Sztereó hangrendszer építés 3. rész - kábelek, tápellátás ⚡️

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 30 жов 2024

КОМЕНТАРІ • 39

  • @GáborPető-f9p
    @GáborPető-f9p Рік тому +1

    8:02 Szia! Nekem a tápellátással kapcsolatban van egy kérdésem: tápszűrős elosztó esetén mi a helyzet a tápkábelek cseréjével? Elég ha a tápelosztó egy megfelelő tápkábellel van bekötve (pl Isotek evo3, stb) és az elosztóból mehet az erősítő és a lejátszó felé a saját gyári kábele? Esetleg tápszűrőtől függetlenül is ajánlott egy jobb minőségű tápkábellel bekötni az eszközöket? Logikátlannak hangzik, hiszen mar egy eleve szűrt, tiszta jelet kell továbbvinni, ugyanakkor kérdés a rossz minőségű alap kábel nem generál-e zajt a gyengébb minőségű vezető/szigetelése miatt és amit megnyertünk az elosztóval azt buktuk a gyári kábelen… Köszönöm

  • @zoltangondocs6668
    @zoltangondocs6668 Місяць тому

    Nekem a kábelek középkategóriásak ,nem a legdrágább és nem a legolcsóbbak, én az Oehlbachtól válogattam és megvagyok elégedve a hangzással, viszont a banándugót nem preferálom.A zenéhez én használok optikai kábelt is mert ott nem veszek észre különbséget, viszont filmnézéshez HDMI-t használok, mert az Optikai kábelen keresztül elég halk a beszéd a centerben, ez viszont nem tudom , hogy miért van.

  • @zoltankovacs8243
    @zoltankovacs8243 Рік тому +2

    Hálam egy házimozi rendszer teljesít szolgálatot, a forrás egy Pc ami Hdmi-n keresztül küldi a jelet egy Onkyo Rz900 Avr-nek ami Preout on keresztül minden csatorna mono blokkokkal van hajtva, és minden kábelem Audioquest a Hdmi-n keresztül, az rca-k és persze a tápkábelek is, nagyon meggyőző hangot tud produkálni a rendszer mind filmnél mind játéknál és zenén is. 🙂

  • @sandorhorvath9363
    @sandorhorvath9363 7 місяців тому +1

    Kapcsoló üzemű táppal szerelt forráskészülékekre nem véletlenül raknak optikai kimenetet. PC, TV, Konzol stb. Optikai kábelen fényimpulzusok miatt nem tud átkerülni a "szennyezett" áram a d/a konverterbe vagy erősítőbe. Ilyen esetben lehet, hogy jobban szól a rendszer mint digitális koax összeköttetéssel jitter növekedés ellenére is. AQ-nak, ha jól tudom van valami jitter csökkentő technológiás opt. kábele, de nem tudom csinál -e valamit. Érdemes lehetne ezt is kipróbálni.

  • @rga7482
    @rga7482 Рік тому +3

    Égy kérdés azért felmerült bennem műsuerészként. Az oké hogy lehet a hálózatban zavaró jel aminek a szűrése hasznos lehet, illetve az áramellátás stabilsága (nagy áramfelvétel vastag kábelek csatlakozó) fontos lehet, DE elnézést! Veszek egy hosszabbitót két aljzattal 50 rongyért centi vastag kábellel, és bedugom egy konnektor fali aljzatba, amihez EGY ÁTLAGOS, HÁROM MILLIS RÉZ KÁBEL VEZET a villanyórától??? Ez mégis mennyiben javitja az én hangzásomat? Kb itt bukik meg az egész speckó kábel aljzat teória

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  Рік тому +1

      Szia! Próbálj ki egy jobb kábelt és a gyakorlat megválaszolja a kérdésed. A kipróbálás ingyenes. Nem teóriáról beszéltem a videóban. Az első, fent kitűzött kommentben is leírtam, hogy mi sem értettük ezt a világot és nem akartunk vele foglalkozni. Adódott a lehetőség és szeretjük ha minél jobb a zenei élmény, ez van, aki nem tart rá igényt hogy kiegészítőkkel bajlódjon, az ő szemszöge is teljesen rendben van. Összességében csak a "tuning" lehetőségére próbáltunk rávilágítani ezzel a videóval. Igen, az egyedi "tuning" aljzatokkal is Dunát lehetne rekeszteni. És valóban jogos a felvetésed, hogy mi van a falban futó kábellel. Ezért egyes hifi építők egészen a villanyóráig dedikált tápösvényt építenek, mely csak a hifi rendszert látja el árammal. Tápösvényt kipróbálni valóban nem lehet csak úgy, a 20-30 méteres levágott kábelt nem tudod visszavinni a boltba hogy "bocs mégse kell, nem tetszik". De azt gondolom aki a falban is vezetéket cserél, általában abban a szerencsés anyagi helyzetben van, hogy ne okozzon neki problémát ennek költsége, így egyszerűen csak belevág valamilyen úton-módon. De mindez csak saját meglátásom, az ellenvéleményeket is igyekszem tiszteletben tartani.

    • @richardriano
      @richardriano 9 місяців тому +1

      Olyat tudok elképzelni, aminek még volna is értelme, hogy van egy elosztó ház amiben van jó néhány bika kondi ami pufferként felszívja a 3 milis fali kábelből a delejt és azt bikakábelen továbbadja az erősítő, végfok felé. Persze a komolyabb erősítőkben azért van nagy teljesítményű kondenzátor, de azt jellemzően alulméretezik, a tököm tudja miért. Sóherek talán. Pláne hasznos lehet egy ilyen puffer, ha még van egy komolyabb aktív mély rendszer a házban. Nekem pl. ha jól feltekerem a hangot még a led lámpákon is látom, hogy pillanatokra halványodnak. Ilyenkor hallom, hogy nem érkezik elegendő áram megfelelő sebességgel vagy én nem tudom. Nekilendül a dinamika és egyszer csak összeomlik. Ha kicsit lejjebb halkítom kiegyenlítődik az ereje. Ha kikapcsolom az aktív mélyeket akkor tovább lehet hangosítani csak az erősítőt és meg is marad a dinamika. Szóval helyes a meglátás. A falban a 3milis kábel teljesítménye adott. Vagy a villanyórától kell nagyobb kábelt vinni az erőlködőkhöz, vagy valami kondis puffer kell. Az összes többi csak kábel cserélgetés az lehúzás.

    • @s.sandor8431
      @s.sandor8431 8 місяців тому

      😂😂😂😂

    • @magyargabor7537
      @magyargabor7537 8 місяців тому

      pláne ha végig nézed, hogy a készüléken belül merre jár, milyen vezetékeken....

    • @zoltangondocs6668
      @zoltangondocs6668 Місяць тому

      Hát igen, meg ha nem a milliós erősítőt meg hangfalat veszed akkor kábé mindegy. Mert egy 200ezres hangfalba meg erősítőbe azt építették bele amit éppen találtak a sarokba és ahhoz azt nem kell nagyon extra kábeleket beszerezni mert felesleges.

  • @tylarac90
    @tylarac90 Рік тому +1

    Igen, bennem maradt egy fontos kérdés. Hogyan célszerű a normál, 2 eres hangfalkábel pontos bekötése a bi-ware képes hangfalba, amennyiben jumperelve vannak. Láttam, hogy van aki a mély-közép és magas szekció mixeli. pl negativat a magas szekcióba, pozitívat a mélyközépre köti. Itt felmerül, hogy akkor oldalanként (L/R) egyformán, vagy pl balolon a negatív -> melyközépre, jobboldalon már a magas szekcióra menjen? Vagy oldalankent szimmetrikusan? Esetleg L/R oldalon csak a magasra, vagy csak a melyközépre? Hogyan kössem be?

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  Рік тому +1

      Erről még nem született egyértelmű teszt eredmény, hogy van-e értelme a jumperelt pozitív és negatív oldalon eltérően, vagy pedig csak fent/csak lent csatlakoztatni a kábelt. Vannak audiofilek, akik mixelik, de mi még nem ültünk le célzottan azt kipróbálni, hogy hoz-e valamit a hangzásban. Néha csak úgy, "illemtudóan", mi is alkalmazzuk ezt az átlós bekötést, de jelentős változást én még saját füllel nem tapasztaltam.
      Viszont! Jelen pillanatban azt gondoljuk, hogy full range bekötés esetén (ha mindenképpen kell jumper), szerintünk meghatározóbb a konkrét jumper minősége, mint az alsó vagy felső aljzat használata. A belépő és középkategóriás hangfalakhoz szánt gyári, lemezes, gyenge minőségű jumper helyett már egy darab rövid réz hangfalkábel sokszor hangminőség javulást eredményez. De ha valaki mást tapasztalt, vagy van, aki hallott különbséget az átlós/nem átlós csatlakoztatás között, akkor nyugodtan egészítsen/javítson ki minket!

  • @buleczanorbert6761
    @buleczanorbert6761 Рік тому

    Sziasztok .A kábelekkel kapcsolatban kérdezném pl a Nordost 2 flat kábelen ami folyometerben lehet kapni ,hol van rajta irány jelölés?

    • @joanyadhatan
      @joanyadhatan 9 місяців тому

      mi van, ha lehagyták róla?

  • @Di_Filippo_Daniele
    @Di_Filippo_Daniele Рік тому +2

    nagyon szépen kőszőnőm sok kérdésre adtatok választ

  • @magyargabor7537
    @magyargabor7537 8 місяців тому

    digitális jelnél minőségromláshoz vezet az optikai oda-vissza alakítás... ez hogy jött ki?

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  7 місяців тому

      Kipróbáltunk ugyanannyiba kerülő koaxiális és optikai kábelt és a koaxiális által kapott hangzás jobb volt. Persze egy csak egy bizonyos kábel volt egy bizonyos kábel "ellen". Arra nincsen semmilyen tudományos bizonyítékunk hogy az optikai konverzió mit/hogyan ront a hangzáson, tehát ez a minőségromlás dolog inkább csak egy általános feltételezés. Ahogy a videóban is elhangzott, ez egy abszolút elméleti dolog és mindenki saját fülével meggyőződhet róla hogy neki melyik tetszik jobban, természetesen az is előfordulhat hogy valaki inkább optikai kábellel köti össze a készülékeit.

    • @magyargabor7537
      @magyargabor7537 7 місяців тому

      @@av-online-hifi-tesztek döbbenet ez a 'bölcsész' stílus mérnöki kérdésekben: 'minőségromlás feltételezése' ennyire nem tanultatok digitális technikát?

  • @fl643lf
    @fl643lf Рік тому

    Szia Barnabás. Adam Audio aktív hagfal pár után milyen kábelezést ajánlanál ? Előre is köszönöm szépen

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  Рік тому

      Szia! Melyik típusról lenne szó?

    • @fl643lf
      @fl643lf Рік тому

      @@av-online-hifi-tesztek RCA és táp kábel is , streamer után kötném be, talán Bluesound lessz

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  11 місяців тому

      @@fl643lf Melyik (hangfal) típus?

    • @fl643lf
      @fl643lf 11 місяців тому

      @@av-online-hifi-tesztek T8v

    • @fl643lf
      @fl643lf 11 місяців тому

      Streamert is ajálhatsz , előre is köszönöm

  • @fl643lf
    @fl643lf Рік тому

    EverSolo DMP-A6 Digital Media Player Streamer teszt várható ?

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  7 місяців тому

      Igen, itt olvasható: www.av-online.hu/lejatszo/zidoo-eversolo-dmp-a6-halozati-streamer-teszt_4137

  • @joanyadhatan
    @joanyadhatan Рік тому +3

    0:27 "pedig sokszor a megfelelő kábelezéssel, kiegészítőkkel hangzásbeli szarvashibákat ki lehet küszöbölni"
    nem értek egyet ezen állítással, ez így elég meredek..
    finomhangolni simán lehet kábelekkel, de ha szarvashibát találnánk, arra nem kábel lesz a gyógyír.
    (pl hangzásbeli szarvashibát okoz a szobaakusztika is, amit kifinomult EQ-zással sem lehet kellően igényesen elfedni.)

    • @richardriano
      @richardriano 9 місяців тому +1

      Egyetértek! Ha valaki komolyan akar a hanggal foglalkozni, akkor az a helyiség akusztikájával kezdi. Nekem pl. van egy 70nm nappali. két oldala tiszta üveg. Csúnyán veri vissza a magas hangokat.(sötétítő függöny semmit nem ér) Persze ha jól felhangosítja az ember ez kevésbé zavaró, de halkan szeretném ha szépen szólna. Hang csillapítókat a kellő helyekre még nem rakattam fel mert éppen átalakítok pár dolgot, de elég elviselhetetlen. Elég drága a hangcucc, de semmit nem ér, ha pechére az embernek a helyiség olyan. Előző lakásban a mélyek vesztek el, de minden más gyönyörű volt, ebben most pont fordítva van. :(

    • @joanyadhatan
      @joanyadhatan 9 місяців тому +1

      @@richardriano az szép... :)
      a zenehallgatás idejére ideiglenes tompítókat, diffúzorokat lehet az ablak elé / környékére tenni, ami persze logisztika, de ha nem szól a zene, ne takarja már el a kilátást meg a fényt..
      nem egyszerű, de drukkolok! :)

  • @7AccordHomeStudio
    @7AccordHomeStudio Рік тому +6

    Premier + Polaris Evo3. Imádom 😊Sokkal többet hoz egy tápkábel vagy tápszűrő, mint a Hama + Videotonhoz szokott pr*lik gondolják!

  • @lajoskovacs1454
    @lajoskovacs1454 Рік тому +1

    A hangfal, erősítő, média lejátszó teljes árának kb. hány százalékát érdemes kábelekre , tápeleosztóra költeni?

    • @imrenagy9899
      @imrenagy9899 Рік тому +1

      Van egy ököl szabály,ami eddig talán 40-50-10 volt. Mostmár ez inkább 35-35-30 talán ?! (Hangfal-erősítő-kábelek stb..) Viszont semmiképpen ne felejtsük el, hogy már nagyon sok+ készülék és kiegészítő tartozik a rendszereinkhez! Kezdve az akusztika optimalizálásától a hallgatói pozíció/k meghatározásáig stb…

  • @bobekbob5298
    @bobekbob5298 Рік тому +2

    Wooduu is ez a tápkábel mizéria. A fázis helyes bekötés esetleg adhat valamit, az elfogadom. Mindent le kéne árnyékolni, meg földelni pl. hangszóró kosár, hogy ne szedjen össze minden nyalánkságot a rendszer. Ezeknél a szűrőknél is kilóg a lóláb, inkább a lehúzásra hajaz. Ha valaki tökéletességre törekszik külön kábelt húz az napelemes off-gird napelemes rendszerére és ott megkapja a tökéletes szinusz jelet. Ám aki ezt már ki tudja fizetni abban a korban van, hogy kihallani már nem fogja. A lényeg nincs tökéletesség, csak egy végtelen történet a kockák világában.

    • @s.sandor8431
      @s.sandor8431 8 місяців тому

      😂😂

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  7 місяців тому

      Mit jelent a tökéletesség? Nem biztos, hogy mind ugyanazt értjük tökéletesség alatt. Van, aki elmegy a koncertre és neki az a tökéletesség. Van, aki finomítgatja a hifi rendszerét, más az AirPod-ján hallgatja. A hifi rendszerek a minőségi zenehallgatást és a műsor élvezetét szolgálják, de hogy ki és mennyire akar ebben elmélyülni, abszolút az egyén döntése. Az pedig hogy lehúzás-e egy tápszűrő vagy nem, bárki számára saját füllel kipróbálható. Egy opció, ahogy az is, hogy telefon hangszórón vagy hagyományos hangcuccon hallgatjuk a műsort. Ettől függetlenül köszönjük a hozzászólást mert az is igaz, hogy ennek a világnak nincs vége, ezért talán mindenkinek érdemes lenne meghúzni egy pénzbeli határt a lehetőségeihez mérten.

    • @bobekbob5298
      @bobekbob5298 7 місяців тому

      @@av-online-hifi-tesztek Nincs olyan, hogy tókéletesség. Egy zenit elérhetetettlen. Helyette van a beletörödés, belátás. Vagy jön a wuudu humidor, börpatkány, smirdli a hangfal alatt, damper a dacon, mangán szál a hangszórókábelban ... stb. Persze lehet és kell is tökéletesíteni. De én akkor is meg mosolygom ezeket. Az hogy a váltó áramba beteszünk egy szűröt és utána az erősítő egyenirányìtója mit tesz egyenirányítás gyanát, valószínű sokan csodálkoznának ezen. Köszönöm a lehetelőséget, egyszer meg halgatom, és meg követlek ha tévedek, hogy nem sokat. Ahhoz képest amennyibe pl egy Niagara kerül. Ezt a pénzt Én inkább szoba akusztikára költeném.

    • @av-online-hifi-tesztek
      @av-online-hifi-tesztek  7 місяців тому

      @@bobekbob5298 Nagyon jó döntés (szobaakusztika fejlesztése).