Wełna czy Piana PUR. Co na ocieplenie poddasza? Dlaczego wybrałem wełnę skalną?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 2 січ 2025

КОМЕНТАРІ •

  • @truesuspender
    @truesuspender 4 роки тому +17

    Dlaczego wybrałbym ocieplenie poddasza pianą a nie wełną?
    Oczywiście na poddasza należy natryskiwać pianę otwartokomórkową której współczynnik przewodzenia ciepła na ogół wynosi w zakresie λ=0,033-0,039 W/m*K i nie ma tu się czego wstydzić, czy jak autor to przedstawia nie przyznawać. Budowa budynku to nie praca w laboratorium, nie można jednoznacznie stwierdzić że izolacja pianą na grubość 20cm = izolacji wełną na grubość np. 35cm. Ciepło z naszego budynku w znikomym stopniu ucieka przez materiały izolujące które mają bardzo dobre parametry, największe znaczenie mają niedoskonałości w warstwie izolującej, miejsca niezaizolowane, takie które słabo ograniczają wymianę energii między ośrodkami i tu jest ogromna przewaga izolacji pianą nad wełną. Niezależnie od tego czy izolujemy pianą czy wełną prace należy wykonać bardzo starannie żeby uzyskać możliwie najlepsze efekty. Błędnym założeniem jest, że natrysk piany należy wykonać tylko między krokwie jak stwierdził to autor w 2:40m filmu, dla uzyskania bardzo dobrej szczelności należy przykryć pianą także krokwie, tak żeby powierzchnia izolacji była ciągła. Oczywiście zarówno pod pianę jak i wełnę więźba dachowa powinna być odpowiednio sucha i zaimpregnowana, wtedy nie ma konieczności wykonywania dylatacji między deskowaniem a pianą otwartokomórkową. W filmie autor przedstawił koszt zakupu wełny na poziomie 56pln/m2, oczywiście gdyby sam nie zdecydował się montować izolacji to musiałby zapłacić jeszcze koszt tzw. robocizny. W takiej kwocie można zakupić izolację z piany (materiał + robocizna) często na grubość 22-24cm co zazwyczaj zapewnia położenie izolacji nie tylko między krokwie, ale również przykrycie ich, gdyż 90% więźb dachowych w naszych domach ma kantowiznę grubości 16-18cm. Na ogół nie ma potrzeby kładzenia izolacji pianą na grubość 30-35cm. Porządna firma trudniąca się izolacją natryskową monitoruje warunki cieplno-wilgotnosciowe podczas wykonywania prac oraz przygotowuje budynek do natrysku, jeżeli trzeba zamontować uchwyty to je montuje. 5:06m wełna jest wykorzystywana od wielu lat, piana również. Wełna nie jest palna to oczywiście plus którego miejmy nadzieję nigdy nie odczujemy, piana może posiadać podwyższone właściwości odporności na ogień dzięki którym również zabezpieczy w pewnym okresie czasu nasz dach przed spaleniem, jednak należy tutaj zauważyć że podczas pożaru w budynku palą się również gazy wytworzone podczas tego pożaru i często nie ma ratunku dla budynku niezależnie od tego czy ma docieplenie poddasza z wełny czy z piany. Montaż izolacji z piany to często jeden dzień w odróżnieniu od wełny. Pozdrawiam :)

    • @krzysiekw7416
      @krzysiekw7416 Місяць тому

      wełna o lambdzie 0,033 trzeba 35 cm a piana o lambdzie 0,036 wystarczy 22-24cm o czym ty piszesz co za głupoty .

  • @DrummerEvo
    @DrummerEvo 4 роки тому +15

    Mam 25 cm piany na poddaszu. Dom pod blachą. W letni słoneczny upał nie muszę tłumaczyć co tam by się działo żeby nie piana. Jest to podbite jeszcze płytą OSB. W upał jest normalnie, przyjemnie. W deszcz - nie słychać deszczu. Teraz gdy temperatury ujemne to mam szron na dachu od strony płn - wsch praktycznie przez cały dzień, a u sąsiadów, którzy zrobili poddasza wełną, szron od tej samej strony bardzo szybko znika. Czyżby wełna mimo wszystko ale powoli się przegrzewała?
    Byłem sceptycznie nastawiony do piany ale nie żałuję.

    • @ireneuszj349
      @ireneuszj349 5 місяців тому

      Dzień dobry... To mi daliście teraz do myslenia😂... Wełna czy natrysk🤔. A jaki ten natrysk u Pana otwarto komórkowy? Pozdrawiam

    • @stanst2755
      @stanst2755 3 місяці тому

      sąsiad może ma inne krycie dachu, piana po 20latach kruszy się, w czasie pożaru dymi, wełna nie

    • @michamatysiak724
      @michamatysiak724 2 місяці тому

      pytanie jak dokładnie ma zrobioną tą wełne :) Ja mam wełne szklaną Isover Unirol Profi 40cm, 2x 033 i szron znika dopiero jak plus na dworze albo słońce przyświeci przy lekkim mrozie.

  • @MhUser
    @MhUser 4 роки тому +8

    poddasze najlepiej ocieplić czymkolwiek byle nakrokwiowo tak aby nie mieć mostków termicznych spowodowanych konstrukcją dachu; taka izolacja da 100% szczelność powietrzną; jest szybka; umożliwia serwis od zewnątrz bez dewastowania poddasza; można odkryć konstrukcje dachu w celach dekoracyjnych; generalnie izolować należy od zewnątrz; izolacja nakrokwiowa chroni drewno więźby przed zewnętrzymi warunkami - mrozem, wodą, parą itp; drewno jest wewnątrz klimatyzowanej strefy czyli wentylacja zapewnia odpowiednią wilgotność; izolując nakrokwiowo nie obniżamy sufitu; u mnie izolacje położyli dekarze w jeden dzień, duże płyty z pióro wpustem, oklejone dwustronnie taśmą na połączeniach, bez mostków, test szczelności pokazał 0 przecieków powietrza na strychu, cały dom wyszedł 0,2 n50 przed poprawkami w kilku miejscach

    • @stanst2755
      @stanst2755 3 місяці тому

      Jak oprzeć na krokwiach łaty jeśli mamy dać ocieplenie powiedzmy 20cm i nad nim przerwa wentylacyjna 2cm i dachówki?

    • @MhUser
      @MhUser 3 місяці тому +1

      @@stanst2755 są odpowiednio długie wkręty do tego kręci się je zgodnie z instrukcją pod różnymi kątami; wkręty przechodzą przez warstwę izolacji

    • @SzahMatt
      @SzahMatt Місяць тому

      Tez tak mam zrobione. Nakrokwiowo plyta PIR. Nie ma zadnych mostkow termicznych, bo sciane szytowa masz ocieplona od gory i okno dachowe masz w warstwie ocieplenia.
      Do tego nie tracisz wysokosci poddasza i przy sciance kolankowej moge praktycznie stac wyprostowany (kukeszko pokazywal ze do balkonu nie moze przejsc bez przestawiania mebli, bo by glowa w skos uderzyl).
      Nie przejmujesz sie wilgocia bo krokwie wentylujesz od srodka rekuperacja.
      Wada to oczywiscie koszt samego materialu i wkretow do mocowania, ale jak przeliczyc ile kosztuje ekipa od ocieplenia to pewnie wychodzi podobnie.

  • @mm-np9lt
    @mm-np9lt 3 роки тому +6

    dajesz welne miedzy krokwie, nastepnie montujesz 100mm-150mm plyte 2400mmx1200mm z pianki PIR (celotex, kingspan, recitel itd) pod krokwie i masz dobra izolacje termiczna i akustyczna dodatkowo wiezba oddycha. Piany nie wolno natryskiwac miedzy wiezbe np. w UK, nie przejdzie odbioru budyku czy to jest otwarto czy zamknieto komorkowa. Mozna tylko natryskiwac pod wiezbe, a to jest drogie i nie ma sensu jezeli mozesz kupic gotowa plyte z warstwa odblyskowa co poprawi nieznacznie izolacyjnosc przegrody.
    Zalezy jaka welna, ty masz welne o duzej gestosci, zawinieta w rolce ma swoja grubosc. Sa welny ktore w rolce maja 2cm grubosci i musisz to palcami chwycic i podniesc zeby uzyskac te 20cm. Taka welna osiada z czasem i jest nic nie warta ludzie jednak to kupuja bo jest tanie a potem narzekaja.

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      :)

    • @bartekkotynski8833
      @bartekkotynski8833 2 місяці тому

      UK to jeden z najbardziej porąbany Ch krajów jeśli chodzi o ocieplanie budynków. Kupiłem swój dom 9 lat temu wtedy wchodziły firmy które to w cavity czyli przestrzeń między murami oferował że benda wpuszczać materiał izolacyjna ( wełnę, kulki sytupianu czy inne badziewie) to było dofinansowane z rządu. Po gotowaniu. Latach jak ludziom grzyby wychodziły w domu to nagle wielka akcja i usuwanie tego gówna że ścian. Potem weszła piana i też wielki bum. Po 3 latach ogłoszenia że piana to najgorsze co może być i trzeba to robić inaczej. Sam robiłem u siebie poddasze i zastanawiałem się nad ociepleniem. Inspektor budowlany powiedział mi że piany nie wolno dawać bo nie oddycha i nie przepuszcza powietrza. Zapytałem się co w takim razie, dostałem odpowiedź że celotex czyli płyta z tej że samej piany z tym że pokryta folia aluminiowa ( ta płyta niby oddycha i przepuszcza pary wodę) dodatkowo aby celotex był położony prawidłowo płacenia płyt powinny być uzupełnione taśma aluminiowa.
      Prawda jest taka jeśli robisz izolacje dachu sprawdź wilgotność belek, zrób dobra membrane. Do tego jak uszczelniacz dom zadbaj o wentylację bo sory ale w angielskich domach jej nie ma. Poza tym ludzie ocieplana poddasze ale domu nie grzeją żeby było oszczędniej (nie jeden w domu ma 16 czy 17 stopni) więc jak ma się cała wilgoć wygrzać?
      Prawda jest taka czy piana czy wełna czy celuloza kaDa jest dobra o ile podejdzie się do tematu odpowiednio. Co do kosztów to kwestia indywidualna.

    • @anim7991
      @anim7991 Місяць тому

      @@bartekkotynski8833 Co to znaczy wygrzać wilgoć? To jak będzie zamiast 17 to 22 to coś zmieni? Woda się będzie gotowała czy co?

    • @bartekkotynski8833
      @bartekkotynski8833 Місяць тому

      ​@@anim7991Anglia z natury jest bardzo wilgotnym krajem. Wpływa na to położenie geograficzne i klimat, jeśli nie ogrzewasz domu powietrze wewnątrz jest cały czas wilgotne, jak ogrzejesz dom to wilgoć zaczyna " odparowywac"

    • @anim7991
      @anim7991 Місяць тому

      @@bartekkotynski8833 Czyli chcesz jednocześnie ogrzewać i wietrzyć dom? Przykładowo najsuchszym miejscem jakie może być jest stodoła z szczelinami między deskami - siano, słoma która tam leży nie wilgotnieje nawet po 10-15 latach, nikt nigdy jej nie ogrzewał. Szczelny garaż potrafi zatęchnąć nawet jak będziesz utrzymywał tam 26 stopni. Wątpię też w to, że różnica 6 czy nawet 10 stopni w jakimś tam zauważanym stopniu przyśpieszy schnięcie drewna - ale koszty wygeneruje nieziemskie.

  • @kubasiekierski5001
    @kubasiekierski5001 Рік тому +2

    Wiesz czym są mostki termiczne? Robiłem docieplenia wełną i pianą więc znam temat z autopsji i zdjąłem u siebie wełne i położyłem pianę. 15-20% mniej zużycia opału przy pianie nawet dobrze połozona wełna z czasem "siądzie" i stworzy mostki termiczne co spowoduje spadek lambdy o kilkanaście procent. Przy dobrze natryskiwanej pianie nie ma takiej opcji.

  • @dami5386
    @dami5386 15 годин тому

    Mądrze gadasz. o niektorych zeczach sam nie wiedzialem.

  • @tomek5972
    @tomek5972 4 роки тому +16

    Czy będzie Pan chciał wykonać badanie autentycznego współczynnika U dla wykonanej przegrody? Będzie Pan chciał opublikować film z takim wynikiem?

  • @jacek-jan
    @jacek-jan Місяць тому

    Dobrze zamontowana wełna nie zjedzie. Generalnie:
    - najszybciej zamoknie ale i najszybciej wyschnie.
    - najlepiej tłumi dźwięki
    - jest naprawdę niepalna.
    - jest cięższa od piany i styropianu
    - łasice lubią się w niej gnieżdzic. Owszem trzeba mieć sporego pecha ale to też się zdarza.
    Wybór należy so Ciebie.

  • @dawidlesniewski1736
    @dawidlesniewski1736 4 роки тому +23

    A nie podałeś że wełna taniej wychodzi jeśli robi się samemu. Jeżeli firma do dużo drożej I dłużej niż piana.
    Jeszcze jedno :
    Wełnę trzeba zabezpieczyć folią. Jeżeli chcemy to zrobić porządnie potrzebujemy folię, klej uszczelniający (folia na mur) taśma np. Przy oknach( oczywiście specjalna) I tasma łącząca folię. Wiem bo często z tym mam do czynienia gdzie jako firma muszę dbać na to gwarancje I przed zrobieniem sufitów przychodzi rzeczoznawca sprawdzić wszystko.

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  4 роки тому +4

      Witam, wspomniałem o tym w filmie że robiłem sam, dlatego dużo bardziej mi się opłacało. Przy pianie też powinno dawać się folie wiec koszt tem sam jeśli chodzi o zabezpieczenie. Bo piana też absorbuje wilgoć. Pozdrawiam

  • @michalk6082
    @michalk6082 4 роки тому +10

    Hej. Bardzo przydatny film. Fajnie jakbyś pokazał jak własnymi siłami ociepliłeś poddasze. Wiem, że już jest parę takich filmików na youtupie ale od strony laika pewnie wygląda to troszkę inaczej!

  • @mareq12
    @mareq12 4 роки тому +22

    Piana po zamoknieciu wysycha i nic jej nie ma. Wełna po zamoknieciu osiada, robi się bardzo ciężka. Jak nie ma deskowania, wełna przesuwa się, osiada, pojawiają się nieciągłości w izolacji. Wełną ciężko wypełnia się wąskie szczeliny, z pianą nie ma tego problemu. Pianę zabudowałem kartonem po 5 latach. W tym czasie absolute żadnych zmian. Dobra pina moim zdaniem znacznie lepsza od wełny.

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 4 роки тому +3

      dwóch znajomych miała wełnę i jak po paru latach sprawdzili termowizja okazało sie ze zjechała na dół i lipa co teraz robić ściągać poszycie czy tak zostawić

    • @kamillobig6579
      @kamillobig6579 3 роки тому +2

      @@16lukaszsek dołożyć celulozę

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 3 роки тому

      @@kamillobig6579 to nie nadaje sie do tego a po za tym jak to zrobić?

    • @kamillobig6579
      @kamillobig6579 3 роки тому

      @@16lukaszsek od góry na stryszku o ile jest wpuścić rurę i sypać z agregatu oczywiście o ile jest dojście od góry albo nawiercać przez płytę i wpuszczać to jedyny sposób bez demontażu płyt. Można wpuszczać przez oczka halogenowe rur~ o ile są

    • @xxxxxx-yp8hu
      @xxxxxx-yp8hu 3 роки тому +6

      Gdzie ta wełna się przesuwa? Gdzie osiada? bzdury stary piszesz.
      Pierwsza wełna podwieszona sznurkiem , druga warstwa na stelażu, nie widziałem wełny żeby się kurczyła , piana otwartokomurkowa ma gorszy współczynnik izolacji , wełna wygłusza znakomicie zwłaszcza jak ktoś ma blachę na dachu to nic nie słychać jak pada albo wieje, może rockwool tak pyli ja kładłem u siebie isovera i robiłem w kombinezonie lakierniczym i było spoko wełna miała lambdę 0,33 dwa razy po 15cm i jest spoko a ten kto psioczy na wełnę to tylko ten co kładzie natrysk pianą bo traci klientów i będzie wymyślał teorie spiskowe, a i teoria że kuna nie wejdzie w pianę to bzdura , kuna dopiero ma zajebiście w pianie tuneli narobi i nie gryzie jej jak wełna, ma jeszcze lepsze warunki do mieszkania, ja wełnę zabezpieczyłem siatką woilera stalową z małym oczkiem między krokwie i nad jętkami też tak że zamknąłem wełnę od góry i śpię spokojnie roboty trochę było ale robiłem dla siebie.
      Pozdrawiam wszystkich

  • @krzychaczu
    @krzychaczu 3 роки тому +3

    Chciałem zrezygnować z wełny na rzecz piany, ale teraz już nie. Dzięki!

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Nie ma za co:)

    • @kwadroma1980
      @kwadroma1980 3 роки тому +1

      Zastanawiałem się nad pianą, ale wybrałem wełnę dach deskowany i papowany. Daliśmy 30 cm wełny. Jak mogę coś doradzić to załóż wełnę pod sam szczyt i oczywiście na sufit, ponieważ wielu oszczędza na tym, a później płacze że wiatr hula i zimno, a latem się nagrzewa. Pozdrawiam

  • @agent4704
    @agent4704 3 роки тому +1

    Poczytajcie o piance Icynene. Jestem właśnie w trakcie wyboru ocieplenia i chyba jednak zdecyduje się na piankę ale tylko tej firmy (żeby nie było, to nie jest reklama) bo daje 25 lat gwarancji i ma znakomite parametry (chociaż nie ma dużej liczby firm ją nakładających). Czy ktoś może już ocieplał u siebie Icynene? Niby mercedes wśród pianek :)

  • @Mobilek.
    @Mobilek. 2 роки тому +1

    6:10 , po skalnej Rockwool miałeś takie swędzenie?.

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  2 роки тому +1

      Oczywiście, i niestety kaszel przez miesiąc - polecam kupić dobrą maskę

  • @pedziejewski.mateusz
    @pedziejewski.mateusz 3 роки тому +2

    Wlasnie jedyne czym sie kieruje to tym ze "stosowane jest od wielu lat i nadal soe sprawdza" polecam się tym kierowac

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Uważam podobnie

    • @Mocartus
      @Mocartus 3 роки тому +3

      Nie warto. Jest naprawdę wiele nowoczesnych materiałów, którymi pracuje się szybciej i lepszy efekt dają.
      Autentyczna rozmowa z moim murarzem:
      - Z czego robimy ściany fundamentowe? Z bloczków betonowych?
      - A z czego innego można? Z silikatów można?
      - Można, ale będzie drożej. Wszyscy robią z bloczków betonowych.
      - To ile drożej?
      - Bloczki silikatowe są droższe, ale mają gładkie ściany, więc zużyję mniej izolacji (takiej do smarowania). Krawędzie są równe, więc zużyję znacznie mniej zaprawy. I zrobi się znacznie szybciej.
      - Panie, to do kxxxxy nędzy, to wyjdzie taniej, czy drożej???
      Zrobił z silikatow. Mają 3x mniejszą przenikalność cieplną niż betonowe. A na górnej krawędzi ściany fundamentowej przy podłodze są największe straty ciepła.

  • @piotrlesniak2093
    @piotrlesniak2093 4 роки тому +4

    Jeśli chodzi o maski to najlepsze są lakiernicze z filtrami

  • @jarekcn
    @jarekcn 3 роки тому +3

    Ociepliłem wełną bo w 2007 roku mało się słyszało o piance... dzisiaj bym się zastanowił. Jeden duży błąd co zrobiłem, to położyłem membranę zamiast deskowania i papy....

    • @mariuszsosnowiecki2952
      @mariuszsosnowiecki2952 3 роки тому +2

      Można coś więcej bo dokładnie tak samo chce zrobić

    • @jarekcn
      @jarekcn 3 роки тому +12

      @@mariuszsosnowiecki2952 Mój dom to prost bryła z dachem dwuspadowym.... jak miałem cieśli na dachu to zastanawiałem się czy nie dopłacić i nie zrobić pełnego deskowania a na to papę a na to jętki i dachówkę betonową. Postanowiłem jednak założyć membranę bo taka była wtedy moda. Kupiłem jedną z najgrubszych i najdroższych jakie były dostępne.(z gwarancją na 30 lat!, gwarancja to pic na wodę bo w warunkach jest drobnym drukiem że drzewo użyte do więźby nie może być zaprawione roztworem solnym co jest nie realne)
      Stan surowy otwarty zakończyłem jesienią i tak pozostawiłem wszystko do wiosny... W miedzy czasie (zimą )zauważałem pojawiające się w membranie dziurki , było ich coraz więcej i coraz większe. Okazało się pózniej że robiły to myszy! Naprawa przerwanej membrany nie jest taka prosta, a wodoszczelność po jakimś czasie to już kwestia wiary... Po dwóch latach przyszedł czas na wykończenie poddasza. Stan membrany (w sumie to tylko cieniutka szmatka ) dawał wiele do życzenia ale na deskowanie lub zmianę czegokolwiek było już za późno. Po wielu rozmowach z różnymi inwertorami czy fachowcami każdy ostatecznie przyznawał, że taka membrana to "pic na wodę" a warunki jakim jest poddawana pod ciemną dachówką są extremalne. W lecie upał w zimie zawiewany wiatrem śnieg ( bo przecież żadna dachówka nie jest szczelna). A przecież jak robiłem póżniej ocieplenie wełną to zależało mi żeby jednak woda się nie dostała do wełny od góry , nawet po 50 latach. Dlatego z perspektywy czasu uważam że dach to zbyt poważna sprawa aby nie mądrze oszczędzać i każdemu radzę pełne deskowanie + papa + co tam sobie kto chce ... Pozdrawiam

    • @nomtbg
      @nomtbg 2 роки тому

      @@jarekcn ja nie mam pełnego deskowanie, ale mam blachę trapezową, nie mam ocieplenie, bo nie używam strychu. Na stropie mam 20cm styropianu a na nim tektura z pudełek. 😉

  • @robertagowski9492
    @robertagowski9492 3 роки тому +3

    Wg specjalistycznych badań piana otwarto komórkowa ma lambda od 0.034 do 0.039.
    Przy idealnym powstawaniu wiązań chemicznych we wnetrzu pianki.
    Dobre sieciowanie pianki powstanie tylko w idealnych warunkach.
    Tzn.
    W fabrycznych idealnych warunkach.

  • @krzysztofdebski4229
    @krzysztofdebski4229 3 роки тому +2

    Robie z wełną od czasu do czasu bo buduje domy i też nie lubie tej roboty ale tak samo popieram ocieplenie wełną poza tym jeżeli drewno będzie miało dużą wilgotność to może gnić pod pianą

  • @myxof7
    @myxof7 Місяць тому

    Co to za siatka co podtrzymuje wełnę? Bardzo dobry pomysł. Proszę o informację 💪

  • @sebastiankozowski250
    @sebastiankozowski250 Рік тому

    Witam masz kolego rację jestem tego samego zdania wełna to wełna a co do piany to w Niemczech jest zakazana w budownictwie mieszkaniowym i na ściągali maszyn do Polski i przekonują ludzi że to najlepsze docieplenie a za jakiś czas wejdzie prawo jak w Anglii że jak masz pianę na poddaszy to nie sprzedaż domu i wtedy będą jaja Pozdrawiam 👍

  • @hubertdobrzynski-lektor
    @hubertdobrzynski-lektor 4 роки тому +5

    Wieszaki wiesza ekipa od piany. Mam pianę otwartą komórkę i jestem mega zadowolony. 5tyś za wszystko - ocieplenie na poddaszu 120m2. Ścinki piany próbowałem podpalić. Jak na złość-niestety gaśnie nie podpala sie :)

    • @nadiabrozek7781
      @nadiabrozek7781 4 роки тому

      Skąd taka niska cena? Kiedy to było robione, jaka grubość?

    • @hubertdobrzynski-lektor
      @hubertdobrzynski-lektor 4 роки тому +2

      @@nadiabrozek7781 taka cena na rynku. 50zł za m2. Razerm z hakami. Grubość 20cm.

  • @krzysztofgrau740
    @krzysztofgrau740 3 роки тому +1

    Ja też wybrałem wełnę chociaż długo zastanawiałem się nad thermano. Nie wybrałem piany bo jako dekarz byłem wzywany parę razy bo podobno dach cieknie. Dach suchy jak pieprz, membrana sucha. Lejemy wiadra wody i nic. Wzywamy rzeczoznawcę. Przy nim wycinana jest płyta gk i kawałek piany. Po wyjęciu piany leje się wiadra wody. Moim zdaniem jedna, wielka lipa dokładnie w taki sposób jak opisałeś na początku filmu

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Dzięki za komentarz

    • @Smokee00
      @Smokee00 3 роки тому +1

      Może ktoś pryskał pianą montażową? Komentarz z dupy, nic nie wnosi, jedynie domysły dekarza.

    • @krzysztofgrau740
      @krzysztofgrau740 3 роки тому

      @@Smokee00 jezeli komentarz odnosi sie do mojej odpowiedzi to Nie, nie jest to komentarz z dupy i domysl dekarza, a fakt, ktory dwukrotnie znalazl swoj efekt na wokandzie, a trzecia sprawa wlasnie podobno sie toczy. Za kazdym razem zgodnie z opinia niezaleznych rzeczoznawcow wine ponosila firma kladaca piane. Byc moze po prostu kladli nie ta piane, ktora trzeba. Jako, ze sam sie na tej pianie nie znam nie chcialem aby mi polozono jakas super szczelna, wolalem na swoim dachu nie ryzykowac.

    • @Smokee00
      @Smokee00 3 роки тому

      Czyli jaki wniosek z tego? Co znaczy „jedna wielka lipa”? Wina piany, firmy która pryskała czy może jeszcze kogoś innego? Żadnych konkretów, dlatego napisałem, że komentarz z dupy i niczego nie wnosi. A to, że sprawa trafiła do sądu też o niczym nie świadczy.

  • @MhUser
    @MhUser 4 роки тому +4

    wypadało by dodać jeszcze że wełna i piana to nie jedyne rodzaje izolacji którą można zastosować

  • @mussli
    @mussli 3 роки тому +2

    ale wilgoć z pomieszczeń ma zostać w pomieszczeniu po to się montuje folie paro izolującą wilgoć musi zostać usunięta przez wentylację... Wilgoć w warstwie ocieplenia bierze się z kondensacji pary wodnej w "punkcie rosy" z powietrza zewnętrznego w wyniku popełnionych błędów :)

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      "z powietrza zewnętrznego w wyniku popełnionych błędów" o czym piszesz, sprecyzuj bo dla mnie to nie z bledu tylko z konstrukcji dachu

    • @mussli
      @mussli 3 роки тому

      @@kukeszko3534 Mostki termiczne po osiągnięciu punkt rosy woda się skrapla rożne już cuda widziałem :) Dach szczelny a woda się leje

  • @jolkipolkiloki
    @jolkipolkiloki 2 роки тому

    Mnie do piany pur przekonało to, iż w okolicy grasują kuny, jedna z osób rozbierała niemal cały dach....
    Tunele w wełnie oraz pogryziona niemal cała membrana

    • @nomtbg
      @nomtbg 2 роки тому +1

      Ale w pianie pur też robią korytarze. W styropianie też. Poszukaj sobie filmów na UA-cam.

  • @finn914
    @finn914 4 роки тому +2

    Ja jestem baaaardzo zadowolony z piany, ciepło jak w ulu, mieszkam na poddaszu. Przy obecnych zimach można by palić w piecu co drugi dzień 😉 dodam że mieszkam na poddaszu 100 letniego domu. I ze względu na to zdecydowałem się na piankę. Grubość to ok 16-18 cm. Mam izolacje od ściany kolankowej po sam szczyt. I na suficie między strychem.

    • @damiandabrowski1777
      @damiandabrowski1777 4 роки тому

      W jaki sposób pryskali pianą?
      Chodzi mi o to czy były przedscianki czy najpierw psikales a potem poszła ścianka?

    • @finn914
      @finn914 4 роки тому

      @@damiandabrowski1777 ja nie ocieplalem ścianek działowych, tam poszła wełna. A przygotowany był stelaż w części mieszkalnej a na strychu nie. Choć trochę panom nie podobało się że był stelaż, bo miały być tylko grzybki do montażu, ale dali radę 😉

    • @sylwek72si
      @sylwek72si 2 роки тому

      Potwierdzam! Piana do samej kalanicy. Lato upały a na poddaszu max 28 (brak klimy). Dach piana 25 nakładana trzy razy na krzyż sufit wełna 20. Polecam wszystkim👍👍👍

  • @tomaszanders1298
    @tomaszanders1298 Рік тому

    Dokładnie mało kto wie jak przygotować poddasze pod pianę pozdrawiam

  • @dodekgniewny4687
    @dodekgniewny4687 4 роки тому +2

    Tak teraz czy piana drożej czy taniej na moje to samo ,co się zgodzę to do tego że jest łatwo palną ale jak się coś pali w domu do się pali wszystko i nie wykorzystasz tej wełny po pożarze

    • @dodekgniewny4687
      @dodekgniewny4687 2 роки тому

      @RELAXIO RELAX większej głupoty nie czytałem aha to to że miałeś wełnę to miałeś mniejszy pożar pożar nie wywołuje piana czy wełna a błąd ludzki elektryka lub bojowników murarzy jeśli masz czujniki z powiadomieniem można równie szybko zareagować

  • @gonzor73
    @gonzor73 3 роки тому +1

    Jako inwestor, który nie jest bogaty i wybiera tylko sprawdzone przez lata materiały też mam wełnę. Kolega obok ma piankę bezpośrednio na folię paroprzepuszczalną, ok, ja wybrałem pełne deskowanie i wełnę, a zadanie zleciłem lokalnej sprawdzonej firmie, chyba jedna z droższych. Wykonali kompletne ocieplenie domu styropianem 20cm, poddasza wełną 0,036 o grubości 20cm + 10cm, plus regipsy, nie mam ani jednego pęknięcia. Nie brałem pod uwagę najtańszej firmy bo mnie nie stać na taniochę.

  • @maciejsocha7754
    @maciejsocha7754 4 роки тому +18

    Nie mam pojęcia skąd te ceny natrysku piany (bo są z kosmosu) cena piany otwarto-komórkowej 20cm to koszt 55 zł na gotowo, a 25 cm to koszt 68 zł, a 30 cm to koszt 75 zł i nic mnie nie interesuje przyjechali cały natrysk wykonali w jeden dzień i o tym temacie zapomniałem :). Porównywanie mniejszych grubości typu 18 czy 20 cm do 35cm mija się z celem, a dlaczego nikt nie dolicza sobie strat związanych z nieszczelnością położenia wełny u mnie po zapianowaniu jest cisza i nie czuć przedmuchów, a u kolegi robił wełną i jednak to powietrze gdzieś mu hula i teraz żałuje, że nie dał piany. 120m2 dachu kosztowało mnie 7,800 zł za grubość 25cm. Ludzie nie dajcie się nabierać każdy powie że wełna jest lepsza bo opłaca się ją sprzedawać (producentom). Pozdro.

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 4 роки тому +6

      oooo i to jest właśnie cała prawda... wełna dajesz miedzy krokwie a później jeszcze w poziomie ale o tym sie nie mówi a porównują do izolacji pianą tylko w krokwiach.... dwa piana daje mniejsze straty bo nie ma przeciągów których nie da sie zniwelować zadnym innym materiałem.... ale o tym tez nikt nie mówi ze przy wełnie robi sie przeciąg. i jedna z ważniejszych rzeczy z doświadczenia kilkoro znajomych po paru latach wełna zjechała niżej i nie było jej na szczycie dachu mimo ze była grubsza nisz krokiew, to są dopiero straty ciepła i kasy. No i oczywiście pianko jest nie palna... Tylko wielu ludzi sie jej boi bo w sumie nowy materiał... no i najlpeij sprawdza sie w starym budownictwie lub przy drewnie suszonym nie zwykłej tarcicy..

    • @daniel4101988
      @daniel4101988 3 роки тому +1

      w styczniu za 20 cm brałem 0d 40 zł brutto film kręci pseudo znawca ... i po pierwsze widać jak wykonał sobie izolacje na filmie, jak by chciał się czepiać to masa błędów pokazana a pewnie jeszcze więcej niepokazane a pewnie więcej niż nam się wydaje...

    • @martino1202
      @martino1202 3 роки тому +1

      @@daniel4101988 jestem zainteresowany pianą , można ją dawać na deski bezpośrednio jak mam pełne deskowanie i pape na dachu ?

  • @mieczysawsiemiatkowski1402
    @mieczysawsiemiatkowski1402 2 роки тому

    Mówi Pan, że w Niemczech po 25 czy więcej latach wełna nie traci na właściwościach cieplnych tylko, że wtedy ocieplano grubością 10 cm czy najwyżej na wysokość krokwi i nie stosowano paroizolacji szczególnie 50 lat temu , bo jej po prostu nie było. Także porównanie jest nijakie do dzisiejszych kryteriów....

  • @Ro7vpl
    @Ro7vpl 4 роки тому +7

    Zmiana zdania na rzecz piany do pierwszej wizyty kuny

    • @kristomen
      @kristomen 3 роки тому +1

      Pianę pur też przemieli kuna. Zerknij Izolacja z pianki PUR zniszczona przez kunę - kuna na poddaszu. Mam pianę i szczerze przeraziło mnie to. U mnie o tyle dobrze, że z każdej strony dach zabudowany, żero szpar np w podbitce (podbitka betonowa)

    • @tomasztegoniemasz
      @tomasztegoniemasz Рік тому

      Wolę kunę w dachu niż pożar 😂

  • @dodekgniewny4687
    @dodekgniewny4687 4 роки тому +1

    Odpowiem ci za rok właśnie robię z kumplem test on wełna 25cm ja piana 16 cm obaj mamy styropian 15 grafit na ścianach ja Viessmann kolega Junkers oby dwa ustawione na 18 stopni, ja pierwsze 3 miesiące za gaz 294 zł kolega 320 zł naradzie mała różnica obydwa domy 157m2 160m2 więc podobnie

    • @BlackJackPOL
      @BlackJackPOL 4 роки тому +3

      Viessman ma niską moc minimalną 1.9kW przez co zużywa mniej gazu. W junkersie moc zaczyna się od 5.4kW. Ot cała tajemnica.

    • @kuflik
      @kuflik 3 роки тому +1

      Jak mas 16cm piany to chyba nie spełnia obecnych norm budowlanych.

    • @skubana15
      @skubana15 3 роки тому +1

      I jak tam po roku?

    • @karolk.5224
      @karolk.5224 2 роки тому +1

      Jak po roku, co korzystniejsze? Pozdrawiam

    • @Pietrikos
      @Pietrikos 7 місяців тому

      jak po 3 latach?

  • @czajam
    @czajam 2 роки тому +1

    Pięknie, zwięźle, sensownie. Brawo. Plus za wspomnienie o membranie wiatrowej między krokwiami. Nie każdy o tym wie.

  • @spierdlajify
    @spierdlajify Рік тому

    Ty zrobiłeś wełnę skalną? Obecnie mieszkam na poddaszu gdzie kładłem wełnę szklaną, jej minus to, że z czasem zjedzie w dół..

  • @MarcziGSW
    @MarcziGSW 5 років тому +4

    Istnieje jeszcze metoda wdmuchiwania wełny, też można wykonać ocieplenie poddasza w jeden dzień🙂

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  5 років тому +2

      Tak, zgadza sie. Nie bralem tej metody pod uwage, wydaje mi sie (ale to tylko moja opinia) ze to rozwiazanie najlepiej nadaje sie na domy parterowe, gdzie nie ma skosow do ocieplenia.

    • @16lukaszsek
      @16lukaszsek 4 роки тому

      to raczej sie nadaje do ocieplania stropów drewnianych nisz typowego pokrycia dachowego

    • @lukaszgetek5745
      @lukaszgetek5745 4 роки тому +1

      Jak najbardziej nadaje się również do stropodachów skosów itp, różnica jest taka, że najpierw trzeba przygotować odpowiednią przegrodę. Ogromnym plusem tej metody jest brak jakichkolwiek mostów termicznych ponieważ masz jednolita warstwę izolacji w całej szczelinie

    • @MhUser
      @MhUser 4 роки тому +1

      @@lukaszgetek5745 są mostki i pocienienia na konstrukcji; bez mostków ocieplisz gdy krokwie licują się z murem i dasz izolacje nakrokwiowo która w nieprzerwany sposób połączy się z izolacją ścian;

  • @FROST20091978
    @FROST20091978 3 роки тому +1

    cześć ...jak ocieplić szczyty bo mam tylko szparę 3cm do membrany. czy dac styr xps i uszczelnić pianko ? Co do wełny to co to jest za wełna taka ubita.U moich znajomych 20 lat dom i wełna w super stanie.

  • @Awiatan1
    @Awiatan1 Рік тому +1

    Pytanie, czy plyta PIR bedzie na rok 2023 dobrym wyborem na dach?

  • @taskhunters5245
    @taskhunters5245 4 роки тому +4

    tez jestem za tym aby robic tyle samemu ile sie da. nie jest to filozofia a jaka przyjemnosc na sam koniec i przedewszystkim pewnosc ze zrobilo sie dokladnie.
    pytanie: co to za siateczka? dobre rozwiazanie, rownomiernie podtrzymuje welne.
    Pozdrawiam

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  4 роки тому +1

      To jest siatka od elewacji, polecił mi to rozwiązanie sprzedawca i powiem szczerze ,że dałem się nabrać;) pod cieżarem wełny siatka sie ugina, i tak musoałem poprawiać sznurkiem,

    • @taskhunters5245
      @taskhunters5245 4 роки тому +1

      @@kukeszko3534 dobrze dowiedziec.
      Dzieki.

  • @lukaszgsm
    @lukaszgsm 4 роки тому +1

    3:40 dlaczego wiatr ma wywiewac cieplo przy pelnym deskowaniu i papie? przeciez tam nic nie wieje, moze chodzilo Ci, ze jak nie ma deskowania to trzeba dac membrane z wiatroizolacja.

    • @grzegorzzzz1180
      @grzegorzzzz1180 4 роки тому +1

      Kolego jeśli masz pełne deskowanie to musisz zrobić szczelinę wentylacyjna między wełna a deską żeby wentylować wełnę i dlatego powinno się dać membranę w odległości co najmniej 2 cm od deski i dopiero położyć wełnę. W przypadku braku deskowania ta membrana już tam jest i możesz wełnę dosunąć do niej a wełna i tak będzie zwentylowana

    • @lukaszgsm
      @lukaszgsm 4 роки тому +1

      @@grzegorzzzz1180 ale jak ktos ma membrane na deskach ? Deska jest otwarta dyfuzyjnie, wiec membrana moze byc na desce. Co innego jesli na desce jest papa, lub gont.

  • @grzegorzmazurek5066
    @grzegorzmazurek5066 4 роки тому +3

    I tak trzymać 👍

  • @adamlewandowski4003
    @adamlewandowski4003 4 роки тому +10

    W moim przypadku piana kosztowała mnie 62 zł na grubosc 25 cm i to jest grubosc mnimalna w nie ktorych miejscach miałem około 28cm, montaz wieszaków po stronie firmy . Zgadzam lepiej dac piane na dobrą membranę . Calosc kosztowała mnie 8200zl czyli ponad 150 m2 od murłaty do kaleinicy.

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  4 роки тому +1

      No cena naprawde dobra jak za te grubość, wiec w tym wypadku warto było w pianę zainwestować!

    • @jacekmichenko1769
      @jacekmichenko1769 11 місяців тому

      Czy dobrze zrozumiałem? Można kłaść pianę otwartokomórkową prosto na membranę? Nie będzie nic wypychało ani nie gniło? Dodam ze konstrukcja dachu bedzie sucha bo zostało to zrobione 6 lat temu wiec drzewo wyschło przez ten czas. Pozdrawiam

    • @adamlewandowski4003
      @adamlewandowski4003 11 місяців тому

      @@jacekmichenko1769 nawet zaleca się bez deskowania powstaje wtedy lepsza paroprzepuszczalnosc gdyż pianka jak i membrana mają to . Pianka nie będzie wypychać membrany w stronę pokrycia ponieważ ma przestrzeń od wewnątrz domu aby mogła rosnąć .Oczywiście membrana powinna być dobrze naciągnięta i wyższej jakości

    • @jacekmichenko1769
      @jacekmichenko1769 11 місяців тому

      @@adamlewandowski4003 znajomy zaproponował mi cenę 75zl za 20cm, przy 15cm to 63zl za m2, czy to dobra cena w dzisiejszych czasach?

    • @adamlewandowski4003
      @adamlewandowski4003 11 місяців тому

      @@jacekmichenko1769 4 lata temu za 25 cm około 65 zł na poddaszu użytkowym plus 20 na strychu więc na te czasy uważam że ciekawa oferta wiadomo jeszcze z której firmy wchodzi w grę

  • @maorysrk3468
    @maorysrk3468 4 роки тому +9

    Wszystko ładnie pięknie, ale... Proszę sobie przeliczyć koszt takiego ocieplenia i porównać go z pianą PUR. U mnie różnica wyniosła niecały 1000 zł. Za ocieplenie wykonane przez ogólnopolską firmę zapłaciłem 60 zł. za metr z fakturą :)

    • @kuflik
      @kuflik 3 роки тому +2

      Ile cm dało? Jak mniej niż 25cm to nie ma się cZym chwalić.

    • @GM-xf4en
      @GM-xf4en 3 роки тому +1

      I za 20 lat po pianie tylko pył zostanie.

    • @Smokee00
      @Smokee00 3 роки тому +1

      @@GM-xf4en A wełnę zjedzą ci mole. Idź opowiadać bajki dzieciom jak nie masz pojęcia o czym mówisz.

    • @GM-xf4en
      @GM-xf4en 3 роки тому +2

      @@Smokee00 poczytaj o pianie najpierw gamoniu później pisz. Jak masz w domu mole i szczury to sobie najpierw w deratyzacje zainwestuj.

    • @Smokee00
      @Smokee00 3 роки тому +1

      @@GM-xf4en Gamoniu to się do rodziny zwracaj cwaniaczku internetowy bo świat jest mały i możesz się kiedyś natknąć na mnie i osikasz sobie spodnie

  • @jankomoto1275
    @jankomoto1275 3 роки тому +2

    Położyłem wełnę skalną na stropie w nieużytkowym poddaszu o grubości 15 cm. Zajrzałem tam po 10 latach i okazało się że nie ma już 15cm a niecałe 12cm. Zdarzyło mi się także rozbierać parę dachów do wymiany poszycia czy jakiś tam napraw itp., Jak widziałem co porobiło się z tej niby takiej super wełny która nie zmienia swoich właściwości to za darmo bym tego nie chciał. Jedyne ocieplenie dachu jakie wydaje mi się najbardziej sensowne to na krokwiowe a materiał do wyboru tylko nie wełna.

    • @nomtbg
      @nomtbg 2 роки тому

      A wełna nie zjeżdża w dół?

    • @SlimakTurbo
      @SlimakTurbo Рік тому +1

      Z ciekawości byłem zobaczyć swoją. Mam skalną wełnę nic nie zjechało nic nie oklapło. Robiłem sam w 2013 roku.

  • @zbigniewbedoek99
    @zbigniewbedoek99 2 роки тому +2

    prosze która wełna sie nie utleni po 20 latach?

  • @blazejpawlicki9342
    @blazejpawlicki9342 4 роки тому +3

    Co do ocieplenia kiedys mury stawialy podwojne i styropian wtstarczy 10 na starych murach a teraz masz mow z jednej warstywy i dlatego daja styropian 20

  • @Lolnox
    @Lolnox 3 роки тому

    Jakie ciepło z Wełny? Od kiedy wełna jest źródłem? Wełna to izolator i nauczcie się to odróżniać. Wełna sama jest nie palna ale wcale nie chroni przed spaleniem konstrukcji. Pod wpływem ognia i tak większość spadnie etc

  • @dariuszlesinski3543
    @dariuszlesinski3543 Рік тому

    Witam. Mówiłeś o deskowaniu i papie żeby zastosować szczelinę miedzy deska a wełna. Czy tak samo zastosować gdy mam deskowanie i membranę?

  • @puznies0
    @puznies0 Рік тому +1

    wełnę też dajesz pomiędzy krokwie... dopiero docieplenie na stelażu robi izolację krokwi aleeee!!!!! to jeszcze zależy jaką chcesz grubość... 5 gówno daje, a 10 już zabiera dodatkowe cm powierzchni

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  Рік тому +1

      15 między krokwie, a 20 pod krokwie łacznie 35cm

  • @friiq1
    @friiq1 4 роки тому +5

    Nie dodales do porównania płyt pir np10cm thermano na krokwiowo połączyłem z wełna między krokwie

    • @sebeksebek1706
      @sebeksebek1706 4 роки тому

      Jaki to ma sens stosować wełna i piana, biorąc pod uwagę punkt rosy. Zamokniecie pir a wełny, do tego szkodniki, myszy kuny bez problemu w welnie, pir to blokada.

    • @ggnagognagoma2462
      @ggnagognagoma2462 3 роки тому

      @@sebeksebek1706 Jak rozumnie to sens ma , bezrozumnie faktycznie nie. Myszy ,kuny grasują jak im wejście zostawisz

  • @korakora
    @korakora Рік тому

    Jaką wełnę zastosowałeś? A gdzie płyty??

  • @krzychufiga7162
    @krzychufiga7162 4 роки тому +9

    Witam, jeśli chodzi o piane posiada Pan mała wiedzę aby przekazywać ją innym, uważam że około 50% informacji o piance PUR jest błędnych.

  • @sylwester6651
    @sylwester6651 4 роки тому +1

    Masz rację kolego w 100%. Kolego ja nie znałem się kompletnie na tym dopóki u mnie w nowym domu nie spierdzielili ocieplenia poddasza. Teraz borykam się z usuwaniem licznych mostków termicznych szczególnie w narożach budynku. Problem jest taki, że mam strop lany i nie ma dostępu i trzeba będzie zdejmować część blachy, łaty, membranę z brzegu aby od góry jakoś docieplać pianą te szczeliny bo już wiem że są. Co do grubości styropianu u mnie jest 15 cm i szału nie ma. Termowizja pokazała, że na całej powierzchni jest przenikanie ciepła, czyli wykonanie dobre ale ok 5 cm za mało. Pozdrawiam serdecznie z centralnej Polski. A może znasz kogoś kto podejmie się usunięcia mostków termicznych? Jestem z okolic Łowicza, woj łódzkie. U nas żadna ekipa nie chce się tego podjąć, wolą nową robotę wziąć niż tu się bawić i poprawiać po kimś.

    • @ggnagognagoma2462
      @ggnagognagoma2462 3 роки тому

      wiertarka otwory i w nie pianować. kamerkę na lince do komórki ogarniesz za kilkadziesiat zł. Ona ci powie gdzie co i jak. Koszt to rusztowanie , aby wygodnie i bezpiecznie było

    • @sylwester6651
      @sylwester6651 3 роки тому

      @@ggnagognagoma2462 Kolego, nie da rady tak, dlatego że trzeba skuć szczyty w miejscu skosów przy krokwiach bo gamonie zrobili na równo, więc jest kawał muru nieocieplone a nad nim membrana i blacha to jak ma być ciepło? Do tego każde okno dachowe jest zimne, tzn cała rama i w miejscu uszczelki i środek też zimny. Czy są okna ciepłe? bo już tyle sprawdziłem u ludzi i przeważnie każdy ma też zimne.

    • @ggnagognagoma2462
      @ggnagognagoma2462 3 роки тому

      @@sylwester6651 długie wiertło. Zamku nie budowałeś z metrowymi murami? Ale czas i forsa twoja ,dałem receptę na redukcję czasu i forsy. Podobnie robią ocieplenie w ścianach z pustką

    • @sylwester6651
      @sylwester6651 3 роки тому

      @@ggnagognagoma2462 Kolego dziekuję za pomoc, a można emaila do Ciebie to wyślę ci parę zdjęć z kamery termowizyjnej i z budowy może będziesz lepiej widział o co mi chodzi? ja się na tym nie znam ale robiliśmy już swoimi sposobami od narożników budynku przy mur łacie ile mogliśmy sięgnąć ale nic to nie dało. kamerkę mam mam i kamerę pirometryczną też więc widzę gdzie idzie zimno.

    • @ggnagognagoma2462
      @ggnagognagoma2462 3 роки тому

      @@sylwester6651 Aż taki dobry to ja nie jestem zarejestruj się na forum muratora i tam wrzuć temat i zdjęcia

  • @C_y_b_e_r_d_y_n_e
    @C_y_b_e_r_d_y_n_e 7 місяців тому +1

    Kraków Kwiecień 2024 podano mi cenę 60 zl za m2 20cm otwarto komórkowej .

  • @radek7149
    @radek7149 3 роки тому +2

    Jak mam dachówke bez deskowania to sama membrana jest już szczelina wentylacyjna czy trzeba i tak ja zrobić?

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Zapytaj dokladniej za malo szczegółow

    • @radek7149
      @radek7149 3 роки тому

      @@kukeszko3534 mam dach pokryty dachówka ceramiczna, nie ma deskowania, jest tylko membrana o gramaturze chyba 200g i SD 0.3. Między dachówka a membrana hula wiatr co robi już za wentylację. Moje pytanie czy trzeba robić szczelinę wentylacyjna między wełna a membrana np 3 cm czy nie. Np piana jest natryskiwana na membranę i nie ma szczeliny wentylacyjnej

    • @tomo19811
      @tomo19811 3 роки тому

      @@radek7149 nie trzeba ,welna w twoim przypadku dotyka membrany i jest oki.

  • @sebastiannowicki5672
    @sebastiannowicki5672 3 роки тому +2

    Witam w moim domu obecnie jesteś na kończeniu sufitów podwieszanych (strop drewniany -wiazary) mam dylemat czy dać na ocieplenie stropu celuroze czy wełnę i oto jest pytanie . Dom parterowy dach 4 spad . Konstrukcja wiązarowa i co tu wybrać ?

    • @bartomiejzielinski5597
      @bartomiejzielinski5597 3 роки тому +1

      Jeśli strop drewniany i wiazary to ciężko bd dokładnie ocieplić wełna. Polecam dołączyć do grupy nd fb Pracę wykończeniowe i tam są konkretne osoby od celulozy.

    • @sebastiannowicki5672
      @sebastiannowicki5672 3 роки тому +1

      @@bartomiejzielinski5597 no wlasnie dlatego jestem za celuroza bo piana odpada calkowicie . U mojej zony brata byla taka sytuacja ma ocieplone pianą i byla jakas tam wichura cos uderzylo w dach ( nie wiedzial ze byla taka sytuacja) i po 4 latach zgnily mu krokwie bo na pianie nie bylo widac ze cos jest dziurawe a woda zbierala sie miedzy blacha deskami i krokwiami noi niesety bylo to duze koszta aby to naprawic i on nie poleca tej piany

  • @mickry
    @mickry Рік тому

    Widzę że odległość wieszaków od ścianek działowych masz większą niż 40cm. Nic się nie dzieje z zabudową?

  • @danos1066
    @danos1066 Рік тому

    Polozenie uciazliwe, ale to jest kilka dni w porownaniu z okresem 50 lat kiedy bedziesz w tym mieszkać.

  • @Kevin-yl5xr
    @Kevin-yl5xr 4 роки тому +2

    A czy między deskami a wełną zostawiał Pan szczeline dylatacyjną? Czy bezpośrednio do desek wełna ?

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +2

      Robilem szczeline wentylacyjna z membrany wiatroszczelnej i paroprzepuszczalnej

    • @mayhodowcakrolikow2383
      @mayhodowcakrolikow2383 3 роки тому

      Daje się szczelinę ze względu na to jak by do wełny dostała się wilgoć to żeby deski od wełny wilgoci nie wchłaniały bo skutkiem wilgotnej deski i wyschnięciem kilka razy jest to że szybciej pruchnieje a gdy jest szczelina to wtedy wełna wysycha nie robiąc szkód

  • @mariuszanioowski9758
    @mariuszanioowski9758 4 роки тому +1

    Super materiał. Krótko zwięźle i na temat. Pozdrawiam Autora!

  • @Leeoonniv
    @Leeoonniv 2 роки тому

    Grubość izolacji oraz współczynnik przenikania ciepła jaki ma wynosić zarówno ściana jak i dach regulują przepisy. Kiedyś nie było takich wymogów - dlatego dzisiaj używa się izolatora o lepszych parametrach i nie 10cm styropianu a 20cm.

  • @mati22031989
    @mati22031989 3 роки тому +1

    Witam, ma Pan deskowanie i papę? Chcę położyć wełnę i zrobić szczelinę pod deskowaniem jak to można rozwiązać i jaką membranę dać i czy trzeba sznurować czy np można dać pasy typu samochodowe

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      hej, jest film na moim kanale o szczelinie, prosze obejrzec, tam jest opisane jak to wykonalem

    • @mati22031989
      @mati22031989 3 роки тому

      Ok dziękuję za odpowiedź

  • @vingaznik1669
    @vingaznik1669 4 роки тому +5

    "Na początek CHCĘ powiedzieć" - szacun. A wszyscy "chciałbym powiedzieć". Ludzkość uratowana.

  • @grohu
    @grohu 4 роки тому +9

    Przecież powinno się sie dawać paroizolacje, a wilgoć z budynku powinna być usuwana wentylacją. Bzdurą jest oddychalność przegród, jeżeli przegroda przepuszcza wilgoć to zmniejsza się izolacyjność. Sam mam wełnę, ale na dzisiejszy dzień wybralbym pianę.

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  4 роки тому +2

      Znasz pojęcie kondensacja pary? Wilgoć zawarta w powietrzu pod wpływem kontaktu zimnego / cieplego powietrza skrapla się, takie zjawisko wystepuje zawsze, czy masz wełnę czy pianę. Folia służy do ograniczenia przedostawania się wilgoci z pomieszczeń, ale przez kondensacje i tak występuje w ociepleniu, dlatego robi się szczelinę wentylacyjną.

    • @grohu
      @grohu 4 роки тому +1

      @@kukeszko3534 mi chodzi o oddychalnosc, i tak wole ,ze sie skroplila na zewnetrznej warstwie piany a nie wełny. Na dniach bede demontowac okno dachowe, bo zakładam fotowoltanike, a okno jest mi nie potrzebne, zobacze jak wyglada wełna rockwooll

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  4 роки тому

      Daj znać jak to wygląda, pozdrawiam

    • @grohu
      @grohu 4 роки тому +1

      @@kukeszko3534 ok, powinko być om to tylko 5 lat, gorsza jest wełna mineralna, która osiada. Przy pianie nie ma mostkow termicznych, wystarczy krokwie owinąć folią i po sprawie. Znajomy ma i płaci za ogrzewanie 60% tego co ja. A ja mam 30cm welny, on piany chyba 20cm+ 10cm od krokwi, serdnio 25cm piany.

    • @grohu
      @grohu 4 роки тому +1

      @@kukeszko3534 bez uwag, rockwooll dalej trzyma ksztalt.

  • @msluxremonty7133
    @msluxremonty7133 4 роки тому +2

    Trzeba też wspomnieć o emisji lotnych związków organicznych piany, czas niezbędny do osiągnięcia dopuszczalnych stężeń to do 28 dni. Więc nie prawdą jest że na drugi dzień można kontynuować dalsze prace na poddaszu.

    • @tomek5972
      @tomek5972 4 роки тому

      a piany współczesne mają deklaracje dla lotnych związków organicznych i nie trzeba czekać.

  • @robrobski9445
    @robrobski9445 4 роки тому +1

    Co dajesz po miedzy wełną a deskami na syrkulacje powietrza czy dajesz falowaną membrane

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      membrana wiatroszczelna i paroprzepuszczalna

  • @wojciechdobaczewski7916
    @wojciechdobaczewski7916 2 місяці тому

    Jestem za pianą ponieważ od wielu ludzi słyszę że przeklinają wełnę ze względu na kuny!!!

  • @audrioska
    @audrioska 4 роки тому +1

    Mineral wool Knauf is a better choice than rock wool. Tested

    • @ukaszmroczynski8587
      @ukaszmroczynski8587 3 роки тому

      Ok, will it protect me from heat incoming from outside in hot summer day?

  • @kamildor7464
    @kamildor7464 3 роки тому

    Witam jaka Pan welne zastosowal ?jak grubosc? Krokwie mam 20cm
    Sufit na podaszu dawal pan wieszaki grzybki? Jakiej dlugosci?

  • @adaptacjepoddaszy5411
    @adaptacjepoddaszy5411 4 роки тому

    Ciekawy filmik.Pozdrawiam.

  • @nervus7353
    @nervus7353 Рік тому

    Pytanko bo myślę o wełnie ale chcę jak naj mniejsza przepuszczalnością ciepła 0.32 czy będzie wtedy problem z wilgocią czy siąść 035

  • @pawelnehring2855
    @pawelnehring2855 3 роки тому +2

    Wreszcie ktoś z inwestorów to powiedział...... Brawo👏👏👏👏
    Ale czy gość który to zrozumie będzie wstanie zapłacić?

  • @przemekdryka223
    @przemekdryka223 2 роки тому +1

    Na końcu fajna ściema , że wełna w Niemczech czy Szwajcarii po 30 latach ma nadal te właściwości cieplne 😂 no pewnie że tak , tylko jaki oni mają klimat a jak jest w Polsce , u nich różnica temperatur to max 45°C między latem a zimą a w Polsce to nawet 60°C więc te porównania są nic nie warte .

  • @krzysztofp7846
    @krzysztofp7846 2 роки тому +1

    merytoryczny kanał mi z obliczeń wyszło ze piana pur to koszt 3-4 razy tyle ile wełna

  • @pawed3514
    @pawed3514 3 роки тому +2

    Warto pomyśleć o płytach PIR. Ja mam połączenie natrysku piany i plyt PIR. Może nie jest to tanie rozwiązanie ale jest ciepło. Jak na dworze było minus 14 stopni na nieogrzewanej Górze było 12,8 stopnia.

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Ciekawe, musze to sprawdzić

    • @Mocartus
      @Mocartus 3 роки тому

      Też mam nakrokwiowo płyty pir. Robią Ci dekarze dach i z marszu masz ocieplenie. Do tego jeszcze ekstra stytopian między krokwiami. Druga sprawa, ponieważ większość izolacji masz na zewnątrz, to wnętrza masz wyższe, bez podwyższania ścianki kolankowej! Jedyną wadą jest to, że dach widziany z zewnątrz staje się "grubszy".
      Co do projektu, to jest z tej samej firmy i ma kształ dachu prawie identyczny.

    • @pawed3514
      @pawed3514 3 роки тому

      Ja mam płyty podkrokwiowo ale zdecydowanie nie narzekam. Teraz nawer zrobiłbym więcej centymetrów.. Ale w tym roku ułożę 6 cm na stryszku na podłodze bo mi trochę zostało a szkoda zmarnować.

    • @jankowalski-il8eu
      @jankowalski-il8eu 11 місяців тому

      a jak z akustyka przy takim rozwiazaniu, mnie na wiosne czeka ocieplenie poddasza i myslalem dac welne miedzy krokwie a pod krokwie plyty pir 10cm

    • @pawed3514
      @pawed3514 11 місяців тому

      @@jankowalski-il8eu Raczej nie mieszałbym wełny z płytami PIR. Czy masz dach pod destami czy pod membraną? Co do akustyki to nie mogę narzekać Jest normalnie.

  • @lukiczaj
    @lukiczaj 4 роки тому +2

    Taśmy dwustronnej nie żałowałeś, a folia lepszą by była metalizowana...

  • @tatakazika53
    @tatakazika53 5 років тому +19

    Kilka słów odnosnie merytoryki zawartej w tym materiale, bo do celu i inspiracji tegoż raczej nie warto się odnosić. Marketing Rockwoola robi co może.
    Ale konkrety:
    1) Wilgoć odprowadza wentylacja, a nie "budynek"
    2)Pianki zamknięto komórkowe z powodzeniem stosuje się wewnatrz budynku (zależy od przegrody).
    3) Lambda pianki, a lambda wełny! Jest coś takiego jak lambda początkowa i obliczeniowa. Jest również coś takiego jak konwersja lambdy. Jesli ktoś do porównawczych obliczeń bierze w przypadku wełny wartość podaną na opakowaniu to jest zwykłym dyletantem, który okłamuje samego siebie.
    4) Cena wełny jest podobna do ceny pianki, a często nawet wyższa. Porownanie ceny wełny bez uwzględnienia kosztów jej montażu do ceny kompleksowej uslugi aplikacji pianki jest zwykłym nadużyciem.
    5)Wełna skalna jest odporna na wilgoć, a pianka nie? Proszę podać jaką absorbcję ma owa skalna wełna to juz nie będzie tak wesoło.
    6) Pianka jest nowym materiałem? Ile powinna być na rynku, żeby już tak o niej nie mówić? Bo w przypadku otwartej komórki to juz prawie 35 lat. Z zastosowaniem w różnych klimatach i budynkach. Zamknięta komórka w budownictwie to lata 70-te. Zatem kolejna nieścisłość, którą "straszy" dział PR producenta wełny.
    7) Gryzonie... temat ostatnio poruszany ale pominięty przez autora filmu, a jakże istotny. Kuny wejdą i w jeden i w drugi produkt ale szkody jakie poczynią w wełnie kwalifikują dach bądź poddasze do gruntownego remontu. W przypadku pianki jest to miejscowa naprawa wiążąca się z niewielkimi kosztami.
    I ostatnia rzecz: bardzo słabe i tendencyjne jest porównanie konkretnej, wymienionej z nazwy wełny do ... wszystkich pianek. Te przecież różnią się między sobą parametrami. Tak jak są wełny różnej jakości tak różnej jakości są również pianki. Wybór należy do inwestorów. Wrzucanie wszystkich do jednego wora jest słabe.

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  5 років тому +7

      Wow. podziwiam ,że chciało się Panu to wszystko pisać! Szacunek! Dlatego odpowiem- Nie jestem specjalistą, jak podaje w tytule, "dlaczego JA wybrałem wełnę skalną" to jest to rozwiązanie dla mnie najlepsze bo kładę wełnę sam- o czym mówię w filmie-
      AD1. Mój błąd, - ale oczywiście trzeba trzeba wytknąć
      AD2. Zwykłe czepialstwo, rozmawiamy tu o ociepleniu dachu a nie ściankach działowych
      AD3. JA siebie oszukuje? czy sprzedawcy oszukują??
      AD4. 35cm wełny = 56zl/m 17cm piany=60 zł/m2 hmm co jest wieksze?? Podaje w materiale ,że wełne kłade SAM! Biore pod uwagę również to że wieszaki do Piany kładłbym sam!
      AD5. Wełna skalna po wyschnięciu ma takie same włąsciwości jak przed zawilgoceniem! mówię o tym w Filmie!!
      AD6. Powiedziałem w materiale ,że w Polsce stosuje się jąstosunkowo niedawno na ocieplenia!zaznaczam jeszcze raz!
      AD7. Bardzo nie przyjemna sprawa dla inwestora, ale ile % inwestorów ma ten problem? Myślę ,że mniej niż 1%, Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić , że łatwiej uzupełnić straty pianą niż wełną, w obu przypadkach nie widać gdzie ten gryzoń porobił tunele,

  • @JaremaJaracz
    @JaremaJaracz 4 роки тому +1

    Również około 50zł za metr wełny tyle co piana otwarto komorowa. Żeby ocieplić powinno być zamkniętokomorowa i nie powinno się ścinać powierzchni końcowej. fakt jest droga bo 8 lat temu dałem ponad 110zl za metr ale uzyskałem więcej przestrzeni w pomieszczeniach i tą samą pianę stosują w płytach do budowy hal. I nawet resztek nie szło spalić tylko się odymiła i gasła taka piana. Jeśli stosuje się porządną i sprawdzoną firmę co daje unijne certyfikaty, a nie Romka- Janka - czy Pażdziocha co miesiąc temu kupił sobie agregat, to tak jak właściciel płakał gdy sprzedawał samochód!!!

  • @kamillobig6579
    @kamillobig6579 3 роки тому +2

    A co sądzisz o ociepleni celulozą?

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +2

      Nie wiem, nie wypowiem sié, mysle ze na skosy ciezka sprawa, moze sie ugniatac po latach

  • @karolgorski6874
    @karolgorski6874 4 роки тому +1

    Przede wszystkim zaczałbym od odpowiedniej foli paroizolacyjnej :)))))

    • @Pabloo1987
      @Pabloo1987 3 роки тому +1

      Jaka polecisz?

    • @karolgorski6874
      @karolgorski6874 3 роки тому +1

      @@Pabloo1987 napewno użyłbym systemowej zgodnie z zaleceniami producenta wełny.Ja stsosowalem Isovera

  • @tomek5972
    @tomek5972 4 роки тому +11

    Najgorsze jest to, że książkowy parametr czyli taki przepisany z dokumentów przy wełnie ni jak się ma z rzeczywistością. Jeżeli kogoś interesują realne badania przegrody to zapraszam. Piana PUR jest zdecydowanie lepsza, a wiele kwestii tutaj poruszonych to sprawy wyssane z palca.

    • @kamilsobolak3316
      @kamilsobolak3316 4 роки тому +1

      Książkowe parametry czyli badania laboratoryjne realizowane są przy temp 10degC, a problem pojawia się przy wyższych temp. >40degC, na dachu o takie temperatury nie trudno a opór cieplny MALEJE! w szczególności przy wełnie :) także patrzmy na iZolacje nie tylko zimą

    • @mmazij
      @mmazij 4 роки тому

      Mnie interesują realne badania przegrody - gdzie Pan zaprasza. Nie może Pan tych badań tutaj umieścić?

  • @hubiloko5789
    @hubiloko5789 3 роки тому +1

    Część Łukasz !

  • @joeysi1814
    @joeysi1814 4 роки тому +2

    mam pełne deskowanie i papę - IQ chomika wystarczy by mieć wątpliwości co do zdrowia takiej więźby jeśli przykryje się ją termosem; ja się zwyczajnie boję; jedyny dylemat jaki mam to szklana vs skalna; toprock jest ciężki (40kg/m3) i czytam sporo uwag co do 'konsystencji' - nawet na filmie widać, że ma szpary i jest - jakby to ująć - zmechacony.. Podoba mi się supermata Isovera ale znów ta niższa temperatura odporności na ogień i obawy, że szklana siada po latach... łeb już mi pęka:) dzięki za film! fajny patent ze styropianową formą do docięcia nad kolankową.

    • @martino1202
      @martino1202 3 роки тому +1

      i co wybrałeś ? mam ten sam dylemat bo mam papę , pełne deskowanie i się zastanawiam na wełną czy pianą? odpisz jak możesz

  • @damiank.963
    @damiank.963 Рік тому

    Witam. Chciałbym dopytać. Jeżeli zrobię szczelinę wentylacyjną z membrany to sznurka między krokwiami już nie rozciągam? Kładę membranę i od razu na membranę wełnę, tak żeby dotykała ona membrany?

    • @wilku1422
      @wilku1422 10 місяців тому +1

      Nie musisz robić dylatacji że sznurka. Najlepiej właśnie robić dylatacja z membrany czyli to samo co sznurkami ale dajesz membrane jest lepsza gwarancja że wełna nigdzie niczego nie zatka no ale droższe rozwiązanie

    • @wilku1422
      @wilku1422 8 місяців тому +1

      @@zjow4755 mocujesz ja np. takerem, sszywkami. Wywijasz do wewnątrz przybijasz, przeciagasz na drugą stronę i robisz to samo tak aby była naciągnięta. Nie ma w tym filozofii ale ta trochę droższy natomiast lepszy niż sznurki

  • @sat-okh6510
    @sat-okh6510 2 роки тому

    Żeby to było miarodajne to trzeba jeszcze konfrontować lambdę obliczeniową obydwu materiałów a nie tylko porównywać deklarowaną.

  • @dalecooper8890
    @dalecooper8890 3 роки тому +1

    Witam.
    Czy można ocieplać dach bez deskowania? Jeśli tak to rozumiem, że dwie warstwy wełny po 15 cm wystarczą?

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +2

      Hej, można, wystarczy membrana, 2 warstwy po 15cm wystarczą

    • @dalecooper8890
      @dalecooper8890 3 роки тому

      @@kukeszko3534
      Dzięki,zbieram się do tego a kupielm dom z poddaszem użytkowym ale nie docieplonym i nie deskowanym(jest folia).
      Zdecydowanie wełna.
      Dzięki i pozdrawiam.

  • @Zell19888
    @Zell19888 3 роки тому +1

    Nie wiem z jakiego źródła te feikowe informacje na temat pianki ale dobra a 100pln za metr to cena wyciągnięta z nosa chyba iż za ok 20cm płci się 60/65pln i bym mógł wiele nieprawidłowości wyciągać z filmiku ale po co

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Nagraj swój materiał i podeślin

    • @mirwit2260
      @mirwit2260 3 роки тому +1

      Proponuje zacząć słuchać on dał 35 cm wełny i tyle samo musisz dać piany a nie 20 cm i o to właśnie chodzi w tym filmiku że tacy frajerzy jak ty usłyszą od gościa co wciska tą daremną piane że 20 cm to zastępuje 40 cm wełny i ty w to wierzysz nie mówiąc że są wełny o współczynniku 0,33 to ile dasz piany dalej 20 cm. Dobry materiał w końcu ktoś powiedział prawdę jaka jest .

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Dzięki

    • @hanslanda994
      @hanslanda994 3 роки тому

      @@mirwit2260 I to co mówisz to jest właśnie frajerstwo, bo przy wełnie nie bierzesz pod uwagę przedmuchów, co ci po 40 cm wełny jak będzie przez nią wiać, ten film obrazuje to doskonale ua-cam.com/video/FE44fzcOOag/v-deo.html

  • @jgjbjhbbbbbyyygygyug
    @jgjbjhbbbbbyyygygyug 4 роки тому +8

    Ja do ocieplenia proponuje suszone krowie placki raczej deficytowe o tej porze roku najlepiej nazbierać w lecie 😆

  • @kristomen
    @kristomen 3 роки тому

    Mam pianę. Dawałem 30 cm. Ale jednej rzeczy nie wspomniałeś. Izolacja akustyczna. Niestety piana pur nie umywa się do wełny.
    Piana pur brałem bo wełny nie mógł bym swoim dachu dobrze ułożyć. Za dużo zakamarków jakie są w konstrukcji dachowej. Wierzba z fabryki.

    • @xxxxxx-yp8hu
      @xxxxxx-yp8hu 3 роки тому

      Zgadzam się wełna świetnie tłumi

  • @danielwiecek7219
    @danielwiecek7219 Рік тому

    A dlaczego nie izoboster?

  • @jamesik84
    @jamesik84 2 роки тому

    A czemu nie można izolować styropianem na ten przykład??
    Ta wełna to chory relikt przeszłości w dodatku niebezpieczny. Juz dawno powinna być zakazana.
    Wg. Mnie można by np pokrywać wierzch cienką warstwą jakieś folii aluminiowej albo w sprayu.

  • @blazejpawlicki3314
    @blazejpawlicki3314 4 роки тому +6

    Jak ci firma kladzie welne to za kazda warstwe sobie liczy dwa razy kladzie welne to dwa razy liczy sobie nie ma nic za darmo

    • @damianmichno975
      @damianmichno975 3 роки тому +1

      a przy okazji często lecą masówkę i po paru latach przestaje dokładnie wypełniać przestrzenie. Bawiłem się jakiś czas kamerą termowizyjną i niestety, ale duża część dachów ocieplonych wełną, szczególnie z bardziej złożonymi kształtami ma ogromne mostki.

  • @waldemarwaszczyk1084
    @waldemarwaszczyk1084 3 роки тому

    Mam takie pytanie. Kilka dni temu ocieplilem nieużytkowe poddasze pianą 20 cm. Dach to dachówka łaty membrana. Na poddaszu nie ma żadnego okna. Czy można zostawić tą pianę odkrytą czy muszę dać jakąś folię? Zdecydowałem się na pianę z powodu niepełnosprawności bo nie mogę tam wejść i pilnować prac. A wełnę trzeba starannie zrobić Na stropie jest 10 cm styropianu i folia to z dołu wilgoć na poddasze nie idzie

  • @pawellempicki9234
    @pawellempicki9234 4 роки тому +2

    Dobrze prawi

  • @damiannikon535
    @damiannikon535 4 роки тому

    nie wiem skąd naliczyles te 100zł/m2 za piane pur obecne firmy oferują 55-60złm2 za 20cm piany a wieszaki wydaje mi się że montują ci którzy będą kładli płyty. pryskam piane pur od dwoch lat lecz tylko na podłogi zamknietokomórkową w belgii, tutaj standardowa grubosc 10cm.

  • @zbigniewwypych7550
    @zbigniewwypych7550 4 роки тому

    Majstrowie co wymieniaj dachy po 15, 20 latach mają inne zdanie mianowicie, że jak zdejmują dach to widzą ze wełna siadła a przez to robią się w mostki termiczne....

    • @DrummerEvo
      @DrummerEvo 4 роки тому

      Dokładnie. Wełna siada z czasem. Mam poddasze zrobione pianą i płytą OSB. Gdzie ma powstawać wilgoć skoro nie ma przepustu? Wilgoć jest wtedy jak są mostki termiczne i przemarzania czyli różnice temperatur. Czy dla przykładu w izotermach samochodów ciężarowych, które są izolowane styrodurem występuje wilgoć?

    • @resha77388
      @resha77388 4 роки тому +1

      @@DrummerEvo wełna twarda w kostkach nie siada, poza tym mówisz chyba o wielkie szklanej, miękkiej, którą dawali w latach 90'. Napisz jeszcze czy dałes folię paroizolacyjna pomiędzy gk a pianę, bo większość firemek i handlowców wciska kity że piana jest tak zajebista że folii nie trzeba i wilgoć z domu z życia idzie sobie wprost do izolacji którą z czasem przestaje nią być.

    • @DrummerEvo
      @DrummerEvo 4 роки тому

      @@resha77388
      Była impregnat i mam to zrobione na strychu. Poza tym papa pod blachą i pełne deskowanie na krokwiach pod papą. A jak domy budowali w półtora pustaka z przerwą na wełnę twardą z tafli na izolację to dlaczego wszyscy i tak docieplają styropianem to teraz? Bo ta wełna siada z biegiem lat i była to wełna z tafli, sztywna i ściany przemarzają, robi się przegwizd i mostek termiczny, a jak mostek to przemarzanie i wilgoć. Jaka wilgoć mi się wytworzy, jak piana na szczelnie do samej dechy dochodzi i nie ma tam powietrza?? Teraz jak mrozy, to od północnego wschodu cały praktycznie dzień mam szron na dachu, a domy dookoła co pod wełną, mają dachy mokre od tej samej strony. Coś tam izoluje ale nie tak jak piana. Jak jesteś fanem wełny, to rób sobie wełnę. Wentylacja? Mam mechaniczną z rekuperatorem, a kanały grawitacyjne zamknięte zaślepkami i jedną klapą zwrotną. Jak ktoś nie ma dobrej wentylacji to wszędzie jest szansa na wilgoć, a ludzie często zapominają, że kanały grawitacyjne też regularnie trzeba czyścić, bo nawet pajęczyny zakłócają ciąg w kanale. Później narzekają, że grawitacyjna to badziewie, bo ciągu nie ma. Wełna się przegrzewa, jakaby nie była. Jedyna jej najlepsza zaleta to ognioodporność.

    • @resha77388
      @resha77388 4 роки тому

      @@DrummerEvo mówię o wilgoci z życia, jak masz założona paroizolacje i wiatroizolacje to masz zrobione dobrze. Rekuperacja przede wszystkim, ale nie zapobiegnie w 100% migracji wilgoci z domu do izolacji. Nie zgodzę się z że wełna siada, przy poprawnym montażu, oczywiście. poza tym jest masa obiektów, i nie tylko domów jednorodzinnych ( mam naprzeciwko), ocieplonych właśnie wełną skalna A świat nie kończy się na styropianie. Gdzieś są czytałem że piana z biegiem lat w skutek stazenia też traci parametry, a wełna nie.

    • @resha77388
      @resha77388 4 роки тому

      @@DrummerEvo poza tym wszystko zależy od grubości warstwy izolacyjnej jaką kiedyś dawali w przegrode, jeśli była za mała i punkt rosy wystepował w ścianie to i wełna była mokra, a jak mokra to wełna siadała, i stawała się przewodnikiem A nie izolatorem. Nie ma znaczenia wtedy czy masz w ścianie wełnę styropian czy piankę i tak ściana mokra. Tak samo masz jak na niektórych blokach gdzie było 5cm styropianu to po 20latach okazało się że pod styropianem jest wszystko mokre, i piany też to dotyczy. Wełna przykryta tynkiem silikonowy paroprzepuszczalnym szybciej by doprowadziła wilgoć na zewnatrz niż styropian. Tak czy nie? Sposób jejnmontazu jest podobny do styro, możesz nie wierzyć ale nie ma opcji żeby siadała. Widziałem strzeliny w pianie którą się skurczyła, i widziałem że odchodzi od krokwi, także nie jest to lek na całe zło, i wszystko w rękach fachowca który to robi.

  • @mayhodowcakrolikow2383
    @mayhodowcakrolikow2383 3 роки тому +2

    Wełną zaczyna się ocieplać domy zamiast styropianem a styropian to coś podobnego do piany więc wełna lepsza

  • @hardbeatgb1330
    @hardbeatgb1330 Рік тому

    To , ze po podpaleou gaśnie nie znaczy , ze sie nie pali . Zapali sie poddasze spali sie piana proste .

  • @sebaseba751
    @sebaseba751 3 роки тому +1

    Poleca Pan wełne rockwool?

    • @kukeszko3534
      @kukeszko3534  3 роки тому +1

      Jak najbardziej, jeden z lepszych wyborow jesli chodzi o welne, dlatego ze to welna skalna- jesli zawilgotnieje, a napewno tak sie stanie, i pozniej wyschnie to nie traci swoich parametrow technicznych