Етнічний декор в домашньому інтер'єрі

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 28 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 29

  • @OraCultura
    @OraCultura  4 роки тому +4

    діліться своїми ідея де можна застосувати етнічні речі, діліться своїм досвідом купування таких предметів декору і пишіть чи вам подобаються такі інтер'єри, і чи робити ще такі відео? :)

    • @iuliiafrantseva4449
      @iuliiafrantseva4449 4 роки тому +3

      Самі дерев'яні вироби я б не відносила до етніки. Вони є і у скандинавському і у еко стилі. Етніка це здебільшого про обробку матеріалу, а не сам матеріал - текстура, фактура. Етніку і мінімалізм поєднує в інтер'єрі архітектор Сергій Махно. Раджу подивитися на його роботи, його будинок. Бренд FAINA.

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому

      погоджуюся, що дерев'яні вироби є і в інших стилях, але як на мене вони вийшли власне з етносу, як впринципі інші матеріали і предмути про які говорила в відео. і також погоджуюся з думкою, що дуже важлива обробка матеріалу, тому і наголосила в відео, що важливо щоб дерево виглядало як натуральне. я знаю бренд FAINA в них дуже круті речі, мені дуже подобаються! :)

  • @Ruda_introvertca
    @Ruda_introvertca 3 роки тому +2

    Як же це красиво уууух, це поєднання всього що я люблю

    • @OraCultura
      @OraCultura  3 роки тому

      Я розумію, я також все це дуже люблю😍

  • @yevhensoikin478
    @yevhensoikin478 Рік тому +1

    чудове відео, але треба позбуватися слів-паразитів, бо оце "ітакдалі" - ну дуже ріже вухо, занадто його багато )

    • @OraCultura
      @OraCultura  9 місяців тому

      Дякую! Я знаю, я стараюся, але іде дуже погано( дякую, що сказали, буду старатися більше :)

  • @romanroman4665
    @romanroman4665 4 роки тому +1

    Ми наприклад дуже мріємо замовити собі у квартиру справжній гуцульський ліжник. Коли тільки побачили їх, то одразу захотів прикрасити такою річчю свою квартиру.

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому +1

      о я розумію, вони справді такі особливі і гарні, а якщо ще й такий справжній старий, то це просто шикарно! :)

    • @romanroman4665
      @romanroman4665 4 роки тому +2

      @@OraCultura Просто ми знайшли декілька фото та проектів дизайну інтер'єру де вони дуже органічно поєднуються з сучасним ремонтом. І мене тоді це здивувало, як такі, дійсно етно речі, так гармонійно виглядають у сучасному помешканні. І як Ви вірно наголосили, деякі елементи такого декору треба дійсно планувати заздалегідь.

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому

      так, деколи це просто неймовірно, на скільки ці старі речі - далі актуальні в сучаних інтер'єрах :)
      так, але нажаль не всі мають таку можливість(

  • @ritagrynyshyn1451
    @ritagrynyshyn1451 7 місяців тому

    Хочу кухню в українському стилі ❤❤❤

  • @ОльгаЛитвиненко-х5ы

    Тепер я хочу робити ремонт 😂

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому

      ой я розумію, сама завжди як дивлюся на такі помешкання - хочу й собі таке ;)

  • @sergzinch3585
    @sergzinch3585 4 роки тому +1

    нажаль не можу звернутись в приват, тому доведеться писати тут.
    1. звісно, робота проводиться кропітка - сценарії, запис, монтаж - це приємно вражає, але це потребує багато часу. звісно досвід, звісно втома, звісно перші фідбеки.
    2. якщо мета каналу отримати досвід підчас карантину, то чому б й ні. якщо поділитися певною інформацією, то слово не зразу знаходить свого слухача, тим паче сама ОРАтор ще тільки знаходить свій шлях. фідбек у вигляді коментів, цікавих дискусій - це завжди невеликий процент від переглядів, а хейтерів буде багато незадежно від контенту.
    звісно, недоліків можна знайти багато - тому що нема меж для досконалості. але одну пораду, точніше своє бачення висловлю. людина значною мірою шукає певний зміст , виходячи від особистості співрозмовника. і для лекцій достатньо професорского звання (хоча б на початку). але наші думки і мрії є продовження нас самих, нашої біографії, нашого минулого, тому відео з представленням спростило б ситуацію і ми знали чого очікувати))) це задало б глибину відвертості. бо ці границі кожен визначає сам.
    а головне визначити для себе - це варіант дозвілля чи робота. бо канал живе і набирає популярності, коли контент виходить часто, змістовно, а це потребує багато сил і часу. а це вже робота.
    ситуацію значно може спростити такий формат, як стрім. питання будуть впливати на напрямок розмови, а сам контент робиться простіше і живо. тим паче коли головний талант говорити.
    тому наснаги і терпіння.

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому +1

      дякую дуже за думку і за конструктийний коментар, мені справді приємно отримувати коментарі про свою роботу. І я вдячна усім хто дивитися, саме тому я відповідаю на усі коментарі і кожного разу намагаю щось покащувати в своїх відео. Я почила робити цей канал не зовсім від нюдьги, але мені хоітлось ділитися своїми зацікавленнями і обговорювати їх з іншими, і саме ютуб канал мені в цьому допомагає, але крім того всього я також багато чого нового вивчаю, багато можу зрозуміти, коли хтось мені висловлює свою, протилежну до моєї, думку. І це дуже класно, мені так подобається :) я сама бачу скільки всього мені би треба було навчитися і змінити, не лише на ютуб каналі і в відео, але і в собі. І, чесно, я дуже хочу це змінити, я пробую і стараюся. І я бачу свій прогрес, тому що за останні кілька місяців я справді багато начилася))
      дякую за Ваш коментар, це мене надихає! :)

    • @sergzinch3585
      @sergzinch3585 4 роки тому +1

      @@OraCultura так, дуже приємно, коли автор читає коментарі і реагує на них дописами. це надихає)))

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому

      приємно так☺️

  • @МаринаСухоставець-е7ж

    чогось мені смішно від моєї ідеї доцільності виконання ремонту у своїй квартирі, якщо я живу в сусідній області до росії. Я вірю в ЗСУ, але і килимок стане лишній легкозаймистий елементом квартири.

    • @OraCultura
      @OraCultura  2 роки тому

      Дякую вам за цей комент, мені здається, що важливо говорити про такі буденні/не буденні речі, тому шо тепер навіть звичайний килимок викликає хвилювання.
      Я вірю що зовсім скоро будемо без жодного страху робити ремонти в квартирах)

  • @thenashbridges
    @thenashbridges 4 роки тому

    Все-таки етнічний виріб - це не просто старий виріб чи зроблений із натуральної сировини. Мусить бути щось, що промовляє до тебе «мене було зроблено ось у цьому краї і будь-деінде такого не знайдете». Скажімо, опішнянська кераміка дуже легко вирізняється від косівської, яка в свою чергу вирізняється від японської. Тому потрібно зрозуміти, чи ми хочемо у себе вдома миску «щоб була як у моєї бабусі» чи просто красиву глиняну миску.

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому

      Я не зовсім з цим погоджуся, по-перше якщо ви купляєте речі тільки для того щоб показати "така була в моєї бабусі", а не для себе в користування і задоволення, то виходить що така "любов" до етносу лише не показ. А по-друге ви зараз порівнюєте косівську кераміку і японську - це не просто дві різні культури, це два різні кінці світу. Для того самого японця косівська кераміка нічим не буде відрізнятися від польської чи угорської, вже не кажучи про те, що японець не зрозуміє різниці між буковинською вишивкою, закарпатською і кримською. як на мене етно вироби - це ті вироби, які в першу чергу нав'язують до минулого і додають такої атмосфери до помешкання, а не лише тому що "таке було в моєї бабусі".
      Мені дуже багато подобаються в українському етносі і я б хотіла мати ці речі в себе в дома, але також багато я мати б не хотіла, тому що мені не подобається - і це нормально, ми маємо з чого вибирати. В цьому велика перевага сучаного етно стилю, як на мене.

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому

      Я в відео кілька разів наголошувала, що етнос буває різний і кожен підбирає його під свої потреби і вподобання, і це може бути як і український етнос, так і японський чи африканський. І власне про це мені йшлося.

    • @thenashbridges
      @thenashbridges 4 роки тому

      Ora S, я лише навів приклади про Україну і від початку зрозумів, що відео було не про «Український етнічний декор».
      Що я намагався у першому коментарі сказати, так це те, що етнічний стиль є унікальним до якогось народу/етносу. Обираючи таку річ, ми хоч-не-хоч _ототожнюємо_ себе з цим етносом. І тут дійсно немає ніякого криміналу, якщо людині імпонує японська культура. Справа в іншому.
      Етнічна річ, на мою думку, це як прото-бренд. Маючи таку річ в своєму домі, ти поділяєш погляд на світ з тією культурою, яку ти обрав. Тобто ти реально «топиш» за бабусин спадок (якщо обрано Україну). Тут уже не може йтися про «я просто обрав те, що найкрасивіше», тут вибір цілеспрямований, наприклад, «я фанат Індії». Це як купляти телефон: якщо ти фанат Самсунг, то нізащо не купиш Епл, хоч він і може бути в кольорі, який тобі більше пасує. Не кажучи вже про те, що стилі різних народів дуже відрізняються і тому поєднуються між собою так собі.
      Якщо ж справа лише в тому, що купляєш _дійсно_ «що впало в око», то це, на мою думку, не про етнос. Це може бути мода/потяг на старі речі (які не обов‘язково будуть етнічними, наприклад, модерн минулого століття), або мода на твори ручної роботи (які можуть бути цілком собі сучасними), або мода на вироби з натуральних складників (дерево, а не дсп).
      Підсумовуючи. На мою думку, пошук етностилю аналогічний пошуку бренду. Він має тебе виражати. Якщо ж тобі все одно на бренди, то і все одно на етнос.

    • @OraCultura
      @OraCultura  4 роки тому

      впринципі з цією думкою я погоджуюся, ми утотожнюємо себе з тим етносом який вибираємо, але я не думаю, що це мають бути саме старовинні речі. Це як з вишиванками, в моїй сам'ї ми маємо справжній старий український стрій, який я просто обожнюю, але це не означає, що я не маю нових вишиванок. Я просто думаю, що хтось любить старі речі, а хтось - ні, і саме за допомогою нових брендів, які роблять сучасні речі надихаючись етнічним стилем - вони апріорі погані. Якраз навпаки, вони змушують людей, які не люблять етносу, почати дивитися на нього з іншої сторони. І так, я в цьому відео не сказала, що те саме дерево може використовуватися в різних стилях. Просто, як на мене, дерево - це етнічний матеріал, тому що в деяких частинах України колись саме з нього робили хати, в деяких робили з каменю - і це також українських етнос. Я в своєму відео хотіла показати, що етно стиль - це не обов'язково старі речі з вишивкою, можна також купити новий виріб без оздоблень - і це вже буде перший крок до створення більш етнічного інтер'єру.

    • @thenashbridges
      @thenashbridges 4 роки тому

      Ora S, звісно, етнічний - не обов‘язково старий. Традиції (знову ж таки, не лише українські) продовжуються сучасниками, і це здорово. Я лише застерігав глядачів від зворотньої помилки, що все старе - етнічне.
      А ось щодо виробів без оздоблення, тут як тут віднести до етнічного? Бо ж анонімна глиняна миска може бути зроблена і в Китаї, і в Польщі, і в Перу. Я би назвав це просто красивою глиняною мискою, та й усе)
      Круто, що зберегли автентичні вишиванки! В нас нічого не лишилося(

  • @ОленаРогожан
    @ОленаРогожан Рік тому

    Сидіти на столі не "етнічно".Є багато українських приказок щодо цього

    • @OraCultura
      @OraCultura  9 місяців тому +1

      Це табуретка ;)