Троє на Єден | Про Комунізм | Мигаль, Женя, Ярослав Ковальчук

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 10 сер 2022
  • Повтор ефіру з yedenradio.com за 10.08.2022
    Шоу "Троє на Єден"
    ❓❗️ Шо там куркулі?
    Поговорили про саму ідеологію комунізму з нашим гостем, Ярославом Ковальчуком, істориком-аспірантом університету Альберта (Едмонтон, Канада) ( / yarkovach , що також є гостом подкасту "Ловець Чайок" (anchor.fm/iaroslav-kovalchuk)
    В студії для вас були:
    - Женя Оборевич ( / zhenyaoborevych )
    - Мигаль Кушницький ( / michaelkoosha )
    ➡️ Підписуйтесь на наш телеґрам, щоб отримувати сповіщення про ефір на радіо - t.me/troe_na_yeden
    🌐 Підписуйтесь на стендап-проєкт "ШУМ" щоб отримувати порції здорового гумору на зручних для вас платформах:
    - Інста / stand_up_shum
    - ТікТок / stand_up_shum
    - Телеґрам t.me/stand_up_shum

КОМЕНТАРІ • 3

  • @Fight4YRights
    @Fight4YRights Рік тому

    пацани, ви - агонь!
    Суперлайк!

  • @rocklobster52s
    @rocklobster52s Рік тому

    Маб вас поправити. Комуністов таки називали комуністами за часів Карла Маркса. Це не зявилося знікуди за часів, як ви кажете, "совка". Макс та Енгельс ще у 1848 році написали маніфест комуністичної партії, а організація, як увони очолювали називалася "Союз комуністів". Це вже пізніше соціал-демократами стали називати учасників широкого соціалістичного руху, що відмовилися від ідеї революції і пішли на класовий компроміс.

    • @iaroslavkovalchuk1922
      @iaroslavkovalchuk1922 Рік тому +1

      Я і не казав, шо то всьо з часів совка. І власне говорю за Маркса і його ідеї, які сформували міжнародну соціал-демократію. На жаль, не було можливості поговорити про так званих утопічних комуністів як Сент-Сімон чи Оуен. Я про них лиш побіжно згадую, але їх мож назвати передтечами Маркса, як це робить Ленін. Та і про політику двох перших інтернаціоналів не згадав, де були конфлікти між комуністами й анархістами, революціонерами й тими, хто шукав компроміс.
      Але до Жовтневої революції соціал-демократи включали як революціонерів (Люксембурґ, Ленін), так і більш поміркованих (Каутський, Бернштейн), але всі вони підтримували ідею, шо комунізм колись настане. Мені здається, що Жовтнева революція якраз кристалізувала ось це розрізнення між комуністами, які бажають революції, приймають участь у парламентській боротьбі, але за повалення дійсного устрою, і соціалістами (або соціал-демократами), які були за збереження дійсних політичних інститутів.
      Можливо, ліпше було б розповісти про це все у вигляді історії різних інтернаціоналів, але вже так склалася розмова. Все ж ми обговорили ті основні ідеї і рухи, які асоціюються з комунізмом, який оформився у ХХ столітті і має вплив у ХХІ столітті.