Трускавець. Мандри Країною з Лілією Рубан

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 вер 2021
  • У мальовничому тихому закутку українського Прикарпаття причаїлось маленьке курортне місто -Трускавець. Рукою подати - починаються Карпати. Стежини, по яких ходять бойки (мешканці навколишніх гір), поведуть Вас у красиві гори. Таке чисте повітря як у Карпатах - рідко де знайдеш. Тому і звуть Карпати "Легенями Європи".
    До речі, Трускавець, розташований на висоті 450 м над рівнем моря. Сонячних днів буває біля 200, неповних - біля 100, ну, а решту - падає дощ. Так і повинно бути, тому що без дощу і снігу не було б "Нафтусі". Теплих днів у Трускавці більше, ніж холодних, хоча взимку бувають заметілі і температура знижується до -30 С, але таке буває кілька днів.
    Історичні згадки про Трускавець сягають у глибоку давнину Галичини - західної частини колись великої і могутньої, на той час, високо-культурної Київської Русі. Найдавніша і досить цікава історична згадка про Трускавець - це угода продажу Іваном Коритко братам Гнату з Тустановичів і Андрію із Любенич у 1471 році прав на вічну аренду Трускавця. Ось коли відбулась приватизація у вигляді оренди. Вже на той час було що орендувати у Трускавці, бо це край солеварень. І саме з видобуванням солі пов’язана історія розвитку Трускавця. Недарма ж деякі історики вважають, що назва Трускавець походить від литовської назви солі "друска".
    Майже через чотириста років в архівних матеріалах 1841 року згадуються нові орендатори Трускавця - Франц Бленк і священник Гнат Облочинський. Що тільки не орендували на той час: солеварні, нафтові та озокеритні копальні, сірку, свинець, цинкові руди. Чого тільки не мала трускавецька земля. А чи все зникло? Звичайно, ні. Коли скінчились прибутки від надр, Дрогобицьке камеральне управління у 1827 р., побачивши, що назріває інший бізнес, дало розпорядження: прибудувати до колиби нове приміщення для купелів. Так перетворився край солеварів у курорт Трускавець.
    Ведуча - Лілія Рубан
    Автор і продюсер - Лілія Рубан
    Сценарій та режисер - Лілія Рубан
    Оператор - Руслан Петрущенко
    Монтаж - Михайло Кузьменко, Лілія Рубан
    Директор проекту - Володимир Рубан
    Менеджер з організаційних моментів - Ірина Шульга
    PR-менеджер - Лариса Манєк
    Фотограф - Віктор Ковалевський
    Production - Ruban Production™
    Особлива подяка:
    - Роман Маєвич - Директор Трускавецького інформаційно-курортного центру;
    - Андрій Кульчинський - Міський голова міста Трускавцець;
    - Наталія Поліщук - Заслужена художниця України
    - Марія Курищук - науковий працівник музею міста-курорту Трускавець;
    - Галина Коваль - директор музею міста-курорту Трускавець;
    - Наталія Леонова - зберігач фондів у Художньому музеї Михайла Біласа.

КОМЕНТАРІ • 4

  • @user-rj8ny8rb4f
    @user-rj8ny8rb4f 20 днів тому

    Щиро вдячний за таку подорож. Ми з дружиною часто буваємо тут в цьому містечку і нам дуже подобається...

  • @user-xx7hi5lb3b
    @user-xx7hi5lb3b 2 роки тому

    Сподобалось!

  • @user-um7wr8tg6z
    @user-um7wr8tg6z 2 роки тому +2

    Супер треба і собі поїхати.

  • @elenabandurka2102
    @elenabandurka2102 Рік тому

    Добрий день. Дякую вам за відео. Бажаю вам розвитку, бо цікаво. І хоу висловити те що покращить ваше наступне відео. Ваші співрозмовники без мікрофонів, їх не так гарно чутно. І щеб хотіла бачити картинку, те що ви бачите вашими очвми, але оператор більше ваз знімає. Ви дуже файна, цікава, та доповніть відео кадрами, наприклад в музеї, я хотіла побачити гобілени за вашою спиною, воні цікаві, авжеж я приїду і роздивлюсь потім, але це покращить ваше відео!!! Дякую. Ви цікаві, я підписалася на ваш канал.