Krótko, zwięźle i na temat! Brakuje odpowiedzi na pytanie a co jeśli kabel okaże się za krótki, wymieniamy na dłuższy czy lutujemy? A jeśli można lutować czy są jakieś dodatkowe wytyczne które powinno wziąć się pod uwagę? Uprzedzając co poniektórych, kable były położone z zapasem metrowym ale nastąpiła zmiana koncepcji rozmieszczenia tylnich głośników do kina domowego a kable są już położone w styropianie i czekają na posadzkę. Miejsca ewentualnego lutowania nie będzie widać ale czy nie odbije się to na utracie dźwięku? Użyte przewody to 2x2mm2 zakupione w Waszym sklepie;)
Cześć! ;) Wszystko zależy od finansów i umiejętności. Często kable głośnikowe kończymy lutując je samodzielnie na złączach. Te są jednak konstrukcyjnie przygotowane w taki sposób by zapewnić odpowiednią powierzchnię styku z lutowanym kablem. Inaczej ma się sprawa z przedłużaniem przewodu. W tej sytuacji mamy do wyboru przerwany tor sygnałowy wymagający połączenia zamiast pełnego toru sygnałowego, który powinien prezentować tę sama jakość na całej swojej długości. Kwestia łączenia kabli jest już ściśle związana z umiejętnościami użytkownika. Czy będzie w stanie tak połączyć kable aby zapewnić odpowiednią powierzchnię styku oraz "czystość" połączenia pierwszego przewodu z drugim? Jeżeli finanse pozwalają na podmianę przewodu na dłuższy, to jest to opcja która pozwala zachować tzw. "spokojną głowę". Wiem po sobie, że są ludzie którzy po tym jak zdecydują się na własnoręczną poprawę instalacji będą się później zastanawiać czy na pewno to wyszło tak dobrze jak by chcieli. A ostatnią rzeczą (w naszej opinii) na jaką ma się ochotę przy oglądaniu dobrego kina z rodziną, to potrzeba nasłuchiwania kolumny głośnikowej za plecami czy na pewno brzmi tak dobrze jak te nielutowane.
@@sahara4828Chodzi tobie o cynowanie lub jak to nie którzy mówią zabielanie gołej żyły miedzianej? Swoją drogą zastanawia mnie czy ów cynowanie daje coś więcej niż to, że przewód miedziany się nie rozczapierza.
Lutuj tesciowa w klate piersiowa. Jak cie stac na sprzet to maz obowiazek kupic wszystko zgodnie z norma.Jak nie w telewizji jest Zenek i disko polo.Tak na marginesie
Nie lutuje się, przedłuża żadnych kabli audio. W nich płyną bardzo małe prądy i wszelka ingerencja w ich strukturę pogarsza ich parametry techniczne i brzmieniowe. Poza tym kable głośnikowe podłączone do wzmacniacza muszą mieć zawsze te same długości dla prawej i lewej kolumny. Jeżeli jest duża różnica między odległościami od wzmacniacza do prawej i lewej kolumny to nie wolno ich zwijać w kształt ślimaka (powstaje wtedy antena) lecz tak jak rurki w kaloryferze.
Totalna kompromitacja. Jako parametr przewodów podaję się przerój poprzeczny, a nie średnicę podawaną w mm². Warto się douczyć. Bo aż uszy bolą." Średnica 2,5 mm²".
@@arimedes1 Drogi kolego. Producenci weszystkich przewodów elektrycznych podają zawsze pole przekroju poprzecznego w [mm²]. Jeśli tego nie wiesz to doucz się.
@@marianmanka4172 oczywiscie, masz racje, opatrznie zrozumiałem Twój komentarz. Nie zmienia to faktu ze sa tez kable w których podaje sie średnice (wtedy oczywiście bez kwadratu) no ytdy czy skrętka :)
zapraszam "na odcinek:" 2:02 my STARAMY SIĘ SPRZEDAWAĆ, nie sprzedajecie, tylko staracie się sprzedawac? 3:15 miedź CCA czy CCS. to są oznaczenia rodzaju użytego materiału A NIE RODZAJE MIEDZI! 3:23 nie czynnik tylko parametr 3:31 ŚREDNICE???? PRZEKRÓJ ŻYŁY !!! 5:25 JAKIE OPÓŻNIENIAA???? PO CO KOMU WASZA OFERTA W TYM MIEJSCU? NIE MACIE WŁASNEJ STRONY WWW? 7:26 W PODWÓJNEJ IZOLACJI Z MIEDI OFC???? Miało być wszystko o kablach... A gdzie tabelka doboru przekroju kabla do mocy wzmacniacza? A gdzie tabelka doboru przekroju kabla w zależności od długości? Ehhh usuńcie z nazwy człon SPEC
@@SPECKABLE1 Dzień dobry. Ja akuratnie wiem gdzie takich rzeczy szukać, ale tytułując swój film "WSZYSTKO O..." to Wy powinniście tak ważne informacje podać. Ponadto, tak na szybko, nie wspomnieliście słowem o wpływie długości kabla na zwiększenie pojemności elektrycznej układu i jej wpływie na jakość dźwięku, a to również jest bardzo ważne! Podtrzymuję moją sugestię o rezygnacji z członu SPEC, albo przemyślcie zmianę tytułu na "NIE wszystko o kablach"
Problem jest taki że można kupić i przewody za 200 ale co z tego jak w kolumnie w 90% dają jakieś tanie miedziane o grubości podobnej jak w kablu usb, trzeba by od razu przelutować kable wewnątrz kolumny żeby to miało sens.
@@Robertrrteam Ta, tak jak w słuchawkach po 800zł, kabelek aby aby nawet żyły nie odiżolowane tylko sie warla razem, dobrze że chociaż z ofc. Aktualnie jedyne dobrze zrobione kable to Wharfedale estradówki mojego starego i to też mówie o izolacji bo żyły nie widziałem. Co ty mi gadasz że stosują dobre jak w Klipszach za 5k oszczędzają na komponentach na zwrotnicy a co dopiero na kablach. Od razu sie powinno takie kolumny rozlutować całe i puścić jakieś kable na ofc, ew srebrzone jak kogoś stać. Słuchawki podobnie chociaż tam aż tak mocny prąd nie idzie ale chociażby dla porządnej izolacji każdego kanału. Niestety czy za 500 czy za 5000 to żyjemy w czasach masówek.
Jest dokładnie tak jak piszesz :) Kabelek wewnątrz kolumny najczęściej cieniutkie byle co, nawet w kolumnach za 10 tys. Może to jest jakiś sposób na zarobek, oferować "audiofilom" za 1000zł usługę wymiany tego kabelka połączeniowego. Bo większość "audiofili" nie rozumie podstawowych pojęć typu prąd, napięcie, to gdzie tu mowa o trzymaniu lutownicy i umiejętności lutowania ;)
jest jeszcze jeden problem, nawet jak juz przelutujesz te kable na grube jak świnia z ofc 100% to w środku w przetworniku głośnik połączony jest na takie 2, bujające się miedziane włosy. Także to wszystko wielki chu no ale generalnie warto kupić jako takie kable. @@vacq
Trudno, żeby sprzedawca kabli nie tłumaczył że kable są bardze ważne w jakości odsłuchu. Teza bardzo popularna, a kontrowersje z nią związane są stare, jak ta teza. Ja, zajmuję się audio od lat około 45 i sprzętu mam za naprawdę ciężkie pieniądze. Nie jeden bardzo drogi zestaw ale wiele zestawów, drogie i tanie. No i ja twierdzę, że rola kabli jest zdecydowanie przeceniana. Coś tam, coś tam, być może da sie usłyszeć po zamianie zwykłego przedłużacza na drogi kabel glosnikowy, ale różnica w cenie wobec jakiejkolwiek zmiany jest wprost obraźliwa! Nie tędy droga! Natomiast potwierdzam, to co mówi prezenter na filmie: kabel powinien być miedziany, a naprawdę jest istotne porawne dobranie przekroju kabla. Kabel nie może być zbyt cienki, ale i zbyt gruby, też nie jest dobry. Oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje specjalnych wykonań, do ziemi, do ognia itp itd to inny temat. Specjalne kable zasilajace, to już odlot, dla "fachowców inaczej" . P. S. Tak poprawdzie, to w zasadzie i ja kupiłem trochę przewodów w tej firmie. Wtedy zwyczajnie mieli dobrą cenę na to, co potrzebowałem. Jak jest teraz nje wiem.
a ja mam jakieś z budowy xd a stary kupił w sklepie to właśnie pokręciłem ta końcówkę i z czasem zaczęło wychodzić srebro, ciule mu aluminium pomiedziowane sprzedali.
Dla wierzących w cuda polecam kanał pana Wojciecha P. (High Fidelity) on reklamuje nawet bezpieczniki audiofilskie, (te domowe od instalacji) podstawki antywibracyjne pod gramofon z czystych kryształów oj jest tego podstawki pod kable żeby na podłodze nie leżały bo drgania do nich wchodzą i przenoszą się do głośników🙂
Masz pomysł na odcinek? A może masz jakieś pytanie dotyczące naszej oferty? Zadaj pytanie, a my odpowiemy na nie w specjalnym odcinku Q&A! 😀 ua-cam.com/users/shortsZuHW7V2vyZ8
Dzień dobry 😄 W temacie doboru przekrojów dla przewodów głośnikowych sugerujemy zacząć od lektury artykułu: www.speckable.pl/pl/article/item/jak-dobrac-przewody-glosnikowe Pozdrawiamy!
Na scenie kablem 2,5mm puszczasz 1500W do subwoofera :) 4mm2 stosuję do podłączenia dwóch subów równolegle, a to są moce 3-4kW. Dodatkowo przecież w domu kable głośnikowe tą króciutkie, ~3m, a na scenie stosujemy kable 10-15-20m :) Także do "domowych" mocy kabel 2,5 wystarczy z gigantycznym zapasem. Bo nie zawsze grubszy kabel jest lepszy (choćby przez zjawisko naskórkowości).
Witam mam dość nietypowe pytanie. Co będzie lepsze do głośników Klotz 2.5mm² czy Bitner 4mm²? Klotz to dość znana firma a Bitner pierwsze słyszę ale jednak cena Bitner kusi więc stoję przed takim dylematem, firmowe 2.5mm czy nieznane mi 4mm.
@@SPECKABLE1 obejrzę z przyjemnością. Moje pytanie jest czysto teoretyczne ponieważ sam przekrój przewodu to nie wszystko, liczą się inne parametry świadczące o jakości. Nie mówmy o przewodach CCA vs OFC bo to temat rzeka ale o czystej miedzi czyli znana firma Klotz słynąca z dobrej jakości vs Polski Bitner w rozsądnej cenie o którym jest strasznie mało info na necie
Krótko, zwięźle i na temat. Mam od nich kable i jestem szczerze zachwycony! Sprzedawcy kabli po 100 zł za metr (a czasami i więcej!) muszą być mocno wkurzeni.
Kabla głośnikowego, o ile moc nie jest rzędu kilowatów (koncert w plenerze) nie dobieramy do mocy. Kabel nie powinien przekraczać pewnej rezystancji, zazwyczaj przyjmuje się że 5% impedancji głośnika
O właśnie chciałem kupić jakiś kabel 2RCA-Minijack tak 1-1,5 metra i zobaczyłem waszą nazwę na allegro a mam 5 darmowych dostaw. Jesteś w stanie polecić jakiś dobry kabel rca-jack żeby był ekranowany i solidny no i najlepiej ta miedź żeby czysta była najlepiej 99,99 ofc, myślałem o Klotz KY7-090 ale macie różne w ofercie, nie chce przepłacać ale chce żeby był dobry tak do 60zł ale najlepiej lekko ponad 40 żeby na smarta sie załapać.
No i żeby był w miarę gruby ten przekrój miedzo bo rozciąłem ostatnio taki gruby to miał 4 włosy z miedzi a gruba izolacja jak palec. Jak w kabelkach usb.
Dzień dobry, może któryś z kabli od VITALCO z miedzią beztlenową OFC by Pana zainteresował? - www.speckable.pl/pl/query?query=kabel%20rca-jack%20&lb.f%5B%5D=category%3AKable%20i%20przewody Zachęcamy do założenia konta na naszej stronie, dzięki czemu uzyska Pan niższe ceny ;)
@@SPECKABLE1 No patrzyłem niestety ja kupuje tylko za pobraniem więc nie wyjdzie mi taniej niż za 5zł na allegro. Bez znaczenia firma aby dawała dobre elementy adekwatne do ceny a nie kasowała połowę za znaczek firmy. A te Vitalco to Polskie?
@@SPECKABLE1 O to dobrze bo jak zobaczyłem jak ten Klotz robi te kable to przypomniały mi się stare czasy z obozami i zrezygnowałem. Skorzystałem z waszej darmowej dostawy w czwartek i kupiłem PROLINK EXCLUSIVE i masę innych kabli i przejściówek, właśnie mi tego brakowało a u mnie w mieście albo marketach to sama tandeta najniższej jakości. Próbowałem AUDA Prestige bo wyglądał dobrze ale wykupili ale z tymi kablami to nie dojdziesz dadzą ci izolacje grubą jak palec a w środku 4 żyły jak włosy z miedzi. Marzy mi się żeby ktoś kiedyś miał kanał na yt gdzie kupuje kable i je przecina pokazując co producent dał do środka. Generalnie zobaczymy co przyjdzie ale ceny dobre i jak będziecie dalej robić czasem darmową dostawę to bede tam kupował. Ps znalazłem waszą dostawę na stronie pepers com wiec jak macie taki darmowy dzień to warto sie tam ogłosić jak chcecie zwiększyć obroty finansowe.
Średnica przewodów kabla zasilającego, nie ma aż takiego znaczenia. Przy napięciu sieciowym, nawet wzmacniacz 2x80W nie pobiera więcej niż 250W, czyli łatwo policzyć że maksymalny prąd to 1A, a do takiego prądu spokojnie wystarczy taki kabel zasilający.
Dobry filmik. Krotko i zwiezle. Brakuje mi tylko informacji jak sie ma bezposrednie polaczenie kabli bez zarobien do calej gamy przedstawionych koncowek. Pozdrawiam.
Skoro w tabelce niby trzeba 6mm2 dla 120-200 W, to ile trzeba dla estradowego 1000 Watowego głośnika? Coś te średnice niepotrzebnie przewymiarowane. G**** nie wiedza, taką tabelkę to i ja sobie mogę wymyślić z kosmosu.
No spoko Pan nie truł umysłów jakimś audiovoodoo no może trochę z tym złoceniem przewodów, dźwięku z tego nie będzie lepszego jedynie odporność na korozję, ale w domu mam dość sucho:) ludzie nie dawajcie się nabierać na drogie kable, kupcie lepsze kolumny czy głośniki jeśli sami budujecie, a materiał kabla? no mógłby być nawet aluminiowy tylko musiałby być grubszy o rezystancję chodzi, rezystancję, która powinna być jak najmniejsza (ale bez przesady) ja mam kable tanie OFC 1,5 czy 2 mm2 nie pamiętam 3 metry do każdej kolumny jeden ma ok, 0.1 oma (obie żyły) wartość znikoma pomijalna za kilkadziesiąt złotych, ani te za kilkaset czy kilka tysięcy nic nie zmienia, Co? w tych drogich są inne elektrony? szybsze? żwawsze? audiofilskie? Pozdrawiam słyszących kable, ja słucham głośników:)
@@andyk9685 Zabolało ? To dobrze ! To bardzo dobrze ! Chociaż mówią, że głupota nie boli. Ale widać ,że jesteś wyjątkowy. Pod każdym względem jesteś wyjątkowy 😂
No tak, a kable prądowe nie upieką Nam kurczaka, tylko piekarnik to zrobi :D Najłatwiej, szczerze, porównać to na sluchawkach bezprzewodowych z odłączanym kablem i zrobić sobie porównanie - przez bluetooth, na kabelki za 2,5 zł i na czymś tzw "high-endowym". Podłączając je nawet do komórki za 300 zł zobaczysz, że jednak kabelki troche "grają"
Nie grają. Trzeba w tym zachować umiar. Jednak znając podstawy fizyki warto mieć na uwadze żeby był dobry kontakt i minimalny opór. Nie trzeba kupować kabli za tysiące. Jednak dobrej miedzi nie kupisz za 1 zł za metr.
Dobrze ,że mówisz pan o istotnych rzeczach , a nie o jakimś audiowoodoo .
Krótko, zwięźle i na temat!
Brakuje odpowiedzi na pytanie a co jeśli kabel okaże się za krótki, wymieniamy na dłuższy czy lutujemy? A jeśli można lutować czy są jakieś dodatkowe wytyczne które powinno wziąć się pod uwagę?
Uprzedzając co poniektórych, kable były położone z zapasem metrowym ale nastąpiła zmiana koncepcji rozmieszczenia tylnich głośników do kina domowego a kable są już położone w styropianie i czekają na posadzkę. Miejsca ewentualnego lutowania nie będzie widać ale czy nie odbije się to na utracie dźwięku? Użyte przewody to 2x2mm2 zakupione w Waszym sklepie;)
Cześć! ;)
Wszystko zależy od finansów i umiejętności. Często kable głośnikowe kończymy lutując je samodzielnie na złączach. Te są jednak konstrukcyjnie przygotowane w taki sposób by zapewnić odpowiednią powierzchnię styku z lutowanym kablem. Inaczej ma się sprawa z przedłużaniem przewodu. W tej sytuacji mamy do wyboru przerwany tor sygnałowy wymagający połączenia zamiast pełnego toru sygnałowego, który powinien prezentować tę sama jakość na całej swojej długości. Kwestia łączenia kabli jest już ściśle związana z umiejętnościami użytkownika. Czy będzie w stanie tak połączyć kable aby zapewnić odpowiednią powierzchnię styku oraz "czystość" połączenia pierwszego przewodu z drugim?
Jeżeli finanse pozwalają na podmianę przewodu na dłuższy, to jest to opcja która pozwala zachować tzw. "spokojną głowę". Wiem po sobie, że są ludzie którzy po tym jak zdecydują się na własnoręczną poprawę instalacji będą się później zastanawiać czy na pewno to wyszło tak dobrze jak by chcieli.
A ostatnią rzeczą (w naszej opinii) na jaką ma się ochotę przy oglądaniu dobrego kina z rodziną, to potrzeba nasłuchiwania kolumny głośnikowej za plecami czy na pewno brzmi tak dobrze jak te nielutowane.
Najlepsze lutowanie bo topnik wpływa między żyły kabla a dyfuzja daje bardzo dobry kontakt z powierzchnią przewodu.
@@sahara4828Chodzi tobie o cynowanie lub jak to nie którzy mówią zabielanie gołej żyły miedzianej? Swoją drogą zastanawia mnie czy ów cynowanie daje coś więcej niż to, że przewód miedziany się nie rozczapierza.
Lutuj tesciowa w klate piersiowa. Jak cie stac na sprzet to maz obowiazek kupic wszystko zgodnie z norma.Jak nie w telewizji jest Zenek i disko polo.Tak na marginesie
Nie lutuje się, przedłuża żadnych kabli audio. W nich płyną bardzo małe prądy i wszelka ingerencja w ich strukturę pogarsza ich parametry techniczne i brzmieniowe. Poza tym kable głośnikowe podłączone do wzmacniacza muszą mieć zawsze te same długości dla prawej i lewej kolumny. Jeżeli jest duża różnica między odległościami od wzmacniacza do prawej i lewej kolumny to nie wolno ich zwijać w kształt ślimaka (powstaje wtedy antena) lecz tak jak rurki w kaloryferze.
Totalna kompromitacja. Jako parametr przewodów podaję się przerój poprzeczny, a nie średnicę podawaną w mm². Warto się douczyć. Bo aż uszy bolą." Średnica 2,5 mm²".
Totalna kompromitacja to pisanie takich komentarzy. Jak chcesz podać przekrój poprzeczny linki? Jak mocniej skręcisz wyjdzie Ci inny wynik czyż nie?
@@arimedes1 Drogi kolego. Producenci weszystkich przewodów elektrycznych podają zawsze pole przekroju poprzecznego w [mm²]. Jeśli tego nie wiesz to doucz się.
@@marianmanka4172 oczywiscie, masz racje, opatrznie zrozumiałem Twój komentarz. Nie zmienia to faktu ze sa tez kable w których podaje sie średnice (wtedy oczywiście bez kwadratu) no ytdy czy skrętka :)
Nie przekroj, tylko powierzchnie przekroju poprzecznego.
zapraszam "na odcinek:"
2:02 my STARAMY SIĘ SPRZEDAWAĆ, nie sprzedajecie, tylko staracie się sprzedawac?
3:15 miedź CCA czy CCS. to są oznaczenia rodzaju użytego materiału A NIE RODZAJE MIEDZI!
3:23 nie czynnik tylko parametr
3:31 ŚREDNICE???? PRZEKRÓJ ŻYŁY !!!
5:25 JAKIE OPÓŻNIENIAA????
PO CO KOMU WASZA OFERTA W TYM MIEJSCU? NIE MACIE WŁASNEJ STRONY WWW?
7:26 W PODWÓJNEJ IZOLACJI Z MIEDI OFC????
Miało być wszystko o kablach...
A gdzie tabelka doboru przekroju kabla do mocy wzmacniacza?
A gdzie tabelka doboru przekroju kabla w zależności od długości?
Ehhh
usuńcie z nazwy człon SPEC
Dzień dobry, więcej informacji oraz tabelki znajdzie Pan na naszej stronie. Link podany jest w opisie filmu ☺
Pozdrawiamy 😉
@@SPECKABLE1 Dzień dobry.
Ja akuratnie wiem gdzie takich rzeczy szukać, ale tytułując swój film "WSZYSTKO O..." to Wy powinniście tak ważne informacje podać.
Ponadto, tak na szybko, nie wspomnieliście słowem o wpływie długości kabla na zwiększenie pojemności elektrycznej układu i jej wpływie na jakość dźwięku, a to również jest bardzo ważne!
Podtrzymuję moją sugestię o rezygnacji z członu SPEC, albo przemyślcie zmianę tytułu na "NIE wszystko o kablach"
17k osób obejrzało filmik i 17k osób zastanawia się po co krzyczysz, po co się czepiasz i po co bijesz pianę?
@@szymon533 przeczytaj ze zrozumieniem, to się dowiesz
Problem jest taki że można kupić i przewody za 200 ale co z tego jak w kolumnie w 90% dają jakieś tanie miedziane o grubości podobnej jak w kablu usb, trzeba by od razu przelutować kable wewnątrz kolumny żeby to miało sens.
Nieprawda, może w chińskich z marketu. Znane i dobre firmy stosują do swych kolumn dobre okablowanie, choć czasem tego nie widać.
@@Robertrrteam Ta, tak jak w słuchawkach po 800zł, kabelek aby aby nawet żyły nie odiżolowane tylko sie warla razem, dobrze że chociaż z ofc. Aktualnie jedyne dobrze zrobione kable to Wharfedale estradówki mojego starego i to też mówie o izolacji bo żyły nie widziałem. Co ty mi gadasz że stosują dobre jak w Klipszach za 5k oszczędzają na komponentach na zwrotnicy a co dopiero na kablach. Od razu sie powinno takie kolumny rozlutować całe i puścić jakieś kable na ofc, ew srebrzone jak kogoś stać. Słuchawki podobnie chociaż tam aż tak mocny prąd nie idzie ale chociażby dla porządnej izolacji każdego kanału. Niestety czy za 500 czy za 5000 to żyjemy w czasach masówek.
Kup Focal utopia i będziesz miał dobre kabelki w środku kolumienki😉
Jest dokładnie tak jak piszesz :) Kabelek wewnątrz kolumny najczęściej cieniutkie byle co, nawet w kolumnach za 10 tys.
Może to jest jakiś sposób na zarobek, oferować "audiofilom" za 1000zł usługę wymiany tego kabelka połączeniowego. Bo większość "audiofili" nie rozumie podstawowych pojęć typu prąd, napięcie, to gdzie tu mowa o trzymaniu lutownicy i umiejętności lutowania ;)
jest jeszcze jeden problem, nawet jak juz przelutujesz te kable na grube jak świnia z ofc 100% to w środku w przetworniku głośnik połączony jest na takie 2, bujające się miedziane włosy. Także to wszystko wielki chu no ale generalnie warto kupić jako takie kable. @@vacq
Trudno, żeby sprzedawca kabli nie tłumaczył że kable są bardze ważne w jakości odsłuchu. Teza bardzo popularna, a kontrowersje z nią związane są stare, jak ta teza.
Ja, zajmuję się audio od lat około 45 i sprzętu mam za naprawdę ciężkie pieniądze. Nie jeden bardzo drogi zestaw ale wiele zestawów, drogie i tanie. No i ja twierdzę, że rola kabli jest zdecydowanie przeceniana. Coś tam, coś tam, być może da sie usłyszeć po zamianie zwykłego przedłużacza na drogi kabel glosnikowy, ale różnica w cenie wobec jakiejkolwiek zmiany jest wprost obraźliwa! Nie tędy droga!
Natomiast potwierdzam, to co mówi prezenter na filmie: kabel powinien być miedziany, a naprawdę jest istotne porawne dobranie przekroju kabla. Kabel nie może być zbyt cienki, ale i zbyt gruby, też nie jest dobry.
Oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje specjalnych wykonań, do ziemi, do ognia itp itd to inny temat.
Specjalne kable zasilajace, to już odlot, dla "fachowców inaczej" .
P. S. Tak poprawdzie, to w zasadzie i ja kupiłem trochę przewodów w tej firmie. Wtedy zwyczajnie mieli dobrą cenę na to, co potrzebowałem. Jak jest teraz nje wiem.
a ja mam jakieś z budowy xd a stary kupił w sklepie to właśnie pokręciłem ta końcówkę i z czasem zaczęło wychodzić srebro, ciule mu aluminium pomiedziowane sprzedali.
Witam. Jakie przewody glosnikowe do jasperow 25mk2 pan poleca? Pozdr
Dla wierzących w cuda polecam kanał pana Wojciecha P. (High Fidelity) on reklamuje nawet bezpieczniki audiofilskie, (te domowe od instalacji) podstawki antywibracyjne pod gramofon z czystych kryształów oj jest tego podstawki pod kable żeby na podłodze nie leżały bo drgania do nich wchodzą i przenoszą się do głośników🙂
Pan Pacuła już dawno się odkleił, teraz dodatkowo ma za to dobrze płacone
Masz pomysł na odcinek? A może masz jakieś pytanie dotyczące naszej oferty? Zadaj pytanie, a my odpowiemy na nie w specjalnym odcinku Q&A! 😀
ua-cam.com/users/shortsZuHW7V2vyZ8
Dzien Dobry . Do koncowki mocy 280 w mono i glosnikow o mocy 200 w kable 2.5 mm czy to nie za malo?
Dzień dobry 😄 W temacie doboru przekrojów dla przewodów głośnikowych sugerujemy zacząć od lektury artykułu: www.speckable.pl/pl/article/item/jak-dobrac-przewody-glosnikowe
Pozdrawiamy!
Na scenie kablem 2,5mm puszczasz 1500W do subwoofera :) 4mm2 stosuję do podłączenia dwóch subów równolegle, a to są moce 3-4kW.
Dodatkowo przecież w domu kable głośnikowe tą króciutkie, ~3m, a na scenie stosujemy kable 10-15-20m :)
Także do "domowych" mocy kabel 2,5 wystarczy z gigantycznym zapasem. Bo nie zawsze grubszy kabel jest lepszy (choćby przez zjawisko naskórkowości).
Tyle że naskurkowosc przy grubych kablach oznacza większe przenikanie na większej średnicy. Także sporo więcej i tak przewodzi @@vacq
Witam mam dość nietypowe pytanie. Co będzie lepsze do głośników Klotz 2.5mm² czy Bitner 4mm²? Klotz to dość znana firma a Bitner pierwsze słyszę ale jednak cena Bitner kusi więc stoję przed takim dylematem, firmowe 2.5mm czy nieznane mi 4mm.
Zapraszamy do naszego poradnika dotyczącego wyboru kabli głośnikowych - link w opisie ;) Pozdrawiamy!
@@SPECKABLE1 obejrzę z przyjemnością. Moje pytanie jest czysto teoretyczne ponieważ sam przekrój przewodu to nie wszystko, liczą się inne parametry świadczące o jakości. Nie mówmy o przewodach CCA vs OFC bo to temat rzeka ale o czystej miedzi czyli znana firma Klotz słynąca z dobrej jakości vs Polski Bitner w rozsądnej cenie o którym jest strasznie mało info na necie
Krótko, zwięźle i na temat. Mam od nich kable i jestem szczerze zachwycony! Sprzedawcy kabli po 100 zł za metr (a czasami i więcej!) muszą być mocno wkurzeni.
Dlaczego musza być wkurzeni? Jedni i drudzy mają swoich klientów. To tak jakby przez toyotę byli wkurzeni z mercedesa?
@@tortor8841 To fatalny przykład. Klienci Toyoty nie dymają tych od Mercedesa i odwrotnie.
Super filmik dla laikow.😂 🙏😇😘 Bardzo pomocny (przynajmniej dla mnie) dzieki również za link do sklepu. Juz sie zaopatrzylam❤
Dziękujemy i pozdrawiamy! 😀
Ktoś doradzi jaki przekrój do głośników Technics 160W model SB -EH60
Cześć! Zajrzyj do naszego poradnika "Jak dobrać przewody głośnikowe?" na speckable.pl 👍
Kupa wiedzy praktycznej. Pozdrawiam.
Dzięki! Pozdrawiamy 😄
Kabla głośnikowego, o ile moc nie jest rzędu kilowatów (koncert w plenerze) nie dobieramy do mocy. Kabel nie powinien przekraczać pewnej rezystancji, zazwyczaj przyjmuje się że 5% impedancji głośnika
O właśnie chciałem kupić jakiś kabel 2RCA-Minijack tak 1-1,5 metra i zobaczyłem waszą nazwę na allegro a mam 5 darmowych dostaw. Jesteś w stanie polecić jakiś dobry kabel rca-jack żeby był ekranowany i solidny no i najlepiej ta miedź żeby czysta była najlepiej 99,99 ofc, myślałem o Klotz KY7-090 ale macie różne w ofercie, nie chce przepłacać ale chce żeby był dobry tak do 60zł ale najlepiej lekko ponad 40 żeby na smarta sie załapać.
No i żeby był w miarę gruby ten przekrój miedzo bo rozciąłem ostatnio taki gruby to miał 4 włosy z miedzi a gruba izolacja jak palec. Jak w kabelkach usb.
Dzień dobry, może któryś z kabli od VITALCO z miedzią beztlenową OFC by Pana zainteresował? - www.speckable.pl/pl/query?query=kabel%20rca-jack%20&lb.f%5B%5D=category%3AKable%20i%20przewody
Zachęcamy do założenia konta na naszej stronie, dzięki czemu uzyska Pan niższe ceny ;)
@@SPECKABLE1 No patrzyłem niestety ja kupuje tylko za pobraniem więc nie wyjdzie mi taniej niż za 5zł na allegro. Bez znaczenia firma aby dawała dobre elementy adekwatne do ceny a nie kasowała połowę za znaczek firmy. A te Vitalco to Polskie?
@@MikeleKonstantyFiedorowiczIV Tak, VITALCO to polska firma.
@@SPECKABLE1 O to dobrze bo jak zobaczyłem jak ten Klotz robi te kable to przypomniały mi się stare czasy z obozami i zrezygnowałem. Skorzystałem z waszej darmowej dostawy w czwartek i kupiłem PROLINK EXCLUSIVE i masę innych kabli i przejściówek, właśnie mi tego brakowało a u mnie w mieście albo marketach to sama tandeta najniższej jakości. Próbowałem AUDA Prestige bo wyglądał dobrze ale wykupili ale z tymi kablami to nie dojdziesz dadzą ci izolacje grubą jak palec a w środku 4 żyły jak włosy z miedzi. Marzy mi się żeby ktoś kiedyś miał kanał na yt gdzie kupuje kable i je przecina pokazując co producent dał do środka. Generalnie zobaczymy co przyjdzie ale ceny dobre i jak będziecie dalej robić czasem darmową dostawę to bede tam kupował. Ps znalazłem waszą dostawę na stronie pepers com wiec jak macie taki darmowy dzień to warto sie tam ogłosić jak chcecie zwiększyć obroty finansowe.
A będzie grało,jak we wzmaku 2x100 wat kabel zasilający ma 2x0.75 mm2 za to głośnikowe będą miały 4mm2?
Ale piszesz o kablu prądowym 2x 0.75.
Średnica przewodów kabla zasilającego, nie ma aż takiego znaczenia.
Przy napięciu sieciowym, nawet wzmacniacz 2x80W nie pobiera więcej niż 250W, czyli łatwo policzyć że maksymalny prąd to 1A, a do takiego prądu spokojnie wystarczy taki kabel zasilający.
Dobry filmik. Krotko i zwiezle. Brakuje mi tylko informacji jak sie ma bezposrednie polaczenie kabli bez zarobien do calej gamy przedstawionych koncowek. Pozdrawiam.
Kabel najlepiej zalutować na widełkach. To da najlepszy styk.
Surowy kabel, banan czy widełki? Bez znaczenia! Zrób tak jak będzie dla ciebie najwygodniej, najbezpieczniej, najestetyczniej.
Ciekawy temat polecam.
słychać że Pan się zna i umie to ładnie przedstawić , miło tego się słucha i ogląda
Brzmiało to całkiem dobrze to momentu bełkotu o kierunkowości kabli, kryształów i innych magnetyzerów.
Hmmm, mówi Pan o średnicy a podaje powierzchnię przekroju... to aż boli.
W końcu jakiś uczciwy kanał o kablach .
Skoro w tabelce niby trzeba 6mm2 dla 120-200 W, to ile trzeba dla estradowego 1000 Watowego głośnika? Coś te średnice niepotrzebnie przewymiarowane. G**** nie wiedza, taką tabelkę to i ja sobie mogę wymyślić z kosmosu.
Cambridge Audio na swojej stronie internetowej podaje właściwe parametry kabli głośnikowych do mocy wzmacniacza i długości okablowania.
W końcu ktoś podnosi świadomość że OMY do głośników to już nie te czasy. Fajnie wiedzieć gdzie szukać takich przewodów 👌
Te czasy. Chyba, że obowiązują inne prawa fizyki.
@@robertcudny1839 no comment
@@happyinstallerpl Kto?
O czym ty piszesz wyjaśnij
Przypomniały mi się kable węglowe , jedno wielkie oszustwo , ciekawe czy ktoś to jeszcze sprzedaje ?
VdH nadal to sprzedaje.
Dlaczego zaraz oszustwo. Przecież sprzęt na nich gra?
No spoko Pan nie truł umysłów jakimś audiovoodoo no może trochę z tym złoceniem przewodów, dźwięku z tego nie będzie lepszego jedynie odporność na korozję, ale w domu mam dość sucho:) ludzie nie dawajcie się nabierać na drogie kable, kupcie lepsze kolumny czy głośniki jeśli sami budujecie, a materiał kabla? no mógłby być nawet aluminiowy tylko musiałby być grubszy o rezystancję chodzi, rezystancję, która powinna być jak najmniejsza (ale bez przesady) ja mam kable tanie OFC 1,5 czy 2 mm2 nie pamiętam 3 metry do każdej kolumny jeden ma ok, 0.1 oma (obie żyły) wartość znikoma pomijalna za kilkadziesiąt złotych, ani te za kilkaset czy kilka tysięcy nic nie zmienia,
Co? w tych drogich są inne elektrony? szybsze? żwawsze? audiofilskie? Pozdrawiam słyszących kable, ja słucham głośników:)
Troche truł
@@mstozsto4756 A czy prąd będzie wiedział, że ma się podzielić na dwa kable?
Mogą wystąpić opóźnienia bo będzie się zastanawiał🙂
Fascynujace jak na kazdym filmiku inaczej wymawiaja biwireing🤔
Jedyna poprawna wersja to "biłajering" zaden biwiring czy inne podonne wymysly
To chyba są przewody wysokonapięciowe wysokoimpedancyjne ??? skoro mają tak grubą izolację.
Najlepiej dobierać kabel taki jaki podaje producent sprzętu
kabel poprawi dynamike utworu? utworu który jest po masteringu? XD
Ano nie poprawi 😂
Błagam chłopie dajcie sobie luz z tym przełączaniem kamerek. Jest to strasznie irytujące.Poddałem sie po 90 sekundach.
Błagam chłopie daj sobie na luz! Strasznie jesteś irytujący!
@@szymon533 a pytałeś czy możesz sie odzywać? Nie? To do budy.
@@andyk9685 Zabolało ? To dobrze ! To bardzo dobrze ! Chociaż mówią, że głupota nie boli. Ale widać ,że jesteś wyjątkowy. Pod każdym względem jesteś wyjątkowy 😂
@@szymon533oj dziecinko, śnij dalej.
Ordynarna reklama
To kanał naszego sklepu więc reklamujemy naszą ofertę ;)
Ale przewody nie grają!!!!!!tylko zestaw głośnikowy a to ? To nabijanie tych co się nie znają
No tak, a kable prądowe nie upieką Nam kurczaka, tylko piekarnik to zrobi :D
Najłatwiej, szczerze, porównać to na sluchawkach bezprzewodowych z odłączanym kablem i zrobić sobie porównanie - przez bluetooth, na kabelki za 2,5 zł i na czymś tzw "high-endowym". Podłączając je nawet do komórki za 300 zł zobaczysz, że jednak kabelki troche "grają"
Nie grają. Trzeba w tym zachować umiar. Jednak znając podstawy fizyki warto mieć na uwadze żeby był dobry kontakt i minimalny opór. Nie trzeba kupować kabli za tysiące. Jednak dobrej miedzi nie kupisz za 1 zł za metr.
Dokładnie
@@sahara4828 właśnie widać, że się nie znasz, rezystancja to tylko jeden z parametrów i wcale nie krytyczny w pewnych okolicznościach
Mylisz średnicę z przekrojem. Porażka poradniki
Ja nie wiem
Jak sobie radzą , muzycy i dźwiękowcy. 😂😂😂😂 jakie brednie
ALE BREDNIE
Co nie
Jakie bzdury opowiadasz to nie da się opisać, generalnie chodzi w kablach o opór, a nie z czego są wykonane
🤣🤣
Właśnie to z czego są wykonane kable ma duży wpływ na jego parametry między innymi na opór... Miedź a najlepiej srebro mają wysoką przewodność.
A gdzie kable 4 żyłowe markowe niemieckie japońskie. Kabel 4 żyłowe to kosmos do kolumn na cztery wtyki.
Program sponsorowany.