Дякую! Те що Ви маєте знання і досвід зрозуміло, але хотілося би розбирати детально конкретні ситуації. Наприклад: 1. 8 осіб тримає невелику позицію 2 доби. 2. Основне укриття збудовано добре, ФПВ не можуть його розібрати, а Міномет не може попасти в дах перекриття за рахунок високого рівня маскування позиції. 3. Сама позиція знаходиться в районі Т-подібного перехрестя з виносною СПшкою в сторону противника, з мінуванням підходів до СПшки. 4. СПшка з 4 бійцями виявляє пересування противника, дає цілевказання, а основна група забезпечення вогневе ураження фланкуючим вогнем з ПКМ та працює марксмен з 308 калібру, підтримує вогнем на подавлення досвідчений гранатометник з РПГ-7 та достатнім запасом БК. 5. Перед позицією є 3 зони зосередження вогню 100*100 метрів А1, А2, А3 із відомими координатами для міномета та MK19. 6. Складки рельєфу захищають від прямого впливу зброї настильної траєкторії (танкової гармати та ПТРК), тому у випадку підходу штурмової групи впритул до СПшки та подавлення її вогнем на допомогу за 3 хв вилітає БМП-2 і викошує посадку перед СП. Вона ж і забезпечує логістику в темний час доби. Мінуси: - неможливість повністю подавити вогнем 120 мм міномет що весь світловий день накриває неприцільно позицію. - недостатній захист від ФПВ. - слабка взаємодія з лівим флангом, з ризиком дружнього вогню. Щось типу цього, щоб було максимально предметно. А ще краще з картою та схемами. Людям просто треба давати цей досвід десятками годин як мінімум.
Дивлюсь на Вас і бачу себе зразка 2014 року тільки не в ЗСУ, але поруч. На своєму досвіді кажу: це " глас вопиющего в пустьіне", на жаль. Поки до кожного не дійде, що знання, це - робоча працююча тема і єдиний особистий захист, нічого не зміниться.
Проблема тут основна в тому, що за стратегічні питання відповідає виключно вище керівництво. Я не можу і не хочу звинувачивати когось в чомусь, так як я не володію ситуацією і можу робити лише певні припущення. Але у мене чомусь склалося таке враження, що автору цього відео десь наваляли і він потім почав прозрівати, почав аналізувати все що було зроблено та намагається зробити все щоб в майбутньому таке не повторилося. Але командири всеодно ж будуть кидати людей на складні напрямки, у командирів є мобілізаційний резерв... де вони візьмуть гарно обладнані тилові позиції при відступі якщо ці позиції ніхто не обладнує, як вони будуть прогнозувати що буде потрібно якщо їм потрібно звітувати зеленському що все іде добре і стало на їхньому напрямку інакше зеленський буде намагатися тиснути безпосередньо на них, як вони змінять технічно-матеріальне забезпечення підрозділів якщо таке вже було виділене, а резерви залишаються в розпорядженні інших людей... Це така кругова проблема яка починається з неадекватності на горі і закінчується тим що окремі солдати мають халатне відношення до служби. Зрештою людей мобілізують та кидають незрозуміло куди... вижили... добре... не вижили герої... а ще краще зниклі безвісти... правда вже і для зниклих безвісти ухвалили постанову про те що їхні родичі будуть отримувати компенсації. Загалом ми тут погано всі їхали і погано приїхали. Мій коментар базується на окремих припущеннях і я не хочу обговорювати те чи правильні ці припущення чи ні.
Враження щодо автора у вас склалось хибне, тому що слава Богу мені ніхто серйозно не навалював. Цей канал дивляться сотні людей котрі служили під моїм командуванням і для них мої погляди зрозумілі, тому що таким вимогливим я був завжди. Навчальні відео знімаю починаючи з 22 року.
Усі отримували доброго прочуханку від супостата. Хтось як автор виніс уроки , хтось загинув, а хтось воює лише за для вислуги й забиває на людей. З повагою
Усе впирається у відсутність необхідної зброї... а про це слід було думати до війни, і не голосувати за неадекватів, що знищували військо... наразі іде не системний розвиток, а - реагування на кожний окремий виклик...
Пропоную: зобов'зати командирів завозити брус діаметром до 20 см в посадку аби піхота могла собі облаштувати накриту позицію; завчасно, поки може їхати техніка. Також завчасно організовувати прорідження посадки на відстань 40 метрів , млжливо мзп впоперек, долатково мон 90 , все це на випадок руху противника вздовж посадки. Насиупне: всіх хто організовує бліндажі для аеророзвідки , мінометки і т.і. зобов'язати робити бліндажі з бійницями і в фланги в тому числі. Їх можна закласти мішками з грунтом а коли прийде піхота то їх витягне. Дистанційне мінування наперед позицій має бути пріорітетом
реб завжди був актуальним, є актуальним і буде актуальним. БПЛА оперативного і стратегічного рівня не літатимуть на оптоволокні. радіозв"язок та старлінк теж поки що не планують тягнути по дротах. шахеди теж по джипіес поки що літають. щось відійде, щось просто еволюціонує.
Буквально сьогодні в новинах я дізнався про те що україна запускає масове виробництво дешевих дронів які можуть самостійно аналізувати цілі та долітати до них без участі оператора та влучають 9 з 10. нажаль тут в коментарях я не можу залишити вам посилання. І це не спроба вас переконати в чомусь, це просто свіжа і актуальна інформація. Я вже давно підзрював що таке може статися, і десь зараз цей процес почався. Звісно реб зможе і надалі виконувати якусь роль, але так само зі свіжих новин відомо що і росія продовжує модернізувати шахеди та встановлює на них нові модулі супутникового зв'язку. В цілому реб поступово програє цю війну і в майбутньому може стати не надійним захистом від будь якого типу дронів.
@@vaporizer1000засоби боротьби з бпла завжди будуть відставати. Як і ПРО, ПВО і т.ін. Але постійне змагання між інженерами бпла (операторами), та операторами РЕБ (інженерами), це є напрямок розвитку усіх армій Світу в майбутніх конфліктах. РЕБ та бала, були, є та лише будуть розвиватись..!!!
Зброя і захист від зброї завжди змагаються між собою. Просто через деякий час з'являться дрони на які РЕБи діяти не буде( різні частоти і т.інш.) а в той же час і з'являться ті ж РЕБи які зможуть захиститись від даних дронів
Нажаль 10 рік війни и этим БАЗОВЫМ вещам мы все ещё учим, вместо того чтобы знать!!! Я удивляюсь как у нас ещё офицерские звания по наследству не передаются как в Индии кажется... ВСЕ держится на энтузиастах 10 рік. Я весной на злагодженні бачив картину маслом выходит из палатки управления замнач с разведки и говорит черговому Уберите на столе замнач розвідки разлитое кофе и уходит...еб....все на самом деле начинает с військовой культури. А ее у нас нет и без нее не будет ни сержантського курпуса который я 10 лет надеялся увидеть ни офицерской школы...
Вітаю. Дякую за відео. Є питання. Свого часу пройшов військову кафедру отримав звання молодшого лейтената, але нажаль там нічого не навчали, часи були такі. Що можете порекомендувати почитати (хоча б теоретично) лейтенату запасу (якщо не беремо до уваги ВОЗ)? Знання по домедичній підготовці, потім тактичну медицину(протокол MARCH) і поводження зі зброєю отримав на курсах для цивільних осіб.
Прочитай посібник «Рейнджера», в новій редакції. Війна така, що для перемоги кожен боєць має стати спецом. Тож, цей посібник не є чимось космічним. Він є вектором для кожного.
Якщо ти плануєш бути командиром лінійного взводу, то: 1. Бойовий статут механізованих і танкових військ сухопутних військ збройних сил України. Частина 3 (Взвод, відділення, танк) - Щоб розуміти, як повинен працювати підрозділ і що з нього можна вимагати, а що ні. 2. Техніка бою - Основи. Майор Ганс фон Дах 3. Тактика легкої піхоти для дій малих груп. Крістофер Ларсен. Це для початку)
Так кто или что мешает военнослужащим заниматься самообразованием и постоянным повышением своего уровня военного мастерства?... Лень, поху...зм начальства, коррупция при назначении на должности и в ведомственных ВУЗах, в чём и ком проблема? Ведь за ошибки приходится платить большую цену, в том числе своим здоровьем и жизнью
Даже гражданским, в любой день могут словить и отправить в учебку, несколько недель и Донецк. Ежедневный просмотр видео про военную тематику после работы, к примеру, существенно повысит эффективность ведения боя и шансы на выживание. Даже по пол часа в день на протяжении месяцев, ты уже будешь на голову выше мобиков
дрони та арта. Він них основні ураження цієї війни. Логічно, що навченість команди піхота+дрони+арта має бути в напрямку як протистояти цим двом. Тут треба розуміти, що мова не про захист. Просто захищатися, сидіти під артою чи дронами - це шлях в один кінець. І мова навіть не про контрудари. Перед контрударом спочатку треба знайти що вражати. І швидко повно передати інфу куди треба. Тобто, ще раз. Основна навичка - це не стріляти, а виглядати і постійно розвідувати. Можливо, знаходити улюблені паттерни поведінки ворога. Хтось на ділянці постійно має цим займатися. Навіть посеред обстрілу будь-якої важкості. Запускати дрончика та шукати хто і звідки це робить. Якщо знайшов, то він халіф на годину. Керівник, що дає команди команді.
Треба змінити парадигму взаємостосунків: замість наказувати за помилки потрібно робити всесторонній аналіз. Це можливо лише тоді, коли зникнуть стосунки типу "хтось начальник -хтось дурень", що допоможе навчитися ефективніше взаємодіяти. Ну і тренуватися "до поту і слякоті" (наскільки це можливо в різновікових групах людей). Тема широка і глибока. Багато чого не зачепив.
Та толку з тих прокльонів він як сидів у теплому кабінеті так і буде сидіти і не то шо вчитися не буде ще й на підвищення піде бо в нас офіцери то інша каста виходить бо ще ніхто ні за що не відповів з них😏
Про вплив РЕБ і потенцію - це було взагалі щось. Тобто, якщо б в того бійця прилетів FPV і його хер відлетів десь в посадку, то в нього добавилось би точно багато потенції. Я в щоці. Тобто, які у людини пріоритети між життям своїм та своїх товаришів, він вибирає свою потенцію, тому що йому здається що щось там впливає. А телефона свого він не боїться, бо там же теж радіохвилі просочують все навколо? Оце кадри там є у вас.
@@bungalobarbudosua6023, Стаття з ресурсу Мілітарний *Проблеми навчальних центрів ЗСУ* Для вивчення проблем, пов’язаних із підготовкою новобранців, «Мілітарний» опитав чинних та колишніх військових, а також ознайомився зі звітами двох українських аналітичних центрів, що вивчають діяльність навчальних центрів ЗСУ. Аналіз останніх об’єднує відгуки колишніх рекрутів, інструкторів та командирів бойових бригад у період з весни до кінця літа 2024 року. Справді, на папері українські новобранці мають отримати всебічне та якісне навчання базовим знанням та навичкам, однак у реальності цьому можуть перешкоджати різні фактори, які будуть викладені нижче. Вони не стосуються самого курсу БЗВП, а тому залишаються актуальними і до сьогодні. Однією із головних проблем, що б’ють по навчальному процесу, є пріоритизація побутових задач та не пов’язаних із навчанням процесів над самими заняттями. Рекрут може пропустити важливе заняття із використання засобів зв’язку, тактичної медицини тощо, перебуваючи у наряді. Пропущений матеріал новобранець уже ніяк не отримає аж до самого розподілення у бойову частину. Сюди ж можна віднести нерідко жахливі умови розміщення особового складу. Через імовірність ракетних ударів бійці проживають у роззосереджених по території наметах та бліндажах, які часто перебувають у незадовільному стані. Це можуть бути сирі та холодні приміщення, місця проживання без достатньої кількості спальних місць або заражені грибком. В одному зі звітів зазначається, що 58% опитаних рекрутів проживали в наметах або бліндажах. Також 44% опитаних повідомили, що умови відпочинку, доступ до душу та прання у навчальному центрі були гіршими, ніж у місці розташування бригади в зоні бойових дій. Усе це напряму впливає на якість підготовки: 18% рекрутів сказали, що пропустили заняття через хворобу. Колишні рекрути не раз зазначали, що особовий склад часто хворіє під час БЗВП, а медична допомога в НЦ або відсутня, або низької якості. Все це призводить до низького рівня засвоєння знань або ж повного пропуску занять. «Так, в якийсь момент зі 100 людей навчальної роти в строю було людей 70 максимум, може 60. Решта хворіли», - каже колишній рекрут одного з навчальних центрів. Водночас деякими офіцерами та навіть представниками вищого військового командування забезпечення належних умов для рекрутів сприймається як елемент підготовки до війни та необов’язкова вимога, на яку можна закрити очі у воєнний час. Згідно з правилами проходження БЗВП, курсанти, що пропустили більше 30% навчальної програми, зобов’язані повторно пройти курс БЗВП. Найчастіше рекрути пропускають 1-5 днів, що менше визначеної квоти для перепроходження підготовки. Однак деякі опитані зазначили, що навіть із великими пропусками до них такий захід не застосовувався. Іншою важливою проблемою є низька компетентність інструкторів та рівень навантаження, що лягає на них в умовах війни. Наразі направлені у НЦ військові проходять лише короткий курс із двотижневим випробувальним терміном, після завершення якого стають інструкторами. Все це не дозволяє забезпечити єдиний централізований стандарт підготовки кадрів та контролювати якість їх роботи. Опитані військовослужбовці зауважили, що деякі інструктори мають проблеми в комунікації з рекрутами: новобранцям не роз’яснюють послідовність, практичне застосування навчальних вправ, відмовлялися відповідати на додаткові запитання рекрутів під час підготовки. Крім того, деякі інструктори принижують честь та гідність рекрута, що підриває бойовий дух та бажання навчатися. Є проблема і з залученням досвідчених ветеранів та фахівців на посаду інструкторів через низьку заробітну плату (трохи більше 30 тисяч гривень). Інструктори та офіцери бойових підрозділів наголосили, що військовослужбовці не зацікавлені в інструкторських посадах через низький престиж професії. «Кого бачать у навчальних центрах в інструкторах? В основі своїй - це просто якісь п’яниці. Реально, вони виглядають печально», - розповідає інструктор НЦ Сухопутних військ. ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Системно ж ці посади стали місцем, куди командири бойових підрозділів відправляють небоєздатних ветеранів або тих, кого хочуть позбутися. Натомість, цінних бійців такі командири не бажають відпускати. «Наприклад, людина вже частково обмежена, її не можуть списати, і тому вона йде на інструктора. Або вона по життю розгільдяй, вона не хоче навчатися. Ну, там щось вона через мат-перемат два слова побекає-помекає і все, і на цьому все закінчується», - додає він. Паралельно з цими проблемами в навчальних центрах все одно спостерігається значний дефіцит інструкторів, укомплектування якими може коливатися в межах 40-70%. Усе це критично збільшує кількість рекрутів у навчальних групах, що призводить до неякісного викладення матеріалу. Самі ж інструктори після роботи у перевантаженому режимі вигорають: почуття незадоволеності результатами та обсяги роботи призводять до хронічної втоми, емоційного виснаження, втрати мотивації. Скаржаться інструктори і на матеріальну базу, яка не дозволяє якісно викладати матеріал новобранцям. У навчальних центрах бракує різних засобів та макетів, вони застаріли або ж просто не відповідають реаліям сучасної війни. Зокрема, мова йде про: застарілі або відсутні засоби РХБЗ; відсутні засоби радіозв’язку; часто відсутні макети та зразки мінно-вибухових пристроїв, включаючи ПМН, ПМН-2, ПМН-3, ПОМи, ОЗМ та інші; брак макетів і засобів для тренування надання медичної допомоги (навчальних турнікетів, звичайних турнікетів, макетів і засобів для такмеду).
Тут як то кажуть і додати нічого. Платять 100 тисяч премії людям на передовій. Але не хочуть запропонувати 200 тисяч людині що буде вчити новобранців в навчальному центрі. Тому і набрати фахівців не можуть. Хто піде за 20 тисяч в це навчально центрове лайно?
@@bungalobarbudosua6023, я був в 2015 році на Широкому Лані і знаю прекрасно що там за п*здєц з підготовкою. На сьогодні взагалі нічого не змінилося окрім нових методів підготовки з доронами та РЕБ і зброєю від союзників. А так той самий тупорилий колхоз так і залишився. Тупо бардак. Насправді все це легко змінити в любий момент. Ніколи не повір'ю що в нашій країні не знайдеться патріотів з бойовим досвідом, які б могили підготувати новобранців. Так само легко покращити умови проживання бійців, щоб вони не сиділи в сирій ямі з грибком. Легко організувати прання, душ та лікування. Грошей в країні просто повно. Було б кому займатися. Чергувати в нарядах можна спеціально відведеним людям при частині, щоб не відволікати новобранців, які б займалися спеціально всім по утриманню порядку, забезпечення та утримання території. Чому у інших виходить організовувати цей процес, а в навчальних центрах не виходить? Так може проблема з керівництвом цих центрів та з вищим керівництвом на місцях та в Києві?
вітаю! Красно дякую за відео. Коли мені буде 18, то я планую долучитися до армії. І у мене є таке питання: чи можна обрати самій собі, або купити собі зброю, будучи звичайною штурмовичкою? Чи це можливо тільки займаючи якусь вищу посаду?
Все так. Щоб когось або щось гарно взнати його треба полюбити. Так саме із війною. Щоб досягти глибоких знань у війні для досягнення перемоги треба полюбити війну.
Брате, війна-це біль і смерть. Воїн просто звикає до неї й починає любити не її саму ,а те що він робить, тобто своє ремесло. Краще б не було тої війни і всі були б живі. Бережи себе й залишайся людиною на фронті й вдома ..
@@НатальяЗленко-ъ2х доня, це різні аспекти багатгранного явища в практиці еволюції людства. люди боя мене зрозуміють, початківці не відреагують навіть так як ти, а недоттичні почнуть розумничати. все як завжди. це мій особистий досвід після трьох війн спрямований тим, хто вирішив повернутися ціною смерті ворогів. тож твоя зрозуміла лірика є зайвою і шкідливою для них.
Треба життя своє полюбити і пам*ятати про те, що шанси на повернення живим з тебе починаються. А любити війну для звичайної людини це неадекватно. Таких фанатів, яким похер де і з ким воювать, жменя на всю армію.
В лютому 2022 року на Донеччині ходили десятки солдатів зі зброєю і спорядження з розбитих позицій, які не знали що робити і ніхто їх не збирав і не організовував.
І це наслідок катастрофічно проваленої моб.роботи і роботи гаприклад з ТРО ще до 22 року. Ротними і комбатами призначали дуже часто повних імбецилів і кретинів.
Из России, против войны. Реальность такова, что тупость командира и командования убивает Л/С (особого складу) столько же, сколько и враг. Солдат, пойми, твои знания и тренировки это дополнительные проценты, а иногда и десяток-другой к твоему выживанию ради своей семьи, родных, себя, твоего кота, который тебя ждёт. Это лучшая мотивация начать заниматься. Сказки политруков про флаги, мощь, о-го-го, это создано для того, чтобы ты не думал, но твой мозг бы чем то занят и не отвлекался от выполнения приказов, зачастую, "одарённых".
Скажіть, будь ласка, чи можливо і як, отримати офіцерське звання для тих то ще не служив і ще не мобілізований (вік 40+) (заброньований ще з початку війни).
Нахера оно тебе, дядя? Ты хочешь перед смертью видеть всех своих кто из-за тебя и твоей некомпетентности погиб. Хотя тебе деньги важнее видать. Чтоб стать хорошим офицером надо понимать все- от начала и до конца и пройти все ступени. Вы видимо плохо понимаете специфику воинской службы.
Мені здається що у військкомат і звідти якщо була війсьаова кафедра то одразу дають звання, а якщо не бвло - то в центр підвищення кваліфікації офіцерів і там отримаєте звання молодшого лейтенанта. Або підписувати контракт і теж отрисувати двання офіера. Але в такий спосіб не на кожній посаді можна, бо є такі вос - на які виклучно з конкретним фахом треба йти. Якщо не помиляюсь.
@@bungalobarbudosua6023 : Якщо була військова кафедра, то звання присвоювалось одразу після закінчення. Подавав учбовий заклад документи і МОУ присвоювало первинне офіцерське звання. ТЦК наврядчи його кудись відправить навчатись. Це вже в підрозділі, якщо себе нормально проявить і командири будуть зацікавлені, тоді можна потрапити на курси підвищення фахової підготовки для молодшого командного складу. А так в 40+ з вулиці в стрільці тільки можна потрапить.
Я проходив курси при фонді Притули. Не можу сказати, що дізнався багато нового, але було корисно, особливо про одяг та снарягу. Пару разів довелося паузи робити через повітряну тривогу, але довели все до логічного завершення. Там участь за довільний донат на фонд. Із собою раджу взяти термос і перекус. А також конспектувати важливі моменти, зокрема назви брендів снаряги та одягу (пошарово).
Іноді в сигнал кинуть, як в смузі бригади по комусь влучили. І коли ти сидиш під ворожою артою, то отим відосіком можеш гріть собі душу, що тебе вони не криють, але кудись таки стріляють))
Чітко. Грамотно. Вірно. Усе по своїм поличкам. Дякую.
Сподіваюсь люди оцінять
отже , панство , треба вчитись . знання можуть знадобитись . знання зайві не бувають і частенько виручають .
_Дякую пане Командир за справжній військовий підхід до навчання який був в УПА.🤙🇺🇦_
Як добре що є такі молоді українці..значить ще в цієї держави є майбутнє
Нынешними темпами, как раз эти парни и закончатся
Дякую Вам за службу! Дуже потрібна і важлива інформація для військових та і цивільного населення також!
Вчитись потрібно всім
Дякую!
Те що Ви маєте знання і досвід зрозуміло, але хотілося би розбирати детально конкретні ситуації.
Наприклад:
1. 8 осіб тримає невелику позицію 2 доби.
2. Основне укриття збудовано добре, ФПВ не можуть його розібрати, а Міномет не може попасти в дах перекриття за рахунок високого рівня маскування позиції.
3. Сама позиція знаходиться в районі Т-подібного перехрестя з виносною СПшкою в сторону противника, з мінуванням підходів до СПшки.
4. СПшка з 4 бійцями виявляє пересування противника, дає цілевказання, а основна група забезпечення вогневе ураження фланкуючим вогнем з ПКМ та працює марксмен з 308 калібру, підтримує вогнем на подавлення досвідчений гранатометник з РПГ-7 та достатнім запасом БК.
5. Перед позицією є 3 зони зосередження вогню 100*100 метрів А1, А2, А3 із відомими координатами для міномета та MK19.
6. Складки рельєфу захищають від прямого впливу зброї настильної траєкторії (танкової гармати та ПТРК), тому у випадку підходу штурмової групи впритул до СПшки та подавлення її вогнем на допомогу за 3 хв вилітає БМП-2 і викошує посадку перед СП. Вона ж і забезпечує логістику в темний час доби.
Мінуси:
- неможливість повністю подавити вогнем 120 мм міномет що весь світловий день накриває неприцільно позицію.
- недостатній захист від ФПВ.
- слабка взаємодія з лівим флангом, з ризиком дружнього вогню.
Щось типу цього, щоб було максимально предметно. А ще краще з картою та схемами. Людям просто треба давати цей досвід десятками годин як мінімум.
Дякую за чергове корисне відео. Слава Україні!
Так,вся лінійка від окопа до штабу має працювати як єдиний механізм
Слава Україні 🇺🇦
Коли таке буде? Це мрія...
Тоді коли і в цивільному житті люди захочуть так робити.
Нам би якихось німців командирами - то була б феноменальна армія чи феноменальна країна.
У цій "лінейці" відсутня головна ланка - сержанти (професійно навчених молодших командирів)...
@@ЛютийМахновецьГоловна ланка це головнокомандуючі
@@dmitryhetman1509 певно ти не був на нулі...
Дякуємо за відео ❤
дякую за науку!
Дядько яки ти крутий, як таких не вистачає в армії!
Я чотири тижні як не в армії :)
@@bungalobarbudosua6023ми догадує ося. Добре якби ви змогли працювати в навчальному центрі для інструкторів які вчать солдатів і для командирів.
Мені такої можливості не надали(. Хоча в бригаді організували навчання поповнення з перших днів війни.
ДЯКУЮ ВАМ ЗА ВАШУ ПРАЦЮ 💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦💙💛🇺🇦🇺🇦🇺🇦ВИ ДУЖЕ РОЗУМНИЙ ПРОФЕСІОНАЛ.
Дякую за науку
Друже дякую тобі, показую твої відео своїм командирам і о/с, вчаться всі, так тримати. Бережи себе! Слава Україні!
Дякую друже!
Дуже дякую за Вашу роботу! Чекаємо наступні відео
Дякую.
Дякую за те що робите, за те що думаєте.
Дякую!
Основна наша проблема кивати на когось і всі ми най розумніші, ніхто не хоче робити свою роботу та виконувати свої обов'язки
о так! це хоть в армії хоть у цивільному житті
@@bungalobarbudosua6023 100%
Розумні та слушні слова, дякую за Вашу роботу
Дякую за підтримку
Дякую!
Дякую за відео
Вітаю! Дякую за цікаве відео, Слава ЗСУ !!! Вподобайка на підтримку !
Дивлюсь на Вас і бачу себе зразка 2014 року тільки не в ЗСУ, але поруч. На своєму досвіді кажу: це " глас вопиющего в пустьіне", на жаль. Поки до кожного не дійде, що знання, це - робоча працююча тема і єдиний особистий захист, нічого не зміниться.
Проблема тут основна в тому, що за стратегічні питання відповідає виключно вище керівництво. Я не можу і не хочу звинувачивати когось в чомусь, так як я не володію ситуацією і можу робити лише певні припущення. Але у мене чомусь склалося таке враження, що автору цього відео десь наваляли і він потім почав прозрівати, почав аналізувати все що було зроблено та намагається зробити все щоб в майбутньому таке не повторилося. Але командири всеодно ж будуть кидати людей на складні напрямки, у командирів є мобілізаційний резерв... де вони візьмуть гарно обладнані тилові позиції при відступі якщо ці позиції ніхто не обладнує, як вони будуть прогнозувати що буде потрібно якщо їм потрібно звітувати зеленському що все іде добре і стало на їхньому напрямку інакше зеленський буде намагатися тиснути безпосередньо на них, як вони змінять технічно-матеріальне забезпечення підрозділів якщо таке вже було виділене, а резерви залишаються в розпорядженні інших людей... Це така кругова проблема яка починається з неадекватності на горі і закінчується тим що окремі солдати мають халатне відношення до служби. Зрештою людей мобілізують та кидають незрозуміло куди... вижили... добре... не вижили герої... а ще краще зниклі безвісти... правда вже і для зниклих безвісти ухвалили постанову про те що їхні родичі будуть отримувати компенсації. Загалом ми тут погано всі їхали і погано приїхали. Мій коментар базується на окремих припущеннях і я не хочу обговорювати те чи правильні ці припущення чи ні.
Враження щодо автора у вас склалось хибне, тому що слава Богу мені ніхто серйозно не навалював. Цей канал дивляться сотні людей котрі служили під моїм командуванням і для них мої погляди зрозумілі, тому що таким вимогливим я був завжди.
Навчальні відео знімаю починаючи з 22 року.
просто навіть загибель кількох моїх підлеглих за ці роки - це вже велика трагедія і є прагнення щоб люди вчились і мінімізовували втрати людей.
Усі отримували доброго прочуханку від супостата. Хтось як автор виніс уроки , хтось загинув, а хтось воює лише за для вислуги й забиває на людей. З повагою
Усе впирається у відсутність необхідної зброї... а про це слід було думати до війни, і не голосувати за неадекватів, що знищували військо... наразі іде не системний розвиток, а - реагування на кожний окремий виклик...
Дякую за відео.
Дякую!!! Дуже мудро!
Дякую ввм
Дякую Вам! Ваша підтримка багато значить!
Пропоную: зобов'зати командирів завозити брус діаметром до 20 см в посадку аби піхота могла собі облаштувати накриту позицію; завчасно, поки може їхати техніка. Також завчасно організовувати прорідження посадки на відстань 40 метрів , млжливо мзп впоперек, долатково мон 90 , все це на випадок руху противника вздовж посадки.
Насиупне: всіх хто організовує бліндажі для аеророзвідки , мінометки і т.і. зобов'язати робити бліндажі з бійницями і в фланги в тому числі. Їх можна закласти мішками з грунтом а коли прийде піхота то їх витягне.
Дистанційне мінування наперед позицій має бути пріорітетом
Адекватний командир і так це робить, а кому похер, то вони тобі придумають безліч відмазок.
ще було б добре щоб командиру давали той ліс.
++
Вчитися і розвиватися на кожному рівні!
саме так і треба робити
Героям слава! Кожен має бути професіоналом в своїй справі.
Героям Слава!
Дякую за змістовні відео.
Робіть більше відео,про організацію бою, про те що потрібно в першу чергу.Дякую.
Підтримую
Попереду ще багато відео.
Дякую за вашу роботу.
Згоден з кожним словом як ком відділення. Твоє життя в твоїх руках. Нажаль зверху допомоги замало.
Дякую! Дуже вчасно. Давай більше відео.
Тренуйся!Навчайся!Розвивайся!Одним словом ЄБОШ!🤙
PSD info - бути професіоналом!
Через якийсь час реб як такі можуть стати не актуальним засобом у цій війні. Поступово змінюється ситуація з технічними можливостями дронів.
реб завжди був актуальним, є актуальним і буде актуальним.
БПЛА оперативного і стратегічного рівня не літатимуть на оптоволокні.
радіозв"язок та старлінк теж поки що не планують тягнути по дротах.
шахеди теж по джипіес поки що літають.
щось відійде, щось просто еволюціонує.
WSJ: Україна почала масове виробництво дронів, на які не можуть впливати російські РЕБи, шукайте в гугл, це актуальна і свіжа інформація.
Буквально сьогодні в новинах я дізнався про те що україна запускає масове виробництво дешевих дронів які можуть самостійно аналізувати цілі та долітати до них без участі оператора та влучають 9 з 10. нажаль тут в коментарях я не можу залишити вам посилання. І це не спроба вас переконати в чомусь, це просто свіжа і актуальна інформація. Я вже давно підзрював що таке може статися, і десь зараз цей процес почався. Звісно реб зможе і надалі виконувати якусь роль, але так само зі свіжих новин відомо що і росія продовжує модернізувати шахеди та встановлює на них нові модулі супутникового зв'язку. В цілому реб поступово програє цю війну і в майбутньому може стати не надійним захистом від будь якого типу дронів.
@@vaporizer1000засоби боротьби з бпла завжди будуть відставати. Як і ПРО, ПВО і т.ін.
Але постійне змагання між інженерами бпла (операторами), та операторами РЕБ (інженерами), це є напрямок розвитку усіх армій Світу в майбутніх конфліктах.
РЕБ та бала, були, є та лише будуть розвиватись..!!!
Зброя і захист від зброї завжди змагаються між собою. Просто через деякий час з'являться дрони на які РЕБи діяти не буде( різні частоти і т.інш.) а в той же час і з'являться ті ж РЕБи які зможуть захиститись від даних дронів
Все зрозуміло👌👌
Нажаль 10 рік війни и этим БАЗОВЫМ вещам мы все ещё учим, вместо того чтобы знать!!! Я удивляюсь как у нас ещё офицерские звания по наследству не передаются как в Индии кажется... ВСЕ держится на энтузиастах 10 рік. Я весной на злагодженні бачив картину маслом выходит из палатки управления замнач с разведки и говорит черговому Уберите на столе замнач розвідки разлитое кофе и уходит...еб....все на самом деле начинает с військовой культури. А ее у нас нет и без нее не будет ни сержантського курпуса который я 10 лет надеялся увидеть ни офицерской школы...
Слава Україні
Вітаю. Дякую за відео. Є питання. Свого часу пройшов військову кафедру отримав звання молодшого лейтената, але нажаль там нічого не навчали, часи були такі. Що можете порекомендувати почитати (хоча б теоретично) лейтенату запасу (якщо не беремо до уваги ВОЗ)? Знання по домедичній підготовці, потім тактичну медицину(протокол MARCH) і поводження зі зброєю отримав на курсах для цивільних осіб.
Прочитай посібник «Рейнджера», в новій редакції.
Війна така, що для перемоги кожен боєць має стати спецом. Тож, цей посібник не є чимось космічним. Він є вектором для кожного.
нічого не читайте... копайте траншеї...🎉
Якщо ти плануєш бути командиром лінійного взводу, то:
1. Бойовий статут механізованих і танкових військ сухопутних військ збройних сил України. Частина 3 (Взвод, відділення, танк)
- Щоб розуміти, як повинен працювати підрозділ і що з нього можна вимагати, а що ні.
2. Техніка бою - Основи. Майор Ганс фон Дах
3. Тактика легкої піхоти для дій малих груп. Крістофер Ларсен.
Це для початку)
@@Іван-ч4х
Згідний. Статут треба прочитати. Щоби потрапивши в реальний бій зрозуміти, яка це ×yйня.
Так кто или что мешает военнослужащим заниматься самообразованием и постоянным повышением своего уровня военного мастерства?... Лень, поху...зм начальства, коррупция при назначении на должности и в ведомственных ВУЗах, в чём и ком проблема? Ведь за ошибки приходится платить большую цену, в том числе своим здоровьем и жизнью
Саме так. Лінь і пофігізм.
Даже гражданским, в любой день могут словить и отправить в учебку, несколько недель и Донецк. Ежедневный просмотр видео про военную тематику после работы, к примеру, существенно повысит эффективность ведения боя и шансы на выживание. Даже по пол часа в день на протяжении месяцев, ты уже будешь на голову выше мобиков
Все дуже круто, але тільки не в Дсст. Тут всім на все насрати… Дякую тобі друже за цей корисний контент 🔥🫡🇺🇦
не знаю які командири у вас, але дякую вам за вашу не просту роботу! Ви реально крутезні!!
@ У нас не командири. У нас вони бізнесмени. ДССТ, це дно з якого я намагаюсь вибратися.
дрони та арта. Він них основні ураження цієї війни. Логічно, що навченість команди піхота+дрони+арта має бути в напрямку як протистояти цим двом.
Тут треба розуміти, що мова не про захист. Просто захищатися, сидіти під артою чи дронами - це шлях в один кінець. І мова навіть не про контрудари. Перед контрударом спочатку треба знайти що вражати. І швидко повно передати інфу куди треба. Тобто, ще раз. Основна навичка - це не стріляти, а виглядати і постійно розвідувати. Можливо, знаходити улюблені паттерни поведінки ворога. Хтось на ділянці постійно має цим займатися. Навіть посеред обстрілу будь-якої важкості. Запускати дрончика та шукати хто і звідки це робить. Якщо знайшов, то він халіф на годину. Керівник, що дає команди команді.
По факту.
жаль що за роки комунізму та незалежності негативний відбір лишив таких розумних людей
Слава Україні!
Саме так. Дякую за корисну інформацію. Слава ЗСУ!!!
Треба змінити парадигму взаємостосунків: замість наказувати за помилки потрібно робити всесторонній аналіз. Це можливо лише тоді, коли зникнуть стосунки типу "хтось начальник -хтось дурень", що допоможе навчитися ефективніше взаємодіяти.
Ну і тренуватися "до поту і слякоті" (наскільки це можливо в різновікових групах людей). Тема широка і глибока. Багато чого не зачепив.
Та толку з тих прокльонів він як сидів у теплому кабінеті так і буде сидіти і не то шо вчитися не буде ще й на підвищення піде бо в нас офіцери то інша каста виходить бо ще ніхто ні за що не відповів з них😏
Про вплив РЕБ і потенцію - це було взагалі щось. Тобто, якщо б в того бійця прилетів FPV і його хер відлетів десь в посадку, то в нього добавилось би точно багато потенції. Я в щоці. Тобто, які у людини пріоритети між життям своїм та своїх товаришів, він вибирає свою потенцію, тому що йому здається що щось там впливає. А телефона свого він не боїться, бо там же теж радіохвилі просочують все навколо? Оце кадри там є у вас.
Такі кадри є всюди :)
@@bungalobarbudosua6023,
Стаття з ресурсу Мілітарний
*Проблеми навчальних центрів ЗСУ*
Для вивчення проблем, пов’язаних із підготовкою новобранців, «Мілітарний» опитав чинних та колишніх військових, а також ознайомився зі звітами двох українських аналітичних центрів, що вивчають діяльність навчальних центрів ЗСУ. Аналіз останніх об’єднує відгуки колишніх рекрутів, інструкторів та командирів бойових бригад у період з весни до кінця літа 2024 року.
Справді, на папері українські новобранці мають отримати всебічне та якісне навчання базовим знанням та навичкам, однак у реальності цьому можуть перешкоджати різні фактори, які будуть викладені нижче. Вони не стосуються самого курсу БЗВП, а тому залишаються актуальними і до сьогодні. Однією із головних проблем, що б’ють по навчальному процесу, є пріоритизація побутових задач та не пов’язаних із навчанням процесів над самими заняттями. Рекрут може пропустити важливе заняття із використання засобів зв’язку, тактичної медицини тощо, перебуваючи у наряді. Пропущений матеріал новобранець уже ніяк не отримає аж до самого розподілення у бойову частину.
Сюди ж можна віднести нерідко жахливі умови розміщення особового складу. Через імовірність ракетних ударів бійці проживають у роззосереджених по території наметах та бліндажах, які часто перебувають у незадовільному стані. Це можуть бути сирі та холодні приміщення, місця проживання без достатньої кількості спальних місць або заражені грибком. В одному зі звітів зазначається, що 58% опитаних рекрутів проживали в наметах або бліндажах. Також 44% опитаних повідомили, що умови відпочинку, доступ до душу та прання у навчальному центрі були гіршими, ніж у місці розташування бригади в зоні бойових дій.
Усе це напряму впливає на якість підготовки: 18% рекрутів сказали, що пропустили заняття через хворобу. Колишні рекрути не раз зазначали, що особовий склад часто хворіє під час БЗВП, а медична допомога в НЦ або відсутня, або низької якості. Все це призводить до низького рівня засвоєння знань або ж повного пропуску занять.
«Так, в якийсь момент зі 100 людей навчальної роти в строю було людей 70 максимум, може 60. Решта хворіли», - каже колишній рекрут одного з навчальних центрів. Водночас деякими офіцерами та навіть представниками вищого військового командування забезпечення належних умов для рекрутів сприймається як елемент підготовки до війни та необов’язкова вимога, на яку можна закрити очі у воєнний час.
Згідно з правилами проходження БЗВП, курсанти, що пропустили більше 30% навчальної програми, зобов’язані повторно пройти курс БЗВП. Найчастіше рекрути пропускають 1-5 днів, що менше визначеної квоти для перепроходження підготовки. Однак деякі опитані зазначили, що навіть із великими пропусками до них такий захід не застосовувався. Іншою важливою проблемою є низька компетентність інструкторів та рівень навантаження, що лягає на них в умовах війни.
Наразі направлені у НЦ військові проходять лише короткий курс із двотижневим випробувальним терміном, після завершення якого стають інструкторами. Все це не дозволяє забезпечити єдиний централізований стандарт підготовки кадрів та контролювати якість їх роботи.
Опитані військовослужбовці зауважили, що деякі інструктори мають проблеми в комунікації з рекрутами: новобранцям не роз’яснюють послідовність, практичне застосування навчальних вправ, відмовлялися відповідати на додаткові запитання рекрутів під час підготовки. Крім того, деякі інструктори принижують честь та гідність рекрута, що підриває бойовий дух та бажання навчатися. Є проблема і з залученням досвідчених ветеранів та фахівців на посаду інструкторів через низьку заробітну плату (трохи більше 30 тисяч гривень). Інструктори та офіцери бойових підрозділів наголосили, що військовослужбовці не зацікавлені в інструкторських посадах через низький престиж професії.
«Кого бачать у навчальних центрах в інструкторах? В основі своїй - це просто якісь п’яниці. Реально, вони виглядають печально», - розповідає інструктор НЦ Сухопутних військ.
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Системно ж ці посади стали місцем, куди командири бойових підрозділів відправляють небоєздатних ветеранів або тих, кого хочуть позбутися. Натомість, цінних бійців такі командири не бажають відпускати. «Наприклад, людина вже частково обмежена, її не можуть списати, і тому вона йде на інструктора. Або вона по життю розгільдяй, вона не хоче навчатися. Ну, там щось вона через мат-перемат два слова побекає-помекає і все, і на цьому все закінчується», - додає він.
Паралельно з цими проблемами в навчальних центрах все одно спостерігається значний дефіцит інструкторів, укомплектування якими може коливатися в межах 40-70%. Усе це критично збільшує кількість рекрутів у навчальних групах, що призводить до неякісного викладення матеріалу. Самі ж інструктори після роботи у перевантаженому режимі вигорають: почуття незадоволеності результатами та обсяги роботи призводять до хронічної втоми, емоційного виснаження, втрати мотивації. Скаржаться інструктори і на матеріальну базу, яка не дозволяє якісно викладати матеріал новобранцям. У навчальних центрах бракує різних засобів та макетів, вони застаріли або ж просто не відповідають реаліям сучасної війни. Зокрема, мова йде про:
застарілі або відсутні засоби РХБЗ;
відсутні засоби радіозв’язку;
часто відсутні макети та зразки мінно-вибухових пристроїв, включаючи ПМН, ПМН-2, ПМН-3, ПОМи, ОЗМ та інші;
брак макетів і засобів для тренування надання медичної допомоги (навчальних турнікетів, звичайних турнікетів, макетів і засобів для такмеду).
Тут як то кажуть і додати нічого.
Платять 100 тисяч премії людям на передовій. Але не хочуть запропонувати 200 тисяч людині що буде вчити новобранців в навчальному центрі. Тому і набрати фахівців не можуть. Хто піде за 20 тисяч в це навчально центрове лайно?
@@bungalobarbudosua6023, я був в 2015 році на Широкому Лані і знаю прекрасно що там за п*здєц з підготовкою. На сьогодні взагалі нічого не змінилося окрім нових методів підготовки з доронами та РЕБ і зброєю від союзників. А так той самий тупорилий колхоз так і залишився. Тупо бардак. Насправді все це легко змінити в любий момент. Ніколи не повір'ю що в нашій країні не знайдеться патріотів з бойовим досвідом, які б могили підготувати новобранців. Так само легко покращити умови проживання бійців, щоб вони не сиділи в сирій ямі з грибком. Легко організувати прання, душ та лікування. Грошей в країні просто повно. Було б кому займатися. Чергувати в нарядах можна спеціально відведеним людям при частині, щоб не відволікати новобранців, які б займалися спеціально всім по утриманню порядку, забезпечення та утримання території. Чому у інших виходить організовувати цей процес, а в навчальних центрах не виходить? Так може проблема з керівництвом цих центрів та з вищим керівництвом на місцях та в Києві?
вітаю! Красно дякую за відео. Коли мені буде 18, то я планую долучитися до армії. І у мене є таке питання: чи можна обрати самій собі, або купити собі зброю, будучи звичайною штурмовичкою? Чи це можливо тільки займаючи якусь вищу посаду?
Можна.
дякую!
Краще купи собі білет і їдь в Лондон як батька Залужний😅
@dmitryhetman1509 іди в сраку, я сама обираю свій шлях
Ти сперш за все долучись до Центурії, якщо вже так бажаєш спробувати військову справу. І там тобі пояснять, що ти зможеш собі купити, а що ні.
🇺🇦
Те вещи о которых говорит Автор це просто как ТТХ не знать своего автомата, а ТТХ я уверен не знает большинство)))
Так і є. Знаєте чому ? :)
Тому що, "Ми прийшли сюди воювати, нафіга нам ваше ттх чи таблиця стрільби чи ваші кнжки по інженерці"
@bungalobarbudosua6023 саме так!!! Потом в 2 часа дня сидят на СПшке в телефоне а на воп заходит 40 человек противника. Как же так?)))
Все так. Щоб когось або щось гарно взнати його треба полюбити. Так саме із війною. Щоб досягти глибоких знань у війні для досягнення перемоги треба полюбити війну.
Брате, війна-це біль і смерть. Воїн просто звикає до неї й починає любити не її саму ,а те що він робить, тобто своє ремесло. Краще б не було тої війни і всі були б живі. Бережи себе й залишайся людиною на фронті й вдома ..
@@НатальяЗленко-ъ2х доня, це різні аспекти багатгранного явища в практиці еволюції людства. люди боя мене зрозуміють, початківці не відреагують навіть так як ти, а недоттичні почнуть розумничати. все як завжди. це мій особистий досвід після трьох війн спрямований тим, хто вирішив повернутися ціною смерті ворогів. тож твоя зрозуміла лірика є зайвою і шкідливою для них.
Мабуть так і є
Треба життя своє полюбити і пам*ятати про те, що шанси на повернення живим з тебе починаються. А любити війну для звичайної людини це неадекватно. Таких фанатів, яким похер де і з ким воювать, жменя на всю армію.
Все почмнається з призначення ієрархії на позиції. Навіть коли солдатів два, лдин з них старший.
Кожен військовослужбовець має знати, що робити у випадку коли позицію починають розбирати і загинув командир.
Гонор старших командирів наслідок нестачі знань та профеоналізму.
В лютому 2022 року на Донеччині ходили десятки солдатів зі зброєю і спорядження з розбитих позицій, які не знали що робити і ніхто їх не збирав і не організовував.
Молодші командири називали їх несправедливо дизертирами, а старші нічого не робили, щоб виправити становище.
І це наслідок катастрофічно проваленої моб.роботи і роботи гаприклад з ТРО ще до 22 року.
Ротними і комбатами призначали дуже часто повних імбецилів і кретинів.
скільки стрілочок на картах автор каналу не малював би, а виходів до кордону 91 року не буде ніколи
в принципі ніколи не треба казати ніколи
Из России, против войны. Реальность такова, что тупость командира и командования убивает Л/С (особого складу) столько же, сколько и враг. Солдат, пойми, твои знания и тренировки это дополнительные проценты, а иногда и десяток-другой к твоему выживанию ради своей семьи, родных, себя, твоего кота, который тебя ждёт. Это лучшая мотивация начать заниматься. Сказки политруков про флаги, мощь, о-го-го, это создано для того, чтобы ты не думал, но твой мозг бы чем то занят и не отвлекался от выполнения приказов, зачастую, "одарённых".
Це правда
Скажіть, будь ласка, чи можливо і як, отримати офіцерське звання для тих то ще не служив і ще не мобілізований (вік 40+) (заброньований ще з початку війни).
Нахера оно тебе, дядя? Ты хочешь перед смертью видеть всех своих кто из-за тебя и твоей некомпетентности погиб. Хотя тебе деньги важнее видать. Чтоб стать хорошим офицером надо понимать все- от начала и до конца и пройти все ступени. Вы видимо плохо понимаете специфику воинской службы.
Мені здається що у військкомат і звідти якщо була війсьаова кафедра то одразу дають звання, а якщо не бвло - то в центр підвищення кваліфікації офіцерів і там отримаєте звання молодшого лейтенанта.
Або підписувати контракт і теж отрисувати двання офіера. Але в такий спосіб не на кожній посаді можна, бо є такі вос - на які виклучно з конкретним фахом треба йти. Якщо не помиляюсь.
@@bungalobarbudosua6023 : Якщо була військова кафедра, то звання присвоювалось одразу після закінчення. Подавав учбовий заклад документи і МОУ присвоювало первинне офіцерське звання. ТЦК наврядчи його кудись відправить навчатись. Це вже в підрозділі, якщо себе нормально проявить і командири будуть зацікавлені, тоді можна потрапити на курси підвищення фахової підготовки для молодшого командного складу. А так в 40+ з вулиці в стрільці тільки можна потрапить.
Дякую, це скарб
Дякую за таку оцінку
Капець скільки Важливої інф.То є справді наука,дякую.Треба ще
Вітаю. Можете порекомендувати курси навчання для цивільного перед мобілізаціею в Києві. Дякую.
Я проходив курси при фонді Притули. Не можу сказати, що дізнався багато нового, але було корисно, особливо про одяг та снарягу. Пару разів довелося паузи робити через повітряну тривогу, але довели все до логічного завершення.
Там участь за довільний донат на фонд.
Із собою раджу взяти термос і перекус.
А також конспектувати важливі моменти, зокрема назви брендів снаряги та одягу (пошарово).
@UzkiKurvysku Дякую.
Нажаль не можу з таким допомогти
+1000000000500
Артилерія старшого начальника не працює((
А коли вона працює? То винятки
Деколи тай працює
А де її брати?... керівництво "тауруси" вимолює, замість простіших артсистем - мінометів 60, 80,120 мм., яких в Європі хоч ср..кою жуй...
Іноді в сигнал кинуть, як в смузі бригади по комусь влучили. І коли ти сидиш під ворожою артою, то отим відосіком можеш гріть собі душу, що тебе вони не криють, але кудись таки стріляють))