Czym się kierować przy zakupie skrzypiec (henglewscy.com.pl)

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 5 лип 2020
  • Szanowni Państwo!
    W dzisiejszym odcinku Szefowa firmy Nell Henglewska opowie Państwu: Czym się kierować przy zakupie skrzypiec?
    Film ten kierujemy przede wszystkim do rodziców, których dzieci od września będą rozpoczynać przygodę z instrumentem jakim są skrzypce.
    Należy wspomnieć, że skrzypce dzielą się na:
    - fabryczne,
    - manufakturowe,
    - lutnicze: mistrzowskie oraz koncertowe.
    Przy wyborze instrumentu jedną z najistotniejszych kwestii jest wiek dziecka, a także dobór rozmiaru instrumentu, na jakim dziecko będzie grało. Rozmiary skrzypiec rozciągają się od 1/64 do 4/4.
    Skupimy się na omawianiu skrzypiec fabrycznych.
    Nie zawsze kierowanie się niskim budżetem jest słuszne. Taki zakup skutkować może częstymi wizytami u lutnika z uwagi na nieprzygotowany do gry instrument, a w związku z tym - tworzą się dodatkowe nieprzewidziane koszty.
    Zawsze zachęcamy rodziców do odwiedzenia nas, jeśli jest taka możliwość, z nauczycielem od instrumentu w celu dobrania idealnego instrumentu. Nie ma wątpliwości, że instrument dobrany przed nauczyciela/osobę doradzającą jest instrumentem najlepszym, jednakże czy jest to właściwy instrument dla dziecka? Dziecko poszukuje instrumentu, z którym mogłoby nawiązać więź - pasujący kolor, ciekawe brzmienie ulubionej melodii z bajki…
    W naszej opinii zakup najtańszego instrumentu nie jest dobrym pomysłem - przy poszukiwaniu instrumentu już w rozmiarze 4/4, dźwięk instrumentu konfrontowany jest z jednym jedynym dźwiękiem skrzypiec, które już ma. Bardzo dobrym sposobem w edukacji muzycznej dzieci jest to, gdy dziecko gra wraz z nauczycielem. Wtedy dziecko ma możliwość wsłuchania się w dźwięk lepszego instrumentu.
    Poprzez taki zabieg dziecko próbuje uzyskać barwę zbliżoną do instrumentu na którym gra nauczyciel, lecz jest to niemożliwe do zrealizowania (konfrontacja najtańszego instrumentu fabrycznego z instrumentem lutniczym), dlatego ważne jest by od początku kształtować świadomość muzyczną dziecka poprzez zakup lepszego instrumentu.
    Przy doborze instrumentu należy również pamiętać o dopasowaniu podpórki (żeberka/szyny). Najlepsza podpórka nie oznacza najlepszego wyboru dla Państwa dziecka. Przy spotkaniu indywidualnie dobieramy pod Państwa dziecko podpórkę oraz podbródek, by dziecko czerpało radość z gry na instrumencie bez niepotrzebnych kontuzji oraz tworzenia wad postawy uniemożliwiających prawidłowe granie na instrumencie.
    Jeżeli przyjazd nie jest dla Państwa możliwy, idąc z duchem czasu zachęcamy do przesyłania zdjęć oraz filmików na nasz adres mailowy bądź Facebooka gdzie jak najlepiej postaramy się doradzić.
    Wychodząc tym Państwu, którzy nie mogą do naszych sklepów dotrzeć bezpośrednio, na naszej stronie internetowej pojawia się coraz więcej pozycji instrumentów z próbkami dźwiękowymi do odsłuchania.
    Zapraszamy do oglądnięcia naszych propozycji skrzypiec:
    Skrzypce dla dzieci
    • Skrzypce dla dzieci (H...
    Tanie skrzypce (2000-3000zł)
    • Skrzypce od 2000 do 30...
    Zapraszamy do subskrybowania oraz udostępniania naszego kanału, a także komentowania filmików i przesyłania propozycji dotyczących kolejnych odcinków! :)
    Zachęcamy również do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych mieszczących się w Luboniu, Gdańsku, Warszawie oraz Wrocławiu.
    W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu:
    - telefonicznego: 61 868 48 48;
    - mailowego henglewscy@henglewscy.com.pl;
    lub przez platformę Facebook: @Henglewscy.
    Pozdrawiamy serdecznie!
    Zespół Henglewscy

КОМЕНТАРІ • 34

  • @calciumchannel
    @calciumchannel 8 місяців тому +1

    Nasz syn zaczyna wlasnie nauke gry na skrzypcach. Dziekuje serdecznie, za rozjasnienie tematu!

  • @Js-mj9wd
    @Js-mj9wd 4 роки тому +18

    Robi się cieplej na sercu słysząc, że jest więcej takich osób jak ja, wracających po latach do tego cudownego instrumenty ;) A filmik bardzo przyjemnie oglądało się przy porannej kawie. Pozdrawiam!

    • @firmahenglewscy8897
      @firmahenglewscy8897  4 роки тому +1

      Bardzo dziękujemy za tak ciepłe słowa ;) Pozdrawiamy

    • @noecameron603
      @noecameron603 3 роки тому

      A trick : watch series at kaldrostream. I've been using it for watching a lot of movies lately.

    • @alexandersam1696
      @alexandersam1696 3 роки тому

      @Noe Cameron Yup, I've been using kaldrostream for months myself :)

  • @jacekpiotrowski607
    @jacekpiotrowski607 3 місяці тому

    Cudowny, bardzo inspirujący film… Dziękuję Pani bardzo… 🥰

  • @ccts
    @ccts 2 роки тому +2

    Świetny sklep, świetny wybór i (jak dla mnie) najlepsza, troszcząca się obsługa klienta.

  • @renshimarek
    @renshimarek Рік тому +2

    To jest bardzo dobry wykład ! :)

  • @marcin8942
    @marcin8942 4 роки тому +6

    Bardzo przydatny filmik! Przypomniała mi się moja historia - trochę podobna do tej, jaką przytoczyła Pani Henglewska. Pozdrawiam serdecznie! 😃

  • @dorotaszweryn3340
    @dorotaszweryn3340 3 роки тому +3

    Kilka lat temu robiłam renowację moich skrzypiec w Waszej pracowni i jestem zadowolona..Dzisiaj te skrzypce mam ze sobą w Australii i dobrze się mają, chociaż nie są tym instrumentem jaki bym chciała. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowych Świąt Bożego Narodzenia :)

  • @agnieszkabojenska2385
    @agnieszkabojenska2385 4 місяці тому

    Potwierdzam nie jest latwo sie nauczyc . dziękuję za filmik

  • @konradpietrzak9101
    @konradpietrzak9101 4 роки тому +4

    Cudowny filmik 🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩🤩

  • @750UT
    @750UT 6 місяців тому

    Pamiętam jak na gitarze cierpiałem dociskając struny do progów (ruska "gitara" ze strunami 2cm od gryfu). Pewnego razu miałem okazję spróbować gry na innej gitarze. To był duży akustyczny Defil. Nagle się okazało, że struna może (powinna) być umiejscowiona możliwie blisko podstrunnicy i progów, oddalona tylko na tyle aby swobodna nie brzęczała. Nacisk palca wystarczał dużo lżejszy, a sąsiednie struny nie były tłumione przez zagłębiony paluch. Później przyszły inne włącznie z 12 strunowymi i brzmienia jakich nawet nie byłem świadomy. Takie niuanse ograniczały możliwość czystego grania a ja problemu upatrywałem w sobie. Później odkryłem jeszcze, że cieńsza struna ułatwia sprawę jeszcze bardziej. Tak więc teraz zanim kupię skrzypce chcę o nich co nie co wiedzieć 😊.

  • @Antoni13061953
    @Antoni13061953 3 роки тому +4

    Dziękuję za ten inspirujący i uczący vlog! Prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie gradacji skrzypiec jaką Pani wskazała w tym filmiku! Podziału na skrzypce: fabryczne, manufakturowe, lutnicze, mistrzowskie i koncertowe. Taka ogólna wiedza i wskazanie różnic, daje głębię i perspektywę pozwalającą się orientować w instrumentach. O CO w tym wypadku chodzi?

    • @firmahenglewscy8897
      @firmahenglewscy8897  3 роки тому +1

      Przy najbliższej okazji wyjaśnimy to zagadnienie w filmie. Pozdrawiamy

    • @Antoni13061953
      @Antoni13061953 3 роки тому

      @@firmahenglewscy8897 Dziękuję bardzo! Na pewno obejrzę!

    • @saragrant3667
      @saragrant3667 3 роки тому

      Muzycy to wiedzą ponieważ w czasie studiów mamy przedmiot zwany instrumentoznawstwem. A I tak po drodze zawsze interesuje nas zasięgnięcie wiedzy fachowej od lutników. To jest tak - kiedy ma się samochód wtedy szuka się jak najlepszego mechanika. Mało ludzi decyzje się na trwanie z partaczem. Podobnie jest z instrumentami. Laicy nie wiedzą o detalach bo nie muszą. Muzyk - musi bo to jego chleba codzienny.

  • @incoincognito8886
    @incoincognito8886 Рік тому

    Lux

  • @barbarajuchniewicz8147
    @barbarajuchniewicz8147 2 роки тому +1

    Dziękuję,zaczynam od nowa.
    Kupiłam za 650zl...nie wiem czy dobre ale piękne.W sklepie muzycznym.

  • @magorzatapietrzak1994
    @magorzatapietrzak1994 4 роки тому +1

    Dzień dobry ! super film takiego właśnie szukałem. Mogę zapytać czy państwo mają duży wybór altówek?

    • @firmahenglewscy8897
      @firmahenglewscy8897  4 роки тому

      Dzień dobry, tak mamy wiele modeli do wyboru w każdym przedziale cenowym. Czy możemy prosić o kontakt np na fb? Postaramy się pomóc :)

  • @barbarajuchniewicz8147
    @barbarajuchniewicz8147 2 роки тому

    ❤️🌹

  • @bluzowata4251
    @bluzowata4251 7 місяців тому

    Ja miałam taką sytuację że dostałam ze szkoły muzycznej wiolonczelę która jak się okazało po 2 latach miała zły mostek, zbyt niski i jeszcze inne rzeczy miała źle wykonane czego się dowiedziałam po wizycie u lutnika, szkoda że musiałam 2 lata się męczyć. Teraz już skończyłam szkołę no i musiałam oddać instrument ale bardzo mnie ciągnie do skrzypiec bo właśnie na skrzypce miałam pójść ale usłyszałam że jestem za stara. Zastanawiam się czy nie iść na skrzypce do ogniska muzycznego

  • @SuperStasiu58
    @SuperStasiu58 28 днів тому +1

    Witam kupilem dzisiaj skrzypce na gieldzie staroci z ladnym futeralem za 120 zl kolega przywiozl z Niemiec od starego Niemca i niemam pojecia jakiej klasy sa te skrzypce Szukam skrzypiec czeskich 100 letnich i wsrodku skrzypiec ma pisac Strdivaldi do 200 zl Zdarzaja sie takie skrzypce na gieldach Pozdrawiam

  • @michakubisa2938
    @michakubisa2938 Місяць тому

    Może być na stronie "Thomann"?

  • @suoree
    @suoree 10 місяців тому

    Dobra, to co na początek?

  • @mateuszbednarczyk734
    @mateuszbednarczyk734 3 роки тому

    ja już wiem dlaczego jeden raz porzuciłem skrzypce

  • @sowamojejwolnosci9897
    @sowamojejwolnosci9897 3 роки тому +1

    Ile tych rodziców chiało/zakupiły 1/8 w wersji lutniczej było ? A co do nauczyciela hahaha no to mnie rozbawiło

    • @firmahenglewscy8897
      @firmahenglewscy8897  3 роки тому +1

      Skrzypce lutnicze w małych rozmiarach nie są abstrakcyjnym wyborem. Rodzice będący muzykami lub posiadający świadomość dźwięku bardzo często sięgają po takie rozwiązanie. Oczywiście wszystko zależy od budżetu. Ciężko nam się odnieść do części dotyczącej nauczyciela . Pozdrawiamy.