Ja ma luzy 10 i 10 , i jest git .Mój licznik kłamie gdzieś o 2-3 km . Tylko na 4 biegu to raczej lepsza praca silnika niż większa prędkość . Moja prędkość gdzieś 70 km/h .Pozdrawiam
Przypominają mi się lata 90 i kombinacje w komarku trzy pierścienie itp po to żeby jechał 2 km szybciej rece opadają teraz człowiek jeździ litrem i nie wie co ze sobą zrobić bo mocy zbyt wiele 🏍
Pokazujesz jak jeździ po zmianach, a jak jeździ tylko po wymianie modułu? Pół odcinka gadania o regulacji zaworów, a tak naprawdę to ma minimalne znaczenie. A teraz jeśli można i nie jest to tajemnicą, to przejdźmy do szczegółów. 1) Na czym polega zblokowanie modułu oryginalnego? obcięte ma obroty max, czy cofnięty zapłon? 2) Na czym polega przestawienie gaźnika? Zmieniałeś dyszę na większą, zabawa z przepustnicą? 3) Czy zmiana ustawień gaźnika, nie wpłynęła na wyjście poza zakres mieszanki stechiometrycznej? PS. a z wtryskami też robicie? Pozdrawiam
Pod wtryskiwacz są inne sterowniki. Tam wszystko leży po stronie programu w sterowniku. Jeżeli nie jesteś programistą i sam nie napiszesz programu, to nic nie zmienisz, musisz wierzyć, że kupiłeś dobry. Spotkałem bardzo dużo przypadków, że program zwiększał na stałe dawkę paliwa, co skutkowało duszeniem silnika w dolnym zakresie obrotów. Dopiero przekroczenie pewnej wartości dawało trochę lepsze efekty, ale tu trzeba liczyć się z loterią. Praktycznie zawsze świece były do wymiany (sadza), więc trudny, często nieopłacalny temat. Regulacja zaworów, gdyby miała marginalne znaczenie, to nie byłoby zmiennych faz rozrządu w silnikach benzynowych, więc tu się nie zgodzę. 1. Blokowanie modułu polega na kontroli prędkości maksymalnej. Najbardziej czuje się to w skuterach z gaźnikiem elektronicznym, które ze względu na rodzaj przeniesienia napędu szarpią po osiągnięciu prędkości maksymalnej (około 45km/h). 2. Gaźnik należy ustawić pod konkretny silnik. Mówię o tym na filmie. Zmiana pracy silnika polega na kontroli kilku parametrów (to chyba wiesz), jeżeli zmienisz część elektroniczną musisz dostroić część mechaniczną. W tym przypadku sterownik kontroluje ilość mieszanki elektronicznym czujnikiem w gaźniku. Należy dostroić skład mieszanki pod czujnik. 3. Jeżeli pracujesz przy silnikach (domyślam się po pytaniach), to wiesz, że zakres mieszanki stechiometrycznej ocenić można po "kolorze" świecy. Tutaj miałem na to czas, więc jest idealnie. Podsumowując, silnik tuningować należy kompleksowo z każdej strony, nie tylko jednym elementem. Dzięki za dobre pytania.👍
@@mamoto_pl To że są inne sterowniki, to wiem, pytałem czy zajmujecie się układami wtryskowymi. Zmienne fazy rozrządu a luz zaworowy, to nie jest to samo. Tutaj nie ma możliwości zmiennych faz. A jak sam wspomniałeś te silniki mają dużą tolerancję jeśli chodzi o ustawienie luzu zaworowego. Mnie chodziło o to, że nie ma to dużego wpływu na osiągi silnika. 1) W skuterach jest pomiar prędkości w przekładni, a w motorowerach raczej tego nie ma. A może RAW jest wyjątkiem? 2) Jak zaznaczyłem pytałem o szczegóły ;P Jeśli to jest podobny układ jak w Romecie ZXT, to przy gaźniku jest elektrozawór a nie czujnik. Jego praca jest zależna od wskazań sondy lambda. Jeśli np. zmieniłeś dyszę główną to będzie cały czas za bogato. Czy sprawdzałeś wskazania sondy, czy tylko bazujesz na kolorze świecy? No i nie odpowiedziałeś mi jak jeździ motorower ze zmienionym modułem, bez przestrojenia gaźnika, bo skoro miałeś dużo czasu i to pewnie sprawdziłeś.
@@BogumilBednarek nie zajmujemy się programowaniem układów wtryskowych. Tolerancja na luz zaworowy to jedno, inna sprawa ma się z wydajnością silnika. Chyba nie muszę tłumaczyć, co robi ZFR. Na pozostałą część nie mogę/nie odpowiem, ponieważ wejdziemy w zagadnienia dzięki, którym mam z czego żyć. Dlatego muszę pozostawić Twoje pytania bez odpowiedzi.
Mam takiego samego, moduł odblokowany ogólnie leci identycznie, przekłamanie licznika chyba norma, one na 50tkę dość fajnie się zbierają mam przełożenie 12/52 nie wiem czy fabryczne, kupiłem 2 letniego ale fajny motorek
Na to pytanie nie odpowiem, bo kilka lat, to wieczność w internecie. Pewne jest, że wykorzystywanie maksymalnych osiągów skraca żywotność. W tym przypadku chciałem pokazać, ile można z niego wykręcić, ale dla nas najważniejsza jest efektywność przy rozpędzaniu, ponieważ mój syn jeździ przede wszystkim po małym mieście, więc maksymalna nie jest istotna. Dlatego nie obawiam się o żywotność.
@@tropemwojen9224 to zależy. Jak robisz wydech, to musi być wdech. Ale, jak przesadzisz z przelotem, to straci kompresję, a w dłuższym czasie wypali gniazda zaworowe. Sam wydech nic nie da, zwłaszcza w tej pojemności. Tylko dźwięk, który tutaj jest i tak odpowiednio głośny.
Mój junak raw 50 jedzie 70 km/h tylko po wymianie modułu na odblokowany. Spalanie 2.9. każda górka bez redukcji i poniżej 50km/h nie schodzi. Jak dodam ząb do przodu jeden więcej można jakoś go podkręcić żeby był silniejszy?
@@robertczajka3478 sprawdź z GPSem. Jutro 902, czyli ten sam pojazd, też osiąga licznikowe 65, ale sposób, w jaki to robi, zdecydowanie wyklucza zdjętą blokadę.
Witam... Mam junaka raw50 ... przy zakupie w sklepie zmienili mi moduł na 79cm ... przejechałem nim już ponad 300km i jeszcze nie przekroczyłem bariery 60km/h Max mogę z niego wydusić 52km/h ... dzwoniłem do sklepu to odpowiedzieli że muszę poczekać aż osiągnę 2000 km przebiegu wtedy prędkość wzroście Czy tak faktycznie będzie ...czy po prostu w sklepie mi ściemniają ?? Pozdrawiam
Nie mogę opiniować w tej sprawie, ponieważ nie znam szczegółów. Teoretycznie powinien od razu jechać lepiej, jednak może być sytuacja, że zamontowali jakiś inny "nie znamy" mi moduł🤔
A mam takie pytanie, jak by to wyglądało na silniku 152fmi mam namyśli nie w garażu złożony lub w ten deseń tylko profesjonalnie złożony idealnie, możesz napisać bardzo szczegółowo
Nie bardzo rozumiem. Chcesz, żebym napisał manual, jak zmienić silnik na większy? 152FMI, to pojemność od 110ccm w górę. Jeżeli chcesz zmieniać pojemność, to proponuję odcinek: ua-cam.com/video/EN3hyGnu_Qs/v-deo.htmlsi=mWT8s278QHeqZK4B Zmiana pojemności pociąga za sobą wiele innych zmian, o których nikt nie mówi i nie robi, a ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa. Koszt na poziomie ceny prawa jazdy.
@@thomaskwest25 z całym szacunkiem, ale to tylko 50ccm. 80km/h, to i tak max dla tych hamulców i konstrukcji. Poza tym, każda zmiana, powyżej pewnej granicy, skraca bardzo mocno żywotność silnika. Tutaj pokazałem tyle, że spokojnie da się jeździć po mieście, ale nie zarzyna silnika. Więcej można wycisnąć z silnika 2T, tutaj raczej nie wróżę sukcesu bez zmiany pojemności.
Moduł 30-50 zł. Wymiana. Odkręcasz kanapę - dwie śruby, wyciągasz stary moduł, w jego miejsce wpinasz nowy. Przykrecasz kanape i tyle. Mój od nowego miał wywalony orginalny. Po 3 mc 1500km na liczniku i 65-70 z palcem w nosie.
Ten silnik, to powinien mieć 5 kucyków, a nie niecałe 3. W końcu to nie dwusuw i ma o wiele mniejszy moment obrotowy od dwutakta. Ja niestety mam ogara 202 z euro5 - nic nie dam rady się pobawić - tylko wymiana na motór 125ccm 🙂
Teoretycznie tak, ale normy Euro skutecznie to blokują. Według przepisów motorower nie może jechać szybciej niż 50km/h. Nawet skuter są już blokowane do 45. Zatem będzie, jak w samochodach, dużo mocy, a jazdy nie ma, bo kaganiec. Z drugiej strony stare Komary i Ogary nie jeździły szybciej niż ten bez przerabiania.
@@mamoto_pl Komar i Ogar nie ale Chart czy Simson już bez problemu (oczywiście Simson nie z każdym silnikiem). Poza tym Chart, czy Simson mniej traciły pędu podczas wjeżdżania pod wzniesienia i paliły więcej mieszanki oczywiście. Ale uważam, że te silniki (we współczesnych motorowerach) mogłyby być odblokowane - przy normalnym użytkowaniu, wcale nie paliłyby więcej, bo mniej używałoby się gazu, nieco szybciej osiągałoby się cel podróży. Małolaty też by mniej przerabiali garażowo na większe pojemności. Te 65 km/h poza obszarem zabudowany, wcale nie jest zbyt dużą prędkością, hamulce też to jeszcze wytrzymają. 3,5 km i nieco większy moment obrotowy pozwoliłoby łatwiej coś transportować, i nie trzeba by tak wachlować biegami. 139FMB w podstawowej wersji ma przy 6,5k obrotów max moment obrotowy, a przy 7k max "pałer", a tu już przy 7,5-7,6k blokada chociaż spokojnie może się kręcić do 9k. Wersja EU5 max power ma przy 7,5k czyli tam gdzie blokada.
@@wedkarskimiszmasz Dokładnie. Ale niestety, blokują na 45-50. Ten jest jeszcze na tyle przyjemny, że wystarczy wymiana sterownika i jest pełna moc. Najnowsze konstrukcje są tak zblokowane, że ciężko coś zrobić.
Chińskie liczniki oszukują progresywnie, czym szybciej tym więcej, zatem 80 km/h to nawet nie koniecznie 70, po zatrzymaniu na skrzyżowaniu licznik wskazywał 20 km/h , no to mamy już zaledwie 50. Średnio tego typu pojazdami (139 Fmb ) robię rocznie 30.000 km. a ten film zapisuje w kategorii " Bajki ".
@@77plusminus Super, że masz tak duże doświadczenie. Wszędzie liczniki zawyżają, kwestia tylko o ile. Tutaj mówię w filmie, że licznik kłamie o 15km/h przy prędkości 85. Sprawdziłem z GPS. 20, które widzisz na postoju, to tylko perspektywa z kamery, żeby było 0, trzeba kamerę umieścić centralnie nad licznikiem. W odblokowaniu tego silnika nie chodzi o prędkość maksymalną, ale lekkość przyspieszania od zera i to się udało zrobić. Dzięki za komentarz👍. P.S. Pozostaje mi, tylko uzupełnić Twoją wypowiedź: licznik przekłamuje geometrycznie😉, nie progresywnie.
No tylko że jak się ma prawko to odrazu sie je straci i jeszcze sprawa w sądzie za tuning, bo motorower może jechać z prędkością max 45. Bez sensu jest taka jazda żeby caly czas się bać. Wystarczy nieoznakowane auto policyjne za tobą i już jest smutno, rejestracja mała odrazu wiadomo że to 50cc, i odrazu moto idzie na lawetę i do rzeczoznawcy i szkoda gadać. Nawet ten filmik jest dowodem na zlamanie wielu artykułów
16:22 mówię o kwestiach prawnych. Prawa jazdy nie tracisz, tylko dowód rejestracyjny. Sens tego tuningu, to swobodna jazda po mieście. Nie bicie rekordów prędkości.
Dobra uwaga z Twojej strony co do prędkości - "tak i tak zwrócenie na siebie uwagę" i na to młodzi powinni zwrócić uwagę 🙂 Pozdro dla Wszystkich 💪
Ja ma luzy 10 i 10 , i jest git .Mój licznik kłamie gdzieś o 2-3 km . Tylko na 4 biegu to raczej lepsza praca silnika niż większa prędkość . Moja prędkość gdzieś 70 km/h .Pozdrawiam
Przypominają mi się lata 90 i kombinacje w komarku trzy pierścienie itp po to żeby jechał 2 km szybciej rece opadają teraz człowiek jeździ litrem i nie wie co ze sobą zrobić bo mocy zbyt wiele 🏍
Pokazujesz jak jeździ po zmianach, a jak jeździ tylko po wymianie modułu?
Pół odcinka gadania o regulacji zaworów, a tak naprawdę to ma minimalne znaczenie.
A teraz jeśli można i nie jest to tajemnicą, to przejdźmy do szczegółów.
1) Na czym polega zblokowanie modułu oryginalnego? obcięte ma obroty max, czy cofnięty zapłon?
2) Na czym polega przestawienie gaźnika? Zmieniałeś dyszę na większą, zabawa z przepustnicą?
3) Czy zmiana ustawień gaźnika, nie wpłynęła na wyjście poza zakres mieszanki stechiometrycznej?
PS. a z wtryskami też robicie?
Pozdrawiam
Pod wtryskiwacz są inne sterowniki. Tam wszystko leży po stronie programu w sterowniku. Jeżeli nie jesteś programistą i sam nie napiszesz programu, to nic nie zmienisz, musisz wierzyć, że kupiłeś dobry. Spotkałem bardzo dużo przypadków, że program zwiększał na stałe dawkę paliwa, co skutkowało duszeniem silnika w dolnym zakresie obrotów. Dopiero przekroczenie pewnej wartości dawało trochę lepsze efekty, ale tu trzeba liczyć się z loterią. Praktycznie zawsze świece były do wymiany (sadza), więc trudny, często nieopłacalny temat.
Regulacja zaworów, gdyby miała marginalne znaczenie, to nie byłoby zmiennych faz rozrządu w silnikach benzynowych, więc tu się nie zgodzę.
1. Blokowanie modułu polega na kontroli prędkości maksymalnej. Najbardziej czuje się to w skuterach z gaźnikiem elektronicznym, które ze względu na rodzaj przeniesienia napędu szarpią po osiągnięciu prędkości maksymalnej (około 45km/h).
2. Gaźnik należy ustawić pod konkretny silnik. Mówię o tym na filmie. Zmiana pracy silnika polega na kontroli kilku parametrów (to chyba wiesz), jeżeli zmienisz część elektroniczną musisz dostroić część mechaniczną. W tym przypadku sterownik kontroluje ilość mieszanki elektronicznym czujnikiem w gaźniku. Należy dostroić skład mieszanki pod czujnik.
3. Jeżeli pracujesz przy silnikach (domyślam się po pytaniach), to wiesz, że zakres mieszanki stechiometrycznej ocenić można po "kolorze" świecy. Tutaj miałem na to czas, więc jest idealnie.
Podsumowując, silnik tuningować należy kompleksowo z każdej strony, nie tylko jednym elementem.
Dzięki za dobre pytania.👍
@@mamoto_pl To że są inne sterowniki, to wiem, pytałem czy zajmujecie się układami wtryskowymi.
Zmienne fazy rozrządu a luz zaworowy, to nie jest to samo. Tutaj nie ma możliwości zmiennych faz. A jak sam wspomniałeś te silniki mają dużą tolerancję jeśli chodzi o ustawienie luzu zaworowego. Mnie chodziło o to, że nie ma to dużego wpływu na osiągi silnika.
1) W skuterach jest pomiar prędkości w przekładni, a w motorowerach raczej tego nie ma. A może RAW jest wyjątkiem?
2) Jak zaznaczyłem pytałem o szczegóły ;P
Jeśli to jest podobny układ jak w Romecie ZXT, to przy gaźniku jest elektrozawór a nie czujnik. Jego praca jest zależna od wskazań sondy lambda. Jeśli np. zmieniłeś dyszę główną to będzie cały czas za bogato.
Czy sprawdzałeś wskazania sondy, czy tylko bazujesz na kolorze świecy?
No i nie odpowiedziałeś mi jak jeździ motorower ze zmienionym modułem, bez przestrojenia gaźnika, bo skoro miałeś dużo czasu i to pewnie sprawdziłeś.
@@BogumilBednarek nie zajmujemy się programowaniem układów wtryskowych.
Tolerancja na luz zaworowy to jedno, inna sprawa ma się z wydajnością silnika.
Chyba nie muszę tłumaczyć, co robi ZFR.
Na pozostałą część nie mogę/nie odpowiem, ponieważ wejdziemy w zagadnienia dzięki, którym mam z czego żyć. Dlatego muszę pozostawić Twoje pytania bez odpowiedzi.
Mam takiego samego, moduł odblokowany ogólnie leci identycznie, przekłamanie licznika chyba norma, one na 50tkę dość fajnie się zbierają mam przełożenie 12/52 nie wiem czy fabryczne, kupiłem 2 letniego ale fajny motorek
Witam. Też wymieniłem mod. Jestem ciekaw czy masz drgania przy 50km ? Potem się uspokajają.
A podałbyś jaki moduł zamontowałeś tam i gdzie go kupić bo też bym chciał kupić moduł odblokowany
ok, a jak z żywotnością w perspektywie kilku lat..?
Na to pytanie nie odpowiem, bo kilka lat, to wieczność w internecie.
Pewne jest, że wykorzystywanie maksymalnych osiągów skraca żywotność. W tym przypadku chciałem pokazać, ile można z niego wykręcić, ale dla nas najważniejsza jest efektywność przy rozpędzaniu, ponieważ mój syn jeździ przede wszystkim po małym mieście, więc maksymalna nie jest istotna. Dlatego nie obawiam się o żywotność.
@@mamoto_pl a gmeranie przy wydechu mogłoby dać zauważalny efekt?
@@tropemwojen9224 to zależy. Jak robisz wydech, to musi być wdech.
Ale, jak przesadzisz z przelotem, to straci kompresję, a w dłuższym czasie wypali gniazda zaworowe.
Sam wydech nic nie da, zwłaszcza w tej pojemności. Tylko dźwięk, który tutaj jest i tak odpowiednio głośny.
Mój junak raw 50 jedzie 70 km/h tylko po wymianie modułu na odblokowany. Spalanie 2.9. każda górka bez redukcji i poniżej 50km/h nie schodzi. Jak dodam ząb do przodu jeden więcej można jakoś go podkręcić żeby był silniejszy?
A jaki moduł dałeś bo też chciałbym zamontować moduł odblokowany
Dzień dobry, mam pytanie gdzie Pan zdobył odblokowany moduł?
Były dostępne u Junaka. Zapewne będą.
Witam mam pytanie w Junaku 121 125 cm zmiana zębatki z 15 zębów na 17 to dobrze czy zle?
To zależy, co chcesz osiągnąć.
Posiadam Rometa soft 50 nowego z salonu i osiąga prędkość 65 czyli fabrycznie nie był zablokowany?
@@robertczajka3478 sprawdź z GPSem. Jutro 902, czyli ten sam pojazd, też osiąga licznikowe 65, ale sposób, w jaki to robi, zdecydowanie wyklucza zdjętą blokadę.
@@mamoto_pl czy u ciebie prz 5 .5 śilnik ma dziwny odgłos
@@robertczajka3478 ja nie mam tego pojazdu prywatnie. Za to przyjeżdżają na serwis.
O ile wzrosła moc silnika po takiej modyfikacji? Tzn. orientacyjne, no chyba że dysponujesz jakąś hamownią żeby to sprawdzić dokładnie.
Nie mam hamowni, a gdybym pojechał z 50-tką na hamownię, to byłby żart roku. Na pewno dużo łatwiej się rozpędza.
Witam...
Mam junaka raw50 ... przy zakupie w sklepie zmienili mi moduł na 79cm ... przejechałem nim już ponad 300km i jeszcze nie przekroczyłem bariery 60km/h
Max mogę z niego wydusić 52km/h ... dzwoniłem do sklepu to odpowiedzieli że muszę poczekać aż osiągnę 2000 km przebiegu wtedy prędkość wzroście
Czy tak faktycznie będzie ...czy po prostu w sklepie mi ściemniają ??
Pozdrawiam
Nie mogę opiniować w tej sprawie, ponieważ nie znam szczegółów.
Teoretycznie powinien od razu jechać lepiej, jednak może być sytuacja, że zamontowali jakiś inny "nie znamy" mi moduł🤔
@@mamoto_pl Witam ...
Zgodnie z umową potwierdzam wysłanie mojego emaila z pytaniem w tej sprawie
Pozdrawiam
@@-McArthur- jutro odpiszę
A mam takie pytanie, jak by to wyglądało na silniku 152fmi mam namyśli nie w garażu złożony lub w ten deseń tylko profesjonalnie złożony idealnie, możesz napisać bardzo szczegółowo
Nie bardzo rozumiem. Chcesz, żebym napisał manual, jak zmienić silnik na większy? 152FMI, to pojemność od 110ccm w górę.
Jeżeli chcesz zmieniać pojemność, to proponuję odcinek: ua-cam.com/video/EN3hyGnu_Qs/v-deo.htmlsi=mWT8s278QHeqZK4B
Zmiana pojemności pociąga za sobą wiele innych zmian, o których nikt nie mówi i nie robi, a ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa.
Koszt na poziomie ceny prawa jazdy.
@@mamoto_pl mi nie chodziło o zmianie silnika z 139fmb na 152fmi tylko jak zrobić żeby jechał szybciej niż 80km/h
@@thomaskwest25 z całym szacunkiem, ale to tylko 50ccm. 80km/h, to i tak max dla tych hamulców i konstrukcji.
Poza tym, każda zmiana, powyżej pewnej granicy, skraca bardzo mocno żywotność silnika. Tutaj pokazałem tyle, że spokojnie da się jeździć po mieście, ale nie zarzyna silnika. Więcej można wycisnąć z silnika 2T, tutaj raczej nie wróżę sukcesu bez zmiany pojemności.
@@mamoto_pl PO MIEŚCIE, a ja na silniku 152fmi zrobionym w garażu robie przebiegi max 150 km dziennie a bym chciał max 300 km robić dziennie
Kurcze i to 50cc tyle to mi 80cc jechała 😂 ale na gaźniku tu wtrysk chyba masz i zrobiłeś mapę może 😜
Zobacz koniec filmu, wszystko dokładnie omawiam
No to wszystko jasne 😁 👊
A euro 5 barton 2021, 50cc przerabiasz ? I za ile ?
Nie wszystkie modele euro 5 można odblokować. Generalnie jeszcze żaden klient nie przyszedł z takim zleceniem.
samochodziarze mijają chłopa przy 65km/h🤦♂
jakie tam było ograniczenie prędkości?
W którym miejscu?
@@mamoto_pl na tej obwodnicy
@@MyFaithShines 90, na skrzyżowaniach 70
No dobra, a ile taki tuning kosztuje? W sensie kupuję u Ciebie takiego Junaczka, to ile jeszcze trzeba dołożyć to ceny pojazdu?
Moduł + 200
@@mamoto_pl A będziesz miał te Junaki w tym sezonie? Interesował by mnie egzemplarz z malowaniem z tym bordowym pasem.
@@TheWaldeck13 po targach w Poznaniu wszystko będę wiedział
Moduł 30-50 zł.
Wymiana. Odkręcasz kanapę - dwie śruby, wyciągasz stary moduł, w jego miejsce wpinasz nowy. Przykrecasz kanape i tyle. Mój od nowego miał wywalony orginalny.
Po 3 mc 1500km na liczniku i 65-70 z palcem w nosie.
Ten silnik, to powinien mieć 5 kucyków, a nie niecałe 3. W końcu to nie dwusuw i ma o wiele mniejszy moment obrotowy od dwutakta. Ja niestety mam ogara 202 z euro5 - nic nie dam rady się pobawić - tylko wymiana na motór 125ccm 🙂
Teoretycznie tak, ale normy Euro skutecznie to blokują. Według przepisów motorower nie może jechać szybciej niż 50km/h. Nawet skuter są już blokowane do 45.
Zatem będzie, jak w samochodach, dużo mocy, a jazdy nie ma, bo kaganiec.
Z drugiej strony stare Komary i Ogary nie jeździły szybciej niż ten bez przerabiania.
@@mamoto_pl Komar i Ogar nie ale Chart czy Simson już bez problemu (oczywiście Simson nie z każdym silnikiem). Poza tym Chart, czy Simson mniej traciły pędu podczas wjeżdżania pod wzniesienia i paliły więcej mieszanki oczywiście. Ale uważam, że te silniki (we współczesnych motorowerach) mogłyby być odblokowane - przy normalnym użytkowaniu, wcale nie paliłyby więcej, bo mniej używałoby się gazu, nieco szybciej osiągałoby się cel podróży. Małolaty też by mniej przerabiali garażowo na większe pojemności. Te 65 km/h poza obszarem zabudowany, wcale nie jest zbyt dużą prędkością, hamulce też to jeszcze wytrzymają. 3,5 km i nieco większy moment obrotowy pozwoliłoby łatwiej coś transportować, i nie trzeba by tak wachlować biegami. 139FMB w podstawowej wersji ma przy 6,5k obrotów max moment obrotowy, a przy 7k max "pałer", a tu już przy 7,5-7,6k blokada chociaż spokojnie może się kręcić do 9k. Wersja EU5 max power ma przy 7,5k czyli tam gdzie blokada.
@@wedkarskimiszmasz Dokładnie. Ale niestety, blokują na 45-50. Ten jest jeszcze na tyle przyjemny, że wystarczy wymiana sterownika i jest pełna moc. Najnowsze konstrukcje są tak zblokowane, że ciężko coś zrobić.
Chińskie liczniki oszukują progresywnie, czym szybciej tym więcej, zatem 80 km/h to nawet nie koniecznie 70, po zatrzymaniu na skrzyżowaniu licznik wskazywał 20 km/h , no to mamy już zaledwie 50. Średnio tego typu pojazdami (139 Fmb ) robię rocznie 30.000 km. a ten film zapisuje w kategorii " Bajki ".
@@77plusminus
Super, że masz tak duże doświadczenie.
Wszędzie liczniki zawyżają, kwestia tylko o ile.
Tutaj mówię w filmie, że licznik kłamie o 15km/h przy prędkości 85. Sprawdziłem z GPS.
20, które widzisz na postoju, to tylko perspektywa z kamery, żeby było 0, trzeba kamerę umieścić centralnie nad licznikiem.
W odblokowaniu tego silnika nie chodzi o prędkość maksymalną, ale lekkość przyspieszania od zera i to się udało zrobić.
Dzięki za komentarz👍.
P.S.
Pozostaje mi, tylko uzupełnić Twoją wypowiedź: licznik przekłamuje geometrycznie😉, nie progresywnie.
No tylko że jak się ma prawko to odrazu sie je straci i jeszcze sprawa w sądzie za tuning, bo motorower może jechać z prędkością max 45. Bez sensu jest taka jazda żeby caly czas się bać. Wystarczy nieoznakowane auto policyjne za tobą i już jest smutno, rejestracja mała odrazu wiadomo że to 50cc, i odrazu moto idzie na lawetę i do rzeczoznawcy i szkoda gadać. Nawet ten filmik jest dowodem na zlamanie wielu artykułów
16:22 mówię o kwestiach prawnych. Prawa jazdy nie tracisz, tylko dowód rejestracyjny. Sens tego tuningu, to swobodna jazda po mieście. Nie bicie rekordów prędkości.
gościu ja tym 70 pruję
Taaa👍😅🤣