Witam. Na początek chciałem podziękować za podzielenie się kolejna wspaniałą renowacja i to tak zacnego modelu. Szczególnie za opowiedzenie o modyfikacji zwrotnicy i nie robienie z tego tajemnicy, sam z pewnością skorzystam z Pana rad. Chciałem zauważyć że pierwsze zdjęcie przedstawia zg686 późniejsze Altus 100 😊 na średnitonowym gd12. Pozdrawiam cały zespół Wilka i życzę dalszych wspaniałych prac.
Piękne są fajnie wykonane fajnie by się prezentowały w salonie lubię styl retro mają po 30 kilo i tak ma być podobają mi się przody fajnie zrobiona czern pozdrawiam Krzyś z Głogowa życzę dużo zdrówka ciepła dla ciebie I całej ekipy audio wilk project ❤❤❤❤❤❤❤❤😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊❤❤❤❤❤❤👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💯💯💯
Panowie z Tonsilu,halo,halo,wracajcię do korzeni i pora na produkcję tych zestawów głośnikowych dla polepszenia sprzedaży i zadowolenia klientów!Bo, warto znów wracać do starych rozwiązań.
@@WilkAudioProjektWitam Maestro.Mam Jamo Studio 180.(wiem wiem szajsik😁😁😁).Co by można było przy nich zrobić żeby lepiej grały?Pozdrawiam serdecznie!!!🤝🤝🤝🔈🔈🔉🔉🔊🔊
Witam. Oj tam zaraz szajsik... Wymiana tweetera, nowa prosta zwrotnica , wytłumienie, kable i zagra :-) Obecnie to tam są dwa kondy na krzyż i to wszystko.
@@szeszelek9394 porażka? bubel raczej! w 140 zrobili to samo. Wystarczy zaślepić te niby 🤣 bassreflexy aby się przekonać że gra całkiem prawidłowo nawet impuls lepszy!!
@@dariuszrzeczkowski8797to nie jest żaden bubel, a celowe zastosowanie producenta. Oczywiście w Altus 120 oraz Altus 140 do cywilizowanego słuchania muzyki nie powinno być tych bas refleksów, aczkolwiek kolumny miały nieco inne przeznaczenie przez co te ,, bas refleksy " musiały się tam znaleźć.
@@tonsilaudio8459 prawda taka, że altusy to nie jest sprzęt to domu, to jest sprzęt na imprezy, zresztą unitra nie miała żadnych perełek jeśli chodzi o głośniki no ale komuna zrobiła swoje, pomysły były genialne ale materiałów brak 😮💨
Jak zawsze fajny filmik, tylko muszę zareagować jak słyszę że rezystory w obwodzie głośnika wysokotonowego "nie dostają tak mówiąc w skrócie po czterech literach" bo są za kondensatorem który odfiltrowuje dolny zakres pasma. To co się dzieje z tym prądem w kondensatorze szeregowym? wyparowuje w powietrze? Otóż dla szeregowo połączonych elementów (w tym przypadku rezystora i kondensatora) nie ważne jaka jest ich kolejność to prąd płynący przez te elementy jest taki sam! Postarajcie się żeby Wasze filmy były merytorycznie poprawne. Z nazywaniem zestawu głośnikowego kolumną głośnikową przestałem już walczyć bo jest to, pomimo że niepoprawna, potoczna nazwa.
Oj tam nie czepiajmy się. Ma być proste i zrozumiałe bo jak zacznę mówić typowo technicznym językiem i dodatkowo o zjawiskach fizycznych to będzie nieczytelne całkiem. Prąd jest cały owszem i nie ucieka i nie ginie ale głośnik wysokotonowy też jest w obwodzie a dzięki kondensatorowi podane pełne pasmo jest odfiltrowane o takie o odpowiedniej częstotliwości dla tego głośnika więc słabszy rezystor może być dla tweetera a mocniejszy dla MID ( zależy od pasma w jakim pracuje ) i bardziej o to chodziło. Owszem przed czy po kondensatorze itd... jest to jeden obwód a więc konstruktywna krytyka jak najbardziej przyjęta. Co do zestawu a nie kolumny to wszyscy wiedzą o co chodzi więc nie bawmy się w prof. Miodka. Nie przeczę, ponieważ jest to zestaw głośnikowy a i tak wszyscy mówią , że nabyli lub mają kolumny do naprawy a nie zestaw głośnikowy czy też audio do naprawy.
To nie jest czepianie się, tylko zwrócenie uwagi, że wprowadzasz ludzi w błąd. Dla tego schematu filtra nie ma znaczenia kolejność rezystora, bo jego obciążenie będzie takie samo zarówno przed jak i za kondensatorem.
@@WilkAudioProjekt Ale ja wyraźnie napisałem że przestałem zwracać uwagę na używanie określenia "kolumna głośnikowa" bo jest to nazwa potoczna, jest już tak zakorzeniona że nic już się nie da zrobić. To tak jak w latach 80-tych adidasami nazywało się po prostu buty sportowe, zazwyczaj nie miały nic wspólnego z firmą Adidas. Tak więc nie czepiam się tego :)
@@WilkAudioProjekt Jest prosto i zrozumiale i szacun za to że takie filmy publikujecie, sam chętnie je oglądam, tym bardziej że jesteście praktykami więc zawsze czegoś można się nauczyć. A zareagowałem bo ktoś kto ma pojęcie o elektronice będzie wiedział swoje, a właśnie laik może to zrozumieć źle. Rezystory "obrywają" przede wszystkim od prądu - nie ważne czy sygnał płynący przez nie jest w pełnym pasmie akustycznym czy jest odfiltrowany, a prąd jest taki sam czy rezystor jest przed czy po kondensatorze. Patrząc na częstotliwość to akurat sekcja wysokotonowa odtwarza najszersze pasmo, ale najmniejsze energetycznie zakładając odtwarzanie materiału muzycznego, ale faktycznie trzeba by wejść w szczegóły żeby to tłumaczyć. Tak więc zgadza się że rezystor w paśmie wysokotonowym może być mniejszej mocy niż w pasmach niższych. I może skończmy dyskusję bo nie miałem tego na celu ją wywoływać. Wszystko jest wyjaśnione, każdy może się przejęzyczyć. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy.
Ciekawe jak ZG80C115 wypadają z nowymi zestawami głośnikowymi Unitry, które też są w obudowie zamkniętej.. Ciekawe jaka jest różnica w odsłuchu. Niestety nie słyszałem ani jednych ani drugich..
Sam zestaw głośnikowy to jeszcze nie wszystko, potrzebny jest odpowiedni napęd (wzmacniacz+DAC przykładowo) różne konfiguracje sprzętu dają różne opcje odsłuchu, gdzie jednak o finalnych walorach jakości dźwięku jednak decyduje jakość głośników (kolumn głośnikowych).
W polaczeniu z glosnikiem tubowym z filtrem trzeciego rzedu o wysokiej czestotliwosci podzialu wyrowna rosnaca efektywnosc, wprowadzajac ok. 3dB tlumienie w okolicy 12kHz, nie majac jednoczesnie wiekszego wplywu na natezenie dzwieku w okolicach tejze. Paradoksalnie, powinno to zlagodzic charakterystyczne brzmienie taniej kopulki, wiec wydaje sie swietnym pomyslem.
Hej , Jak chcesz mieć orginał To ten człowiek pomorze Ci w tym w 100%.. .!!!!Damian3416 ...zapytaj warto... mistrz w tym co robi...(wszystkie moje zestawy sewisusuje właśnie ten człowiek. ..👍👍👍) Pozdrawiam serdecznie
Stosowanie wewnątrz zespołów głośnikowych przewodów o przekroju (w mm2) wielokrotnie większym jak linka zamontowana bezpośrednio na odcinku cewka głośnika GDN-złącze głośnika GDN to jakiś absurd ... Zupełnie nie wpływa to na jakość emitowanego dźwięku a tylko powoduje nie potrzebny wzrost kosztów.(Prawa fizyki są jednoznaczne i dotyczą każdego) Ja wiem że P. Wilk może się ze mną w tej materii nie zgadzać. Na temat rewitalizacji ZG80C115 zajrzyjcie tutaj: ua-cam.com/video/ttSY6CTT8Js/v-deo.html To jest mega-magazyn wiedzy jak zrewitalizować ZG80C115 Pozdrawiam
Jaki przekrój w mm2 mają ścieżki na laminacie we wzmacniaczu przy tranzystorach mocy? Pytam ponieważ zastanawia mnie po co dałeś takie grube przewody, skoro we wzmacniaczu ten sam sygnał idzie po dosłownie włosie, nie wspominając o drucikach łączących strukture tranzystorów z wyprowadzeniami. Poza tym mówisz i ciasnym nawiajniu cewek, a u ciebie wyprowadzenia z kondensatorów i rezystorów wiszą jak gacie u skatmena.
Nie kolumny głośnikowe!!!(bo to połączenie takich samych głośników np.takie jak w kościołach),Zestaw głośników,dlatego ZG! Panowie dbajcie o podstawy,bo Profesor Witord z grobu wstanie i udusi!!!😂
Profanacja czy nie profanacja to jest bez znaczenia, Ty chcesz słyszeć naturalny obraz dźwięku. Prosty test jakości Twoich głośników : wszyscy wiemy jak donośnie brzmi wielki bęben orkiestry dętej maszerujące j ulicą, jeżeli Twoje głośniki nie potrafią choć w 1/4 zbliżyć się do tegoż dźwięku to są do kitu.
Fajnie ze wskrzesacie takie glosniki
Nam też się to podoba :-) Ale zabawy jest cała masa
Wspaniała robota. Gorąco pozdrawiam.
Witam.
Na początek chciałem podziękować za podzielenie się kolejna wspaniałą renowacja i to tak zacnego modelu. Szczególnie za opowiedzenie o modyfikacji zwrotnicy i nie robienie z tego tajemnicy, sam z pewnością skorzystam z Pana rad.
Chciałem zauważyć że pierwsze zdjęcie przedstawia zg686 późniejsze Altus 100 😊 na średnitonowym gd12.
Pozdrawiam cały zespół Wilka i życzę dalszych wspaniałych prac.
Piękna robota
Piękne są fajnie wykonane fajnie by się prezentowały w salonie lubię styl retro mają po 30 kilo i tak ma być podobają mi się przody fajnie zrobiona czern pozdrawiam Krzyś z Głogowa życzę dużo zdrówka ciepła dla ciebie I całej ekipy audio wilk project ❤❤❤❤❤❤❤❤😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊❤❤❤❤❤❤👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍💯💯💯
Nigdy w życiu bym nie zmieniał zwrotnic itp to cały urok .
@@navoo9009 szkoda pieniędzy na te pierdziawki, a one i klarowność:) dobre.
Panowie z Tonsilu,halo,halo,wracajcię do korzeni i pora na produkcję tych zestawów głośnikowych dla polepszenia sprzedaży i zadowolenia klientów!Bo, warto znów wracać do starych rozwiązań.
Wszystko fajnie tylko na początku filmu pokazałeś ALTUSA 100 za nie 120.
Pozdrawiam
Witam. Jaki jest koszt takich zwrotnic co na filmie są pokazane. Pozdrawiam
Bardzo fajny odcinek. Fajnie by też było nakręcić coś o Mildtonach 110 bo zastanawiam się nad zakupem i renowacją
Mamy Mildton 110 to zrobimy odcinek. Faktycznie tych konstrukcji jest dużo a nie było ich u nas na kanale :-)
@@WilkAudioProjektMidlton też chętnie obejrzę 😉
Bardzo dziękuję i czekam na filmik, jak będzie Pan robił te głośniki@@WilkAudioProjekt
@@WilkAudioProjektWitam Maestro.Mam Jamo Studio 180.(wiem wiem szajsik😁😁😁).Co by można było przy nich zrobić żeby lepiej grały?Pozdrawiam serdecznie!!!🤝🤝🤝🔈🔈🔉🔉🔊🔊
Witam. Oj tam zaraz szajsik... Wymiana tweetera, nowa prosta zwrotnica , wytłumienie, kable i zagra :-) Obecnie to tam są dwa kondy na krzyż i to wszystko.
Czyli tonsil użył tego samego głosnika gdn do obudowy zamkniętej i bassreflex? Przy identycznej pojemności obydwu zestawów?
Tak, dlatego była to porażka konstrukcyjna w tym aspekcie
@@szeszelek9394 porażka? bubel raczej! w 140 zrobili to samo. Wystarczy zaślepić te niby 🤣 bassreflexy aby się przekonać że gra całkiem prawidłowo nawet impuls lepszy!!
@@dariuszrzeczkowski8797to nie jest żaden bubel, a celowe zastosowanie producenta.
Oczywiście w Altus 120 oraz Altus 140 do cywilizowanego słuchania muzyki nie powinno być tych bas refleksów, aczkolwiek kolumny miały nieco inne przeznaczenie przez co te ,, bas refleksy " musiały się tam znaleźć.
@@tonsilaudio8459 prawda taka, że altusy to nie jest sprzęt to domu, to jest sprzęt na imprezy, zresztą unitra nie miała żadnych perełek jeśli chodzi o głośniki no ale komuna zrobiła swoje, pomysły były genialne ale materiałów brak 😮💨
@@tonsilaudio8459 ok niech będzie Twoja racja!! nie będę polemizował. pozdrawiam
Jak zawsze fajny filmik, tylko muszę zareagować jak słyszę że rezystory w obwodzie głośnika wysokotonowego "nie dostają tak mówiąc w skrócie po czterech literach" bo są za kondensatorem który odfiltrowuje dolny zakres pasma. To co się dzieje z tym prądem w kondensatorze szeregowym? wyparowuje w powietrze? Otóż dla szeregowo połączonych elementów (w tym przypadku rezystora i kondensatora) nie ważne jaka jest ich kolejność to prąd płynący przez te elementy jest taki sam! Postarajcie się żeby Wasze filmy były merytorycznie poprawne. Z nazywaniem zestawu głośnikowego kolumną głośnikową przestałem już walczyć bo jest to, pomimo że niepoprawna, potoczna nazwa.
Oj tam nie czepiajmy się. Ma być proste i zrozumiałe bo jak zacznę mówić typowo technicznym językiem i dodatkowo o zjawiskach fizycznych to będzie nieczytelne całkiem. Prąd jest cały owszem i nie ucieka i nie ginie ale głośnik wysokotonowy też jest w obwodzie a dzięki kondensatorowi podane pełne pasmo jest odfiltrowane o takie o odpowiedniej częstotliwości dla tego głośnika więc słabszy rezystor może być dla tweetera a mocniejszy dla MID ( zależy od pasma w jakim pracuje ) i bardziej o to chodziło. Owszem przed czy po kondensatorze itd... jest to jeden obwód a więc konstruktywna krytyka jak najbardziej przyjęta. Co do zestawu a nie kolumny to wszyscy wiedzą o co chodzi więc nie bawmy się w prof. Miodka. Nie przeczę, ponieważ jest to zestaw głośnikowy a i tak wszyscy mówią , że nabyli lub mają kolumny do naprawy a nie zestaw głośnikowy czy też audio do naprawy.
To nie jest czepianie się, tylko zwrócenie uwagi, że wprowadzasz ludzi w błąd. Dla tego schematu filtra nie ma znaczenia kolejność rezystora, bo jego obciążenie będzie takie samo zarówno przed jak i za kondensatorem.
Sprostowałem to w komentarzu. "Czepianie " dotyczyło - zestaw głośnikowy- kolumna głośnikowa
@@WilkAudioProjekt Ale ja wyraźnie napisałem że przestałem zwracać uwagę na używanie określenia "kolumna głośnikowa" bo jest to nazwa potoczna, jest już tak zakorzeniona że nic już się nie da zrobić. To tak jak w latach 80-tych adidasami nazywało się po prostu buty sportowe, zazwyczaj nie miały nic wspólnego z firmą Adidas. Tak więc nie czepiam się tego :)
@@WilkAudioProjekt Jest prosto i zrozumiale i szacun za to że takie filmy publikujecie, sam chętnie je oglądam, tym bardziej że jesteście praktykami więc zawsze czegoś można się nauczyć. A zareagowałem bo ktoś kto ma pojęcie o elektronice będzie wiedział swoje, a właśnie laik może to zrozumieć źle. Rezystory "obrywają" przede wszystkim od prądu - nie ważne czy sygnał płynący przez nie jest w pełnym pasmie akustycznym czy jest odfiltrowany, a prąd jest taki sam czy rezystor jest przed czy po kondensatorze. Patrząc na częstotliwość to akurat sekcja wysokotonowa odtwarza najszersze pasmo, ale najmniejsze energetycznie zakładając odtwarzanie materiału muzycznego, ale faktycznie trzeba by wejść w szczegóły żeby to tłumaczyć. Tak więc zgadza się że rezystor w paśmie wysokotonowym może być mniejszej mocy niż w pasmach niższych. I może skończmy dyskusję bo nie miałem tego na celu ją wywoływać. Wszystko jest wyjaśnione, każdy może się przejęzyczyć. Pozdrawiam i czekam na kolejne filmy.
Świetny odcinek.
Ciekawe jak ZG80C115 wypadają z nowymi zestawami głośnikowymi Unitry, które też są w obudowie zamkniętej.. Ciekawe jaka jest różnica w odsłuchu. Niestety nie słyszałem ani jednych ani drugich..
Sam zestaw głośnikowy to jeszcze nie wszystko, potrzebny jest odpowiedni napęd (wzmacniacz+DAC przykładowo) różne konfiguracje sprzętu dają różne opcje odsłuchu, gdzie jednak o finalnych walorach jakości dźwięku jednak decyduje jakość głośników (kolumn głośnikowych).
Cewka indukcyjna w szeregu z wysokotonowym? a to ciekawe, pierwszy raz się spotykam. Jaki to ma cel?
@@maxpayne6241 No ja wiem że obcina wysokie tony, ale po co obcinać wysokie tony na głośniku wysokotonowym?
W polaczeniu z glosnikiem tubowym z filtrem trzeciego rzedu o wysokiej czestotliwosci podzialu wyrowna rosnaca efektywnosc, wprowadzajac ok. 3dB tlumienie w okolicy 12kHz, nie majac jednoczesnie wiekszego wplywu na natezenie dzwieku w okolicach tejze. Paradoksalnie, powinno to zlagodzic charakterystyczne brzmienie taniej kopulki, wiec wydaje sie swietnym pomyslem.
Witam może widział Pan zwrotnice w Technics sb m500 niskotonowy jedzie całym pasmem dziwne Pozdrawiam
SB-M500 to 3 drożny, 4 głośnikowy system z membraną bierną. Podział 90/2500 Hz . Chyba, że SB 500
Jaki jest koszt takich glosnikow?🏆
Mega odcinek! Czy można wiedzieć jaki jest koszt tego konkretnego wykonania ? Posiadam altus 120, byłbym zainteresowany taką samą przebudową.
Koszty takie przy obecnych cenach robocizny że włosy dęba stają
Ja mam te kolumny zg 115 jezeli ktos wie gdzie mogę dac je do renowacji będzie mi miło
No chyba właśnie widać na materiale, gdzie np. można dać XD
Hej ,
Jak chcesz mieć orginał To ten człowiek pomorze Ci w tym w 100%.. .!!!!Damian3416 ...zapytaj warto... mistrz w tym co robi...(wszystkie moje zestawy sewisusuje właśnie ten człowiek. ..👍👍👍)
Pozdrawiam serdecznie
Stosowanie wewnątrz zespołów głośnikowych przewodów o przekroju (w mm2) wielokrotnie większym jak linka zamontowana bezpośrednio na odcinku cewka głośnika GDN-złącze głośnika GDN to jakiś absurd ... Zupełnie nie wpływa to na jakość emitowanego dźwięku a tylko powoduje nie potrzebny wzrost kosztów.(Prawa fizyki są jednoznaczne i dotyczą każdego)
Ja wiem że P. Wilk może się ze mną w tej materii nie zgadzać.
Na temat rewitalizacji ZG80C115 zajrzyjcie tutaj:
ua-cam.com/video/ttSY6CTT8Js/v-deo.html
To jest mega-magazyn wiedzy jak zrewitalizować ZG80C115
Pozdrawiam
Pewnie , że się zgadzam. Jest pewne minimum ale dawanie zbyt grubych kabli jest bez sensu. Fizyki się nie oszuka
Jaki przekrój w mm2 mają ścieżki na laminacie we wzmacniaczu przy tranzystorach mocy? Pytam ponieważ zastanawia mnie po co dałeś takie grube przewody, skoro we wzmacniaczu ten sam sygnał idzie po dosłownie włosie, nie wspominając o drucikach łączących strukture tranzystorów z wyprowadzeniami.
Poza tym mówisz i ciasnym nawiajniu cewek, a u ciebie wyprowadzenia z kondensatorów i rezystorów wiszą jak gacie u skatmena.
A membrana w GDMie chińska :/.
Zgadza się :-) I bardzo dobrze zrobiona. Sztywna i zero rozwarstwiania się
@@WilkAudioProjekt Ale to wciąż chińczyk, gołm okiem z daleka widać;-).
A no widać :-)
Nie kolumny głośnikowe!!!(bo to połączenie takich samych głośników np.takie jak w kościołach),Zestaw głośników,dlatego ZG! Panowie dbajcie o podstawy,bo Profesor Witord z grobu wstanie i udusi!!!😂
Profanacja kolumn. Cały bajer kolumn że grają oryginalnie. Jak ktoś chce innego brzmienia to niech kupi inne
też tak uważam.
Profanacja czy nie profanacja to jest bez znaczenia, Ty chcesz słyszeć naturalny obraz dźwięku.
Prosty test jakości Twoich głośników : wszyscy wiemy jak donośnie brzmi wielki bęben orkiestry dętej maszerujące j ulicą, jeżeli Twoje głośniki nie potrafią choć w 1/4 zbliżyć się do tegoż dźwięku to są do kitu.