Фастів. Мандри Країною з Лілією Рубан

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 лис 2021
  • Фастів протягом усієї своєї історії був західним форпостом, містом-супутником Києва. У стародавні часи саме територією нинішньої Фастівщини проходили кордони Київської землі. А ще раніше - тут межували території двох великих східнослов'янських племен - князівств древлян і полян.
    Разом з тим, Фастів має свою самобутню, неповторну історію. Вперше місто згадується в літописі під 1390 роком. Тоді в грамоті литовського князя Володимира Ольгердовича стверджувалось право на володіння Фастовом роду князів Рожановських. Проте, є більш ранні літописні свідчення, за якими назва поселення могла виникнути за часів київських князів Олега та Ігоря, коли будувалась київська держава й Олег "почав города ставити".
    З приводу походження назви є декілька версій. Найбільш проста з них - місто нарекли за назвою річки Фоса. Найбільш популярна - Фастів отримав назву завдяки військовим відзнакам кочівників - хвостам, які залишились біля міста після битви між „степовиками” та київським військом.
    Деякий час місто називалось Новий Верещин (на честь католицького єпископа Йосипа Верещинського). У XVII столітті у Фастові відкрили єзуїтський колегіум та монастир Бернардинців. На початку XVIII століття у Фастові почалось велике повстання під проводом Семена Палія.
    Візитівка Фастова - залізничний вокзал. Поряд з вокзалом у 90-х роках відкрили “Музей на колесах” (зелений вагончик), експозиції якого присвячені акту злуки ЗУНР та УНР, що був підписаний у Фастові, прямо на залізничних коліях.
    Ведуча - Лілія Рубан
    Автор і продюсер - Лілія Рубан
    Сценарій та режисер - Лілія Рубан
    Оператор - Руслан Петрущенко
    Монтаж - Михайло Кузьменко, Лілія Рубан
    Директор проекту - Володимир Рубан
    Менеджер з організаційних моментів - Ірина Шульга
    PR-менеджер - Лариса Манєк
    Фотограф - Віктор Ковалевський
    Production - Ruban Production™
    Особлива подяка:
    - Машовець Тетяна Вікторівна - головний спеціаліст управління культури, молоді та туризму ВК
    - Отець Михайло Романів настоятель римо-католицької парафії Воздвиження Святого Хреста;
    - Хор вчителів Фастівської дитячої музичної школи;
    - Степаніська Олена Миколаївна - завідувач відділу Фастівського державного краєзнавчого музею;
    - Мондзелевський Едуард Адольфович - директор Фастівського музею-вагону Злуки УНР та ЗУНР "Музей на колесах", історик-краєзнавець, член Національної спілки краєзнавців України;
    - Волочаєва Жанна Анатолієвна - представник єврейської общини міста Фастів;
    - Староста Михайло церкви Покрови Пресвятої Богородиці;
    - Олександр Пермін - поет;
    - Власик Микола Олексійович - директор з виробництва ТОВ "Пивоварня Зіберта";
    - Лалетіна Еліна Віталіївна - старший інженер технолог пивоварного виробництва ТОВ "Пивоварня Зіберта;
    - Смірнова Мирослава Олександрівна - керівник ресторану "Сита Миша";
    - Сіляк Ольга Федорівна - директор станції юних натуралістів

КОМЕНТАРІ • 21

  • @Irena_2011
    @Irena_2011 8 місяців тому +2

    Яке красиве місто я в ньому живу

  • @Sho_budem
    @Sho_budem 6 місяців тому +1

    Рідний Фастів❤

  • @tatyanaivanenko6814
    @tatyanaivanenko6814 2 роки тому +4

    Як, приємно,побачити,це,відео, зараз.Дякую!

  • @user-lr8wb7ek6k
    @user-lr8wb7ek6k 5 місяців тому

    Дякую, дуже цікаво!

  • @user-iu6kk5nc7t
    @user-iu6kk5nc7t 2 роки тому +5

    Цікава історія міста Фастова ,пані Лілія дякую Вам за прекрасне відіо та чудову інформацію ! А кава з сиром супер візьму на озброєння !!!

  • @user-bt1lf9kp6j
    @user-bt1lf9kp6j Рік тому +2

    Фастів дуже гарне місто кава з сиром цікаво дякую ВАМ за розповідь

  • @user-uw5dw1fq6t
    @user-uw5dw1fq6t 2 роки тому +4

    Багато цікавої інформації. Гарний фільм! Хорошу справу робить Лілія Рубан.

  • @user-kd8qk9eh2l
    @user-kd8qk9eh2l Рік тому +2

    Дякую за огляд міста

  • @TelewizjaATV
    @TelewizjaATV 2 роки тому +4

    :) super materiał, bardzi ciekawy i piękny ! Pozdrowienia z Warszawy /Poland/

  • @user-we2xc7si6v
    @user-we2xc7si6v 2 роки тому +1

    Прекрасно, що є хоч така презентація міста! Але, дорогі мої фастівчани, пора б , якщо ми любимо, а нам є чим пишатися, не кидатися, не задовольнятися "блюдом", що пропонують, а робити презентаційні, і не тільки, фільми про наші місто і край, власними силами, базуючись на сучасних технологіях - глибокими, яскравими, професійними, динамічними, інформаційно і емоційно наступальними, вражаючими і захоплюючими, на рівні давно існуючих практик. Вийти за рамки досягнутого в Україні, подивитися, як подають музейні цінності наші сусіди, досягнення документалістів сходу, заходу... Фільм просякнутий невиліковним провінціоналізмом, самолюбованням, примітивізмом...
    Знаю, що викличу незадоволення... засудження... Це так легко виплеснути! Значно складніше невпинно піднімати ВЛАСНИЙ СВІТОГЛЯД, ОБІЗНАНІСТЬ, сприйняття світу, мати волю і здатність відповідати на виклики часу, бути на рівні його вимог, запитів, потреб, завдань... Переконати владу у необхідності розробки відповідних цільових програм (не хлібом єдиним) віднаходити необхідні для цього кошти, залучати фахівців, меценатів... Запитайте себе: переглянувни цей фільм, у Ваших дітей, онуків він збудить бажання привезти в місто (район). хоча б на екскурсію друзів, жити в ньому... працювати. Чи є в місті відповідні, які взмозі фахово, на найвищому рівні, продемонструвати історію і сучасність міста, про його цікавих особистостей, в цілому і окремо... Служби... (які, до речі, копійчані., але отримують таки кошти). Цікаво, що найвищий рівень презентації міста у фільмі виконала аж провідний спеціаліст- працівниця відділу культури, працівниця державної служби - адміністрації громади. Було б добре передати цей фільм на зберігання до Центрального державного кінофотофоноархіву уакраїни ім.Г.С. Пшеничного, але соромно за недолугість цього відеодокументального виплеску його організаторів та місцян, Відеострічку в якій відчувається щирий ентузіазм дійових осіб, небайдужість, любов до місця проживання та одночасно безсилля і безпорадність, щось вдіяти, особливо розрізнено, самотужки. Мені видаєтся, у нас, на три місцянина - чотири гетьмана краєзнавчого руху..., але жодного державника...
    Кількість перегляду фільму, я так бачу, зашкалює...
    Коментарів, через край...
    Думок і пропозицій - нуль
    Найбільша користь, як свідчить коментар Юрія Ковтуненка6 "А кава з сиром супер візьму на озброєння !!!". Я б додав - радість тим людям, які скромно працюють на ниві краєзнавства і хоч хтось, цією зйомкою, крім дат і ювілеїв, звернув на них увагу, надав слово, надихнув...
    Хтось у відповідь закине, а сам щось зробив... Бери і роби...Так, як історик і педагог дещо накоїв.... і прагну не тояти осторонь, у т.ч. і в рідному місті. Ну хоч , приміром, не балакав, не мітингував, не закликав, а ініціював закладення і будівництво у центрі міста православного храму, бані якого височать нині напроти палацу культури. Привіз до нього Патріарха Філарета, отримав його благословіння, "запалив" ідеєю тодішнього мера, шановну Оксану Миколаївну Власенко, разом визначали місце будівництва, став одним із перших парафіян, обрав, із випускників Київської духовної академій УПЦ КП, першого її настоятеля - високоосвіченого, високодуховного, енергійного, прекрасного ритора та комунікатора, високого виховання, із родини священства, о. Миколу Салабая.
    Заохотив Патріарха на пошук мецената. Він до багатьох звертався, звернувся й до лідера партії "Батьківщина", яка не змогла відмовити Святійшому. Ми тоді переборювали всі перепони, які повставали на шляху реалізації проекту. Для особистого кураторства будівництвом, порушив перед Патріархом клопотання про призначення благочинним Фастівських приходів, блискучого організатора церковного управління, богослова та служителя церкви, настоятеля Свято-Володимирівського Патріаршого собору у м.Києві протоієрея о. Бориса (Табачека).
    У добобку є ще дещо. Мова не про це.
    Про стан гуманітарної аури фастівщини, місце кожного, від обраного народом лідера громади, до 50 тисячного її мешканця, у забезпеченні високого духовного рівня та громадянського гарту першої чверті ХХІ ст., наших сучасників, дітей, онуків, майбутніх поколінь, яким судилося жити на цій прекрасній землі...
    Григорій Сковорода писав: «Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе». Якщо історія нічому не навчає, вона карає..
    З належною шаною проф. Володимир ЛЯХОЦЬКИЙ

  • @Kruhlyk-cruise
    @Kruhlyk-cruise Рік тому

    Щось про садибу генерала Герасимова в парку "Молодіжний" ніде немає інформації.

  • @reytopusall350
    @reytopusall350 Рік тому +1

    Я тут живу

  • @tatyanaivanenko6814
    @tatyanaivanenko6814 2 роки тому +3

    Вам дякує фастівчанка.Тримайтесь.Слава Україні.

  • @user-yi3qo7gp5o
    @user-yi3qo7gp5o Рік тому

    А про резню поляков тоже не говорили? Или я опять что то пропустила?

  • @user-yi3qo7gp5o
    @user-yi3qo7gp5o Рік тому +1

    Про убийство евреев в Фастово не говорилось? Или я что то пропустила?

  • @sasgule8261
    @sasgule8261 Рік тому +1

    чиста вода))) дууже чиста вода в унаві)))

  • @user-qb3mo8oh4q
    @user-qb3mo8oh4q Рік тому

    Через колір рубашки ведучої, відчуття що зараз підійде перевіряти квиток на потяг в мене

  • @user-qb3mo8oh4q
    @user-qb3mo8oh4q Рік тому

    Якщо в унаві чиста вода, тоді у ведучої рівні зуби

  • @V.Ostrowska
    @V.Ostrowska Рік тому

    Вообще-то соколовцы которых вы называет героями, убивали людей в Фастово и вырезали более 1000 евреев, почему нет рассказа о этой трагической истории Фастово.

    • @user-ur4df5yf5n
      @user-ur4df5yf5n 10 місяців тому

      Фастов, а не фастов о. И кто кого вырезал?

    • @V.Ostrowska
      @V.Ostrowska 10 місяців тому

      @@user-ur4df5yf5n какая хуй разница, хоть Хвастов (Chwastów), поинтересуйтесь немного историей узнаете много интересного