Czy MSR BikePack 2 jest cięższy od MSR Hubba Hubba NX 2 ?☢️ Recenzja, Test, Prezentacja ☢️- na Około

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 44

  • @pawemurawski1661
    @pawemurawski1661 7 місяців тому +8

    Witam, dziękuję za porównanie tych dwóch namiotów. Używam tego pierwszego w bikepakingu od 2 lat. Z nowego wziołbym tylko krótszy stelaż.. Jeśli ktoś do tej pory nic na kierownicy nie przewoził to namiot z dedykowaną torbą pewnie będzie kuszący ale dla mnie to strata miejsca. Ja w gravelu pod kierownicą (42cm baranek) za pomocą uprzęży triglav mieszcze cały namiot, materac, poduszkę i podkład w worku 10l (stelaż osobno pod workiem). Mokry tropik przecieram szmatką z mikrofibry i zawsze przewoże w osobnym nieprzemakalnym pokrowcu (reklamowce) i w przerwie od jazdy (np obiad) rozwieszam, schnie w 10 min. Mam dedykowany podkład wiec jak pada rozkladam go na podkładzie, po założeniu tropika zbieram wodę mikrofibrą a sypialnie podpinam na końcu.. działa 👍 ps. Czy ten poprzeczny pałąk nie powinien iść górą nad łukiem 🤔

  • @podrozena2kokach529
    @podrozena2kokach529 8 місяців тому +6

    Tak jak tu pisali poprzednicy, od dawna wiadomo, że taki namiot nie jest dobry na deszcz, bo trzeba najpierw rozłożyć sypialnię, a dopiero potem tropik. Sama posiadam ten właśnie namiot Hubba Hubba NX2 od 2,5 roku, ale kupiłam go świadomie, bo bardziej zależało mi na 2 innych cechach tego namiotu: ta ogromna przestrzeń w trakcie przebywania w środku jest cudowna, a druga cecha, to samonośność: gdy jest jakaś budka czy zadaszenie, to można z powodzeniem taki namiot rozłożyć, nawet na betonie, ja raz spałam w tym namiocie w schronie w Danii na drewnianej podłodze. Natomiast namiotu tunelowego (takiego jak Tindhaim) się tak nie rozłoży. Posiadam także namiot tunelowy z podpiętą w środku sypialnią (Quick Hiker Ultra Light, z firmy na D., waga 1,8kg) co powoduje, że podczas rozkładania w trakcie deszczu sypialnia nie zmoczy się, ale te namioty nie są samonośne i ten mój jest bardzo niski, przez co jest mało przestrzeni w środku i siedząc w nim w środku przy głowie zawsze miałam sufit, co mnie do irytacji doprowadzało, no i tak jak już pisałam, jest brak opcji rozłożenia na betonie czy drewnianych deskach pod zadaszeniem. Krótko mówiąc - nie ma namiotów idealnych i wybieramy taki, który nam osobiście bardziej pasuje. Ja tam wolę MSR Hubba Hubba NX2, bo dla mnie ta przestrzeń i samonośność są ważniejszymi cechami, niż to że sypialnia się zmoczy w trakcie deszczu. Dla mnie to najlepszy namiot "ever". Uwielbiam go :)

  • @DAWID0010
    @DAWID0010 8 місяців тому +2

    W moimi namiocie również sa dwa wejścia w dodatku jak się otwarte drzwi to dzwi sie podnoszą do góry to daje jeszcze wiekszt komfort przestrzeni i dodakowa dzwi sie nie brudzą

  • @DAWID0010
    @DAWID0010 8 місяців тому +1

    Część wam kochani namiot ciekawy ale ja już mam sprawdzony namiot 3 sezonowy rozkłada się go razem tropik z sypialnia uważam ze to lepsza opcja gdyż jak oada deszcz a trzeba sie rozłożyć to nie chcemy a byśmy mieli mokra sypialnie mój namiot jest 3 osobowy waga 2 500 kg i rozkladan go sam w ciągu do 10 minut pozdrawiam i dziękuję za ten film

    • @Utmahr
      @Utmahr 8 місяців тому +2

      Z ciekawości. Jaki to namiot?

  • @UkuBxlUku
    @UkuBxlUku 2 місяці тому

    Świetny film!

    •  2 місяці тому

      Dziękujemy, bardzo nam miło 🙂

  • @BLEPECKI
    @BLEPECKI 2 місяці тому

    Patent na suszenie kondensacji: odpiąć sypialnię, złożyć ją na pół wzdłuż, tak aby jedna połowa była przykryta podłogą drugiej połowy. Odpiąć tropik, odsłonić od tej samej strony co mamy odsłoniętą trawę i dalej do końca, wytrzepać już obok sypialni, odwrócić i zarzucić na stelaż wilgotną stroną do góry do wyschnięcia. Wytrzeć podlogę sypialni, na którą trochę nakapało jest już dużo łatwiej niż chłonny mesh. Można z powrotem podpiąć sypialnię do stelaża, jeśli jeszcze nie zwijamy namiotu.

    •  2 місяці тому

      @BLEPECKI Hej! 🙂🙂 Dzięki za instrukcję 👍 Wypróbujemy a tymczasem pozdrawiamy 😊😊

  • @PIESZOINAROWERZE
    @PIESZOINAROWERZE 8 місяців тому

    Ciekawa konstrukcja namiotu . Super recenzja 👍

    •  8 місяців тому

      @PIEESZOINAROWERZE to prawda, dzięki tak po naszemu 🙃🙂

  • @szymonjaskiernia1318
    @szymonjaskiernia1318 21 день тому

    Bardzo fajna recenzja

    •  21 день тому +1

      @szymonjaskiemia1318 Bardzo nam miło, recenzje nagrywamy tak, jakie sami chcielibyśmy znaleźć w necie ☺️

  • @krzysztofdabrowski3052
    @krzysztofdabrowski3052 8 місяців тому +1

    Z tym rozkładaniem jednoosobowym i jak to nazwałeś na patencie to już dorabianie teorii. Trzeba zwyczajnie przytrzymać róg w który chcesz włożyć stelaż i po wszystkim. Cała zaleta tego namiotu to jego samonośna konstrukcja.
    Teoretycznie jest to namiot 3 sezonowy, ale spałem w nim w zimę i nie było problemu. Komfort w większej mierze zależy od śpiwora, materaca i trochę ubrania. Jedyny problem zima to silny wiatr ktory przez brak fartuchow może nawet wpychac śnieg. Ale to już skrajne przypadki.

    •  8 місяців тому +1

      @krzysztofdabrowski3052 Cześć 🙂Każdy swój patent. Tak jak wspominaliśmy w filmie wszystko zależy od termiki ciała osoby korzystającej z namiotu oraz wyposażenia, które posiada. Fajnie, że służy Tobie ten namiot 🙂👌
      Na łączach!

  • @marcinkusior4973
    @marcinkusior4973 8 місяців тому

    Recenzja jak najbardziej na tak👍 Ładne namioty i domyślam się że jeden i drugi został przez Was przetestowany w każdych warunkach😉 Trochę cena wysoka ale no ale cóż wszystko co dobre kosztuje. Na obecną chwilę nie mam potrzeby kupna nowego ale w przyszłości kto wie?🙂 Na pewno będę miał na uwadze. Pozdrowionka😊

    •  8 місяців тому

      @marcinkisior4973 dajemy recenzję tylko rzeczy, z których korzystaliśmy. W filmie wspominamy o MSR Hubba Hubba BikePack. Więcej powiemy na jego temat po wyprawie, w której będzie nam towarzyszył 🚴👌
      Na łączach!

  • @robertrost2312
    @robertrost2312 8 місяців тому

    Fajne namioty i świetna recenzja👍🙂👋

    •  8 місяців тому

      @robertrost2312 dzięki za Twój komentarz ☺️☺️

  • @wojtas6022
    @wojtas6022 3 місяці тому

    Ciekawe, że w standardowej wersji namiotu pałąk poprzeczny jest pod spodem, a w wersji bike na górze. Inni recenzenci zwracali uwagę, że pałąk ten ma ich górą.

  • @piotrwieczorek2839
    @piotrwieczorek2839 8 місяців тому

    Namioty z serii Hubba Hubba to klasa sama w sobie od lat. Dla wielu jednak problem może wynikać z ceny. No ale za to gwarancja dożywotnia działająca w każdym zakątku świata bez znaczenia gdzie kupiony i bez paragonu.
    Co do większej wagi pokrowca bikepacking-namiot można spakować choćby w reklamówkę i przytroczyć dwoma trokami do kierownicy.Nic to wtedy nie waży.
    Jednak jak to trochę dziegciu. Osobiście uważam że namioty ze stelażem zewnętrznym są lepsze. Tropik nie leży na stelażu przez co mniejsza szansa na przemakanie w deszcz. No i można rozkładać i składać w czasie deszczu.
    Sposób na kondensację by nie trafiała na sypialnię-Skladac najpierw sypialnię skoro jest na klipsy.A kłopot może być z odpowiem tych środkowych pałąków. Trzeba spróbować.
    O, wersja BP przez mniejsza ilość siatki w sypialni znacząco jest cieplejsza od wersji klasycznej.

  • @maciejstarak4817
    @maciejstarak4817 8 місяців тому

    Cześć! Dobra recenzja. Co do kondensacji i składania namiotu tak aby nie zamoczyć sypialni to może trzeba byłoby na początku wyjąć szpilki, następnie podnieść cały namiot i delikatnie obrócić w powietrzu 'do góry nogami'. Nie wiem, improwizuję ;) Znając życie, trochę sypialnia by się zamoczyła ale może nie aż tak? Druga sprawa to rozbijanie takiego namiotu w deszczu. W złą pogodę chyba nie da się rozstawić namiotu bez zmoczenia sypialni. My z tego właśnie względu mamy namioty, w których na początku na stelażu rozbija się tropik, potem podczepia się sypialnię. Wasz Tindheim ma chyba taką budowę, prawda? PS gdzie nagrywaliście te recenzje? Ładny jest tam las :D Pozdro!

    •  8 місяців тому +1

      Dzięki Maćku, przykładamy się do tematu 😊 Kurcze, improwizacja i śmieszne pomysły mogą się okazać skutecznym patentem 😎 Zgadza się, ten model rozbijania w deszczu jest ryzykowny, dlatego my na jesiennej wyprawie w deszczu rozbijaliśmy się pod wiatami 😎 MSR Tindhaim w temacie komfortu podczas deszczu wygrywa🙄ale z Tindhajmem pod wiatą byśmy się nie zmieścili i nie przytwierdzili do podłoża bo to konstrukcja tunelowa. Ciężko znaleźć idealny namiot na każde warunki. Jest taki w ogóle?? Recenzja nagrana w okolicach Warszawy, niestety zapisu dojazdu nie znajdziesz na Stravie 🤓😋 Pozdro!

  • @marekk1337
    @marekk1337 8 місяців тому +2

    Fajny, ale w cenie moze i 10 namiotow czy calej gory szpeju plus namiocik za 200-300zl.

    •  8 місяців тому +3

      Kto co lubi Marku, można i tak ☺️ Budżet można spożytkować według swoich indywidualnych preferencji. My używamy tanie i drogie sprzęty. Nie zawsze tani jest zły, nie zawsze drogi jest dobry. Ale gdy masz rozeznanie w temacie i wiesz czego oczekujesz po sprzęcie jesteśmy w stanie odłożyć hajs, by kupić coś z wyższej półki 😎 Pozdrawiamy, na łączach! 😊

    • @Marecki2112
      @Marecki2112 8 місяців тому

      @ Super recenzja i film instruktażowy. Choć nie planuję zakupu namiotu to pół godziny minęło chwilę. @marekk1337 Taka recenzja sprzętu z górnej półki pomaga lepiej wybrać namiot za 200-300 zł gdyż w tym przedziale cenowym chyba najtrudniej wybrać coś dla siebie unikając błędów i niedoskonałości które w sprzęcie tańszym występują bardzo często.

    • @magdawodarczyk8164
      @magdawodarczyk8164 2 місяці тому

      Hej swietny namior i recenzja! chce kupic ten namiot ale ktora wersje wybrac ? Glownie do spakowania w plecaku na szlak ale czasem na rower , zalezy mi na wadze i wymiarach po spakowaniu. Jesli mielibyscie wybrac jeden z Waszym doswiadczeniem i potrzebami, ktory bylby lepszym wyborem? Pozdrawiam

    •  2 місяці тому

      @magdawodarczyk8164 Cześć Magda! Napisz do nas na priv marziandgrey@gmail.com porozmawiamy o naszym faworycie 🙃

  • @michakosinski1538
    @michakosinski1538 8 місяців тому

    Znakomita recenzja 👍. Dzięki. Z innej beczki… czym nawigujecie? Tylko telefon? Jaka aplikacja? Jaki zegarek ma Grey? Wszystkiego przygodowego.

    •  8 місяців тому +1

      Dziękujemy serdecznie ☺️ Nawigujemy się od zawsze przez telefon na aplikację LocusMap chodź coraz bardziej myślimy o przesiadce na Garmina ponieważ telefon żre nam mnóstwo prądu na wyprawach. Ale apke Locus bardzo lubimy. Zegarek na tym filmie to TIMEX - T49977 😎 Również życzymy Tobie wielu przygód nie tylko w terenie 😉

    • @marekk1337
      @marekk1337 8 місяців тому

      @ Dlaczego nie maps.cz czy mapy google? Co ma ten locus.map?

    •  8 місяців тому +1

      Mapy.cz raz kiedyś spróbowałem i nie zaiskrzyło miedzy nami 😅 chyba lepsza jest na piesze wędrówki. Natomiast Locus jest z jakiegoś polecenia z YT, spróbowałem i mi się spodobało. Jest bardzo szczegółowa, bardzo dużo funkcji, zapis na niej trasy nigdy nam się nie utracił. mamy jeden zapis z 21 dni wyprawy. Interesuje się też Komootem ale jakoś ciągle odkładam czas zmiany. Locus płacisz co rok a Komoot masz dożywotnio i też jest dokładny i szczegółowy. Google maps nadaje się tylko na szybki prosty powrót do domu lub dojazd do jakiegoś celu w cywilizacji, wtedy korzystamy, np. sklep, hotel etc. na dzikie tereny się nie nadaje wcale.. wyczerpująco ? 😎

    • @michakosinski1538
      @michakosinski1538 8 місяців тому +1

      Mega wyczerpująco 🙂. Dzięki wielkie 👍👋

  • @waldemarseredzinski5864
    @waldemarseredzinski5864 6 місяців тому

    Jakich rękawiczek używasz na tym filmie.

    •  6 місяців тому

      Cześć. ochrona na rękach to: Rękawice taktyczne Mechanix Wear M-Pact 0,5 mm Covert

    • @waldemarseredzinski5864
      @waldemarseredzinski5864 6 місяців тому +1

      @ Dzięki wielkie ,

  • @wodzimierzkarpinski2021
    @wodzimierzkarpinski2021 8 місяців тому

    👍

  • @tomaszmarcinkowski3610
    @tomaszmarcinkowski3610 2 місяці тому

    MSR -y dla mnie odpadają z uwagi na wartości wodoodporności. 1200 - 1500 mm to żart a ceny nie małe ☹️

    •  2 місяці тому +1

      @tomaszmarcinkowski3610 Cześć 🙂 No właśnie my myśleliśmy dokładnie tak samo z ich wodoodpornością do póki nie zgłębiliśmy tematu. Okazało się, że to stereotypowe myślenie, technologia dawno nas wyprzedziła i projekty materiałów wodoodporności są bardziej skomplikowane. Obejrzyj proszę nasze filmy z wypraw. Nigdy żaden MSR nam nie przemókł. Tanie nie są, ale to cena wprost proporcjonalna do jakości i marki.

    • @tomaszmarcinkowski3610
      @tomaszmarcinkowski3610 9 днів тому

      Cześć. Posłuchałem rady, obejrzałem Wasze filmy i zgłębiłem temat. To prawda, podejście do wodoodporności uległo diametralnej zmianie. Wiem, że za jakość się płaci a namioty MSR są perfekcyjnie wykonane, przekonałem się o tym . Efekt - dzisiaj jestem posiadaczem MSR Elixir 1👍

    •  9 днів тому +1

      @@tomaszmarcinkowski3610 Bardzo nas to cieszy👍 my właśnie wróciliśmy 5 cio tygodniowej wyprawy z sypialnią w HUBBA BIKEPACK i były takie ulewy, że masakra, a w środku ani kropelki, poza kondensacją oczywiście 😉

    • @tomaszmarcinkowski3610
      @tomaszmarcinkowski3610 9 днів тому +1

      Rozumiem, że kondensacja była na wewnętrznej stronie tropiku a nie w sypialni?

    •  9 днів тому +1

      Zgadza się, nawet jak spadło kilka kropel z kondensacji na sypialnię to sypialnia tego nie przepuszcza 👍