CSEPEGTETŐ ÖNTÖZŐRENDSZER a kertemben - három nap alatt kész!
Вставка
- Опубліковано 24 лис 2024
- Köszönöm a csatornatagok támogatását, a like-okat és a feliratkozásokat! Kérem segítsék a munkámat továbbra is:
www.donably.co...
Március végére befejeztem a metszést, a támrendszerem magasítását és Papp György barátom segítségével régi álmom, a csepegtető öntözőrendszerem is elkészült! A videóban bemutatjuk a rendszerhez szükséges eszközöket, anyagokat és a munka folyamatot is.
Szep munka! Lehetne esetleg egy videót készíteni a részletekről, közeli felvételekkel,lassan bemutatva, milyen idomok szükségesek, hogyan csatlakoztatjuk őket,stb,szerintem sokak szamara hasznos lenne.
László! Gratulálok! Ez nagyszerű ötlet és szakszerű kivitelezés volt. Biztosan meg lesz az eredménye. A csepegtetőrendszer melegházaknál viszont elengedhetetlen! 💦
Jól néz ki, gratulálok, sok örömet hozzá.
Szuper lett!:-)
A kút hozamát nem szabad túllépni, mert tönkremegy.
Kedves László. Köszönöm az újabb videót én is épp most tervezem a kialakítását az öntözőrendszernek, így ez a videó most nagyon jókor jött. Én annyit módosítanék hogy a gyorskötözők kicserélném drótra vagy a zöld gumi kötözőre mert nagyon gyorsan elöregszik a gyorskötöző a napon 🙂 sikeres és termésben gazdag szezont kívánok 🫡
Gratulálok az öntözőrendszerhez😊 Köszönöm a videót.
Nekem is jó lenne egy ilyen rendszer.
nekem egyszerűen csak két olcsó kerti slag ki van szurkálva és úgy csepeg a szőlők sorába a víz a kútról :D
de ha komolyan belevágok lehet lecserélem ilyenre :D
Nekem két éve még kutam sem volt, a szomszédtól vezettem át a vizet csövön, vagy hordókban hordtam, így tudtam az aszályt kivédeni, de persze tápanyagozni nem tudtam.
Gratulálok, nekem még a szőlőben nincs, de tervben van. Ha az üvegbe szeretné irányítani a vizet érdemes megpróbálni a netafim csepegtető gombákat és kapillár csővel az üvegbe lehet vezetni (van 2/4/8 l/h). A piros csap egyébként nem csepegtető szalaghoz van? (lehet tévedek, de nálam az LPE csőhöz való máshogy néz ki). A 6 bar-os csőhöz az idomok felszerelése már nehézkesebb lesz, én hőlégfúvóval szoktam előmelegíteni, mert amúgy nagyon nehéz lenne rátenni.
Szép estét!
Igen a kapillár cső jó megoldás lenne de próbáltuk minnél költség hatékonyá tenni a rendszert. Igen a csepegtető csap hasonlít erre a csapra de annak a belseje másképp van kialakítva. A szerelő zsír spray nagy segítség nélküle nehéz lenne a szerelés.
Tiszteletem László Nagyon racionális megoldás de azért ajánlott lenne a mulcsolás is
Lesz az is, a fiatal tőkéket szalmázni fogom.
@ Jó reggelt kívánok. 4 éve mulcsozok (fűkaszálék, szalma, szalmástrágya, minden ami szerves) és elzártam a csepegtető öntözést
A tápanyag nem ül le a tartály aljára, valami keverő szerkezetet kellene beleiktatni.Csak egy ötlet.Amúgy minden szuper!👍🍇
Gondoltam erre, de ez attól is függ, hogy milyen tápoldatot fogok majd használni.
Na szerintem 32es kpe cső a gerinc nem 1" os cső, mert az 25 kpe cső felel meg 1"-ak . A külső átmérő az mindig adot a belső vastagság a gyártó a használt igénybevétele szempontából változtathatja. Egy szakmabeli véleménye.
Akkor nem jól tudod ! A 32 es cső belső átmérője kb 25 , 4 mm ! 1" meg 25 ,4 mm !
@@mihalymolnar1015 Hát pedig a szabványos elbírálása a külső átmérője nem a belső ezért van külső idom hozzá nem pedig belső,a csőre sem 1" van írva ott a jelzés rajta a bár nyomástól függ a belső átmérő más a vastagság egy 6 báros csőnek és egy 16 bárosnak eltérő mm.-ben.
@@szabok.885 Mérj meg egy 1" időm külső menetét!
@@mihalymolnar1015 de nem 1" colos cső a neve és nem egyforma a belső átmérő. Ha locsoló tömlőt veszel az más akkor értem az 1"-os megnevezést ott belső és külső szorító megy rá. A szabványos méreteket nem hiába vannak . Nem tudom mi a végzetséged ,de hogy nem egyről beszélünk az biztos.
@@szabok.885 Akkor vàgjàl menetét az 1" csőre ! És mèrd meg a menetet !
És mi a szivattyú típusa, amely felhozza 38 méter mély kútból a vizet?
Pedrollo 4BLOCKm 2/12
Szép munka!🍇
Dícséretös dolog!
Nálam ugyanez működik évek óta, a bokoröntő fej az piros!
Magasság kb ugyanez.
Szezon elején át szoktam mosatni az egész rendszert mert vasas víz+vízkő.
Rendszer végén a végzáró dugót ki veszem vagy a végén lévő csapot megnyitom.
Kiengedem a barna színű trutyis vizet.
Homokon nálam heti 1-1,5 h óra öntözés elég szokot lenni!
Gyümölcsfák is így vannak öntözve, csak ott 3-4 db bokoröntő fej van!
Tápoldatot is ezzel juttatom ki.
☀️🍇Nap süssön a kertészekre!☀️🍇
Üdvözletem!
Az öntöző rendszer csepegtetői nem algásodnak el?
Egy kísérletet végeztem a tavalyi évben, (igaz az csak gravitációs öntözés lett volna.) Pár nap alatt eldugultak a csepegtető fejek algával.
Nekem nincs ilyen problémám, kiválóan működik a rendszer.
Egyáltalán nem tartom szerencsés dolognak 100 éves bor szőlőt öntözni ezzel a módszerrel és harmad gyökér növesztésre kényszeríteni.😢
A tápanyag csak vizzel szívódik fel. Csakhát a microműanyag bekerülhet az élelmiszer láncba.
Azt pvc ppv s nem KPM KPE...