Szia, nagyon jó a felvétel és hasznos. Köszi szépen! Egy szélsőséges esetben, ha a háznak lemezalapja van és a teljes lemez alap _alatt_ illetve túllógatva terhelésálló extrudált polisztirol lemez hőszigetelése van (Nálam pl. A. XPS TOP50 25cm) és körülveszi a szigetelés a lábazattól és homlokzatig (Expert 25cm + Grafit 25 cm) és akkor feltehetőleg nem szükséges 10 cm. A terven így volt, és a tervező csak 7 cm-ert írt elő. Szigetelés szempontjából akár elég lehet, VISZONT amit mondtál az nálunk megtörtént, vagyis a gépészeti és villanyszerelési csövek elvesznek a vastagságból. Egy szerencsénk volt, hogy a villanyszerelési (40-es) symalen csőveket a 25cm monolit betonban vittük el és a padlórétegben egyéltalán nem vittünk vezetékeket. VIszont a cirkuláció, HMV és a padlófűtés csövek ott mentek és eléggé szívtunk ott a 7 cm-ben. Az estrichelés után írtam az építészemnek egy nagy learning pointos emailt és megköszönte. Azért az NAGYON idegesített, hogy egy (minősített) tervező nem gondolt erre. De már megoldottuk és fasza a ház.
Köszönöm a videót, hasznos volt meghallgatni! Aljzat szigetelésének a vastagság növelése nem csak a szigetelés árát emelheti, hanem mást is von maga után, pl ha ezzel a falazatnak is emelkednie kell a belmagasság megtartása miatt, vagy ezt teljesen nem jól gondolom?
Kedves "Kömkel", Rengeteg hasznos és gyakorlatias tanács hangzott el, köszönet érte. Néhány kiegészítést tennék csak hozzá: - megfelelő hidraulikai méretezés és kivitelezés mellett semmi akadálya a beszabályozásnak a hagyományosnak nevezett elrendezésű radiátoros elosztó hálózatoknál. Előbeállítással rendelkező szelepek, visszatérő csavarzatok mind alkalmasak a precíz beszabályozásra. Persze nekem sincs ellenemre ha nem kerül kötés a beton alá. - sávalapozás egy oldali szigeteléssel manapság erősen hőhidas konstrukciónak számít - akármilyen padló szigetelés mellett is. Sajnos ez egy hungarikumnak számít. Bár nem erről szólt a videó, de elég szervesen kapcsolódik a témához. Érdemes lenne a megfelelően szigetelhető lemezalapozás felé tolni a szokásokat. Energetikailag korszerű házakhoz sokkal jobban illeszkedik. Ha drágának tartja a beruházó, akkor tessék a két oldali szigeteléssel ellátott sávalapozás árával összevetni! További sok sikert az előremutató törekvéseidhez az egyre nagyobb melyrepülésben lévő építőiparban!
Hülyének néztek a szakik, amikor ragaszkodtam a 2 cm lépéshangszigetelő lemezhez az emeleten, mert szerintük ez a vékony lemez "darabokra fog törni", amikor rálépnek esztrichezésnél. Nem tört darabokra.
De jó ezt a sok tudást megkapni!
Szia, nagyon jó a felvétel és hasznos. Köszi szépen!
Egy szélsőséges esetben, ha a háznak lemezalapja van és a teljes lemez alap _alatt_ illetve túllógatva terhelésálló extrudált polisztirol lemez hőszigetelése van (Nálam pl. A. XPS TOP50 25cm) és körülveszi a szigetelés a lábazattól és homlokzatig (Expert 25cm + Grafit 25 cm) és akkor feltehetőleg nem szükséges 10 cm. A terven így volt, és a tervező csak 7 cm-ert írt elő. Szigetelés szempontjából akár elég lehet, VISZONT amit mondtál az nálunk megtörtént, vagyis a gépészeti és villanyszerelési csövek elvesznek a vastagságból. Egy szerencsénk volt, hogy a villanyszerelési (40-es) symalen csőveket a 25cm monolit betonban vittük el és a padlórétegben egyéltalán nem vittünk vezetékeket. VIszont a cirkuláció, HMV és a padlófűtés csövek ott mentek és eléggé szívtunk ott a 7 cm-ben.
Az estrichelés után írtam az építészemnek egy nagy learning pointos emailt és megköszönte. Azért az NAGYON idegesített, hogy egy (minősített) tervező nem gondolt erre. De már megoldottuk és fasza a ház.
Köszönöm a videót, hasznos volt meghallgatni! Aljzat szigetelésének a vastagság növelése nem csak a szigetelés árát emelheti, hanem mást is von maga után, pl ha ezzel a falazatnak is emelkednie kell a belmagasság megtartása miatt, vagy ezt teljesen nem jól gondolom?
Az xps alapú építőlemezekkel (pl austrotherm uniplatte) kapcsolatban mi a véleményed? Ajánlják padló utólagos szigetelésére is.
Hát, ilyen padló rétegrendet ritkán látni az biztos. De legalább tudjuk most már, mit kell elvárni ! :D
Üveghab padlószigetelésben mennyire lehet gépészetet vezetni?
Lehetséges minden további nélkül, DE: az üveghabot tömöríteni kell, azaz ha előtte bekerülnek a csövek, ott ez okozhat problémát.
Kedves "Kömkel",
Rengeteg hasznos és gyakorlatias tanács hangzott el, köszönet érte.
Néhány kiegészítést tennék csak hozzá:
- megfelelő hidraulikai méretezés és kivitelezés mellett semmi akadálya a beszabályozásnak a hagyományosnak nevezett elrendezésű radiátoros elosztó hálózatoknál. Előbeállítással rendelkező szelepek, visszatérő csavarzatok mind alkalmasak a precíz beszabályozásra. Persze nekem sincs ellenemre ha nem kerül kötés a beton alá.
- sávalapozás egy oldali szigeteléssel manapság erősen hőhidas konstrukciónak számít - akármilyen padló szigetelés mellett is. Sajnos ez egy hungarikumnak számít. Bár nem erről szólt a videó, de elég szervesen kapcsolódik a témához. Érdemes lenne a megfelelően szigetelhető lemezalapozás felé tolni a szokásokat. Energetikailag korszerű házakhoz sokkal jobban illeszkedik. Ha drágának tartja a beruházó, akkor tessék a két oldali szigeteléssel ellátott sávalapozás árával összevetni!
További sok sikert az előremutató törekvéseidhez az egyre nagyobb melyrepülésben lévő építőiparban!
Hülyének néztek a szakik, amikor ragaszkodtam a 2 cm lépéshangszigetelő lemezhez az emeleten, mert szerintük ez a vékony lemez "darabokra fog törni", amikor rálépnek esztrichezésnél. Nem tört darabokra.