Podobał Ci się ten odcinek? Subskrybuj kanał, aby otrzymać ode mnie szkolenie tylko dla subskrybentów :) Profesjonalne odbiory mieszkań i domów: sprawdzamy-nieruchomosci.pl - koniecznie powołaj się na mnie, aby uzyskać specjalną ofertę ;)
Co do pleśni to samo usunięcie mechaniczne nie wiele pomoże jeżeli nie usuniemy przyczyny czyli wilgoci która mogła być spowodowana np. dosychaniem posadzek lub tynków, albo brakiem prawidłowej wymiany powietrza.
Ciekawe czy to mieszkanie "gotowe do odbioru" ma pozwolenie na użytkowanie? Śmiem wątpić, skoro nie ma gniazdek, a co za tym idzie nie ma pomiarów elektrycznych. A jeśli ma, to jak deweloper to załatwił?
Mieszkanie przygotowane całkiem dobrze mówi specjalista😂😂 No tak grzyb na ścianie, szyby z wadami, płytki na balkonie pocięte przez majstra fuszerkę, no i jeszcze kwestia dylatacji a także powierzchni…tylko brać…. 💪
Kupiłam szereg od Doroty Szelągowskiej na warszawskich Zawadach. Najpierw nie wiedziałam kto to jest. TV nie oglądam i zza granicy przyjechałam. Nawet się ucieszyłam, ze jak baba od remontów to i solidnie mieszka. Nic podobnego. Partactwo i bieda trzeba było pozaglądać i podotykać. Nie wiem na jakim haju tą atrapę oglądaliśmy i kupiliśmy. Chyba bardziej z zaufania. Wszystko zalane Flüggerem na biało, pierwsze wrażenie - zamglenie. I tak mieszkają „gwiazdy”…W ręku nam zostawało czego się nie dotknęliśmy… syf kiła i mogiła. Sprzedałam to w cholerę. Teraz na przedodbiór i odbiór z inspektorem, budowlańcem i rzeczoznawcą w jednej osobie. Wniosek : ODBIÓR TYLKO Z FACHMANEM!!!!!. Ps. Ciastoramę omijam łuuukiem
Jeśli ktoś chce mieć równo i ładnie wybiera solidną firmę i solidnie płaci za materiały a jak chce kupić tanio i mieć gdzie mieszkać musi się liczyć że nie będzie idealnie
Co do płytek to w tym systemie nie chodzi o to abyśmy chodzili po suchym tylko aby woda nie zostawała pod płytka i jej nie odsadziła jak przy tradycyjnym montażu na klej,
To może porozmawiajmy konkretnie idąc od początku.... 1/Który przepis/norma mówi o silikonie na ościeżnicy wejściowej? 2/Która norma mówi o wielkości pozostawienia otworu pod ościeżnice? 3/Który przepis/norma mówi o tym, że okna podczas odbiór mają być czyste? A teraz tak pod to... 1/Gdzie jest odbiór grzejników czy nie są uszkodzone? 2/sprawdzacie balkon a dlaczego nie sprawdzacie barierek? Czy montaż oraz spoiny są poprawne.... 3/Dlaczego nie zostały sprawdzone kąty ścian? 4/... 5/... 6/... Itd. Podsumowanie. Ktoś chciał zabłysnąć ale nie wyszło.... ;) pozdrawiam ;)
Panie Jakubie, dziękujemy za komentarz. Ograniczenie czasowe materiału wideo uniemożliwia wyeksponowanie wszystkich szczegółów sprawdzenia. Bez obaw, wszystkie wskazane przez Pana zakresy zostały sprawdzone. Film nie miał na celu stanowić instruktażu jak przeprowadzić kompleksowy odbiór nieruchomości. Odpowiadając na pytania - nie wszystkie weryfikowane zakresy muszą mieć odniesienie w normach. Często odpowiedzi należy szukać w projekcie budowlanym, wykonawczym lub warunkach technicznych wykonania i odbioru robót. Jeśli opracowania te nie zawierają potrzebnych informacji, wówczas pozostaje odnieść się do wiedzy o materiałach i procesie inwestycyjnym (również w odniesieniu do fazy eksploatacji). Na przykładzie silikonu w ościeżach drzwiowych - na takie drobnostki nikt nie sporządza norm, jednak niektórzy producenci wpisują ten wymóg w instrukcji montażu lub użytkowania a szczegółowy projekt wykonawczy powinien zawierać ten element w swoim opracowaniu. Cel jest oczywisty: wspomaga on przeciwdziałanie wchłaniania wilgoci przez ościeżnicę okleinowaną lub drewnianą i zapobiega jej pęcznieniu.
@@sprawdzamy-nieruchomosci391 szanowny Panie dalej nie rozumiem co ma w tym wypadku wiedzą o materiałach? Chciał Pan stworzyć film instruktażowy dla osób które kupują swoje wymarzone M... i je odbierają ale przez to mogą wyjść na osoby niemające pojęcia o tym co mówią po tym jak filmik został skonstruowany. Ogólnie inicjatywa fajna żeby nie było iż jestem negatywnie nastawiony, ale uważam że powinien Pan doprecyzować taka kwestie po co jest silikon w drzwiach (dla mnie to oczywiste i sam go stosuje nawet jak nie zaleca producent) i w jakich okolicznościach należy sprawdzić czy on powinien być czy nie. Wiedza o materiale w tym wypadku zda się na nic jeżeli jak sam Pan mówi producent tego nie napiszę w dokumentacji (a większość producentów tego nie robi). Druga kwestia odnośnie norm. Zarówno projekt budowlany czy wykonawczy musi się opierać na normach ISO i to właśnie normy ISO są nadrzędne nad projektem budowlanym, wykonawczym itd. (Uznajmy, że w tej kwestii obydwaj mamy rację). Reasumując chciałem delikatnie zwrócić uwagę że jeśli coś nagrywamy dla przysłowiowych laików to podkreślił wszystkie kwestie a nie pozostawiamy coś niedopowiedziane. Skoro również bierze Pan ekspertów do filmiku (pozdrawiam Panów gdyż bije od nich pozytywną energia a takich ludzi lubię) to oni też powinni zwrócić na takie rzeczy uwagę gdyż pokazują wtedy profesjonalne podejście do tematu.
Cieszymy się, że podoba się Panu@@jakubkozakiewicz730 ta inicjatywa :) Tak jak pisaliśmy poprzednio, na przykładzie tego mieszkania nie jest możliwe opisanie wszystkich usterek, bo trzeba przyznać, że było w bardzo dobrym stanie. Temat odbiorów mieszkań jest bardzo rozległy. W tym filmie skupiliśmy się na niektórych wadach, razem z Filipem pokazaliśmy tylko czubek góry lodowej. PS. Miło czytać, że bije od nas pozytywna energia, zawsze dajemy z siebie wszystko!
Рік тому
No z tymi oknami to norma PN-EN 1279 że bez resztek zapraw i farb - czytaj czyste
z wysokością otworów drzwiowych jest ewidentnie coś nie tak bo nawet nad drzwiami wejściowymi jest jakieś papractwo (widać to od strony wewnętrznej) i zapewne zrobione na szybko już po montażu drzwi tak aby nie było dziury nad drzwiami - a nie po całej grubości ściany
Film ciekawy, na pewno nie wyczerpuje tematu bo temat, o zgrozo, nie jest czasami wcale taki łatwy. Ale zgadzam się i polecam wszystkim nie chodzić na odbiory samemu :)
Dokładnie, zgadzam się z jednym komentarzem. Pleśni nie wystarczy zeskrobać, bo za chwilę znowu nam się pojawi. Warto może sięgnąć głębiej i sprawdzić, jakie są jej źródła. Może to być zła wentylacja, albo jakaś wada okien....
Sprawdzajcie jeszcze tynki długą łatą przy samej podłodze, w poprzek w miejscu gdzie będą listwy przypodłogowe. Tam najczęściej jest do czego się czepić bo przeważnie są góry doliny i trzeba szpachlowac żeby listwa ładnie przylegała
Wilgotnościometr…i co Wy tam nim mierzycie? Po oddaniu przez dewelopera wszystko jest suche, a jeśli wilgoć ma wywalić wilgoć to po kilku miesiącach od oddania coś wyjdzie. Ważniejszy jest betonoskop, który zbada jakość i grubość betonu. Ogólnie polecam obserwować budowę w trakcie, robić foty, zbierać materiały.
@@sprawdzamy-nieruchomosci391 dziwię się ludziom, którzy odbierają od dewelopera mieszkanie bez sprawdzania. Ludzie łazienki maja w kształcie rombu, a później zdziwieni, że wykafelkować się nie da i trzeba tynki poprawiać/ściany działowe na nowo stawiać.
@@piotrczarnecki9211 wszystko się da…tez mi coś. tylko chodzi o fakt, że deweloperka nie powinna wyglądać jak wyglada obecnie. Płacimy po 7k/m2, a otrzymujemy pokoje w kształcie rombów.
- brak silikonu przy ościeżnicy drzwi wejściowych - brudne okna - nierówne fugi płyt balkonowych - rysa na balustradzie - pęknięcie na ścianie Koniec świata, deweloper go oszukał!!!
Jak jest pleśń to nie problem z jej usunięciem tylko powód skąd się wzięła zeby później nie było. A mieszkanie jak zwykle bez sensownie zrobione z grzejnikiem zamiast na ścianie z oknem tylko glownej gdzie wtedy nie można postawić żadnego mebla bo zasloni, a nie powinno sie zasłaniać grzejnika.
@@mariuszb4060 znam sytuację autentyczną że pomimo nie udolnych prób naprawy nic nie był w stanie zrobić. Spiepszył izolację I po kilku miesiącach partery w potrójnym bliźniaku grzyb wychodził tynki odpadały. Nie wiem jak się to skończyło ale pewnie sądownie, a jak tak poszło to odda z 60% wartości tego co ktoś zapłacił. 3 rodziny poszkodowane...
Deweloperzy nie lubią poprawiać wykazanych usterek. Mi krzyknęli czas naprawy 30 dni, później kolejne 14 na poprawy poprawek.Dobrze wiedza, że zazwyczaj klient się spieszy z wykończeniem i bierze poprawki na siebie. W wynajmowanym mieszkaniu lokatorzy zgłosili mi ostatnio w rogu okna szparę przez która w zimie trochę wiało. Czy mogę rok od odbioru zglosic to w ramach gwarancji czy wykonawca zasłoni się tym, że takie sobie odebrałem?
Jeśli wada nie była widoczna wcześniej, można ją traktować jako wadę ukrytą. Sugeruję zgłosić tę usterkę w ramach rękojmi lub gwarancji. Gdyby były co do tego wątpliwości, taki defekt będzie z pewnością widoczny na zdjęciach termowizyjnych.
Pan nie wspomniał o posadzkach, swego czasu odbierałem mieszkanie od dewelopera, miałem pana który wszystko sprawdził bez sprawdzenia równości posadzki ( wyglądała na równą więc ok). Potem przyszła firma od paneli, (panele kupione jako usługa z układaniem) pan przyłożył do posadzki dwu metrową poziomicę i stwierdził że nie mogą tu wykonać tej usługi i tym samym ja nie mogę jej zakupić (VAT 8%) ponieważ nierówności posadzki przekraczają normy producenta paneli. Producent paneli bodajże Kronopol ma podobno zapis że jeżeli nierówność na dwumetrowej łacie przekracza 2 mm. to nie mogą udzielić gwarancji na ich użytkowanie a skoro nie mogą to nie robią. Skończyło się na równaniu posadzek na mój nie mały koszt, a potem panele. Myślę że warto to sprawdzać, a mało kto to wie że takie minimalne nierówności potrafią zrobić problem. Czy to jest 2 czy więcej mam nie pamiętam dokładnie ale pewnie można to sprawdzić, ja byłem zaskoczony że to jest tak mało.
zwracam uwagę, że w standardowej umowie z deweloperem posadzki są wykonywane z dokładnością pod okładziny ceramiczne, panele mają wyższe wymagania, o tym też trzeba pamiętać. Nie mamy normy w zakresie posadzek, są tylko warunki techniczne. Dla posadzek na bazie zaprawy cementowej przyjmuje się odchyłkę w zakresie 3 mm, dla betonowych 5 mm. Pomocne są niemieckie normy DIN na które nie możemy się powołać przy odbiorze, chyba że umowa podpisana z deweloperem dopuszcza taką sytuację.
Panie Bogusławie, posadzki zostały sprawdzone i mieściły się w normach, dlatego nie opowiedzieliśmy o nich w trakcie filmu :) Weryfikacja tych obszarów to stały punkt realizowanych przez nas odbiorów. Ponadto w trakcie rozmawiamy z inwestorami na temat wybranych materiałów, aby zawczasu uprzedzić takie przykre niespodzianki i wyjaśnić pewne techniczne kwestie.
😂😂😂😂😂ale farmazony PN-53/B-10145 Na całej rozpiętości pomieszczenia powinno to być do 5 mm, a ewentualne prześwity miejscowe muszą mieścić się w przedziale od 2 mm do 5 mm.
Panie ekspert jest tak odnośnie wymiaru drzwi. Ościeżnica stała ma wymiary 207×89.5 więc jak będzie jeszcze wylewka 15 milimetrów to już jest 208.5 + miejsce na piankę i plus 3 cm opaska maskująca, oczywiście to tylko dla ościeżnicy stałej! A typu regulowaną to ta są inne wymiary 204×87 wystarczy z głową!
Proszę zwrócić uwagę ze szpalety sa na tyle wąskie że żadnej listwy przypodłogowe nie da się zamontować. Co do instalacji elektrycznej polecam wykonać pomiar choćby impedancji. Takie kable ze wschodu od razu nie pozwolą prawidłowo działać zabezpieczeniom.
O Panie z tą pleśnią poplynales. Jakie środki chemiczne? To jest rozwiązanie tymczasowe. Trzeba sprawdzić czy coś nie przecieka albo nie ma mostka termicznego. Jakby usłyszał od inspektora coś takiego to bym go wyśmiał sory
Co do pomiaru powierzchni użytkowej, tzw. deweloper firma Ippon z Olsztyna zamieściła w umowie deweloperskiej zapis o zakupie mieszkania o powierzchni projektowanej. Mieszkanie wyszło 2 metry mniejsze ale powołując się na ten zapis odmawiali zwrotu pieniędzy. Więc myślę że pomiar we własnym zakresie nie ma żadnego znaczenia. Pozdrawiam.
Oczywiście że ma, a taki zapis nic nie zmienia, sprawa może zakończyć się w sądzie, deweloper może szantażować że brak odbioru oznacza rezygnację z zakupu.
Рік тому+1
Trzeba sprawdzać umowy i przedmiot, powszechna praktyką jest doliczanie powierzchni pod ściankami ale są deweloperzy co liczą zgodnie ze sztuką
Zeby dobrze sprawdzić trzeba wykanczac, pracowac w tym. Pracujevw branzy 13 lat i smiac mi sie chce jak firmy od odbiorow biegaja z poziomicami a potem wychodzi w lazience 5 kwiatkow. Jak nie wykanczasz mieszkan to nie wiesz.
Hej prosze o informację czy deweloper ma obowiązek udostępnić klientowi dokumentje projektowa i wykonawczą na jego żądanie? I co zrobić jeśli tego nie chce zrobić?
Ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę. Deweloper nie oddaje kasy jak już to usuwa usterkę bo ma 5% kasy z podwykonawców jako gwarancję. Odbiory robią inspektorzy i czeto jeden ispektor sprawdza drugiego, bo pierwszy jest od wykonawcy a drugi jest od inwestora który wykłada kasę na budowę. A co do odbioru mieszkania to chyba poziomy i piony każdy potrafi zrobić. Normy na piony to 4mm na 2mb kąty to 3mm na 1mb. Nie dał bym ani grosza za taki odbiór. Co innego domu a nie mieszkania.
Końcowe słowa tego ziomka są najważniejsze. Czyli jestem "kapo" z sercem do ludzi i pracy ;) . Żartuję... Myślę, że normalny koleś z niego i jak widzi dobrą pracę, to później "odpuszcza" ciągłe "niuchanie"...
Odbiór przedmiotu umowy to czas na obejrzenie czy w tym przypadku lokal jest zgodny z umową, zwykle kończy się odebraniem kluczy, chyba że wykryto wady istotne wtedy nabywca może odmówić, czasem deweloper odmawia wydania bo za dużo wad zgłoszono. Po podpisaniu protokołu z odbioru ma 30 dni na naprawę
@@grzesio1712 to ja powiem masz wybudować do końca roku elektrownię atomową, bo Chińczycy tak zrobi. Jak nie to idziesz na sznur za zdradę narodową. I co wtedy?
Kto to wymyslil ze to klient ma wynajmowac specialistow i wytykac bledy developerom ktorzy łaskawie nawet nie chca wpisac usterek i kreca nosem, To chyba sprzedajacy powinien biegac ze sprzetami i udowadniac kupujacemu ze wszytsko z lokalem jest ok.
Zastanawia mnie tylko jedno czy koszt poprawek deweloperskich jest niższy niż wyższy nie wynajęcie Pana który to przyjdzie sprawdzić. I jeszcze jedno pan sprawdzi a deweloper odrzuci usterki przynajmniej większość a kto za to zapłaci. Wiadomo inwestor mówiąc po fachowemu 😂😂😂
Typowe drzwi 2 m 😂😂😂 ja dziękuję za tych fachowców 🤦🤦🤦 pracować wam się nie chce i szukacie baranów. Sami pewnie takie fuszerki robiliście jak zap....scie na budowie. Co do odległości ścian to też są normy których wykonawca musi się trzymać. A tynkarz może jedynie 0.5 cm różnicy zrobić. Co do powierzchni mieszkania to radzę sprawdzić zapis w umowie, a później dochodzić tych paru cm. Bo co będzie jeśli będzie kilka cm więcej, dopłacicie 😂😂😂
Mieszkanie deweloperskie jest jedną wielką usterką, nie wspominając o całym budynku. Niskiej jakości materiały, krzywe wszystko, byle jakie, nie spełniające jakich kolwiek norm budowlanych, bhp czy nawet unijnych.
Dziwne bo w Polsce na deweloperce to zazwyczaj spotykałem się że wszystko było krzywo i chujowo a tynki chcieli żeby komar chuja nie przecisnął. Panowie macie fach w ręku uciekajcie w Niemcy. Blisko a i zarobić idzie o wiele lepiej.
Bez obaw. Zakres posiadanych przez nas uprawnień pozwala na dokonywanie pomiarów powierzchni użytkowej. Pan Janusz być może też by mógł, gdyby posiadał odpowiednie uprawnienia:)
@@sprawdzamy-nieruchomosci391 proszę Pana ja rozumiem ,że wciskają Państwo ścieme klientom ale mnie Pan nie przekona ,że geodeta z uprawnieniami odbiera lokale od dewelopera.
Witam bardzo fajny materiał pracuje w wykończeniach od prawie 20 lat więc znam się na rzeczy czy szukacie kogoś z łódzkiego jestem zainteresowany współpracą
juz widzę jak dzisiejsi fachowcy robią pod takim inspektorem, wątpię że na dzisiejszym rynku budowlańców z terminami po 2 lata, ktoś się na to godzi, oczywiście mówię o rynku wtórnym😁
Coraz częściej to jakość jest numerem jeden, i coraz częściej inwestorom zależy właśnie na takim podejściu. Chronimy też przed różnymi wpadkami. Po części nauczyliśmy się jak ich unikać na własnych błędach :)
@@joannajas9755 Inwestor nie musi osobiście sprawdzać, czy prace zostały wykonane prawidłowo, może kogoś do tego wyznaczyć. Osobną kwestią jest to, że jeśli umowa precyzyjnie określa przedmiot zlecenia, wtedy wszystkim pracuje się łatwiej.
Bo jak ma Pani np. Pęknięcia ścian to jako jest sens usuwania ich w pierwszym roku? To i tak pieknie. Budynek pracuje nawet do 10 lat, a niektóre przez cały czas. Jest to prawie nieunikniony proces, A jak dołożymy do tego tempo stawiania bloków (bo każdy chce w ciągu 2 lat już zamieszkać) to nie ma co dziwić.
Z naszego doświadczenia wynika, że były przypadki deweloperów, którzy nawet w czasie inspekcji "wpuszczają" do mieszkania ekipę do poprawek :) Czasami naszym klientom nie zależy na czasie... Ważne, żeby usterki zostały odkryte. Decyzja zawsze pozostaje w rękach inwestora: naprawa we własnym zakresie (znalezienie ekipy, poniesienie kosztu), lub oddelegowanie tego deweloperowi (co nie wymaga dodatkowego nakładu czasu, pracy i finansów).
Z tego filmiku można się dowiedzieć bardzo niewiele. Może jak ktoś chce szybko odebrać takie mieszkanie to ok. Wiem, ale nie powiem, „są sposoby”…a dajcie spokój, po co taki filmik…Najlepiej zapłacić komuś za takie sprawdzenie i mieć święty spokój, jednak chciało by się wiedzieć coś więcej.
Mam pytanie potrzebuję wejść szybciej do mieszkania aby dokonać remontu czy okna mam sam sobie umyc i sprawdzic czy sa rysy czy jest to w obowiazku developera?
Obowiązkiem dewelopera jest przygotować mieszkanie do odbioru, w tym także umyć okna. Powołując się na przykład z filmu powyżej, przed wyjechaniem nowym samochodem z salonu też myjesz go sobie sam? ;)
Przez takie coś nie dziwię się że większość ludzi nie stać na mieszkanie. Jakieś 20 lat temu ludzie brali co było byłe tylko było. Teraz drogie są mieszkania i materiały budowlane bo ludzie coraz to lepsze i droższe materiały używają i ludzie też wymyślają jakieś pierdół sufity podwieszane 30 halogenów a dawniej był jeden żyrandol za 30 zł i żarówka 60 w. Teraz ludzie gnieżdżą się na 35m ale mają sufity podwieszane meble na wymiar i inne cuda. A dawniej ludzie mieli o wiele większe mieszkania i żyli komfortowo bez żadnych cichych domykow czy sufitów podwieszanych. Oglądanie pod lupą każdego cm nie sprawi że będziecie zadowoleni.
To sie nazywa rozwój. Kiedys były zwykłe ceglaste telefony a teraz smartfony i trzeba za nie płacić. Jest duży popyt. Ludzie wykupują mieszkania pod wynajem. Deweloper nie zdązy łopaty wbic a juz ma sprzedane 30% mieszkań.
Żeby coś krytykować trzeba samemu coś zrobić chociaż by co do drzwi zawsze muruje się wyżej bo nie wiadomo jak wysoko wyjdzie wylewka a jak masz wylewane nadproże to już nic nie zrobisz a tak to uzupełniają byle czym no ale wy o tym nie macie pojęcia i takie to przemadrzanie się
Żeby komentować to należałoby posiadać trochę wiedzy. W budynkach zawsze jest wyznaczony tak zwany punkt "0" który mówi gdzie będzie poziom wylewki, wysokość gniazdka,włącznika, okna ,drzwi,kaloryfera. To jest podstawowa rzecz w projekcie. Proponuję się doszkolić, a nie coś tam samemu zrobić.
O matko jacy wy jesteście mądrzy. Mam tylko jedno pytanie skoro wy jesteście tacy mądrzy wykształceni tacy najlepsi to czemu sami nie stawiacie domów , bloków A ja z wielką chęcią przyjdę na odbiór I zobaczę jak panowie Magicy zrobili dom . Odbiór zrobię do polskich norm przy wykorzystaniu zwykłych podstawowych narzędzi. I zobaczymy jak fajnie sami własnymi rączkami zrobicie coś na budowie . A nie tylko chodzić i paluchem pokazać A w życiu samemu nic nie zrobił.
Nawet nie oglądam tego bo szlak by mnie trafił, po tytule wiem o co chodzi. Szukacie dziury w całym aż znajdziecie dziady bo chcecie czyimś kosztem zaoszczędzić parę zł. Deweloper ma to gdzieś, podwykonawca cierpi, po musi poprawiać wasze wyszukane wady np śmieszne kąty ściana sufit, podwykonawca nie ma zapłaconej faktury dopóki doputy tego nie poprawi. To jest chore, po co komu aż tak idealne kąty, będziesz z tego strzelał, albo wpatrywał się jak w obraz, nie bo przecież chodzi o kasę.
Dzięki Filip za kolejną dawkę merytorycznej wiedzy! Czyżby inwestycja w Sosnowcu? Jeśli tak, to do zobaczenia gdzieś w windzie 😁 Jak nie to na konferencji 🙂
Trzeba przyznać, że w tym mieszkaniu jakość wykończenia była bardzo przyzwoita :) Niestety rzeczywistość często bywa zupełnie inna. Osobom kupującym dla siebie często przede wszystkim zależy na jakości, a także ochronie przed dodatkowymi, ukrytymi kosztami. Po inspekcji i zgłoszeniu usterek nie trzeba płacić za np. wyrównanie ścian swojej ekipie, ten koszt może pozostać po stronie dewelopera ;)
Usuwaleś pleśń ? Podejrzewam że wolałbyś sam usunąć niż deweloper ale powiem ci że pomagałem usunąć taka niespodziankę środkami z górnych półek , osuszacz i reszta wydatków wraz z robocizną także można się zdziwić kosztami a to tylko niby głupia plama
@@peter8286GW ja mam swój osuszacz ;) i osuszacze ;) chemię typu podchloryn też używam . Trzeba wiedzieć Cobi jak użyć. Najgorsze jest jak wilgoć wejdzie pod kafle. Wtedy są już szkody poważne i koszta.
@@peter8286GW wszyscy zapominacie o jednej rzeczy, skupiacie się na tym jak ją usunąć, a nie na tym, co jest przyczyną, a to jest clou problemu. Na tym w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić. Usuwanie to kolejny krok ;)
Dopiero drugą minuta czterdziesta sekunda i już bzdura,,szybciej i lepiej,, może frytki do tego, albo szybko albo dobrze. Szybko i ,,dobrze,, to właśnie Deweloperka a to synonim partaniny.
Taa prosto fugi 😂 ciekawe czy bierze pod uwagę fakt że płytki nie trzymają wymiarów 😒 nawet producent piszę z mogą się nie zgadzać , ale i tak będzie na wykonawcę że krzywo położył 😤
Miałem wątpliwą przyjemność wydawać lokatorom mieszkania przez prawie 18 msc. Wiadomo często coś tam się zdarzało, jakieś uszkodzenia stolarki czy rysy na szybach ale w gruncie rzeczy nie były to patodeweloperki niczym z memów. Raziło natomiast podejście większości klientów oraz ich często wątpliwej jakości specjalistów do sprawdzania tychże mieszkań. Z góry traktowano nas jako oszustów próbujących wcisnąć najgorsze gówno klientowi. Nigdy więcej odbiorów 🫶
Podobał Ci się ten odcinek? Subskrybuj kanał, aby otrzymać ode mnie szkolenie tylko dla subskrybentów :)
Profesjonalne odbiory mieszkań i domów: sprawdzamy-nieruchomosci.pl - koniecznie powołaj się na mnie, aby uzyskać specjalną ofertę ;)
Jeśli wolicie kontakt telefoniczny, dzwońcie 531 531 133. Do usłyszenia!
Q
Pojeb
Konkretne informacje zaczynają się od 7 minuty
Co do pleśni to samo usunięcie mechaniczne nie wiele pomoże jeżeli nie usuniemy przyczyny czyli wilgoci która mogła być spowodowana np. dosychaniem posadzek lub tynków, albo brakiem prawidłowej wymiany powietrza.
Ciekawe czy to mieszkanie "gotowe do odbioru" ma pozwolenie na użytkowanie? Śmiem wątpić, skoro nie ma gniazdek, a co za tym idzie nie ma pomiarów elektrycznych. A jeśli ma, to jak deweloper to załatwił?
Mieszkanie przygotowane całkiem dobrze mówi specjalista😂😂 No tak grzyb na ścianie, szyby z wadami, płytki na balkonie pocięte przez majstra fuszerkę, no i jeszcze kwestia dylatacji a także powierzchni…tylko brać…. 💪
Pleśń to brak wentylacji i wilgoć
Kupiłam szereg od Doroty Szelągowskiej na warszawskich Zawadach. Najpierw nie wiedziałam kto to jest. TV nie oglądam i zza granicy przyjechałam. Nawet się ucieszyłam, ze jak baba od remontów to i solidnie mieszka. Nic podobnego. Partactwo i bieda trzeba było pozaglądać i podotykać. Nie wiem na jakim haju tą atrapę oglądaliśmy i kupiliśmy. Chyba bardziej z zaufania. Wszystko zalane Flüggerem na biało, pierwsze wrażenie - zamglenie. I tak mieszkają „gwiazdy”…W ręku nam zostawało czego się nie dotknęliśmy… syf kiła i mogiła. Sprzedałam to w cholerę. Teraz na przedodbiór i odbiór z inspektorem, budowlańcem i rzeczoznawcą w jednej osobie. Wniosek : ODBIÓR TYLKO Z FACHMANEM!!!!!.
Ps. Ciastoramę omijam łuuukiem
Jeśli ktoś chce mieć równo i ładnie wybiera solidną firmę i solidnie płaci za materiały a jak chce kupić tanio i mieć gdzie mieszkać musi się liczyć że nie będzie idealnie
Zapomniales dodac ze piszesz o remontach, a nie o odbiorze mieszkania w stanie deweloperskim
@@bdg4life820 nie piszę os tanach surowych zamkniętych jakie trafiają się na rynku i daleko im do ustawowych norm niskiej emisji
Co do płytek to w tym systemie nie chodzi o to abyśmy chodzili po suchym tylko aby woda nie zostawała pod płytka i jej nie odsadziła jak przy tradycyjnym montażu na klej,
To może porozmawiajmy konkretnie idąc od początku....
1/Który przepis/norma mówi o silikonie na ościeżnicy wejściowej?
2/Która norma mówi o wielkości pozostawienia otworu pod ościeżnice?
3/Który przepis/norma mówi o tym, że okna podczas odbiór mają być czyste?
A teraz tak pod to...
1/Gdzie jest odbiór grzejników czy nie są uszkodzone?
2/sprawdzacie balkon a dlaczego nie sprawdzacie barierek? Czy montaż oraz spoiny są poprawne....
3/Dlaczego nie zostały sprawdzone kąty ścian?
4/...
5/...
6/...
Itd.
Podsumowanie.
Ktoś chciał zabłysnąć ale nie wyszło.... ;) pozdrawiam ;)
Panie Jakubie,
dziękujemy za komentarz. Ograniczenie czasowe materiału wideo uniemożliwia wyeksponowanie wszystkich szczegółów sprawdzenia. Bez obaw, wszystkie wskazane przez Pana zakresy zostały sprawdzone. Film nie miał na celu stanowić instruktażu jak przeprowadzić kompleksowy odbiór nieruchomości.
Odpowiadając na pytania - nie wszystkie weryfikowane zakresy muszą mieć odniesienie w normach. Często odpowiedzi należy szukać w projekcie budowlanym, wykonawczym lub warunkach technicznych wykonania i odbioru robót. Jeśli opracowania te nie zawierają potrzebnych informacji, wówczas pozostaje odnieść się do wiedzy o materiałach i procesie inwestycyjnym (również w odniesieniu do fazy eksploatacji). Na przykładzie silikonu w ościeżach drzwiowych - na takie drobnostki nikt nie sporządza norm, jednak niektórzy producenci wpisują ten wymóg w instrukcji montażu lub użytkowania a szczegółowy projekt wykonawczy powinien zawierać ten element w swoim opracowaniu. Cel jest oczywisty: wspomaga on przeciwdziałanie wchłaniania wilgoci przez ościeżnicę okleinowaną lub drewnianą i zapobiega jej pęcznieniu.
@@sprawdzamy-nieruchomosci391 szanowny Panie dalej nie rozumiem co ma w tym wypadku wiedzą o materiałach? Chciał Pan stworzyć film instruktażowy dla osób które kupują swoje wymarzone M... i je odbierają ale przez to mogą wyjść na osoby niemające pojęcia o tym co mówią po tym jak filmik został skonstruowany. Ogólnie inicjatywa fajna żeby nie było iż jestem negatywnie nastawiony, ale uważam że powinien Pan doprecyzować taka kwestie po co jest silikon w drzwiach (dla mnie to oczywiste i sam go stosuje nawet jak nie zaleca producent) i w jakich okolicznościach należy sprawdzić czy on powinien być czy nie. Wiedza o materiale w tym wypadku zda się na nic jeżeli jak sam Pan mówi producent tego nie napiszę w dokumentacji (a większość producentów tego nie robi). Druga kwestia odnośnie norm. Zarówno projekt budowlany czy wykonawczy musi się opierać na normach ISO i to właśnie normy ISO są nadrzędne nad projektem budowlanym, wykonawczym itd. (Uznajmy, że w tej kwestii obydwaj mamy rację). Reasumując chciałem delikatnie zwrócić uwagę że jeśli coś nagrywamy dla przysłowiowych laików to podkreślił wszystkie kwestie a nie pozostawiamy coś niedopowiedziane. Skoro również bierze Pan ekspertów do filmiku (pozdrawiam Panów gdyż bije od nich pozytywną energia a takich ludzi lubię) to oni też powinni zwrócić na takie rzeczy uwagę gdyż pokazują wtedy profesjonalne podejście do tematu.
Cieszymy się, że podoba się Panu@@jakubkozakiewicz730 ta inicjatywa :) Tak jak pisaliśmy poprzednio, na przykładzie tego mieszkania nie jest możliwe opisanie wszystkich usterek, bo trzeba przyznać, że było w bardzo dobrym stanie. Temat odbiorów mieszkań jest bardzo rozległy. W tym filmie skupiliśmy się na niektórych wadach, razem z Filipem pokazaliśmy tylko czubek góry lodowej. PS. Miło czytać, że bije od nas pozytywna energia, zawsze dajemy z siebie wszystko!
No z tymi oknami to norma PN-EN 1279 że bez resztek zapraw i farb - czytaj czyste
@@sprawdzamy-nieruchomosci391 czubek góry lodowej?! 😂
Super, może kiedyś kupię takie mieszkanie brakuje mi jeszcze 599tys z 600tys 😁
Norma polska drzwi to 210 słowacka 205, ciekawy jestem czy te płytki z balkonu nie uciekną podczas większych wiatrów
z wysokością otworów drzwiowych jest ewidentnie coś nie tak bo nawet nad drzwiami wejściowymi jest jakieś papractwo (widać to od strony wewnętrznej) i zapewne zrobione na szybko już po montażu drzwi tak aby nie było dziury nad drzwiami - a nie po całej grubości ściany
Film ciekawy, na pewno nie wyczerpuje tematu bo temat, o zgrozo, nie jest czasami wcale taki łatwy.
Ale zgadzam się i polecam wszystkim nie chodzić na odbiory samemu :)
Dokładnie, zgadzam się z jednym komentarzem. Pleśni nie wystarczy zeskrobać, bo za chwilę znowu nam się pojawi. Warto może sięgnąć głębiej i sprawdzić, jakie są jej źródła. Może to być zła wentylacja, albo jakaś wada okien....
Sprawdzajcie jeszcze tynki długą łatą przy samej podłodze, w poprzek w miejscu gdzie będą listwy przypodłogowe. Tam najczęściej jest do czego się czepić bo przeważnie są góry doliny i trzeba szpachlowac żeby listwa ładnie przylegała
W płaszczyźnie normą jest do 0.5cm więc zrobić to gorzej to trzeba być patalachem ;)
@@raq1198 4mm na 2m laty.
Wilgotnościometr…i co Wy tam nim mierzycie? Po oddaniu przez dewelopera wszystko jest suche, a jeśli wilgoć ma wywalić wilgoć to po kilku miesiącach od oddania coś wyjdzie. Ważniejszy jest betonoskop, który zbada jakość i grubość betonu. Ogólnie polecam obserwować budowę w trakcie, robić foty, zbierać materiały.
Posadzki powinny być równe, kąty proste, tynki suche - ale to w teorii. Rzeczywistość pokazuje nam co innego ;)
@@sprawdzamy-nieruchomosci391 dziwię się ludziom, którzy odbierają od dewelopera mieszkanie bez sprawdzania. Ludzie łazienki maja w kształcie rombu, a później zdziwieni, że wykafelkować się nie da i trzeba tynki poprawiać/ściany działowe na nowo stawiać.
@@ElBako łazienkę w kształcie rąbu da się wykafelkować
Ja robię takie usługi jak coś
@@piotrczarnecki9211 wszystko się da…tez mi coś. tylko chodzi o fakt, że deweloperka nie powinna wyglądać jak wyglada obecnie. Płacimy po 7k/m2, a otrzymujemy pokoje w kształcie rombów.
@@ElBako widocznie rynek tego oczekuje bo jest popyt na takie też
- brak silikonu przy ościeżnicy drzwi wejściowych
- brudne okna
- nierówne fugi płyt balkonowych
- rysa na balustradzie
- pęknięcie na ścianie
Koniec świata, deweloper go oszukał!!!
Jak jest pleśń to nie problem z jej usunięciem tylko powód skąd się wzięła zeby później nie było. A mieszkanie jak zwykle bez sensownie zrobione z grzejnikiem zamiast na ścianie z oknem tylko glownej gdzie wtedy nie można postawić żadnego mebla bo zasloni, a nie powinno sie zasłaniać grzejnika.
Nam wyszło w szeregu dodatkowe 2 m2 i musiliśmy dopłacić deweloperowi. Na odbiorze był nasz inspektor i wyniuchał parę rzeczy do poprawek.
Deweloper 18tys oddał ha ha ale bajki 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
przyniósł w zębach
Może 180 tys? Ludzie we wszystko uwierzą. Zwłaszcza jak im tak ładnie opowiada taki manipulant.
To samo pomyślałem xD zawsze chcą naprawić i zrobić to bez oddawania kasy xD
@@mariuszb4060 znam sytuację autentyczną że pomimo nie udolnych prób naprawy nic nie był w stanie zrobić. Spiepszył izolację I po kilku miesiącach partery w potrójnym bliźniaku grzyb wychodził tynki odpadały. Nie wiem jak się to skończyło ale pewnie sądownie, a jak tak poszło to odda z 60% wartości tego co ktoś zapłacił. 3 rodziny poszkodowane...
Ale jak się nie zgadza metraż to oddają. Kolegi sąsiad tak miał, brakowało 2mk.
Deweloperzy nie lubią poprawiać wykazanych usterek. Mi krzyknęli czas naprawy 30 dni, później kolejne 14 na poprawy poprawek.Dobrze wiedza, że zazwyczaj klient się spieszy z wykończeniem i bierze poprawki na siebie.
W wynajmowanym mieszkaniu lokatorzy zgłosili mi ostatnio w rogu okna szparę przez która w zimie trochę wiało. Czy mogę rok od odbioru zglosic to w ramach gwarancji czy wykonawca zasłoni się tym, że takie sobie odebrałem?
Jeśli wada nie była widoczna wcześniej, można ją traktować jako wadę ukrytą. Sugeruję zgłosić tę usterkę w ramach rękojmi lub gwarancji. Gdyby były co do tego wątpliwości, taki defekt będzie z pewnością widoczny na zdjęciach termowizyjnych.
Oj . Po państwa rozmowie dokładnościowej nie jednemu słuchaczowi oczy otworzy . Warto posłuchać mądrości .
Pan nie wspomniał o posadzkach, swego czasu odbierałem mieszkanie od dewelopera, miałem pana który wszystko sprawdził bez sprawdzenia równości posadzki ( wyglądała na równą więc ok). Potem przyszła firma od paneli, (panele kupione jako usługa z układaniem) pan przyłożył do posadzki dwu metrową poziomicę i stwierdził że nie mogą tu wykonać tej usługi i tym samym ja nie mogę jej zakupić (VAT 8%) ponieważ nierówności posadzki przekraczają normy producenta paneli. Producent paneli bodajże Kronopol ma podobno zapis że jeżeli nierówność na dwumetrowej łacie przekracza 2 mm. to nie mogą udzielić gwarancji na ich użytkowanie a skoro nie mogą to nie robią. Skończyło się na równaniu posadzek na mój nie mały koszt, a potem panele. Myślę że warto to sprawdzać, a mało kto to wie że takie minimalne nierówności potrafią zrobić problem. Czy to jest 2 czy więcej mam nie pamiętam dokładnie ale pewnie można to sprawdzić, ja byłem zaskoczony że to jest tak mało.
zwracam uwagę, że w standardowej umowie z deweloperem posadzki są wykonywane z dokładnością pod okładziny ceramiczne, panele mają wyższe wymagania, o tym też trzeba pamiętać. Nie mamy normy w zakresie posadzek, są tylko warunki techniczne. Dla posadzek na bazie zaprawy cementowej przyjmuje się odchyłkę w zakresie 3 mm, dla betonowych 5 mm. Pomocne są niemieckie normy DIN na które nie możemy się powołać przy odbiorze, chyba że umowa podpisana z deweloperem dopuszcza taką sytuację.
Panie Bogusławie, posadzki zostały sprawdzone i mieściły się w normach, dlatego nie opowiedzieliśmy o nich w trakcie filmu :) Weryfikacja tych obszarów to stały punkt realizowanych przez nas odbiorów. Ponadto w trakcie rozmawiamy z inwestorami na temat wybranych materiałów, aby zawczasu uprzedzić takie przykre niespodzianki i wyjaśnić pewne techniczne kwestie.
Darmowe montaże paneli zawsze tak wyglądają, montaż gratis a wylewka 5000,tak się zarabia na jeniach chcących Mieć gratis
😂😂😂😂😂ale farmazony
PN-53/B-10145
Na całej rozpiętości pomieszczenia powinno to być do 5 mm, a ewentualne prześwity miejscowe muszą mieścić się w przedziale od 2 mm do 5 mm.
Brak slow........ Ogromna wiedza az powala ,mnie powalila😂😂😂zaraz ten Dominik z usterki mi sie przypomina wielki fachowiec 😂😂😂
Ale kit wstawiacie.
Nie wstawiają kita lepiej mieszkanie sprawdzić
Żaden kit. Ja przy zakupie też wszystko sprawdzałam i deweloper zmieniał porysane szyby w oknach
Mógłby Pan/Pani powiedzieć mi dlaczego to kit? Serio pytam, bo temat bardzo mnie interesuje
@@beamakota Po nazwie użytkownika widać, że to troll. Najlepiej samemu oglądnąć i "zabrać" dla siebie najbardziej wartościowe rady.
@@urban_world w sumie masz rację, nie zwróciłam na to uwagi, dzięki :)
Sprawdzanie wentylacji w trakcie odbioru często nie ma sensu bo jest wyłączona
Gdy jest wyłączona, to nie, ale gdy wielu przypadkach jest grawitacyjna lub po prostu działa :)
Filip, i wszystko jasne 👀👀👀
Dla nie jednego dewelopera się robiło i w życiu bym nie kupił mieszkania od nich
Panie ekspert jest tak odnośnie wymiaru drzwi. Ościeżnica stała ma wymiary 207×89.5 więc jak będzie jeszcze wylewka 15 milimetrów to już jest 208.5 + miejsce na piankę i plus 3 cm opaska maskująca, oczywiście to tylko dla ościeżnicy stałej! A typu regulowaną to ta są inne wymiary 204×87 wystarczy z głową!
Wiele usterek może ,,ujawnić" się dopiero po conajmniej 2 sezonach zamieszkania w danym lokalu...niestety.
Kometowac jest ok za robotę się wejście nieroby
Zaskakujące jak mało odbiorców ma tak ważny materiał...
bo mało kogo na mieszkanie stać 🤣🤣
Proszę zwrócić uwagę ze szpalety sa na tyle wąskie że żadnej listwy przypodłogowe nie da się zamontować. Co do instalacji elektrycznej polecam wykonać pomiar choćby impedancji. Takie kable ze wschodu od razu nie pozwolą prawidłowo działać zabezpieczeniom.
Pomiar impedancji jest zawsze wykonywany podczas odbioru instalacji, żaden elektryk nie podpisze się bez sprawdzenia tej podstawowej rzeczy
O Panie z tą pleśnią poplynales. Jakie środki chemiczne? To jest rozwiązanie tymczasowe. Trzeba sprawdzić czy coś nie przecieka albo nie ma mostka termicznego. Jakby usłyszał od inspektora coś takiego to bym go wyśmiał sory
Co do pomiaru powierzchni użytkowej, tzw. deweloper firma Ippon z Olsztyna zamieściła w umowie deweloperskiej zapis o zakupie mieszkania o powierzchni projektowanej. Mieszkanie wyszło 2 metry mniejsze ale powołując się na ten zapis odmawiali zwrotu pieniędzy. Więc myślę że pomiar we własnym zakresie nie ma żadnego znaczenia. Pozdrawiam.
Oczywiście że ma, a taki zapis nic nie zmienia, sprawa może zakończyć się w sądzie, deweloper może szantażować że brak odbioru oznacza rezygnację z zakupu.
Trzeba sprawdzać umowy i przedmiot, powszechna praktyką jest doliczanie powierzchni pod ściankami ale są deweloperzy co liczą zgodnie ze sztuką
Zeby dobrze sprawdzić trzeba wykanczac, pracowac w tym. Pracujevw branzy 13 lat i smiac mi sie chce jak firmy od odbiorow biegaja z poziomicami a potem wychodzi w lazience 5 kwiatkow. Jak nie wykanczasz mieszkan to nie wiesz.
Skrzydło ma 203 cm
Oscieżnica ma 210
Plus pianka zakotwienie
Hej prosze o informację czy deweloper ma obowiązek udostępnić klientowi dokumentje projektowa i wykonawczą na jego żądanie? I co zrobić jeśli tego nie chce zrobić?
Płytki na balkonie na jakiś stopkach?? Czego to debile nie wymyśla a jeszcze większe się na to zgodzą
Są systemy typu Buzon do posadzek bez klejenia
Ludzie nie dajcie się nabijać w butelkę. Deweloper nie oddaje kasy jak już to usuwa usterkę bo ma 5% kasy z podwykonawców jako gwarancję. Odbiory robią inspektorzy i czeto jeden ispektor sprawdza drugiego, bo pierwszy jest od wykonawcy a drugi jest od inwestora który wykłada kasę na budowę. A co do odbioru mieszkania to chyba poziomy i piony każdy potrafi zrobić. Normy na piony to 4mm na 2mb kąty to 3mm na 1mb. Nie dał bym ani grosza za taki odbiór. Co innego domu a nie mieszkania.
Pwitu pitu titupitu. Jak kierownik budowy odniesie się do protokółu w przeciągu 2 tygodni i nie uzna usterek to możecie se go w 4 litery wsadzić.
Jeszcze są sądy i ludzie wygrywają
Jeśli dobrze kojarzę to jest to Sosnowiec? 🙈
Końcowe słowa tego ziomka są najważniejsze. Czyli jestem "kapo" z sercem do ludzi i pracy ;) . Żartuję... Myślę, że normalny koleś z niego i jak widzi dobrą pracę, to później "odpuszcza" ciągłe "niuchanie"...
Czym jest dostanie kluczy a czym odbiór
Odbiór przedmiotu umowy to czas na obejrzenie czy w tym przypadku lokal jest zgodny z umową, zwykle kończy się odebraniem kluczy, chyba że wykryto wady istotne wtedy nabywca może odmówić, czasem deweloper odmawia wydania bo za dużo wad zgłoszono. Po podpisaniu protokołu z odbioru ma 30 dni na naprawę
Ja bym proponowaj żeby ten co tak tlumaczy umiał też wykonać takie prace bo nauczyć się teori każdy potrafi
Ale po co ma umieć? Ma wiedzieć jak coś zrobić, żeby to było poprawnie technologicznie. A od dopilnowania tego są kierownicy na budowach.
@@grzesio1712 to ja powiem masz wybudować do końca roku elektrownię atomową, bo Chińczycy tak zrobi. Jak nie to idziesz na sznur za zdradę narodową. I co wtedy?
Deweloper tak ludzi robi w chu..a gdzie zarabia kupę kasy🤣🤣🤣
Nigdy bym nie kupił takiego mieszkania od Dewelopera, bo wiem od kuchni jak to wygląda🤣
Kto to wymyslil ze to klient ma wynajmowac specialistow i wytykac bledy developerom ktorzy łaskawie nawet nie chca wpisac usterek i kreca nosem, To chyba sprzedajacy powinien biegac ze sprzetami i udowadniac kupujacemu ze wszytsko z lokalem jest ok.
13:04 się chłop wystraszył xd
Panie hajza spokojnie..
Zastanawia mnie tylko jedno czy koszt poprawek deweloperskich jest niższy niż wyższy nie wynajęcie Pana który to przyjdzie sprawdzić. I jeszcze jedno pan sprawdzi a deweloper odrzuci usterki przynajmniej większość a kto za to zapłaci. Wiadomo inwestor mówiąc po fachowemu 😂😂😂
Ten system na płytki to takie scierwo
Właśnie zajebiscie ze to skrzydło od drzwi balkonowych się nie domyka, jak se palisz szluga na balkonie to się możesz zamknąć od zewnątrz.
Haha dokładnie xd
Typowe drzwi 2 m 😂😂😂 ja dziękuję za tych fachowców 🤦🤦🤦 pracować wam się nie chce i szukacie baranów. Sami pewnie takie fuszerki robiliście jak zap....scie na budowie. Co do odległości ścian to też są normy których wykonawca musi się trzymać. A tynkarz może jedynie 0.5 cm różnicy zrobić. Co do powierzchni mieszkania to radzę sprawdzić zapis w umowie, a później dochodzić tych paru cm. Bo co będzie jeśli będzie kilka cm więcej, dopłacicie 😂😂😂
Mieszkanie deweloperskie jest jedną wielką usterką, nie wspominając o całym budynku. Niskiej jakości materiały, krzywe wszystko, byle jakie, nie spełniające jakich kolwiek norm budowlanych, bhp czy nawet unijnych.
Dla klienta byle jak, dla siebie jak najlepiej ;) taki mamy klimat
Dziwne bo w Polsce na deweloperce to zazwyczaj spotykałem się że wszystko było krzywo i chujowo a tynki chcieli żeby komar chuja nie przecisnął. Panowie macie fach w ręku uciekajcie w Niemcy. Blisko a i zarobić idzie o wiele lepiej.
Ale głupoty opowiadacie. Mieszkanie mierzy geodeta. I tylko drugi geodeta moze zakwestionować pomiar a nie Pan Janusz.
Dokładnie tak.
Bez obaw. Zakres posiadanych przez nas uprawnień pozwala na dokonywanie pomiarów powierzchni użytkowej. Pan Janusz być może też by mógł, gdyby posiadał odpowiednie uprawnienia:)
Możecie zmierzyć mieszkanie każdy może ale nie możecie zakwestionować pomiaru geodety. Wciskacie kit
@@archi382 - zapewniamy, że mamy odpowiednie uprawnienia :)
@@sprawdzamy-nieruchomosci391 proszę Pana ja rozumiem ,że wciskają Państwo ścieme klientom ale mnie Pan nie przekona ,że geodeta z uprawnieniami odbiera lokale od dewelopera.
KULWA
Podobają mi się takie odcinki super sprawa 👍 tak samo jak się wynajmuje czy kupuje zawsze można zejść z ceny za różne problematyczne sytuacje
Spoko że tak chujowo budują.
A te Rury instalacyjne na wierzchu? To jakies pato...
To dziś standard bo akustyka nie pozwolą wkuwać, ale że potem większość wkuwa to już opracowali jak to robić dobrze
Witam bardzo fajny materiał pracuje w wykończeniach od prawie 20 lat więc znam się na rzeczy czy szukacie kogoś z łódzkiego jestem zainteresowany współpracą
Niewątpliwie materiał ciekawy ale jak dla mnie trochę to wyssane z palca, można doczepić się jeszcze minimum 70 różnych rzeczy.
Cieszę się, że się podobało:) Niestety nie da się pokazać wszystkich usterek w tak krótkim materiale...
juz widzę jak dzisiejsi fachowcy robią pod takim inspektorem, wątpię że na dzisiejszym rynku budowlańców z terminami po 2 lata, ktoś się na to godzi, oczywiście mówię o rynku wtórnym😁
Coraz częściej to jakość jest numerem jeden, i coraz częściej inwestorom zależy właśnie na takim podejściu. Chronimy też przed różnymi wpadkami. Po części nauczyliśmy się jak ich unikać na własnych błędach :)
to ekipa musi się zgodzić na inspekcję? chyba w umowie mają określony standard, to jest tylko sprawdzenie czy ekipa wykonuje swoją pracę starannie.
@@joannajas9755 Inwestor nie musi osobiście sprawdzać, czy prace zostały wykonane prawidłowo, może kogoś do tego wyznaczyć. Osobną kwestią jest to, że jeśli umowa precyzyjnie określa przedmiot zlecenia, wtedy wszystkim pracuje się łatwiej.
Ja biorę stawki rynkowe x2-3 i robię dokładnie, dzięki temu mam głowę spokojna. Może przychodzić całe grono inspektorów 😁
Wszystko zależy od ceny. Jak ktoś zapłaci 2x to można dokladnie robić, jak nie to się w ogóle nie brać za to i niech sobie szukają kozła ofiarnego
Robione zgodnie z planami nie oszukujcie ludzi.
Pojedyncze grzejniki na nowych instacjach???elektryk robił ogrzewanie ???
Co mi po tej inspekcji soro deweloper często usuwa te usterki w strasznie długim czasie i mimo to nadal nie dokładnie.
Bo jak ma Pani np. Pęknięcia ścian to jako jest sens usuwania ich w pierwszym roku? To i tak pieknie. Budynek pracuje nawet do 10 lat, a niektóre przez cały czas. Jest to prawie nieunikniony proces, A jak dołożymy do tego tempo stawiania bloków (bo każdy chce w ciągu 2 lat już zamieszkać) to nie ma co dziwić.
Z naszego doświadczenia wynika, że były przypadki deweloperów, którzy nawet w czasie inspekcji "wpuszczają" do mieszkania ekipę do poprawek :) Czasami naszym klientom nie zależy na czasie... Ważne, żeby usterki zostały odkryte. Decyzja zawsze pozostaje w rękach inwestora: naprawa we własnym zakresie (znalezienie ekipy, poniesienie kosztu), lub oddelegowanie tego deweloperowi (co nie wymaga dodatkowego nakładu czasu, pracy i finansów).
Witam jak nazywacie ten zawód?nieukrywamzejestemzaintwresowanygdziemoznaznalezcwiecejinformacji?
Lanie wody…
Z tego filmiku można się dowiedzieć bardzo niewiele. Może jak ktoś chce szybko odebrać takie mieszkanie to ok. Wiem, ale nie powiem, „są sposoby”…a dajcie spokój, po co taki filmik…Najlepiej zapłacić komuś za takie sprawdzenie i mieć święty spokój, jednak chciało by się wiedzieć coś więcej.
Doskonała usługa. Takiej mi brakowało.
Na pewno każda porada się przyda! I to za darmochę!!! 😲🤯
Ceny spadły
Mam pytanie potrzebuję wejść szybciej do mieszkania aby dokonać remontu czy okna mam sam sobie umyc i sprawdzic czy sa rysy czy jest to w obowiazku developera?
Obowiązkiem dewelopera jest przygotować mieszkanie do odbioru, w tym także umyć okna. Powołując się na przykład z filmu powyżej, przed wyjechaniem nowym samochodem z salonu też myjesz go sobie sam? ;)
Jak sam umyjesz zapomnij, że potem uda się wyegzekwować naprawę ew. rys :) Na 100 procent wg dewelopera będzie to Twoja wina.
@@leslawbocianowski4108 Niestety dokładnie tak to wygląda...
8:45 - Jak i czym się impregnuje tynk gipsowy?
Panie to nie Wersal
Ciekawe jaka cena takiego sprawdzenia mieszkania 🧐🧐
+-500-700zł
Przez takie coś nie dziwię się że większość ludzi nie stać na mieszkanie. Jakieś 20 lat temu ludzie brali co było byłe tylko było. Teraz drogie są mieszkania i materiały budowlane bo ludzie coraz to lepsze i droższe materiały używają i ludzie też wymyślają jakieś pierdół sufity podwieszane 30 halogenów a dawniej był jeden żyrandol za 30 zł i żarówka 60 w. Teraz ludzie gnieżdżą się na 35m ale mają sufity podwieszane meble na wymiar i inne cuda. A dawniej ludzie mieli o wiele większe mieszkania i żyli komfortowo bez żadnych cichych domykow czy sufitów podwieszanych. Oglądanie pod lupą każdego cm nie sprawi że będziecie zadowoleni.
To sie nazywa rozwój. Kiedys były zwykłe ceglaste telefony a teraz smartfony i trzeba za nie płacić. Jest duży popyt. Ludzie wykupują mieszkania pod wynajem. Deweloper nie zdązy łopaty wbic a juz ma sprzedane 30% mieszkań.
Ale bzdury…
Jak częściej dogladasz to masz szybciej zrobione mieszkanie? 🤔 A czemu tak
Żeby coś krytykować trzeba samemu coś zrobić chociaż by co do drzwi zawsze muruje się wyżej bo nie wiadomo jak wysoko wyjdzie wylewka a jak masz wylewane nadproże to już nic nie zrobisz a tak to uzupełniają byle czym no ale wy o tym nie macie pojęcia i takie to przemadrzanie się
Żeby komentować to należałoby posiadać trochę wiedzy. W budynkach zawsze jest wyznaczony tak zwany punkt "0" który mówi gdzie będzie poziom wylewki, wysokość gniazdka,włącznika, okna ,drzwi,kaloryfera. To jest podstawowa rzecz w projekcie. Proponuję się doszkolić, a nie coś tam samemu zrobić.
A ja mam pytanie z innej beczki, skąd koszula bo zajebista :D
Z dupy
I tak cię nie stać
Skąd? Ze sklepu....
NA KONTO?? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Protokóle ? Hmmmm
Obie formy (protokole/protokóle) są poprawne :)
👍
O matko jacy wy jesteście mądrzy. Mam tylko jedno pytanie skoro wy jesteście tacy mądrzy wykształceni tacy najlepsi to czemu sami nie stawiacie domów , bloków A ja z wielką chęcią przyjdę na odbiór I zobaczę jak panowie Magicy zrobili dom . Odbiór zrobię do polskich norm przy wykorzystaniu zwykłych podstawowych narzędzi. I zobaczymy jak fajnie sami własnymi rączkami zrobicie coś na budowie . A nie tylko chodzić i paluchem pokazać A w życiu samemu nic nie zrobił.
Robie w reklamacjach i to co klienci potrafią wymyślić to głowa boli
Taaa. Jako praktykujący inżynier, który "sprzedał" setki mieszkań, uwielbiam tych odbieraczy 😁😁
Nawet nie oglądam tego bo szlak by mnie trafił, po tytule wiem o co chodzi. Szukacie dziury w całym aż znajdziecie dziady bo chcecie czyimś kosztem zaoszczędzić parę zł. Deweloper ma to gdzieś, podwykonawca cierpi, po musi poprawiać wasze wyszukane wady np śmieszne kąty ściana sufit, podwykonawca nie ma zapłaconej faktury dopóki doputy tego nie poprawi. To jest chore, po co komu aż tak idealne kąty, będziesz z tego strzelał, albo wpatrywał się jak w obraz, nie bo przecież chodzi o kasę.
Święta prawda, chore to. Pozdrawiam.
@@mirosawkozowski2982 również pozdrawiam Panie Mirosławie.
Dzięki Filip za kolejną dawkę merytorycznej wiedzy!
Czyżby inwestycja w Sosnowcu? Jeśli tak, to do zobaczenia gdzieś w windzie 😁 Jak nie to na konferencji 🙂
14 dni? Raczej juz bym mial slonczony remont-wykonczenie. Pieniadz nie lubi leżeć. Okno bym zglosil i taeas. Reszta....szkoda czasu.
Trzeba przyznać, że w tym mieszkaniu jakość wykończenia była bardzo przyzwoita :) Niestety rzeczywistość często bywa zupełnie inna. Osobom kupującym dla siebie często przede wszystkim zależy na jakości, a także ochronie przed dodatkowymi, ukrytymi kosztami. Po inspekcji i zgłoszeniu usterek nie trzeba płacić za np. wyrównanie ścian swojej ekipie, ten koszt może pozostać po stronie dewelopera ;)
Usuwaleś pleśń ? Podejrzewam że wolałbyś sam usunąć niż deweloper ale powiem ci że pomagałem usunąć taka niespodziankę środkami z górnych półek , osuszacz i reszta wydatków wraz z robocizną także można się zdziwić kosztami a to tylko niby głupia plama
@@peter8286GW ja mam swój osuszacz ;) i osuszacze ;) chemię typu podchloryn też używam . Trzeba wiedzieć Cobi jak użyć. Najgorsze jest jak wilgoć wejdzie pod kafle. Wtedy są już szkody poważne i koszta.
@@lukadiole7171 no zgodzę się że to do ogarnięcia jak masz sprzęt a jak Kowalski prosi o to fachowca to wtedy się zaczyna
@@peter8286GW wszyscy zapominacie o jednej rzeczy, skupiacie się na tym jak ją usunąć, a nie na tym, co jest przyczyną, a to jest clou problemu.
Na tym w pierwszej kolejności powinniśmy się skupić. Usuwanie to kolejny krok ;)
pan Duperel
Ale bzdury
Mówi sie w protokole... nie w protokóle....
Obie formy (protokole/protokóle) są poprawne :)
Montaż
Montaż okien
ELIOI HAJZER
Szukacie usterek czy pieprzycie o dupie Maryny ?🤦♂️
Dopiero drugą minuta czterdziesta sekunda i już bzdura,,szybciej i lepiej,, może frytki do tego, albo szybko albo dobrze. Szybko i ,,dobrze,, to właśnie Deweloperka a to synonim partaniny.
Walenie w chuja xD Sprawdźcie jeszcze czy powietrze w salonie trzyma pion.
Taa prosto fugi 😂 ciekawe czy bierze pod uwagę fakt że płytki nie trzymają wymiarów 😒 nawet producent piszę z mogą się nie zgadzać , ale i tak będzie na wykonawcę że krzywo położył 😤
Miałem wątpliwą przyjemność wydawać lokatorom mieszkania przez prawie 18 msc. Wiadomo często coś tam się zdarzało, jakieś uszkodzenia stolarki czy rysy na szybach ale w gruncie rzeczy nie były to patodeweloperki niczym z memów. Raziło natomiast podejście większości klientów oraz ich często wątpliwej jakości specjalistów do sprawdzania tychże mieszkań. Z góry traktowano nas jako oszustów próbujących wcisnąć najgorsze gówno klientowi. Nigdy więcej odbiorów 🫶