Suunto Vyper Air - dwugazowy z czytelnym wyświetlaczem

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 16 вер 2024
  • divezone.pl/suu...
    Komputer SUUNTO VYPER AIR - doskonały zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących nurków
    posiada elektroniczny kompas 3D (możliwość odczytu w pozycji przechylonej);
    lekki i łatwy w obsłudze (cztery gumowe przyciski znacznie ułatwiają używanie w suchych skafandrach);
    bezprzewodowy nadajnik ciśnienia z butli (opcjonalnie);
    trzy tryby nurkowania (air, nitrox, gauge);
    obsługa 2 gazów przełączanych pod wodą (do 100% tlenu);
    algorytm dekompresyjny Suunto RGBM + DeepStop;
    wyświetlacz matrycowy (pozwala m.in. obejrzeć profil po nurkowaniu);
    nowy czujnik temperatury z logowaniem przez całe nurkowanie;
    możliwość mocowania na nadgarstku lub w konsoli,
    interfejs w zestawie.
    SUUNTO VYPER AIR jest zaawansowanym komputerem nurkowym z funkcją przełączania gazów, wyposażonym w elektroniczny kompas 3D, który może przechylać się nawet o 45 stopni, co znacznie ułatwia dokładny odczyt wskazań pod wodą. Dodatkowo, kompas ma możliwość zablokowania kierunku płynięcia -- gdy zbaczamy z kursu wyświetla strzałki kierunkowe. Opcjonalnie, SUUNTO VYPER AIR może posiadać także bezprzewodową kontrolę ciśnienia gazu w butli (za pomocą nadajnika) co umożliwia kontrolę ilości pozostałego powietrza.
    SUUNTO VYPER AIR posiada czytelny i wyraźny wyświetlacz oraz cztery wygodne przyciski, dzięki czemu jest on łatwy w obsłudze nawet w grubych rękawicach. Komputer SUUNTO VYPER AIR dysponuje trybem Powietrze, Nitroks i Głębokościomierz, a także możliwością przełączania gazów. W komputerze SUUNTO VYPER AIR zastosowano algorytm dekompresji Suunto RGBM z opcją Deep Stop, dzięki czemu jest możliwa dekompresja ciągła z optymalnym czasem wynurzania. W nurkowaniu głębokim opcja Deep Stop wprowadza serie przystanków dekompresyjnych między głębokością maksymalną i kolejnymi standardowymi przystankami dekompresyjnymi jako dodatkowe zabezpieczenie nurka.
    SUUNTO VYPER AIR posiada także funkcję symulatora nurkowań - w tym trybie można przeprowadzić nurkowanie "na sucho" bez wychodzenia z dom. Czas biegnie szybciej niż normalnie a my mamy możliwość zmian głębokości w trakcie. Funkcja przydatna do sprawdzania niektórych profili, zapoznania się z czasem dekompresyjnym oraz dekompresją na różnych głębokościach.
    Suunto Vyper AIR może pracować w trzech trybach:
    Komputer powietrzny "AIR" - (czas nurkowania, głębokość aktualna (do 99m), głębokość max., czas bezdekompresyjny, pełna informacja dekompresyjna, głębokie przystanki, szybkość wynurzania, przystanek bezpieczeństwa, temperatura itd.)
    Komputer DWUGAZOWY nitroksowy "NITROX" w zakresie od 21% do 100% zawartości tlenu z rozdzielczością co 1%. Ustawiane przez użytkownika maksymalne ciśnienie parcjalne tlenu (PO2 max) w granicach od 1,2 do 1,6 bar co 0,2 bar. Możliwość zaprogramowania 2 gazów do 100% tlenu i zmiana ich pod wodą.
    Urządzenie pomiarowe "GAUGE" można go używać jako urządzenie pomiarowe w nurkowaniach technicznych. W trybie Gauge całkowity czas nurkowania jest zawsze wyświetlony w minutach, w prawym dolnym rogu ekranu. Dodatkowo, w środkowym okienku wyświetlany jest stoper, liczący czas w minutach i sekundach.

КОМЕНТАРІ • 2

  • @DiveZonePLeSklep
    @DiveZonePLeSklep  12 років тому

    Mój znajomy miał tydzień temu też taki dylemat. Alladina 2G znał dobrze, bo jego dziewczyna używa. Po zrobieniu jednego nurkowania na Vyperze AIR wybrał Suunto :) Głównym argumentem był dużo czytelniejszy wyświetlacz, ale również nieporównanie prostsza i bardziej intuicyjna obsługa.

  • @jerseyy
    @jerseyy 12 років тому

    mam rozterke czy kupic to czy aladina 2g . nie obrazilbym sie jakbys wrzucil taka recenzje dla aladina. pozdrawiam