Tango dla Mamy - Ks. Bogdan Skowroński
Вставка
- Опубліковано 2 лют 2025
- Wykonanie premierowe - 26.05. 2024 - Kościół p.w. Matki Bożej Różańcowej w Dusznikach-Zdroju
Słowa - Ks. Bogdan Skowroński
Muzyka - Stanisław Mulik
/ @stanmulik1396
Stanisław Mulik ( 1947-2018). Do 1989 roku mieszkał w Polsce, w Zalesiu k/ Warszawy, gdzie pracował jako nauczyciel fizyki w szkołach średnich. Jednak to muzyka była prawdziwą pasją jego życia. Od czasów swej młodości komponował i grał tworząc aranżacje muzyczne.
Wraz z grupą Vaganci zajął drugie miejsce na przeglądzie zespołów w Warszawie w latach 60.
W 1989 roku wyjechał do Kanady - do Toronto, gdzie pisał teksty piosenek, tworzył aranżacje oraz śpiewał dla Radio Polonia Toronto.
Od 2013 roku zamieszkał w Hamilton dzieląc pasje artystyczne wraz ze swoją żoną Marią Mądry. Obydwoje byli dla siebie inspiracją, on tworzył muzykę do tekstów swojej żony, a ona odkryła przy nim swój talent malarski, który wciąż rozwija. Dziś Maria Mądry mieszka w Polanicy-Zdroju. Krzewi pamięć o swoim mężu śpiewając również jego piosenki.