На 72 л у мене з кришкою. Зі світлом добре награвся, але зробив як мені потрібно. Відкидна кришка - це просто супер. На роботі маю запускати на 140 л, з кришкою ще не визначився, але тепер точно знаю яку брати. Якщо навіть такої не знайду, то можна змайструвати. Плюси та мінуси кришок описали вірно. На роботі у мене без варіантів - тільки кришка, платити узимку по 7 - 8 грн за Квт на обігрів повітря не дуже хочеться. По фільтру, після півроку щотижневого його миття, перейшов на зовнішній. За рік один раз мив щоб подивитись що там робиться, а другий після тривалого вимкнення світла. Врятував безперебійник на 12 год, ще 4 години тягнув на перекису водню. Акваріум гарний, нічого не треба добавляти чи віднімати.
Як на мене, єдина перевага акваріуму з кришкою - риба не вистрибне 100%. В іншому переваг не бачу. Нормальне світло підібрати важко, треба апгрейдити кришку. Обслуговувати з включеним свіилом - не можливо. Не видно що коїться на поверхні води і т.д. Знаю з власного досвіду. Мій перший акваріум - природа на 54 л. з кришкою. Що я з тією кришкою тільки не робив. І додавав проводку під другу лампу, і клеїв світловідбивачи та дзеркало. У підсумку перейшов на зовнішні світильники. І вже 15+ років мій вибір - тільки відкритий акваріум.
Згоден переваг не багато ) але якщо придивитися в темряві під час обслуговування то можливо щось знайдеться ) про це я не сказав доречі ,дійсно обслуговувати не зручно і лампа світе в обличчя якщо не вимкнути світло Правда є перевага що з кришкою не видно грязне скло ,яке покривається білим нальотом в акваріумі без кришки , ось це насправді також перевага акваріума з кришкою .
Кришка з акваріумних комплектів створює багато незручностей це - ширвжиток. Кришка змайстрована власноруч інша історія. Найпростішу кришку можна зробити наприклад з пластикової вагонки. Моя кришка з композитного матеріалу, котрий використовується в рекламі чи у оздоблені будівельних поверхонь. Розмір кришки висоту і ширину, і довжину, відносно розміру акваріума можна зробити будь яким. Є три мінуси. При обслуговуванні потрібно 1,5 хвилини щоб її протерти 😅, другий - неможливо заглянути в акваріум зверху просто так і це основний і найсуттєвіший мінус, естетично-зовнішній вигляд акваріума зовсім інший, третій - її потрібно зробити. Переваги : рибка не може вистрибнути ніколи, простіше підтримувати температуру, значно менше випаровування води, можливі звуки від фільтру чи аерації - будуть тихішими, нічого зайвого і ніхто зайвий не потрапить в акваріум ( кіт, папуга ), у власноруч зробленій кришці значно простіше зробити, чи передбачити кріплення для будь якого обладнання, будь якого світла, фабричного чи зробленого власноруч, кабелі, трубки все буде приховано.Навіть фітофільтр з рослинами під кришкою не проблема. Правда якщо вже хочеться фітофільтр з рослинами, тоді в першу чергу через естетику - без кришки, чи частково відкритий. При обслуговуванні акваріума, знімаю кришку одним рухом , жодної незручності не виникає. Для акваріума великого розміру кришку можна зробити з окремих частин. Це просто буде не одна кришка, а наприклад три. Акваріум без кришки - це купив обладнання і начепив його на скло - 5 хвилин і готово. Власноруч зроблена кришка, займе значно більше часу. Акваріум без кришки і акваріум з кришкою відрізняються зовнішнім виглядом і часом для виготовлення такої кришки.
Я назвав основні плюси та мінуси ,багато чого не сказав ви дуже розгорнуто відповіли , але можна добавити ще при бажанні ми тут в коментарях ще сказали дещо ,думаю це бескінечна тема може бути )
Дякую за україномовний контент. Набридло дивитись різних "Дядєй Васей "
яка гарна співачка на фоні)
То співак кенарь ,самки не співають )
На 72 л у мене з кришкою. Зі світлом добре награвся, але зробив як мені потрібно. Відкидна кришка - це просто супер. На роботі маю запускати на 140 л, з кришкою ще не визначився, але тепер точно знаю яку брати. Якщо навіть такої не знайду, то можна змайструвати. Плюси та мінуси кришок описали вірно. На роботі у мене без варіантів - тільки кришка, платити узимку по 7 - 8 грн за Квт на обігрів повітря не дуже хочеться. По фільтру, після півроку щотижневого його миття, перейшов на зовнішній. За рік один раз мив щоб подивитись що там робиться, а другий після тривалого вимкнення світла. Врятував безперебійник на 12 год, ще 4 години тягнув на перекису водню.
Акваріум гарний, нічого не треба добавляти чи віднімати.
Дякую за підтримку )
Як на мене, єдина перевага акваріуму з кришкою - риба не вистрибне 100%. В іншому переваг не бачу. Нормальне світло підібрати важко, треба апгрейдити кришку. Обслуговувати з включеним свіилом - не можливо. Не видно що коїться на поверхні води і т.д. Знаю з власного досвіду. Мій перший акваріум - природа на 54 л. з кришкою. Що я з тією кришкою тільки не робив. І додавав проводку під другу лампу, і клеїв світловідбивачи та дзеркало. У підсумку перейшов на зовнішні світильники. І вже 15+ років мій вибір - тільки відкритий акваріум.
Згоден переваг не багато ) але якщо придивитися в темряві під час обслуговування то можливо щось знайдеться ) про це я не сказав доречі ,дійсно обслуговувати не зручно і лампа світе в обличчя якщо не вимкнути світло
Правда є перевага що з кришкою не видно грязне скло ,яке покривається білим нальотом в акваріумі без кришки , ось це насправді також перевага акваріума з кришкою .
@@akva_оцет в поміч, і не буде білого нальоту))
@@DmytroS84 Я лимоном протираю ,десь тиждень чисто ,а потім знову )
@@akva_ якщо є рідкі добрива, то ще можна використовувати "мікро". воно також наліт знімає, бачив десь на ютубі
Кришка з акваріумних комплектів створює багато незручностей це - ширвжиток.
Кришка змайстрована власноруч інша історія.
Найпростішу кришку можна зробити наприклад з пластикової вагонки.
Моя кришка з композитного матеріалу, котрий використовується в рекламі чи у оздоблені будівельних поверхонь. Розмір кришки висоту і ширину, і довжину, відносно розміру акваріума можна зробити будь яким. Є три мінуси. При обслуговуванні потрібно 1,5 хвилини щоб її протерти 😅, другий - неможливо заглянути в акваріум зверху просто так і це основний і найсуттєвіший мінус, естетично-зовнішній вигляд акваріума зовсім інший, третій - її потрібно зробити. Переваги : рибка не може вистрибнути ніколи, простіше підтримувати температуру, значно менше випаровування води, можливі звуки від фільтру чи аерації - будуть тихішими, нічого зайвого і ніхто зайвий не потрапить в акваріум ( кіт, папуга ), у власноруч зробленій кришці значно простіше зробити, чи передбачити кріплення для будь якого обладнання, будь якого світла, фабричного чи зробленого власноруч, кабелі, трубки все буде приховано.Навіть фітофільтр з рослинами під кришкою не проблема. Правда якщо вже хочеться фітофільтр з рослинами, тоді в першу чергу через естетику - без кришки, чи частково відкритий. При обслуговуванні акваріума, знімаю кришку одним рухом , жодної незручності не виникає.
Для акваріума великого розміру кришку можна зробити з окремих частин. Це просто буде не одна кришка, а наприклад три.
Акваріум без кришки - це купив обладнання і начепив його на скло - 5 хвилин і готово. Власноруч зроблена кришка, займе значно більше часу.
Акваріум без кришки і акваріум з кришкою відрізняються зовнішнім виглядом і часом для виготовлення такої кришки.
Я назвав основні плюси та мінуси ,багато чого не сказав ви дуже розгорнуто відповіли , але можна добавити ще при бажанні ми тут в коментарях ще сказали дещо ,думаю це бескінечна тема може бути )
Та і дякую за відео 😊 Шкода що української акваріумістики в мережі мало😢