Super odcinek i super podsumowanie czytelnicze sierpnia 😘 Sama bardzo lubię czytać książki i dlatego chętnie oglądam filmiki książkowe można się zawsze czymś zainspirować😘 Pozdrawiam Cię Kochana bardzo cieplutko i dużo zdrówka dla Ciebie i całej rodzinki 😘😘😘😘😘😘❤❤❤❤❤❤
@@literatunekOczywiście, że słuchamy z wielką przyjemnością 😊Czytam wreszcie z Twojego polecenia Portret Doriana Graya i podoba mi się, delektuję się powoli tą lekturą!!🥰
Hej, Edziu! Bardzo się cieszę, że i Ty zachwyciłaś się prozą Magdy Szabo. To była naprawdę wyjątkowa pisarka. Mam nadzieję, że jej powieści zostaną wznowione i ukażą się też w Polsce dotychczas nietłumaczone tytuły. W ogóle literatura węgierska jest wspaniała i szkoda, że u nas niedoceniana. Inna Twoja widzka, Anna Witarzewska, wspominała kiedyś o Annie Jokai - również fantastycznej autorce książek psychologicznych. Polecam też ,,Szatańskie tango" László Krasznahorkaiego, ,,Ptaszynę" fenomenalnego Dezső Kosztolányiego, ,Wykorzenionych" Szilárda Borbély'ego i wiele innych... Jacek Hołub pisze dobre, przystępne reportaże. Uwrażliwiają na problemy i zjawiska, z których czasem nie do końca zdajemy sobie sprawę. Planuję jeszcze w tym roku maraton Annie Ernaux. Ufam, że będę równie zadowolona literacko, jak Ty! :) Moimi ulubionymi lekturami zostały: ,,Laur" Wodołazkina (mówiła o nim Gosia z Tu Czytam), ,,Skóra po dziadku" Pakuły (krótkie, ale nasycone treścią i emocjami), oraz ,,Masakra" Vargi (jeśli ktoś lubi gawędziarski styl i strumień świadomości - polecam!) PS Nie uwierzysz, ale kupiłam sobie tomik poezji Świrszczyńskiej!!! Ściskam Cię mocno, Edziu droga, i życzę wszystkim wspaniałej reszty tygodnia! Oby wielka woda i inne nieszczęścia omijały Was szeroko!
PS Podzielę się niechlubną, ale dość zabawną historią. Nigdy w życiu nic nie uk**dłam, nawet głupiego cukierka w sklepie, ale... chciałam okraść bibliotekę! Moja ukochana powieść Szabo, ,,Fresk", została wydana tylko raz, a stało się to roku pańskim 1960. Oszalałam na jej punkcie od pierwszego przeczytania i koniecznie chciałam mieć ją w swej domowej biblioteczce. Oczywiście nie mogłam jej nigdzie znaleźć. Przez trzy długie lata łaziłam po antykwariatach, grzebałam w internecie w poszukiwaniu tego świętego graala. W akcie desperacji powzięłam zamiar przywłaszczenia sobie egzemplarza bibliotecznego, a w zamian gotowa byłam kupić nawet 5 nowych książek. Powtarzałam sobie, że i tak byłam pierwszą osobą od prawie trzydziestu lat, która wypożyczyła tę cudną powieść. Jako postanowiłam, tak uczyniłam. Wypożyczyłam ,,Fresk" i patrzyłam nań z czułością, leżącą na moim biurku. Następnego dnia otrzymałam powiadomienie od jednego aktykwariusza, że oto się pojawiła i mogę ją nabyć za... 3 złote! Pięknotkę odebrałam, a własność biblioteki wróciła na miejsce swego przeznaczenia. Niestety wygląda na to, że dalej nikt jej nie pożycza, ale mam nadzieję, że Twój filmik wywoła szturm na biblioteki! :)
Mam z prozą węgierską na razie same dobre doświadczenia-Banffy, Kertesz, Szabo. Ptaszynę mam na radarze właśnie z Twojego polecenia. No i nadal przede mną jest Marai. Będę czytać tego nowego Pakułę, jego książka o ojcu nadal we mnie siedzi. Ernaux na pewno docenisz! I wielką radość sprawił mi Twój zakup Świrszczyńskiej ❤️
Jak zwykle u Ciebie masa inspiracji! Zamknięte drzwi brzmią jak coś idealnego dla mnie! Muszę przeczytać. Ciała już jakis czas temu kupiłam, planuję lekturę w najbliższych tygodniach. Poprzednie jej ksiazki, które czytałam były takie dobre! Dobrze wiedzieć, że czeka mnie kolejna literacka uczta. Dzięki wielkie za kolejny zbiór świetnych recenzji😍
Reportaż Holuba będę czytać wkrótce w ramach Bingo Karmeny. Często sięgam po takie lektury w związku z moją pracą - prowadzę terapię zarówno dzieci z autyzmem tzw. wysoko funkcjonujących, z zespołem Aspergera, jak i głęboko autystycznych. Bardzo ciekawa i satysfakcjonująca praca😊Aktualnie czytam: " Śmiech, zabawa i nauka z dziećmi o profilu autystycznym" Julii Moor, angielskiej psycholog i matki dziecka autystycznego.
Temat starości i poezja (jak śledzę Twoje lektury i co mówisz to ważne dla Ciebie obszary literatury) połączony jest we wspaniałym tomiku wierszy Urszuli Kozioł "Raptularz". Z całego serca Ci polecam. ❤ Bardzo mnie zachęciłaś do przeczytania Zamkniętych drzwi. Już słyszałam doskonałe opinie o tej książce. Twoja tylko to potwierdza.
Raptularz akurat przede mną i będę go czytać na dniach. Dwa inne tomiki Urszuli Kozioł dotknęły mnie do głębi-tam też było przemijanie, starość, żałoba i rzeczywiście są to tematy, które mnie niezwykle poruszają
Oj, "Zamknięte Drzwi"... To była jedna z moich najbardziej wyczekiwanych lektur zeszłego roku i przypomniałaś mi właśnie, że obiecałam sobie przeczytać raz jeszcze bo w ogóle jej nie zrozumiałam😭Tak przynajmniej sądzę, bo poprzednie lektury Szabo należą do moich ulubieńców i odmawiam przyjęcia do wiadomości, że jej najsłynniejsza powieść mogła być po prostu ok. Na pewno już masz na liście Abigail, ale osobiście polecam gorąco "Piłata" jeśli uda ci się dostać gdzieś w bibliotece - niestety nie wznawiano tej powieści od lat 70 - a szkoda. Tego co cię urzekło w "Zamkniętych Drzwiach" jest tam pod dostatkiem. Mam nadzieję, że jakieś wydawnictwo skusi się niedługo na serię Szabo z odświeżonymi tłumaczeniami.
@@AnetaZ. 1 tom mnie na swój sposób rozczarował ale finalnie kupiłam wszystkie 3 i podarowałam szkolnej bibliotece z myślą że to coś wartościowego potencjalnie wspierającego dla młodych ludzi
Ciała - niezwykle cenię prozę Annie Ernaux za bezkompromisowość, szczerość, odwagę wyciągania na światło dzienne tematów, które owiane są swoistym tabu. Nie inaczej jest w trzeciej już wydanej w Polsce książce Noblistki. Tytuł tworzy ramę dla tych opowieści będących historią doświadczeń kobiet, które przydarzyły się i nadal przydarzają setkom tysięcy z nas. Aborcja, wstrząsający opis pierwszego doświadczenia seksualnego, rewers akceptowanego u mężczyzn, a budzącego sprzeciw związku z dużą różnicą wieku. Byłam na spektaklu "Młody mężczyzna" na podstawie ostatniego opowiadania - we Wrocławiu. Wspaniały!!! Istotę jednego z poruszanych problemów doskonale oddaje sama pisarka w wywiadzie z Michałem Nogasiem: "Temat aborcji - od Polski po Amerykę - to w rzeczywistości historia strachu przed siłą, która przeraża wyznawców konserwatywnego porządku świata. Nie tylko mężczyzn wyniesionych na wysokie stanowiska, od papieży czy mułłów po prezydentów, premierów albo sędziów. Także zwykłych mężczyzn, którzy mogą w ten sposób kontrolować zachowania żon, córek, narzeczonych czy kochanek i czynić je sobie poddanymi." A dla mnie najważniejsze i bardzo bliskie jest ostatnie zdanie książki: „Była jesień, ostatnia w XX wieku. Odkrywałam, że jestem szczęśliwa, wchodząc w trzecie tysiąclecie sama i wolna”. Dla mnie twórczość Annie Ernaux to literatura doskonała.
Bardzo ciekawie temat śmierci, choroby, przemijania podejmuje w swoim - chyba ostatnim filmie - Tomasz Samołyk (kanał @TomaszSamołyk) na przykładzie Celine Dion i jej choroby.
Dzięki, obejrzę z chęcią! Zwłaszcza że Celine bardzo cenię jako artystkę, widziałam ten dokument o niej i mam dla niej dużo szacunku za to, jak pokazuje swoją walkę i jak o niej mówi.
Jeszcze a propos Lewisa Carrolla - gorąco zachęcam do lektury biografii tego nietuzinkowego człowieka. Autorem jest Thomas Donald, a tytuł to ,, Lewis Carroll. Po obu stronach lustra".
Na podstawie ,,Zamkniętych drzwi" powstał film. Niestety jest niedostępny w polskiej wersji językowej, ale można go łatwo znaleźć z napisami angielskimi. Węgrzy nakręcili też nieco uwspółcześnioną adaptację ,,Piłata" - ciekawy film, ale do książki się nie umywa!
Bardzo Ciekawy filmik. Jak zwykle dostrzegam Twoją ogromną erudycję. Dziś jednak wypowiem się na temat tylko jednej pisarki co do której mam tyle samo uczuć co Ty. Jest nią Magda Szabo (brak akcentu w klawiaturze). Magda Szabo zafascynowała mnie już w liceum swoją flagową powieścią, którą zasłynęła na całym świecie, "Tajemnica Abigel" (akcent nad e). Drugą, wyjątkową dla mnie, powieścią Szabo są właśnie "Zamknięte drzwi". "Zamknięte drzwi", dokładnie ta sama okładka i również jak "Tajemnica Abigel" Wydawnictwa Bona otrzymałam na Mikołaja w 2014 roku od mojego męża i córek z rozczulającą dedykacją pisaną ręką mojej starszej córki: "Dla naszej kochanej mamy i najdroższej żony z zamkniętymi drzwiami gabinetu, ale zawsze otwartym sercem". Dziękuję Ci Edyto za to, że dzięki temu filmikowi wróciłam do dawnych lat, gdy dziewczynki były małe :) Świetny filmik!
Jaki wspaniały prezent i wzruszająca dedykacja! Powieść sama w sobie jest rewelacyjna, a z takim sentymentalnym naddatkiem to już w ogóle musi być dla Pani wyjątkowa:) dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie!
Super odcinek i super podsumowanie czytelnicze sierpnia 😘
Sama bardzo lubię czytać książki i dlatego chętnie oglądam filmiki książkowe można się zawsze czymś zainspirować😘
Pozdrawiam Cię Kochana bardzo cieplutko i dużo zdrówka dla Ciebie i całej rodzinki 😘😘😘😘😘😘❤❤❤❤❤❤
Zabieram się za Szabo. Dziękuję za cudny odcinek!
Wspaniałej lektury i bardzo dziękuję:)
Doceniam że mówisz na kanale o poezji. Bardzo z Tobą poezję kojarzę ❤
oraz sztukę 😊
Cieszę się, że ktoś chce o tym słuchać ❤️
@@literatunekOczywiście, że słuchamy z wielką przyjemnością 😊Czytam wreszcie z Twojego polecenia Portret Doriana Graya i podoba mi się, delektuję się powoli tą lekturą!!🥰
Victor Hugo "Nędznicy". Najpiękniejsza na świecie.
O dziwo nadal przede mną!
Hej, Edziu! Bardzo się cieszę, że i Ty zachwyciłaś się prozą Magdy Szabo. To była naprawdę wyjątkowa pisarka. Mam nadzieję, że jej powieści zostaną wznowione i ukażą się też w Polsce dotychczas nietłumaczone tytuły. W ogóle literatura węgierska jest wspaniała i szkoda, że u nas niedoceniana. Inna Twoja widzka, Anna Witarzewska, wspominała kiedyś o Annie Jokai - również fantastycznej autorce książek psychologicznych.
Polecam też ,,Szatańskie tango" László Krasznahorkaiego, ,,Ptaszynę" fenomenalnego Dezső Kosztolányiego, ,Wykorzenionych" Szilárda Borbély'ego i wiele innych...
Jacek Hołub pisze dobre, przystępne reportaże. Uwrażliwiają na problemy i zjawiska, z których czasem nie do końca zdajemy sobie sprawę.
Planuję jeszcze w tym roku maraton Annie Ernaux. Ufam, że będę równie zadowolona literacko, jak Ty! :)
Moimi ulubionymi lekturami zostały: ,,Laur" Wodołazkina (mówiła o nim Gosia z Tu Czytam), ,,Skóra po dziadku" Pakuły (krótkie, ale nasycone treścią i emocjami), oraz ,,Masakra" Vargi (jeśli ktoś lubi gawędziarski styl i strumień świadomości - polecam!)
PS Nie uwierzysz, ale kupiłam sobie tomik poezji Świrszczyńskiej!!!
Ściskam Cię mocno, Edziu droga, i życzę wszystkim wspaniałej reszty tygodnia! Oby wielka woda i inne nieszczęścia omijały Was szeroko!
PS Podzielę się niechlubną, ale dość zabawną historią. Nigdy w życiu nic nie uk**dłam, nawet głupiego cukierka w sklepie, ale... chciałam okraść bibliotekę! Moja ukochana powieść Szabo, ,,Fresk", została wydana tylko raz, a stało się to roku pańskim 1960. Oszalałam na jej punkcie od pierwszego przeczytania i koniecznie chciałam mieć ją w swej domowej biblioteczce. Oczywiście nie mogłam jej nigdzie znaleźć. Przez trzy długie lata łaziłam po antykwariatach, grzebałam w internecie w poszukiwaniu tego świętego graala. W akcie desperacji powzięłam zamiar przywłaszczenia sobie egzemplarza bibliotecznego, a w zamian gotowa byłam kupić nawet 5 nowych książek. Powtarzałam sobie, że i tak byłam pierwszą osobą od prawie trzydziestu lat, która wypożyczyła tę cudną powieść. Jako postanowiłam, tak uczyniłam. Wypożyczyłam ,,Fresk" i patrzyłam nań z czułością, leżącą na moim biurku. Następnego dnia otrzymałam powiadomienie od jednego aktykwariusza, że oto się pojawiła i mogę ją nabyć za... 3 złote! Pięknotkę odebrałam, a własność biblioteki wróciła na miejsce swego przeznaczenia. Niestety wygląda na to, że dalej nikt jej nie pożycza, ale mam nadzieję, że Twój filmik wywoła szturm na biblioteki! :)
Mam z prozą węgierską na razie same dobre doświadczenia-Banffy, Kertesz, Szabo. Ptaszynę mam na radarze właśnie z Twojego polecenia. No i nadal przede mną jest Marai.
Będę czytać tego nowego Pakułę, jego książka o ojcu nadal we mnie siedzi.
Ernaux na pewno docenisz! I wielką radość sprawił mi Twój zakup Świrszczyńskiej ❤️
Jaka wspaniała historia! Jednak los złodziejki nie jest Ci pisany 😅
Kiedy mówisz o poezji jakoś najbardziej widać, że jesteś fanką sztuki
Jak zwykle u Ciebie masa inspiracji!
Zamknięte drzwi brzmią jak coś idealnego dla mnie! Muszę przeczytać.
Ciała już jakis czas temu kupiłam, planuję lekturę w najbliższych tygodniach. Poprzednie jej ksiazki, które czytałam były takie dobre! Dobrze wiedzieć, że czeka mnie kolejna literacka uczta.
Dzięki wielkie za kolejny zbiór świetnych recenzji😍
Oj tak, myślę że Zamknięte drzwi to coś dla Ciebie!
Reportaż Holuba będę czytać wkrótce w ramach Bingo Karmeny. Często sięgam po takie lektury w związku z moją pracą - prowadzę terapię zarówno dzieci z autyzmem tzw. wysoko funkcjonujących, z zespołem Aspergera, jak i głęboko autystycznych. Bardzo ciekawa i satysfakcjonująca praca😊Aktualnie czytam: " Śmiech, zabawa i nauka z dziećmi o profilu autystycznym" Julii Moor, angielskiej psycholog i matki dziecka autystycznego.
@@AnetaZ. wielkie ukłony dla Ciebie za taką pracę. Tym bardziej ciekawi mnie Twoja opinia o tym reportażu!
@@literatunek Dam znać i dziękuję - bardzo lubię swoją pracę i uwielbiam dzieci ze spektrum, są wyjątkowe ❤️
Ładny cytat z Szabo wybrałaś.
Nietrudno wybrać ładny, bo jest znakomicie napisana!
Temat starości i poezja (jak śledzę Twoje lektury i co mówisz to ważne dla Ciebie obszary literatury) połączony jest we wspaniałym tomiku wierszy Urszuli Kozioł "Raptularz". Z całego serca Ci polecam. ❤
Bardzo mnie zachęciłaś do przeczytania Zamkniętych drzwi. Już słyszałam doskonałe opinie o tej książce. Twoja tylko to potwierdza.
Raptularz akurat przede mną i będę go czytać na dniach. Dwa inne tomiki Urszuli Kozioł dotknęły mnie do głębi-tam też było przemijanie, starość, żałoba i rzeczywiście są to tematy, które mnie niezwykle poruszają
@@literatunek Z niecierpliwością czekam na Twoje wrażenia
Tak, "Zamknięte drzwi" są rewelacyjne. Ja nie mogłem się oderwać. Muszę się jesienią zabrać za jej inne powieści.
Ja w następnej kolejności planuję "Piłata"!
@@literatunek o świetny pomysł. 🙂 Dopisuję do listy.
Kocham Victorie i najwyrazniej jest moim spirit animal bo tez mi sie oczy zaszkliły
Jak zwykle mnóstwo inspiracji i jak pięknie opowiedziane 😍🥺
❤️❤️
🧡🧡🧡E!!! 💚💚💚
❤️🤎❤️🤎
Powinnam przeczytac tego Hołuba po tym jak go zjechalam 😬
Bardzo bym chciała posłuchać, co sądzisz!
Oj, "Zamknięte Drzwi"... To była jedna z moich najbardziej wyczekiwanych lektur zeszłego roku i przypomniałaś mi właśnie, że obiecałam sobie przeczytać raz jeszcze bo w ogóle jej nie zrozumiałam😭Tak przynajmniej sądzę, bo poprzednie lektury Szabo należą do moich ulubieńców i odmawiam przyjęcia do wiadomości, że jej najsłynniejsza powieść mogła być po prostu ok. Na pewno już masz na liście Abigail, ale osobiście polecam gorąco "Piłata" jeśli uda ci się dostać gdzieś w bibliotece - niestety nie wznawiano tej powieści od lat 70 - a szkoda. Tego co cię urzekło w "Zamkniętych Drzwiach" jest tam pod dostatkiem. Mam nadzieję, że jakieś wydawnictwo skusi się niedługo na serię Szabo z odświeżonymi tłumaczeniami.
Mam "Piłata" z jakiejś wyprzedaży bibliotecznej! Będę czytać na pewno, tak samo jak Abigail. Dzięki za tę polecajkę ❤️
Kurcze musze przeczytac w koncu Szabo
Giiiirl koniecznie
Pewnie będę czytać 4 tom komiksu Klub smutnych duchów. Najmniej podobał mi się 1 tom :)
Za mną tylko tom 1, bez szału. Zarezerwowałam w bibliotece 2 i 3 część.
Mnie najmniej podobał się 2, a najbardziej 3 i 4
@@AnetaZ. 1 tom mnie na swój sposób rozczarował ale finalnie kupiłam wszystkie 3 i podarowałam szkolnej bibliotece z myślą że to coś wartościowego potencjalnie wspierającego dla młodych ludzi
@@kamilakamila8310Super!!Też wspieram w taki sposób bibliotekę szkolną córki 😊
Ależ ciekawie brzmi to co mówisz o wierszach z tomu "Owocnie"
Ciała - niezwykle cenię prozę Annie Ernaux za bezkompromisowość, szczerość, odwagę wyciągania na światło dzienne tematów, które owiane są swoistym tabu. Nie inaczej jest w trzeciej już wydanej w Polsce książce Noblistki. Tytuł tworzy ramę dla tych opowieści będących historią doświadczeń kobiet, które przydarzyły się i nadal przydarzają setkom tysięcy z nas. Aborcja, wstrząsający opis pierwszego doświadczenia seksualnego, rewers akceptowanego u mężczyzn, a budzącego sprzeciw związku z dużą różnicą wieku. Byłam na spektaklu "Młody mężczyzna" na podstawie ostatniego opowiadania - we Wrocławiu. Wspaniały!!!
Istotę jednego z poruszanych problemów doskonale oddaje sama pisarka w wywiadzie z Michałem Nogasiem: "Temat aborcji - od Polski po Amerykę - to w rzeczywistości historia strachu przed siłą, która przeraża wyznawców konserwatywnego porządku świata. Nie tylko mężczyzn wyniesionych na wysokie stanowiska, od papieży czy mułłów po prezydentów, premierów albo sędziów. Także zwykłych mężczyzn, którzy mogą w ten sposób kontrolować zachowania żon, córek, narzeczonych czy kochanek i czynić je sobie poddanymi."
A dla mnie najważniejsze i bardzo bliskie jest ostatnie zdanie książki: „Była jesień, ostatnia w XX wieku. Odkrywałam, że jestem szczęśliwa, wchodząc w trzecie tysiąclecie sama i wolna”.
Dla mnie twórczość Annie Ernaux to literatura doskonała.
Ernaux to nasz wspólny zachwyt ❤️ pięknie i w punkt o niej piszesz!
@@literatunek Dziękuję😀
Bardzo ciekawie temat śmierci, choroby, przemijania podejmuje w swoim - chyba ostatnim filmie - Tomasz Samołyk (kanał @TomaszSamołyk) na przykładzie Celine Dion i jej choroby.
Dzięki, obejrzę z chęcią! Zwłaszcza że Celine bardzo cenię jako artystkę, widziałam ten dokument o niej i mam dla niej dużo szacunku za to, jak pokazuje swoją walkę i jak o niej mówi.
Jeszcze a propos Lewisa Carrolla - gorąco zachęcam do lektury biografii tego nietuzinkowego człowieka. Autorem jest Thomas Donald, a tytuł to ,, Lewis Carroll. Po obu stronach lustra".
Dopisuję sobie do tbru, dzięki!
Widzę że Zamknięte drzwi są w bibliotece miejskiej więc wędrują na listę "do wypożyczenia" 😀
Koniecznie!!
Też sprawdziłam od razu, ale nie ma w mojej bibliotece ani na Legimi. Zgłoszę do zakupu moim wspaniałym paniom bibliotekarkom:)
Ależ zachęciłaś do Magdy Szabo 🤭
Juhuu, misja spełniona!
Na podstawie ,,Zamkniętych drzwi" powstał film. Niestety jest niedostępny w polskiej wersji językowej, ale można go łatwo znaleźć z napisami angielskimi. Węgrzy nakręcili też nieco uwspółcześnioną adaptację ,,Piłata" - ciekawy film, ale do książki się nie umywa!
Pierwsza 😊
O nie byłam tak blisko!!!
Chociaż ja chciałam oszukać, bo nie mogę teraz obejrzeć 😊😄
Mamy zwyciężczynię drodzy państwo 👑
@@kursywa sorrki :p
Bardzo Ciekawy filmik. Jak zwykle dostrzegam Twoją ogromną erudycję. Dziś jednak wypowiem się na temat tylko jednej pisarki co do której mam tyle samo uczuć co Ty. Jest nią Magda Szabo (brak akcentu w klawiaturze). Magda Szabo zafascynowała mnie już w liceum swoją flagową powieścią, którą zasłynęła na całym świecie, "Tajemnica Abigel" (akcent nad e). Drugą, wyjątkową dla mnie, powieścią Szabo są właśnie "Zamknięte drzwi". "Zamknięte drzwi", dokładnie ta sama okładka i również jak "Tajemnica Abigel" Wydawnictwa Bona otrzymałam na Mikołaja w 2014 roku od mojego męża i córek z rozczulającą dedykacją pisaną ręką mojej starszej córki: "Dla naszej kochanej mamy i najdroższej żony z zamkniętymi drzwiami gabinetu, ale zawsze otwartym sercem". Dziękuję Ci Edyto za to, że dzięki temu filmikowi wróciłam do dawnych lat, gdy dziewczynki były małe :) Świetny filmik!
Jaki wspaniały prezent i wzruszająca dedykacja! Powieść sama w sobie jest rewelacyjna, a z takim sentymentalnym naddatkiem to już w ogóle musi być dla Pani wyjątkowa:) dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie!
Szkoda że ten reportaż Jak złodziej przyszła jest rozczarowujacy :( Już gdzieś wczesniej słyszałam niezbyt pochlebną opinię
@@kamilakamila8310 mnie się już tez kilka takich opinii rzuciło w oczy.. bardzo szkoda, temat zasługuje na solidne opracowanie
@@kamilakamila8310 dla mnie był ok, ale ja też patrzę nieco bardziej pochlebnie, bo już sama tematyka to dla mnie plus 2 gwiazdki z marszu