Vrede Oekraïne, escalatie Midden-Oosten, inflatie, AI, kwantum en woke: Bakas en Van Geest over 2025

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 лют 2025

КОМЕНТАРІ • 93

  • @Holland-Gold
    @Holland-Gold  20 днів тому +9

    Denkt u ook dat Trump een deal zal sluiten om een einde te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne?

    • @thierryteirbrood621
      @thierryteirbrood621 19 днів тому +1

      Ja want hij heeft voordeel liggen in Oekraïne en in Rusland , bij vrede ( deal) gaat hij economisch scoren, en Europa zal de verliezer worden

    • @marcovandeberg8340
      @marcovandeberg8340 19 днів тому +1

      Ja

    • @tinusdepinus6714
      @tinusdepinus6714 19 днів тому

      Correct

    • @ulpho1
      @ulpho1 19 днів тому

      een deal is allang beklonken
      een datum staat al vast (midden 2025)
      Amerika zal stoppen met wapens leveren
      en Rusland zal dat innemen wat ze willen en misschien nog meer
      dan zal het hoofdstuk IRAN zich aan dienen
      dat is de reden waarom Rusland Syrië niet heeft gesteund
      die steun gaat nu naar Iran om hun defensie op orde te brengen
      dan gaat het gevecht tussen Putin en Trump
      en Iran is de goed voorbereide Proxy daarvoor
      Vrede zal pas in 2029 komen
      alles om het WEF te dwarsbomen
      en dat is maar goed ook

    • @queen84sasha
      @queen84sasha 19 днів тому +1

      Nope

  • @bartnijhuis5025
    @bartnijhuis5025 19 днів тому +5

    Wat een geweldige podcast

  • @MrSarcism
    @MrSarcism 19 днів тому +14

    Applaus wat een fijn gesprek zeg! Mensen die elkaar uit laten praten ook, helemaal super. Top gedaan ook weer Paul!

  • @arend5290
    @arend5290 19 днів тому +2

    Echt genoten van jullie alledrie en zeker ook nog wel wat geleerd. Ik had mijn afwas gedaan voordat ik er erg in had. 😂👍

  • @elsschwencke9373
    @elsschwencke9373 19 днів тому +1

    Hartstikke fijn gesprek!

  • @lidyabloem1020
    @lidyabloem1020 19 днів тому +3

    Altijd interessant te luisteren naar de Adiedj Bakas. Paul stelt goede vragen.

  • @GerardReitsema
    @GerardReitsema 17 днів тому

    Mooi gesprek. Wijze mannen

  • @denbaes1567
    @denbaes1567 19 днів тому +1

    Zeer mooi gesprek
    Dank

  • @danaodanao4591
    @danaodanao4591 19 днів тому +9

    Heerlijk realistisch en verhelderend.

  • @nellekeoomens2447
    @nellekeoomens2447 19 днів тому +5

    3 leuke en interessante gasten die elkaar goed aanvullen. Deze samenstelling is voor herhaling vatbaar. Dank jullie mannen 👍

  • @RonMZteam
    @RonMZteam 19 днів тому +3

    Leuk gesprek!
    Paul vroeg om ideeën voor nieuwe gasten om uit te nodigen. Ik stel voor om iemand uit de financiële wereld van de PMR uit te nodigen. Door zijn niet erkende status en zijn goede relaties met Rusland is dit kleine Centraal-Europese land al jaren grotendeels afgesneden van het internationaal betalingsverkeer. Het heeft al meer dan 30 jaar zijn eigen munt voor intern gebruik. Dat lijkt me voor de kijkers/luisteraars van deze podcast best interessant. Hoe functioneer je als Europees land als je jouw eigen onafhankelijke centrale bank en munt invoert? Hoe gaat dat met ATM's en het elektronisch betalingsverkeer? Hoe doen de bedrijven zaken met het buitenland? Hoe staat het met de inflatie? Etc.
    Het land is trouwens ook politiek actueel. Want de PMR is sinds 1 januari compleet afgesneden van het gas. Je hoort hier in de mainstream media vrijwel niets over, maar er is dus geen gas voor verwarming en elektriciteitsopwekking, de industrie is vrijwel tot stilstand gekomen. Als ik zelf niet zoveel tijd in de PMR had doorgebracht, dan had dit alles bij mij hoogstwaarschijnlijk ook niet op mijn netvlies verschenen. Dus niet alleen financieel/economisch, maar ook geopolitiek is het een interessant topic voor de podcast lijkt mij..

  • @Marco-sx2sd
    @Marco-sx2sd 17 днів тому +1

    Goed en duidelijk gesprek Paul,met deze heren!
    Zou je graag weer in gesprek zien met Anthony Migchels.
    Zijn rentevrije Florijn schijnt goed opgepakt te worden.

    • @dextr79
      @dextr79 17 днів тому

      Zou mooi zijn om hem samen met een van de V-for-Valentine-gasten te interviewen. Die zijn nogal kritisch op zijn inzichten, dus dat zou mooi vuurwerk moeten kunnen opleveren.

    • @Holland-Gold
      @Holland-Gold  17 днів тому +1

      heeft reeds plaatsgevonden! ua-cam.com/video/gt-L_JMbbbA/v-deo.html

    • @AsklepiosvanApollo
      @AsklepiosvanApollo 16 днів тому

      Bitcoin zou geweldig zijn als het zou werken bij kleine betalingen. Helaas is het juist hier waar bitcoin tekort schiet, los van alle andere nadelen van bitcoin:
      100% traceerbaarheid
      Afhankelijkheid v.h. internet
      Afhankelijkheid van platformen en wallets
      De regeringen kunnen de toegang ontzeggwn wanneer ze willen.
      (Het lightning network is geen echte oplossing, dat is een ordinaire spaarpot).

  • @Mandioski1987
    @Mandioski1987 19 днів тому +16

    Kan Bakas niet meer serieus nemen na wat hij in de corona tijd zei over de ongevaccineerden. Hij heeft een interessante kijk op dingen . Maar hoop dat als er een nieuwe plandemie is , dat hij zijn mening wat milder is als in 2020 over mensen die zich niet willen injecteren.

  • @ImrightImright-y2v
    @ImrightImright-y2v 19 днів тому +2

    Leuk gesprek ❤

  • @markamsterdam539
    @markamsterdam539 7 днів тому

    Nice video

  • @fionaek
    @fionaek 19 днів тому +10

    Ik vind Adjiedj altijd zo’n baas en interessante man. Leuk dat ie weer terug is

    • @Mandioski1987
      @Mandioski1987 19 днів тому +1

      Vond hem anders erg in de corona tijd . Dat mensen zich maar moesten vaccineren en niet mogen zeuren . Check WNL maar .

    • @fionaek
      @fionaek 19 днів тому

      @ ja en nu? Daarom kan hij toch wel een interessante kijk hebben op wat er gaande is in de wereld. Get over it

  • @thierryteirbrood621
    @thierryteirbrood621 19 днів тому +10

    Dit gesprek was enorm in balans , mooie en interessante combi van de 2 gasten , met een goed inzicht en kennis van zaken

  • @PieterHanja
    @PieterHanja 19 днів тому +2

    Goed interview

  • @esengersma5391
    @esengersma5391 19 днів тому +1

    Veel kennis, goed gemotiveerde dialogen, fijne gespreksleider, top. Geleerd? 'Per decreet regeren is de samenleving stimuleren', dank heren.

  • @zeepertje7485
    @zeepertje7485 19 днів тому +2

    Hey Paul, dank weer voor een leuk gesprek. Nodig Thierry eens uit met als onderwerp "Nederland onder FVD." Leuk ook om hem bv samen met Lamoen van de LP bij kou eens te zien sparren over de overheid in relatie tot de leefbaarheid voor burgers. En dat kan gerust langer dan een uurtje hoor ;-)

    • @PaulBuitink
      @PaulBuitink 19 днів тому +3

      Thanks! Ik zit van de week eerst bij Forum Inside. Als er straks verkiezingen zijn, kan Fvd/Thierry bij ons aanschuiven.

  • @BO11111
    @BO11111 19 днів тому

    Interessant

  • @willemdehaan-p2d
    @willemdehaan-p2d 14 днів тому

    alleen God kan voorzien maar dan moet je eerst wel je leven aan jezus geven en dagelijks God gaan zoeken in je gebeden want dan pas kan hij je voorzien. Als mensen met behoeften zijn we vaak snel op zoek naar de dingen die ons lichaam en onze ziel nodig hebben. Het is zowel onze zwakte als onze kracht dat we met zoveel behoeften zijn gemaakt. We hebben voedsel, onderdak, bescherming, kleding, banen, geld, roest, plezier, relaties, vrede, vrijheid, betekenis, identiteit, kennis en een hele lijst met andere dingen nodig. En het een voor een zoeken naar al deze vaardigheden kan een zeer ontmoedigende taak zijn. Voordat we het weten, hebben we nog maar heel weinig tijd om ook in de behoeften van anderen om ons te voorzien. Als gebruikelijk wordt ons geleerd ons niet alleen op onze behoeften te begrijpen, maar ook op de behoeften van anderen. Maar hoe kunnen we, met al onze persoonlijke behoeften die gewoon om aandacht overwogen, zelfs de tijd vinden om in de behoeften van anderen te voorzien? Eén behoefte Het antwoord is simpel: breng al je behoeften samen tot één, en zoek die ene behoefte. Die behoefte is God in ons leven. Als wij God in ons leven hebben, zal Hij in al onze behoeften voorzien omdat Hij onze kostwinner is. Hij is de Bron van leven en wil overvloedig voor ons zorgen. Hier zijn 10 schriften die u vandaag kunnen inspireren om naar God te zien als je kostwinner: Deuteronomium 2: 7. “Want de HERE, uw God, heeft u opgelost in alles wat u hebt gedaan; Hij heeft uw omzwervingen door deze grote woestijn gekend. Dit veertig jaar is de HIER, uw God, met u geweest; het ontbreekt je aan niets.” 1 Samuël 2: 8. “Hij werkt de armen op uit de stof, Hij tilt de tijd op van de ashoop om hen bij het laten zitten te laten zitten, en een ereplaats om te beërven; want de pilaren van de aarde zijn van de HEER, en Hij plaatste de wereld op hen.” 1 Kronieken 29:12 . “Zowel rijkdom als eer komen van U, en U regeert over alles, en in Uw hand is kracht en macht; en het ligt in Uw hand om iedereen groot te maken en te versterken.” Psalm 68: 9. “U heeft overvloedige regen in het buitenland laten vallen, o God; U heeft Uw erfenis bevestigd toen deze uitgedroogd was.” Psalm 147: 8. “Die de hemel met wolken bedekt, Die de aarde laat regenen, Die gras laat groeien op de bergen.” Matteüs 6:26 . “Kijk naar de vogels in de lucht, dat ze niet zaaien, noch oogsten, noch in schurend verzamelen, en toch ook je hemelse Vader ze. Ben je niet veel meer waard dan zij?” Handelingen 14:17 . “En toch liet Hij Zichzelf niet zonder getuigenis achter, in die zin dat Hij een goede daad en u regen uit de hemel en vruchtbare seizoenen gaf, uw harten verzadigend met voedsel en blijdschap.” Filippenzen 4:19. “En mijn God zal in al uw bezittingen naar Zijn rijkdom heerlijk voorzien in Christus Jezus.” 2 Petrus 1: 3. “Ziend dat zijn goddelijke macht ons alles heeft gedaan dat betrekking heeft op leven en godsvrucht, door de ware kennis van Hem die ons geroepen heeft door Zijn eigen glorie en voortreffelijkheid.” Matteüs 6: 31-33. “Maak je dan geen zorgen en zeg: 'Wat zullen we eten?' van 'Wat zullen we drinken?' van 'Wat zullen we als kleding dragen?' Wil je de heidenen zoeken naar al deze geweldige dingen; want uw hemelse Vader weet dat u al deze dingen nodig heeft. Maar zoek eerst Zijn koninkrijk en Zijn gerechtigheid, en al deze dingen zullen u worden toegevoegd. “

  • @MarcoSteen
    @MarcoSteen 19 днів тому +2

    Mooi gesprek zo. Zou graag Andreas kinneging in gesprek met Boris vd ven zien😊 over libertarisme

  • @kuchingkuching
    @kuchingkuching 19 днів тому +6

    Omg the doggo is super cute

  • @dianarobert9137
    @dianarobert9137 19 днів тому +4

    Mooi werk weer, ook al is Holland Gold je verdienste. Jij bent een heel slim en relativerend persoon die hele hele goede gesprekken voert. Heel doortastend. Uiteindelijk moeten jouw kinderen ook de toekomst in en zie jouw kracht en motivatie daar dan meer en meer uit komen. Zeer goede gasten. Genoten van de vooruitziende blikken. Denk je ook aan jezelf een beetje? ❤

    • @MrSarcism
      @MrSarcism 19 днів тому +1

      @@dianarobert9137 mooie woorden

    • @PaulBuitink
      @PaulBuitink 19 днів тому +1

      Dank je Diana voor je mooie en lieve woorden. Daar put ik inspiratie en kracht uit ❤

  • @helmagaikema
    @helmagaikema 19 днів тому +5

    Geweldig paul , Adjied Bakas zo heerlijk mens ❤️

  • @user-gk5eh8bt7c
    @user-gk5eh8bt7c 17 днів тому

    Ik hoop dat kwantumcomputing en AI mijn werk snel overneemt. Kan ik vervroegd met pensioen.

  • @AsklepiosvanApollo
    @AsklepiosvanApollo 16 днів тому

    Yuri, de kwantum computer over 5 jaar??? Waar haal je dat in godsnaam vandaan? Wie heeft jou dat wijs gemaakt. (Analog computing bestaat overigens al heel lang en is per definitie tailor made. Dat is een groot euvel).

  • @fokkovisser9611
    @fokkovisser9611 18 днів тому +1

    Klimaatverandering?
    Ik mis wel het onderwerp nano luchtvervuiling kleiner dan 23 nanometer, tegenwoordig zelfs 10 nanometer. Oa afkomstig van auto 's met katalysator.

  • @18ad84
    @18ad84 14 днів тому +1

    Peter Baars misschien of Gerald Celente Paul?

    • @PaulBuitink
      @PaulBuitink 14 днів тому

      Zal Celente weer eens vragen! ua-cam.com/video/z9VPOhRUAAU/v-deo.htmlsi=3_Sum5IQvWNMhHON

  • @hb490
    @hb490 19 днів тому +3

    Eerlijk geld in 2025.

  • @GerardReitsema
    @GerardReitsema 17 днів тому

    Suggestie voor nieuwe gast: Shohreh Feshtali over midden oosten . Wellicht icm Thomas Erdbrink

  • @stopdeqrcode4140
    @stopdeqrcode4140 19 днів тому +3

    FVD ❤❤❤

  • @thierryteirbrood621
    @thierryteirbrood621 19 днів тому +3

    Deze gast zou ik enorm graag met Paul aan tafel zien zitten , Kai hoffman van de podcast soar financially , ik volg hem met even grote interesse als ik Paul volg

  • @timmedoorn273
    @timmedoorn273 19 днів тому +1

    Syrie heeft olie, precies waar de amerikaanse basis is gevestigd!

  • @esengersma5391
    @esengersma5391 19 днів тому +1

    Het heden is nog beter te begrijpen met kennis van het verleden. Over 10 dagen wordt Gabriel van den Brink zijn nieuwste boek gelanceerd. Nodig hem zeker uit maar doe dit met een paar sprekers die het eigentijdse vuur wat aan kunnen stoken en meer vertrekken vanuit het handelingsperspectief, dus wat hebben we er nu aan?

  • @Jessica-bj8sw
    @Jessica-bj8sw 19 днів тому +2

    Leuk gesprek. Wat is Laika voor hondje (voor soort/ras)?

  • @liengamier3290
    @liengamier3290 19 днів тому +1

    Ik kan bakas begrijpen dat hij india de hemel in prijzen maar als india zo geweldig was zouden ze niet zoveel naar het westen willen en zelf naar Afrika willen ze

  • @12th-House
    @12th-House 16 днів тому

    leuk, geen verstand van Bitcoin maar redelijke outlook

  • @stefanbijlsma9484
    @stefanbijlsma9484 12 днів тому

    Hollandsgold@
    Nodig Diderick Schmull eens een keertje uit.
    Deze man heeft ook een hele goede visie op economisch vlak en heeft jaren in de financiële wereld gewerkt.

  • @franciskavanbommel4762
    @franciskavanbommel4762 19 днів тому

    Misschien kun je beter uitzoeken wat die windmolens veroorzaken met het klimaat

  • @AsklepiosvanApollo
    @AsklepiosvanApollo 16 днів тому

    Adjiedj, waarom zou een Chinese baterrijen fabrikant, die technisch voorloopt en daarnaast beschikt over goedkope arbeid, in godsnaam een fabriek in Europa openen? Wij hebben de Chinezen niks anders te bieden dan blinde consumptie (met ASML als tijdelijke uitzondering, laat die er maar buiten).

  • @paulruigrok4274
    @paulruigrok4274 18 днів тому +1

    Nodig milei president van argentie eens uit
    Hij ging er met de bezem door en het gaat beter

  • @WhiteRvssian2023
    @WhiteRvssian2023 19 днів тому +1

    Leku dingetje. Alleen vergeten ze dat met kwantum computing de Bitcoin reduceert tot digitaal lood.

    • @watzetromp8033
      @watzetromp8033 19 днів тому +1

      Je bankrekening ook

    • @tbier
      @tbier 19 днів тому

      Wordt al aan gewerkt, dat het niet te kraken is door quantum computing

  • @samvanderschans1462
    @samvanderschans1462 19 днів тому +1

    Graag zou ik als gast Karen Hamaker-Zondag willen zien.

    • @PaulBuitink
      @PaulBuitink 19 днів тому

      Is al eens geweest, maar zullen we weer eens terugvragen!

  • @edwinschaap5532
    @edwinschaap5532 19 днів тому

    1:00:00 Voor dat jongensoverschot hebben we allang een oplossing. Die kunnen gewoon worden getransformeerd. 😉

  • @edwinschaap5532
    @edwinschaap5532 19 днів тому

    42:11 Mannen, rustig over die quantum computers. Die kunnen maar voor een aantal algoritmes ingezet worden en vereisen een heel andere manier van programmeren. Je huidige software werkt niet op een quantum computer. Voor encryptie zijn er b.v. nu als quantum-safe algoritmes beschikbaar waarvan we weten dat quantum computers daar niet mee overweg kunnen.
    Oh, en analoge computer is al zo vaak geprobeerd en zijn we al heel lang geleden vanaf gestapt maar soms leeft het weer op. En dat is zeker niet iets dat na quantum computers komt.

    • @vangeest
      @vangeest 19 днів тому

      Lees het boek Analogia van George Dyson, nummer 1 computer historicus ter wereld voor onderbouwing hiervan

    • @edwinschaap5532
      @edwinschaap5532 19 днів тому

      @@vangeest Ik heb nog eens technische computerkunde gestudeerd en kan je precies vertellen hoe ze werken, zowel digitaal als analoog. Beide hebben hun voor en nadelen.Maar net als met quantum computers zullen we niet van digitaal afstappen. Ik kan me heel goed voorstellen dat je een soort programmeerbare analoge circuit kan krijgen (bijvoorbeeld een soort een FPGA) waarmee sommige algoritmes veel sneller en efficiënter tot een resultaat kunnen komen. (Misschien bestaan die zelfs al.) Maar net als met q-bits zal het dan een soort co-processor zijn die sommige taken, waar ze heel geschikt voor zijn, heel snel kan uitvoeren. (Bij analoog denk ik ook meer aan fuzzy logic achtige toepassingen.)
      Moderne SoC hebben al een tal van co-processoren en DSP achtige units voor het verwerken van audio en video streams, en nu ook "neurale logica" omdat deze speciale units een probleem veel effecter en sneller kunnen verwerken dan dat een cpu core dat had kunnen doen en zo mogelijk ook aan analoge co-pro.
      Maar analoog kan je niet vergelijken met een quantum computer. Een quantum computer is a totally different beast.

  • @tbier
    @tbier 19 днів тому

    Hi Paul...eersr verwijt je de overheid van bangmakerij en daarna beaam je dat het heel verstandig is om voor 2 weken te preppen😂😂

    • @PaulBuitink
      @PaulBuitink 19 днів тому +1

      Haha, tja. Kijk ik ben altijd pro contant en preppen. De overheid daarentegen geeft gemengde signalen af, met name ten aanzien van contant geld. En de laatste tijd slaat ze door in angst en oorlogsdreiging.

  • @liengamier3290
    @liengamier3290 19 днів тому +1

    Bagas india stel niets voor

  • @franciskavanbommel4762
    @franciskavanbommel4762 19 днів тому

    Hou op met datangst aan jagen

  • @edwinschaap5532
    @edwinschaap5532 19 днів тому

    40:42 Grappig dat Paul gelijk komt graven als er nieuws is over een nieuwe goudmijn. 😉

  • @ChrisV1977
    @ChrisV1977 19 днів тому +2

    Sorry hoor, maar klimaatverandering is een natuurlijk fenomeen. Waarom zou je daar oplossingen voor willen. Het zijn gewoon grote natuurlijke cyclussen. De mens heeft daar totaal geen invloed op. Hypothetische computermodellen zijn geen reproduceerbaar bewijs voor de invloed van de mens bij klimaatverandering. Wat een kleutergesprek. Ik ben beter gewend op dit kanaal.

  • @user-fgh21
    @user-fgh21 18 днів тому

    Slecht geinformeerd

  • @JackMa152ddd
    @JackMa152ddd 19 днів тому

    Europa is geen continent ze houden ons voor de gek. Europa is Oost Azië.