@@maksymprudeus тертушка - звучить наче на російський манер, завжди в житті вживала - тертка (саме з чітким т), адже від слова "терти", тому і кажу тертюхи (бо картоплю треба натерти на тертці), а не деруни (як можна картоплю дерти? ніколи цього не розуміла). І ополоник мені не зрозуміло (це що ополонка якась?), а якже черпак? (адже ним зачерпуємо) Дощечкка? Дощинка завжди вживала. Ніколи не могла зрозуміти, що таке "горбушка", тепер знатиму, що то є цілушка) А я прибираю за допомогою вонучки. І дуже дякую за творог! Ніколи не могла прийняти це слово, завжди здавалось мені калькою з російської, бо все життя в мене кажуть "кислий сир". Тепер буду знати, що таки права.
Пане Максе Прудеус, дякую за Вашу роботу. Надзвичайно цікавий і корисний кліп. І одне зауваження. Мені здається, що правильно сказати звитЯга, а не звИтяга. Перевірте.
Дуже зраділа, коли Ютуб запропонував переглянути це відео, адже це саме те, що зараз дуже потрібно! Мені 63 роки, навчалася в російській школі, більшість мене оточуючих російськомовні, все життя розмовляла російською, але 24.02.2022 року все змінилося - хочу опанувати українську мову у всій її красі, не хочу розмовляти суржиком або з помилками, та на рашистській, але поки що важкувато, бо бракує слів та знань. Дуже хочеться розуміти, яке слово вживати правильно, в тому, чи іншому випадку, мрію говорити красиво. Дякую Вам, Максиме, буду вчитись. P.S. Мабуть в моєму коменті є помилки, та я намагаюсь!
Я також все життя розмовляла російською, але почала читати тільки українською з 2014-го. Мені теж важко розмовляти, але діти підтримують. Дякую за відео! Підписалася!
Цей канал для мене як знахідка👍 я в Україну приїхав з росії у 93 році, і завдяки тому, що навчався в сільській українській школі спілкуюсь українською навіть краще багатьох тих хто народився в Україні, але є ще над чим працювати. Дякую вам автор 👍🇺🇦
Ви помиляєтесь, бо «підкреслювати» = «наголошувати» = звертати особливу увагу на щось. На папері « підкреслювати» = проводити, напр., олівцем риску під словом, текстом, щоб звернути увагу на це.
Я з Черкащини,ми розмовляємо суржиком ,але з лютого ,я уперто вивчаю свою рідну,співучу мову,дякую ,що вас зустріла! Ви розмовляєте дуже чудово,я два рази вас прослухала,дякую від серця
Мій чоловік із Черкащини. Щороку приїзджаємо туди і дивуюсь щоразу ,як люди виправляють свою вимову.. Раніше це була мішанина з руско-українських слів. Де звісно переважали російські. Пригадаю, як колись давно ,я не могла зрозуміти ,що таке " клєвєр". І ніхто не міг мені пояснити. Казали ,то трава така. Після довгих пояснень я нарешті збагнула, що це конюшина. Як милозвучно.
@@mariaboyko1169 На жаль ні, дуже мало людей в Черкасах говорять правильною українською мовою. Найчастіше краще говорять переселенці з Харкова, Херсона чи донецької обл., які переходять поступово на українську( вони стараються перекласти всі свої російські слова і вжити тільки українські, іноді помиляються, але відчувають помилку і перепитують, як правильно). А черкащанє вважають себе україномовними і ,навіть, іноді не розуміють, що на 50% відсотків їх мова з росіянізмів. Поважаю тих, хто це розуміє і починає з себе, а не робить зауваження тільки російськомовним. В моєму колективі дуже часто підіймають мовний " вопрос",саме так, не "питання"😂😂😂 (так і говорять) їм самим треба згадати те, чого нас всіх навчали в школі. А ще й можуть сказати, що їм так зручніше. Тобто російськомовним не може бути зручніше розмовляти російською( хоча вони все життя так розмовляли), а от тим, хто на 50%, тим може бути зручніше саме так) Звісно, мова людини залежить від багатьох факторів: інтелекту, оточення, зацікавленості, віку( маю на увазі молодь, з їх сленгом), місцевості( діалекти). Тобто, тільки бажання самої людини говорити правильно і красиво українською, має значення.
Щиро дякую за відео! В мене така ситуація: моя мама мене з дитинства вчила російської, але я народилася у Львові, і коли йшла в перший клас-то сама навчилась розмовляти українською, тому що була в оточенні українських родичів постійно…але я пішла в українську школу все-таки , і дуже старалась! Я вважала завжди, що це моє найбільше досягнення на той час. Розумію,що є помилки, але я вдосконалююсь) навіть моя мама, проживши все Моє життя в Україні почала спілкуватись українською,і це прекрасно, як на людину, яка спілкувалась вже життя російською-це просто мелодія для вух😊
Дякую за гарний виклад. Щодо напірника. Пояснення правильне, бо всередину запихають пір'я. Але це не "наволочка". Він з цупкої тканини і утримує наповнювач подушки. А те, що вдягають на напірник - пОшивка. Так говорила бабуся.
Стовідсотково - це з числа найкращих відеоуроків української мови не тільки для тих, хто й досі суржикомовний, а й для тих, хто добре володіє українською мовою і тільки нею повсюдно послуговується. Вартувало би згадати надто розповсюджену кальку з російської "сойти с ума". Надто часто, особливо в ЗМІ, в україномовних перекладах фільмів тощо цей вираз перекладають - "зійти з розуму" "зійти з глузду". Але ж є аналог цьому російкому вислову, пречудове українське слово - збожеволіти. Так само, як замість "блаженствовать" не блаженствувати казати, а згадати ще одне пречудове українське слово - раювати. Таких милозвучних слів й близько немає в мові московитів.
Згоджуюсь з Вами. Я також вперше чую таке трактування. Я іноді зверталась до перекладу на українську мову, щоб не образити українців.. Але в такому стані який зараз, вирішила взятися серйозно за вивчення мови.
Пане Максиме, дякую Вам за навчання з покращення української мови. Багато взяла для себе на олівець та використовую у повсякденні. Красно дякую Вам за чудові , змістовні роз‘яснення з використання уживання певних форм слів та мовних висловів.
Добре, що багато зацікавилося цим, і ви особисто. Але мушу вас поправити. У мене сумніви, щодо слів роз'яснення і висловів (тлумачення, виразів). А ще: з використання вживання. Має бути після голосної і перед голосною (у вашому випадку "жи") буква "в", А якщо буква "у", тоді у вжитку. Бажаю успіхів.
Продивилась коментарі, як ми, українці стали себе відчувати українцями, коли почалась війна.У Росії план знищити нас, ні, не вдасться, переможемо, вивчимо, удосконалено українську, рідну мову Але для тих, хто спілкувався тільки російською, є спеціалісти, які навчать мелодійної ,красивої, змістовної мови.Слава Україні!!!!!Героям Слава!!!!
продавчиня в АТБ: - Вам потрібен пакет? - Так, будь ласка, найбільший - Самий більший? - Перепитує вона. - Ні. Найбільший,- наполягаю я )) - У вас картка чи налічка? - У мене готівка
В руськомовних регіонах і касири руськомовні, а всі ті 5 фраз типу "пакет треба?" просто вивчені, бо так треба. В мене теж було: - пакет треба? - так, великий - какой?
@@gapnav Мушу з вами не погодитись. Не для диспуту. Тільки власний досвід. Все залежить від освіченості конкретної людини. Як тільки влада прийняла постанову (чи закон) про обов'язкове обслуговування державною мовою, у моєму рідному місті Сєвєродонецьк (зараз, на жаль, можна навіть не уточнювати де це) великі мережі супермаркетів почали його виконувати. І були касири, які говорили тільки навченими фразами, а були й такі, які могли нормально спілкуватись саме українською. Хоча назвати Сєвєродонецьк україномовним я не можу. Offtopic: Особливо звернув би увагу, що це залежить і від керівництва. Наприклад, АТБ - погано виконувало закон. Були моменти навіть принципового ігнорування закону. Це відчутно і зараз у географічному центрі України. А була місцева велика мережа “Сім’я” - її персонал дуже швидко перейшов на обслуговування українською. За що їм велика подяка.
Дуже дякую Максим за такий чудовий урок української мови без суржика.!!! Так ми дійсно розмовляємо неправильно на українській мові ,багато помилок та суржика. Або ж говоримо по російські. Ви чудово та професійно пояснюєте у відео як правильно говорити наші українські слова. Дякуємо Вам!!! 💖💖💖
@@hastysunny ваш варіант звучить як калька з російської: "говорить (как?) по-русски". Інший варіант мені виглядає приємнішим: "говорити (як?, якою мовою?) українською". Навіть слово "мова" тут зайве.
Я украинка(58лет)выросла в Херсоне,мы при СССР в школе укр.яз.учили как иностр.😱😥Когда началась эта ужасная война 24.02.2022г мне хочется забыть русский.Но мне это даётся ооочень тяжело т.к.я 21год живу в Италии.Мне и итальянский дался тяжело🤭.Дякую 💛💙🇺🇦🇮🇹
А я з Києва, 55 років. Російськомовна сім'я, школа, бурса, армія, технікум, інститут, а українською володію досконало. Парадокс. Але те, що Ви вчите укранську зараз, це великий плюс. Якби всі українці спілкувались українською, не заглядались на Росію, не чекали халяви і дива від Зеленського - то війни б не було.
Дуже добре, що натрапила на Ваш канал, вдячна за проведену роботу! На день народження двоюрідного брата (який продиває в Росії) в поздоровленні використала слово РОДИНА, мала на увазі всю родину з двоюрідними і так далі, на жаль, мене не зрозуміли, мала роз'яснити, що родина це не "родіна", а сім'я в розширеному вигляді тобто дідусі, бабусі, тітки, дядьки і т.п. В російській мові взагалі немає слова, яке має таке значення.
Максиме, дякую !!! Насолоджуюся мовою - мова має лікувальні властивості та заспокійливу дію - її звучання очищує від суржика Ріку Життя!.. Можна застосовувати замість лікарських засобів....🙂
Так, знаю, що на початку війни, підписники слухали мої відео на повторі, адже мій голос та вібрації української мови запспокоювали їх 💙💛 мова не просто об'єднує, вона дійсно лікує
Дякую за змістовне відео!😊 Щодо помилок: в одному з речень для прикладу ви використали слово "давай", однак в спонукальних дієслівних конструкціях "давай/давайте" є калькою з російської мови.
Чудово. Щиро дякую. Поділюся цим відео у спільноті, де чехи вивчають українську мову, а українці - чеську. Ось такі підхожі відео буду тримати напохваті. Шануймося.
Ви молодець, що проводите просвітницьку діяльність. Це таки велика користь для народу. Стосовно вашого прохання написати помилкИ: В закінченнях ШСЯ використовується асиміляція. Тому ми говоримо ССЯ. Збираєсся, вмиваєсся і тд Не дощЕчка, а дОщечка Не звИтяги, а звитЯги Не «робите помилки», а ПРИПУСКАЄТЕСЬ помилок Не штані, а штанИ чи брюки Наснаги та успіху вам на просвітницькому шляху 🙏🏻
Максиме, вже рік вас дивлюсь, планувала собі ще з минулого року дочекатися літа і засісти заново передивлятися відео, але вже із словником і ручкою. Ось перший день літа, почала, виписала купу слів і тепер ще більш плідно працюватиму над вдосконаленням мови. Напірник, дуже смішне слово, я як раз сьогодні міняла і його і все інше)
Суржик природний...він природний на суміжних з рф землях...борись-не борись...Одне-літературна мова,але абсолютне володіння нею всіма абсолютно просто неможливе....це залежить від рівня освіти,способу життя, середовища ,місця проживання....Звичайно ,треба намагатись володіти літературною мовою.... Треба....але....не слід зневажати людей,які часом вживають суржик. Неможливо його умертвити...він ще і додає природної свіжої експресіїї
Привіт )) щодо пилососу/пилосмоку не погоджуся. В українській мові є слово ссати, а не лише смоктати, від чого походить також назва тварин ссавці, а також тенденція до милозвучності, тому пилосос є цілком припустимим, і милозвучнішим ніж пилосмок
Сегодня впервые увидила ваш ролик и сразу подписалась. На слух понимаю без проблем. Говорить могу с небольшим тормозом,скорее на суржике,чем на исконной мове. Подписалась,буду стараться говорить на родном языке и забыть русский,который мне опротивел. Одна просьба- поставьте субтитры вашей речи,что бы еще и видеть слова и тогда легче будет их писать. А иначе как собака- понимаю,говорю,а писать вот тот же коментарий стесняюсь, много слов для меня непонятны в написании
Дякую за круте та насичене відео, подивився із задоволенням і підкреслив дещо для себе. Але при цьому дозволю собі дати Вам невеличку пораду, сподіваюсь, що не буду сприйнятий негативно і мої слова нестимуть користь для україномовного ютубу... ) Приблизно так само і я чекав, коли Ви перейдете до основної суті вашого відео Першу Хвилину хотілося "перемотати" (виправте, будь ласка, цей русизм у мене), а це впливає на утримання аудиторії і як наслідок розвиток каналу. Розвитку і усього найкращого!!!👍👍👍
Дякую за "добрий день", за "діючого", за "пОшивку"! Я - філологиня, журналістка. Вже на заслуженому, але дуже дбаю про чистоту рідної мови. Дякую за таку потрібну, цікаву і милу програму!
Как же ты красиво говоришь Украинскою мовою, я поняла что совсем её не знаю, а 10 лет учила в школе, но так хочется. Легче сказать по английски а всем хвастаюсь что с Украины.
Дякую за таке цікаве і потрібне відео. Хотіла б почути, також, про вживання діалектизмів. Це добре чи зле. Я живу на заході нашої прекрасної України, тому вживаю багато таких слів.
наша мова класна, звучна, мелодійна та я розумію, що дуже багато помилок ми робимо і ще будемо робити і це не погано, як сказав не лише автор - помилки можна робити, на них вчаться. Найбільш ганебна ситуація, це те що у нас майже пів року війна, усі мяко кажучи не люблять рф АЛЕ при цьому, навіть мої родичі не кажучи вже про інших людей надворі, майже всі вони так і розмовляють на московитській говірці... І хай би грець з ними, але мені, котрий 33 роки розмовляв лише на суржику, я ніколи не розмовляв на чистій мг, важкувато покращувати вимову та набувати нових та згадувати старі українські слова. Це нереально значна проблема як я вважаю. Хто зна але коли починаєш з кимось балакати, а він як ні в чому не бувало продовжує "глаголить" якось не хочеться навіть з ним продовжувати бесіду, не через те що людина погана, а через те що вона сама себе не поважає. Люди майте совість нарешті. Я був у Литві по роботі 2 роки тому, і там я зрозумів наскільки важлива мова. Це коли ти знаєш цю кляту мову, але застосовуєш її лише у виключних випадках, наприклад побалакати з тими ж людьми з країн Балтії, хоча чесно кажучи в такому випадку краще застосовувати англійську.
Дуже цiкаво та змiстовно. Завжди розмовляла росiйською, i наразi продовжую. Але нещодавно з'явилось бажання вiдповiдати українською, коли до мене звернулися українською.Борюся з "гугл-транслейтом" в головi та намагаюся не робити дурниць, виходить 50/50 :DТа ваше вiдео доведеться передивитися кiлька разiв, бо воно надто корисне, i все одразу в голову не влiзе))P.S. Писати цей комент теж було важко, бо треба роздумавати чи не над кожним словом :D
Я кримська татарка, росла і жила до 14 року в Криму (так-так, тому самому "ісконно рускаму"), і мушу визнати - так, практично повністю російськомовному. З українською мовою стикалися лише на уроках укр.мови та літератури, ну і майже все, мабуть. Ну і ще телебачення, звісно, було українським, але я їм ніколи не захоплювалась, тому не скажу, що воно якось сильно вплинуло. Так до чого це я)) коли мені було років 15, ми поїхали до Львова (це була якась соціальна програма з культурного обміну, чи щось таке). І звісно, поважаючи хазяїв, які нас тоді приймали у себе вдома, я розмовляла українською і досі пам'ятаю, як їх це дивувало) і всі вони як один казали "ти так... Літературно розмовляєш... Ні-ні, все добре! Просто так незвично, надто правильно"😅 Власно кажучи, 90% свого часу я розмовляю російською. Українською тільки на роботі (якої зараз практично немає), тому зараз це відсотків 5, і ще 5 - моя рідна мова - кримськотатарська (тут у моєму оточенні у мене немає співрозмовників, тому так мало). Не знаю до чого це все написала, мабуть мені просто приємно, що майже все з відео я знала і використовувала, при тому, що я не є українкою за національністю😁
Вам так легко даються різні мови! У вас вроджений філологічний талант. А я вже декілька років не можу подолати французьку. Можу читати, трошки говорити, але не розумію 50%, коли говорять французи)):
Дуже дякую! Мени це було дуже корисно, я росіянин з українським корінням, який народився в Росії и зараз живе за кордоном, вважаю себе українцем і можу спілкуватися на мові усно, настав час зайнятися і письмовою ❤️
Є і кислий. Це коли до кисломолочного додають сіль і він, ніби, "скисає". Виходить зовсім інший продукт. Так робили у селах, якщо був надлишок сиру та для тривалого зберігання. Були дуже смачні вареники з кислим сиром.))))😋
Все своє свідоме життя у нашому регіоні використовували лише російську мову чи суржик у сільській місцевості, тому перейти на чисту українську мову дуже складно у похилому віці, але я теж намагаюся видалити зі своєї голови русизми та суржик. Сподіваюся, що вже наступне молоде покоління заговорить чистою українською мовою по всій Україні.
Українська також має чудове забуте слово "пОшивка" замість "наволочки".
sum.in.ua/s/poshyvka
Але пОшивку наволікають...
Хотілося б більше відео про українську, особливо про такі забуті слова
Можливо є сенс зробити канал під назвою "Суржик", щоб люди мали змогу частіше натрапляли на нього під час запиту у пошуку тих чи інших слів
На польській-пошЕвка
Напірник- це те що набивається пір'ям і виходить подушка. А "наволочка" мабуть буде- пошивка те що надівається на подушку.
Почала прибирати суржик! Важко. Та все буде Україна. Дякую, пане авторе, за працю. Ваші відео стають у нагоді!
Тішуся, що відео стало Вам у пригоді 😊
@@maksymprudeus Так! Перевірила у словнику. У пригоді! Дякую!
@@maksymprudeus А чи можна сказати:дякую автору за працю,а не дякую пане авторе за працю,в чому відмінність?
А я повністю перейшла з рос на українську, подобаєтьсяяяя!
@@ЄвгеніяПінчук-ь4е вау 😍 ви крута !
Дуже корисне й дотепне відео. Здавалося б, наче все вже відомо, але деякі випадки чую вперше. Щира дяка👏
Дякую Вам
@@maksymprudeus тертушка - звучить наче на російський манер, завжди в житті вживала - тертка (саме з чітким т), адже від слова "терти", тому і кажу тертюхи (бо картоплю треба натерти на тертці), а не деруни (як можна картоплю дерти? ніколи цього не розуміла).
І ополоник мені не зрозуміло (це що ополонка якась?), а якже черпак? (адже ним зачерпуємо)
Дощечкка? Дощинка завжди вживала.
Ніколи не могла зрозуміти, що таке "горбушка", тепер знатиму, що то є цілушка)
А я прибираю за допомогою вонучки.
І дуже дякую за творог! Ніколи не могла прийняти це слово, завжди здавалось мені калькою з російської, бо все життя в мене кажуть "кислий сир". Тепер буду знати, що таки права.
До речі, в нас казали "" терко ""
Пане Максе Прудеус, дякую за Вашу роботу. Надзвичайно цікавий і корисний кліп. І одне зауваження. Мені здається, що правильно сказати звитЯга, а не звИтяга. Перевірте.
Дякую.
Найкраще відео з вивчення української мови!
У вас дуже пртємний голос і дикція, дуже приємно слухати!
Боже! Яка ж у Максима ЧУДОВА українська мова! Справжня, літературна, неймовірно тепла! Обожнюю!
У Максима не тільки гарна мова,а ще й шляхетна!!!
Дякую 🙏
Дякую за якісний контент!
Слава Україні!
Героям слава! 💙💛
Дуже зраділа, коли Ютуб запропонував переглянути це відео, адже це саме те, що зараз дуже потрібно! Мені 63 роки, навчалася в російській школі, більшість мене оточуючих російськомовні, все життя розмовляла російською, але 24.02.2022 року все змінилося - хочу опанувати українську мову у всій її красі, не хочу розмовляти суржиком або з помилками, та на рашистській, але поки що важкувато, бо бракує слів та знань. Дуже хочеться розуміти, яке слово вживати правильно, в тому, чи іншому випадку, мрію говорити красиво. Дякую Вам, Максиме, буду вчитись.
P.S. Мабуть в моєму коменті є помилки, та я намагаюсь!
Дякую за Вашу позицію 💙💛
@@ЛюдмилаКомашко-ц1в я так само, як Ви.
Певен, що у вас все буде гаразд.
Я також все життя розмовляла російською, але почала читати тільки українською з 2014-го. Мені теж важко розмовляти, але діти підтримують. Дякую за відео! Підписалася!
Які😊@@ИринаОльховская-т9д
Цей канал для мене як знахідка👍 я в Україну приїхав з росії у 93 році, і завдяки тому, що навчався в сільській українській школі спілкуюсь українською навіть краще багатьох тих хто народився в Україні, але є ще над чим працювати. Дякую вам автор 👍🇺🇦
Дякую вам, авторЕ. :) Пам'ятаймо про кличний відмінок.
Ви молодець!!!
Підкреслюють на папері, в усному мовленні - наголошують. Дякую. Успіхів!
Ви помиляєтесь, бо «підкреслювати» = «наголошувати» = звертати особливу увагу на щось. На папері « підкреслювати» = проводити, напр., олівцем риску під словом, текстом, щоб звернути увагу на це.
Я з Житомирщини і моя мова сповнена суржику. Сподіваюся я його з часом приберу 🙏❤️
@@ОльгаКренциль Будемо разом ПОЗБУВАТИСЯ суржику. Разом до нашої Перемоги над зовнішнім і внутрішнім ворогом України.
Я з Черкащини,ми розмовляємо суржиком ,але з лютого ,я уперто вивчаю свою рідну,співучу мову,дякую ,що вас зустріла! Ви розмовляєте дуже чудово,я два рази вас прослухала,дякую від серця
Я теж почала з лютого вилучати суржик))
Мій чоловік із Черкащини. Щороку приїзджаємо туди і дивуюсь щоразу ,як люди виправляють свою вимову.. Раніше це була мішанина з руско-українських слів. Де звісно переважали російські.
Пригадаю, як колись давно ,я не могла зрозуміти ,що таке " клєвєр". І ніхто не міг мені пояснити. Казали ,то трава така. Після довгих пояснень я нарешті збагнула, що це конюшина. Як милозвучно.
@@mariaboyko1169 На жаль ні, дуже мало людей в Черкасах говорять правильною українською мовою. Найчастіше краще говорять переселенці з Харкова, Херсона чи донецької обл., які переходять поступово на українську( вони стараються перекласти всі свої російські слова і вжити тільки українські, іноді помиляються, але відчувають помилку і перепитують, як правильно). А черкащанє вважають себе україномовними і ,навіть, іноді не розуміють, що на 50% відсотків їх мова з росіянізмів.
Поважаю тих, хто це розуміє і починає з себе, а не робить зауваження тільки російськомовним.
В моєму колективі дуже часто підіймають мовний " вопрос",саме так, не "питання"😂😂😂 (так і говорять) їм самим треба згадати те, чого нас всіх навчали в школі. А ще й можуть сказати, що їм так зручніше. Тобто російськомовним не може бути зручніше розмовляти російською( хоча вони все життя так розмовляли), а от тим, хто на 50%, тим може бути зручніше саме так)
Звісно, мова людини залежить від багатьох факторів: інтелекту, оточення, зацікавленості, віку( маю на увазі молодь, з їх сленгом), місцевості( діалекти).
Тобто, тільки бажання самої людини говорити правильно і красиво українською, має значення.
Щиро дякую за відео! В мене така ситуація: моя мама мене з дитинства вчила російської, але я народилася у Львові, і коли йшла в перший клас-то сама навчилась розмовляти українською, тому що була в оточенні українських родичів постійно…але я пішла в українську школу все-таки , і дуже старалась! Я вважала завжди, що це моє найбільше досягнення на той час. Розумію,що є помилки, але я вдосконалююсь) навіть моя мама, проживши все Моє життя в Україні почала спілкуватись українською,і це прекрасно, як на людину, яка спілкувалась вже життя російською-це просто мелодія для вух😊
@@ЮлияЛевченко-й8ъ Молодчина. Так би всім зробити і боротьба за перемогу мала би більший сенс!
Я тебе заздрю бо я живу на тимчасово аупованих територіях і завжди вчив російську мову
Дякую за гарний виклад. Щодо напірника. Пояснення правильне, бо всередину запихають пір'я. Але це не "наволочка". Він з цупкої тканини і утримує наповнювач подушки. А те, що вдягають на напірник - пОшивка. Так говорила бабуся.
Так, дякую за Ваш коментар. пОшивка
Про напірник згодна. Він буває не тільки для подушок, але й для перин (матрасів з пір'я). Також дякую за нове для мене слово пОшивка.
І моя бабуся і мама так говорили ~ пошивка на подушку.
Дякую.
Теж гарно.
Як гарно чути чудову українську мову
я думаю "як приємно чути чудову українську мову"
@@dmytrobesh1941 Як "гарно"звучить українська мова у Юлі Тимошенко:ліпе Ґ скрізь!
На суржику звучить як селянська.А без суржика гарно звучить.
Завжди розмовляла українською,але наповненою суржиком. Зараз працюю над помилками, щоб мова була чистою
Теж над цим працюю, бажає успіхів.
Дякую вам, працюю над помилками.🎉
Наснаги вам!
Я в начале пути,изучения украинского языка.И к счастью попала на ваш канал.Очень познавательно и с юмором.Спасибо огромное!!!
Стовідсотково - це з числа найкращих відеоуроків української мови не тільки для тих, хто й досі суржикомовний, а й для тих, хто добре володіє українською мовою і тільки нею повсюдно послуговується. Вартувало би згадати надто розповсюджену кальку з російської "сойти с ума". Надто часто, особливо в ЗМІ, в україномовних перекладах фільмів тощо цей вираз перекладають - "зійти з розуму" "зійти з глузду". Але ж є аналог цьому російкому вислову, пречудове українське слово - збожеволіти. Так само, як замість "блаженствовать" не блаженствувати казати, а згадати ще одне пречудове українське слово - раювати. Таких милозвучних слів й близько немає в мові московитів.
Щиро вдячний за таку високу оцінку моєї роботи ❤🖤
За слово "раювати" окрема подяка. 😍
Перший раз таке чую "нею повсюдно послуговується"
Згоджуюсь з Вами. Я також вперше чую таке трактування. Я іноді зверталась до перекладу на українську мову, щоб не образити українців.. Але в такому стані який зараз, вирішила взятися серйозно за вивчення мови.
Оооу, як же смачно звучить
Максиме, дякую за вашу працю 💚
Дуже приємно вас слухати)
Дякую. Тішуся, що відео стало до смаку 💙💛
Пане Максиме, дякую Вам за навчання з покращення української мови. Багато взяла для себе на олівець та використовую у повсякденні. Красно дякую Вам за чудові , змістовні роз‘яснення з використання уживання певних форм слів та мовних висловів.
Тішуся, що вміст був Вам корисним
Добре, що багато зацікавилося цим, і ви особисто. Але мушу вас поправити. У мене сумніви, щодо слів роз'яснення і висловів (тлумачення, виразів). А ще: з використання вживання. Має бути після голосної і перед голосною (у вашому випадку "жи") буква "в", А якщо буква "у", тоді у вжитку. Бажаю успіхів.
Напірник,це та торбина, куди насипають пір'я. Зверху надівають змінну торбину. То яка її назва?
А як сказати українською - Иисус Спаситель? Це ж не рятівник і,тим більше,не рятувальник.
Максиме, дякую Вам за популяризацію не лише чистоти мови, а ще й поваги і самоповаги, які, безумовно, є запорукою процвітання нації ;)
Дякую, що розумієте це 🤗
Продивилась коментарі, як ми, українці стали себе відчувати українцями, коли почалась війна.У Росії план знищити нас, ні, не вдасться, переможемо, вивчимо, удосконалено українську, рідну мову Але для тих, хто спілкувався тільки російською, є спеціалісти, які навчать мелодійної ,красивої, змістовної мови.Слава Україні!!!!!Героям Слава!!!!
продавчиня в АТБ:
- Вам потрібен пакет?
- Так, будь ласка, найбільший
- Самий більший? - Перепитує вона.
- Ні. Найбільший,- наполягаю я ))
- У вас картка чи налічка?
- У мене готівка
То прям тролінг продавця 😆
Вона принаймі стараєтся, і це вже добре
Ссылку їй на це відео 😁 Точніше посилання 😉
В руськомовних регіонах і касири руськомовні, а всі ті 5 фраз типу "пакет треба?" просто вивчені, бо так треба. В мене теж було:
- пакет треба?
- так, великий
- какой?
@@gapnav Мушу з вами не погодитись. Не для диспуту. Тільки власний досвід.
Все залежить від освіченості конкретної людини. Як тільки влада прийняла постанову (чи закон) про обов'язкове обслуговування державною мовою, у моєму рідному місті Сєвєродонецьк (зараз, на жаль, можна навіть не уточнювати де це) великі мережі супермаркетів почали його виконувати. І були касири, які говорили тільки навченими фразами, а були й такі, які могли нормально спілкуватись саме українською. Хоча назвати Сєвєродонецьк україномовним я не можу. Offtopic: Особливо звернув би увагу, що це залежить і від керівництва. Наприклад, АТБ - погано виконувало закон. Були моменти навіть принципового ігнорування закону. Це відчутно і зараз у географічному центрі України. А була місцева велика мережа “Сім’я” - її персонал дуже швидко перейшов на обслуговування українською. За що їм велика подяка.
Дуже дякую! Зробіть якомога більше таких відео💛💙
Дякую. На цьому каналі є ще дві добріки щодо суржику, поцікавтеся 🙂
Дякую! Все життя розмовляла російською,та зараз вирішила вже переходити на нашу мову,важко,але я намагаюся,дякую Вам величезне!
У Вас розкішно виходить. Українська Вам пасує
Дякую, дуже якісно зроблено. Зараз візьму зошита і занотую всю цю інформацію. Продовжуй у тому ж дусі!
Дякую. Дуже правильне рішення щодо нотаток 💪😎
На Вашу думку чи не є калькою вислів "у тому ж дусі"?
Дякую. Дуже цікаво. І не завадить повторити навіть те, що знаєш
саме так. у цьому відео у цього чоловіка вона дійсно чудова
Дуже дякую Максим за такий чудовий урок української мови без суржика.!!! Так ми дійсно розмовляємо неправильно на українській мові ,багато помилок та суржика. Або ж говоримо по російські. Ви чудово та професійно пояснюєте у відео як правильно говорити наші українські слова. Дякуємо Вам!!! 💖💖💖
Перепрошую, але не "на українській мові", а "українською мовою", не "по-російські", а "російською"
@@vitaliytutov5881 можна сказати "по-російськи", як і "по-російському"
@@hastysunny ваш варіант звучить як калька з російської: "говорить (как?) по-русски". Інший варіант мені виглядає приємнішим: "говорити (як?, якою мовою?) українською". Навіть слово "мова" тут зайве.
Я украинка(58лет)выросла в Херсоне,мы при СССР в школе укр.яз.учили как иностр.😱😥Когда началась эта ужасная война 24.02.2022г мне хочется забыть русский.Но мне это даётся ооочень тяжело т.к.я 21год живу в Италии.Мне и итальянский дался тяжело🤭.Дякую 💛💙🇺🇦🇮🇹
Війна почалася ще в 14 році коли россія напала спочатку на Крим а потім на Донбас.
А я з Києва, 55 років. Російськомовна сім'я, школа, бурса, армія, технікум, інститут, а українською володію досконало. Парадокс.
Але те, що Ви вчите укранську зараз, це великий плюс.
Якби всі українці спілкувались українською, не заглядались на Росію, не чекали халяви і дива від Зеленського - то війни б не було.
Ви молодець, наснаги Вам!
@@dgdfygftghg Була б. Йому потрібні території і він би знайшов причину
Успіхів вам🥰 Ви молодець. Все буде Україна 💙💛
Дякую Вам ставлю вподобайку замість лайк
Дякую 💙💛
Супер. Дякую. Вивчаю та кайфую, що знову наче згадую сама себе. Я українка
Дуже корисний випуск! Дякую за вашу працю👏🏼👏🏼👏🏼
Дуже добре, що натрапила на Ваш канал, вдячна за проведену роботу! На день народження двоюрідного брата (який продиває в Росії) в поздоровленні використала слово РОДИНА, мала на увазі всю родину з двоюрідними і так далі, на жаль, мене не зрозуміли, мала роз'яснити, що родина це не "родіна", а сім'я в розширеному вигляді тобто дідусі, бабусі, тітки, дядьки і т.п. В російській мові взагалі немає слова, яке має таке значення.
Максиме, дякую !!! Насолоджуюся мовою - мова має лікувальні властивості та заспокійливу дію - її звучання очищує від суржика Ріку Життя!.. Можна застосовувати замість лікарських засобів....🙂
Так, знаю, що на початку війни, підписники слухали мої відео на повторі, адже мій голос та вібрації української мови запспокоювали їх 💙💛 мова не просто об'єднує, вона дійсно лікує
Дуже класний і корисний контент, дякую, друже!
Дякую за змістовне відео!😊
Щодо помилок: в одному з речень для прикладу ви використали слово "давай", однак в спонукальних дієслівних конструкціях "давай/давайте" є калькою з російської мови.
Так, дякую. Круто, що Ви помітили. Я вже коли монтував, теж звернув на це увагу, але вирішив залишити той приклад 🙂
А як правильно?
Як правильно, я розповідаю у цьому відео:
ua-cam.com/video/Y-QxPeWDt1I/v-deo.html
@@maksymprudeus Дякую!
Класне відео ! Так тримати ! Дякую за корисну інформацію !
Чудове відео! Давайте будемо вивчати українську мову і бути розумними та грамотними.
Вивчаймо замість "давайте вивчати"
Чудово. Щиро дякую. Поділюся цим відео у спільноті, де чехи вивчають українську мову, а українці - чеську. Ось такі підхожі відео буду тримати напохваті. Шануймося.
Дякую і Вам за перегляд, коментар та поширення.
Дякую Вам за це відео!! Так гарно з’єднали між собою все, цікаво слухати і краще запам’ятовується.🌹🌹🌹З мене репост
Дякую 🤗
Дякую за крутезне українське відео!Бажаю всього найрказого!❤
Добрий день, Максиме ! Я східна українка , тому розпочала разом з вами вивчати рідну мову ! Дякую вам !
Дякую 💙💛 Успіхів!
Дякую, Максиме! Тепер маю можливість вдосконалити рідну мову!
Дякую і Вам за перегляд та коментар.
Вибачте, тільки "вдосконалити знання рідної мови"
Дякую! Про -учий, - ючий не знала. І про "підхожий" теж... 👍👍👍🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Потрібне відео, дякую! Особливо за предмети побуту
Дякую і Вам за перегляд та коментар :)
Ви молодець, що проводите просвітницьку діяльність. Це таки велика користь для народу.
Стосовно вашого прохання написати помилкИ:
В закінченнях ШСЯ використовується асиміляція. Тому ми говоримо ССЯ. Збираєсся, вмиваєсся і тд
Не дощЕчка, а дОщечка
Не звИтяги, а звитЯги
Не «робите помилки», а ПРИПУСКАЄТЕСЬ помилок
Не штані, а штанИ чи брюки
Наснаги та успіху вам на просвітницькому шляху 🙏🏻
А чому «не штані»? Не погоджуюсь
Максиме, вже рік вас дивлюсь, планувала собі ще з минулого року дочекатися літа і засісти заново передивлятися відео, але вже із словником і ручкою. Ось перший день літа, почала, виписала купу слів і тепер ще більш плідно працюватиму над вдосконаленням мови. Напірник, дуже смішне слово, я як раз сьогодні міняла і його і все інше)
Ще можна казати пОшивка або нАволка. Головне - не наволочка
Щира подяка вам,Максиме, за корисне просвітнецьке відео ,за гумор та дотепнсть подачі інформації! Очищаймо нашу соловїну Мову від моськовського непотрібу! Щасти вам!
Дякую за навчання! Дуже вчасно і принципово важливо для нас, суржикобалакающих українців Слобожанщини ! Складно , але дуже цікаво і корисно !
і Тернопілля сюди теж )))
@@oksanam2681 ...хіба Тернопільщина розмовляє суржиком?
Дякую Вам за те що Ви допомагаєте нам позбутися своїх помилок .
аплодую, за роз'яснення дороги 😁 - "тудою" чи "сюдою")
так само як за "панІ та панове"
Дякую!!!! Шкода, що я не знайшла Ваші відео раніше! Слава Україні!
Героям слава! Дякую. Поширюйте відео, якщо змога. 💙💛
Суржик природний...він природний на суміжних з рф землях...борись-не борись...Одне-літературна мова,але абсолютне володіння нею всіма абсолютно просто неможливе....це залежить від рівня освіти,способу життя, середовища ,місця проживання....Звичайно ,треба намагатись володіти літературною мовою....
Треба....але....не слід зневажати людей,які часом вживають суржик. Неможливо його умертвити...він ще і додає природної свіжої експресіїї
Була вражена, що пам'ятаю майже всі правила зі школи, та пам'ятати це одне, зовсім інше - вживати, тож буду позбавлятися суржика, дякую вам за відео)
Я теж, ми були гарними ученицями💙💛😂
Дякую за відео. Шкода, що в школі це не пояснюють. Це дуже цінне відео. Я не знала, що це помилки. Особливо про "ючий"
Макс!!!!Супер)))такая интересная подача,особенно видеоряд😂 Ц i л у ш к а-запомню навсегда).Дякую!!!
В крамниці я поклав решту до Кишені, Панянки на касі так здивувалися! Говорять мені що вже довгий час, вони не чули цього слова!!:)
якого саме?
Московитською мовою дают "сдачу" , причому одне і те ж слово використовується для "сдачі" в грошовому еквіваленті, і просто дати в писок.
@@bilash_g 😂👍👍👍👍👍💯
@@choks38 я вважав і вважаю, що вираз "залишок " є більш доречним. (Я дав касиру більше грошей за товар і тому в касира ще залишились мої гроші).
Не чули і не бачили? В кожному чекові з касового апарату внизу великими літерами є надпис:РЕШТА і вказана сума!
Як добре, що зараз багато українців переходять саме на українську мову
Дякуємо! Дуже корисні поради для вивчення української мови.
Дякую Вам за Цікаву , та Користну Роботу ! Продовжуйте- Будь Ласка і Далі .
@@ВнукС.АБандеры корисну, без «т». 🙏
Нарешті,дочекалися...гарна праця друже.
Надзвичайно потужно, дякую!!!👍👍👍
Дякую і Вам 💪😎
Дуже якісний контент та цікава подача! Так тримати.
Ахахахха, клааас, мені подобається почуття гумору автора😆🔥
Респект , пану Максиму. Наснаги і всіх гараздів. Тримаймося , бо ми того варті .
Дякуємо за українську!!!
Ваше відео, голос, мовлення - це просто мед для вух 😍
Дякую. Мені дуже приємно
Яка ж наша мова мелодійна і гарна! 🤗💙💛
Обожнюю свою рідну мову🇺🇦!
Щиро дякую, Максиме! Професійно!
Дякую і Вам за перегляд та коментар.
Дякую. Як на мене, то дуже корисна інформація.
Chapeau, скидаю капелюха Хоча я й україномовна, але після перегляду цього відео , розумію, що я ще у відкритому морі що до знання української мови.
а взагалі дуже цікаво і багато нового для мене
Привіт )) щодо пилососу/пилосмоку не погоджуся. В українській мові є слово ссати, а не лише смоктати, від чого походить також назва тварин ссавці, а також тенденція до милозвучності, тому пилосос є цілком припустимим, і милозвучнішим ніж пилосмок
Може, порохосос?
Підтримую.Теж вважаю,що милозвучність і співочість треба зберігати.Цим наша мова й цінна та самобутня.
Порохотяг
Теж саме думаю можна застосовувати до слова вертоліт, замість гвинтокрил. Бо в укр мові існують слова вертіти і літати
@@ОксанаЗемлякова-т3х а як же гелікоптер?
Щиро дякую пане Максим за такий корисний урок української мови🙏
Слава Україні та нашим захисникам
💙💛🌻
Вічна пам’ять полеглим за волю України🕯
Дякую і Вам за перегляд та коментар. Поширюйте відео, якщо змога 💙💛
Сегодня впервые увидила ваш ролик и сразу подписалась. На слух понимаю без проблем. Говорить могу с небольшим тормозом,скорее на суржике,чем на исконной мове. Подписалась,буду стараться говорить на родном языке и забыть русский,который мне опротивел. Одна просьба- поставьте субтитры вашей речи,что бы еще и видеть слова и тогда легче будет их писать. А иначе как собака- понимаю,говорю,а писать вот тот же коментарий стесняюсь, много слов для меня непонятны в написании
Щиро дякую за вашу працю, було дуже пізнавально.
Неймовірно красива мова!!!
Молодець , стисло і зрозуміло.я для себе знайшов дуже багато помилок в своїй мовній скрині.
Круто, дуже дякую за такі відео. Це просто ковток свіжого повітря
Максим, дякую за вашу працю, намагаюсь говорити краще за допомогою вашого каналу! 🙏🙌 Все буде Україна!💙💛
Дякую за круте та насичене відео, подивився із задоволенням і підкреслив дещо для себе. Але при цьому дозволю собі дати Вам невеличку пораду, сподіваюсь, що не буду сприйнятий негативно і мої слова нестимуть користь для україномовного ютубу... ) Приблизно так само і я чекав, коли Ви перейдете до основної суті вашого відео Першу Хвилину хотілося "перемотати" (виправте, будь ласка, цей русизм у мене), а це впливає на утримання аудиторії і як наслідок розвиток каналу.
Розвитку і усього найкращого!!!👍👍👍
Ґрунтовно, змістовно, доречно,актуально, своєчасно, круто, захопливо, зрозуміло, грамотно! Дякую Вам!
Дякую за "добрий день", за "діючого", за "пОшивку"! Я - філологиня, журналістка. Вже на заслуженому, але дуже дбаю про чистоту рідної мови. Дякую за таку потрібну, цікаву і милу програму!
Чудовий канал та гарне подання інформації. Дякую ❤.
Пан Максим, дякую за вірний/правильний, своєчасний контент! Розповсюджую максимально!!!
Как же ты красиво говоришь Украинскою мовою, я поняла что совсем её не знаю, а 10 лет учила в школе, но так хочется. Легче сказать по английски а всем хвастаюсь что с Украины.
А українською слабо?
Дякую за таке цікаве і потрібне відео. Хотіла б почути, також, про вживання діалектизмів. Це добре чи зле. Я живу на заході нашої прекрасної України, тому вживаю багато таких слів.
Дякую, дуже цікаво та корисно 🥰
Вітаю!
Про панІ чую вперше. Вдячний
наша мова класна, звучна, мелодійна та я розумію, що дуже багато помилок ми робимо і ще будемо робити і це не погано, як сказав не лише автор - помилки можна робити, на них вчаться. Найбільш ганебна ситуація, це те що у нас майже пів року війна, усі мяко кажучи не люблять рф АЛЕ при цьому, навіть мої родичі не кажучи вже про інших людей надворі, майже всі вони так і розмовляють на московитській говірці... І хай би грець з ними, але мені, котрий 33 роки розмовляв лише на суржику, я ніколи не розмовляв на чистій мг, важкувато покращувати вимову та набувати нових та згадувати старі українські слова. Це нереально значна проблема як я вважаю. Хто зна але коли починаєш з кимось балакати, а він як ні в чому не бувало продовжує "глаголить" якось не хочеться навіть з ним продовжувати бесіду, не через те що людина погана, а через те що вона сама себе не поважає. Люди майте совість нарешті. Я був у Литві по роботі 2 роки тому, і там я зрозумів наскільки важлива мова. Це коли ти знаєш цю кляту мову, але застосовуєш її лише у виключних випадках, наприклад побалакати з тими ж людьми з країн Балтії, хоча чесно кажучи в такому випадку краще застосовувати англійську.
Дякую! Дуже потрібне відео.
Дуже цiкаво та змiстовно.
Завжди розмовляла росiйською, i наразi продовжую. Але нещодавно з'явилось бажання вiдповiдати українською, коли до мене звернулися українською.Борюся з "гугл-транслейтом" в головi та намагаюся не робити дурниць, виходить 50/50 :DТа ваше вiдео доведеться передивитися кiлька разiв, бо воно надто корисне, i все одразу в голову не влiзе))P.S. Писати цей комент теж було важко, бо треба роздумавати чи не над кожним словом :D
Що більше розмовлятимете українською, то легше буде
Чудово, коли є з ким розмовляти 🤗
Будь ласка, як справи у вас з мовою зараз. За три місяці наполегливих зусиль, як правило, люди виходять на пристойний результат.
Дуже цікава подача інформації. Буду передивлятись ще і ще Ваші відео та навчатись красивій солов'їній
Дуже дуже повчальний контент,дивуюся чому так мало підписників?щиро дякую за вашу працю
Завдяки Вашому коментарю більше людей побачать це відео 😊
Я кримська татарка, росла і жила до 14 року в Криму (так-так, тому самому "ісконно рускаму"), і мушу визнати - так, практично повністю російськомовному. З українською мовою стикалися лише на уроках укр.мови та літератури, ну і майже все, мабуть. Ну і ще телебачення, звісно, було українським, але я їм ніколи не захоплювалась, тому не скажу, що воно якось сильно вплинуло.
Так до чого це я)) коли мені було років 15, ми поїхали до Львова (це була якась соціальна програма з культурного обміну, чи щось таке). І звісно, поважаючи хазяїв, які нас тоді приймали у себе вдома, я розмовляла українською і досі пам'ятаю, як їх це дивувало) і всі вони як один казали "ти так... Літературно розмовляєш... Ні-ні, все добре! Просто так незвично, надто правильно"😅
Власно кажучи, 90% свого часу я розмовляю російською. Українською тільки на роботі (якої зараз практично немає), тому зараз це відсотків 5, і ще 5 - моя рідна мова - кримськотатарська (тут у моєму оточенні у мене немає співрозмовників, тому так мало).
Не знаю до чого це все написала, мабуть мені просто приємно, що майже все з відео я знала і використовувала, при тому, що я не є українкою за національністю😁
Вам так легко даються різні мови! У вас вроджений філологічний талант. А я вже декілька років не можу подолати французьку. Можу читати, трошки говорити, але не розумію 50%, коли говорять французи)):
Ви- Молодець!!!😍
Слухав із задоволенням. Ви супер ;)
Дуже дякую! Мени це було дуже корисно, я росіянин з українським корінням, який народився в Росії и зараз живе за кордоном, вважаю себе українцем і можу спілкуватися на мові усно, настав час зайнятися і письмовою ❤️
То ти росіянин чи українець?!
Все сподобалося, однак зауважу, що сир є не кислий, а кисломолочний. Бажаю успіхів на ниві просвітництва!
Є і кислий. Це коли до кисломолочного додають сіль і він, ніби, "скисає". Виходить зовсім інший продукт. Так робили у селах, якщо був надлишок сиру та для тривалого зберігання. Були дуже смачні вареники з кислим сиром.))))😋
Скільки себе пам'ятаю - ніколи не говорили "кислий сир". Сир - він і є сир, а те що жовте - то "твердий сир".
Сир може бути кислим за смаком ;)
Дякую за відео!
Все своє свідоме життя у нашому регіоні використовували лише російську мову чи суржик у сільській місцевості, тому перейти на чисту українську мову дуже складно у похилому віці, але я теж намагаюся видалити зі своєї голови русизми та суржик. Сподіваюся, що вже наступне молоде покоління заговорить чистою українською мовою по всій Україні.
окремя дяка за згадку про розподіл сміття! чим частіше ми будемо про це говорити, тим частіше така звичка буде у побуті усіх громадян!
Ваша правда, дякую
Дуже пізнавальне відео, дякую)