Добрий день. Ми написали лист через ел.кабінет про неврахування невірно складеної та заболкованої ПН. Прийшло повідомлення про реєстрацію в канцелярії.
Щиро дякую за відео. Виписала зайво накладну включила в декларацію. Зробила РК до неї, зареєструвала. В реєстрі такий РК реєструється чомусь без бази (об'єм відсутній) тільки сума ПДВ. Включаю РК до звітності . Отримую лист від податкової, що виявлено розбіжності у звітності, просимо надати документи на перевірку. Чому так реєструється той РК пояснити не можуть, так як і гаряча лінія ДФСУ
Добрий день. Підкажіть, будь лас а, питання до кейсу один. Як сказано в відео, якщо включити в декларацію помилкову податкову накладну, потім після реєстрації рк через додаток один, таблицю 2 показати рк, таким чином ми відновимо ліміт. Про яку саме таблицю йде мова? В табл 1.1 і 1.2 показують незареєстровані ПН і рк, табл 2.1 і 2.2 - податковий кредит.
Вітаю! Дякуємо за вашу уважність! Звісно, в даному випадку слід заповнити лише декларацію, без заповнення додатків. Як вірно Ви зазначили, у додатку 1 відображаються незареєстровані РК на збільшення
Добрий день! В мене прям свіженька ситуація.На одну оплату оплату виписала дві податкові накладні 25.04.24, покупець іх не приймає, просить скоригувати ці дві податкові, і виписати одну на загальну суму.Податкові виписані квітнем 2024р. Розрахунки коригування виписувати вже травнем чи можна квітнем, ще термін до 15.05. і з якою ознакою коригування. Перший випадок в мене такий.
Вітаю! Зазвичай, РК складаємо датою виявлення помилки, але оскільки терміни реєстрації ще не минули, то вигідніше буде скласти заднім числом. Якщо вам потрібно обнулити дві ПН - то тип причини слід вказати 103
В мене таке доволі часто трапляється. Якщо ПН помилкова та пройшла реєстрацію - дивлюсь на свої "пдв можливості" але найчастіше пишу листа "про помилкову що на підставі ПКУ включено в декларацію звіт.періода не буде,на виправлення помилки вже направлено РК такий то, датой такой то в день виявлення помилки". В деку не включаю ні ПН, ні РК - ліміт відновлюється. Якщо заблокована ПН то дивлюсь на суму та на всі обставини - або пишу листа що вона помилкова та не включаю в деку - тоді ліміт втрачено, або разблоковую ( при наявності документів та можливості) та сторную.
Вітаю! У мене була сітуація: 7 липня 2023р виписала ПН на неплатника ПДВ, а в жовтні 2023р покупець подзвонив і запитав, де їх ПН. В жовтні 2023р була виписана за 07.07.2023р ПН на платника ПДВ (покупця)., а також був виписан РК до податкової накладної ,яка була виписана на неплатника ПДВ. Досі ніяких дій не робила. Не розумію як поступити.Може хто підкаже. Дякую
Вам податкова уже мала б надіслати акт і ППР про порушення термінів реєстрації зі штрафом. Якщо ви реєстрували РК на помилкову ПН на неплатника в жовтні і не включали його в декларацію жовтня, то у вас на суму ПДВ цього РК в жовтні мала виникнути сума перевищення, яка з'їла ваш реєстраційний ліміт. Ви цю суму можете побачити в електронному кабінеті за цей місяць. А у вас на цей РК на неплатника не було зупинки реєстрації?
Добре. Таке питання. Зареєстрували помилкову ПН не на того контрагента. Виявили помилку і зареєстрували іншу ПН на правильного контрагента. На помилкову ПН РК мінусове не подавали. Написали в ДПС листа, що ПН № така-то не включена в зобов'язання в декларації з ПДВ, тому що вона помилкова, а правильна ПН № така-то теж зареєстрована і включена в зобов'язання (можна навіть копії первинки прикласти на підтвердження). Тобто збільшили реєстраційний ліміт не тому контрагенту, але самі також втратили реєстраційний ліміт, але нічого з цим не робили. Тоді Ок?
Подала у податкову повідомлення, про те, що податкову накладну складено помилково. Дуже була здивована, бо вони їі зареєстрували! Тепер перевищення суми, бо не відображала у декларації. А РК у наступному місяці…
Якщо закрили договір у листопаді 2023 р. та виписали і зареєстрували ПН,а в травні доплата по цьому договору за іншим пунктом,якого не було в ПН за 11.23. Можно зробити окрему ПН на суму доплати та зареєструвати її?
Доброго дня Мар"яна! Дякую за корисне відео! Я завжди консультувала, що потрібно відображати в Декларації помилкову податкову накладну та рк до неї. Підкажіть, можливо є роз"яснення що потрібно діяти інакше?
Вітаю! Вважаємо, що краще не включати таку ПН до кредиту, адже в Вас не відбулися події, що дають можливість включити ПДВ до суми податкового кредиту і немає первинних документів, що підтверджують операцію
І ще коментар. Якщо за правилами ДПС не включати помилкову ПН і РК до неї, то якщо вони виписані в різних періодах, виникає сума перевищення і страждає реєстраційний ліміт через недосконалість системи адміністрування ПДВ. Чого бути не повинно, але хоч головою об стінку бийся, податкова нічого виправляти не буде. І це проблеми платника. А якщо платник виправить цю технічну помилку самої податкової, включивши і помилкову ПН і РК до неї в декларації обох періодів, то податкова прийде і донарахує зобов'язання в періоді включення РК і ще і оштрафує платника? Якщо йдеться про великі суми, то податкова сама не залишає платнику іншого вибору, як вчинити порушення. Але при цьому платник мусить ховатися і тремтіти від думки про перевірку, бо проблеми тубільців колонізатора не турбують. Чи може я помиляюся і десь є роз'яснення податкової, що можна включити і помилкову ПН і РК для уникнення виникнення суми перевищення?
Якщо РК зареєстрували в періоді іншому, ніж в тому, в якому виписана помилкова ПН і якщо не включити ні саму ПН, ні РК в декларацію. Реєстраційний ліміт все одно буде з'їдено, бо в періоді мінусового РК, який не включено в декларацію того періода виникне сума перевищення. Тобто сенсу подавати РК тільки для відновлення реєстраційного ліміту немає - він все одно буде втрачений сумою перевищення. Як не гнутьом, так катанням. Тоді вже має сенс включати і ПН, і РК в своїх періодах. Але тоді питання: податкова при перевірці у періоді включення помилкової ПН і нарахуванні зайвих зобов'язань зрадіє, але не похвалить. А от у періоді включення мінусового РК скаже, а нащо ви собі зменшили зобов'язання за РК до помилкової ПН? А ну верніть назад зобов'язання і донарахуйте і зобов'язання, і штраф за невчасну сплату. І ще. Ну, добре, зареєстрували помилкову ПН, зрозуміли це запізно, коли РК можна зареєструвати тільки в іншому податковому періоді. Якщо знаєте, що для РК швидше за все буде зупинено реєстрацію, тоді можна взагалі і не рипатися, бо щоб відновити реєстрацію РК, треба буде подавати пояснення, що ПН помилкова і це РК до помилкової ПН. І тоді ні ПН, ні РК точно не можна включати в декларації ( бо ж ви самі вже пояснили, що вони помилкові), і тоді у вас реєстраційний ліміт точно з'їсться сумою перевищення. Тобто виходить, що можна і не рипатися і РК не робити? Бо який сенс? Я правильно розумію? І ще. Якщо зареєстрували ПН, але не на того контрагента (реально помилились): на платника ПДВ, замість неплатника. Яка за це відповідальність, адже зобов'язання ви собі нарахували?
Реальний випадок. Дрібно оптова торгівля. Працівник клієнта, юрособи, взяв товар. Розплатився готівкою через РРО одразу. Ми зареєстрували ПН. Дзвонить бухгалтер клієнта і питає, нащо ви зареєстрували ПН, ми у вас нічого не брали. Виявляється, то праціник взяв просто для себе. Про те, що це на фізособу, а не на юрособу не сказав, у видатковій накладній розписався. Чи значить, що ми зареєстрували ПН не на того контрагента? Якщо виправляти, то буде реєстрація ПН з порушенням термінів і штраф. Домовилися з клієнтом, що вони просто не включать цю ПН собі в ПК. Чим така ситуація загрожує нам?
Вітаю! В даній ситуації є ризик того, що ПН, яка зареєстрована вами у реєстрі, може трактуватися як така, що складена на неіснуючу операцію (адже ПН має формуватися на підставі первинних документів, відповідно, якщо все ж продаж було здійснено неплатнику ПДВ, то і у ПН має бути це зазначено). Відповідно, оскільки в реєстрі у вас немає відповідної ПН на цю операцію, а є на платника ПДВ, то це може загрожувати штрафом за несвоєчасну реєстрацію (або на нереєстрацію) ПН. Плюс, ви неправомірно збільшили реєстраційний ліміт вашому клієнту)
@@KavynMaryana Так, але їхній працівник розписався у видатковій, виписаній на юр.особу. А те, що він не подав авансовий звіт і вони не включили цю накладну у себе в обліку і в ПК, то їхні проблеми. Тому ми нічого і не робили. Єдине, що правильно в кінці року було б розіслати всім контрагентам акти звірки за рік і вони б наш акт звірки не пдіписали, бо в них в обліку є не всі операції, які показані у нас. А як це може виявити податкова, тільки за відсутністю підписаного акту звірки і при якійсь перевірці, коли б вони перевіряли і їх і нас? Але загальну вашу логіку я розумію. Тобто, якби не було підпису у видатковій і просто помилитися і виписати не на того контрагента, то ДПС донарахує зобов'язання і штраф за відсутність зареєстрованої ПН на "правильного" контагента, а те що ми нарахували собі зобов'язання і сплатили за "неправильним" котрагентом. то це наші проблеми, цю помилку вони нам "простять".
Дуже просто надані поради,дякую за Вашу роботу ❤❤❤
Дуже корисна інформація. Мені сподобалось. Дякую
Дякую!
Добрий день. Ми написали лист через ел.кабінет про неврахування невірно складеної та заболкованої ПН. Прийшло повідомлення про реєстрацію в канцелярії.
Щиро дякую за відео. Виписала зайво накладну включила в декларацію. Зробила РК до неї, зареєструвала. В реєстрі такий РК реєструється чомусь без бази (об'єм відсутній) тільки сума ПДВ. Включаю РК до звітності . Отримую лист від податкової, що виявлено розбіжності у звітності, просимо надати документи на перевірку. Чому так реєструється той РК пояснити не можуть, так як і гаряча лінія ДФСУ
Добрий день. Підкажіть, будь лас а, питання до кейсу один. Як сказано в відео, якщо включити в декларацію помилкову податкову накладну, потім після реєстрації рк через додаток один, таблицю 2 показати рк, таким чином ми відновимо ліміт. Про яку саме таблицю йде мова? В табл 1.1 і 1.2 показують незареєстровані ПН і рк, табл 2.1 і 2.2 - податковий кредит.
Також виникло це ж питання, недавно шукала куди втикнути РК - і не знайшла!
Вітаю! Дякуємо за вашу уважність! Звісно, в даному випадку слід заповнити лише декларацію, без заповнення додатків. Як вірно Ви зазначили, у додатку 1 відображаються незареєстровані РК на збільшення
Добрий день! В мене прям свіженька ситуація.На одну оплату оплату виписала дві податкові накладні 25.04.24, покупець іх не приймає, просить скоригувати ці дві податкові, і виписати одну на загальну суму.Податкові виписані квітнем 2024р. Розрахунки коригування виписувати вже травнем чи можна квітнем, ще термін до 15.05. і з якою ознакою коригування. Перший випадок в мене такий.
Вітаю! Зазвичай, РК складаємо датою виявлення помилки, але оскільки терміни реєстрації ще не минули, то вигідніше буде скласти заднім числом. Якщо вам потрібно обнулити дві ПН - то тип причини слід вказати 103
В мене таке доволі часто трапляється. Якщо ПН помилкова та пройшла реєстрацію - дивлюсь на свої "пдв можливості" але найчастіше пишу листа "про помилкову що на підставі ПКУ включено в декларацію звіт.періода не буде,на виправлення помилки вже направлено РК такий то, датой такой то в день виявлення помилки". В деку не включаю ні ПН, ні РК - ліміт відновлюється. Якщо заблокована ПН то дивлюсь на суму та на всі обставини - або пишу листа що вона помилкова та не включаю в деку - тоді ліміт втрачено, або разблоковую ( при наявності документів та можливості) та сторную.
Вітаю! У мене була сітуація: 7 липня 2023р виписала ПН на неплатника ПДВ, а в жовтні 2023р покупець подзвонив і запитав, де їх ПН. В жовтні 2023р була виписана за 07.07.2023р ПН на платника ПДВ (покупця)., а також був виписан РК до податкової накладної ,яка була виписана на неплатника ПДВ. Досі ніяких дій не робила. Не розумію як поступити.Може хто підкаже. Дякую
Вам податкова уже мала б надіслати акт і ППР про порушення термінів реєстрації зі штрафом. Якщо ви реєстрували РК на помилкову ПН на неплатника в жовтні і не включали його в декларацію жовтня, то у вас на суму ПДВ цього РК в жовтні мала виникнути сума перевищення, яка з'їла ваш реєстраційний ліміт. Ви цю суму можете побачити в електронному кабінеті за цей місяць. А у вас на цей РК на неплатника не було зупинки реєстрації?
Добре. Таке питання. Зареєстрували помилкову ПН не на того контрагента. Виявили помилку і зареєстрували іншу ПН на правильного контрагента. На помилкову ПН РК мінусове не подавали. Написали в ДПС листа, що ПН № така-то не включена в зобов'язання в декларації з ПДВ, тому що вона помилкова, а правильна ПН № така-то теж зареєстрована і включена в зобов'язання (можна навіть копії первинки прикласти на підтвердження). Тобто збільшили реєстраційний ліміт не тому контрагенту, але самі також втратили реєстраційний ліміт, але нічого з цим не робили. Тоді Ок?
У мене була ПН, але мені її заблокували. Потім заблокували і РК до неї і розблоковувати не хочуть.
Дивно, бо доти, доки ПН заблокована на неї РК не можна скласти, тільки після розблокування, система мала відхилити.
Подала у податкову повідомлення, про те, що податкову накладну складено помилково. Дуже була здивована, бо вони їі зареєстрували! Тепер перевищення суми, бо не відображала у декларації. А РК у наступному місяці…
Якщо закрили договір у листопаді 2023 р. та виписали і зареєстрували ПН,а в травні доплата по цьому договору за іншим пунктом,якого не було в ПН за 11.23. Можно зробити окрему ПН на суму доплати та зареєструвати її?
Доброго дня Мар"яна! Дякую за корисне відео! Я завжди консультувала, що потрібно відображати в Декларації помилкову податкову накладну та рк до неї. Підкажіть, можливо є роз"яснення що потрібно діяти інакше?
Вітаю!
Посилання на розʼяснення ДПС: zp.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/500559.html
kyiv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/555916.html
@@KavynMaryana Дякую за відповідь!
Вітаю! Пані Маряно, як краще вчиняти покупцю, якщо постачальник виписав помилкову ПН, 1)не брати її до кредиту 2) брати до уваги і чекати РК?. Дякую!
Вітаю! Вважаємо, що краще не включати таку ПН до кредиту, адже в Вас не відбулися події, що дають можливість включити ПДВ до суми податкового кредиту і немає первинних документів, що підтверджують операцію
І ще коментар. Якщо за правилами ДПС не включати помилкову ПН і РК до неї, то якщо вони виписані в різних періодах, виникає сума перевищення і страждає реєстраційний ліміт через недосконалість системи адміністрування ПДВ. Чого бути не повинно, але хоч головою об стінку бийся, податкова нічого виправляти не буде. І це проблеми платника. А якщо платник виправить цю технічну помилку самої податкової, включивши і помилкову ПН і РК до неї в декларації обох періодів, то податкова прийде і донарахує зобов'язання в періоді включення РК і ще і оштрафує платника? Якщо йдеться про великі суми, то податкова сама не залишає платнику іншого вибору, як вчинити порушення. Але при цьому платник мусить ховатися і тремтіти від думки про перевірку, бо проблеми тубільців колонізатора не турбують. Чи може я помиляюся і десь є роз'яснення податкової, що можна включити і помилкову ПН і РК для уникнення виникнення суми перевищення?
Якщо РК зареєстрували в періоді іншому, ніж в тому, в якому виписана помилкова ПН і якщо не включити ні саму ПН, ні РК в декларацію. Реєстраційний ліміт все одно буде з'їдено, бо в періоді мінусового РК, який не включено в декларацію того періода виникне сума перевищення. Тобто сенсу подавати РК тільки для відновлення реєстраційного ліміту немає - він все одно буде втрачений сумою перевищення. Як не гнутьом, так катанням. Тоді вже має сенс включати і ПН, і РК в своїх періодах. Але тоді питання: податкова при перевірці у періоді включення помилкової ПН і нарахуванні зайвих зобов'язань зрадіє, але не похвалить. А от у періоді включення мінусового РК скаже, а нащо ви собі зменшили зобов'язання за РК до помилкової ПН? А ну верніть назад зобов'язання і донарахуйте і зобов'язання, і штраф за невчасну сплату. І ще. Ну, добре, зареєстрували помилкову ПН, зрозуміли це запізно, коли РК можна зареєструвати тільки в іншому податковому періоді. Якщо знаєте, що для РК швидше за все буде зупинено реєстрацію, тоді можна взагалі і не рипатися, бо щоб відновити реєстрацію РК, треба буде подавати пояснення, що ПН помилкова і це РК до помилкової ПН. І тоді ні ПН, ні РК точно не можна включати в декларації ( бо ж ви самі вже пояснили, що вони помилкові), і тоді у вас реєстраційний ліміт точно з'їсться сумою перевищення. Тобто виходить, що можна і не рипатися і РК не робити? Бо який сенс? Я правильно розумію? І ще. Якщо зареєстрували ПН, але не на того контрагента (реально помилились): на платника ПДВ, замість неплатника. Яка за це відповідальність, адже зобов'язання ви собі нарахували?
Реальний випадок. Дрібно оптова торгівля. Працівник клієнта, юрособи, взяв товар. Розплатився готівкою через РРО одразу. Ми зареєстрували ПН. Дзвонить бухгалтер клієнта і питає, нащо ви зареєстрували ПН, ми у вас нічого не брали. Виявляється, то праціник взяв просто для себе. Про те, що це на фізособу, а не на юрособу не сказав, у видатковій накладній розписався. Чи значить, що ми зареєстрували ПН не на того контрагента? Якщо виправляти, то буде реєстрація ПН з порушенням термінів і штраф. Домовилися з клієнтом, що вони просто не включать цю ПН собі в ПК. Чим така ситуація загрожує нам?
Вітаю!
В даній ситуації є ризик того, що ПН, яка зареєстрована вами у реєстрі, може трактуватися як така, що складена на неіснуючу операцію (адже ПН має формуватися на підставі первинних документів, відповідно, якщо все ж продаж було здійснено неплатнику ПДВ, то і у ПН має бути це зазначено). Відповідно, оскільки в реєстрі у вас немає відповідної ПН на цю операцію, а є на платника ПДВ, то це може загрожувати штрафом за несвоєчасну реєстрацію (або на нереєстрацію) ПН. Плюс, ви неправомірно збільшили реєстраційний ліміт вашому клієнту)
@@KavynMaryana Так, але їхній працівник розписався у видатковій, виписаній на юр.особу. А те, що він не подав авансовий звіт і вони не включили цю накладну у себе в обліку і в ПК, то їхні проблеми. Тому ми нічого і не робили. Єдине, що правильно в кінці року було б розіслати всім контрагентам акти звірки за рік і вони б наш акт звірки не пдіписали, бо в них в обліку є не всі операції, які показані у нас. А як це може виявити податкова, тільки за відсутністю підписаного акту звірки і при якійсь перевірці, коли б вони перевіряли і їх і нас? Але загальну вашу логіку я розумію. Тобто, якби не було підпису у видатковій і просто помилитися і виписати не на того контрагента, то ДПС донарахує зобов'язання і штраф за відсутність зареєстрованої ПН на "правильного" контагента, а те що ми нарахували собі зобов'язання і сплатили за "неправильним" котрагентом. то це наші проблеми, цю помилку вони нам "простять".
Це не бухгалтер помилилась, це логісти та менеджери не надали інформацію