Korpusztörténetek, avagy egy konyhabútor építése / 1. rész

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 26 лис 2024

КОМЕНТАРІ • 39

  • @Rodnas7916
    @Rodnas7916 2 роки тому +2

    Jobban járnál lamelló helyett egy párostiplizővel, amihez van léptetősablon plusz 3-as fúrótótól 16-osig minden befogható, így a poltartó esztétikus befúrása sem okoz gondot. A feneket is kaz oldalak közé raknám, úgy a magas szekrényeknél sem lenne gond a szorítókkal, csak annyi, hogy a lábat úgy kell ilyenkor pozicionálni, hogy félig a szekrényoldal alatt is legyen, így az segít az alátámaszásban. Ez a lamelló- konfirmáror kombó túl komplikált, időigényes. Ha mindenáron maradsz a teljes szélességű fenéklapnál és összehuzatni szeretnéd, javaslom a fenék közelében két szorítóval fogass oda egy segédlécet és azzal a feneket hozzá tudod húzni az oldalhoz.

  • @robertpavlovic3373
    @robertpavlovic3373 3 роки тому

    Szuper video lett! Csak így tovább!:)

  • @Szokesuba
    @Szokesuba 3 роки тому

    Király lett! Nem baj ha hosszú, nyomassuk! :)

  • @gergor6
    @gergor6 3 роки тому

    Tetszett, semmi baj azzal hogy ilyen hosszú 👍😎

  • @Geri0613
    @Geri0613 3 роки тому

    NAGYON KIRÁLY LETT A VIDEO👌

  • @tiborpapp9199
    @tiborpapp9199 Рік тому

    Üdvözlöm!
    Azt kérdezem,hogy a korpuszokat mindíg önálló egységben kell készíteni?
    Tehát önálló egységként alkotjuk,vagy van kivétel?

    • @rustica_design
      @rustica_design  Рік тому

      Azt hiszem ez nem szabvány. Csak sok előnye van a 60 cm-es felosztásnak. Kezdjük ott hogy a beépíthető eszközök nagy része ezt a méretet követi. Sütők, főzőlapok, micrók, hűtők, sorolhatnám még. Persze vannak kivételek, melyek mérete ettől eltérő, így már itt is adja magát az, hogy lehet (kell) más méretű korpuszt gyártani.
      Aztán ott van az az esztétikai kérdés, hogy egyforma korpuszok esetében egyformák lesznek az előlapok, fiókelők. Mármint szélességben! :-)
      Végül ott a szerintem harmadik indok a 60-as korpuszelemek mellett, hogy ez a méret még kvázi könnyen kezelhető, nem túl nagy, nem túl nehéz stb...
      Vagyis a fentiek alapján bármilyen korpuszkiosztás elképzelhető, nem kell ragaszkodni a 60-as korpuszhoz, de sok előnye van.

    • @tiborpapp9199
      @tiborpapp9199 Рік тому +1

      @@rustica_design Nagyon köszönöm!

  • @xsugix1
    @xsugix1 3 роки тому +1

    Nem akarok előre szaladni, de hátfalazni hogyan fogsz? Rászegzés, vagy tűzés, teljesen mindegy, viszont ajánlani tudom, hogy a legközelebbi (sajátod) korpusznál süllyeszd be a hátfalat. Bele is ragaszthatod, illetve ha elég pontos a vágás, könnyebb belőni a derékszögeket is (persze átlót mérni azt azért kell.. 🙂). Az esztétikáról nem is beszélve. Ha falnak is van tolva, vagy nincs, akkor sem látszik a hátfal éle. Süllyeszteni pedig körfűrészen, steller mellett gyorsan megvan. 👌 Egyébként hajrá! 🍺 Üdv!

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому +2

      Az az terv, hogy géppel fellövöm. Sehol sem fog látszódni, körben fal van, egyedül a nagy álló kamraszekrény jobb oldala lenne látszódó, de ez sem fog, mert kap egy plusz borítást majd a pult anyagából. (Kvázi felfut az oldalra a pult anyaga) Így gondoltam elég lesz a rászegezés, tűzés, nem kell süllyesztenem. A derékszögekre figyeltem a ragasztáskor, elvileg mind OK, de majd az ajtóknál kiderül! 🙂 De nyugodtan írjad ám a tippeket, trükköket, tanácsokat, kritikákat, abból tanulok! És köszi, üdv! 🍺

  • @gyulabujtor7378
    @gyulabujtor7378 3 роки тому +1

    Én használok egy regisztrált Blum tervező programot, mely nem azonos a korpusz tervező programmal. Egyszer már néztem ezt is, de valamiért elakadtam. Nem adom fel. Ez a munka már a profizmus kezdete. Nem asztalos munka, mert dobozok készülnek szabott anyagból. Bárki kézügyességtől, no és némi alapszerszám meglététől függően bátran belevághat. Ezzel nem akarom lebecsülni munkádat. A tervezés sokszor több időt igényel, mint a műhely munka. A helyszíni szerelés akkor kezd kínossá válni, amikor kiderül, felújításoknál, de akár új épületnél is, hogy a derékszög, vízszintes és függőleges csak tájékoztató jellegű. Lamelló kekszből ekkora korpusznál elegendő a hármas kiosztás. A fenék lapoknál és ahol nem látszik alkalmazok csavarokat, gyorsabb az összeszerelés. A komfirmátor csavar alkalmazása lehetővé teszi (ragasztás nélkül) a bonthatóságot. Ennél a gépnél (lamelló maró) az ütköztetések jelzésére kell figyelni, mert a 18 mm vastag lapnak nem a közepére mar. Ipari minőség amit csinálsz. Sok sikert.

  • @mykeetm
    @mykeetm 3 роки тому

    Nagyon jo kis video, nincs baj a hosszával :) Esetleg ha még sok sok furatot kell csinalni akkor a Bosch FSN OFA 32 kit is jó, persze nem olcsó :(

  • @zoltandekany7342
    @zoltandekany7342 3 роки тому

    Szia! Én a sablont szeretném megkerdezni, mennyire vált be? A polc furatok mellett a kivető pántokhoz is használható? Fogok egy bútort építeni Blum pánttal, és tervezek egy ilyen sablont venni. Köszi! Amúgy inspiráló, hogy bátran nekivágsz eddig ismeretlen területnek, sok sikert!

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому

      Szia, köszönöm, és örülök ha inspirálónak tartod. A sablon pedig nagyon is bevált. A Blum pántok talpfuratai is a 32-es rasztert használják, így természetesen ahhoz is jó. Ha egyszerűbb korpuszokról van szó, akkor a Blum tervezője sokat tud segíteni. Például az első polcfuratok alsó kettő és felső kettő furata lesz a kivetőpánt talpának a helye! Fontos, hogy ehhez euro csavarral rendeld a kivetőpántot, és a tervezőben is ezt az opciót válaszd. (Csak azért jobb így, mert 5-ös furat kell a polctartó stiftnek is, és 5-ös furat kell az euro csavarnak is. Persze sima forgácslapcsavarral is felrögzíthető a talp, de akkor a tervezőben is ezt kell jelölni... A sorozat következő részében pár szó egyébként lesz a kivetőpántok felszereléséről, bár nem sok. (most készül! :-) )

    • @zoltandekany7342
      @zoltandekany7342 3 роки тому +1

      @@rustica_design Köszönöm a választ, és a plusz infókat, akkor megveszem.

  • @karolyandras
    @karolyandras Рік тому

    Nagyon élvezem a videóidat. Egy gondom van velük. Látássérült vafyok és ettől függetlenül készítem a konyhaszektényeimet, igaz csak a vasalatokat modernebbekre. De kellene korpust is csinálnom. Segítségedet kérem, a köldökcsapoláshoz milyen sablont lehet kapni, nem szeretnék lamellózni mert nincs rá pár tízezrem.Meg mutattad, igaz nagyon gyorsítva a fúrósor sablont is. Annak mi a neve, hogy találom meg a Blum oldalán?Köszönöm.

    • @rustica_design
      @rustica_design  Рік тому

      Szia, örülök, hogy segíthetek. Köldökcsapolással is tök jól meg lehet csinálni a bútorokat, de akár konfirmátor csavar is jó lehet helyettük. Gondold meg, a konfirmátor csavarhoz még csak segéd sem kell. De ha mindenképp köldökcsapot szeretnél ragasztani, vagy csak megvezetésre használnád, akkor két segédet tudok ajánlani, én mindkettővel dolgoztam, mindkettő jó. Két linket küldök, csak a példa kedvéért, nem biztos, hogy ezek a legolcsóbbak, de azt már rád bízom honnan rendelsz.
      Az egyszerűbb köldökcsapozó: www.gepdepo.hu/keziszerszam/komuves-es-burkolo-szerszam/furatmasolo-jelolo/wolfcraft-mester-facsapozo-4640000.html?referer=googlemerchant&gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeDUyJrz0CTfSCcpFNt2IEpW3aNZnd4WzO_MFny4FJ9Ggif1S9-kNEUaAk8BEALw_wcB
      A másik egy fokkal jobb, de ez már sokkal drágább, nem biztos hogy megéri: technorollshop.hu/wolfcraft-univerzalis-fatipli-keszlet-3750000?gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeB57g_If8eK-dJpZcYFvzO3d3QcF6bs_s1kfxrZ1v7Dj4dxl1437IMaAoJqEALw_wcB
      Az elsőt is merem ajánlani, én sokat használtam azt is.
      A fúró sablon az már egy komolyabb dolog, az is wolfcraft, és nagyon profi, de ennek is megkérik az árát. Önmagában, ha csak a saját bútorhoz kell, akkor nem biztos, hogy megéri az árát, de majd meglátod: igy keresd: www.gepdepo.hu/keziszerszam/komuves-es-burkolo-szerszam/furatmasolo-jelolo/wolfcraft-facsapozolec-4650000.html?referer=googlemerchant&gclid=Cj0KCQjwwtWgBhDhARIsAEMcxeDXxuXX7QISqI_RtpGM9605Rw1IBkRGGDQ8Qkj1cUdLyBXSv4P8oSwaAjIQEALw_wcB

    • @karolyandras
      @karolyandras Рік тому

      @@rustica_design Nagyon szépen köszönöm. A facsapozó lécet kihagyom. A Wollkraft viszont szimpatikus árban van és ahogy a videókban bemutatják egész precíznek tűnik. Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. További szép mumkákat és csodás videókat!

  • @davidkovacs6533
    @davidkovacs6533 3 роки тому

    Ez ingyenes? Mármint az is marad vagy csak egy bizonyos ideig ingyenes? Köszönöm

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому +1

      Most ingyenes természetesen, és úgy gondolom az is marad, hiszen aki ezzel a tervezővel dolgozik, annak muszáj a blum vasalatokat használnia! :-)

  • @petergalatoczki7744
    @petergalatoczki7744 3 роки тому

    Helló a Blum tervezőt csak cégek vehetik igénybe?

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому

      Szia, nem csak cégek, bárki használhatja. Regisztrálni kell, de nem kér adószámot, tehát simán magánszemélyként is tudsz regisztrálni, utána használható.

    • @petergalatoczki7744
      @petergalatoczki7744 3 роки тому

      @@rustica_design Próbáltam, de cégnevet is kér nem enged tovább.

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому

      @@petergalatoczki7744 Ird be oda nyugodtan, hogy e.v. (az egyéni vállalkozás rövidítése) Igazábból szerintem bármit beírhatsz, akár azt is, hogy mormota, vagy kiskanál, el fogja fogadni! :-)

    • @petergalatoczki7744
      @petergalatoczki7744 3 роки тому +2

      @@rustica_design Megvan köszönöm!

  • @Gabson71
    @Gabson71 3 роки тому

    Szia!
    Állószekrényben van a sütő az rendben, de hogy fog szellőzni. Annak hátul 50 mm-es szellőző csatornát szoktak kialakítani. Még nem derült ki az hogyan lesz.
    Gábor

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому +1

      Szia, csak azért nem derült ki, mert majd a következő részben lesz. (Na persze ez csak a duma, fogalmam sem volt, hogy ilyen is kell, de legalább a szakemberek szólnak. Mondjuk lesz bal oldalt mellette a falig egy kb 20 centis rés, és hátul sem lesz a falra rátolva, plusz ugye a mélysége ami 75 cm, így lesz elegendő levegő, de ettől függetlenül lehet egy szellőzőt rakok bele oldalra. Köszönöm! Ezt is! 🙂 )

    • @Gabson71
      @Gabson71 3 роки тому +1

      @@rustica_design Sütők műszaki leírását ha elolvasod abban benne van mekkora szellőzést kell biztosítani. Én a hátfalat szoktam előrébb rakni, de akkor az másik szekrény. Amit írtál megoldásnak, szerintem jónak tűnik.

    • @Rodnas7916
      @Rodnas7916 2 роки тому

      A sütőnél hátul milyen szellőzőcsatornát kell kialakítani? Az le van szigetelve, meleg, illetve bármilyen szellőzés elöl jön ki.

    • @gaborszilagyi5545
      @gaborszilagyi5545 2 роки тому

      @@Rodnas7916 Szia! A sütő műszaki leírásában foglaltakat kell szem elött tartani. Milyen típusú készüléked van? Hova szeretnéd beépíteni, állószekrénybe?

    • @karolyandras
      @karolyandras Рік тому

      @@gaborszilagyi5545 Nekünk pl NEFF van, ahhoz nem kell semmilyen rés. Az Elekroluxnak sem kell.

  • @thombaz
    @thombaz 3 роки тому

    Mi a helyzet beepitheto suto meretezessel, nem talalok rolla informaciot. Egy sima munkalap 600mm-es. Amit lattam suto annak 550-es a beepitesi melysege. 550+merevito vastagsaga 1,8 az 568 a munkalapnak 30-al tul kell lognia az már 598 plussz azt olvastam hogy a korpusz hata mogott hagyni kell 50mm-et a kábeleknek az már boven tul megy a munkalap szelessegen.

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому +1

      Szia, hát most sokat nem tudok segíteni, ugyanis mind a két konyhaszekrény, amit eddig készítettem, mélyebb volt az átlagnál! Ez, ami a filmen van talán 700-as, és egy másik ( Nem vágtam a korpuszt címmel találod meg) ami pedig 635 mm-es munkalap alá készült, az pedig kb 590 mély. Vagyis mindkettőbe bőséggel befértem, így eddig nem is kellett agyalnom a kérdéseden. De amit írtál abból egy dolog nem tiszta nekem: miért számolsz merevítővel? A sütő mögé nem kell berakni semmilyen merevítőt, így azzal a 18 mm-el már nem kell számolnod szerintem. Illetve a merevítő az felette van, (felső összekötő) tehát nem kell beleszámolni.

    • @thombaz
      @thombaz 3 роки тому +1

      @@rustica_design Köszönöm a választ, egy aeg-nél lattam beepitesi rajzon hátul ket függőleged merevitot azert szamoltam vele. Tobbinel valoban nem szokott lenni, itt se tudom miert.

    • @Rodnas7916
      @Rodnas7916 2 роки тому

      Ha a sütős korpuszba merevítő van, akkor azt a gép behelyezése előtt ki kell venni. Ez csak azért van benne, hogy a beépítés idejére fix legyen a két oldal poziciója. A hátsó 50 mm pedig a sütő alatti fiók, vagy magas beépítés esetén a szekrény hátfala mögött értendő.

    • @thombaz
      @thombaz 2 роки тому

      @@Rodnas7916 Én épitettem a korpuszt, a rajz szerint csinaltam ami s utőhöz volt. Nem tul ekzakt tudomány ez a butorkészítés sajnos.

    • @thombaz
      @thombaz 2 роки тому

      @@Rodnas7916 Elextrolux surőröl van szó, sajnos amit hozzá adnak rajz meg amik videók vannak rólla mind elég gagyi, nem derülnek ki részletek.

  • @Paco155
    @Paco155 3 роки тому

    Láb? Szokli? :P

    • @rustica_design
      @rustica_design  3 роки тому

      Lesz minden, hosszú lesz még a sorozat, úgy látom. Hamarosan elkészülnek a fiókok, de az önmagában több mint 10 perces, úgyhogy az eredetileg tervezett 3 részből szerintem minimum 5 lesz (ha nem több), valamelyikben biztos benne lesz a láb is és a szokli is! :-)