Most talaltam ra a csatornadra, es nagyon meglepo minoseget latok, egy friss csatornhoz kepest, igy tovabb nagyon tetszenek a videoid, remelem ugyan ilyen minoseget lathatok toled a jovoben is!😍
Kis nosztalgiát hozott elő belőlem a videó. 2005-ig a Veszprém melletti Videotonban gyártottuk ezeket a minőségi hangdobozokat CNC gépeken. Focal, Canton, Tannoy, az egyik legdrágább és legköltségesebb pedig a B&W volt. 😃
Én a használt termékekben hiszek. Külföldön nagyon jó minőségű cuccokat lehet kifogni, ha tud várni az ember. A házimozi rendszerem eredeti ára 1300 euró, én 50 ért vettem egy idős házaspártól. A front hangszórókat lecseréltem Jbl álló hangfalakra, 40 euróért találtam őket. Szépek, jól szólnak, premium hang minőség. Emellett van egy Harman Kardon go n play boomboxom, egy Jbl fülesem. El lehet tengődni low price vonalon is. 🙃
Nem rossz videó, de a magyarázatból a lényeg az ami hiányzik: A hangszóró feladata az analóg elekromos jelből a hang előállítása, a levegő megmozgatásával. Az olcsó hangszóró nem adja vissza teljesen azt a minőséget ami az elektromos jelben benne van. Veszteségek léphetnek fel az elektromos részen, a mechanikus részen. Nem kivánatos rezgés jöhet létre bizonyos frekvenciákon ami torzithat a hangon, illetve bizonyos frekvenciák el is veszhetnek. Tehát a drága hangszórónál kevesebb a veszteség, kevesebb a torzítás, így teljesebb a hangvisszaadás...
A hangfal minőségét viszont nem csak a hangszóró, hanem a hangdoboz is adja. Jó hangszóró rosszul tervezett dobozban pocsék lesz. Több hangszórós rendszernél pedig rohadtul nem mindegy, hogy mit mivel párosítunk és hogyan. Jó hangfal készítése nem csak tudomány, hanem művészet.
Az a legjobb ebben ,hogy megveszi valaki a draga hangszoro erosito combot es mp3 at meg youtube ot halgat rajta 😂😂 arrol is kellene beszelni hogy mi az a minoseg zenenel amit be kell taplalni a minosegi rendszerbe hogy erezheto legyen a kulonbseg.
Azért ezt a hülyeséget is el lehetne már felejteni. MP3, sőt youtube is szólhat nagyon jól egy 1 milliós rendszeren, ellenben egy 100 ezres rendszernek adhatsz 24/192 fileokat is, nyomába se fog érni az 1 Misi + youtube kombónak. Bit ráta nagyon keveset számít, 256 kbit felett meg nem hogy keveset, hanem közel semmit nem számít. Ami számít az a felvétel / mix / master minősége, ez pedig független a bitrátától. Olyanok már ezek a flac és high-res mániások mint a lapos föld hívők. Egyszer nem csináltak blind tesztet 256 kbit AAC-vel, de azért osztják az észt.
@@Kratos3962 Ha valóban meg akarod hallani a különbséget akkor egy komoly fejhallgatóval tedd, lehetőleg ne a számítógép kimenetéről, hanem minőségi fejhallgató erősítővel. Na akkor majd meghallod az MP3 és a Wave különbségét. Vagy nézd meg egy frekvencia analizátorral, jól látható. A CD bitrátája 1411. Az általad említett 256. A kettő közötti különbség az enyészeté.
Sok a púder. Ami leginkább befolyásolja az érzékenységet, az a mágneses tér erőssége. Minél erősebb a mágnes,annál nagyobb hatásfokú a hangszóró. Persze van a membránnak felfüggesztés merevsége, de ha rangsort kéne állítani az alkalmazott mágnes nagyon fontos. Fontos még a kosár merevsége, nem hátrány az öntött kosár. A doboz merevsége is fontos. És a zárt hangfal sokkal egyenletesebb frekvenciamenetű,mint a bass-reflex, ahol a kivezetett hátsó ellenfázisú hanghullámok bizonyos frekvenciákon erősítik,bizonyos frekvenciákon gyengítik a hangzást. Nincs kőbevésett szabály, ha megnézzük a gyártók mind-mind más és más felépítésre teszik le a nagy esküt. Nagy kérdés az utak száma, 2 vagy 3 utasnál nem gyakori,hogy többet használnának a gyártók. Azért van több hangszóró,mert egy 15-30 cm-es mélysugárzót nehéz 20kHz el előre hátra rángatni, nagy a súlya. Kompromisszum a magas hangsugárzó és a hangváltó egy csomó járulékos probléma ebből ered. Vannak 1 utas megoldások is,sokan szeretik a sallang nélküli hangdobozokat is.
Alapból teljesen O.K. ez a videó,de majd egyszer megérne 1 misét a: mágnes ára(+fajtája) meg a tekercselés(miből,hogyan?) És aztán lehetne mulatni a mi szól jól,vagy jobban jellegű hitvitákra ,mert ez még egy rakat embernek nincs meg a világképében.
Nekem hangfal vásárlásnál csak egy szempont volt lényeges: az pedig az érzékenység minél nagyobb legyen 100 dB körüli.. ezek még a legkisebb pityegést is nagyon jól kiadják... és minden zenei stílusra tökéletesek..
Tapasztalataim szerint, ( nem egy hangfalat építettem már ) megfelelő minőségű hangszórókkal, jól megtervezett, és kivitelezett dobozzal, minőségi hangváltóval , ugyanazt kaphatod, mint egy több százezres gyári hangfallal.
Itt egy a probléma. Házi építésnél nincs annyi lehetőség a módosítások általi javításokra. Nem teheted meg, hogy kidobsz száz dobozt, hogy a 101-ik jó legyen.
Jooo a csatornád, elkezdem nézni. Tőletek vettem a házimozi cuccaimat jópár éve. Sajnos/hálistennek ezt nem kell sűrűn cserélni, de azóta is megelégedéssel használom. :)
Sziasztok, microlab solo 7c-t próbáltátok már? Berendeltem, és képzeljétek nem hiszek a fülemnek... :O Aktív kínai sztereo hangfalszett. eszméletlen, Bestbuy.
Csakis Canton zárt hangfal a 70-es 80-as évekből jelenleg egy Fonum PC 60-at nyúzok, ami kb 20000 Ft-omba került, és a legtöbb jelenleg kapható bass reflex hangfalat porba gyalázza amit eddig hallottam. Mondjuk több százezres kategóriában nincs tapasztalatom.
A nappalink 25 Nm, JM LAB Megane Carat + Rotel 970 Bx és 970 Cx CD lejátszó. Kb 20-30e ft hangfal kábel és 3e Ft Erősítő-CD kábel... Szerintem jól szól.
1:05 - "Egy két utas kisebb hangfal esetében kapunk egy mély, közép és magas sugárzót" !!!??? Gyerekek, ez a fazon itt viccel? MO-n már mindenkinek van YT csatornája, ha ért valamihez is, ha nem?
Kedves néző! Majdnem 400 videó közül válogathat a UA-cam csatornámon, ezeket a videókat magam vettem fel, a termékeket én teszteltem, a videókat is én vágom, az anyagok pedig ingyenesen elérhetőek mindenki számára. Bárkinek lehet UA-cam csatornája, de következetes munkát már kevesebben tesznek bele, véleményt viszont jóval egyszerűbb megosztani az interneten. Véleménye valóban mindenkinek van, de 22.000 feliratkozóval rendelkező, több éve működő UA-cam csatornája és közössége már kevesebbeknek. ;) Minden jót kívánok.
Hát én néha a kínaira feltennék egy kérdést. Elhiszem hogy ugyanolyan jók de van egy hangfalam amit egy pioneer 70 w-os erősítő szétszedte a hangszóróit. mi a francér írják fel rá hogy 300 w amikor még a 70-et sem bírta ki. természetesen a lemezkosáron erős túlzzással keresnem kellett a mágnest
3:21-től hallom, hogy a KEF odafigyel a munkájára, tehát akkor nekem jó hangfalom van. Namost kb 15 éve vettem Coda 90 álló hangfalpárt (még a Phonar lett volna alternativa akkor), de már megvétel után vegyesek voltak érzéseim, mert van benne basszus, a magasakat és beszédhangot szinte kristálytisztán szólaltatja meg, de a dob hangtartomány egyszerúen nincs vagy alig hallani belőle. Szeretem a hangfalaimat, de elektronikus zenét is szeretem a klasszikus mellett. Szükségem lenne olyanra max 300 ezer forint / pár környékén melynek tiszta a beszédhangja és erőteljes a dob is. Tipp esetleg?
Esetleg ez? sounds-good.hu/Dynaudio-Excite-X18-hangfal Én ennek vettem meg a kistesóját.Nagyon meglepő ,részletgazdag hangja van.Mondjuk kell alá a vas is.Hogy úgy szólaljon meg ahogy azt elképzelték a gyárban.
@@MrJakigabi Ok .De nincs importőre magyarországon.És az a dyno amit belinkeltem annak a teli ára majdnem 5kiló.És van rá 8!év garancia.És dániában készül.Nem kínában.Érdemes megnézni az oldalon a többi hangfal árait is.Pl a nagy álló az akciósan sounds-good.hu/Dynaudio-Excite-X44-hangfal És ez még mindíg az "alap" hangfalcsalád felett van eggyel.
@@ATEE77 A Dynaudio nagyon ok! De a kollega 3kiló körül szeretne:) az Excite sorozatot leállították a Dynaudiónál? viszek én lengyelből Pylon dobozt :) vagy nyitunk egy importőr szalont :). Amúgy a Pylon egy nagyon szimpi, lengyel cég, minden lengyelországban készül. a Seas, Monacor és Scan Speak a hangszóró beszállítóik. Ma már maguk is gyártják a drivereket. elérhető áron, jó cucc. Hallottam párat, elég jók. A Diamond sorozat meg nagy kedvencem.
@@MrJakigabi Most akciós az x18 Kb 284k . 430k helyett.Ezért írtam mert belefér a keretbe.Az értékesítő meg nagyon korrekt. Meghallgatnám szivesen a Pylon-t.Kiváncsi lennék a hangjára,mit is tud a kis dinó helyén.
@@gaborfulop361 Az tény és való hogy el kell fogadni a stilusát ,de ott legalább ki derül a meztelen igazság a sok túl hajpolt törmelék trágya dombról.
Üdv. Egy kérdés: Spector 2 vagy Rokit 8G4? Gondolom teljesen más karakterek, így kis segítség :Mindenevő vagyok, de 50%-ban Jazz szól. Fontos a határozottan jelen lévő, ám nem maszkoló, hanem szép, "zsírosan" szóló mély, tartomány, fentebb IS részletező hang. Köszönöm, Zoli
Sok hifi, audiofil, high-end cuccnál kíváncsi lennék egy vaktesztre. Pl. hangfalnál, erősítőnél 50 ezres az 500 ezres és az 5 milliós ellen. Kábeleknél 1000 Ft-os a sok tízezres ellen. Zenei fájloknál 44/16-os a 192/24-es ellen, stb stb
Egyszer összehasonlítottam egy színezüst tömör RCA kábelt a lakásban fellelhető leggyengébb kábellel. A különbség egyértelműen kihallható. Egy jó minőségű, de nem vagyonokba kerülő OFC rézkábel kontra ezüstkábel esetén inkább a sztereó színpadban van különbség. Zenei fájloknál nem csak a felbontás, hanem az is fontos, hogyan, miről, milyen precizitással hozták létre. 128-as mindenképpen a hallgatható alja, de rosszul elkészített 330-as is szólhat pocsékul. De leszögezhetjük, aki valóban minőséget akar és nem az motiválja, hogy olcsón (ingyen) és egyszerűen, tehát neten jusson hozzá, az NEM hallgat tömörített zenéket. Semmilyet.
@@bogika98 A zenei fájloknál úgy értettem, hogy a 44/16-os az a CD minőség (44,1 kHz/16 bit), a másik pedig a 192 kHz/24 bit ami már egy jobb féle Hi-Res audio
@@kopterstarsyder5908 Jogos, nem figyeltem eléggé és az MP3-ra gondoltam. Technikailag egyértelműen jobbnak kell legyen. Viszont a mai és az újramasterelt régi anyagokat is gyakorta brutálisan erősen dinamikakompresszálják, gyakorlatilag kinyírják, mert ez a trendi hangzás. Ilyen esetben meg sajnos nem sokat segít a hi-res sem. Akkor hi-res lesz pocsék. Ahhoz, hogy ki lehessen használni az új lehetőségeket, szakítani kellene az utóbbi 15 év masterelési gyakorlatával. A zenehallgatókat meg újra meg kéne tanítani az elfelejtett természetes hangzásra és valódi térhatásra. Vannak kételyeim, hogy sikerülni fog, mert ehhez komoly hangcucc is kéne, ájfonos füldugacs kevés, valamint a mai albiból albiba vándorló életformába sem fér bele egy komoly hifi. Tavaly közel száz popzenei és hasonló koncerten jártam. Ebből 1, azaz egyetlen egy volt, ahol a hangzásra azt lehetett mondani, hogy tökéletes. A többi döngette a mellkast, visító középmagasak, pocsék térhatás, torzítás. Miért? Nem a hangberendezés hibája miatt, hanem mert a közönség már ezt hallja jónak, a hangtechnikusok jó részének meg már elromlott a hallása.
Hm. Több mint 40éve volt a HIFI magazin . Abban közreadtak hangdobozok tesztjét is. Akkor még nem volt a választékban francia gyártású HIFI. DE hallgathatónak minősítették, a HS280 tip hazai készítésű hangdobozt. Szóval kissé szkeptikus vagyok a videóban előadott dolgok igazságtartalmával. Az etalonjuk egyébként egy angol gyártmány. Spendor BC1 volt.
40 év alatt nem pihentek a fejlesztőmérnökök. Sétálj be néhány szaküzletbe, vidd be a hangdobozodat, csüccs le és hallgasd meg, van-e különbség. Ha nem hallasz különbséget, nem fog meggyőzni se az eladó, se az árcímke.
A kék membrános Orion HS 280 nem a világ csúcsa, de tökéletesen hallgatható darab. Tipikus oldskool, visszafogott, nem visít a középtartománya, nem dübörög a basszusa. Nekem mai napig van, 35 éve működőképes. A belsejét át kell vezetékezni minőségire, kell hozzá max 2 méter komolyabb belső hangfalkábel és cirka fél óra munka. A hátsó csatlakozóját is le lehet cserélni DIN szabványúról. Aki nagyon precíz, kicserélheti a hangváltó 2 valszeg elöregedett kondenzátorát komoly és minőségi darabra, az ellenállást a lehető legpontosabbra. Elszántabb átkötheti kettős kábelezésűre, egyikre a mély, másikra a közép és a magas. Nem drága dolgok és csodát tesznek. Ja és hangfalat kizárólag jóminőségű hangfalkábellel, nem valami gagyival, esetleg villanydróttal kötünk be.
Nekem évek óta videoton hangfalam van és nekem tökéletesen megfelel van videoton dc 2050-em,sl301 qb-m és ma vettem ismerőstől 1000ft ért egy jó állapotú videoton dp 202 a saphir 1-et ami full gyári.
@@Jack-Carver Fateromnak van 2550 a bőr szélezésű eredeti mélyekkel közép pár éve cserélve lett van rajta egy reflex lyuk és akai magasak vannak benne.A mélyet újraszéleztette és akkoriban volt bőr szél és azt rakatott rá és faszán nyom minden hangot.
Azért egy picit vitába szállnék a kinai termékekkel kapcsolatba. Igen van jó minőség is ,de az kb ugyan az árba mint egy európai termék. Ajánlom figyelmedbe Gál Levente csatornáját , nagy márkák okádékai címmel . Meg veszed a 100- 200.000.- hangfalat és bele nézel sírva fakadsz.És sajnos nem egy-két komoly gyártó bukott el a hosszú harc alatt pont a kinai minőség miatt. ;) Ezzel el is vesztik a renoméjukat . Amikor meg látsz nagyon komoly gyártók termékeit és ki derül hogy otthon a sufniba komolyabbat készítesz tized árból akkor szerintem nem állja meg a helyét hogy jók a kinai termékek.
A "kínai termék" és "kínában készül" között valóban hatalmas különbség van. Vannak kint saját gyárak, ahol csak a munkaerő helyi, de minden saját specifikációk alapján készül. Van olyan gyár, ahol több nagy gyártó terméke készül, ugyancsak előre meghatározott elképzelések alapján, ahol csak a lokáció és ár ad különbséget a végeredmény szempontjából. És akkor van az, amire te is gondolsz, hogy szigorú QC nélkül szemetet gyártanak. De ez utóbbi nem összekeverendő minden mással.
@@GedeonAudio Azért JBL ,Bose ,Marshall, Jamo,Yamaha, B and W stb stb buknak el én inkább szomorúnak tartom . Mert ezek korán sem voltak trágya dombok. Mára mindennek a legalja lettek. Természetesen horror összegekért. Nem hiszem hogy ezek a gyártók felügyelet nélkül dobják piacra a termékeiket. Egyszerűen át vették a "jó az úgy a parasztnak " mentalítást.
Fox, ez így tág fogalom, hogy univerzális. Milyen szempontból? Több fajta zenei stílusra? Hifi-re, házimozira is jó? Fejtsd ki kérlek, úgy könnyebb megadni a választ.
@@foxboiii96 csapj a hónod alá pár kedvenc CD-t és jelentkezz be meghallgatásra néhány boltba. A német, francia, angol stb... gyártók hangzása között lesz különbség. Szobamérettől is függ a hangfalválasztás. Kis szobába ne vegyél nagy benga hangfalat (fizika-hanghullámok). Bizonyos árkategória felett már nehéz mellényúlni. Csak a füledre hallgass. Ha van lehetőség, kérd meg az értékesítőt, hogy kb azonos méretű szobában demózza, mint a Tiéd. Volt, aki a saját erősítő-CD szettjét is hozta magával és azon hallgatta meg a zenéit. Szándékosan nem írok gyártókat, mert mindenkinek más hangzás tetszik. Remélem tudtam segíteni! Sok sikert a választáshoz.
Nincs olyan, hogy legjobb! Mindenkinek más a hallása, más fajta zenéket hallgat, más hangrendszeren és más szobában. Hallgass meg sokat és válaszd ki azt, ami a Te fülednek és pénztárcádnak leginkább megfelel. A legfontosabb: NE VIGYÉL MAGADDAL SENKIT A MEGHALLGATÁSRA, MERT BEFOLYÁSOLNI FOG! Nem az ő fülével fogod hallgatni éveken át!
Én nem tudok zene cuccot elképzelni ilyen kicsiben. Nemtudom nekem mennyire komolyak a "cuccaim" de soha nem volt bajom vele. és 1millióból simán ki hoztam az egészet. Bár az is igaz, hogy mióta meg van repedezik a menyezet .D
Hümm...jó ez a videó, azért jó lett volna a mérnöki fejlesztésről (az elméleti oldalról) többet szólni, mert a jól megválasztott anyag önmagával kevés. Sok (akusztikai) matek,analízis és elég sok gyakorlati kísérlet a mérőlaborban (ezek, mondjuk nem publikusak). Én még terveztem hangfalat, akkor, amikor nyugati cucc nálunk ritkaság volt....
Nem adott fejlesztéseket mutatott be a videó, hanem általánosságban szólt a minőségről és az árfekvésről. Szerintem nem illett volna ide kivesézni egy-egy konkrét megoldást.
Adalék: Mitől drága egy hegedű , vagy zongora, vagy fuvola??? ugyanattól amitől hangfal: a belerakott tudástól időtől és technológiától és anyagtól ilyen egyszerű.
Remek videó!!! Igazából a mondani valód lényegét mindenre rá lehetne húzni!!! Én laptopokban utazok és sokan kérdezték, hogy mi a különbség egy 200.000,- és egy 600.000,- es gép közt, holott ugyan az a technikai paraméterei vannak (hangfalnál, h xy W teljesítményű)! A mérnököket és a fejlesztéseket kell megfizetni, illetve a felhasználói élményt ! Pl: amit a saját gépem már kibírt hiba nélkül sok-sok gép már a "kukába" végezte volna, és az még csak az anyaghasználat, össze szerelés minősége!
Azt azért ugye tudod hogy ez is 50% bullshit? Természetesen ez is benne van. És az is hogy a komolyan fejlesztő gyártók erősen túl is áraznak. Egy kezemen meg tudom számolni hány noti teljesít valóban 600e-s árnak megfelelően. Egy Apple sincs köztük. A saját Surface Pro 6osom árából is alsó hangon 200e indokolatlan.
Lehet, hogy butaságot vetek fel, de nekem mindig van valami rossz érzésem a nagyobb hangerőnél, ami a basszust illeti, hogy fizikailag mennyire bírja ki azt hosszabb távon a membrán. Konkrétan, gyakori nagyobb hangerőnél, vajon mennyire hamar vágom haza vele.
Volt régen Vidi hangfalam. Tíz évig baj nélkül használtam, aztán lecseréltem. Eladtam egy haveromnak, aki az eladási után első hétvégén mindkettőt elfüstölte. A hangszórót a torzítás nyírja ki elsősorban. Amikor az erősítőről olyan torz jelalak jön ki, amit a hangszóró nem tud lekövetni és így mozgási energiává alakítani. Hő keletkezik a tekercsben, majd leég. Ennek egyik oka, ha túl nagy hangerőt akarunk kihozni egy kis erősítőből és amiatt a jelalak eltorzul. Az erősítő és hangfal impedanciaegyezősége is nagyon fontos, a torzítás és leégés másik fő oka, ha a hangfal kisebb értékű, mint az erősítő. Fordítva nem gond, csak halkabb lesz. Meg azért a membrán se ugorjon ki a helyéről lehetőleg. Érezni kell, mennyit bír el a rendszer. Ha adsz magadra, akkor a hangszínszabályzókat amúgy sem használod, vagy középállás, vagy jobb erősítőnél direct üzemmód.
Sok ember meg olyan húgyagyú hogy van pénz, megveszi a drága cuccokat, aztán soha életében nem hallgat rajta minőségi zenét, csak mp3-at, spotify-t meg youtubeot... Ezt is megemlíthetted volna a videóban, hogy ha drága hangfalat vesz valaki, ne csodálkozzon ha szarul szól, ha szutyok minőséget hallgat rajta. A szoba akkusztikájába meg jobb bele sem menni... Mert a 30 milliós hangfal is szólhat ocsmányul egy rossz akusztikájú helységben...
Hát igen.... A hozzá nem értés egyik ismertetőjegye az, amikor az a 'előadó' se tudja az alapvető különbséget a hangdoboz és a hangfal között... Hangfalazás megy mindenhol, pedig hangfalat ('stack') maximum koncerten látni...
@@bogika98 a tudatlanságát reklámozza, és fogalomzavarban szenved. És még ki is kéri magának. Érdemes olvasgatni a Hifi Magazint. Egyébként a ferjemé meg tigrispiton... 😀
@@viktoriaoroban9093 De vicces kedvében tetszik lenni a néninek. Netán sziszeg és kanyargódzik is? A neten minden férfié húsz centi bemondás alapján egyébként. Urológusok mást mondanak. A világon semmi baj azzal a hangfal elnevezéssel. Negyven éve is hangfalat mondtak, húsz éve is. A nem nyelvtannáciskodók most is. Akkor is, ha nem fal. Hangdoboz az a polcra való Minimax. Ha a szerző tudatlansága csak ebben nyilvánul meg, mert amit mondott egyébként rohadtul igaz, az igencsak megbocsátható. A Hifi Magazinokat egyébként mindig a megjelenésük napján vettem meg. Most is megvannak. Az egyik számban látsz egy Aiwa AD-F990 magnót. A másodfőszerkesztőtől én vettem meg az ott látható példányt még 1988 körül. Öt havi akkori átlagfizu volt, használtan.
@@bogika98 Régi szakkönyvekben még hangdoboz volt az elterjedt elnevezés és a mai napig ez a helyes. A hangfal az más, a hangszóró falba van építve vagy egy lapra. Ez utóbbi nem túl elterjedt szerencsére ('nyitott hangfal')... Az űrrepülőgép sem rakéta, de ha holnaptól mindenki annak hívja, attól még nem lesz helyes. És egy fogalom definíciója nem csak nyelvészeti kérdés, sőt igazából nem is nyelvészeti kérdés.
Két külön dolog az, hogy egy kínai cég európainak tűnő, hangzatos, németes, angolos nevekkel hangfalakat kezd el gyártani, saját "fejlesztésnek" feltüntetve, gyakorlatilag lop, és olcsó, silány nyersanyagból készít, gyatra de vizuálisan tetszetős terméket, (és az olcsó árral betör a piacra). Sokan felülnek ennek és veszik, mivel ezek bekerülnek a kommersz audio-video áruházláncok kínálatába. De más az amikor egy európai/USA cég létesít egy gyártó egységet kínában a saját standardjai szerint alakítja ki a gyártósort, saját fejlesztések alapján és szigorú minőségellenőrzés mellett készíti a dobozait. Így az olcsóbb nyersanyag, ingatlan, adó, munkabér stb. miatt az európai/USA piacon megfizethető áron tud minőséget értékesíteni. Az első verzió gáz, a második megkerülhetetlen bizonyosos gyártóknál, hogy versenyben tudjanak maradni, és ezen a piacon még csak nem is az extra profitért.
@@MrJakigabi Pontosan itt a különbség! Nem mindegy, hogy a kínai próbál valami utánzatot készíteni, vagy egy fejlett országból származó gyártó viszi oda a saját fejlesztéseit és a kínaitól a munkaerőt, nyersanyagot, esetleg a gépeit kéri és kíméletlenül visszadobja a selejtet. Persze kínában is van bőven innováció, sőt, ott van csak igazán! A gond csak az, hogy tisztán kínai hátterű gyártók sokszor alulról próbálják kielégíteni az igényeket, szemben az európaival: a kínai azt mondja, hogy csinálok valami olcsó szart, eladom és ha nem tetszik az európainak, akkor addig javítok rajta apránként, amíg el nem éri azt a minimumot, amiért boldogan megveszik. Az európai ennek az ellenkezője, a friss vállalatok, vagy a befeketetők szorításában lévő régiek azt mondják, hogy csináltam valamit, ami igazán jó minőségű, mindent beletettem, veszik is az emberek, na, akkor most csökkentsük addig a minőséget, ameddig ugyanúgy megveszik, de több lesz a hasznom!
Hát a video nem rossz. De ha igazi minőségi hangfalat, jó hangzással akarsz épitesz magadnak. Igaz az se olcso, de egy kisebb hi-fi 2 utas 40ből kijön. Amit... ugyan azzal a hangszorókkal megveheted 100felett.
Ezeket a hozzászólásokat imádom.A teljesség igénye nélkül: Dali,KEF,B&W,Dynaudio Na ezeket a hangszórókat CSAK az adott gyártó dobozaiban találod meg.Nem adnak el belőle kűlsős cégnek. Pl.: ua-cam.com/video/zjQiTkChc-Q/v-deo.html Biztos kihozod 40-ből.
Sajnos megöregedtem, de gyerekként kicsiny hazánk meghatározó Hi-Fi újságját, a Hi-Fi Magazint (Hi-Fi Mozaik), mint egy kihagyhatatlan olvasmányt olvasgattam. Azóta tudom, hogy a hangfallal a repülőgépek hangsebessége átlépésekor találkozik az ember és helyesen a hangsugárzó az, amelyet tévesen hangfalnak hívnak.Aki ezekkel a fogalmakkal sincs tisztában és ezres tetszési indexszel bír, mint Gedeon, Őt felettébb sajnálom.Gondolom szép hazai hagyomány alapján, íziben kezdődik a virtuális anyázás a kommentem után.
@@GedeonAudioKönnyebb megsértődni, mint a jövőben ügyelek erre, esetleg tudtam, de mivel a közhasználatban ez terjedt el, ezért ezt a szót használtam.A válasza Önt jellemzi.
Ott sorakozik az ÖSSZES Hifi Magazin a polcomon. Magam vettem őket megjelenésükkör. Eredeti vételi árát nézve egymillás hifim van. Nem mostani egy milla, akkori egy milla. Zenével foglalkoztam, mai napig zenegyűjtő vagyok. És mégis, mai napig hangfalat mondok. A magyar szóhasználatban egyébkéni hangfalnak mondták, mondjuk. Akkor is, ha nem fal, hanem doboz, láda, akármi. A hangsugárzóról: a tisznek diaréja van, az altisztnek hasmenése, de a bakának csak fosmarsa. A proli zabál, a polgár eszik, az úr étkezik. Más néven, de ugyanazt jelenti mind.
@@bogika98 Nagyon sokat hezitáltam, hogy egyáltalán írjak, esetleg elintézzem egy tetszik jelzéssel a hozzászólást.A jelzés megtörtént, de én a Hi-Fi Magazinnál (Egy rövid ideig Hi-Fi Mozaik) magára a magazin szellemiségére gondoltam, ugyanis szerintem az ördög a részletekben rejlik.Ott igenis még a hifista és az audiofil között is különbséget tettek, sőt két operaénekes hangja, hovatovább két zongora típus között is.Egyébként ebben a tárgykörben rengeteg videó fellelhető ezen a videó megosztó portálon is.Én is azon kevesek közé tartozom, aki ellátogatott a Belgrád rakpart 22-be, hogy igen kedvező áron vásárolhasson egy pár Heybrook HB1-es hangsugárzót, mert bizony az üzlet kirakatában is ezen a néven szerepelt a termék.Nem meglepő, hogy az én ismerőseim bizony így mondják.Egyébként bármikor szívesen elbeszélgethetünk a zenéről, sőt meghívom egy kávéra is. Köszönettel, Hortobágyi Zsolt - Hotel Rila
@@gabrielmihaly1303 iq 7 es pl osszeszerelesileg eleg vacak volt... meg hogy 5db kulombseg volt 2hangfal kozzott es szakszerviz is ezt elfogadhatonak mondhato
Az a baj, hogy nagyon elgagyisodott az egész világ. Tele van szeméttel a piac, mert a valóban jó minőségű termékek nem megfizethető az emberek túlnyomó többségének, ill. nem is van rá igényük. 90 évek közepétől, végétől egyre gagyibb minden. Csak az számít igazán, hogy minél szebb legyen a termék dizájna, megjelenése. Mivel úgyis csak azt látod, mikor a terméket meglátod az üzletekben, a szemét semmirevaló belső műszaki tartalmat viszont nem! Volt szerencsém "csodálatos" KEF hangfalakhoz is, vmi házimozis szett volt. A gazdája el volt tőle ájulva, mert csiliárdokat fizetett érte,de kár volt....
A B&O elsősorban designcég. Csodás formaterv és túlárazottság, nem pedig extra műszaki tartalom jellemzi termékeit. Nem rossz, de ilyen minőség van sokkal olcsóbban is, vagy ennyiért sokkal jobb is. Csak az nem lesz olyan szép.
Nem kötekedésből írom, de azért illendő lenne be- és elköszönni a videókban, vagy legalább a végén. Sokkal tiszteletteljesebb úgy a nézőknek szerintem.
Az kimaradt, hogy milyen zenére veszed. Amit én hallgatok, abba kevés a hangszer kevés a hangjegy, arra jó egy olcsó ami nyomja a bassust, és ciripel a magas, a közép amire meg érzékeny úgyis az emberi fűl, az ne is legyen. Ja és nem elfelejteni, fél milla felett szobát építeni a hangfalhoz megfelelő akusztikával, mert ha nem akkor kidobott pénz az egész, ugye ez is kimaradt a videóbol, nem véletlenül vannak akusztikailag megtervezve a koncerttermek. Szóval azért figyelj oda ezekre a dolgokra, és tanulj.
Azért a fél milla messze nem az a árkategória amihez "szobát kell építeni". Épp csak a haladó szint alja. Speciel épp van itthon egy 800e-s pár. Nem építettem át miattuk a panelt ;)
:D :D :D javaslom egyszer hallgas meg a tucat szarok helyet valamit ami valóban minőség. Felesleges márkát mondani, a HSZed alapján úgy sem ismernéd egyiket sem. A JBL szerecsétlenebb esetben műanyag hulladék. Szerencsésebb esetben fából készül és legalább nem környezetszennyező a szemétben.
attol draga valami , hogy en vagyok szegeny , ilyen egyszeru a keplet
Na igen, ezt ki is felejtettem a videóból 😁
Most talaltam ra a csatornadra, es nagyon meglepo minoseget latok, egy friss csatornhoz kepest, igy tovabb nagyon tetszenek a videoid, remelem ugyan ilyen minoseget lathatok toled a jovoben is!😍
Kis nosztalgiát hozott elő belőlem a videó. 2005-ig a Veszprém melletti Videotonban gyártottuk ezeket a minőségi hangdobozokat CNC gépeken. Focal, Canton, Tannoy, az egyik legdrágább és legköltségesebb pedig a B&W volt. 😃
Én a használt termékekben hiszek. Külföldön nagyon jó minőségű cuccokat lehet kifogni, ha tud várni az ember. A házimozi rendszerem eredeti ára 1300 euró, én 50 ért vettem egy idős házaspártól. A front hangszórókat lecseréltem Jbl álló hangfalakra, 40 euróért találtam őket. Szépek, jól szólnak, premium hang minőség. Emellett van egy Harman Kardon go n play boomboxom, egy Jbl fülesem. El lehet tengődni low price vonalon is. 🙃
Nem rossz videó, de a magyarázatból a lényeg az ami hiányzik: A hangszóró feladata az analóg elekromos jelből a hang előállítása, a levegő megmozgatásával. Az olcsó hangszóró nem adja vissza teljesen azt a minőséget ami az elektromos jelben benne van. Veszteségek léphetnek fel az elektromos részen, a mechanikus részen. Nem kivánatos rezgés jöhet létre bizonyos frekvenciákon ami torzithat a hangon, illetve bizonyos frekvenciák el is veszhetnek.
Tehát a drága hangszórónál kevesebb a veszteség, kevesebb a torzítás, így teljesebb a hangvisszaadás...
A hangfal minőségét viszont nem csak a hangszóró, hanem a hangdoboz is adja. Jó hangszóró rosszul tervezett dobozban pocsék lesz. Több hangszórós rendszernél pedig rohadtul nem mindegy, hogy mit mivel párosítunk és hogyan. Jó hangfal készítése nem csak tudomány, hanem művészet.
@@bogika98 így igaz!
Az a legjobb ebben ,hogy megveszi valaki a draga hangszoro erosito combot es mp3 at meg youtube ot halgat rajta 😂😂 arrol is kellene beszelni hogy mi az a minoseg zenenel amit be kell taplalni a minosegi rendszerbe hogy erezheto legyen a kulonbseg.
Hidd el, hogy aki tudatosan vásárol, az tudatosan is hallgat zenét.
@@GedeonAudio nem teljesen ilyen tapasztalatom van :D
Azért ezt a hülyeséget is el lehetne már felejteni. MP3, sőt youtube is szólhat nagyon jól egy 1 milliós rendszeren, ellenben egy 100 ezres rendszernek adhatsz 24/192 fileokat is, nyomába se fog érni az 1 Misi + youtube kombónak.
Bit ráta nagyon keveset számít, 256 kbit felett meg nem hogy keveset, hanem közel semmit nem számít. Ami számít az a felvétel / mix / master minősége, ez pedig független a bitrátától.
Olyanok már ezek a flac és high-res mániások mint a lapos föld hívők. Egyszer nem csináltak blind tesztet 256 kbit AAC-vel, de azért osztják az észt.
@@bogika98 Ezzel most azt akartad mondani hogy.. ?
@@Kratos3962 Ha valóban meg akarod hallani a különbséget akkor egy komoly fejhallgatóval tedd, lehetőleg ne a számítógép kimenetéről, hanem minőségi fejhallgató erősítővel. Na akkor majd meghallod az MP3 és a Wave különbségét. Vagy nézd meg egy frekvencia analizátorral, jól látható.
A CD bitrátája 1411. Az általad említett 256. A kettő közötti különbség az enyészeté.
Sok a púder. Ami leginkább befolyásolja az érzékenységet, az a mágneses tér erőssége. Minél erősebb a mágnes,annál nagyobb hatásfokú a hangszóró. Persze van a membránnak felfüggesztés merevsége, de ha rangsort kéne állítani az alkalmazott mágnes nagyon fontos. Fontos még a kosár merevsége, nem hátrány az öntött kosár. A doboz merevsége is fontos. És a zárt hangfal sokkal egyenletesebb frekvenciamenetű,mint a bass-reflex, ahol a kivezetett hátsó ellenfázisú hanghullámok bizonyos frekvenciákon erősítik,bizonyos frekvenciákon gyengítik a hangzást. Nincs kőbevésett szabály, ha megnézzük a gyártók mind-mind más és más felépítésre teszik le a nagy esküt. Nagy kérdés az utak száma, 2 vagy 3 utasnál nem gyakori,hogy többet használnának a gyártók. Azért van több hangszóró,mert egy 15-30 cm-es mélysugárzót nehéz 20kHz el előre hátra rángatni, nagy a súlya. Kompromisszum a magas hangsugárzó és a hangváltó egy csomó járulékos probléma ebből ered. Vannak 1 utas megoldások is,sokan szeretik a sallang nélküli hangdobozokat is.
Alapból teljesen O.K. ez a videó,de majd egyszer megérne 1 misét a: mágnes ára(+fajtája) meg a tekercselés(miből,hogyan?)
És aztán lehetne mulatni a mi szól jól,vagy jobban jellegű hitvitákra ,mert ez még egy rakat embernek nincs meg a világképében.
Nekem hangfal vásárlásnál csak egy szempont volt lényeges: az pedig az érzékenység minél nagyobb legyen 100 dB körüli.. ezek még a legkisebb pityegést is nagyon jól kiadják... és minden zenei stílusra tökéletesek..
Tapasztalataim szerint, ( nem egy hangfalat építettem már ) megfelelő minőségű hangszórókkal, jól megtervezett, és kivitelezett dobozzal, minőségi hangváltóval , ugyanazt kaphatod, mint egy több százezres gyári hangfallal.
Itt egy a probléma. Házi építésnél nincs annyi lehetőség a módosítások általi javításokra. Nem teheted meg, hogy kidobsz száz dobozt, hogy a 101-ik jó legyen.
Jooo a csatornád, elkezdem nézni. Tőletek vettem a házimozi cuccaimat jópár éve. Sajnos/hálistennek ezt nem kell sűrűn cserélni, de azóta is megelégedéssel használom. :)
Én is most találtam rá a csatornádra, nagyon korrekt, minőségi. Így tovább! :)
Nagyon megörültem. :)
Sziasztok,
microlab solo 7c-t próbáltátok már?
Berendeltem, és képzeljétek nem hiszek a fülemnek... :O
Aktív kínai sztereo hangfalszett.
eszméletlen, Bestbuy.
Csakis Canton zárt hangfal a 70-es 80-as évekből jelenleg egy Fonum PC 60-at nyúzok, ami kb 20000 Ft-omba került, és a legtöbb jelenleg kapható bass reflex hangfalat porba gyalázza amit eddig hallottam. Mondjuk több százezres kategóriában nincs tapasztalatom.
Ez azért van, mert azok a Cantonok anno pont annyira egy éves átlagkeresetbe kerültek, mint most.
A nappalink 25 Nm, JM LAB Megane Carat + Rotel 970 Bx és 970 Cx CD lejátszó. Kb 20-30e ft hangfal kábel és 3e Ft Erősítő-CD kábel... Szerintem jól szól.
1:05 - "Egy két utas kisebb hangfal esetében kapunk egy mély, közép és magas sugárzót" !!!??? Gyerekek, ez a fazon itt viccel? MO-n már mindenkinek van YT csatornája, ha ért valamihez is, ha nem?
Kedves néző! Majdnem 400 videó közül válogathat a UA-cam csatornámon, ezeket a videókat magam vettem fel, a termékeket én teszteltem, a videókat is én vágom, az anyagok pedig ingyenesen elérhetőek mindenki számára. Bárkinek lehet UA-cam csatornája, de következetes munkát már kevesebben tesznek bele, véleményt viszont jóval egyszerűbb megosztani az interneten. Véleménye valóban mindenkinek van, de 22.000 feliratkozóval rendelkező, több éve működő UA-cam csatornája és közössége már kevesebbeknek. ;) Minden jót kívánok.
Hát én néha a kínaira feltennék egy kérdést. Elhiszem hogy ugyanolyan jók de van egy hangfalam amit egy pioneer 70 w-os erősítő szétszedte a hangszóróit. mi a francér írják fel rá hogy 300 w amikor még a 70-et sem bírta ki. természetesen a lemezkosáron erős túlzzással keresnem kellett a mágnest
PMPO kontra RMS, illetve a marketing bullshit és ha még lejebb megyünk kategóriában akkor a szimpla kamu.
3:21-től hallom, hogy a KEF odafigyel a munkájára, tehát akkor nekem jó hangfalom van.
Namost kb 15 éve vettem Coda 90 álló hangfalpárt (még a Phonar lett volna alternativa akkor), de már megvétel után vegyesek voltak érzéseim, mert van benne basszus, a magasakat és beszédhangot szinte kristálytisztán szólaltatja meg, de a dob hangtartomány egyszerúen nincs vagy alig hallani belőle. Szeretem a hangfalaimat, de elektronikus zenét is szeretem a klasszikus mellett. Szükségem lenne olyanra max 300 ezer forint / pár környékén melynek tiszta a beszédhangja és erőteljes a dob is. Tipp esetleg?
Esetleg ez?
sounds-good.hu/Dynaudio-Excite-X18-hangfal
Én ennek vettem meg a kistesóját.Nagyon meglepő ,részletgazdag hangja van.Mondjuk kell alá a vas is.Hogy úgy szólaljon meg ahogy azt elképzelték a gyárban.
www.pylonaudio.com/sapphire-31-pylon-audio
@@MrJakigabi Ok .De nincs importőre magyarországon.És az a dyno amit belinkeltem annak a teli ára majdnem 5kiló.És van rá 8!év garancia.És dániában készül.Nem kínában.Érdemes megnézni az oldalon a többi hangfal árait is.Pl a nagy álló az akciósan
sounds-good.hu/Dynaudio-Excite-X44-hangfal
És ez még mindíg az "alap" hangfalcsalád felett van eggyel.
@@ATEE77 A Dynaudio nagyon ok! De a kollega 3kiló körül szeretne:) az Excite sorozatot leállították a Dynaudiónál? viszek én lengyelből Pylon dobozt :) vagy nyitunk egy importőr szalont :). Amúgy a Pylon egy nagyon szimpi, lengyel cég, minden lengyelországban készül. a Seas, Monacor és Scan Speak a hangszóró beszállítóik. Ma már maguk is gyártják a drivereket. elérhető áron, jó cucc. Hallottam párat, elég jók. A Diamond sorozat meg nagy kedvencem.
@@MrJakigabi Most akciós az x18 Kb 284k . 430k helyett.Ezért írtam mert belefér a keretbe.Az értékesítő meg nagyon korrekt. Meghallgatnám szivesen a Pylon-t.Kiváncsi lennék a hangjára,mit is tud a kis dinó helyén.
Vannak igazságok a videóban, de sajnos erősen átlengi a marketing bullshit.
Ha őszintén akarsz a hangfalakról hallani, nézd a Levit 😁😁😁
@@PzMeyer44 az ki?
Az akit nem lehet 5 percnél tovább nézni mert egy prosztó....
@@gaborfulop361 Az tény és való hogy el kell fogadni a stilusát ,de ott legalább ki derül a meztelen igazság a sok túl hajpolt törmelék trágya dombról.
Nagyon jó gratulálok a kisfilmedhez!!!!!A Focal viszont kurv@ jó hangfal!Sott merem állitani az egyik legjobb magasan!
Azért attól még van feljebb, nem is kevés! (pl. Wilson Audio, Von Schweikert, Martin Logan, ProAc, Avantgarde és még sokan mások)
Üdv. Egy kérdés: Spector 2 vagy Rokit 8G4?
Gondolom teljesen más karakterek, így kis segítség :Mindenevő vagyok, de 50%-ban Jazz szól.
Fontos a határozottan jelen lévő, ám nem maszkoló, hanem szép, "zsírosan" szóló mély, tartomány, fentebb IS részletező hang.
Köszönöm, Zoli
Űdv.Bose 301 hangfal tesztet még nemláttam tőlled.Tudnál ebben segíteni?Egy Pioneer vsx-420-as erősítővel használnám.
Keress rá Levinél . Sírva fakadsz.
Szia Gedeon, A Tannoy hangfalakrol mit gondolsz?
Genelec 8040-en halgattam meg :) Otthonra studió monitor, alacsony ártól a magasig.
Ez is megint jól jött, köszi. :D
Sok hifi, audiofil, high-end cuccnál kíváncsi lennék egy vaktesztre. Pl. hangfalnál, erősítőnél 50 ezres az 500 ezres és az 5 milliós ellen. Kábeleknél 1000 Ft-os a sok tízezres ellen. Zenei fájloknál 44/16-os a 192/24-es ellen, stb stb
Egyszer összehasonlítottam egy színezüst tömör RCA kábelt a lakásban fellelhető leggyengébb kábellel. A különbség egyértelműen kihallható. Egy jó minőségű, de nem vagyonokba kerülő OFC rézkábel kontra ezüstkábel esetén inkább a sztereó színpadban van különbség. Zenei fájloknál nem csak a felbontás, hanem az is fontos, hogyan, miről, milyen precizitással hozták létre. 128-as mindenképpen a hallgatható alja, de rosszul elkészített 330-as is szólhat pocsékul. De leszögezhetjük, aki valóban minőséget akar és nem az motiválja, hogy olcsón (ingyen) és egyszerűen, tehát neten jusson hozzá, az NEM hallgat tömörített zenéket. Semmilyet.
@@bogika98 A zenei fájloknál úgy értettem, hogy a 44/16-os az a CD minőség (44,1 kHz/16 bit), a másik pedig a 192 kHz/24 bit ami már egy jobb féle Hi-Res audio
@@kopterstarsyder5908 Jogos, nem figyeltem eléggé és az MP3-ra gondoltam. Technikailag egyértelműen jobbnak kell legyen. Viszont a mai és az újramasterelt régi anyagokat is gyakorta brutálisan erősen dinamikakompresszálják, gyakorlatilag kinyírják, mert ez a trendi hangzás. Ilyen esetben meg sajnos nem sokat segít a hi-res sem. Akkor hi-res lesz pocsék. Ahhoz, hogy ki lehessen használni az új lehetőségeket, szakítani kellene az utóbbi 15 év masterelési gyakorlatával. A zenehallgatókat meg újra meg kéne tanítani az elfelejtett természetes hangzásra és valódi térhatásra. Vannak kételyeim, hogy sikerülni fog, mert ehhez komoly hangcucc is kéne, ájfonos füldugacs kevés, valamint a mai albiból albiba vándorló életformába sem fér bele egy komoly hifi. Tavaly közel száz popzenei és hasonló koncerten jártam. Ebből 1, azaz egyetlen egy volt, ahol a hangzásra azt lehetett mondani, hogy tökéletes. A többi döngette a mellkast, visító középmagasak, pocsék térhatás, torzítás. Miért? Nem a hangberendezés hibája miatt, hanem mert a közönség már ezt hallja jónak, a hangtechnikusok jó részének meg már elromlott a hallása.
24 éve a Focal küldött nekem egy prospektust, nagyon nagy minőségű hangfalakról beszélhettünk már akkor és most újra találkozom vele .
Hm. Több mint 40éve volt a HIFI magazin . Abban közreadtak hangdobozok tesztjét is. Akkor még nem volt a választékban francia gyártású HIFI. DE hallgathatónak minősítették, a HS280 tip hazai készítésű hangdobozt. Szóval kissé szkeptikus vagyok a videóban előadott dolgok igazságtartalmával. Az etalonjuk egyébként egy angol gyártmány. Spendor BC1 volt.
40 év alatt nem pihentek a fejlesztőmérnökök. Sétálj be néhány szaküzletbe, vidd be a hangdobozodat, csüccs le és hallgasd meg, van-e különbség. Ha nem hallasz különbséget, nem fog meggyőzni se az eladó, se az árcímke.
A kék membrános Orion HS 280 nem a világ csúcsa, de tökéletesen hallgatható darab. Tipikus oldskool, visszafogott, nem visít a középtartománya, nem dübörög a basszusa. Nekem mai napig van, 35 éve működőképes. A belsejét át kell vezetékezni minőségire, kell hozzá max 2 méter komolyabb belső hangfalkábel és cirka fél óra munka. A hátsó csatlakozóját is le lehet cserélni DIN szabványúról. Aki nagyon precíz, kicserélheti a hangváltó 2 valszeg elöregedett kondenzátorát komoly és minőségi darabra, az ellenállást a lehető legpontosabbra. Elszántabb átkötheti kettős kábelezésűre, egyikre a mély, másikra a közép és a magas. Nem drága dolgok és csodát tesznek. Ja és hangfalat kizárólag jóminőségű hangfalkábellel, nem valami gagyival, esetleg villanydróttal kötünk be.
Nekem évek óta videoton hangfalam van és nekem tökéletesen megfelel van videoton dc 2050-em,sl301 qb-m és ma vettem ismerőstől 1000ft ért egy jó állapotú videoton dp 202 a saphir 1-et ami full gyári.
Majd lesz Videoton teszt is egyszer, kíváncsi vagyok :)
@@GedeonAudio Nekem tökéletes szépen szólnak még a mai napig.Megéri venni.
@@GedeonAudio Próbáld ki a videoton dc 2050 e-t
Nekem Videoton DC 2550A van. Már 17 éve ezt hallgatom. Jó erős mélyet tud. A közép-magas tartomány lehetne szebb is.
@@Jack-Carver Fateromnak van 2550 a bőr szélezésű eredeti mélyekkel közép pár éve cserélve lett van rajta egy reflex lyuk és akai magasak vannak benne.A mélyet újraszéleztette és akkoriban volt bőr szél és azt rakatott rá és faszán nyom minden hangot.
Azért egy picit vitába szállnék a kinai termékekkel kapcsolatba. Igen van jó minőség is ,de az kb ugyan az árba mint egy európai termék. Ajánlom figyelmedbe Gál Levente csatornáját , nagy márkák okádékai címmel . Meg veszed a 100- 200.000.- hangfalat és bele nézel sírva fakadsz.És sajnos nem egy-két komoly gyártó bukott el a hosszú harc alatt pont a kinai minőség miatt. ;) Ezzel el is vesztik a renoméjukat . Amikor meg látsz nagyon komoly gyártók termékeit és ki derül hogy otthon a sufniba komolyabbat készítesz tized árból akkor szerintem nem állja meg a helyét hogy jók a kinai termékek.
A "kínai termék" és "kínában készül" között valóban hatalmas különbség van. Vannak kint saját gyárak, ahol csak a munkaerő helyi, de minden saját specifikációk alapján készül. Van olyan gyár, ahol több nagy gyártó terméke készül, ugyancsak előre meghatározott elképzelések alapján, ahol csak a lokáció és ár ad különbséget a végeredmény szempontjából. És akkor van az, amire te is gondolsz, hogy szigorú QC nélkül szemetet gyártanak. De ez utóbbi nem összekeverendő minden mással.
@@GedeonAudio Azért JBL ,Bose ,Marshall, Jamo,Yamaha, B and W stb stb buknak el én inkább szomorúnak tartom . Mert ezek korán sem voltak trágya dombok. Mára mindennek a legalja lettek. Természetesen horror összegekért. Nem hiszem hogy ezek a gyártók felügyelet nélkül dobják piacra a termékeiket. Egyszerűen át vették a "jó az úgy a parasztnak " mentalítást.
Igen, van ilyen is bőven sajnos.
JL Audio vélemény?
Léteznek már univerzális hangfalak?
Fox, ez így tág fogalom, hogy univerzális. Milyen szempontból? Több fajta zenei stílusra? Hifi-re, házimozira is jó? Fejtsd ki kérlek, úgy könnyebb megadni a választ.
@@djvickproducer több fajta zene stílusra gondoltam ez értelemben.
@@foxboiii96 csapj a hónod alá pár kedvenc CD-t és jelentkezz be meghallgatásra néhány boltba. A német, francia, angol stb... gyártók hangzása között lesz különbség. Szobamérettől is függ a hangfalválasztás. Kis szobába ne vegyél nagy benga hangfalat (fizika-hanghullámok). Bizonyos árkategória felett már nehéz mellényúlni. Csak a füledre hallgass. Ha van lehetőség, kérd meg az értékesítőt, hogy kb azonos méretű szobában demózza, mint a Tiéd. Volt, aki a saját erősítő-CD szettjét is hozta magával és azon hallgatta meg a zenéit. Szándékosan nem írok gyártókat, mert mindenkinek más hangzás tetszik. Remélem tudtam segíteni! Sok sikert a választáshoz.
Melyik a legjobb hangfal?
Bang & Olofsen
Nincs olyan, hogy legjobb! Mindenkinek más a hallása, más fajta zenéket hallgat, más hangrendszeren és más szobában. Hallgass meg sokat és válaszd ki azt, ami a Te fülednek és pénztárcádnak leginkább megfelel. A legfontosabb: NE VIGYÉL MAGADDAL SENKIT A MEGHALLGATÁSRA, MERT BEFOLYÁSOLNI FOG! Nem az ő fülével fogod hallgatni éveken át!
KEF
Nagyon jó videó lett, még úgy is hogy nem értek a hangtecnikához. Szerintetek a Heybrook HB0.5 jó hangfal?
Nem igazán értem, hogy miért jobb minőség, a "kézzel gyártott" dolog. Mert szerintem nem az!
Én nem tudok zene cuccot elképzelni ilyen kicsiben. Nemtudom nekem mennyire komolyak a "cuccaim" de soha nem volt bajom vele. és 1millióból simán ki hoztam az egészet. Bár az is igaz, hogy mióta meg van repedezik a menyezet .D
Bocs ezért a kommentért, de meg mosolyogtattál, mivel hozzád képest egy karmester kezdő amatőr! :-) Korrekt videó! (y)
Tudom tudom, ne is mond 😁😁
Siketek is értenek minden egyes szót. :D
@@farkaslaszlo888 :D siketek miért néznek hifi videókat? :D bocs... tudom, tuddom...
Hümm...jó ez a videó, azért jó lett volna a mérnöki fejlesztésről (az elméleti oldalról) többet szólni, mert a jól megválasztott anyag önmagával kevés. Sok (akusztikai) matek,analízis és elég sok gyakorlati kísérlet a mérőlaborban (ezek, mondjuk nem publikusak). Én még terveztem hangfalat, akkor, amikor nyugati cucc nálunk ritkaság volt....
Nem adott fejlesztéseket mutatott be a videó, hanem általánosságban szólt a minőségről és az árfekvésről. Szerintem nem illett volna ide kivesézni egy-egy konkrét megoldást.
Amennyi pocsék zene van manapság... ...tök mindegy min hallgatom. Ezért vettem Bose-t. Jobb nem kell. Üdv. Jó a csatorna. Így tovább.
Ez igaz, de nem csak mai zenét lehet ám hallgatni.
Ha kétszer többe kerűl és ugyanúgy szól. Nekem akkor is jobb hangja lenne😂😂
Adalék: Mitől drága egy hegedű , vagy zongora, vagy fuvola??? ugyanattól amitől hangfal: a belerakott tudástól időtől és technológiától és anyagtól ilyen egyszerű.
ámen!
Mèlylàdàkròl csinàlj kèrlek egy tesztet.
Polcsugárzó áránál azért illik egy állványt is számolni.
Valóban
Nem feltétlenül. Nekem az előző kecóban faltól falig volt szekrény. Tüskéken és pici gumi-fémlap kombináción állt a hangdoboz (nem hangfal! :D ).
Remek videó!!!
Igazából a mondani valód lényegét mindenre rá lehetne húzni!!!
Én laptopokban utazok és sokan kérdezték, hogy mi a különbség egy 200.000,- és egy 600.000,- es gép közt, holott ugyan az a technikai paraméterei vannak (hangfalnál, h xy W teljesítményű)!
A mérnököket és a fejlesztéseket kell megfizetni, illetve a felhasználói élményt !
Pl: amit a saját gépem már kibírt hiba nélkül sok-sok gép már a "kukába" végezte volna, és az még csak az anyaghasználat, össze szerelés minősége!
Azt azért ugye tudod hogy ez is 50% bullshit? Természetesen ez is benne van. És az is hogy a komolyan fejlesztő gyártók erősen túl is áraznak. Egy kezemen meg tudom számolni hány noti teljesít valóban 600e-s árnak megfelelően. Egy Apple sincs köztük. A saját Surface Pro 6osom árából is alsó hangon 200e indokolatlan.
Elképesztően jó videó. Nagyon tetszik. Viszont egy kicsit kevesebbet karatézzál beszéd közben.😆😆🤣
Ja, tudom. Véremben van a harc, nem tudok mit tenni...
Lehet, hogy butaságot vetek fel, de nekem mindig van valami rossz érzésem a nagyobb hangerőnél, ami a basszust illeti, hogy fizikailag mennyire bírja ki azt hosszabb távon a membrán. Konkrétan, gyakori nagyobb hangerőnél, vajon mennyire hamar vágom haza vele.
Volt régen Vidi hangfalam. Tíz évig baj nélkül használtam, aztán lecseréltem. Eladtam egy haveromnak, aki az eladási után első hétvégén mindkettőt elfüstölte. A hangszórót a torzítás nyírja ki elsősorban. Amikor az erősítőről olyan torz jelalak jön ki, amit a hangszóró nem tud lekövetni és így mozgási energiává alakítani. Hő keletkezik a tekercsben, majd leég. Ennek egyik oka, ha túl nagy hangerőt akarunk kihozni egy kis erősítőből és amiatt a jelalak eltorzul. Az erősítő és hangfal impedanciaegyezősége is nagyon fontos, a torzítás és leégés másik fő oka, ha a hangfal kisebb értékű, mint az erősítő. Fordítva nem gond, csak halkabb lesz. Meg azért a membrán se ugorjon ki a helyéről lehetőleg. Érezni kell, mennyit bír el a rendszer. Ha adsz magadra, akkor a hangszínszabályzókat amúgy sem használod, vagy középállás, vagy jobb erősítőnél direct üzemmód.
Köszönöm a használható válaszodat, a tanácsaid megfogadom!
Sok ember meg olyan húgyagyú hogy van pénz, megveszi a drága cuccokat, aztán soha életében nem hallgat rajta minőségi zenét, csak mp3-at, spotify-t meg youtubeot... Ezt is megemlíthetted volna a videóban, hogy ha drága hangfalat vesz valaki, ne csodálkozzon ha szarul szól, ha szutyok minőséget hallgat rajta. A szoba akkusztikájába meg jobb bele sem menni... Mert a 30 milliós hangfal is szólhat ocsmányul egy rossz akusztikájú helységben...
Hangfal ;(
Helyesen: hangdoboz
Hát igen.... A hozzá nem értés egyik ismertetőjegye az, amikor az a 'előadó' se tudja az alapvető különbséget a hangdoboz és a hangfal között... Hangfalazás megy mindenhol, pedig hangfalat ('stack') maximum koncerten látni...
Kikérem magamnak. Az enyém nem doboz, hanem oszlop. A szomszédé meg láda. A tied esetleg doboz. Ha már nyelvtannáciskodunk.
@@bogika98 a tudatlanságát reklámozza, és fogalomzavarban szenved. És még ki is kéri magának. Érdemes olvasgatni a Hifi Magazint. Egyébként a ferjemé meg tigrispiton... 😀
@@viktoriaoroban9093 De vicces kedvében tetszik lenni a néninek. Netán sziszeg és kanyargódzik is? A neten minden férfié húsz centi bemondás alapján egyébként. Urológusok mást mondanak. A világon semmi baj azzal a hangfal elnevezéssel. Negyven éve is hangfalat mondtak, húsz éve is. A nem nyelvtannáciskodók most is. Akkor is, ha nem fal. Hangdoboz az a polcra való Minimax. Ha a szerző tudatlansága csak ebben nyilvánul meg, mert amit mondott egyébként rohadtul igaz, az igencsak megbocsátható. A Hifi Magazinokat egyébként mindig a megjelenésük napján vettem meg. Most is megvannak. Az egyik számban látsz egy Aiwa AD-F990 magnót. A másodfőszerkesztőtől én vettem meg az ott látható példányt még 1988 körül. Öt havi akkori átlagfizu volt, használtan.
@@bogika98 Régi szakkönyvekben még hangdoboz volt az elterjedt elnevezés és a mai napig ez a helyes. A hangfal az más, a hangszóró falba van építve vagy egy lapra. Ez utóbbi nem túl elterjedt szerencsére ('nyitott hangfal')...
Az űrrepülőgép sem rakéta, de ha holnaptól mindenki annak hívja, attól még nem lesz helyes. És egy fogalom definíciója nem csak nyelvészeti kérdés, sőt igazából nem is nyelvészeti kérdés.
Autó hangtechnika egyértelműen a Boston Premium Audio illetve a Burmester
Sundown audio/Earthquake
MTX Jackhammer !!!
Nem szarakodunk itten a kis polc meg zsebsugárzokkal :-)
Én maradok annál ami a szobámban is van.Dynaudio.
A kína munkások kizsákmányolásának segítségével lehet alacsonyan tartani az árcimkét.
Nos, azért ezzel vannak bajok...
Hozzá kell tenni hogy ott sokkal olcsóbbak is a bolti árak mint máshol.
B&W 800 D3??Emlitesre sem melto???
A volvomban van olyan
Csodalatos hangminöség
Semmi baj a kínai termékekkel? Rég röhögtem ilyen jót.
Szivesen!
🤣🤣🤣🤣
Két külön dolog az, hogy egy kínai cég európainak tűnő, hangzatos, németes, angolos nevekkel hangfalakat kezd el gyártani, saját "fejlesztésnek" feltüntetve, gyakorlatilag lop, és olcsó, silány nyersanyagból készít, gyatra de vizuálisan tetszetős terméket, (és az olcsó árral betör a piacra). Sokan felülnek ennek és veszik, mivel ezek bekerülnek a kommersz audio-video áruházláncok kínálatába. De más az amikor egy európai/USA cég létesít egy gyártó egységet kínában a saját standardjai szerint alakítja ki a gyártósort, saját fejlesztések alapján és szigorú minőségellenőrzés mellett készíti a dobozait. Így az olcsóbb nyersanyag, ingatlan, adó, munkabér stb. miatt az európai/USA piacon megfizethető áron tud minőséget értékesíteni. Az első verzió gáz, a második megkerülhetetlen bizonyosos gyártóknál, hogy versenyben tudjanak maradni, és ezen a piacon még csak nem is az extra profitért.
@@MrJakigabi Pontosan itt a különbség! Nem mindegy, hogy a kínai próbál valami utánzatot készíteni, vagy egy fejlett országból származó gyártó viszi oda a saját fejlesztéseit és a kínaitól a munkaerőt, nyersanyagot, esetleg a gépeit kéri és kíméletlenül visszadobja a selejtet. Persze kínában is van bőven innováció, sőt, ott van csak igazán! A gond csak az, hogy tisztán kínai hátterű gyártók sokszor alulról próbálják kielégíteni az igényeket, szemben az európaival: a kínai azt mondja, hogy csinálok valami olcsó szart, eladom és ha nem tetszik az európainak, akkor addig javítok rajta apránként, amíg el nem éri azt a minimumot, amiért boldogan megveszik. Az európai ennek az ellenkezője, a friss vállalatok, vagy a befeketetők szorításában lévő régiek azt mondják, hogy csináltam valamit, ami igazán jó minőségű, mindent beletettem, veszik is az emberek, na, akkor most csökkentsük addig a minőséget, ameddig ugyanúgy megveszik, de több lesz a hasznom!
Halkan súgom meg, hogy létezik kínai high-end. Csak az nem óccó! :)
Hát a video nem rossz. De ha igazi minőségi hangfalat, jó hangzással akarsz épitesz magadnak. Igaz az se olcso, de egy kisebb hi-fi 2 utas 40ből kijön. Amit... ugyan azzal a hangszorókkal megveheted 100felett.
Ezeket a hozzászólásokat imádom.A teljesség igénye nélkül: Dali,KEF,B&W,Dynaudio Na ezeket a hangszórókat CSAK az adott gyártó dobozaiban találod meg.Nem adnak el belőle kűlsős cégnek.
Pl.:
ua-cam.com/video/zjQiTkChc-Q/v-deo.html
Biztos kihozod 40-ből.
Mert tele van hanggal......
Sajnos megöregedtem, de gyerekként kicsiny hazánk meghatározó Hi-Fi újságját, a Hi-Fi Magazint (Hi-Fi Mozaik), mint egy kihagyhatatlan olvasmányt olvasgattam. Azóta tudom, hogy a hangfallal a repülőgépek hangsebessége átlépésekor találkozik az ember és helyesen a hangsugárzó az, amelyet tévesen hangfalnak hívnak.Aki ezekkel a fogalmakkal sincs tisztában és ezres tetszési indexszel bír, mint Gedeon, Őt felettébb sajnálom.Gondolom szép hazai hagyomány alapján, íziben kezdődik a virtuális anyázás a kommentem után.
Minden munkám lehúzod egy szóhasználat miatt, amely érdemlegesen nullát tesz hozzá bárki életéhez?
@@GedeonAudioKönnyebb megsértődni, mint a jövőben ügyelek erre, esetleg tudtam, de mivel a közhasználatban ez terjedt el, ezért ezt a szót használtam.A válasza Önt jellemzi.
A hang sugárzó nem a hangszóró?
Ott sorakozik az ÖSSZES Hifi Magazin a polcomon. Magam vettem őket megjelenésükkör. Eredeti vételi árát nézve egymillás hifim van. Nem mostani egy milla, akkori egy milla. Zenével foglalkoztam, mai napig zenegyűjtő vagyok. És mégis, mai napig hangfalat mondok. A magyar szóhasználatban egyébkéni hangfalnak mondták, mondjuk. Akkor is, ha nem fal, hanem doboz, láda, akármi. A hangsugárzóról: a tisznek diaréja van, az altisztnek hasmenése, de a bakának csak fosmarsa. A proli zabál, a polgár eszik, az úr étkezik. Más néven, de ugyanazt jelenti mind.
@@bogika98 Nagyon sokat hezitáltam, hogy egyáltalán írjak, esetleg elintézzem egy tetszik jelzéssel a hozzászólást.A jelzés megtörtént, de én a Hi-Fi Magazinnál (Egy rövid ideig Hi-Fi Mozaik) magára a magazin szellemiségére gondoltam, ugyanis szerintem az ördög a részletekben rejlik.Ott igenis még a hifista és az audiofil között is különbséget tettek, sőt két operaénekes hangja, hovatovább két zongora típus között is.Egyébként ebben a tárgykörben rengeteg videó fellelhető ezen a videó megosztó portálon is.Én is azon kevesek közé tartozom, aki ellátogatott a Belgrád rakpart 22-be, hogy igen kedvező áron vásárolhasson egy pár Heybrook HB1-es hangsugárzót, mert bizony az üzlet kirakatában is ezen a néven szerepelt a termék.Nem meglepő, hogy az én ismerőseim bizony így mondják.Egyébként bármikor szívesen elbeszélgethetünk a zenéről, sőt meghívom egy kávéra is. Köszönettel, Hortobágyi Zsolt - Hotel Rila
Jbl reakció videó? Vagyis mint ez
Vermona regent 600/1000 az egyik legjobb hangfal amit vala hallottam
Az nem hifi kategória.
Még hogy kef.... volt es soha tobbet.....
Mi történt?
@@gabrielmihaly1303 iq 7 es pl osszeszerelesileg eleg vacak volt... meg hogy 5db kulombseg volt 2hangfal kozzott es szakszerviz is ezt elfogadhatonak mondhato
Pedig az LS50 W tényleg brutál monitor
Az a baj, hogy nagyon elgagyisodott az egész világ. Tele van szeméttel a piac, mert a valóban jó minőségű termékek nem megfizethető az emberek túlnyomó többségének, ill. nem is van rá igényük. 90 évek közepétől, végétől egyre gagyibb minden. Csak az számít igazán, hogy minél szebb legyen a termék dizájna, megjelenése. Mivel úgyis csak azt látod, mikor a terméket meglátod az üzletekben, a szemét semmirevaló belső műszaki tartalmat viszont nem! Volt szerencsém "csodálatos" KEF hangfalakhoz is, vmi házimozis szett volt. A gazdája el volt tőle ájulva, mert csiliárdokat fizetett érte,de kár volt....
Kef muon 69 millió xD az mit tud
Buggyantott tojást
Bang&Olofsen
Csak kevesen ismerik DE a hangminösége a legjobb az összes közöt.
Hibája az ÁRA
*Olufsen
@@GyoryGyozo Gépelési hiba volt :-) Nyertél , de a BEO attól még BEO marad
A B&O elsősorban designcég. Csodás formaterv és túlárazottság, nem pedig extra műszaki tartalom jellemzi termékeit. Nem rossz, de ilyen minőség van sokkal olcsóbban is, vagy ennyiért sokkal jobb is. Csak az nem lesz olyan szép.
Legjobb jo vic akkor te meg a devialet rol es a vifarol biztos nem hallotal xd
Nekem 20000 ft is sok
Nem kötekedésből írom, de azért illendő lenne be- és elköszönni a videókban, vagy legalább a végén. Sokkal tiszteletteljesebb úgy a nézőknek szerintem.
Az kimaradt, hogy milyen zenére veszed. Amit én hallgatok, abba kevés a hangszer kevés a hangjegy, arra jó egy olcsó ami nyomja a bassust, és ciripel a magas, a közép amire meg érzékeny úgyis az emberi fűl, az ne is legyen. Ja és nem elfelejteni, fél milla felett szobát építeni a hangfalhoz megfelelő akusztikával, mert ha nem akkor kidobott pénz az egész, ugye ez is kimaradt a videóbol, nem véletlenül vannak akusztikailag megtervezve a koncerttermek. Szóval azért figyelj oda ezekre a dolgokra, és tanulj.
Azért a fél milla messze nem az a árkategória amihez "szobát kell építeni". Épp csak a haladó szint alja. Speciel épp van itthon egy 800e-s pár. Nem építettem át miattuk a panelt ;)
Én jbl fan vagyok szóval....
Egészségedre.
Ez a márka kb 30 éve átment gagyiba.Harmann haverjával együtt.
A JBL a legjobb
:D :D :D javaslom egyszer hallgas meg a tucat szarok helyet valamit ami valóban minőség. Felesleges márkát mondani, a HSZed alapján úgy sem ismernéd egyiket sem. A JBL szerecsétlenebb esetben műanyag hulladék. Szerencsésebb esetben fából készül és legalább nem környezetszennyező a szemétben.
Egészségedre.
Ez a márka kb 30 éve átment gagyiba.Harmann haverjával együtt.
@@ATEE77 Jbl?
@@Blodghost Igen,sajnos.