Ökumenikus imahét 2023 | Országos megnyitó istentisztelet

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 15 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 2

  • @ii.gondolkodo3169
    @ii.gondolkodo3169 Рік тому

    Az ökumenizmus problémája
    Amikor az Újszövetségben az egységről olvasunk, mit látunk? Vegyünk szemügyre néhány pontot:
    Az egység, amelyért Jézus imádkozott, azon az igén alapult, amelyet az apostolai tanítanak majd (János 17:20-21).
    Az üzenet, amelyet az apostolok tanítottak, "a világnak" szólt (Márk 16:15), és arra kellett tanítaniuk a tanítványokat, hogy "tartsák meg mindazt, amit [Krisztus] parancsolt" (Máté 28:20).
    Amit az apostolok tanítottak a tanítványoknak, az ugyanaz volt "mindenütt, minden gyülekezetben" (1Korinthus 4:17). A gyülekezetek tagjainak "egyet kellett érteniük", és "azonos gondolkodásúaknak" és "azonos ítéletűeknek" kellett lenniük (1Korinthus 1:10).
    Az apostolok által tanított testvéreknek - mint például Timóteusnak - azt mondták, hogy "tartsák meg az egészséges beszédek mércéjét, amelyet [az apostoloktól] hallottak" (2Timóteus 1:13). Ugyanezt az üzenetet adják tovább egyik nemzedékről a másikra (2Timóteus 2:2).
    Aki "nem marad meg Krisztus tanításában", az "nem lesz Istené" (2Jn 9), ami azt jelenti, hogy elveszíti az Istennel való közösségét. A keresztényeknek azt mondták, hogy "ne fogadják be" az ilyen hamis tanítókat, különben bűnösek lesznek, mert részt vesznek "gonosz tetteikben" (2Jn 10-11).
    Azokat, akik "az apostolok tanításával ellentétes" üzenetet tanítanának, meg kellett jelölni és el kellett kerülni (Róma 16:17).
    Azokat, akik nem az apostolok által átadott hagyományok szerint járnak, szintén kerülni kellett (2Thesszalonika 3:6).
    Ezt a listát még sok más szöveggel is kiegészíthetnénk, de ezek elegendőek ahhoz, hogy megértsük, mi a bibliai egység és mi nem az. Összeegyeztethető-e az ökumenizmus modern fogalma a fenti elvekkel? Nem!
    Ahelyett, hogy az apostolok által tanított igén alapulna, az ökumenizmus csak úgy lehetséges, ha figyelmen kívül hagyunk bizonyos, az Újszövetségben található részeket.
    Ahelyett, hogy Krisztus parancsai minden emberre mindenhol érvényesek lennének, az ökumenizmus azt állítja, hogy különböző normák vonatkoznak a különböző emberekre.
    Míg az apostolok minden egyházban ugyanazt tanították, az ökumenizmus elfogadja, hogy minden egyház más-más dolgokat tanít.
    Ahelyett, hogy nemzedékről nemzedékre ugyanazt tanítanák, mint az apostolok, az ökumenizmus hívei megtűrnek minden új tanítást, amit az emberek hirdetni akarnak.
    Ahelyett, hogy Krisztus tanításában maradnának, hogy megőrizzék a közösséget az Úrral és egymással, az ökumenizmus arra törekszik, hogy megőrizzék a közösséget egymással még akkor is, ha egyesek túllépnek Krisztus tanításán.
    Bár Pál azt mondta, hogy azokat, akik más tanítást tanítanak, meg kell jelölni és kerülni kell, az ökumenizmus azt mondja, hogy azokat, akik más tanítást tanítanak, üdvözölni és elfogadni kell.
    Bár Pál azt tanította, hogy azokat, akik nem tartják meg a jóváhagyott apostoli hagyományokat, kerülni kell, az ökumenizmus azt tanítja, hogy ki kell terjesztenünk a közösséget azokra, akik elutasítják az apostolok által átadott hagyományokat.
    Következtetés
    Az ökumenizmus nem az az egység, amelyet az Újszövetség leír. Valójában ez az a fajta egység, amelytől az apostolok többször is figyelmeztettek írásaikban. Ahelyett, hogy azt gondolnánk, hogy bárkit és mindenkit el kell fogadnunk, függetlenül a különbözőségeinktől, inkább "egy lélekkel... lélekben egyesültnek" kell lennünk (Filippi 2:2); majd "szorgalmasan meg kell őriznünk a Lélek egységét a békesség kötelékében" (Efézus 4:3).
    Forrás: plainbibleteaching.com/2023/02/15/the-problem-with-ecumenism/

  • @feherhermelin
    @feherhermelin Рік тому +1

    Istennek kell engedelmeskedni, nem embereknek- igy van megírva.
    Felesleges ez a megalázkodás mindaddig, amig a katolikusok azt tanitják, a pápa Isten fõldi helytartója.
    Arra kellene figyelni, melyet Jézus utolsó parancsként adott: "Menjetek el, és tegyetek tanítványokká minden embereket, megkeresztelvén ôket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében. / Máté ev. 28: 18-20/
    Tehát elôbb tanítvánnyá tenni és hitre jutása után megkeresztelni, bemeríteni, mint Jézus is tette ezt keresztelõ János által nekûnk példát adva ebben is.