Szia Zsíros!Azt hallottam hogy Japánban sok "zenélő" út van!Én nem emlékszem hogy erről lett volna videó!Itthon most készült el az első a 67-es úton! Szívesen meg hallgatnám hogy ott milyen!
itthon is a Richter-skála szerinti 5-6-os erősségű földrengést kibíró házakat kell építeni a szabvány szerint (hivatalosan 7-9-es erősségűeket, az ún. MSC skálán)
"Hú meg há, micsoda szar az a ház, ami nem téglából van..." Csak jelezném, hogy téglából is lehet kalap szart sem érő házat építeni, sikerült is sokaknak Magyarországon. Tapasztalatból mondom.
Üdvözöllek kedves József ( Zsiros Deszka ) . Akkor ezekszerint nálatok Japánban is ugyanazok az épitési technológiák vannak ( nagy vonalakban ) mint Kanadában ahol 1988 -ban jártam . Konkrétan ott hogy is néz ki ( durván ? ) . Beton aljzatra épitik a faházat . Az alap legtöbbször a PINCE térségét magába foglalja , s konkrétan hogy is néz ki a ráépülő faház ? A szigetelés ( üveg vagy kőzetgyapot méretének megfelelően épitik a betonra a tartó pilléreket amit ugy kell érteni hogy kb 32 cm széles PADLÓK ( vagy legalábbis ilyen "" vastag "" a ház szerkezete ) . Mert pl -ul Mathezonban nem ritka a 30 -35 c fok minuszban !! Nyilván az anyagi lehetőségek szerint mivel burkolják kivül belül ?? . De hogy FUL TUTI házak az biztos !! .
Itt Magyarországon kommuonális adó-nak hívjuk szóval nem csak ott kell fizetni a saját hazadért adót,a videód nagyon jó lett amúgy a faházak a legjobbak főkép a rönkházak fantasztikusak!
A "kommuonális-adót", ha jól tudom nem a ház/épület után fizetjük, hanem a szemét/hulladék elszállításért és kezelésért. Ám a mértékét a ház v. lakás alapterülete befolyásolja.
Én egy 1976-ban készült vasbeton panel házban élek. Ez idáig két-három földrengés volt itt. A legutóbbi a Horvátországi volt, amit alig éreztünk meg, egyszerűen masszívak és erősek ezek a házak.
Pont tegnap néztem natgeon egy dokumentum filmet, Mexikóvárosban építettek olyan felhőkarcolót, maga az épületben olyan rúgók vannak ami elnyeli az energiát, olyasmi mint a kocsikban a lengéscsillapító és mélyen földbe is van építve, kibirt már 7-es erősségű rengést, azt mondták hogy az a legbiztonságosabb épület földrengés idején.
Szia Csíkos. Chileben azt hiszem több a rengés és fából nem készül sok ház. Esetleg hétvégik.... . Az alapon sok múlik. Nekem a fa is tetszik nagyon de nem állandó lakhelynek.
Tavaly októberben voltam Tokyoban és Okinawan. Vártam egy földrengést, hogy átéljem egyszer. De semmi. Kicsit csalódtam. 😂😂😂 Ja, nem! Nagyon jó volt. Nemsokára ismétlés.
Jó ez a változás a rossz helyzetbe (aki éppen Japánba lakik) hogy még a korona vírus közbe is nem csak a vírusról szól. További Szép Napot Zsíros Deszka!! (És vigyázzatok magatokra)
Láttam egy dokumentumfilmet, ahol egy idősebb japán úriember lebontásra ítélt hagyományos épületeket mentett meg. Beszámoztak minden egyes deszkát és gerendát. lerajzolták a szerkezetet, majd lebontották és egy másik helyen újra felépítették. Nem mertem linket ide tenni, mert nem tudom szabad-e? Ebben a dokufilmben szó volt róla, hogy a hagyományos házakban, sőt még a pagodákban is. a vízszintes és függőleges főgerenda úgy volt beépítve, hogy mozogni tudjon és így a földrengés impulzusait kimozogta, mint az ökölvívó aki elhajol az ütés elől. A legmodernebb toronyházaknál is ezt az elvet alkalmazzák japánban. Így ötvöződik a hagyomány a legmodernebb technológiával. A japánok a sintoista hagyományból fakadóan minden mesterségben igen fontosnak tartották az anyag lelkének a megismerését és éveket töltöttek el egy mesterség tanulásánál a legapróbb részletek kidolgozására. Erre a hagyományra épül a japán csúcstechnológia. Például van egy gyár, ami évszázadokig cserepet és kerámiát gyártott, a huszadik század közepén a hagyományaira építve váltott és ma a világ vezető elektronikus kerámia chip gyártója.
múltkor láttam hogyan építik a külvárpsi negyedekben vagy a kisebb városokban a z 1-2 emeletes beton házakat is; amikor alapoznak valami hidraulikus acél görgőket tesznek az épület alá amin elgördülhet hogy csillapítsa széthúzó erőket, tisztára beszabehu.
A tégla falazat jól bírja a nyomóerőt, de a földrengés miatt húzóerő is fellép ezt viszont nem viseli túl jól a falazat. A fa ill acélszerkezet tud mozogni ezért használják. Nem hülyék dolgoznak az építési hatóságnál.
Amúgy egy téglaépület biztosan van, és nem is kicsi : Japán Igazságügyi Minisztériumának épülete (google-be lehet magyar keresésnél nem adja ki, de a 'Japanese Ministry of Justice'-re kijön. Szép nagy nyugatias épület, tisztára mint egy palota Franciaországban.
varga péter Az a tegla diszburkolat, amit lattal. A tegla epulet eletveszelyes, mert foldrenges eseten, biztos halal. Kanadaba is diszteglaburkolatuak a hazak tobbsege. A beton szerkezetre is rarakjak. A konnyu szerkezetu hazak biztonsagosak foldrenges eseten is es olcso. Teglat nem hasznalnak, csak europaba.
Azért azt tudni kell, hogy mostmár azokon a helyeken, ahol az épitészmérnököt nem fizetik le, hogy elhazudja a szükségességi szintent, ott azért meg tudnak építeni olyan felhőkarcolókat is, amiben belső gömbegyensúly van. Ez olyan módon funkcionál, mint a vízmérték - a gömbegyensúly érzékeli a kilengését az épületnek (igen egy felhőkarcolónak), és valamiféle kompenzációs mehanizmus is bele van építve, így egy felhőkarcoló elképesztő kilengés mellett is talpon marad, nem dől le. Emellett olyan belső főoszlop szerkezetek vannak, amiket nem lehet még fel sem robbantani - lásd 9/11 - ott is át kellett vágni mielőtt felrobbantották a tornyokat. Szakértők szerint ha egy felhőkarcoló összedőlne, a fő tartó oszlopoknak akkor is ott kellene állnia, ha a szintek leomlanának, mint a palacsinta.
Ide at nalunk is minden haz gyors szerkezetes /fa v fem/. Eloszor rohogtem, hogy milyen elavult es vicces teknologiaval dolgoznak. Aztan 2011-ben volt az egyik legnagyobb foldrenges itt es a regi tegla hazak burultak mint allat. Oszlopra v beton talapzatra epitenek japanba?
Concrete-an megmondtad a megoldást. Betonból kell építkezni. 😂 Egyébként azért sem építenek téglából, mert a falnak is füle van, és a besúgókat gyakran téglának is nevezik. 🤔 Köszi a videót, jó lett! 😁 Tegnap amúgy egy videón láttam, hogy elvileg nálatok Japánban vannak pizza/rámen automaták. Ha véletlenül belefutnál egybe, csinálsz arról is videót? 🤤
Nagyon hasznos videó lett, köszönjük! 🙏 DE. Te fiú, mi az khaki színű hám mögötted, mire készülsz már mögen? 😱😂😂 (vagy ereklye az Öböl-háborús idődből? 😆)
És ezek a falak mennyire szigetelik a természet hívó hangját? :D Én is voltam földrengésben a 6. emeleten Tatabányán. Nem semmi volt. Hullámzott minden, pont borotválkoztam. :D Nem semmi volt.
Nekünk egyszer egy kint élt magyar építészmérnök azt mondta, hogy ezeket a magas vb. épületeket mindig homok alapra építik. Vagyis megkeresik a homok réteget az alaphoz, mert állítólag amikor földrengés van a homokszemcsék a földrengés hatására rendeződnek és így nagyjából helyben maradnak. Kicsit kileng a magassága miatt földrengés esetén.
Google- " A világ egyik legmagasabb épületét egy óriási golyó védi a földrengéstől" Tajvan fővárosában van Taipei 101 nevű torony és ebben lehet látni a golyó kilengését tájfun idején a videóban
Itt Magyarországon van aki 15 cm vastag vasbetonházat épített. Azt körbeszigetelik 10 cm-es hungarocellel és ez szinte örökös. Konténerépületeket is làttam Németországban. Jól variálható éss nagyon tartós . Plusz mobil,ha esetleg arrébb kell vinni.
Semmi nem maradna, mert itt nem szoktak 8, 9-es erősségű földrengések lenni, de még 6-os sem igazán. De azért megnézném, hogy Japánban mekkora fennakadás lenne, ha leesik másfél centi hó. Az az igazi katasztrófa, nem holmi földrengések, meg cunamik.
Gondolkoztam is, hogy miért nincsenek ott beton építmények. Most megkaptunk rá a választ. Én azért ha ott lennék egy 5x4-es beton GARÁZST összeraknék. Betonvas és zsaluból. Tájfun esetén biztos sokat védene, nem maradnék a faházakban.
Trükkös dolog a földrengés!Itt szerencsére ritka,de láttam olyat,hogy a kéményt elforgatta!Nem dőlt le csak fordult kicsit.... Amúgy meg bunkert mindenkinek!Amerikában nagy divat,de ott is inkább vasból...
Szia! Mi a véleményed a Carlos Ghosn ügyől? és a Japán embereknek.. és ha ez igaz a Japán igazsádszolgáltatásról az egész szomorú : Az ügy mindenesetre számos kérdést felvetett a japán igazságszolgáltatással kapcsolatban, de eddig nem igazán a hatóságok bénázása, hanem pont azok szigora miatt. Japánban az ügyészek szeretik vád nélkül őrizetben tartani a gyanúsítottakat, és ügyvéd jelenléte nélkül, jogvédők szerint kínvallatásnak beillő körülmények között beismerő vallomást kicsikarni belőlük. Részben ennek is köszönhető, hogy Japánban a bírósági büntetőügyek több mint 80 százalékában vallomás alapján hirdetnek ítéletet, és az esetek több mint 99 százaléka elmarasztaló ítélettel zárul. (Bár ehhez az is hozzájárul, hogy az ügyészek eleve csak a biztosnak tekintett ügyeket viszik bíróság elé, azok több mint 60 százalékát vádemelés nélkül ejtik.)
Pedig már terveztem hogy kimegyek nagy bolond magyaros házakat felhúzom, blokkon átfont acélrudakkal, kitöltöm azt is betonnal meg minden, alapnak olyat hogy a jóisten se rengeti meg, és azokat eladva milliomos lennék... Na de arra olyan adót csattintanának hogy évente ki kell fizetni a ház árát :D
Zsiros Deszka Szeva !!!. Nem tudom kapok e a kérdésemre választ, de azért felteszem, próba cseresznye. Na szóval a házatokat azt ti építettétek amiben most laktok, vagy már meg volt csak ki lett pofozva ?. És hol laktatok addig amíg nem volt ez a házatok ?.
Feltételezem azért is mert a könnyű szerkezetű épületek álltalában kevésbbé balesetveszélyesek valamint a helyreállításuk is könnyebb. Ugyanakkor ha egy földrengéskor az ember felyére esik egy tégla vagy egy cserép akkor jó esélye van arra hogy súlyos akár halálos sérülést szerezzen. A fa elemek álltalában könnyebek így még ha összedől is a ház jobb esélye van az embernek arra hogy túléli, valamint a katasztrófa elhárítás könnyebben és gyorsabban el tudja távolítani a romokat.
Kicsit elszakadva a családiházas építkezésektől, az biztos, hogy egy igazi szakmai bravúr és embert próbáló kihívás lehet a tervezőknek és a kivitelezőknek egy ilyen gyakori földrengés /és tájfun sújtotta/területre épületkomplexumokat, felhőkarcolókat, tornyokat - láttuk a Yokohamát és Tokiót bemutató videóidban - építeni.
Egyébként az oka annak hogy videózol jól gondolom hogy nem csak a szórakoztatás (és esetleg a bevétel) miatt van, hanem így “gyakorlod” a magyart hogy ne felejtsd el a nyelvet?
Igen ezt az adó szerű dolgot mintha láttam volna egy ismeretterjesztő műsorban h a tűzfal mérete alapján adóztak régen ezért inkább keskeny hosszú házakat csináltak de abban sok helyiség volt de a Zsíros stukoljon meg ha hülyeséget mondok :D
Értem a tradicionális és modern okokat sőt számomra nem volt kérdés. Honnan van ennyi fátok., magyar ácsok menni japán? Pszt adót ne hangoztassuk, falnak is füle van, a svédekét már átvettük., durván összetett lehet az a szabályozás ami alapján ezt sarcolják. A stadionokra is adóztok..? Stoppoltam
@@ZsirosDeszka Magyarországon is csak a 90-es években kezdték el használni. Pórusbetonnak vagy hab betonnak is hívják. Most már mészhomokból préselt Silka nevezetű is létezik. Jelentős előnye, hogy rendkívül tűzálló, könnyű, jól megmunkálható és kiválóan szigetel. Persze jóval drágább is mint egy sima tégla. Japánban például az LCC SPIREX (Lightweight Construction Co.) építkezési vállalat kivitelez projekteket Ytong anyagokkal. Ui.: Nagyon tetszenek a videók, egy hete csak ezeket nézem a UA-cam-on :D Elég sok jópofiság van a csatornán amit érdemes megnézni, a moto vlogok olyan életszerűek mintha hátul ülnék és Japánba motorozgatnék :) A golfos rész volt az egyik kedvenc pillanatom, mikor belefutottál egy szabad pályába és tényleg mint a GTA-ba le a motorról odamentél, adtak egy ütőt meg 50 labdát és mehet :D
Ne feledjük Japán nyersanyagokban szegény régi koncepciójuk kicsi de értékes minőségi termékek létrehozása. Építészetükben is jelen van nem feltétlenül a házak méretéről inkább szűkös szobáikról.
És nálatok ez a vékony falu ház télen nem hideg, nem nehéz befűteni? Nem lehet annyira drága az alapanyag itt Magyarországon, ha pl. valaki ilyet szeretne magának építeni. Szerintem.
Más Japánban a fűtési szokás, nincsenek úgy hőszigetelve a házak mint itthon. Az éghajlat is más, ritkább az olyan hideg tél mint nálunk Tokió környékén pl a téli átlag hőmérséklet 2-5C, kivéve az északi területek pl. Hokkaidó, viszont a délebbi területeken nem nagyon van jelen a központi radiátoros fűtés, mint itt nálunk. Inkább a klíma, mobil hősugárzók az elterjedtek. Illetve a kotatsu, ami egy fűtött asztal szerűség ami alá be lehet ülni. Esetleg még kályha, de ugye az meg a fa házban elég tűzveszélyes. Szóval mondhatni nem az egész házat fűtik, inkább csak azokat a helyeket ahol a legtöbbet vannak.
Olvastam valahol olyat, hogy a nagyobb (torony)házak alapját speciális gumira, gumiblokkokra építik úgy, hogy földrengés esetén a talajmozgásokat elnyeli, azaz a gumi alap mozog el vízszintesen, így nem terheli be az épület szerkezetét. Több 100 elmozdulást is kibírhat. Ez vajon elterjedt, vagy csak terv maradt?
puszpang Szerintem itt ott használnak külön féle módszereket. Hallottam olyanról is , hogy golyókra építik a házat. A demonstrációt is láttam. Nagyon hatékony. Nade pénzbe kerül. Mindenki spórol.
Főleg az USA-ban , de a világon minden felé (Japánban is) sok közép magas és magas épületnél alkalmazzák a Tarcsi-féle földrengés-szigetelő pogácsákat. Ezt Tarcsi Sándor találmánya aki az ötletet a dobos torta szerkezetéből merítette. Egy réteg gumi egy réteg acél kb 25-30-rétegben. Tarcsi Sándor életútja nagyon érdekes, érdemes elolvasni.
Szevasz, Zsíros! kamerát váltottál? Mintha szebbek lennének a színek, és az egész felbontás jobb lenne, vagy csak a fényviszonyok másik, mint egyébként? Jó a sapid, lemaradtam, mióta csináltatsz, hordasz ilyet, nagyon baró! :)
Ezt szerintem szépen elmondtad. Én a földrengésmentes területeken a téglát részesítem előnyben, de nálatok ezek a könnyűszerkezetes faházikók faszák. Igaz nem áll el addig, de nem is kerül talán annyiba megépíteni, bár ez se feltétlen igaz. Gondolom a ház tartósítása fontos, biztos kentek rá mindenféle gombaölőt, stb. időnként. Belülről akkor nem is festenek nagyon sehol, vagy megy fel a gipszkarton aztán arra festenek?
10/10 a téma körülírása, korrekt, nincs ferdítés, és érthető nyelven van ;) csak így tovább ;)
Köszi,nagyon érdekes volt,így már teljesen érthető mi az oka,hogy ez a módszer a legjobb.Odaadnám a fele királyságomat egy ilyen sapkáért!🤩
Szia Zsíros!Azt hallottam hogy Japánban sok "zenélő" út van!Én nem emlékszem hogy erről lett volna videó!Itthon most készült el az első a 67-es úton! Szívesen meg hallgatnám hogy ott milyen!
Van is belőle bajuk a környékben lakóknak :D
@@janosvago5096 Igen!Olvastam én is!
Nálunk is vannak ilyen utak.
@@aszandek nálatok hol?
@@ZoldM4cska UA-cam-n keress rá "zenélő út" , idén a 67-esen csináltak megint.
Ez nagyon érdekes volt, nem is gondoltam volna. Köszönjük 👍
Jó hogy beszéltél róla, hiszen nálunk (ritkán) ha van egy, - kettes, hármas földrengés, vidéken a házak sok helyen megrepednek (tégla épületek)
Elképesztő mennyivel másabb az építészet a környezet viszontagságai miatt!🤔
A videó meg szuper lett!😎
itthon is a Richter-skála szerinti 5-6-os erősségű földrengést kibíró házakat kell építeni a szabvány szerint (hivatalosan 7-9-es erősségűeket, az ún. MSC skálán)
Nagyon érdekes. Köszönöm.
Uuuristen,de jol nez ki a hetter!😍
Nekem nagyon bejon
Szia Kedves Barátom szép napot kívánok neked szuper lett a videó köszönöm szépen szia szia
Két hétig voltam Japánban, 3x volt földrengés abbol második egész nagy volt..teljesen érthető a rugalmas épitkezés.
Köszönjük.hogy mindig mindenkinek válaszolsz!🙏❣❣❣
🙏
Wow Zsíros, imádom az ilyen videóidat. :D Erre én is kíváncsi voltam a felborult házas videó után.
"Hú meg há, micsoda szar az a ház, ami nem téglából van..."
Csak jelezném, hogy téglából is lehet kalap szart sem érő házat építeni, sikerült is sokaknak Magyarországon. Tapasztalatból mondom.
Ehez a tapasztalathoz én is csatlakozom. 👍
Vannak lovaitok Zsíros vagy minek a nyereg a háttérben? Mikor lesz betyárkodós videó? Ostorral tudsz csattintani?
De jó, hogy meséltél erről is, köszi ez is tetszett..
Üdvözöllek kedves József ( Zsiros Deszka ) . Akkor ezekszerint nálatok Japánban is ugyanazok az épitési technológiák vannak ( nagy vonalakban ) mint Kanadában ahol 1988 -ban jártam . Konkrétan ott hogy is néz ki ( durván ? ) . Beton aljzatra épitik a faházat . Az alap legtöbbször a PINCE térségét magába foglalja , s konkrétan hogy is néz ki a ráépülő faház ? A szigetelés ( üveg vagy kőzetgyapot méretének megfelelően épitik a betonra a tartó pilléreket amit ugy kell érteni hogy kb 32 cm széles PADLÓK ( vagy legalábbis ilyen "" vastag "" a ház szerkezete ) . Mert pl -ul Mathezonban nem ritka a 30 -35 c fok minuszban !! Nyilván az anyagi lehetőségek szerint mivel burkolják kivül belül ?? . De hogy FUL TUTI házak az biztos !! .
Ezt nem tudtam 😞 de érdekes volt 😁
Ez jó volt ,de jót nevettem!🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Itt Magyarországon kommuonális adó-nak hívjuk szóval nem csak ott kell fizetni a saját hazadért adót,a videód nagyon jó lett amúgy a faházak a legjobbak főkép a rönkházak fantasztikusak!
A "kommuonális-adót", ha jól tudom nem a ház/épület után fizetjük, hanem a szemét/hulladék elszállításért és kezelésért. Ám a mértékét a ház v. lakás alapterülete befolyásolja.
A téglaház ha rádomlik földrengéskor: megdöglesz. Ha a faház omlik rád akkor talán nem :D
Ez így van.
Meg a fa rugalmasabb mint a tégla :) meg ha el is törik felakadhat így maradhat hely alatta ahol túl lehet élni :)
Én egy 1976-ban készült vasbeton panel házban élek. Ez idáig két-három földrengés volt itt. A legutóbbi a Horvátországi volt, amit alig éreztünk meg, egyszerűen masszívak és erősek ezek a házak.
Pont tegnap néztem natgeon egy dokumentum filmet, Mexikóvárosban építettek olyan felhőkarcolót, maga az épületben olyan rúgók vannak ami elnyeli az energiát, olyasmi mint a kocsikban a lengéscsillapító és mélyen földbe is van építve, kibirt már 7-es erősségű rengést, azt mondták hogy az a legbiztonságosabb épület földrengés idején.
Szia Csíkos. Chileben azt hiszem több a rengés és fából nem készül sok ház. Esetleg hétvégik.... . Az alapon sok múlik. Nekem a fa is tetszik nagyon de nem állandó lakhelynek.
Tavaly októberben voltam Tokyoban és Okinawan.
Vártam egy földrengést, hogy átéljem egyszer. De semmi. Kicsit csalódtam. 😂😂😂
Ja, nem! Nagyon jó volt. Nemsokára ismétlés.
Szia Zsiros Deszka! Jó a sapid!
Jó ez a változás a rossz helyzetbe (aki éppen Japánba lakik) hogy még a korona vírus közbe is nem csak a vírusról szól.
További Szép Napot Zsíros Deszka!!
(És vigyázzatok magatokra)
ua-cam.com/video/JaIdGw2lQ7g/v-deo.html biztos ezt a vizes megoldást is lehetne használni, alacsony könnyű szerkezetes épületeket ráépítve.
Ezek szerint nem tartanak attól hogy a fa elkorhad vagy széteszik a termeszek?
Nem.
Láttam egy dokumentumfilmet, ahol egy idősebb japán úriember lebontásra ítélt hagyományos épületeket mentett meg. Beszámoztak minden egyes deszkát és gerendát. lerajzolták a szerkezetet, majd lebontották és egy másik helyen újra felépítették.
Nem mertem linket ide tenni, mert nem tudom szabad-e?
Ebben a dokufilmben szó volt róla, hogy a hagyományos házakban, sőt még a pagodákban is. a vízszintes és függőleges főgerenda úgy volt beépítve, hogy mozogni tudjon és így a földrengés impulzusait kimozogta, mint az ökölvívó aki elhajol az ütés elől.
A legmodernebb toronyházaknál is ezt az elvet alkalmazzák japánban. Így ötvöződik a hagyomány a legmodernebb technológiával.
A japánok a sintoista hagyományból fakadóan minden mesterségben igen fontosnak tartották az anyag lelkének a megismerését és éveket töltöttek el egy mesterség tanulásánál a legapróbb részletek kidolgozására. Erre a hagyományra épül a japán csúcstechnológia.
Például van egy gyár, ami évszázadokig cserepet és kerámiát gyártott, a huszadik század közepén a hagyományaira építve váltott és ma a világ vezető elektronikus kerámia chip gyártója.
Szia Zsíros , köszönjük a filmet jó lett, kosz meg 1x
Te vagy a kedvenc videósom.könnyű volt a japán nyelv megtanulása?
Nem volt nehéz.
múltkor láttam hogyan építik a külvárpsi negyedekben vagy a kisebb városokban a z 1-2 emeletes beton házakat is; amikor alapoznak valami hidraulikus acél görgőket tesznek az épület alá amin elgördülhet hogy csillapítsa széthúzó erőket, tisztára beszabehu.
A tégla falazat jól bírja a nyomóerőt, de a földrengés miatt húzóerő is fellép ezt viszont nem viseli túl jól a falazat. A fa ill acélszerkezet tud mozogni ezért használják. Nem hülyék dolgoznak az építési hatóságnál.
Amúgy egy téglaépület biztosan van, és nem is kicsi : Japán Igazságügyi Minisztériumának épülete (google-be lehet magyar keresésnél nem adja ki, de a 'Japanese Ministry of Justice'-re kijön. Szép nagy nyugatias épület, tisztára mint egy palota Franciaországban.
varga péter Az a tegla diszburkolat, amit lattal. A tegla epulet eletveszelyes, mert foldrenges eseten, biztos halal. Kanadaba is diszteglaburkolatuak a hazak tobbsege. A beton szerkezetre is rarakjak. A konnyu szerkezetu hazak biztonsagosak foldrenges eseten is es olcso. Teglat nem hasznalnak, csak europaba.
Azért azt tudni kell, hogy mostmár azokon a helyeken, ahol az épitészmérnököt nem fizetik le, hogy elhazudja a szükségességi szintent, ott azért meg tudnak építeni olyan felhőkarcolókat is, amiben belső gömbegyensúly van. Ez olyan módon funkcionál, mint a vízmérték - a gömbegyensúly érzékeli a kilengését az épületnek (igen egy felhőkarcolónak), és valamiféle kompenzációs mehanizmus is bele van építve, így egy felhőkarcoló elképesztő kilengés mellett is talpon marad, nem dől le. Emellett olyan belső főoszlop szerkezetek vannak, amiket nem lehet még fel sem robbantani - lásd 9/11 - ott is át kellett vágni mielőtt felrobbantották a tornyokat. Szakértők szerint ha egy felhőkarcoló összedőlne, a fő tartó oszlopoknak akkor is ott kellene állnia, ha a szintek leomlanának, mint a palacsinta.
A jópofiságot még a földrengés se tudja megborítani.
Godzilával is. Lehet számolni :)
Persze ez csak vicc. De eléggé éreztem a választ az elején a kérdésed esetén :)))
Ha bàrmi màs tanàcsra lenne szüksége a japàn szakembereknek keressék azokat akik ilyen okos kérdéseket tesznek fel..😂😂
Ide at nalunk is minden haz gyors szerkezetes /fa v fem/. Eloszor rohogtem, hogy milyen elavult es vicces teknologiaval dolgoznak. Aztan 2011-ben volt az egyik legnagyobb foldrenges itt es a regi tegla hazak burultak mint allat. Oszlopra v beton talapzatra epitenek japanba?
Beduin71 A régi házak lábakon állnak, az újabbak beton alap.
Még mindig jó a sapkád :D
Szia Zsíros, a faházak milyen viszonyban vannak ott a rágcsálókkal?
Balázs Kovács Nincs nagy gond.
Ezt mind értem, de akkor is a sapkád a király! 😊👍😁😀
Concrete-an megmondtad a megoldást. Betonból kell építkezni. 😂
Egyébként azért sem építenek téglából, mert a falnak is füle van, és a besúgókat gyakran téglának is nevezik. 🤔 Köszi a videót, jó lett! 😁 Tegnap amúgy egy videón láttam, hogy elvileg nálatok Japánban vannak pizza/rámen automaták. Ha véletlenül belefutnál egybe, csinálsz arról is videót? 🤤
Csaba Czibere 😂😂😂😂
Erre fel lehetne rajzolni egy háromszöget ahol a 3 sarok: "vihar biztos" "földrengés biztos" "olcsó". A 3 közül mindig csak 2-t lehet választani.
Ja,
Kivéve ha fellép a szocialista utópia xd
Legjobb lett volna,hogy Magyarországón is csak fából készzűlt házak lettek vagy lennének.
Nagyon hasznos videó lett, köszönjük! 🙏 DE. Te fiú, mi az khaki színű hám mögötted, mire készülsz már mögen? 😱😂😂 (vagy ereklye az Öböl-háborús idődből? 😆)
Ξrror Nagy készülődés van.😂
Tudtak ott gondolom mar regen is mibol kell epitkezni,a tapasztalat ugye..ado az itt is van boven...😉
Sanyííííí...... Mikor lesz végre ez a Sapi stukkolható merchandise ? :-)
Gábor Révész A fene se tudja, de egyszer össze hozom.
Szia! A ti házatok milyen fajta fából van ?
Gábor Tok Szia. Fenyő.
Háttérben a rapmikrofon. 😁👍🙏✍️
csak engem zavar a háttérben egyre lejjebb ereszkedő mikrofon?
Jó lett
@ meg ilyen is # mert ez nagyon menöt😁 Zsiros , ha lesz kicsi idöd. Mi a vélenyeményed erröl?
Ok de akkor a könnyű szerkezetes házakat miért nem kötözik le? 😎
😂😂😂 XD LOL
+ akciósabb is :D, no problem
Sok az okos itt.
És ezek a falak mennyire szigetelik a természet hívó hangját? :D Én is voltam földrengésben a 6. emeleten Tatabányán. Nem semmi volt. Hullámzott minden, pont borotválkoztam. :D Nem semmi volt.
Jarumasz Az már kiadás kérdése. Aki megfizeti, ott rendesen szigetelnek.
Neked milyen állásából van Japánban ?
patrik vido Csak ülésem van.
HELLÓ! Jó a sapid. A vályogházak nem jöhetnek szóba? Talán jobban bírja a rengéseket.
JÓZSEF CSORDÁS Szerintem miután kiszárad elég rugalmatlan.
Nekünk egyszer egy kint élt magyar építészmérnök azt mondta, hogy ezeket a magas vb. épületeket mindig homok alapra építik. Vagyis megkeresik a homok réteget az alaphoz, mert állítólag amikor földrengés van a homokszemcsék a földrengés hatására rendeződnek és így nagyjából helyben maradnak. Kicsit kileng a magassága miatt földrengés esetén.
Mit értesz kicsi alatt? Én pl. felhőkarcolónál méterekre tippelnék. :D
Google- " A világ egyik legmagasabb épületét egy óriási golyó védi a földrengéstől" Tajvan fővárosában van Taipei 101 nevű torony és ebben lehet látni a golyó kilengését tájfun idején a videóban
Köszönöm, majd megnézem, mert határozottan érdekel ez a téma :D
Németh Tibor Jééé! Sokkal többet képzeltem egy olyan magasságnál! Ennyit a sílift kabinja is kileng bizonyos helyeken. 🙈😂 😂😂
Zsíros, mi a helyzet hőszigeteléssel ezeknél a faházaknál? A hideg évszakokban milyen védelmet nyújt a hideg ellen?
Beteg banda,érdekes dolgok vannak ott.
Itt Magyarországon van aki 15 cm vastag vasbetonházat épített. Azt körbeszigetelik 10 cm-es hungarocellel és ez szinte örökös.
Konténerépületeket is làttam Németországban. Jól variálható éss nagyon tartós . Plusz mobil,ha esetleg arrébb kell vinni.
Megnézném mi maradna magyarországból, ha megkapná azt amit Japán kap egy évben. (Nem inkább nem de biztos nem maradna sok épület egyben.)
Semmi nem maradna, mert itt nem szoktak 8, 9-es erősségű földrengések lenni, de még 6-os sem igazán. De azért megnézném, hogy Japánban mekkora fennakadás lenne, ha leesik másfél centi hó. Az az igazi katasztrófa, nem holmi földrengések, meg cunamik.
@@tudhatnad1766 kitör a pánik, akkor már csak az ónos eső hiányzik utánna az orosz tél rápakolva egy kis ausztráliai tűzugrással is.
Gondolkoztam is, hogy miért nincsenek ott beton építmények. Most megkaptunk rá a választ.
Én azért ha ott lennék egy 5x4-es beton GARÁZST összeraknék. Betonvas és zsaluból. Tájfun esetén biztos sokat védene, nem maradnék a faházakban.
Sándor Sanyi Na igen. Elég para.
Trükkös dolog a földrengés!Itt szerencsére ritka,de láttam olyat,hogy a kéményt elforgatta!Nem dőlt le csak fordult kicsit....
Amúgy meg bunkert mindenkinek!Amerikában nagy divat,de ott is inkább vasból...
És miért nincs kolbászból a kerítés? 😁
Monolit betonszerkezeet is megállá a helyét, de inkább fém.
sniper 77 általában a ketőt kombinálják
Nálunk se a tégla tartsa a házat hanem a vasbeton sarkak, oszlopok , legalábbis tudtommal így kellene legyen...
Az jellemzően csak a többszintes és/vagy társasházaknál van. Ami igazából vasbeton és csak térkitöltőnek van bennük a tégla, jobb esetben az ytong.
Szia! Mi a véleményed a Carlos Ghosn ügyől? és a Japán embereknek.. és ha ez igaz a Japán igazsádszolgáltatásról az egész szomorú : Az ügy mindenesetre számos kérdést felvetett a japán igazságszolgáltatással kapcsolatban, de eddig nem igazán a hatóságok bénázása, hanem pont azok szigora miatt. Japánban az ügyészek szeretik vád nélkül őrizetben tartani a gyanúsítottakat, és ügyvéd jelenléte nélkül, jogvédők szerint kínvallatásnak beillő körülmények között beismerő vallomást kicsikarni belőlük. Részben ennek is köszönhető, hogy Japánban a bírósági büntetőügyek több mint 80 százalékában vallomás alapján hirdetnek ítéletet, és az esetek több mint 99 százaléka elmarasztaló ítélettel zárul. (Bár ehhez az is hozzájárul, hogy az ügyészek eleve csak a biztosnak tekintett ügyeket viszik bíróság elé, azok több mint 60 százalékát vádemelés nélkül ejtik.)
Vályogtégla készítését tudják a japánok? xd
Wcéztem👀
Pedig már terveztem hogy kimegyek nagy bolond magyaros házakat felhúzom, blokkon átfont acélrudakkal, kitöltöm azt is betonnal meg minden, alapnak olyat hogy a jóisten se rengeti meg, és azokat eladva milliomos lennék... Na de arra olyan adót csattintanának hogy évente ki kell fizetni a ház árát :D
Orbán megoldja, stadiont visz Japánba.
Zsiros Deszka Szeva !!!. Nem tudom kapok e a kérdésemre választ, de azért felteszem, próba cseresznye. Na szóval a házatokat azt ti építettétek amiben most laktok, vagy már meg volt csak ki lett pofozva ?. És hol laktatok addig amíg nem volt ez a házatok ?.
fOrte Ezt mi éptettük. Vagyis szakemberek.
Feltételezem azért is mert a könnyű szerkezetű épületek álltalában kevésbbé balesetveszélyesek valamint a helyreállításuk is könnyebb. Ugyanakkor ha egy földrengéskor az ember felyére esik egy tégla vagy egy cserép akkor jó esélye van arra hogy súlyos akár halálos sérülést szerezzen. A fa elemek álltalában könnyebek így még ha összedől is a ház jobb esélye van az embernek arra hogy túléli, valamint a katasztrófa elhárítás könnyebben és gyorsabban el tudja távolítani a romokat.
Kicsit elszakadva a családiházas építkezésektől, az biztos, hogy egy igazi szakmai bravúr és embert próbáló kihívás lehet a tervezőknek és a kivitelezőknek egy ilyen gyakori földrengés /és tájfun sújtotta/területre épületkomplexumokat, felhőkarcolókat, tornyokat - láttuk a Yokohamát és Tokiót bemutató videóidban - építeni.
Cami Az tuti, mert a tervezők is csak akkor lehetnek biztos benne, hogy kibírja amikor élő teszt alá kerül.
sár + szalma az igazi.
Egy 7 es földrengést Magyarországon körülbelül fél százalék esélyed van hogy túl éled !!!! Az nem sok !!!! 😉Hoppá ribizli !!! 😂😂😂👍
😂
tégla gyáratok nincs? komoly
Nem is értem,hogyan lehetett egy ilyen kérdést feltenni. De remélem elég kimerítő a válasz nekik.:D
"Egy Like-ot azért... Ja!" mondatodnál éppen mentem nyomni a Like-ot. És pont, hogy megnyomtam: "-Köszi szépen!..."
Na mondom: Lát a SANYÍÍÍÍ!
Nagy Richárd 😂😂😂👍
fa szerkezet... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
That's what she said
Állítva ugye.. ;)
Yeee videó
lamen vagy ramen?
Ámen vagy Hárem?
Egyébként az oka annak hogy videózol jól gondolom hogy nem csak a szórakoztatás (és esetleg a bevétel) miatt van, hanem így “gyakorlod” a magyart hogy ne felejtsd el a nyelvet?
Név Nincs Ez volt a fő cél amikor elkezdtem.👍
Fűtés szempontjából milyenek a fa házikók??
sha_ _dow Okésak.
@@ZsirosDeszka na az szuper amúgy itt nálunk Erdélyben is van ház adó 😁😐
jók, mert remekül égnek :-P
@@lajosbanka6978 ja van benne igazság 😁😁
Bazmeg csak most esett le mire utal a neved.... Zsíros Deszka ------> zsíros desu ka
Versetti 😂
Igen ezt az adó szerű dolgot mintha láttam volna egy ismeretterjesztő műsorban h a tűzfal mérete alapján adóztak régen ezért inkább keskeny hosszú házakat csináltak de abban sok helyiség volt de a Zsíros stukoljon meg ha hülyeséget mondok :D
Értem a tradicionális és modern okokat sőt számomra nem volt kérdés. Honnan van ennyi fátok., magyar ácsok menni japán? Pszt adót ne hangoztassuk, falnak is füle van, a svédekét már átvettük., durván összetett lehet az a szabályozás ami alapján ezt sarcolják. A stadionokra is adóztok..? Stoppoltam
Csak szólok, hogy a svéd SZJA 32%, a magyar 15%.
Ytong tégla sem jöhet szóba? Vagy még annak is nagy a súlya egy kisebb épület esetében?
Cs. Gergo Azt nem ismerem.
@@ZsirosDeszka Magyarországon is csak a 90-es években kezdték el használni. Pórusbetonnak vagy hab betonnak is hívják. Most már mészhomokból préselt Silka nevezetű is létezik. Jelentős előnye, hogy rendkívül tűzálló, könnyű, jól megmunkálható és kiválóan szigetel. Persze jóval drágább is mint egy sima tégla. Japánban például az LCC SPIREX (Lightweight Construction Co.) építkezési vállalat kivitelez projekteket Ytong anyagokkal.
Ui.: Nagyon tetszenek a videók, egy hete csak ezeket nézem a UA-cam-on :D Elég sok jópofiság van a csatornán amit érdemes megnézni, a moto vlogok olyan életszerűek mintha hátul ülnék és Japánba motorozgatnék :) A golfos rész volt az egyik kedvenc pillanatom, mikor belefutottál egy szabad pályába és tényleg mint a GTA-ba le a motorról odamentél, adtak egy ütőt meg 50 labdát és mehet :D
Ne feledjük Japán nyersanyagokban szegény régi koncepciójuk kicsi de értékes minőségi termékek létrehozása.
Építészetükben is jelen van nem feltétlenül a házak méretéről inkább szűkös szobáikról.
És nálatok ez a vékony falu ház télen nem hideg, nem nehéz befűteni? Nem lehet annyira drága az alapanyag itt Magyarországon, ha pl. valaki ilyet szeretne magának építeni. Szerintem.
MrNoobody225 Be vannak szigetelve.
Más Japánban a fűtési szokás, nincsenek úgy hőszigetelve a házak mint itthon. Az éghajlat is más, ritkább az olyan hideg tél mint nálunk Tokió környékén pl a téli átlag hőmérséklet 2-5C, kivéve az északi területek pl. Hokkaidó, viszont a délebbi területeken nem nagyon van jelen a központi radiátoros fűtés, mint itt nálunk. Inkább a klíma, mobil hősugárzók az elterjedtek. Illetve a kotatsu, ami egy fűtött asztal szerűség ami alá be lehet ülni. Esetleg még kályha, de ugye az meg a fa házban elég tűzveszélyes.
Szóval mondhatni nem az egész házat fűtik, inkább csak azokat a helyeket ahol a legtöbbet vannak.
Olvastam valahol olyat, hogy a nagyobb (torony)házak alapját speciális gumira, gumiblokkokra építik úgy, hogy földrengés esetén a talajmozgásokat elnyeli, azaz a gumi alap mozog el vízszintesen, így nem terheli be az épület szerkezetét. Több 100 elmozdulást is kibírhat. Ez vajon elterjedt, vagy csak terv maradt?
puszpang Szerintem itt ott használnak külön féle módszereket. Hallottam olyanról is , hogy golyókra építik a házat. A demonstrációt is láttam. Nagyon hatékony. Nade pénzbe kerül. Mindenki spórol.
Főleg az USA-ban , de a világon minden felé (Japánban is) sok közép magas és magas épületnél alkalmazzák a Tarcsi-féle földrengés-szigetelő pogácsákat. Ezt Tarcsi Sándor találmánya aki az ötletet a dobos torta szerkezetéből merítette. Egy réteg gumi egy réteg acél kb 25-30-rétegben. Tarcsi Sándor életútja nagyon érdekes, érdemes elolvasni.
Zsír a sapid💪
Szevasz, Zsíros!
kamerát váltottál?
Mintha szebbek lennének a színek, és az egész felbontás jobb lenne, vagy csak a fényviszonyok másik, mint egyébként?
Jó a sapid, lemaradtam, mióta csináltatsz, hordasz ilyet, nagyon baró! :)
Ugyan az a kamera. Egy lámpát plusszba bedobtam.
Tehát akkor faszerkezet állítva?? 🙄😂
😂
Ezt szerintem szépen elmondtad. Én a földrengésmentes területeken a téglát részesítem előnyben, de nálatok ezek a könnyűszerkezetes faházikók faszák. Igaz nem áll el addig, de nem is kerül talán annyiba megépíteni, bár ez se feltétlen igaz. Gondolom a ház tartósítása fontos, biztos kentek rá mindenféle gombaölőt, stb. időnként. Belülről akkor nem is festenek nagyon sehol, vagy megy fel a gipszkarton aztán arra festenek?
konténer ház :D
Zsiros a meteoritot kihagytad a katasztrofabol. :)
A meteorit az nem katasztrófa, hanem kitűnő nyersanyag, főleg, ha vas vagy ritkaföldfém és nem kő. Viszont a meteor már problémás lehet :-)
Lesz ójan videó hogy mennyit keres egy átlagos Japán ember ? És mennyi a Japán pénz FT be át számítva
Egy normális mondatot sem tudsz leírni helyesen.
Mit érdekel téged,hogy mi van ott?
@@27272727ragazzzi csak úgy 😁👍