю. Чому? Бо тепер можна бачити одних й тих самих героїв знову і знову, в різних амплуа. Але це повністю ламає всю драму. Всі хочуть повернути Залізну людину, але так і повинно бути. Це як фінал ла ла ленду - хочеться, але це життя, воно складніше ніж "фантік".
The Boys стали популярними, тому що вони дали людям справжню емоційну небезпеку. Вони показали що від дій "героїв" є наслідки, а не просто "вчергове врятували планету та галактику від зла, всі живі і танцюють Жигу Дригу". Ні, вони якраз це висміяли і тому їх рейтинг взлетів у космос.
Звісно бензин у вогонь підливають всі ці нові паростки повєсточок, виглядає як не дуже здоровий культ. І від цього роботи стають дешевими, бо спеціалістів замінюють на профанів або тих, хто тупо плювати хотів на мистецтво, їм головне зрубити більше бабосів.
Стосовно Дюни не можу погодитися. Пол не являється типовим героєм, як в супергеройці. Він не є "білим персонажем". Його здібності він здобуває шляхом внутрішньої боротьби, а не тому що вони за замовчуванням йому належать. Він вагається, йому страшно.
На відміну від супергеройки, Дюна містить в собі не тільки філософські теми, а ще й дуже добре описує вплив релігії та політики на розвиток подій. В жодній супергеройці ніхто не підіймає такі глибокі теми. Бо супергеройка на те й супергеройка - мова йде про центрального персонажа, а в Дюні все "трохи" складніше. Також Дюна напряму демонструє залежність війни (або сили) від релігії і навпаки. Вона (релігія) допомагає Полу об'єднати фременів і піти війною на Great Houses. Це монументальна робота. Я вже мовчу про якість продакшну в абсолютно у всіх аспектах. Чого вартує тільки натурні зйомки, реальні локації, а не постійна пластикова зеленка. Це дає глядачу відчуття реалістичності того, що він бачить. Графіка використовується тільки у необхідних випадках, вона не є домінантою.
Ну і на останок, порівняйте бюджети Дюни та останніх фільмів Марвел і будете вражені. Дюна інвестувала в себе кожен цент бюджету і це видно на екрані, це відчувається.
Дякую за зроблену роботу, Владе, не зупиняйтесь!🔥
Випадково натрапив. Залип дивитися... до моменту заклику підписатись. Автору респект! Бажаю натхнення
Були часи, коли я на марвелівський фільм ходила в кінотеатр двічі...
А зараз втратила інтерес та сили слідкувати за всім що вони продукують, забагато всього.
А ще треба якось життя жить, працювать, а потім ковід бам, повномасштабне вторгнення росіян бум.
От би вони знімали щось таке як "Дюна".
А я навіть тричі😅
Рівень мемасів в цьому випуску зашкалює. Кайф!
І вестерн таки повернувся. І не лише у вигляді постмодерністського "Джанго нескореного" чи ревізіоністських (причому не перших у своїй номінаці) "Танців з вовками", але у вигляді перезнятих екранізацій та ремейків на кшталт True Grit (2010) та "Потягу на Юми", які несподівано вийшли кращими та соковитішими за свої прототипи від 1969 і 1957 року. А також у зовсім неочікуваних іпостасях - від психологічного "Брімстоуну" 2016 року до зовсім вже сюрреалістичного "Мерця" 1995-го. Тож дійсно, вестерн, як жанр, продемонстрував свою стійкість і здатність до розвитку. І було б цікаво - яким стане шлях, який дозволить у майбутньому жанру супергероїки зробити те ж саме?
особисто я поставив би на тренди започатковані Ноланом та Метью Воном. Психологізація з одного боку та іронія з іншого, при загальному збереженні жанрової естетики та грамотному поєднанні з притаманною жанру динамічністю.
Я думаю, що сучасний формат супергероїки помирає. Справа не в тому, шо супергеройські тропи всім набридли, ці тропи існували ще задовго до самих супергероїв. Справа в тому що люди просто втомилися дивитися на одні і ті самі обличчя, які роблять одні і ті самі речі, тільки з кожним разом у них виходить все гірше і гірше. Я дивуюсь тому, що марвел зі своїм кіновсесвітом взагалі прожили більше десятеліття, при цьому постійно зростаючи. Тому, якщо нічого не зміниться, кінокомікси випадуть з мейнстріму на якусь кількість років, поки не знайдеться хтось, хто зможе повторити успіх «Залізної людини» і знову перевинайде успішну формулу.
супергероїка не помирає, як іще пояснити популярність анімаційних фільмів про спайдервьорс, який всі з нетерпінням очікують. там є супергерої у костюмах, один і той самий павук у різних варіаціях (і є інклюзивність, яка не виглядає так, наче хтось просто хотів поставити галочки у списку), некрінжова сильна персонажка, і воно працює, бо робота зроблена якісно. і музика, і анімація, і персонажі, і атмосфера, і сюжет - це все прекрасно, бо робилось не з думкою "і так схавають".
Світлячок - то є найкращий вестерн!
❤❤❤
Нещодавно додивилась 3 сезон хлопаків і це реально крутий серіал ❤
Ще залізну людину можна порівняти із Ахілом. Особливо, якщо нагуглити історичні обладунки, які могли б належати Ахілу, враховуючи його військову спеціалізацію.
Все простіше винний щурячий король, для якого важливі тільки гроші. А DC проблема в ворнерах, коли вони купляють франшизу вона стає гіршою, приклад Mad max, матриця, чи погоня за веселощами марвели. А коли дають режисерам свободу дій і можливість втілити чудову історію, то виходить шедеври
Гарне ессе. Абсолютно погоджуюсь, що справа не в жанрі, а в тому, наскільки бездушно та неоригінально стали до нього підходити студії.
P.s. А от Тоні Старка я скоріше порівняв би з Одісеєм. Бо в основі персонажа більше лежить те, що він - герой, який долає труднощі завдяки своїй кмітливості, а не м'язам чи надздібностям; винахідництво - це вже фіча (якої Одісею теж не бракувало, як приклад Троянський кінь).
Дійсно, цікава аналогія
Дивлюся зараз "Невколупного", доволі живий геройський серіал. Просто треба щоб у виробників руки з того місця росли
Дуже рад тебе бачити, відос супер. А ось 16,45 це ШЕДВР
Цікаво слухати. А особливо, що дуже красивою українською. Навіть якщо не дуже цікавить тема. Просто приємно.
Ці всі фільми про супергероїв нагадують змитий хвилею гіпермаркет, де щоб знайти щось корисне, треба порпатися в смітті.
дуже круто і якісне відео. дякую за такий контент =) бажаю більше рекомендацій і скоріше отримати 100 тисяч підписників. =)
Одне з найкращих останніх відео. Дивився не відриваючись. Дякую
Дедпул і росомаха знову підняли планку, виходить потрібно знімати фільми про цікавих людям героїв.
Коротше, для зумерів, якщо тренд в тіктоці вмер, це не означає що сам тікток занепадає.
Ахах прекрасно))
Обожнюю дізнаватися про всяку дурню одразу у викриттях)
Як завжди все цікаво та корисно 👍
Хай квітне Український ютуб ❤❤❤
Дякую за класне відео! Не можу не помітити, що у вас став став дуже гарний фон
Дякую, це фотостудія, можу собі дозволити
Окремо тішить The Preacher на верхній поличці.
@@igor_klimov в цілому сподобався, але далі не дуже кортить читати)
Подяка за цікаве відео. І імхо, правильніше буде сказати "смерть Західних супергероїв", а не героїв взагалі. І я вже більше не проти цього, вони усі мені остогидли, в них закінчилась вся логіка та сенс. Мені все одно коли вони відродяться чи не відродяться, якщо відродяться. Я повністью перейшов на Східноазіатський продукт, типу аніме та манги, і повертатись на Захід я більше ніколи не збираюсь. Всім всього найкращого.
Обраність Пола Атріда має своє підгрунтя. Бене Гессеріт виммгали від Джесіки, щоб вона народила б дочку, якц віддали б за Фейд Раута ((який так само обраний з іншої гілки). Дитя того союзу й мало б бути надлюдиною.
Отож Пол в нас недообраний, Фейд недообраний. Й плстараюся без спойлерів: під час фінального двобою між Полом та Фейдом у приміщені був ще й третій редообраний (якого в жодній екранізанії не показали (хіба що у міні серіалі 2000 року десь на задньому фоні).
Ну так, там усе складно)
Згодна! Якщо взагалі відкинути філософію - це, власне, династичні розборки. Лісан Аль-Гайб, пророк, він тільки з точки зору глибоко віруючих фременів. Не кажучи вже про те, куди їх всіх це заведе
@@ДаряСало-ч9ъ плани в серед ні планів, інтриги в середині інтриг, зради в середині зрад. В Пол - це дрібниця в цьо у всьому, зо все зруйнувало)))
Дякую за цікаву відео) Може, супергероїка і не вмирає, але переживає далеко не найкращі часи. Відверта халтура
Як добре що я знайшов цей класний канал,чекаю з очікуванням кожний ролик.Сама структура роликів,дуже добре ізучені і інформативні теми у кожному роліку та і ще приємний голос,короче мені дуже подобаються ваші ролики:)
Дуже велике дякую, вам, за вашу працю
6:02
Нічого собі! Може ви ще й із Пса Патрона крінжуєте?
Владе, Дуже дякую за файний, цікавий та корисний контент.
Намагаюся не пропускати ваші відео!
25:40 Це тому, що Дюна не про бійку одного крутого хлопця з іншим і не про використання суперздібностей. Ноланові «Бетмени» були цікавими (принаймні перші два) не через дядька з ґаджетами, а через розповідь про людей. Та й у багатьох ранніх стрічках отієї нової хвилі супергероїки - тобто з кінця нульових - був той самий підхід. Я навіть не очікував таких змін від набридлого жанру мого дитинства. Але далі все повернулося до конвеєру з геть нецікавою драмою. На соціальний довісок, призначений подобатися деяким верствам, я не нарікаю, бо з нього користи не більше, ніж від суперздібностей, тобто він не є цікавим як такий, а навпаки, лише обмежує в тих корявих рученятах простір для творчости.
Не дивно, що манґа зараз витискає західні мальописи, зокрема супергеройські. У пригодницькому сегменті манґи/аніме теж купа кліше і дрочу на якісь суперздібності - фансервісу всіх гатунків там незліченно, але все воно є не центром і фокусом розповіді, а додатком до неї.
Класне відео. Дякую. Я досі пам'ятаю ті фільми про Бетмена Джоеля Шумахера. Останній з Клуні взагалі був посміховиськом і самому Клуні дуже соромно це згадувати, хоч він і грав культового персонажа.
ура, ви повернулись!
Старатимуся частіше робити відео
@@vladstoryteller головне бережіть себе💙💛
16:42 я давно так не сміявся!🤣
Та зроблять перезапуск, і буде знову всім щастя!
01:56 я давно так не ржав, дякую.
Коментар в підтримку українського контенту 🇺🇦
Комікси не вмирають, вони стають буденними і нецікавими. Простий приклад. Перші трансформери. Коли ти дивишся як залізо переходить зі стану машини в стан роботоподібної істоти; бачиш кожну деталь, кожен порух його броні та частини тіла які виринають із тих місць де були двері, чи капот. Ти бачиш це епічне видовище, і тебе розриває від захвату. Але, коли подібну сцену показують у кожному фільмі, просто щоб розтягнути хронометраж. То це стає звичайною справою.
А з наступних фільмів взагалі Санта Барбарою тхнути почало. Все навколо одних і тих же персонажів, і навколо одних і тих же проблем. І в сумі це дало антизахоплення. І розчарування.
Якийсь час не заходила на Ваш канал і от я тут, приємно вражена різницею з тією якістю яку я бачила тоді і те що є зараз. Це дуже класно 🫰
Дякую, бо я стараюся)
Цікаво ви завернули , той серіал не бачив , але цікаво зо вони зняли про реальні кейси реакцій брендів , але зробили це як серіал про супер героїв )
Нам усім потрібен якісний контент
Крутезне відео! Але, думою, про смерть супергероїки просто само по собі популярно говорити, а студію намагаються з цього лозунгу щось отримати, а не те що самі ж студії зафорсили цю тему.
Моя думка: занепад зараз багато в кого хто до того був мастодонтом індустрії, а зараз не знає що робити, як жирні ледачі коти, бо в них якісь фокус групи, маркетологи, піарники. Де були, до прикладу, Юбісофт 10 років тому і зараз, а Блізард, а Бєсєдка? Мастодонти індустрії, котрі скотилися до лутбоксів та перефарбовування старих асетів, і випуску цього під брендом нова супер неперевершена гра, купи за 70 баксів. При цьому ссаний Тодд "шляпа" Говард розказує, що бачите Ларіан занадто піднімає планку індустрії, і студіі не можуть так швидко і якісно працювати.
Я погоджуюся з висновками і мені марвел вже набрид років так 6 тому, добре, шо зараз прокидаються більш якісні фільми)
0:03
2019 був аж 5 років тому... За що так боляче(
Влад каже: здається, що просто не могло бути давнього героя, який би був схожий на Тоні Старка з костюмом Залізної людини.
Мій мозок: Так! Троянський кінь, це ти! 😅
Ну Одиссей не був інженером)
@@vladstoryteller та і кінь не те щоб костюм, то так, думки вголос
Обожнюю ваш канал та ваші розбори сюжетів на те, що вийшло добре, а що - погано❤
Дуже круте відео. Якраз чекаю новий сезон Хлопаків
Завжди було начхати на всі ці літаючі трико. Єдине що від Марвел сподобалось це трилогія Вартові галактики. І найбільше третя частина. Лише через персонажів вартових подивився дві частини месників. І це првна шляпа. Ніби дивишся нарізку з кліпів
Дякую за чудове відео ❤
До речі, нова локація дуже гарна!
Ну це притянуто трохи, існування ла-ла ленду чи суінні тодда - це виключення з правил кіноіндустрії 21 сторіччя. Історичні епоси працюватимуть завжди. Але теж є велика відмінність з супергероїкою - майже невичерпність оригінальних прообразів сюжетів, написаних самим життям, які треба просто покласти на сценарій. В той час всі найкращі історії супергероїв вже фактично були розказані.
Відео як завжди супер, дуже цікаво слухати. І, Владе, хочеться сказати, що Ви прекрасно покращуєте відео. Вставлений гумор, чіткі таймлапси та змінений задній фон. І в цілому радує сама тема та конструктивні аргументи 🤌🤩
+ слухав "занадто старомодні" гарно у вас вийшло. Фінальний твіст неочікувано. Інфодампи гарно імплементовані тому цікаво написаний фантастичний світ майбутнього зі своїми правилами/законами. Бажання персонажів зрозумілі. Коротше крутий ви автор.
Оу, дуже дякую за відгук)
Дякую за відео ❤ Як завжди дивилася з задоволенням! Ну і хотілося б зробити комплімент щодо апгрейду вашої студії) Просто бімба 😍Знаю, коментар не по темі, але я дизайнер. Не можу промовчати)
Дякую, мені допомагали професійні фотографи)
До речі, це ж події Завершення в цьому році відбуваються
хіба не в 2023? Війна Нескінченності була у 2018
Просто минув пік популярності
Криза в голівуді не тільки серед супергеройського кіно, мало яка франшиза може похвалитися якісними фільмами.
А щодо смерті супергероїки то хочеться сказати-це ж було вже. Ті ж марвел досягли піку успіху в 90-ті, стали халтурити і робити якись треш, бульбашка ринку коміксів лопнула і компанія ледь не збанкрутувала. Мусили продавати права на найпорулярніших героїв. Але потім нове керіництво знайшло нових цікавих авторів, дали їм більше свободи, експерементували і в підсумку в 2000-ні багато класних коміксів було зроблено і Марвел знову стали лідерами ринку. А зараз в них знов спад, історія йде по колу
Дякую!!! Чудова робота!
Дякую за відео!
Чекатиму на наступне!❤
не смерть, а гниття) таке, вопшем.
це як власник приміщення заселяє по черзі туди різні види кафе, які не вистрілюють з причин поганої кухні та економії на обслуговуванні.
Цікава аналогія)
як завжди все чудово(і як завжди мені мало що зрозуміло... і багото що вперше було почуто...😅)
хотілося ще б від вас побачити розбіри сюжетів відео ігор, де він не просто є, а чудово написаний🥺
Ми люди культури споживання. Ми, постійно, вимагаємо чогось кращого. На жаль, а може і на щастя, творці фільмів не можуть завжди робити пристойні фільми, ще й в такій кількості. Тож, все як і завжди: злети і падіння.
Як на мене студії забагато хочуть, купа фільмів поєднаних між собою, ось тобі і дірки та низька якість через нестачу пропрацювати; треба не написати кращий сюжет, а втулити обов'язково героя з якоюсь характеристикою і ось криво вставлений персонаж виглядає тупо в сюжеті; режисери і сценаристи що одягли величезну корону і тепер вважають що їх будь-яку фігню повинні хвалити, ще вони дуже ображаються на критику, дозволяють ображати глядачів називаючи тупими, сексистами, расистами тощо. Всі там хочуть мінімум зусиль і максимум грошей, збитки змусять їх передивитись підхід, але вони ще спробують сунути нам низькопробні фільми під виглядом шедевру
Треба доречі закинути копійчину на "Університет Чупарського"
Дякую за контент. Чудова робота
Взагалі, якщо так подумати, то і німе кіно ще не зовсім сконало... Останній відомий фільм цього напрямку зняли в 2011-му, і він був дуже популярний, навіть "Оскарів" нахапав)