НАС ЗАХИЩАЄ PATRIOT: ось так він з'явився

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 1 гру 2023
  • НАС ЗАХИЩАЄ PATRIOT: ось так він з'явився
    Зенітно-ракетний комплекс був розроблений для виявлення, слідкування та знищення повітряних цілей, таких як літаки, крилаті та балістичні ракети, а згодом до списку виявлення додалися беспілотники, а в наш час навіть і дрони.
    "Петріот" грав важливу роль у холодній війні між США та СРСР.
    Створювався для заміни комплексів "Найк Геркулес" і "Хок" як універсальний засіб протиповітряної оборони позиційних районів військ на середніх і великих висотах.
    У жовтні 1980 року було підписано контракт на виробництво серійної партії комплексів і ракет, у грудні 1981 року розпочалися поставки у війська. На озброєння прийнятий у 1982 році.
    Офіційна словесна назва комплексу є бекронімом від фрази англійською мовою, з перших букв слів якої і виходить назва Петріот. Phased Array Tracking Radar to Intercept On Target, що перекладається приблизно як «комплекс, сполучений із РЛС супроводу з фазованою антенною решіткою для перехоплення цілі по лінії візування».
    На даний момент експлуатується і поставляється в інші країни вдосконалена версія системи, "Patriot" PAC-3.
    Вартість пуску однієї ракети становить від 3 до 8 млн доларів США залежно від типу ракети.
    Передісторія
    Проєкт протиракети SAM-A-19 Plato мобільної системи захисту підрозділів Армії США від ракет середньої і меншої дальності (менше ніж 3000 км), що розробляли з 1951 року, було закрито в лютому 1959 року. Армія США почала пошук заміни, здатної захистити польові підрозділи від балістичних ракет противника. У вересні того ж року було розпочато роботи за програмою з назвою «Польова армійська система захисту від балістичних ракет» FABMDS. Було визначено, що повинен бути розроблений повністю мобільний комплекс ППО/ПРО з можливістю одночасного обстрілу чотирьох цілей з більш ніж 95%-ю ймовірністю ураження балістичних ракет.
    За результатами розгляду представлених ТЕО в період з липня до вересня 1961 року з 17 кандидатів було обрано проект компанії "Дженерал Електрик".
    Польова армійська система захисту FABMDS, що розроблялася General Electric, була досить великою і важкою. Мобільність комплексу було пожертвувано на користь реалізації захисту від найширшого спектра можливих загроз, включно з балістичними ракетами з дальністю в діапазоні від 90 до 1500 км. Передбачалося, що ракети будуть оснащені бойовою частиною в ядерному спорядженні, що, очевидно, вносило обмеження на мінімальні висоту підриву і дальність стрільби.
    тою, керівництво МО США дійшло висновку, що обмежені можливості, пропоновані до реалізації в FABMDS, при використанні доступних на той час технологій не зможуть виправдати високу вартість і час, витрачений на розробку. Відповідно, контракт на розробку FABMDS з "Дженерал Електрик" укладено не було, а програма була офіційно закрита в жовтні 1962 року. Але незважаючи на те, що роботи за програмою FABMDS було припинено, було одразу ж розпочато нову програму, названу AADS-70 що розшифровувалось та перекладась як Система протиповітряної оборони армії - фактично, вона була продовженням FABMDS під іншим позначенням.
    SAM-D
    Згодом AADS-70 було перейменовано на SAM-D (Ракета "земля-повітря", розробка). Власне роботи зі створення зенітного ракетного комплексу SAM-D було розпочато в січні 1965 року. Тактико-технічні вимоги на комплекс були розпливчасті та часто змінювалися, однак, завжди містили вимогу не тільки про можливість захисту від аеродинамічних засобів повітряного нападу, а й про захист від балістичних ракет малої дальності. У 1965 році компанія Raytheon отримала контракт на проведення попередніх робіт за проектом, у травні 1967 року її обрали генеральним підрядником із розроблення SAM-D і призначили безальтернативним постачальником, а вогневі випробування дослідних зразків ракет SAM-D почалися в листопаді 1969 року.
    Етап технічного розроблення розпочався 1973 року, однак, у січні 1974 року в тактико-технічні вимоги до проєкту було внесено значні зміни. Ці зміни наказували реалізувати принцип "супроводу через ракету" (англ. Track-Via-Missile), коли відбитий від цілі сигнал наземної РЛС приймала пасивна голівка ЗКР, яка летіла, а не сама РЛС, і за завадостійким каналом зв'язку транслював на наземний пункт управління, де його опрацьовували швидкодіючий комп'ютер, а також формували команди наведення, які передавали далі на борт керованої ракети.
    Такий принцип дає змогу спростити і знизити вартість бортового обладнання ракети, а також задіяти в системі потужні засоби обробки радіоелектронних сигналів. З огляду на це, а також на те, що ракета завжди ближче до цілі, ніж наземна РЛС, вважається що цей метод значно покращує точність і здатність відсіювати помилкові цілі.
    Необхідність реалізації нової вимоги призвела до значної затримки в розробці ЗРК - повномасштабне розроблення SAM-D було розпочато тільки в січні 1976 року, після того, як напівактивне наведення через ракету було продемонстровано на випробуваннях у 1975 році.

КОМЕНТАРІ • 15

  • @diabolus11
    @diabolus11 6 місяців тому +9

    Чудовий матеріал! Вдячний за відео.

  • @serhiybutyaga7000
    @serhiybutyaga7000 6 місяців тому +7

    Гарний випуск, як завжди.

  • @IVWOR
    @IVWOR 6 місяців тому +6

    Дякую за цікаве відео 👍

  • @andrii3557
    @andrii3557 6 місяців тому +4

    Відео цікаве і корисне,як завжди.Але все-таки правильно "Patriot"

  • @sillysad3198
    @sillysad3198 6 місяців тому +1

    this "age" statement is seriously misleading, the system variants differ massively
    тре' ретельно оглянути iсторiю усiх варiантов i пропозiцiй ракет.

  • @Whitesnake_me
    @Whitesnake_me 6 місяців тому +1

    Abibas? 🙂

  • @Odiosus_hominibus
    @Odiosus_hominibus 6 місяців тому +2

    Это он защищает батальон монако в киеве...

  • @Abzats_
    @Abzats_ 6 місяців тому

    йоханий бабай, начебто всюди "PATRIOT" ?

    • @vincentvega5091
      @vincentvega5091 6 місяців тому

      готуватись до війни треба було, а не до шашличків, так само як і обирати треба було адекватів, а не йобане шапіто, боли б тоді всюди Патріоти, або було б щось своє, а так - сосітє шляпу, намазуйте на хліб гундосі відосики і готуйтесь проєбати у війні.

  • @allabouteverything7394
    @allabouteverything7394 6 місяців тому

    кого нас? Киев? а Харькову дiдьки

    • @eninyri
      @eninyri 6 місяців тому +5

      Треба було свою армію годувати

    • @rogovskalesya8270
      @rogovskalesya8270 4 місяці тому +1

      Якщо подивиться все відео, то можна взнати про технічні можливості системи.
      А якщо ви в Харкові, то маєте знати, чим і звідки вас обстрілюють.

    • @allabouteverything7394
      @allabouteverything7394 4 місяці тому

      @@rogovskalesya8270 знаем, показать? поживете с нами? почти каждый раз все прилетает

  • @shwainokaras95
    @shwainokaras95 6 місяців тому

    Что кроме киева он защищет 🤣