Dziś "odkryłem" Pana na kanale Pana Jana Piątkiewicza. Bardzo fajnie się Pana ogląda, że o cennej wiedzy już nie wspomnę. :) . Pozdrawiam serdecznie i do następnego materiału. Oczywiście subik i łapeczka poleciały.
Świetnie, sam uważam, ze jeżeli mamy miejsce i siły, aby wozić pełne zele i batony całe to i nie zaszkodzi nam przywiezienie do mety papierka bądź pustego bidonu. Choć z bidonem pustym to jeżeli jest możliwość to wyrzucam najczęściej do dzieci kibicujących przy trasie bo doskonale pamietam, kiedy byłem dzieckiem i złapałem bidon jaka to była radość. Nie mogłem później spać cała noc z ekscytacji, a bidon stał na szafce niczym moje trofeum. 😊
W badaniach dowiedziono, ze nie trzeba robic wyplukania glikogenu miesniowego przed ladowaniem. Efekt jest dokladnie taki sam, czy sie wyplucze, czy nie, natomiast bez wyplukania ma ta korzysc, ze treningi nie sa tak nieprzyjemne. Warto tez dodac, ze na treningi z duza intensywnoscia weglowodany powinny byc mieszanina glukozy i fruktozy w proporcji 3:2, (i dobrze by zawieraly kofeine, bo ta polepsza reabsorbcje glikogenu miesniowego), dlatego trzeba sprawdzac sklad zeli i batonow, bo bywaja takie, ktore maja sama glukoze, lub w formie maltodextryny. Zele i batony weglowodanowe nalezy popijac woda, bo inaczej beda wyciagac wode z komorek miesniowych do zoladka. Bardzo dobrze sprawdza sie roztwor izotoniczny zwyklego cukru stolowego i wody. Tam co prawda jest stosunek glukozy do fruktozy 1:1, ale w np. zelach SiS Beta Fuel jest 1:0.8, czyli prawie tyle samo, co w praktyce zadnej roznicy nie zrobi. Owoce sa ok, ale powinno sie unikac tych ktore zawieraja fruktany czyli jablka, gruszki, wisnie, sliwki. Najlepsze sa cytrusy.
Faktycznie, najnowsze badania pokazują, że nie ma potrzeby całkowitego wypłukiwania glikogenu, lecz trening low carb pozwala też na tzw. naukę organizmu korzystania z tłuszczu jako źródła energii, lecz w takim wypadku trening odbywa się na bardzo niskiej intensywności. Co do stosunku cukrów to oczywiście staramy się tak dobierać to podczas wyścigu, aby wykorzystać maksymalnie możliwości jakie może przyswoić nasz żołądek, ale podane przez Pana proporcje nie do końca są poprawne. Najlepszym stosunkiem glukozy do fruktozy jest 2:1 (2 glukozy : 1 fruktozy) - tak pokazują badania i tego się trzymam oraz takie są zalecenia dietetyka pracującego z drużyną World Tourową. Są przypadki zawodników, którzy muszą jeszcze zmniejszyć ilość fruktozy bo nie są w stanie nawet takiej ilości strawić podczas wysokiego wysiłku i przy dostarczaniu 120gr węgli na godzinę. Taki napój na wyścig, czy trening można zrobić sobie samemu kupując osobno fruktozę, glukozę oraz maltodekstryne.
@@michalpalutavlog No wlasnie w swietle najnowszych badan wynika, ze trening na zubozonym glikogenie miesniowym u wyczynowcow nie poprawia wydajnosci wytrzymalosciowej. Jest meta analiza z maja 2021, ktora ukazala sie w Journal of the International Society of Sports Nutrition, gdzie nie doszukano sie efektow w 7 badaniach, a w pozostalych 2 efekt byl, ale nie wykluczono, ze mogly byc efektem zmniejszonej wagi ciala na skutek mniejszej ilosci samego glikogenu jak i wody, ktora normalnie wiaze, jak i superkompensacji glikogenu miesniowego po jego calkowitym uzupelnieniu juz po treningu na zubozonym. Ogolny wniosek byl, ze nie ma sensu go stosowac. Natomiast wskazano, ze taki trening moze sie wiazac z cala lista powaznych zagrozen dla zdrowia. Trzeba tez rozgraniczyc, ze zawodowcy maja dostep do dietetykow sportowych, lekarzy i trenerow, ktorzy doglebnie rozumieja, a przynajmniej powinni, jak funcjonuje ludzki organizm i sa na biezaco z publikowanymi badaniami w ich dziedzinie, do ktorych amatorzy dostepu nie maja, a czesto bezmyslnie probuja nasladpwac protokoly, ktorymi dziela sie ich idole w mediach spolecznosciowych w materialach typu "what I eat in a day" itp. Fasted training jezeli juz to sa zaawansowane strategie, ktore zostawil bym tym ktorzy za sciganie sie na rowerze maja placone.
Dzięki za interesujący film z cennymi wskazówkami. P.S. Moje treningi zazwyczaj nie przekraczają 2 godzin i nie zabieram na nie jedzenia, a tylko izotoniki. Jakoś daję radę, może dlatego, że mam jeszcze spore zapasy energii w tkance tłuszczowej 😜 Pozdrawiam
@@michalpalutavlog wybacz mi ale jestem zwolennikiem maturalnych pokarmów i uczulony na reklamowanie środków które po latach wyjdą bokiem 🥳 ale rozumiem że by nie było programu bez sponsora 👊uprawiam sport wiele dyscyplin od ponad 40lat i coś już w życiu widziałem 🤔
każdy ma inną przemianę - ja bez śniadania potrafiłem wygrać w mtb - najważniejsze było dla mnie wystarczająca ilość picia - a jadłem dopiero pod sam wieczór po wyścigu... W zasadzie jak jeździłem z ludźmi to irytował mnie ich spadek mocy przez brak jedzenia - beznadzieja totalna - co oni by zrobili w czasie wojny jak by naprawdę trzeba było uciekać o własnych siłach bez jedzenia ze 200-300km?
ale fajny merytoryczny odcinek! Chętnie zobaczę podobny dot. odżywania przy treningach o niskiej intensywności. Czy podczas 3-4 jazdy w drugiej strefie należy spożywać węglowodany? Czy tego typu treningi można robić na czczo?
@@michalpalutavlog tyczy się to również osób które dopiero co budują swoją bazę tlenową w oparciu o energetykę tłuszczową? Czy jazda 3h w S2 bez jakiegokolwiek zasilania kaloriami prowadzi do poprawy wydolności w tej strefie?
Ostatnio super mi sie jechało na krówkach :D, tak na cukierkach krówkach. Zastanawiam się czy to jakiś zbieg okoliczności czy może coś w tym jest? ;) Co powiesz na takie węgle w czasie jazdy, zamiast, np. żeli?? ;)
W zależności od materiału koszulki, ale najczęściej jest elastyczny bardzo i pozwala upakować dużo. Na treningi jeszcze wchodzi kurtka cienka wiatrówka bądź kamizelka.
Dwa bidony na 5h? Mam nadzieję że tankowałeś po drodze. Nawet jeśli to wielkie bidony 1L to nadal nie dużo. Osobiście wlewam 750 na godzinę. Sporo jem i nawet bez sikania wracam lżejszy po treningu. 30gram na bidon Izo plus banany, ciasteczka zbożowe z czoko.
Przy takim treningu trzymam się minimum 0.5l na godzinę, ale przy intensywnych jednostkach jest to więcej. Latem 2 bidony 0.7 są już puste po 1h20' :) Ciasteczka zbożowe są super, też czasami je robię :) z bananem i dodatkiem masła orzechowego
Czy na tego typu dłuższych jazdach używasz i pakujesz jedzenie do torby na kierownice czy wszystko wozisz w kieszeniach ? Bo ja jak prawdziwy kolarz nie przepadam za jazdą z tego typu torbami ale nie ukrywam że przy jazdach powyżej 4 lub 5h ciężko jest to pomieścić i zastanawiam się nad torbą na kierownice . Pozdro!
Zależy ile godzin jeździsz. Bo zawodowcy jeżdżą w wyścigach, treningi są na wysokiej intensywności i do 5h. Nie ma takich po 7, 8 i kilkanaście godzin, bo tam tempo już nie może być wysokie. Wtedy dopiero jedzenie jest sztuką…
A ścigając się zawodowo właśnie tak się odżywiam;) co do łączenia intensywności z wytrzymałością to zdarzają się również treningi 6 godzinne z intensywnością :) choc większość opiera się o 3-5h
Jak jest możliwość to wolę dobry obiad, a na szybko uzupełnić białko mogę serkiem wiejskim albo SKYRem. Najczęściej na wyścigu (tuż po) wjeżdża reco (whey+carb)
Cześć. A przy krótszych treningach np max 1,5h ale intensywnych - np FTP, siła, sprinty? Gdzie 2h przed treningiem jadło się posiłek. Też w połowie treningu żel lub coś?
Jak najbardziej. W takim wypadku nie trzeba az takiej ilości węgli, ale myśle, ze 60-70/h ćwiczeń na pewno pozwoli wykonać trening w wyższej jakości pracy organizmu. Ja przy treningach 2h o dużej intensywności zabieram tylko żele.
@@michalpalutavlog Ok. Dzięki za odp. Szczerze to tylko jechałem na 2x0.7 Izo. Nie czułem poprostu potrzeby jedzenia, a zaraz po stosowałem jakiś after lub szejk białkowo owocowy. Cóż - trzeba zmienić nawyki i spr jak to wyjdzie w praniu.
Nie mam problemów, wiem jakie są limity tolerancji mojego żołądka. I spożywanie takiej ilości podczas wyścigu musi być najpierw sprawdzone i wytrenowane podczas treningów zanim zostanie wdrożone podczas zawodów.
Też jestem ciekaw, bo mało w necie informacji stricte w tym temacie, lecz podejrzewam, że od tego pana raczej się nie dowiemy(z całym szacunkiem), bo nie słyszałem, żeby zawodnicy pro jechali na tłuszczach. A szkoda.
@@steaveo3354 za to słyszałem o zawodnikach zawodów iron man że coraz częściej czerpią energię z ketonow dzięki temu nie muszą bez przerwy objadac się cukrem
@@jedenznich6680 Jestem w stanie w to uwierzyć, patrząc po sobie(jestem totalnym amatorem). Będąc od 3 miesięcy na keto, jak już organizm jako tako się zaadoptował, to np. po zjedzeniu golonki czuję się jakbym dodatkowo wypił do niej kawę, gdzie znajomi na węglozie po ziemniakach ze schabowym mieli ochotę na dżemkę. Jestem w stanie(jak mam czas) zrobić 4h trening w 3 strefie(chyba z pięciu) tętna bez podjadania, nie łapiąc bomby, co mi się zdarzało na węglozie bez podjadania chociaż co godzinę. Póki co testuję na sobie i nikogo nie namawiam, choć momentami jest to dla mnie pozytywnie zaskakujące.
Nie będę się wypowiadał bo nie mam wiedzy, ale nie myślę, aby było to dobre, długofalowe rozwiązanie. Natomiast znam jednego zawodnika, który próbował diety keto w pro peletonie. Już się nie ściga, a jak się ścigał to z trudnością trzymał koło w peletonie nawet na płaskich etapach a po wyścigu nie miał siły butów ubrać.
Ironman, a kolarstwo szosowe to dwie skrajnie różne dyscypliny sportu. O ile w triathlonie na dystansie Ironman dieta oparta głównie na tłuszczach może się sprawdzić, to na szosie, XC czy przełaju nie ma na to szans.
Jestem bardzo zadowolony. Miałem okazję ścigać się na takim w CCC w 2019 oraz 2020 roku. Sztywny, komfortowy rower. Przy wyścigowym set upie poniżej 7kg.
Myślę, że ilościowo to ta dieta jest nie do przejedzenia przez przeciętnego człowieka, aczkolwiek jest to jedzenie raczej "czyste". Mam tu na myśli, że po treningu wjeżdża solidna porcja makaronu niżeli kebab :)
Proszę obejrzeć dokładnie film i tam widać oraz słychać ode mnie co dzieje się z papierkami. Tak samo podczas wyścigów rangi UCI, za wyrzucanie papierków na trasie poza wyznaczona strefą kary są bardzo wysokie.
A według mnie węgle to najbardziej kaloryczne paliwo = energia, i nikt mnie nie przekona, że keto czy inne wymysły dadzą mi tyle ile węglowodany. :) a to jakie węgle dostarczamy to już druga sprawa, bo fakt, węgle mogą być syfem :)
Dziś "odkryłem" Pana na kanale Pana Jana Piątkiewicza. Bardzo fajnie się Pana ogląda, że o cennej wiedzy już nie wspomnę. :) . Pozdrawiam serdecznie i do następnego materiału. Oczywiście subik i łapeczka poleciały.
Ja zawsze chowam do kieszeni i wyrzucam do śmietnika na trasie jak jest albo w domu pozdro 🚴
Świetnie, sam uważam, ze jeżeli mamy miejsce i siły, aby wozić pełne zele i batony całe to i nie zaszkodzi nam przywiezienie do mety papierka bądź pustego bidonu. Choć z bidonem pustym to jeżeli jest możliwość to wyrzucam najczęściej do dzieci kibicujących przy trasie bo doskonale pamietam, kiedy byłem dzieckiem i złapałem bidon jaka to była radość. Nie mogłem później spać cała noc z ekscytacji, a bidon stał na szafce niczym moje trofeum. 😊
W badaniach dowiedziono, ze nie trzeba robic wyplukania glikogenu miesniowego przed ladowaniem. Efekt jest dokladnie taki sam, czy sie wyplucze, czy nie, natomiast bez wyplukania ma ta korzysc, ze treningi nie sa tak nieprzyjemne.
Warto tez dodac, ze na treningi z duza intensywnoscia weglowodany powinny byc mieszanina glukozy i fruktozy w proporcji 3:2, (i dobrze by zawieraly kofeine, bo ta polepsza reabsorbcje glikogenu miesniowego), dlatego trzeba sprawdzac sklad zeli i batonow, bo bywaja takie, ktore maja sama glukoze, lub w formie maltodextryny. Zele i batony weglowodanowe nalezy popijac woda, bo inaczej beda wyciagac wode z komorek miesniowych do zoladka. Bardzo dobrze sprawdza sie roztwor izotoniczny zwyklego cukru stolowego i wody. Tam co prawda jest stosunek glukozy do fruktozy 1:1, ale w np. zelach SiS Beta Fuel jest 1:0.8, czyli prawie tyle samo, co w praktyce zadnej roznicy nie zrobi.
Owoce sa ok, ale powinno sie unikac tych ktore zawieraja fruktany czyli jablka, gruszki, wisnie, sliwki. Najlepsze sa cytrusy.
Faktycznie, najnowsze badania pokazują, że nie ma potrzeby całkowitego wypłukiwania glikogenu, lecz trening low carb pozwala też na tzw. naukę organizmu korzystania z tłuszczu jako źródła energii, lecz w takim wypadku trening odbywa się na bardzo niskiej intensywności.
Co do stosunku cukrów to oczywiście staramy się tak dobierać to podczas wyścigu, aby wykorzystać maksymalnie możliwości jakie może przyswoić nasz żołądek, ale podane przez Pana proporcje nie do końca są poprawne.
Najlepszym stosunkiem glukozy do fruktozy jest 2:1 (2 glukozy : 1 fruktozy) - tak pokazują badania i tego się trzymam oraz takie są zalecenia dietetyka pracującego z drużyną World Tourową.
Są przypadki zawodników, którzy muszą jeszcze zmniejszyć ilość fruktozy bo nie są w stanie nawet takiej ilości strawić podczas wysokiego wysiłku i przy dostarczaniu 120gr węgli na godzinę.
Taki napój na wyścig, czy trening można zrobić sobie samemu kupując osobno fruktozę, glukozę oraz maltodekstryne.
@@michalpalutavlog No wlasnie w swietle najnowszych badan wynika, ze trening na zubozonym glikogenie miesniowym u wyczynowcow nie poprawia wydajnosci wytrzymalosciowej. Jest meta analiza z maja 2021, ktora ukazala sie w Journal of the International Society of Sports Nutrition, gdzie nie doszukano sie efektow w 7 badaniach, a w pozostalych 2 efekt byl, ale nie wykluczono, ze mogly byc efektem zmniejszonej wagi ciala na skutek mniejszej ilosci samego glikogenu jak i wody, ktora normalnie wiaze, jak i superkompensacji glikogenu miesniowego po jego calkowitym uzupelnieniu juz po treningu na zubozonym. Ogolny wniosek byl, ze nie ma sensu go stosowac. Natomiast wskazano, ze taki trening moze sie wiazac z cala lista powaznych zagrozen dla zdrowia. Trzeba tez rozgraniczyc, ze zawodowcy maja dostep do dietetykow sportowych, lekarzy i trenerow, ktorzy doglebnie rozumieja, a przynajmniej powinni, jak funcjonuje ludzki organizm i sa na biezaco z publikowanymi badaniami w ich dziedzinie, do ktorych amatorzy dostepu nie maja, a czesto bezmyslnie probuja nasladpwac protokoly, ktorymi dziela sie ich idole w mediach spolecznosciowych w materialach typu "what I eat in a day" itp. Fasted training jezeli juz to sa zaawansowane strategie, ktore zostawil bym tym ktorzy za sciganie sie na rowerze maja placone.
@@82vitt kontynuowanie rozmowy nie ma sensu, jeżeli edytuje Pan wcześniejsze komentarze.
Pozdrawiam!
super porady ! moj odwieczny blad zaczynam jesc jak jest juz za pozno :P
Dobrze się słucha gościa, który nie kaleczy języka polskiego. To nie jest normą na YT.
Pozdrawiam 👍
Dzięki za interesujący film z cennymi wskazówkami. P.S. Moje treningi zazwyczaj nie przekraczają 2 godzin i nie zabieram na nie jedzenia, a tylko izotoniki. Jakoś daję radę, może dlatego, że mam jeszcze spore zapasy energii w tkance tłuszczowej 😜 Pozdrawiam
Mega, masz talent by nagrywać..... trzymam kciuki za rozwój kanału
Dramat 👎 chce widzieć karte badań po 15latach
@@piotrekrucinski8765 jak narazie po 17 latach treningu wszystko dobrze Panie doktorze:) jedynie trochę blizn od szlifów po asfalcie 😊
@@piotrekrucinski8765 uwielbiam ludzi, którzy rzucają jedno słowo, czy to pozytywne, czy negatywne, negując wszystko, bez żadnych argumentów!
@@mszymkowski argumentów mam setki na to że co przetworzone jest martwe
@@michalpalutavlog wybacz mi ale jestem zwolennikiem maturalnych pokarmów i uczulony na reklamowanie środków które po latach wyjdą bokiem 🥳 ale rozumiem że by nie było programu bez sponsora 👊uprawiam sport wiele dyscyplin od ponad 40lat i coś już w życiu widziałem 🤔
Fajnie ze trafiłem na Twój kanał fk9ncu praktyk zawodowy a noe tylko tomeorie lubisz którzy widsieli zawodowców
Fajnie ze nagrywasz 💪 oby tak dalej👌
Dzięki za rady
każdy ma inną przemianę - ja bez śniadania potrafiłem wygrać w mtb - najważniejsze było dla mnie wystarczająca ilość picia - a jadłem dopiero pod sam wieczór po wyścigu... W zasadzie jak jeździłem z ludźmi to irytował mnie ich spadek mocy przez brak jedzenia - beznadzieja totalna - co oni by zrobili w czasie wojny jak by naprawdę trzeba było uciekać o własnych siłach bez jedzenia ze 200-300km?
Ciekawy odcinek 😄
ale fajny merytoryczny odcinek! Chętnie zobaczę podobny dot. odżywania przy treningach o niskiej intensywności. Czy podczas 3-4 jazdy w drugiej strefie należy spożywać węglowodany? Czy tego typu treningi można robić na czczo?
Nawet przy niskiej intensywności spożywamy węglowodany, lecz w mniejszych ilościach.
4h wytrzymałości w niskiej intensywności (Z2) to 50-60gr węgli/h
@@michalpalutavlog tyczy się to również osób które dopiero co budują swoją bazę tlenową w oparciu o energetykę tłuszczową? Czy jazda 3h w S2 bez jakiegokolwiek zasilania kaloriami prowadzi do poprawy wydolności w tej strefie?
Michał fajny kanał :-)
Fajny kanał.
A dodanie miodu do bidonów, np z sokiem z cytryny i szczyptą soli to będzie to dobrym źródłem węgli podczas treningu?
0:10 też pozdrawiam😂
Ostatnio super mi sie jechało na krówkach :D, tak na cukierkach krówkach. Zastanawiam się czy to jakiś zbieg okoliczności czy może coś w tym jest? ;) Co powiesz na takie węgle w czasie jazdy, zamiast, np. żeli?? ;)
Samo zdrowie
4 zele 4 batony, cynamonki pewnie cos jeszcze, kuuuurde że to kieszenie pomieszczą ;)
W zależności od materiału koszulki, ale najczęściej jest elastyczny bardzo i pozwala upakować dużo. Na treningi jeszcze wchodzi kurtka cienka wiatrówka bądź kamizelka.
Tylko wkurza mnie brak kultury i wyrzucanie papierków na trasie.
Mnie tez wkurza :)
Dwa bidony na 5h? Mam nadzieję że tankowałeś po drodze. Nawet jeśli to wielkie bidony 1L to nadal nie dużo. Osobiście wlewam 750 na godzinę. Sporo jem i nawet bez sikania wracam lżejszy po treningu. 30gram na bidon Izo plus banany, ciasteczka zbożowe z czoko.
Przy takim treningu trzymam się minimum 0.5l na godzinę, ale przy intensywnych jednostkach jest to więcej.
Latem 2 bidony 0.7 są już puste po 1h20'
:)
Ciasteczka zbożowe są super, też czasami je robię :) z bananem i dodatkiem masła orzechowego
Czy na tego typu dłuższych jazdach używasz i pakujesz jedzenie do torby na kierownice czy wszystko wozisz w kieszeniach ? Bo ja jak prawdziwy kolarz nie przepadam za jazdą z tego typu torbami ale nie ukrywam że przy jazdach powyżej 4 lub 5h ciężko jest to pomieścić i zastanawiam się nad torbą na kierownice . Pozdro!
Zależy ile godzin jeździsz. Bo zawodowcy jeżdżą w wyścigach, treningi są na wysokiej intensywności i do 5h. Nie ma takich po 7, 8 i kilkanaście godzin, bo tam tempo już nie może być wysokie. Wtedy dopiero jedzenie jest sztuką…
A ścigając się zawodowo właśnie tak się odżywiam;) co do łączenia intensywności z wytrzymałością to zdarzają się również treningi 6 godzinne z intensywnością :) choc większość opiera się o 3-5h
@@michalpalutavlog to zawodowcy nie wiedzą jak trenować pod kątem długich turystycznych jazd po kilkanaście godzin
@@antonikocikowski7189 ale my nie trenujemy pod kątem turystycznych jazd.
Super film :) Po treningu wchodzi białko czy recovery?
A glutation? Biotad Plus dla mnie to ogień💪💪💪
Jak jest możliwość to wolę dobry obiad, a na szybko uzupełnić białko mogę serkiem wiejskim albo SKYRem.
Najczęściej na wyścigu (tuż po) wjeżdża reco (whey+carb)
Cześć. A przy krótszych treningach np max 1,5h ale intensywnych - np FTP, siła, sprinty? Gdzie 2h przed treningiem jadło się posiłek. Też w połowie treningu żel lub coś?
Jak najbardziej. W takim wypadku nie trzeba az takiej ilości węgli, ale myśle, ze 60-70/h ćwiczeń na pewno pozwoli wykonać trening w wyższej jakości pracy organizmu. Ja przy treningach 2h o dużej intensywności zabieram tylko żele.
@@michalpalutavlog Ok. Dzięki za odp. Szczerze to tylko jechałem na 2x0.7 Izo. Nie czułem poprostu potrzeby jedzenia, a zaraz po stosowałem jakiś after lub szejk białkowo owocowy. Cóż - trzeba zmienić nawyki i spr jak to wyjdzie w praniu.
@@methos_6 Efekt pojawi się następnego dnia, jeżeli też będzie intensywny trening do wykonania.
A po takiej ilości żeli nie masz problemów z żołądkiem? Czy może taką odporność też trzeba wytrenować?
Nie mam problemów, wiem jakie są limity tolerancji mojego żołądka.
I spożywanie takiej ilości podczas wyścigu musi być najpierw sprawdzone i wytrenowane podczas treningów zanim zostanie wdrożone podczas zawodów.
Energia naszego ciała lubi porządek koło siebie nie ma POZADKU NIE MA ENERGII. a nie papier do rowu !!!
A kto wyrzucił papier do rowu?
A co jedzą kolarze którzy są na LCHF albo keto? Wszyscy kolarze są na węglozie?
Też jestem ciekaw, bo mało w necie informacji stricte w tym temacie, lecz podejrzewam, że od tego pana raczej się nie dowiemy(z całym szacunkiem), bo nie słyszałem, żeby zawodnicy pro jechali na tłuszczach. A szkoda.
@@steaveo3354 za to słyszałem o zawodnikach zawodów iron man że coraz częściej czerpią energię z ketonow dzięki temu nie muszą bez przerwy objadac się cukrem
@@jedenznich6680 Jestem w stanie w to uwierzyć, patrząc po sobie(jestem totalnym amatorem). Będąc od 3 miesięcy na keto, jak już organizm jako tako się zaadoptował, to np. po zjedzeniu golonki czuję się jakbym dodatkowo wypił do niej kawę, gdzie znajomi na węglozie po ziemniakach ze schabowym mieli ochotę na dżemkę. Jestem w stanie(jak mam czas) zrobić 4h trening w 3 strefie(chyba z pięciu) tętna bez podjadania, nie łapiąc bomby, co mi się zdarzało na węglozie bez podjadania chociaż co godzinę. Póki co testuję na sobie i nikogo nie namawiam, choć momentami jest to dla mnie pozytywnie zaskakujące.
Nie będę się wypowiadał bo nie mam wiedzy, ale nie myślę, aby było to dobre, długofalowe rozwiązanie.
Natomiast znam jednego zawodnika, który próbował diety keto w pro peletonie.
Już się nie ściga, a jak się ścigał to z trudnością trzymał koło w peletonie nawet na płaskich etapach a po wyścigu nie miał siły butów ubrać.
Ironman, a kolarstwo szosowe to dwie skrajnie różne dyscypliny sportu. O ile w triathlonie na dystansie Ironman dieta oparta głównie na tłuszczach może się sprawdzić, to na szosie, XC czy przełaju nie ma na to szans.
Jakie widoki super, gdzie to?
Ulubiona góra treningowa w Hiszpanii Alberto Contadora czyli słynne Vall d'Ebo tylko od drugiej strony - od gór.
@@michalpalutavlog Wielkie dzięki za odpowiedź!
A gdzie to jest.
Cześć, jak ten gisnt tcr twoim zdaniem?
Jestem bardzo zadowolony. Miałem okazję ścigać się na takim w CCC w 2019 oraz 2020 roku.
Sztywny, komfortowy rower.
Przy wyścigowym set upie poniżej 7kg.
Na jakiej maszynie jezdzisz? Jaki to model? :)
Giant TCR Advanced PRO Disc :)
patrzac na nich to nie jedza nic :) dieta jak dla anemika :) jak mi to kiedys babcia mowila dziecko na drodze cie kiedys wiatr zdmuchnie hehe
Myślę, że ilościowo to ta dieta jest nie do przejedzenia przez przeciętnego człowieka, aczkolwiek jest to jedzenie raczej "czyste". Mam tu na myśli, że po treningu wjeżdża solidna porcja makaronu niżeli kebab :)
A papierki fruu na droge, pobocze?
Proszę obejrzeć dokładnie film i tam widać oraz słychać ode mnie co dzieje się z papierkami.
Tak samo podczas wyścigów rangi UCI, za wyrzucanie papierków na trasie poza wyznaczona strefą kary są bardzo wysokie.
prawidlowo trzeba zaznaczyc ze ktos tu byl :D
Bułkę z bananem 😊
Węgle to syf.
A według mnie węgle to najbardziej kaloryczne paliwo = energia, i nikt mnie nie przekona, że keto czy inne wymysły dadzą mi tyle ile węglowodany. :) a to jakie węgle dostarczamy to już druga sprawa, bo fakt, węgle mogą być syfem :)