Bardzo dziękuję za ten odcinek bardzo dużo ważnych informacji w jednej pigułce. Mniej więcej wszystko rozumiem. Według mnie ważne jest to co pan Piotr powiedział na końcu. Bo znam wielu gitarzystów którzy capture puszczają przez wzmacniacz gitarowy i kolumnę gitarową co mija się z celem. Jeśli ktoś ma nieograniczone możliwości finansowe to jak najbardziej tonex i quad cortex w jednym pedalboard będą fajnie grały. Ja dlatego kupiłem headrush a traktuję go jako jedno urządzenie z którego mogę wyciągnąć wszystko może nie tak dobrej jakości jak tonex ale jednak. Biorę pod pachę gitarę headrush prime i mogę lecieć na koncert nawet samolotem z podręcznym bagażem.
Jest jeszcze lepiej, gdy dodatkowo wiesz, o co kaman. :) Czytałem GiB jakieś 20-25 lat temu i Peter rył mi mózg tymi wszystkimi przedwzmacniaczami, power ampami, przetwornikami analogowo-cyfrowymi i cyfrowo-analogowymi itp. Niczego nie żałuję. Były też jakieś wymierne plusy, bo dostałem w szkole piętkę z kolokwium, ze wzmacniaczy, na elektronice... :) Chłop się nic, a nic nie zmienił, z resztą ja też. Lat nam tylko przybyło... :)
Świetny materiał..... sama przyjemność słuchania.... Ja gram tylko w zaciszu domowym i używam do nagrywania wzmacniacza i OXa ale warto wiedzieć o tym. Aaaaa .... piękna gitarka👍🤘🎸🤠
Hallo Peter . Czy mòglbys kiedys zrobic odcinek z modelerem Line 6 POD GO ? Kupilem sobie go ale nie do konca "czaje" o co tam do konca chodzi .Np.Jak ustawiac fajne brzmienia itp. Na czym polegaja te cale Snapshots ? Gram na glosniku aktywnym Headrush.
Czy prawdziwy efekt analogowy w tych konfiguracjach na pętli qortexa jest przed samym tonexem i z nim w jednym bloku pętli? Rozumiem, że tonex daje wzmacniacz do którego podpinam pedał prawdziwy. Dzięki za pomoc.
Witam, mam tonexaone podłączonego do hx stompa w pętli. Czy pętla powinna być w mono czy stereo tzn. blok pętli (czy to zależy od odsłuchu np monitory stereo czy kolumna mono?). Jeszcze mnie interesuje impedancja jak powinna być ustawiona pod tonex one tzn. mam wybór od auto do 1k. Będę wdzięczny za wskazówki.
Świetnie🤩 patent z tubescreamer’em sam też stosuję. Jedynie nie wiem co zrobić, gdy przez moje kostki przed Tonexem mam spadek sygnału. Czy mogę to zniwelować np ustawiając wyżej parametr Trim w Tonex, czy lepiej zaopatrzyć się w zewnętrzny booster/bufor?
Pytanie techniczne zatem - czy żeby każdy profil zagrał tak, jak powinien (czy tak jak został przygotowany) powinienem ustawić w Tonexie input gain do każdej gitary osobno, żeby wejście nie clipowało? Jak mam strata z low output singlami, to muszę input dostosować inaczej, niż w gibolu z humbuckerami?
hello ! fajny odcinek! dzięki! i korzystając z okazji mam pytanie... Jestem szczęśliwym posiadaczem QC i wszędzie gdzie czytam i słyszę to mówią ludzie ze gałka Volume ma być na 100% u Was nie jest.... dlaczego? :)
Dużo mówisz o tym, żeby do odsłuchu stosować kolumnę HiFi. Niekoniecznie się z tym zgodzę, osobiście uważam, ze najlepszy efekt jest jednak podłączyć się do końcówki mocy wzmacniacza lampowego i wyłączyć po prostu symulacje kolumny w tym torze, natomiast pozostawić ją dla toru który idzie na przody. Wtedy to brzmienie jest po prostu najprzyjemniejsze w odsłuchu i pozostawia najbardziej naturalne wrażenie.
Końcówki lampowe nie są transparentne. Profilując wzmacniacz sprofilowałeś już jego końcówkę. Stosowanie kolejnej zmienia brzmienie, które sam stworzyłeś.
Witam czyli dobrym rozwiązaniem byłoby takie połączenie TONEX + TAURUS PS1 wzmacniacz mocy+ i tu pytanie jaka kolumna czy gitarowa czy są jakieś dedykowane ?
Hej panowie! Mam pytanie trochę od czapy nie w temacie tego odcinka, ale jak ktoś wie to byłbym bardzo wdzięczny. Mam Headrush Core i footswitche aktywują to do czego są przypisane dopiero w momencie puszczenia footswitcha a nie w momencie jego naciśniecia. Dla mnie po latach grania na standardowej podłodze jest to bardzo trudne zeby ucelowac w odpowiedni moment. Czy da się jakos to ustawić zeby działało w momencie naciśnięcia? Moze ktoś coś wie. Pozdrawiam pana Piotra i całą ekipę synowską!
Mam co prawda MX5, ale sądzę, że tu nie ma wielkiej różnicy. Footswitche działają w momencie puszczenia, z uwagi na to, że mają podwójną funkcję - dodatkowe akcje działające po przytrzymaniu. Gdyby podstawową funkcję włączały przy wciśnięciu a nie puszczeniu, to na przykład chcąc włączyć tuner (przytrzymanie) włączał/wyłączałbyś przypisany efekt bądź zmieniał scenę. I dopiero po chwili, kiedy okazałoby się, że jednak chcemy tuner czy looper, to byłby zonk, bo zmienilibyśmy sobie brzmienie.
Moim największym problemem i znakiem zapytania, podczas robienia presetów jest nagłośnienie na którym je tworzę. Bo przecież inaczej ustawię profiler na kolumnie FRFR z głośnikiem 8" a inaczej na 12" czy słuchawkach. Skąd mam wiedzieć co jest właściwie i jak to zabrzmi na PA. Cały czas mam wątpliwości czy to co ustawiłem w domu i działa w próbowni nie okaże się klapą na scenie. Tych wątpliwości jakoś nie mam przy tradycyjnych piecach.
Wydaje się, że trochę błędnym tropem podążasz. Może mylisz model z profilem? Obejrzyj odcinek, w którym Peter tłumaczy różnice pomiędzy modelami i profilami. Za dwa tygodnie też będzie odcinek, z którego więcej się dowiesz 😉
@@CustomGuitarTones Tak, znam ten odcinek bardzo dobrze. Wiem, że w profilerze nie kręcimy gałami ;) Jednak wydaje mi się, że nie wszystkie źródła dźwięku będą równie dobrze oddawały jakość profilu przy tworzeniu prasetu, wtedy ingerencja w korekcje jest nieunikniona. Tym bardziej dotyczy to modelerów. Chodzi mi o całość łańcucha, również brzmienie wszystkich dołożonych kostek. Np może się zdarzyć, że na mniejszym głośniku, w paczce z małą obudową, trzeba dołożyć środka lub dołu, jak to zabrzmi na PA? Dodam, że użytkuje starą (lampową) i nową technologię jednak takie mam co do niej rozterki :)
Jeszcze jedna sprawa, czy naprawdę na tyle preferujesz brzmienie z Tonexa nad QC? Moim zdaniem trochę overkill już, no ale to wiadomo indywidualna kwestia. Osobiście użytkuję Tonexa z HX Effects, i jednak brakuje mi kilku funkcjonalności, których nie ma też QC, jak np. porządny Ring Mod, czy też możliwość triggerowania danego efektu na podstawie siły sygnału (envelope).
Triggerowanie znajdziesz we fractalach, nawet tych starszych, ring mod też, ale o jego "porządności" się nie wypowiem, każdy to postrzega inaczej 🙂 Pozdrawiam
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale cyfrowe przestery zawsze posiadają specyficzny, nieprzyjemny zgrzyt oraz brak dynamiki. Inaczej jest z czystym brzmieniem, które w dosyć dobrym stopniu udaje się symulować. Tak czy owak Zenon Nowak, czyli świetny materiał. Dziękuję i pozdrawiam. A teraz idę jakiejś lasce zaśpiewać: Jaki kac pulsuje w głowie. Przeżyłem wczoraj ostry balet. Jakaś panienka drzemie obok O kurcze, ona jest naga.
Dziwne, bo dopiero na cyfrze znalazłem to czego szukałem brzmieniowo. Miałem wcześniej trzy "ikony" lampowego brzmienia - Mesa DR, 6505, 5153 i wszystkie mnie wkurwiały, DR to piec, którego kultu w ogóle nie rozumiem, spędziłem z nim całe wakacje w sali prób i nie udało mi się nic sensownego z niego wyciągnąć - oczywiście padały stwierdzenia "mądrych inaczej" z różnych forów, że po prostu nie umiem kręcić (tak jakby faktycznie ustawienia sprzętu audio to była fizyka kwantowa - oczywiście wszystkie "Mirki" po peerelowskiej podstawówce umieją to robić bezbłędnie). Spoiler, to nie ja: Mesa DR po prostu mi się nie podobała, pomimo legend, opowieści i właśnie stwierdzeń typu tego co Ty napisałeś, piec w moim odczuciu brzmiał jak gówno, był ciężki, drogi w utrzymaniu (byłem jeszcze przed inżynierką i nie odważyłem się sam przy nim grzebać) ale Metalika nagrała kiedyś na nim coś więc na pewno jest superior :))) 5153 miał spoko niebieski kanał, ale i tak grał mi dopiero z dopałką, jaki to ma sens, że wydajesz 4 koła na lampowe pudełko i musisz wrzucić kostkę za 300 zł, żeby to w ogóle grało? Na końcu był Victory Kraken 50W, i co? I gówno, to samo, próba na trzech głośnikach, na wyższych rejestrach instrumentu straszny fizz, taki wręcz wykręcający uszy :) Fajnie też, że Pan ocenia sobie dynamikę (czyli rozumiem reakcję wzmacniacza na poczynania gitarzysty) wrzucając wszystkie cyfry to jednego wora, dla mnie każdy profil na tonenecie gra inaczej, ale ignorancja ma to właśnie do siebie, że się pierdoli bez namysłu.
Powiedz mi Peter,czy nie żal Ci tego podmuchu po łydkach z paczki?.Ja jestem trochę starszy,za młodu bardzo interesowałem się brzmieniem cyfrowym,nagrywałem na azpulowce i kaseciaki taśmy na przeglądy muzyczne.Trochę mi żal że lampa odchodzi do lamusa,nie u mnie,dalej lampa wystarcza.Mam Headrush-a,mam stare kaczki i lampiaki.Po operacji rąk,uczę się od nowa obsługi gitery i wiem jedno,wystarczy mi dobra lampa.Wiem,koncerty,bagaż itp.rozumię to i tak trzymać,widocznie ja z tego nie wyrosnę 😏
Bardzo dziękuję za ten odcinek bardzo dużo ważnych informacji w jednej pigułce. Mniej więcej wszystko rozumiem. Według mnie ważne jest to co pan Piotr powiedział na końcu. Bo znam wielu gitarzystów którzy capture puszczają przez wzmacniacz gitarowy i kolumnę gitarową co mija się z celem.
Jeśli ktoś ma nieograniczone możliwości finansowe to jak najbardziej tonex i quad cortex w jednym pedalboard będą fajnie grały.
Ja dlatego kupiłem headrush a traktuję go jako jedno urządzenie z którego mogę wyciągnąć wszystko może nie tak dobrej jakości jak tonex ale jednak. Biorę pod pachę gitarę headrush prime i mogę lecieć na koncert nawet samolotem z podręcznym bagażem.
ja uzywam tonexa direct profiles bez kolumny takze puszczam to na power amp i kolumne i brzmi zaje....
Peter tak super opowiada, że nawet mało ważne o czym! Profeska, pozdro!
Jest jeszcze lepiej, gdy dodatkowo wiesz, o co kaman. :) Czytałem GiB jakieś 20-25 lat temu i Peter rył mi mózg tymi wszystkimi przedwzmacniaczami, power ampami, przetwornikami analogowo-cyfrowymi i cyfrowo-analogowymi itp. Niczego nie żałuję. Były też jakieś wymierne plusy, bo dostałem w szkole piętkę z kolokwium, ze wzmacniaczy, na elektronice... :) Chłop się nic, a nic nie zmienił, z resztą ja też. Lat nam tylko przybyło... :)
Świetny materiał..... sama przyjemność słuchania.... Ja gram tylko w zaciszu domowym i używam do nagrywania wzmacniacza i OXa ale warto wiedzieć o tym. Aaaaa .... piękna gitarka👍🤘🎸🤠
czekałem na ten odcinek, dzięki wielkie Peter! Pozdrawiam
Dużo wiedzy, dzięki Piter!
Świetny materiał i przydatne tipy! Moc!
Luksusowo 👍
Bardzo wartościowy materiał!
Dziękujemy Mateusz i pozdrawiamy.
Jak zwykle treściwie. Pozdrawiam.
Hit!
Hallo Peter . Czy mòglbys kiedys zrobic odcinek z modelerem Line 6 POD GO ? Kupilem sobie go ale nie do konca "czaje" o co tam do konca chodzi .Np.Jak ustawiac fajne brzmienia itp. Na czym polegaja te cale Snapshots ? Gram na glosniku aktywnym Headrush.
Prośba o pomoc w ustawianiu FRFR dla tych urządzeń, czyli to co idzie na scenie dla nas czyli FRFR i to co leci do PA.
Czy prawdziwy efekt analogowy w tych konfiguracjach na pętli qortexa jest przed samym tonexem i z nim w jednym bloku pętli? Rozumiem, że tonex daje wzmacniacz do którego podpinam pedał prawdziwy. Dzięki za pomoc.
Witam, mam tonexaone podłączonego do hx stompa w pętli. Czy pętla powinna być w mono czy stereo tzn. blok pętli (czy to zależy od odsłuchu np monitory stereo czy kolumna mono?). Jeszcze mnie interesuje impedancja jak powinna być ustawiona pod tonex one tzn. mam wybór od auto do 1k. Będę wdzięczny za wskazówki.
?
Cześć, co to za hambucker? Jest moc
😎👍
Świetnie🤩 patent z tubescreamer’em sam też stosuję. Jedynie nie wiem co zrobić, gdy przez moje kostki przed Tonexem mam spadek sygnału. Czy mogę to zniwelować np ustawiając wyżej parametr Trim w Tonex, czy lepiej zaopatrzyć się w zewnętrzny booster/bufor?
Pytanie techniczne zatem - czy żeby każdy profil zagrał tak, jak powinien (czy tak jak został przygotowany) powinienem ustawić w Tonexie input gain do każdej gitary osobno, żeby wejście nie clipowało? Jak mam strata z low output singlami, to muszę input dostosować inaczej, niż w gibolu z humbuckerami?
hello ! fajny odcinek! dzięki! i korzystając z okazji mam pytanie... Jestem szczęśliwym posiadaczem QC i wszędzie gdzie czytam i słyszę to mówią ludzie ze gałka Volume ma być na 100% u Was nie jest.... dlaczego? :)
Dużo mówisz o tym, żeby do odsłuchu stosować kolumnę HiFi.
Niekoniecznie się z tym zgodzę, osobiście uważam, ze najlepszy efekt jest jednak podłączyć się do końcówki mocy wzmacniacza lampowego i wyłączyć po prostu symulacje kolumny w tym torze, natomiast pozostawić ją dla toru który idzie na przody. Wtedy to brzmienie jest po prostu najprzyjemniejsze w odsłuchu i pozostawia najbardziej naturalne wrażenie.
Końcówki lampowe nie są transparentne. Profilując wzmacniacz sprofilowałeś już jego końcówkę. Stosowanie kolejnej zmienia brzmienie, które sam stworzyłeś.
Witam czyli dobrym rozwiązaniem byłoby takie połączenie TONEX + TAURUS PS1 wzmacniacz mocy+ i tu pytanie jaka kolumna czy gitarowa czy są jakieś dedykowane ?
Peter mówi o tym dosyć jasno w filmie. Szerokopasmowa, nie gitarowa!
Peter pytanie, czy w takiej konfiguracji sterujesz kanałami/brzmieniami Tonexa za pomocą Quad Cortexa poprzez połączenie midi? Pozdrawiam
Hej panowie! Mam pytanie trochę od czapy nie w temacie tego odcinka, ale jak ktoś wie to byłbym bardzo wdzięczny. Mam Headrush Core i footswitche aktywują to do czego są przypisane dopiero w momencie puszczenia footswitcha a nie w momencie jego naciśniecia. Dla mnie po latach grania na standardowej podłodze jest to bardzo trudne zeby ucelowac w odpowiedni moment. Czy da się jakos to ustawić zeby działało w momencie naciśnięcia? Moze ktoś coś wie. Pozdrawiam pana Piotra i całą ekipę synowską!
Mam co prawda MX5, ale sądzę, że tu nie ma wielkiej różnicy. Footswitche działają w momencie puszczenia, z uwagi na to, że mają podwójną funkcję - dodatkowe akcje działające po przytrzymaniu. Gdyby podstawową funkcję włączały przy wciśnięciu a nie puszczeniu, to na przykład chcąc włączyć tuner (przytrzymanie) włączał/wyłączałbyś przypisany efekt bądź zmieniał scenę. I dopiero po chwili, kiedy okazałoby się, że jednak chcemy tuner czy looper, to byłby zonk, bo zmienilibyśmy sobie brzmienie.
@@malipskiyt AAA. Ok kumam! Czyli niestety muszę się nauczyć szybkiego pstrykania footswitchy! Dzięki wielkie za info!
Moim największym problemem i znakiem zapytania, podczas robienia presetów jest nagłośnienie na którym je tworzę. Bo przecież inaczej ustawię profiler na kolumnie FRFR z głośnikiem 8" a inaczej na 12" czy słuchawkach. Skąd mam wiedzieć co jest właściwie i jak to zabrzmi na PA. Cały czas mam wątpliwości czy to co ustawiłem w domu i działa w próbowni nie okaże się klapą na scenie. Tych wątpliwości jakoś nie mam przy tradycyjnych piecach.
Wydaje się, że trochę błędnym tropem podążasz. Może mylisz model z profilem? Obejrzyj odcinek, w którym Peter tłumaczy różnice pomiędzy modelami i profilami.
Za dwa tygodnie też będzie odcinek, z którego więcej się dowiesz 😉
@@CustomGuitarTones Tak, znam ten odcinek bardzo dobrze. Wiem, że w profilerze nie kręcimy gałami ;) Jednak wydaje mi się, że nie wszystkie źródła dźwięku będą równie dobrze oddawały jakość profilu przy tworzeniu prasetu, wtedy ingerencja w korekcje jest nieunikniona. Tym bardziej dotyczy to modelerów. Chodzi mi o całość łańcucha, również brzmienie wszystkich dołożonych kostek. Np może się zdarzyć, że na mniejszym głośniku, w paczce z małą obudową, trzeba dołożyć środka lub dołu, jak to zabrzmi na PA? Dodam, że użytkuje starą (lampową) i nową technologię jednak takie mam co do niej rozterki :)
cyfrowe szaleństwo, ale jest w tym metoda...pozdrawiam
To nie szaleństwo, to zwykły rozwój technologii tzw. postęp technologiczny
@@CustomGuitarTones oczywiście, że tak. To była forma żartu :) pozdrowienia
@@satarellopozdrawiamy wzajemnie!
Jeszcze jedna sprawa, czy naprawdę na tyle preferujesz brzmienie z Tonexa nad QC? Moim zdaniem trochę overkill już, no ale to wiadomo indywidualna kwestia. Osobiście użytkuję Tonexa z HX Effects, i jednak brakuje mi kilku funkcjonalności, których nie ma też QC, jak np. porządny Ring Mod, czy też możliwość triggerowania danego efektu na podstawie siły sygnału (envelope).
Triggerowanie znajdziesz we fractalach, nawet tych starszych, ring mod też, ale o jego "porządności" się nie wypowiem, każdy to postrzega inaczej 🙂
Pozdrawiam
Tą gitarka to SKG ?
Tak
@@CustomGuitarTones dzięki
Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale cyfrowe przestery zawsze posiadają specyficzny, nieprzyjemny zgrzyt oraz brak dynamiki. Inaczej jest z czystym brzmieniem, które w dosyć dobrym stopniu udaje się symulować. Tak czy owak Zenon Nowak, czyli świetny materiał. Dziękuję i pozdrawiam. A teraz idę jakiejś lasce zaśpiewać:
Jaki kac pulsuje w głowie.
Przeżyłem wczoraj ostry balet.
Jakaś panienka drzemie obok
O kurcze, ona jest naga.
Dziwne, bo dopiero na cyfrze znalazłem to czego szukałem brzmieniowo. Miałem wcześniej trzy "ikony" lampowego brzmienia - Mesa DR, 6505, 5153 i wszystkie mnie wkurwiały, DR to piec, którego kultu w ogóle nie rozumiem, spędziłem z nim całe wakacje w sali prób i nie udało mi się nic sensownego z niego wyciągnąć - oczywiście padały stwierdzenia "mądrych inaczej" z różnych forów, że po prostu nie umiem kręcić (tak jakby faktycznie ustawienia sprzętu audio to była fizyka kwantowa - oczywiście wszystkie "Mirki" po peerelowskiej podstawówce umieją to robić bezbłędnie). Spoiler, to nie ja: Mesa DR po prostu mi się nie podobała, pomimo legend, opowieści i właśnie stwierdzeń typu tego co Ty napisałeś, piec w moim odczuciu brzmiał jak gówno, był ciężki, drogi w utrzymaniu (byłem jeszcze przed inżynierką i nie odważyłem się sam przy nim grzebać) ale Metalika nagrała kiedyś na nim coś więc na pewno jest superior :))) 5153 miał spoko niebieski kanał, ale i tak grał mi dopiero z dopałką, jaki to ma sens, że wydajesz 4 koła na lampowe pudełko i musisz wrzucić kostkę za 300 zł, żeby to w ogóle grało? Na końcu był Victory Kraken 50W, i co? I gówno, to samo, próba na trzech głośnikach, na wyższych rejestrach instrumentu straszny fizz, taki wręcz wykręcający uszy :) Fajnie też, że Pan ocenia sobie dynamikę (czyli rozumiem reakcję wzmacniacza na poczynania gitarzysty) wrzucając wszystkie cyfry to jednego wora, dla mnie każdy profil na tonenecie gra inaczej, ale ignorancja ma to właśnie do siebie, że się pierdoli bez namysłu.
A ja czekam aż przestaniecie się w końcu zajmować tylko profilerami Tonex'a Cortex'a i dacie szanse innym profilerom. A może to lokowanie produktu?🤔🤭😉
Nie przestaniemy, ponieważ są najlepsze 😂
Ja chcę ten profil! Brzmi to obłędnie
Zapraszamy do sklepu internetowego customguitartones.com
Powiedz mi Peter,czy nie żal Ci tego podmuchu po łydkach z paczki?.Ja jestem trochę starszy,za młodu bardzo interesowałem się brzmieniem cyfrowym,nagrywałem na azpulowce i kaseciaki taśmy na przeglądy muzyczne.Trochę mi żal że lampa odchodzi do lamusa,nie u mnie,dalej lampa wystarcza.Mam Headrush-a,mam stare kaczki i lampiaki.Po operacji rąk,uczę się od nowa obsługi gitery i wiem jedno,wystarczy mi dobra lampa.Wiem,koncerty,bagaż itp.rozumię to i tak trzymać,widocznie ja z tego nie wyrosnę 😏