Але мусимо визнати, що найлихіші та найгірші персонажі Гаррі Поттера - це «тонке скелетоподібне тіло і довгі тонкі руки з неприродно довгими пальцями» і «високого зросту жінка з густим лискучим темним волоссям і «важкими повіками», чиє обличчя після виснажливих років проведених в Азкабані виглядає худющим і кістлявим, мов череп»
Так, але вони саме описуються, як щось зле, небезпечне, ім'я Володі так зовсім бояться вимовити. Вони схожі на кістляву смерть. А от Дурслі саме товсті та огидні, вони не страшні, просто хочеться їх оминати, щоб око не милили
Дядько Вернон пузатий і огидний, як і його сестра, яку Гаррі надув наче кулю. Дадлі Гаррі порівнював із свинею у перуці. Креб і Гойл товсті неповороткі тролі, як про них сказав Рон. Те саме казала Герміона про слизеринку Мілесенту, назвавши її тролем якому дали дубиною по макітрі Пенсі Паркінсон не худа і з мопсоподібним лицем. Слизнорт хитрий слизький боягуз, що шукає лише вигоди - товстун. Амбридж коротконога товста жаба за визначенням Гаррі. Петтігрю зображений, як товстий огидний щур. Худі негативні персонажі - це меншість із огидною зовнішністю, як Петунья (як в неї рідна сестра могла бути тоді першою красунею школи?), Нарцисса, яка описана «була б симпатичною, якби не з перекошеним лицем, ніби в неї лайно під носом». Персонажі, яких бояться отримали спотворену зовнішність, як Волдеморт та Белла. Єдині позитивні персонажі у тілі, це Невіл, який все одно описаний на початках як недолугий невдаха з яким ніхто не хотів йти на бал, і Моллі Візлі. Всі інші - красені. Гаррі красивий, як і його батько. Сіріус - перший красень школи. Рімус сором‘язливий, але з приємною зовнішністю. Герміона просто не звертала увагу на себе, але перетворилась на красивого лебедя на балу. Рон ніби незграбний, але на 6 курсі на нього вже западали дівчата. Джинні - королева школи. Білл красунчик на якого запала ідеальна красуня Флер. Седрік і Чанг описані, як дуже красиві в яких багато хто закоханий. Давайте вже визнаємо, що Роулінг та ще лукістка. Найчастіше такі люди самі дуже комплексують через свою зовнішність, хоча мала б перерости це, як доросла жінка.
Ви мусите визнати, що тема роліку це саме фетфобія, тому це не має сенсу Це як чоловіки кажуть феміністкам, чому вони не захищають права чоловіків. Тому що вони займаються правами жінок. Так і тут. Це відео не про те, хто більше "страждає" - худі чи товсті, це відео конкретно про фетфобію
У мене зі шкільних років були проблеми з вагою. І я фанатів від Гаррі Поттера. Але ніколи не ображався на те, як зображували Дурслів, Кребба і Ґойла. Я не переносив це на себе. Мені більше імпонували той же Невілл (і в книзі ніде не вказувалося, що він у кінці історіїї схуд, на скільки пам'ятаю) та місіс Візлі. І в цей же перелік я би вніс і Геґріда. Не пам'ятаю, як у деталях він був описаний у книзі, але в мене його зовнішність завжди асоціюваася з кіноверсією. Та й сама Ролінґ відзначала, що Роббі Колтрейн був найкращим вибором на цю роль.
@@jojojojojojojojoj ну дивіться. Якби справа була в тому, що він напіввелетень, то ймовірно, він би описувався як вдвічі вищий і вдвічі ширший за звичайну людину. Але він вдвічі вищій і в п'ять разів ширший. Хіба це не вказує на зайву вагу?
@@jojojojojojojojojтут справа не в цьому. Тут математика. Якби стверджувалось, що він в 2 рази вищий і в 2 рази ширший за звичайну людину, то це б означало що він як звичайна людина, тільки більше, але виглядає так само. Але якщо він в 2 рази вищий і в 5 разів ширший це каже що в нього пропорційно вага вага більше, тобто він виглядає як велика версія повної людини.
З іншого боку, Дурслі є наочним підтвердженням, що кожна людина заслуговує на кохання. Можливо вони не є найромантизованішими персонажами серії, проте в них міцна родина, Вернон та Петунія кохають одне одного та дуже люблять свого сина. Вочевидь Вернон та Петунія є одне для одного привабливими та харизматичними, і Дадлі вони люблять так, як і мають любити свою дитину батьки - без огляду на якісь зовнішні недоліки. Вони є антагоністами для Гаррі, проте у певному сенсі це міцна та любляча родина. Певно, вони б прийняли і Гаррі, якби не складні стосунки між Петунією та Лілі. Мусимо також визнати, що Лілі та Джеймс у юності були не найприємнішими людьми...
В мультику Валлі засуджувалась не зайва вага, а нездоровий спосіб життя і повна відсутність активності. У людей в космосі було більше ніж достатньо усього, тому вони навіть перестали рухатись
Я до речі та сама людина котру усі булили в шкільні роки за мою повноту. Через це я ненавиділа себе. Це повністю змінило моє ставлення до самої себе, і через це я не могла дивитися у себе у дзеркало без думки "Я потворна. Я товста" І тіки зараз я почала ставитися до цього хоч трохи легше. Не затягую я пояс так аби він стягував мій живіт та мої органи, не займаюсь спортом "аби схуднути". Але це вартувало дуже багатьох зусиль
@@pageart6865 І ніхто цього не знав, поки ви не сказали. І тим більше людина, яку довго булили за зайву вагу, ніколи такого не чула. На науковій конференції виступити зі своїм відкриттям не хочете? Не чіпайте ви людину, хай сама вирішує, що їй треба.
@@pageart6865 ви ж в курсі, правда, що не вся вага, яка вважається "зайвою" є ожирінням і впливає на здоров`я? І що жінки модельної зовнішності мають як раз дефіцит ваги, що для здоров`я ще небезпечніше за ожиріння? І що на печінку і судини впливає харчування, а не наявність жирового прошарку в організмі? І що життя і здоров`я іншої людини не має турбувати вас взагалі? Хочете боротись за здоров`я суспільства - підходьте до алкашів розказуйте про важливість спорту, ось там точно шкода для всього організму і печінки зокрема.
Цей наратив запровадив ще Дизні. Подивіться у мультиках типу Красуня і Чудовисько, головна героїня тендітна, з осиною талією, тим часом жінка на базарі огрядна, вся в дітях, забембана. Там взагалі у кожному мультику класика - антигерой або товстий, або старий, або має якусь зовнішню відразливу рису. Ну хоч у Крижаному серці почали трохи показувати, що поганці можуть бути милими і привабливими. Дякую за відео!
Я зараз дивлюся серіал Бріджертони, і в цьому сезоні головна персонажка повна жінка. Вони зробили для неї чудове перевтілення, але вага залишилась така сама. Вона кмітлива, цікава та стильна. Радію, що сучасні головні герої можуть бути РІЗНИМИ. В дитинстві я не помічала фетшеймінгу взагалі, бо була дуже дуже худа і в мене був інший вид шеймінгу)
Суперечлива тема. Дадлі у книзі не просто гладкий хлопчик, а доволі обʼємний персонаж- продукт своєї родини, яка йому ні в чому не відмовляла, тим паче у їжі, поки шкільна медсестра не посадила його на дієту. І як персонаж- антагоніст він має ще купу характеристик, не лише вагу. І доречі, саме батьки повинні пояснити своїй дитині що Дадлі поганий не через вагу та зовнішність, а вага і поведінка щодо Гаррі- наслідок неправильного виховання та ще є генетичні особливості від батька. Чую, що скоро ми отримаємо стерильні твори, бо всі всіх ображають і т.д замість того, аби пояснювати чому цей герой гладкий/ гей/ чайлфрі/ злочинець. Здається суспільству не тільки над толерантністю, іноді токсичною, працювати треба, а й над вихованням дорослих теж.
Фетфобія у нас тому що люди у нас, скажемо так не доїдали та були у "формі" через нестачу їжі, як приклад, через війни і так далі, тому образ "жирного та багатого" засуджується майже у всіх країнах, де обставини та історія були менш прихильними до людей... Я не хочу цим сказати що я засуджую повних людей, але краще завжди бути у формі та не переїдати, бо це шкідливо для здоров'я. І нормалізація ваги та гноблення худих людей особливо у західних країнах, є мені не зрозумілою, та неправильною.
Заради справедливості варто сказати, що фетшеймінг був завжди. Я пішла у школу в 1993, у нас в класі був повненький хлопчик, над яким за це жартували. Ніякого Гаррі Поттера тоді ще не було) Те, що описала Роулінг це звичайна річ, АЛЕ я не кажу, що це нормально чи добре. Я просто проти того, щоб суспільні проблеми перекладати на окремих авторів. Бо це пахне "комп'ютерні ігри провокують на жорстокість", грають в них усі, а стріляють потім одиниці, тож..
@@oneshotonehit6731 Я згодна, але я тут може це зовсім широко висловилася. На моїй пам'яті багато казок, фільмів, історій про свиней умовних які були і до 2000. Скоріше воно підсилює фетфобію комплексно, нашаровуючи.
а чого діти принижують худих однолітків? високих однолітків? низьких однолітків? розумних однолітків? дурних однолітків? будь-яких однолітків? бо це діти, булінг серед дітей існував завжди
Цькувати дітей не можна. Разом з тим, на дітей з нездоровою худорлявістю та анемією звертають увагу органи опіки (рідко, бо навіть в кончелиг дітей рідко вилучають), то чому б цим органам не звертати увагу на "благополучні" родини, де дітей розгодовують до розмірів дерижабля та ледь не інвалідизують цим. Тобто, не дітей якось цькувати, а спеціальні люди щоб задавали питання батькам.
Працюю сімейним лікарем в Україні, тому за досвід інших країн нічого не скажу, тільки про нас. Анемія та розлади харчової поведінки ніколи самі по собі не є приводом запідозрити жорстоке поводження з дітьми, бо так можна прийти з вагами в школу та третину дітей вилучити. Тож я не погоджуюся, що серед професіоналів є недопрацювання в бік ожиріння, ніби воно є більш соціально сприйнятним. Але я теж помітила певну тенденцію. У худорлявості дітей оточуючі зазвичай звинувачують батьків: "Тебе батьки не годують? Мама не може смачно борщу приготувати? Божеее, як тростина хитається, треба, щоб лікар якусь вітаміну прописав". А на дітей з ожирінням покладають особисту відповідальність: "Любить булки, не може рота вчасно закрити, розжерся, не треба такому давати кишенькові гроші, бо чіпси купляє". Думаю, цього б не було в такій мірі, якби усі РХП були однаково дестигматизовані, а характер книжкових персонажів не корелював із їх обвідом талії.
@@a.frolova Звісно, що не всі худенькі діти зазнають насилля в родині, посил був в тому, що через надмірну повноту до батьків зазвичай не виникає питань. Я згодна з Вами, що коли в надмірній худорлявості звинувачують батьків, а з ожирінням лише дитину, то це не гуд. Все йде з родини. Як людина, що мала з цим проблеми, можу сказати - харчові звички родини дуже впливають.
Якщо чесно, до мультфільму Валі немає претензії. Це простий приклад наслідків. Це не щось токсичне. В мультику в кінці взагалі показали що вони всі людяні і позитивні персонажі
Є у однієї психологині розбір цікавий, про харчові звички. Так от через те що наші пра/дідусі і бабусі пережили голодомор, вони могли навʼязати (ненавмисне) нащадкам фетфобію, бо якщо ти повний- тебе першим зʼїдять..
Навпаки. Усі для бабусь були завжди надто худі і в них пхали їжу. Не встанеш зі столу поки не доїси. Оті всі радянські столи на свята на які ставили купу їжі.
@@17red моя прабабуся,яка пережила голодомор завжди ховала на потом їжу, їй постійно пояснювали,що Їжа є і все добре, а от друга бабуся(вихована батьками пережившими голодомор), як ви і кажете заставляє все з'їдати і все їсти з хлібом...((
@@ЗорянаОнипко я думаю, що тут також може грати фактор того, що в ті часи в усіх країнах в цілому, було гігантське розшарування населення на еліту та бідних, без наявності розвинутого середнього класу. І ці бідні люди буквально навіть не мали грошей на їжу. Або мали, але не на якусь прямо смачну і вишукану, а еліта ж навпаки. І ця ж еліта могла спокійно вбивати бідняків, репресувати чи, якщо ми говоримо про рабовласництво, то вимагати надлюдської праці, бити, знущатися. Тому у суспільстві сформувалася ось ця думка, що товсті злі, вони накрали, забрали і т.д. (Це на мою суб'єктивну думку)
Со́ус - додатковий компонент страви, з характерною напіврідкою консистенцією, який використовують у процесі приготування страви або подають до готової страви для поліпшення її смаку і аромату.
Ще один популярний образ - товстий недолугий приятель головних героїв. Часто комічний персонаж, не дуже розумний, сміливий, сильний тощо, він всяко відтіняє протагоніста, граючи роль такої собі "некрасивої подружки". Або це така собі тітонька, жінка середнього віку і старше, не дуже розумна, смішна, метушлива та емоційна. Її роль зводиться до того, щоб дбати про оточуючих. Часто це персонажі, з якими мало хто захоче себе асоціювати. Виключення є, але мало. Згадую Сема з "Володаря перстнів", він з хоббітів найбільш героїчний. А також мати та брата ГГ з мультфільму "Вперед". Класно, що там не тільки не було стереотипів про надмірну любов до їжі, а що ці персонажі показані в хорошій фізичній формі.
Можливо надмірна вага засуджується в тому числі тому що це шкідливо для здоров'я? В випадку Гаррі поттера очевидно що дурслі жирували недогодовуючи і знущаючись з Гаррі.
Тоді не вийде поображатися і знімати дивні відео)) діти є безпосередніми і не вловлюють всі ці швидкоплинні модні страждання. Якщо ти жирний,то гратися з тобою нецікаво, бо ти неповороткий. Всі ці булінгофоби роблять ведмежу послугу всяким обділеним. Боротьба проти знущання потрібна, але перегинати не варто, бо якщо діти будуть кастровані таким вихованням, то з них повиростають всякі європейські і американські політики, які можуть тільки стурбовуватися.
@@БогданКогут-и4дщо за діч ви написали?саме формулювання "боротьба проти знущання потрібна,але не потрібно перегинати" щоооо ?в мене одне питання, яка вам різниця хто скільки важить???просто мені завжди булоабсолютно начхати на вагу іншої людини,це не робить моє життя інакшим, мені не краще,і негірше, а вам? Нахолєру вам то???
@@17red чому вас болить якесь гачімучі? Пивне пузо мене не наздожене, бо я не п'ю пива) і слідкую за здоров'ям. Своїм дітям також не дозволяю шкідливу їжу. Племінник зі зайвою вагою має проблеми через це, бо не може повноцінно бігати у футбол, тому цю проблема мені знайома. Але якщо інші діти не звертатимуть на це уваги і не будуть трохи підбулювати, то свої не скажуть, так як для своїх він рідна булочка. А булочка виросте караваєм і з купою комплексів і проблем зі здоров'ям.
Дякую вам за ваші відео. До речі про Патріка з Губки Боба цікаво те, що в деяких серіях демонструється, що насправді він дуже дуже розумний. Але ленивий і просто не бажає витрачати енергію. Живе в кайф) хоча звісно ж частіше описуються його негативні якості, ненажерливість, жадібність, заздрість, тупість. Загалом так, дуже бісить те, як в фільмах прописують товстих персонажів. Та і в суспільстві досі дофіга стереотипів та зневаги до таких людей.
Я не зовсім погоджуюся із думкою авторки. Назвати персонажа товстим це просто назвати його товстим, опис зовнішності, так само як худий, стрункий, м'язистий, високий, низький і так далі. А в дитячих книгах нема часу на складні епітети, щоб не називати товсту людину товстою. Потрібен чіткий опис із чіткими асоціаціями. І це не те, що потім змушує дитину порівнювати товстого однокласника із свинею, діти самотужки створюють різноманітні ситуації, не завжди в залежності від прочитаного. Плюсом хотіла додати, що наведені приклади опису персонажів та їх характери і ситуації дуже клішовані для творів фольклору, які сягають як мінімум 18 століття, а то і далі. Це образи та асоціації, які дуже довгий час були в народній літературі, народній свідомості багатьох європейських культур, які в різніц мірі адаптувалися до нових літературних творів. Ми це бачимо в казках, наприклад, і це супроводжує кожне покоління читачів.
Мене не фетшеймили, але коли знайомі, чи родичі брали мене на руки, я часто чула, що я важка. Так я і виросла, вважаючи себе товстою, хоча була як тріска.
😢 і дійсно мало повних персонажів добрі.. хоча в житті я знаю купу людей з надлишковою вагою, які мають суперперсоналіті❤ мій хормейстер, наприклад, повний хлопець, але який він веселий і талановитий- це просто краш🥰
фан-факт: Носов народився у Києві, провів дитинство в Ірпені (колисьчитала, що саме це місто стало прототипом містечка, де жив Незнайко), потім вступив у виш у Києві, а потім переїхав на московщину. Не впевнена, чи ми можемо вважати його українським письменником, але і російським навряд. Можливо, корректніше казати "радянський український автор"
Ожиріння - це хвороба Вона скорочує життя і погіршує його якість Інколи навіть заважає оточуючим людям (наприклад, мені довелось колись стоячи їхати в тамбурі поїзда 5 годин, тому що жирний чувак займав половину мого сидіння і мені просто капець як некомфортно було їхати зажатою жирним тілом до вікна) Я все життя борюся з зайвими кілограмами, і не буду захищати тих, кому просто чхати на своє здоровʼя и здоров’я своїх дітей
Гладка леді і її співи - то відсилка до англійського виразу на кшталт нашого «коли рак на горі свисне»)) тільки значення трошки інше: when the fat lady sings означає, що щось ще не вирішено, не однозначно) типу нічого не точно, поки повна леді не заспіває)
@@My.popcultможе. Це література і жирний - найпростіший спосіб описати жадібність. Бо жирні, ви будете здивовані, правда забагато жеруть, тому і схожі на свиней
@@My.popcult власне тільки фігура не може, і власне місіс Візлі теж описується як повненька, кругла жінка при тому що авторка наділяє її позитивними характеристиками. Але як жадібна людина, така як Дадлі, чия жадібність проявляється в тому числі і в понаднормовому харчуванні, може бути зображена худою людино
@@My.popcult, тобто і на алкоголі не можна писати, що його надмірне вживання призводить до алкоголізму, тому що це ображає алкоголіків і це тільки їх справа?
@@themartian4423алкоголіки можуть бути суспільно небезпечними. АЛЕ ТАК: ви не можете говорити людині, що їй робити - пити чи ні. А люди, фігура яких вам не подобається - то не ваша справа. Аналогія про напис на алкоголі - невдала, бо це вимоги законодавства, і вказівка для потенційного споживача, а не спроба зашеймити алкоголіка.
Вперше сильно незгодна. Позитивні товсті персонажі в ГП: Гегрід, Місіс Візлі, Невіл, професорка Спраут, професор Слизоріг, сер Кадоган, Гладка Пані… це ті що одразу згадала. Не сказати що їх мало, зважаючи на те що раніше статистика по ожирінню в популяції була дещо інша. Дуже сильне притягування за вуха неіснуючих сенсів. Що ж тепер, не описувати зовнішність персонажів взагалі?
13:45 Я можу згадати лише Б'юфорда, але не погоджуюсь, що він був поганим персонажем. Хоч він і був грубим, насправді він любив своїх. Навіть Балджита, як би дивно це не було. А ось справді погані персонажі, там виглядали хворобливо худими.
Щодо книг ну дуже не згодна. Очевидно, якби авторка не описувала зовнішність персонажів (у тому числі і зайва вага) тоді книга не відражала би особливості зовнішності. Маю сумніви що підлітковому віці буде цікаво читати що цей персонаж важить 50 а інший 72кг, У кіно є опція показати але ніяк не коментувати зовнішній вигляд але навіть не уявляю як ми уявляли б персонажа коли читали книги без детального опису зовнішності Тоді книжкові прсонажі які мють довгий ніс теж були ображені бо це була пропаганда шеймінгу довгоносих) Адже у школі на рівні з зайвою вагою могли діставати дитину за ніс як і за купу усього іншого
Нелюбов до себе не обов'язково пов'язана з великою вагою. Я медик, тож з упевненістю стверджуюю, що надмірна вага веде до до біди зі здоров'ям. А щодо зображення повноти тіла у культурі - це суб'єктивна річ. Любіть себе незалежно від думки оточуючих, бо усім не вгодиш, і не треба
@@ASMR-d7bну, хай не читають. Це проблеми їх батьків. А жирний - то і є свиня. У чому проблема? Це тільки проблема батьків, що виростили жирну свиню, а не дітей, що цю свиню називають тим, ким вона і є
Бляха, мені супер неприємно це слухати. Вподобайку поставлю але додивлятися не хочу. Не люблю Гарі Поттера та не сприймаю його авторку за її світогляд. Тема мені знайома бо моя бабця була огрядною, зіштовхувалася з жахливим булінгом від сторонніх та ще й зі сторони найрідніших людей(
Зайва вага і малорухливий спосіб життя - це вірний шлях до різноманітних хвороб: серця, суглобів, діабету і тд. Звичайно вирішувати питання треба шляхом пропагування здорового способу життя, а не бодішеймінгу, але межа така тонка.... Теж в дитинстві крінжувала від політизації книг носова. Ненавиділа ту книжку
Так що тепер, не описувати героїв як ти їх бачиш? Вже дратує оце всюди позитив і толерантність, ніби забороняють людям мати свою негативну думку. Якби описала худого то що тоді? Ой короче не шукайте кістку в молоці.
Можна не називати дітей свиньми, Роулінг я люблю і не треба тут розповідати мені, що толерантність зайва. Як мінімум, діти з зайвою вагою відчували себе некомфортно при прочитанні.
...ви серйозно?! фетшеймінг - це погано і нема тут за чи проти! Проте! Показувати ожиріння, зайву вагу як щось нормальне чи тим паче позитивне - це верх цинізму! Ожиріння, це не тільки про зовнішність, це в першу чергу про здоров'я. Цукровий діабет, серцева недостатність, купа судинних захворювань і ви виправдовуєте ці проблеми "фетшеймінгом"? Діти мають розуміти, що це проблема яка вирішується, а не що це норма коли в 14 в тебе серцевий напад! Бодіпозитив майже відразу став зброєю самознищення, а не рятівним кругом! Виховуйте дітей правильно і тоді не буде не фетшеймінгу, не расизму, а ні інших упереджень!
Коли худі та візуально привабливі люди жеруть фастфуд щодня за дві щоки - їх ніхто не гнобить і не називає свиньми, і ніхто за їх "здоров'я" не печеться, хоча там можуть бути і гастрити, і язви, і все на купу. Крім того, не пригадую де, але психологічне дослідження доказало що булінг і тиск щодо ваги призводить до ще більшого набору ваги через розвиток різних харчових розладів, тож людина в межах допустимої норми через булінг може набрати нездорову вагу і втратити багато здоров'я в процесі. Чуже здоров'я - не ваша справа, особливо якщо ви не були ніколи повним.
@@Klenovyj До чого тут взагалі це? Так не видно і що це змінює? Значить не потрібно їх лікувати? Що ви верзете? Не булять? Скажіть це снід\віл інфікованим, зовні така людина може буди привабливішою за фотомодель, але достатньо щоб про її статус дізнались і на соціальному житті можна ставити хрест! Мова не про нормалізацію агресії, а про раціональну оцінку проблеми дітьми і людьми, бо це проблема! Особисто їх і нікого це не стосується, але це проблема! Булять не тільки із за ваги, навіть частіше не тому, а тому що батькам срати на виховання, просто віддають в школу\садок і вважать що там всьому навчать. І от халепа, таки вчать, вчать бути сірою масою, бути як всі, а якщо ти виділяєшся хоч якось то тоді тебе загноблять! Вага тут нідочого!
@@My.popcultде тут заклик до образ? Не перекручуйте коментар. До ожиріння потрібно відноситись як до залежності чи хвороби. Як не варто популяризувати алкоголізм чи куріння, так не потрібно стверджувати, що ожиріння це ок. Підкреслюю, ожиріння, а не верхня планка здорової ваги. А не говорити ти прекрасний/прекрасна в любій вазі( і чхати на те, що це тебе вбиває)
Можливо я здамся дуже грубою, але я щиро не розумію проблеми bodyshaming та fatshaming. Частково. Я сама маю надлишкову вагу й мені потрібно її скинути. Бо це шкодить моєму здоров'ю. Але я лінива срака, яка звідусіль чує, що ми маємо приймати своє тіло таким, яким воно є. Це добре... Але чомусь ніхто, принаймні я не чула, не казав що це якось шкодить здоров'ю. Так, булінг - це погано й є величезною проблемою. Але я не розумію проблеми висвітлювати зайву вагу в негативному плані у медіа просторі. Не висміювати людей, а саме висвітлювати зайву вагу. Але в наш час чомусь більшість....бере все на свій рахунок. Мене булили трохи в школі за зайву вагу, але ж вони були праві. Здорове тіло просто виглядає привабливішим. Так склалось. Але в першу чергу - це здорове тіло. Я наразі маю купу проблем, які вирішуються схудненням, а я морально неможу змусити себе це зробити. І хоч хейтіть мене чи ні, але негативне висвітлювання зайвої ваги додатковий раз мені нагадує про мою проблему, яку я постійно відкладаю.
Пояснювати, що зайва вага - це погано, бо шкодить здоров'ю (але не вказує на твої людські вади) це одне. Казати, що людина гівно, бо має надлишкову вагу - це інше, погодьтеся.
Ну почнемо з того, що худий ≠ здоровий, тим паче постійне дрюкання когось чи себе за "зайву" вагу це теж не здорова. З приводу здоров'я на рахунок вашої ваги має говорити лікар, а до поки вам комфортно у вашому тілі це не має значення. Всі ми різні, і чморити когось за це просто безглуздо. На жаль є дуже багато токсичних стандартів що нав'язують такий образ мислення, проте навіть якщо вам потрібно схуднути, то це має робитися з любові до себе, а не з ненависті до свого тіла. Говорячи за фет- та бодішеймінг то це погано тому що ці явища схиляються нас наділяти людину негативними якостями лише через її вигляд, що не відповідає нашим очікуванням. Але по перше ви не знаєте в якій життєвій ситуації ця людина знаходиться, чи це генетика, чи це хвороба, чи ще щось. По друге це в принципі грубо, тупо, та егоїстичні пред'являти комусь що він має виглядати інакше, так от я ти хочеш, типу, з якого переляку? Чому це хтось має себе міняти чисто щоб "вписуватись" у ваші забаганки? Ну і по трете чого взагалі вас має турбувати чужий зовнішній вигляд? Якщо вас не питали сидіть на жопі півночі і слідкуйте за собою. Суть в тому що ви не ставте гірше через свою вагу і що ви достойні любові та гарного ставлення в будь-якому випадку. Вас визначає наш характер а не кількість кілограмів. Я сподіваюсь що і конкретно ви пропрацюєте свої проблеми з терапевтом. Мене теж свого часу за це булили, і ця тема була дуже болісна, проте ненависть породжує ненависть і замість того щоб турбуватися про себе в мене була тільки ненависть та огиду до свого тіла. Але з часом мій світогляд змінився і зараз вже з цим простіше. Так в мене не супер струнке тіло (хоча я й худіше зараз якщо вже на те пішло), проте я їм те що мені подобається, я займаюся спортом який мені подобається і мені комфортно в своєму тілі, я намагаюся про нього турбуватися і любити, це головне. Полюбіть себе і люди за вами потягнулися, правда так. А якщо вас правда турбує вага зверніться до лікаря і далі вже по направленням куди він скаже (якщо проблема справді є). Сподіваюсь у вас все буде добре 🫶
@@Сон-я9рну ти дитя свині, звісно. Жирна свиня - то жирна свиня. Якщо жирна свиня не розуміє, що їй для себе ж треба схуднути, то її треба ментально знищувати. Для її ж блага. Худий - не дорівнює здоровий, але жирний - це всі ті ж проблеми худого+проблеми жироматки. Серце, перенавантаження на суглоби, перенавантаження на кістки, труднощі у дихательній системі
Але мусимо визнати, що найлихіші та найгірші персонажі Гаррі Поттера - це «тонке скелетоподібне тіло і довгі тонкі руки з неприродно довгими пальцями» і «високого зросту жінка з густим лискучим темним волоссям і «важкими повіками», чиє обличчя після виснажливих років проведених в Азкабані виглядає худющим і кістлявим, мов череп»
Так, але їх бояться, а не булять
Так, але вони саме описуються, як щось зле, небезпечне, ім'я Володі так зовсім бояться вимовити. Вони схожі на кістляву смерть. А от Дурслі саме товсті та огидні, вони не страшні, просто хочеться їх оминати, щоб око не милили
Дядько Вернон пузатий і огидний, як і його сестра, яку Гаррі надув наче кулю. Дадлі Гаррі порівнював із свинею у перуці.
Креб і Гойл товсті неповороткі тролі, як про них сказав Рон. Те саме казала Герміона про слизеринку Мілесенту, назвавши її тролем якому дали дубиною по макітрі
Пенсі Паркінсон не худа і з мопсоподібним лицем.
Слизнорт хитрий слизький боягуз, що шукає лише вигоди - товстун.
Амбридж коротконога товста жаба за визначенням Гаррі.
Петтігрю зображений, як товстий огидний щур.
Худі негативні персонажі - це меншість із огидною зовнішністю, як Петунья (як в неї рідна сестра могла бути тоді першою красунею школи?), Нарцисса, яка описана «була б симпатичною, якби не з перекошеним лицем, ніби в неї лайно під носом».
Персонажі, яких бояться отримали спотворену зовнішність, як Волдеморт та Белла.
Єдині позитивні персонажі у тілі, це Невіл, який все одно описаний на початках як недолугий невдаха з яким ніхто не хотів йти на бал, і Моллі Візлі.
Всі інші - красені. Гаррі красивий, як і його батько. Сіріус - перший красень школи. Рімус сором‘язливий, але з приємною зовнішністю. Герміона просто не звертала увагу на себе, але перетворилась на красивого лебедя на балу. Рон ніби незграбний, але на 6 курсі на нього вже западали дівчата. Джинні - королева школи. Білл красунчик на якого запала ідеальна красуня Флер. Седрік і Чанг описані, як дуже красиві в яких багато хто закоханий.
Давайте вже визнаємо, що Роулінг та ще лукістка. Найчастіше такі люди самі дуже комплексують через свою зовнішність, хоча мала б перерости це, як доросла жінка.
Ви мусите визнати, що тема роліку це саме фетфобія, тому це не має сенсу
Це як чоловіки кажуть феміністкам, чому вони не захищають права чоловіків. Тому що вони займаються правами жінок. Так і тут. Це відео не про те, хто більше "страждає" - худі чи товсті, це відео конкретно про фетфобію
В нашому суспільстві дуже худі люди теж піддаються булінгу. Звісно не так часто, але люди жорстокі до всіх, хто хоч трохи відрізняється від більшості
У мене зі шкільних років були проблеми з вагою. І я фанатів від Гаррі Поттера. Але ніколи не ображався на те, як зображували Дурслів, Кребба і Ґойла. Я не переносив це на себе. Мені більше імпонували той же Невілл (і в книзі ніде не вказувалося, що він у кінці історіїї схуд, на скільки пам'ятаю) та місіс Візлі. І в цей же перелік я би вніс і Геґріда. Не пам'ятаю, як у деталях він був описаний у книзі, але в мене його зовнішність завжди асоціюваася з кіноверсією. Та й сама Ролінґ відзначала, що Роббі Колтрейн був найкращим вибором на цю роль.
В книзі він(Геґрід) описаний як "вдвічі вищий і в п'ять разів ширший за звичайну людину". Тобто так, він повний.
@@jojojojojojojojoj ну, пропорції все одно, як на мене, натякають, що в нього могла бути зайва вага.
@@jojojojojojojojoj ну дивіться. Якби справа була в тому, що він напіввелетень, то ймовірно, він би описувався як вдвічі вищий і вдвічі ширший за звичайну людину. Але він вдвічі вищій і в п'ять разів ширший. Хіба це не вказує на зайву вагу?
@@jojojojojojojojojтут справа не в цьому. Тут математика. Якби стверджувалось, що він в 2 рази вищий і в 2 рази ширший за звичайну людину, то це б означало що він як звичайна людина, тільки більше, але виглядає так само. Але якщо він в 2 рази вищий і в 5 разів ширший це каже що в нього пропорційно вага вага більше, тобто він виглядає як велика версія повної людини.
@@jojojojojojojojoj ні, я математику в школі вчила)
З іншого боку, Дурслі є наочним підтвердженням, що кожна людина заслуговує на кохання. Можливо вони не є найромантизованішими персонажами серії, проте в них міцна родина, Вернон та Петунія кохають одне одного та дуже люблять свого сина. Вочевидь Вернон та Петунія є одне для одного привабливими та харизматичними, і Дадлі вони люблять так, як і мають любити свою дитину батьки - без огляду на якісь зовнішні недоліки. Вони є антагоністами для Гаррі, проте у певному сенсі це міцна та любляча родина. Певно, вони б прийняли і Гаррі, якби не складні стосунки між Петунією та Лілі. Мусимо також визнати, що Лілі та Джеймс у юності були не найприємнішими людьми...
Щодо сім’ї Дурслів теж думала про те, що в них класна сім’я, не враховуючи їх садизму щодо Гаррі 😥
В мультику Валлі засуджувалась не зайва вага, а нездоровий спосіб життя і повна відсутність активності. У людей в космосі було більше ніж достатньо усього, тому вони навіть перестали рухатись
Я до речі та сама людина котру усі булили в шкільні роки за мою повноту. Через це я ненавиділа себе. Це повністю змінило моє ставлення до самої себе, і через це я не могла дивитися у себе у дзеркало без думки "Я потворна. Я товста"
І тіки зараз я почала ставитися до цього хоч трохи легше. Не затягую я пояс так аби він стягував мій живіт та мої органи, не займаюсь спортом "аби схуднути". Але це вартувало дуже багатьох зусиль
Зайва вага то є дуже погано,для печінки, для сосудів...А у спортзал треба ходити не для когось, а для себе коханої)
@@pageart6865 Ой дякую а я не знала))))
@@pageart6865 І ніхто цього не знав, поки ви не сказали. І тим більше людина, яку довго булили за зайву вагу, ніколи такого не чула. На науковій конференції виступити зі своїм відкриттям не хочете? Не чіпайте ви людину, хай сама вирішує, що їй треба.
@@pageart6865 ви ж в курсі, правда, що не вся вага, яка вважається "зайвою" є ожирінням і впливає на здоров`я? І що жінки модельної зовнішності мають як раз дефіцит ваги, що для здоров`я ще небезпечніше за ожиріння? І що на печінку і судини впливає харчування, а не наявність жирового прошарку в організмі? І що життя і здоров`я іншої людини не має турбувати вас взагалі?
Хочете боротись за здоров`я суспільства - підходьте до алкашів розказуйте про важливість спорту, ось там точно шкода для всього організму і печінки зокрема.
@@pageart6865 Та навіть не спорт зал а елементарний комплекс вправ вранці та ввечері. Десь тут потрібні жарти про режим дня.
Цей наратив запровадив ще Дизні. Подивіться у мультиках типу Красуня і Чудовисько, головна героїня тендітна, з осиною талією, тим часом жінка на базарі огрядна, вся в дітях, забембана. Там взагалі у кожному мультику класика - антигерой або товстий, або старий, або має якусь зовнішню відразливу рису.
Ну хоч у Крижаному серці почали трохи показувати, що поганці можуть бути милими і привабливими.
Дякую за відео!
Я зараз дивлюся серіал Бріджертони, і в цьому сезоні головна персонажка повна жінка. Вони зробили для неї чудове перевтілення, але вага залишилась така сама. Вона кмітлива, цікава та стильна. Радію, що сучасні головні герої можуть бути РІЗНИМИ. В дитинстві я не помічала фетшеймінгу взагалі, бо була дуже дуже худа і в мене був інший вид шеймінгу)
Я розумію Вас, в мене було те ж саме🥲
Суперечлива тема. Дадлі у книзі не просто гладкий хлопчик, а доволі обʼємний персонаж- продукт своєї родини, яка йому ні в чому не відмовляла, тим паче у їжі, поки шкільна медсестра не посадила його на дієту. І як персонаж- антагоніст він має ще купу характеристик, не лише вагу. І доречі, саме батьки повинні пояснити своїй дитині що Дадлі поганий не через вагу та зовнішність, а вага і поведінка щодо Гаррі- наслідок неправильного виховання та ще є генетичні особливості від батька. Чую, що скоро ми отримаємо стерильні твори, бо всі всіх ображають і т.д замість того, аби пояснювати чому цей герой гладкий/ гей/ чайлфрі/ злочинець. Здається суспільству не тільки над толерантністю, іноді токсичною, працювати треба, а й над вихованням дорослих теж.
Вагу можна описувати і без образливих епітетів btw 😏
Дуже цікавий розбір, дякую, вподобайка та коментар для просування
Фетфобія у нас тому що люди у нас, скажемо так не доїдали та були у "формі" через нестачу їжі, як приклад, через війни і так далі, тому образ "жирного та багатого" засуджується майже у всіх країнах, де обставини та історія були менш прихильними до людей... Я не хочу цим сказати що я засуджую повних людей, але краще завжди бути у формі та не переїдати, бо це шкідливо для здоров'я. І нормалізація ваги та гноблення худих людей особливо у західних країнах, є мені не зрозумілою, та неправильною.
Потім а чого діти принижують повненьких однолітків?
Заради справедливості варто сказати, що фетшеймінг був завжди. Я пішла у школу в 1993, у нас в класі був повненький хлопчик, над яким за це жартували. Ніякого Гаррі Поттера тоді ще не було) Те, що описала Роулінг це звичайна річ, АЛЕ я не кажу, що це нормально чи добре. Я просто проти того, щоб суспільні проблеми перекладати на окремих авторів. Бо це пахне "комп'ютерні ігри провокують на жорстокість", грають в них усі, а стріляють потім одиниці, тож..
@@oneshotonehit6731 Я згодна, але я тут може це зовсім широко висловилася. На моїй пам'яті багато казок, фільмів, історій про свиней умовних які були і до 2000. Скоріше воно підсилює фетфобію комплексно, нашаровуючи.
а чого діти принижують худих однолітків? високих однолітків? низьких однолітків? розумних однолітків? дурних однолітків? будь-яких однолітків? бо це діти, булінг серед дітей існував завжди
Ви неймовірна контент кріейторка ❤ бажаю сил в розвитку цього каналу)
Дякую❤️🥰
Цькувати дітей не можна. Разом з тим, на дітей з нездоровою худорлявістю та анемією звертають увагу органи опіки (рідко, бо навіть в кончелиг дітей рідко вилучають), то чому б цим органам не звертати увагу на "благополучні" родини, де дітей розгодовують до розмірів дерижабля та ледь не інвалідизують цим. Тобто, не дітей якось цькувати, а спеціальні люди щоб задавали питання батькам.
Працюю сімейним лікарем в Україні, тому за досвід інших країн нічого не скажу, тільки про нас.
Анемія та розлади харчової поведінки ніколи самі по собі не є приводом запідозрити жорстоке поводження з дітьми, бо так можна прийти з вагами в школу та третину дітей вилучити. Тож я не погоджуюся, що серед професіоналів є недопрацювання в бік ожиріння, ніби воно є більш соціально сприйнятним.
Але я теж помітила певну тенденцію. У худорлявості дітей оточуючі зазвичай звинувачують батьків: "Тебе батьки не годують? Мама не може смачно борщу приготувати? Божеее, як тростина хитається, треба, щоб лікар якусь вітаміну прописав". А на дітей з ожирінням покладають особисту відповідальність: "Любить булки, не може рота вчасно закрити, розжерся, не треба такому давати кишенькові гроші, бо чіпси купляє".
Думаю, цього б не було в такій мірі, якби усі РХП були однаково дестигматизовані, а характер книжкових персонажів не корелював із їх обвідом талії.
@@a.frolova Звісно, що не всі худенькі діти зазнають насилля в родині, посил був в тому, що через надмірну повноту до батьків зазвичай не виникає питань. Я згодна з Вами, що коли в надмірній худорлявості звинувачують батьків, а з ожирінням лише дитину, то це не гуд. Все йде з родини. Як людина, що мала з цим проблеми, можу сказати - харчові звички родини дуже впливають.
Дивно, а я завжди сердилась на батьків таких дітей, бо дитина не запихатиме семе силоміць їжею, хіба солодким, але його купляють і дають дорослі.
Залишаю цей коментар, щоб це відео побачило якомога більше людей. Дуже дякую за відео. Слава Україні Слава ЗСУ Слава Героям.
Якщо чесно, до мультфільму Валі немає претензії. Це простий приклад наслідків. Це не щось токсичне. В мультику в кінці взагалі показали що вони всі людяні і позитивні персонажі
Є у однієї психологині розбір цікавий, про харчові звички. Так от через те що наші пра/дідусі і бабусі пережили голодомор, вони могли навʼязати (ненавмисне) нащадкам фетфобію, бо якщо ти повний- тебе першим зʼїдять..
А як пояснити фетфобію в країнах, де не було голодоморів?
Навпаки. Усі для бабусь були завжди надто худі і в них пхали їжу. Не встанеш зі столу поки не доїси. Оті всі радянські столи на свята на які ставили купу їжі.
@@17red моя прабабуся,яка пережила голодомор завжди ховала на потом їжу, їй постійно пояснювали,що Їжа є і все добре, а от друга бабуся(вихована батьками пережившими голодомор), як ви і кажете заставляє все з'їдати і все їсти з хлібом...((
@@dianckens наш жахливий спадок😭 Але ці люди вижили і ці звички колись їх врятували
@@ЗорянаОнипко я думаю, що тут також може грати фактор того, що в ті часи в усіх країнах в цілому, було гігантське розшарування населення на еліту та бідних, без наявності розвинутого середнього класу. І ці бідні люди буквально навіть не мали грошей на їжу. Або мали, але не на якусь прямо смачну і вишукану, а еліта ж навпаки. І ця ж еліта могла спокійно вбивати бідняків, репресувати чи, якщо ми говоримо про рабовласництво, то вимагати надлюдської праці, бити, знущатися. Тому у суспільстві сформувалася ось ця думка, що товсті злі, вони накрали, забрали і т.д. (Це на мою суб'єктивну думку)
Со́ус - додатковий компонент страви, з характерною напіврідкою консистенцією, який використовують у процесі приготування страви або подають до готової страви для поліпшення її смаку і аромату.
Ще один популярний образ - товстий недолугий приятель головних героїв. Часто комічний персонаж, не дуже розумний, сміливий, сильний тощо, він всяко відтіняє протагоніста, граючи роль такої собі "некрасивої подружки". Або це така собі тітонька, жінка середнього віку і старше, не дуже розумна, смішна, метушлива та емоційна. Її роль зводиться до того, щоб дбати про оточуючих. Часто це персонажі, з якими мало хто захоче себе асоціювати. Виключення є, але мало. Згадую Сема з "Володаря перстнів", він з хоббітів найбільш героїчний. А також мати та брата ГГ з мультфільму "Вперед". Класно, що там не тільки не було стереотипів про надмірну любов до їжі, а що ці персонажі показані в хорошій фізичній формі.
Санчо Панса🥲
Можливо надмірна вага засуджується в тому числі тому що це шкідливо для здоров'я? В випадку Гаррі поттера очевидно що дурслі жирували недогодовуючи і знущаючись з Гаррі.
Тоді не вийде поображатися і знімати дивні відео)) діти є безпосередніми і не вловлюють всі ці швидкоплинні модні страждання. Якщо ти жирний,то гратися з тобою нецікаво, бо ти неповороткий. Всі ці булінгофоби роблять ведмежу послугу всяким обділеним. Боротьба проти знущання потрібна, але перегинати не варто, бо якщо діти будуть кастровані таким вихованням, то з них повиростають всякі європейські і американські політики, які можуть тільки стурбовуватися.
☠️☠️
@@БогданКогут-и4дщо за діч ви написали?саме формулювання "боротьба проти знущання потрібна,але не потрібно перегинати" щоооо ?в мене одне питання, яка вам різниця хто скільки важить???просто мені завжди булоабсолютно начхати на вагу іншої людини,це не робить моє життя інакшим, мені не краще,і негірше, а вам? Нахолєру вам то???
@@БогданКогут-и4д пивне пузо все ще може вас наздогнати, якщо ви тільки не вдаритеся у гачімучі і будете вічно в качалці сидіти😂
@@17red чому вас болить якесь гачімучі? Пивне пузо мене не наздожене, бо я не п'ю пива) і слідкую за здоров'ям. Своїм дітям також не дозволяю шкідливу їжу. Племінник зі зайвою вагою має проблеми через це, бо не може повноцінно бігати у футбол, тому цю проблема мені знайома. Але якщо інші діти не звертатимуть на це уваги і не будуть трохи підбулювати, то свої не скажуть, так як для своїх він рідна булочка. А булочка виросте караваєм і з купою комплексів і проблем зі здоров'ям.
Дякую вам за ваші відео. До речі про Патріка з Губки Боба цікаво те, що в деяких серіях демонструється, що насправді він дуже дуже розумний. Але ленивий і просто не бажає витрачати енергію. Живе в кайф) хоча звісно ж частіше описуються його негативні якості, ненажерливість, жадібність, заздрість, тупість. Загалом так, дуже бісить те, як в фільмах прописують товстих персонажів. Та і в суспільстві досі дофіга стереотипів та зневаги до таких людей.
Теж про це подумала! Він далеко не глупий. Він просто дуже ледачий.
Я не зовсім погоджуюся із думкою авторки. Назвати персонажа товстим це просто назвати його товстим, опис зовнішності, так само як худий, стрункий, м'язистий, високий, низький і так далі. А в дитячих книгах нема часу на складні епітети, щоб не називати товсту людину товстою. Потрібен чіткий опис із чіткими асоціаціями. І це не те, що потім змушує дитину порівнювати товстого однокласника із свинею, діти самотужки створюють різноманітні ситуації, не завжди в залежності від прочитаного. Плюсом хотіла додати, що наведені приклади опису персонажів та їх характери і ситуації дуже клішовані для творів фольклору, які сягають як мінімум 18 століття, а то і далі. Це образи та асоціації, які дуже довгий час були в народній літературі, народній свідомості багатьох європейських культур, які в різніц мірі адаптувалися до нових літературних творів. Ми це бачимо в казках, наприклад, і це супроводжує кожне покоління читачів.
Свиня в перуці ✨✨✨✨
До речі, Ірма була повною у коміксах ❤
Мене не фетшеймили, але коли знайомі, чи родичі брали мене на руки, я часто чула, що я важка. Так я і виросла, вважаючи себе товстою, хоча була як тріска.
😢 і дійсно мало повних персонажів добрі.. хоча в житті я знаю купу людей з надлишковою вагою, які мають суперперсоналіті❤ мій хормейстер, наприклад, повний хлопець, але який він веселий і талановитий- це просто краш🥰
фан-факт: Носов народився у Києві, провів дитинство в Ірпені (колисьчитала, що саме це місто стало прототипом містечка, де жив Незнайко), потім вступив у виш у Києві, а потім переїхав на московщину. Не впевнена, чи ми можемо вважати його українським письменником, але і російським навряд. Можливо, корректніше казати "радянський український автор"
Ожиріння - це хвороба
Вона скорочує життя і погіршує його якість
Інколи навіть заважає оточуючим людям (наприклад, мені довелось колись стоячи їхати в тамбурі поїзда 5 годин, тому що жирний чувак займав половину мого сидіння і мені просто капець як некомфортно було їхати зажатою жирним тілом до вікна)
Я все життя борюся з зайвими кілограмами, і не буду захищати тих, кому просто чхати на своє здоровʼя и здоров’я своїх дітей
Чудово, давайте для цього назвемо їх свинями в перуці, і проблему вирішено✨
@@My.popcultні, давайте цілувати їх в їхні здоровенні дупи і казати які вони класні
Гладка леді і її співи - то відсилка до англійського виразу на кшталт нашого «коли рак на горі свисне»)) тільки значення трошки інше: when the fat lady sings означає, що щось ще не вирішено, не однозначно) типу нічого не точно, поки повна леді не заспіває)
Дякую за відео, цікаве❤
Будь яка класична казка Грім, Перро,, народна: зображення товстої людини як багатої, лінивої та злої.
Мені здається що Дадлі просто не міг бути інакшим адже його статура підкреслює його жадібність
Це дуже смішно, адже я про це й говорю: фігура не може бути ознакою жадібності
@@My.popcultможе. Це література і жирний - найпростіший спосіб описати жадібність. Бо жирні, ви будете здивовані, правда забагато жеруть, тому і схожі на свиней
@@mrstekolshikщось мені підказує, що у вас якась травма, пов’язана з цим😂
@@My.popcult власне тільки фігура не може, і власне місіс Візлі теж описується як повненька, кругла жінка при тому що авторка наділяє її позитивними характеристиками. Але як жадібна людина, така як Дадлі, чия жадібність проявляється в тому числі і в понаднормовому харчуванні, може бути зображена худою людино
Вже навіть не можеа казати, що люди повніють від переїдання, щоб не образити нікого?
По перше, це лише їхня справа, а по друге, не треба називати їх свиньми. За погані вчинки можна називати як завгодно, але вага тут ні до чого🤫
@@My.popcult, тобто і на алкоголі не можна писати, що його надмірне вживання призводить до алкоголізму, тому що це ображає алкоголіків і це тільки їх справа?
@@themartian4423алкоголіки можуть бути суспільно небезпечними. АЛЕ ТАК: ви не можете говорити людині, що їй робити - пити чи ні. А люди, фігура яких вам не подобається - то не ваша справа. Аналогія про напис на алкоголі - невдала, бо це вимоги законодавства, і вказівка для потенційного споживача, а не спроба зашеймити алкоголіка.
@@My.popcult , просто так взяли і образили алкоголіків
@@My.popcultлюди повніють від переїдання?
Дякую за відео ❤ книги не читала, але фільми ГП обожнюю
1 хвилину томууу. Люблю ваші відео!
Бред Піт також завжди їсть 🔥
Я сьогодні передивлялася Наруто, і там є тільки один повний персонаж, якого висміюють інші і самі автори серіалу. Я в шоці
Боже это же та музыка которая была в игре😍😍😍😍
А про Пумбу…Тимон же тоже постоянно ест вместе с ним)
Вперше сильно незгодна. Позитивні товсті персонажі в ГП: Гегрід, Місіс Візлі, Невіл, професорка Спраут, професор Слизоріг, сер Кадоган, Гладка Пані… це ті що одразу згадала. Не сказати що їх мало, зважаючи на те що раніше статистика по ожирінню в популяції була дещо інша. Дуже сильне притягування за вуха неіснуючих сенсів. Що ж тепер, не описувати зовнішність персонажів взагалі?
Для початку не обзивати їх свиньми, як вам таке?🤫
Можна їх всіляко обзивати за їх вчинки, але не за вагу, можна було подумати, що читачі бувають різної фігури .
А Тієрно показати , в покемонах єповні персонажі, якщо в аніме їх не показують це не означає що їх взагалі немає.
13:45 Я можу згадати лише Б'юфорда, але не погоджуюсь, що він був поганим персонажем. Хоч він і був грубим, насправді він любив своїх. Навіть Балджита, як би дивно це не було.
А ось справді погані персонажі, там виглядали хворобливо худими.
Патрик товстий? Що? Він же просто зірка і має форму зірки ಠಿ_ಠ
Микола Носов - український письменник
Щодо книг ну дуже не згодна. Очевидно, якби авторка не описувала зовнішність персонажів (у тому числі і зайва вага) тоді книга не відражала би особливості зовнішності. Маю сумніви що підлітковому віці буде цікаво читати що цей персонаж важить 50 а інший 72кг,
У кіно є опція показати але ніяк не коментувати зовнішній вигляд але навіть не уявляю як ми уявляли б персонажа коли читали книги без детального опису зовнішності
Тоді книжкові прсонажі які мють довгий ніс теж були ображені бо це була пропаганда шеймінгу довгоносих) Адже у школі на рівні з зайвою вагою могли діставати дитину за ніс як і за купу усього іншого
Свиня в перуці✨✨✨
Я люблю вінкс але їхні фігури це занадто. Їхні підборіддя, шиї, коліна,талія це ж все не реальне, навіщо пропагувати нереальну худобу?
Гіперболізація
Нелюбов до себе не обов'язково пов'язана з великою вагою.
Я медик, тож з упевненістю стверджуюю, що надмірна вага веде до до біди зі здоров'ям.
А щодо зображення повноти тіла у культурі - це суб'єктивна річ.
Любіть себе незалежно від думки оточуючих, бо усім не вгодиш, і не треба
Відео не про це, А про те, що діти читають, як дітей обзивають свиньми☠️ це не норма
@@ASMR-d7bну, хай не читають. Це проблеми їх батьків. А жирний - то і є свиня. У чому проблема? Це тільки проблема батьків, що виростили жирну свиню, а не дітей, що цю свиню називають тим, ким вона і є
всенсі, комікс мен, із сімпсонів мав дівчину, ало
єдине що хотілось додати що Микола Носов не є російським автором. він українець
Бляха, мені супер неприємно це слухати. Вподобайку поставлю але додивлятися не хочу. Не люблю Гарі Поттера та не сприймаю його авторку за її світогляд. Тема мені знайома бо моя бабця була огрядною, зіштовхувалася з жахливим булінгом від сторонніх та ще й зі сторони найрідніших людей(
Страшно, коли ще і батьки дітей булять за вагу
Зайва вага і малорухливий спосіб життя - це вірний шлях до різноманітних хвороб: серця, суглобів, діабету і тд.
Звичайно вирішувати питання треба шляхом пропагування здорового способу життя, а не бодішеймінгу, але межа така тонка....
Теж в дитинстві крінжувала від політизації книг носова. Ненавиділа ту книжку
Так що тепер, не описувати героїв як ти їх бачиш? Вже дратує оце всюди позитив і толерантність, ніби забороняють людям мати свою негативну думку. Якби описала худого то що тоді? Ой короче не шукайте кістку в молоці.
Можна не називати дітей свиньми, Роулінг я люблю і не треба тут розповідати мені, що толерантність зайва. Як мінімум, діти з зайвою вагою відчували себе некомфортно при прочитанні.
І до речі: наскільки я пам’ятаю, то у відео я висловила теорію, ЩО ЦЕЙ ОПИС ТАКИЙ, бо так думав Гаррі. Тому нахіба тут взагалі цей коментар?
...ви серйозно?! фетшеймінг - це погано і нема тут за чи проти! Проте! Показувати ожиріння, зайву вагу як щось нормальне чи тим паче позитивне - це верх цинізму! Ожиріння, це не тільки про зовнішність, це в першу чергу про здоров'я. Цукровий діабет, серцева недостатність, купа судинних захворювань і ви виправдовуєте ці проблеми "фетшеймінгом"? Діти мають розуміти, що це проблема яка вирішується, а не що це норма коли в 14 в тебе серцевий напад! Бодіпозитив майже відразу став зброєю самознищення, а не рятівним кругом! Виховуйте дітей правильно і тоді не буде не фетшеймінгу, не расизму, а ні інших упереджень!
Чудово, давайте називати дітей образливо, це ж так чудово для їх здоров’я
Коли худі та візуально привабливі люди жеруть фастфуд щодня за дві щоки - їх ніхто не гнобить і не називає свиньми, і ніхто за їх "здоров'я" не печеться, хоча там можуть бути і гастрити, і язви, і все на купу.
Крім того, не пригадую де, але психологічне дослідження доказало що булінг і тиск щодо ваги призводить до ще більшого набору ваги через розвиток різних харчових розладів, тож людина в межах допустимої норми через булінг може набрати нездорову вагу і втратити багато здоров'я в процесі. Чуже здоров'я - не ваша справа, особливо якщо ви не були ніколи повним.
@@Klenovyj До чого тут взагалі це? Так не видно і що це змінює? Значить не потрібно їх лікувати? Що ви верзете? Не булять? Скажіть це снід\віл інфікованим, зовні така людина може буди привабливішою за фотомодель, але достатньо щоб про її статус дізнались і на соціальному житті можна ставити хрест! Мова не про нормалізацію агресії, а про раціональну оцінку проблеми дітьми і людьми, бо це проблема! Особисто їх і нікого це не стосується, але це проблема! Булять не тільки із за ваги, навіть частіше не тому, а тому що батькам срати на виховання, просто віддають в школу\садок і вважать що там всьому навчать. І от халепа, таки вчать, вчать бути сірою масою, бути як всі, а якщо ти виділяєшся хоч якось то тоді тебе загноблять! Вага тут нідочого!
@@My.popcultде тут заклик до образ? Не перекручуйте коментар. До ожиріння потрібно відноситись як до залежності чи хвороби. Як не варто популяризувати алкоголізм чи куріння, так не потрібно стверджувати, що ожиріння це ок. Підкреслюю, ожиріння, а не верхня планка здорової ваги.
А не говорити ти прекрасний/прекрасна в любій вазі( і чхати на те, що це тебе вбиває)
@@Kimiko_ki погугліть які бувають причини ожиріння, я вас благаю...
Можливо я здамся дуже грубою, але я щиро не розумію проблеми bodyshaming та fatshaming. Частково.
Я сама маю надлишкову вагу й мені потрібно її скинути. Бо це шкодить моєму здоров'ю. Але я лінива срака, яка звідусіль чує, що ми маємо приймати своє тіло таким, яким воно є. Це добре... Але чомусь ніхто, принаймні я не чула, не казав що це якось шкодить здоров'ю. Так, булінг - це погано й є величезною проблемою. Але я не розумію проблеми висвітлювати зайву вагу в негативному плані у медіа просторі. Не висміювати людей, а саме висвітлювати зайву вагу.
Але в наш час чомусь більшість....бере все на свій рахунок. Мене булили трохи в школі за зайву вагу, але ж вони були праві. Здорове тіло просто виглядає привабливішим. Так склалось. Але в першу чергу - це здорове тіло. Я наразі маю купу проблем, які вирішуються схудненням, а я морально неможу змусити себе це зробити. І хоч хейтіть мене чи ні, але негативне висвітлювання зайвої ваги додатковий раз мені нагадує про мою проблему, яку я постійно відкладаю.
"Мене булили за зайву вагу, але ж вони були праві" ☠️☠️☠️
Пояснювати, що зайва вага - це погано, бо шкодить здоров'ю (але не вказує на твої людські вади) це одне. Казати, що людина гівно, бо має надлишкову вагу - це інше, погодьтеся.
@@Preston_Parker Та й пояснювати це має лише лікар, а не сторонні люди, яких не має €бати чужий вигляд і здоров'я
Ну почнемо з того, що худий ≠ здоровий, тим паче постійне дрюкання когось чи себе за "зайву" вагу це теж не здорова. З приводу здоров'я на рахунок вашої ваги має говорити лікар, а до поки вам комфортно у вашому тілі це не має значення. Всі ми різні, і чморити когось за це просто безглуздо. На жаль є дуже багато токсичних стандартів що нав'язують такий образ мислення, проте навіть якщо вам потрібно схуднути, то це має робитися з любові до себе, а не з ненависті до свого тіла.
Говорячи за фет- та бодішеймінг то це погано тому що ці явища схиляються нас наділяти людину негативними якостями лише через її вигляд, що не відповідає нашим очікуванням. Але по перше ви не знаєте в якій життєвій ситуації ця людина знаходиться, чи це генетика, чи це хвороба, чи ще щось. По друге це в принципі грубо, тупо, та егоїстичні пред'являти комусь що він має виглядати інакше, так от я ти хочеш, типу, з якого переляку? Чому це хтось має себе міняти чисто щоб "вписуватись" у ваші забаганки? Ну і по трете чого взагалі вас має турбувати чужий зовнішній вигляд? Якщо вас не питали сидіть на жопі півночі і слідкуйте за собою. Суть в тому що ви не ставте гірше через свою вагу і що ви достойні любові та гарного ставлення в будь-якому випадку. Вас визначає наш характер а не кількість кілограмів.
Я сподіваюсь що і конкретно ви пропрацюєте свої проблеми з терапевтом. Мене теж свого часу за це булили, і ця тема була дуже болісна, проте ненависть породжує ненависть і замість того щоб турбуватися про себе в мене була тільки ненависть та огиду до свого тіла. Але з часом мій світогляд змінився і зараз вже з цим простіше. Так в мене не супер струнке тіло (хоча я й худіше зараз якщо вже на те пішло), проте я їм те що мені подобається, я займаюся спортом який мені подобається і мені комфортно в своєму тілі, я намагаюся про нього турбуватися і любити, це головне. Полюбіть себе і люди за вами потягнулися, правда так. А якщо вас правда турбує вага зверніться до лікаря і далі вже по направленням куди він скаже (якщо проблема справді є). Сподіваюсь у вас все буде добре 🫶
@@Сон-я9рну ти дитя свині, звісно. Жирна свиня - то жирна свиня. Якщо жирна свиня не розуміє, що їй для себе ж треба схуднути, то її треба ментально знищувати. Для її ж блага. Худий - не дорівнює здоровий, але жирний - це всі ті ж проблеми худого+проблеми жироматки. Серце, перенавантаження на суглоби, перенавантаження на кістки, труднощі у дихательній системі
Вибачте мені будь ласка , але я тепер не люблю Гарі Потера ще більше. Нічого особтистого.Просто не люблю книгу. А ваші відео так
Оу, мені сумно 🫠😥
Та Роулінг взагалі ше та фобка 🙄
Пепа ,яка постійно говорить що в тата великий живіт