@@ВалерийНик-и3з так якщо вони так часто атакують, то думаєте в них є час, щоб дивитися відео на ютубі і навчатися з відео наших хлопців? До того ж, як вони це будуть робити, якщо 1) В них нема старлінків, щоб дивитися відео. 2) Відео українською мовою))
@@ЛарисаПолевая-ы3б Не переживайте за це. Як правильно сказали, для військових найкраще - це саме просте. А відео на ютубі доступне буде для наших хлопців. Росіяни НЕ зможуть ним скористатися, бо: 1) В них нема старлінків, щоб дивитися відео, де нема мобільного зв'язку 2) Відео українською мовою))
З свого досвіду можу додати - ідеального рішення не може бути. Вирішення залежить від багатьох чинників. Тому потрібно знати декілька способів і вміти їх застосувати. . Автору шана і подяка ✌️
@@SLAVA_SLAVA2023 @СЛАВА СЛАВА СЛАВА ну раз война между США и головорезостаном, так почему же к нам полезли? Опять заблудились? И почему накупили облигаций ненависного США? 😜😜😜
Вау, дуже круто, що не суха теорія, а розказано як воно на практиці є. А ще окремо лайк за подачу. Інсруктор точно має хист до викладання та презентації. Я згадую як мені треба було записати якісь відео, то жах. Десь голос тремтить, десь текст забув, десь відволікся.
Рiдненькi нашi, дякуемо ВАМ за ранок в Украi'нi! Ви найкращi в свiтi,ви цвiт нашоi нацii',ви наша гордiсть,ви наше майбутне,ви наша Украi'на, ми молимось за ВАС рiдненькi, щоб ви всi повернулись додому живими,здоровими та с перемогою!
Я мав справу з глиняною землею після інтенсивного землегосподарювання (мінералізація) Вода або застоювалась і ставала тванню коли пройтись як в окопах на відосах Або / і теж Перетікала і робила ерозію, затопи Що вирішило Додаток шару трачиння з дерево рубалки (чіпер) Вугля Різного біоматеріалу та трухлявщни 1% більше органіки в грунті затримує в собі 150 тис л води на гектар Перемоги вам хлопці та дівчата
Цвет нации обильно удобряет собой землю. Уже больше 250.000 потерь убитыми. Зеленский успешно справляется с возложенной на него западными хозяевами задачей- утилизировать украинский народ... снесите это правительство или у вас нет будущего...
Друже, идея дренажных ям прекрасна. Только занимает много времени. Интересно было узнать про забивание канавок почвой. Иногда полезно использовать простые женские чулки, набитые песком. Этим можно регулировать потоки воды, делая минидамбы. У себя на огороде делал так. Работает в дождь. Я не боец, живу в мирной Эстонии, но практиковал в сильные потопы, чтобы на участок вода не ехала. В принципе, если окоп на склоне,- можно таким образом устроить систему террас, отводя воду в небольшие дренажные прокопы, чуть грубже уровня пола. Работает недолго, но даёт время на подумать, что дальше делать. В остальном- твоя поавда, котан, надо просто копать выше рельефа, если можно. Немного занимался военной археологиейпо Второй Мировой,- видел старые окопы, заполненные водой по самый край. Уверен,- раз ими пользовались,- имели дренаж. Просто за много лет забился. Сейчас весна. Надо думать о долгосрочном. У вас степи. Трудно оценить, откуда притечёт грунтовая вода. Стоит посмотреть карты, чтобы понять, где сухое место по высотам на сотни метров вокруг.
Нехай вам щастить, наші наймужніші Захисники! Дякуємо за вашу силу духа і стійкість. Молимося за вас і бажаємо повернутися з Перемогою як найшвидше додому! Слава Героям-Захисникам! Слава Україні!
@@bungalobarbudosua6023 ua-cam.com/video/-cwvhxwg8YI/v-deo.html&ab_channel=ARSPro ролик о том что насос за 100грн для ваз01 качает в час 300литров воды. за 10 часов=3 тонны воды.
Найкраще, це професійна каналізація.. але то можливо лишень, коли робити оборонні позиції заздалегідь... тоб то - при відступі на заздалегідь підготовані позиції... а коли йдеш уперед, то тут - справа удачі... один раз ми готували позиції на краю балки... нам пощастило вивести окрему траншею до яру, і вся вода із шанців, стікала туди...
Как человек, проработавший в проектном институте (мeтpoпроект) и занимавшийся проектированием системы водоотвода из котлована при строительстве метро скажу, что без насоса здесь, увы, не обойтись. Понятно, что в полевых условиях и в условиях войны окоп нужно сделать как можно быстрее с наименьшими затратами по ресурсам и чел/часам. Понятно, что рассчитывать на стройматериалы для дренажа не приходится. Изложу свои соображения на сей счёт, глядишь окажутся полезными: 1) Ваши соображения по поводу рытья окопов на местности с возвышенным рельефом абсолютно верны. 2) Канавку для водоотвода следует делать не сбоку основания окопа, а в центре. Это связано с тем, что вода подмывает основание стенки окопа и может произойти её (стенки) обрушение, что повлечёт за собой как минимум энергозатраты на восстановление окопа. Поверх канавки класть доски, если есть такая возможность. 3) Необходимо выкопать яму, в которую будет происходить водоотвод из системы канавок. Основание ямы, в которой будет собираться вода желательно заложить если не щебнем, то хотя бы камнями или каким-нибудь другим материалом, чтобы глина оседала и не забивала насос. 4) Воду из ямы откачивать в сторону наступления противника, пусть наступает по размытому болоту, по roвнищу. 5) Насос выбирать такой мощности, чтобы вода из ямы успевала откачиваться до её полного заполнения (понятно, что в боевых условиях откачивать воду не всегда возможно, но тут уж как повезёт). Условно посчитать объём (суммарный объём канавок + объём ямы для водоотвода) и прикинуть за какое время это дело заполнится водой, а с другой стороны в технических характеристиках насоса посмотреть за какое время насос откачает нужный объём воды, думаю разберётесь. Вот простой пример расчёта: 0.2м * 0.3м * 200м = 12м^3 - суммарный объём канавок, + примерно 3м^3 - объём ямы для водоотвода, итого в сумме необходимо откачать 15м^3 или 15.000 литров воды. Следовательно, подойдёт насос на 15-20 м^3/час. Как-то так.
@@JJJoraKornev вот тут ты не прав. в видео тебе показали что колодец стоит в самом конце траншеи в апендиксе. даже если произойдет прилет никто не пострадает. тут вопрос упирается в маленький генератор 0,5квт + насос.
@@шифу-з4и Тут людина каже про те щоб заповнити дренажні канали по всій довжині окопа щебнем - це погана ідея бо цей щебінь добра шрапнель. Про колодязь ідея гарна так.
Особливість війни та інтенсивність дуже змінились по досвіду попередніх воєн, саме для яких і писаласть та військово- інженерна література. Зараз треба вигадувати щось нове, з урахуванням нових матеріалів та будівельних технологій і засобів виробництва (ручна та мініатюрна техніка). Кмітливість нашого народу, сподіваюсь, що вигадає і по цій тематиці.
Друже, було б дуже добре з прикладом на місцевості показати як вибрати місця для окопів. Враховуючи ці нюанси Але дякую і за те що є - це також дуже Корисне відео.
Хлопці, рідні наші захисники, молимося за вас, бажаємо долати навалу сволоти, окупантів, щоб найшвидше звільнити нашу землю, та відбудовувати міста, села, країну. Бережіть себе, повертайтеся, саме такі люди, як ви, мають бути серед лідерів, керівників! 💙💛
@@bungalobarbudosua6023 хотів би поділитися маленьким, але, як на мене, корисним досвідом. На позиції я завжди із собою беру два-три метри подвійної плівки (оскільки її не завжди завозять на передок), щоб захиститися від опадів. Кожний боєць із собою на позиції тягне спальник. Кинути її до мішка спального - вона багато місця не займає. А іще (зараз холодно то необхідні повноцінні лежанки із перекриттям, утеплювачами та товстим шаром землі над головою), але в літку, щоб сховатися від дощу, прям в стінках окопу виривали ніши у вигляді напіварок на весь зріст. Перекривати таку лежанку не треба, і лежачи в ній проходу не заважаєш. Тільки умова: не врізатися прямо (бо земля зсунеться і засипле), а саме дотримуватися архітектури у вигляді "напів-арки"
вітаю! В виноградарстві , садівництві та городництві існує таке поняття , як дренаж - це облаштування із матеріалу, який не вбирає воду , а пропускає її скрізь себе без затримки. Наприклад каміння, щебинь, гілки т.і. Дренаж облаштовують і використовують для відведення зайвої води від коріння рослин. Дійсно, як що грунт глинистий або має багато гумусу, то воду він не вбере і в траншеї будуть глибокі каклюжи поверх дна траншеї. Але шари такого грунту зазвичай не дуже товсті і на глибені траншей , зазвичай , докопуєш до піску. Пісок більш швидко пропускає воду, але не так швидко як би хотілося, тому прийдеться викопувати в місцях збору води в траншеї ємності для збору води, але щоб вони не перетворювалися на водяні пастки потрібно вириті ємності засипати камінням, яке зустрічається при ритті траншей та іньшим дренажним матеріалом - гілки, коріння , пусті пляшки, інші емності та т.і. Тож вода буде зтікатися і збіратися в вириті ємності між дренажем, а поверх його можливо бути ступати не провалюючись. Для надіності можливо покласти поверх такої дренажної ями якусь дошку та т.і. Таким чином будуть не суцільні калюжі, а конкретні заглиблені умовні ємності із водою, але донизу від рівня відносно сухого дна траншеї і в заздалегідь визначених для них місцях. Таку зібрану в цих дренажних ямах воду за потреби буде можливо навіть використовувати в технічних цілях. Наприклад для змиття нагару зі зброї, охолодження розігрітих від стрілянини стволів, миття взуття. В Афганістані дотепер існує ціла культура збору і зберігання дощової води в підземних сховищах. Молимося за вас, діти. Нехай Господь вас береже! Окопуйтеся сумлінно!
Доброго дня,копали мы свои норы в посадке среди кустов и деревьев с огромными шипами(Гледичия,) Первым делом пришлось подолбатся с толстым слоем корней а потом пошла сухая глина и тоже в перемешку с корнями,стояла жара и о последствиях дождя никто и не думал,задача была закопатся как можно глубже и быстрее любой ценой,сделал в три наката перекрытие( между брёвнами перекрыл всем чем было доступно ,включая собранные зарания пакеты из под сух пая )вход и ступеньки остались открытыми,убился насмерть,да все мы убились,И вот тут и начался ливень,(хоть и сделал как мог небольшую сточную яму но вода пошла и со склонов и сверху вниз,буквально за пять минут яма заполнилась водой,обрезал бутылку начал черпать воду ,заметив что каримат и спальник уже плавает а так же вещь мешок ( который служил подушкой во время отдыха,промокло всё на свете!!! Дождь внезапно закончился,воду отчерпал заполз к дальней стенке и уснул,Утром когда все выползли из своих убежищь мы тупо начали ржать друг с друга , всё в глине и грязи мокрые но уже с пониманием чем грозит дождь
@@bungalobarbudosua6023 смотри какая мне идея пришла, если копать окоп на 30см глубже и эту лишнюю землю собрать в мешки и постелить на дно? Часть воды будет уходить в землю, так как земля не так утоптанная будет+ меньше грязи будет... Только вопрос как долго мешки выдержат... Слава Украине
Щіро дякую Вам за вашу працю та думку ви кращій !!! Війна на яку втягнули росіяни це те що вони пропонують нам їхня тактика. Ведення це окопна і фронтальна лінія зіткнення дуже важливо знати що ти можеш там влаштуватися ....
Вітаю, як будівельник з великим стажем можу підказати спосіб зменшити кількість води, нажаль повністю це проблеми не вирішить. Спосіб простий та дієвий, зі сторони насипу по краю блокувати мішками з грунтом. Мішки можна замінити товстим гіллям посадженим на глину або суглинок. Загородження повино бути під нахилом і далі краю траншеї, щоб відводити воду. Така дамба не дасть стічній воді заливати траншею і обсипати стінки. А це більше половини осадової площі.
Ще у 2014-2018 рр. можна було за допомогою волонтерів роздобути мішки з-під цукру, щоб, заповнивши їх піском, зробити з них один з шарів настилу для бліндажів чи "закріплення" стінок окопу. Але часто військові мали у своєму розпорядженні тільки еко-мішки, які дуже швидко розлазилися від негоди, і наповнювач розсипався. Зараз, через інтенсивні бойові дії та часті зміни позицій, наші військові не мають змоги як слід зайнятися інженерними роботами.
@@iloname5007 прочитайте повністю. Мішки то як є можливість. Можна озирнутися і знайти друзки дерев, зламане гілля, або ще щось. Взяти лопату і набрати глини зі дна окопу і втрамбувати на ней будь що. А грунтові води... Ну вони виходять одразу, а не коли дощч. І це не панацея, просто замість 3м осади збиратимуться лише з площі траншеї. Замість 300 літрів збереться 100.
@@Тумззі ви праві.а якщо ливень? а коли дощі тиждень кожен день ллють? а коли кожен день обстріли та атаки- ви сядете воду черпати. Навіть ту, що назбірається з площі окопу?
Все вірно, спочатку думай потім роби.Всі зауваження слушні. Найефективніше це використовувати навіть воронки від вибухів з'єднані між собою . Дай Боже здоров'я. Щира подяка за працю.
Дякую Вам за те, що ще й заходите час робити такі відео! Велика Вам дяка та шана за те, що ви робите. Ми завжди, будемо у Вас в боргу! Нехай Вас захищає Бог!
В том случае, когда дно окопа идет как би волной - в центре углубления (да, для этого нужен будет буравчик, но это не супер инженерная техника) высверлить буравчиком отверстие, диаметр тут не так важен, главное глубина (чем больше, тем лучше), а именно что бы глубина отверстия преодолевала глиняной слой и доходила до песка. Таким образом вода не будет застаиваться в окопе, а быстрее будет уходить в песок.
@@maxxvik2779 у нас 7 метров глины идут.Надо делать дренаж,СТенки окопа накрываете пленкой,она не пропустит грунт обвал на дно.Днозасыпается в идеале щебенкой,если нельзя-дерево над канавкой помост.Сам окоп поднаклонами,наконцах-дренажные колодцы.И там молодые енергичные ребята в плащах с вёдрами в дождь и оттепель вычерпывают воду за 15 минут
Тут є маленький підводний камінь. Буром не викопаєш більше 3м глилини. Буром виконаний отвір теж осипається і його потрібно укріпляти (при великому водонасиченні глини або суглинку вона пливе), і такого рішення буде достатньо на 1 раз , потім знову потрібно робити отвори. А щоб попався пісок через, навіть, 5м це ще треба пошукати, так як геологія східного регіону в основному глина і суглинки(але є вийнятки).
Не переживай вернем тебе твоего нацика в гробу окопы что вы за Артемовском копали там домов нету жителей тоже авиация сотрет за 30 минут. И да вас удивит авиация у России тоже уничтожает площади но где нету людей 1 свиньи с всу. В этом и разница для вас они щит для нас люди. Так что удачи без щита в окопе посидеть.
Саме реальне це буром для рибалки робити отвори в дні окопу і засипати камінням ,дренаж..і обов'язково добиратись до шару піску..і звичайно використання мотоблоку для копання окопів це супер ідея!!!)) дякую
быстро утопчитсяи быстро перемешается с землёй. Да и камней не так просто достать. Можно тогда бетоном залить или плитами выложить. А можно щиты на дно положить. Но все это в боевых условиях не реально
@@hairyant611 согласен. Мое мнение отсюда, что такие продвинутые окопы стоит копать заблаговременно. Но раз уж такие случаи есть, что хлопцы насыпают камней, то наверное все таки работает
Дякую за лікнеп для тих, хто ще не воював. Такі знання сьогодні можуть придатися будь кому. Добра наука! Добре поставлена мова! Приємно слухати! Слава Україні!!!
Пропоную ідею, відведення води з окопу, 1- при умові, що окоп, як часто буває викопаний на височині... 2- Низ окопу влаштований з ухилом у якому буде вкопане відро, без дна (на дні камінь, гільзи від патронів)... Ще одна умова. А таке часто може бути по рельєфу. Увага. Рельєф має уклон, котрий по рівню, скажімо на відстані до 50 ть. метрів нижчий ніж рівень низу окопу. В цьому випадку, беремо садовий шланг.. або пожарний рукав... Заповнюємо його водою. Можна з пластикових пляшок залити.. На початку шлангу кріпимо любий кран і занурюємо у відро в кінці окопа. Інший кінець шлангу, виносимо з окопу, через верх.. і протягуємо по рельєфу до місця, яке по рівню нижче від дна в яке вставлено відро... тримаючи палець на отворі шлангу, або просто перегнути кінець. При такій умові, коли відкрити кран у відрі, вода з відра, а також і з окопу, буде рухатися шлангом, по фізичному принципі сифона. Шланг це не дорого. Можна зєднювати частинами, через перехідник. Простіше кажучи, це як тягнути шлангом паливо з бака... Удачі військовим, автору каналу... Лайк, підписка. Слава Україні!
Коли ми рили окопи в перші дні війни на блокпостах навколо міста, то на дно клали порізані навпіл дерев'яні піддони. На мій погляд, це вирішує питання водовідводу, але я розумію, що на передку вони скоріш за все будуть недоступні.
Мне кажется что 3-й способ наиболее подходит . Выбор позиции. Командир помогает солдату выбрать позицию исходя из многих условий. Это тактические условия превалируют над условиями размещения личного состава. Если ком. сказал твоя позиция здесь,то она в этом месте,а не там где суше или тебе комфортней. Да передвинуть позицию можно немного, если она не ухудшает общее тактическое расположение и не снижает обороноспособность лич.состава. Е сли ты своей позицией перекрыл обзор или линию ведения огня из соседей позиции , то сержант заставит выбрать другую,возможно не такую комфортную.
По поводу книжек об окопах, это да. Помню, когда курсантом служил в начале 90-х, был у нас по Питером учебный лагерь, и там окопы и блиндажи были обложены бревнами, все красиво, удобно. Но очевидно что это трудоемко. Хотя преподаватель рассказывал что так и надо, что вот вам топоры, пилы, молотки и гвозди со скобами.
поэтому мы дно окопов роем выпуклой полусферой а на верх западлицо ложим деревянный поддон. если брать с учетом длины окопа в среднем 100 метров то выходит чтоб заполнить окоп водой нужно примерно 80 тонн воды на 100 метров окопа, а это ни какие дожди в мире так не зальют окоп водой и не нужны ни какие долы рыть и ноги ламать, всему нужна наука братко.. Кстати я подписался сегодня на тебя...удачи.. buenos diaz Camrad!!!
Я не думаю що задля рпг окрему позицію в окопі облаштовувати будуть, навпаки щоб хоч щось побачити треба на відкритий простір виходити і якомога швидше зйобуватись
Может ручным или мото -буром из приямка делать горизонтальную скважину с выходом её ниже по рельефу. Ну или на крайняк насос + генератор, или какой-нибудь ручной насос .
Збираю на дрони для свого підрозділу. Без дронів ми не можемо відбивати штурми.
5375 4112 1420 4492
Захоплююсь людьми, які мало того, що воюють, так ще й знімають такий матеріал, який може стати в нагоді буквально кожному. Велике дякую !
І вам всіх благ!
Может полезную информацию другим способом передавать побратимам, в группах?
Зачем это слышать врагу!
@@ВалерийНик-и3з так якщо вони так часто атакують, то думаєте в них є час, щоб дивитися відео на ютубі і навчатися з відео наших хлопців? До того ж, як вони це будуть робити, якщо 1) В них нема старлінків, щоб дивитися відео.
2) Відео українською мовою))
@@ЛарисаПолевая-ы3б Не переживайте за це. Як правильно сказали, для військових найкраще - це саме просте.
А відео на ютубі доступне буде для наших хлопців. Росіяни НЕ зможуть ним скористатися, бо:
1) В них нема старлінків, щоб дивитися відео, де нема мобільного зв'язку
2) Відео українською мовою))
@@bungalobarbudosua6023 Можливо зробити якийсь український закритий канал?.. щоб поділитися стратегією бою та секретами!
Гарна українська мова, приємно слухати! 👍
Наші хлопці найрозумніші! В таких умовах перебувають, але залишаються справжніми янголами в людській подобі! Швидкого повернення додому❤
З свого досвіду можу додати - ідеального рішення не може бути. Вирішення залежить від багатьох чинників. Тому потрібно знати декілька способів і вміти їх застосувати. .
Автору шана і подяка ✌️
Шкода що на такому гіркому досвіді це все практикується. Хай бог вас береже хлопці.
Дай Боже здоров'я усім захисникам України ❤ дякую за відео!
Дякую за науку! Добре поставлена мова! Приємно чути!)
Вдячний Вам!
@@SLAVA_SLAVA2023 @СЛАВА СЛАВА СЛАВА ну раз война между США и головорезостаном, так почему же к нам полезли?
Опять заблудились?
И почему накупили облигаций ненависного США?
😜😜😜
Героям Слава. Цей випуск може дійсно врятувати комусь життя.
Героям огромное русское сосало!
ага - сидят мобики и учатся в окопе напротив
Гироям сала) в голове кроме этой херни ничего нет) кому оно жизнь сохранить? Вода в окопе не убивает, просто неприятно.
В основі кацапам
@@s.i.m.c.a мда...
Дякую ! Да береже вас Господь
як завжди дуже добре викладений матеріал, дуже дякую
Дякую за Вашу оцвнку!
Чим більше слухаю Ваші відео, тим ще більше захоплююся нашими захисниками!!!!
Тцк ваш вибір.
Ну і хлопці! Ви найкращі воїни на світі! Те що ви робите це неймовірно.
Дякуємо Вам за підтримку! Все буде Україна!
Вау, дуже круто, що не суха теорія, а розказано як воно на практиці є.
А ще окремо лайк за подачу. Інсруктор точно має хист до викладання та презентації. Я згадую як мені треба було записати якісь відео, то жах. Десь голос тремтить, десь текст забув, десь відволікся.
Дякую за Вашу оцінку!
У вас усе вийде! Практика)
тільки за "спочатку треба думати, а вже потім копати" вже сподобайка. дякую. толкове відео.
Все буде Україна!
Дякую друже! Вітаю з кам'янистого глинозему Донецького кряжу Запорізької області!)))
:)
Дякую Богу що ми не на заході воюємо :) там краще щоб розстріляли ніж окопа копати)
@@bungalobarbudosua6023 на заході України?
@@bungalobarbudosua6023 земля погана? Чи саме велика кількість опадів заважає?
На заході України багато каміння в землі.
Рiдненькi нашi, дякуемо ВАМ за ранок в Украi'нi! Ви найкращi в свiтi,ви цвiт нашоi нацii',ви наша гордiсть,ви наше майбутне,ви наша Украi'на, ми молимось за ВАС рiдненькi, щоб ви всi повернулись додому живими,здоровими та с перемогою!
Я мав справу з глиняною землею після інтенсивного землегосподарювання (мінералізація)
Вода або застоювалась і ставала тванню коли пройтись як в окопах на відосах
Або / і теж
Перетікала і робила ерозію, затопи
Що вирішило
Додаток шару трачиння з дерево рубалки (чіпер)
Вугля
Різного біоматеріалу та трухлявщни
1% більше органіки в грунті затримує в собі 150 тис л води на гектар
Перемоги вам хлопці та дівчата
Яким чином можуть всі повернутися?
@@ruslantito2337 це скоріш як побажання, а не про реальність
Та ви всі тут орки)))
Цвет нации обильно удобряет собой землю. Уже больше 250.000 потерь убитыми. Зеленский успешно справляется с возложенной на него западными хозяевами задачей- утилизировать украинский народ... снесите это правительство или у вас нет будущего...
Друже, идея дренажных ям прекрасна. Только занимает много времени. Интересно было узнать про забивание канавок почвой.
Иногда полезно использовать простые женские чулки, набитые песком. Этим можно регулировать потоки воды, делая минидамбы. У себя на огороде делал так. Работает в дождь. Я не боец, живу в мирной Эстонии, но практиковал в сильные потопы, чтобы на участок вода не ехала. В принципе, если окоп на склоне,- можно таким образом устроить систему террас, отводя воду в небольшие дренажные прокопы, чуть грубже уровня пола. Работает недолго, но даёт время на подумать, что дальше делать.
В остальном- твоя поавда, котан, надо просто копать выше рельефа, если можно.
Немного занимался военной археологиейпо Второй Мировой,- видел старые окопы, заполненные водой по самый край. Уверен,- раз ими пользовались,- имели дренаж. Просто за много лет забился.
Сейчас весна. Надо думать о долгосрочном.
У вас степи. Трудно оценить, откуда притечёт грунтовая вода. Стоит посмотреть карты, чтобы понять, где сухое место по высотам на сотни метров вокруг.
Нехай вам щастить, наші наймужніші Захисники! Дякуємо за вашу силу духа і стійкість. Молимося за вас і бажаємо повернутися з Перемогою як найшвидше додому! Слава Героям-Захисникам! Слава Україні!
І Вам всіх благ!
@@bungalobarbudosua6023 ua-cam.com/video/-cwvhxwg8YI/v-deo.html&ab_channel=ARSPro ролик о том что насос за 100грн для ваз01 качает в час 300литров воды. за 10 часов=3 тонны воды.
Найкраще, це професійна каналізація.. але то можливо лишень, коли робити оборонні позиції заздалегідь... тоб то - при відступі на заздалегідь підготовані позиції... а коли йдеш уперед, то тут - справа удачі... один раз ми готували позиції на краю балки... нам пощастило вивести окрему траншею до яру, і вся вода із шанців, стікала туди...
Дякую за добрі, та практичні поради, за те, що турбуєтесь про людей!
Дякую дуже, за цікаву інформацію та за те що ви є!
Как человек, проработавший в проектном институте (мeтpoпроект) и занимавшийся проектированием системы водоотвода из котлована при строительстве метро скажу, что без насоса здесь, увы, не обойтись. Понятно, что в полевых условиях и в условиях войны окоп нужно сделать как можно быстрее с наименьшими затратами по ресурсам и чел/часам. Понятно, что рассчитывать на стройматериалы для дренажа не приходится. Изложу свои соображения на сей счёт, глядишь окажутся полезными:
1) Ваши соображения по поводу рытья окопов на местности с возвышенным рельефом абсолютно верны.
2) Канавку для водоотвода следует делать не сбоку основания окопа, а в центре. Это связано с тем, что вода подмывает основание стенки окопа и может произойти её (стенки) обрушение, что повлечёт за собой как минимум энергозатраты на восстановление окопа. Поверх канавки класть доски, если есть такая возможность.
3) Необходимо выкопать яму, в которую будет происходить водоотвод из системы канавок. Основание ямы, в которой будет собираться вода желательно заложить если не щебнем, то хотя бы камнями или каким-нибудь другим материалом, чтобы глина оседала и не забивала насос.
4) Воду из ямы откачивать в сторону наступления противника, пусть наступает по размытому болоту, по roвнищу.
5) Насос выбирать такой мощности, чтобы вода из ямы успевала откачиваться до её полного заполнения (понятно, что в боевых условиях откачивать воду не всегда возможно, но тут уж как повезёт). Условно посчитать объём (суммарный объём канавок + объём ямы для водоотвода) и прикинуть за какое время это дело заполнится водой, а с другой стороны в технических характеристиках насоса посмотреть за какое время насос откачает нужный объём воды, думаю разберётесь. Вот простой пример расчёта: 0.2м * 0.3м * 200м = 12м^3 - суммарный объём канавок, + примерно 3м^3 - объём ямы для водоотвода, итого в сумме необходимо откачать 15м^3 или 15.000 литров воды. Следовательно, подойдёт насос на 15-20 м^3/час. Как-то так.
Тепер уявіть прильот і як то всьо каміння летить... Гілки як варіант але знову ж таки тільки в'язанки мабуть у цьому випадку можна використовувати
@@JJJoraKornev про в1язанки - супер ідея!
@@JJJoraKornev вот тут ты не прав. в видео тебе показали что колодец стоит в самом конце траншеи в апендиксе. даже если произойдет прилет никто не пострадает. тут вопрос упирается в маленький генератор 0,5квт + насос.
@@шифу-з4и Тут людина каже про те щоб заповнити дренажні канали по всій довжині окопа щебнем - це погана ідея бо цей щебінь добра шрапнель. Про колодязь ідея гарна так.
@@JJJoraKornev согласен. но тогда и ветки тоже могут быть вторичными осколками.
Особливість війни та інтенсивність дуже змінились по досвіду попередніх воєн, саме для яких і писаласть та військово- інженерна література. Зараз треба вигадувати щось нове, з урахуванням нових матеріалів та будівельних технологій і засобів виробництва (ручна та мініатюрна техніка). Кмітливість нашого народу, сподіваюсь, що вигадає і по цій тематиці.
З такою кількістю сміливих і чудових людей, які захищають свою країну, неможливо не перемогти. Слава Захистникам України!
💪🇺🇦🔱✨✌️
Дякую вам за вашу важку працю
Нехай у вас та ваших побратимів все буде добре!
Дякуємо за підтримку! Все буде Україна!
Бережи, Всевишній, кожного нашого захисника
Дорогой умница берегите себя СПАСИБО
Дякуємо вам за життя! Ви неймовірні! Не тільки захищаєте, а ще й знімаєте такий корисний матеріал! Слава героям! Слава Україні!🇺🇦💙💛
Дякуємо! Все буде Україна!
Дякую за чудову подачу і важливу інформацію!
Дякую за Вашу роботу 💙💛
Бережіть себе 🤗🤗🤗
Дякуємо за підтримку!
@@bungalobarbudosua6023 тримайтеся, Ви нам дуже потрібні і ми Вас дуже дуже чекаємо 🤗🤗🤗
Друже, було б дуже добре з прикладом на місцевості показати як вибрати місця для окопів. Враховуючи ці нюанси
Але дякую і за те що є - це також дуже Корисне відео.
Дуже велика проблема робити зйомку на місцевості. По перше не можна. По друге вітер тут завжди.
Але погоджуюсь з вами.
@@АмирМамай це не так працює
Хлопці, рідні наші захисники, молимося за вас, бажаємо долати навалу сволоти, окупантів, щоб найшвидше звільнити нашу землю, та відбудовувати міста, села, країну. Бережіть себе, повертайтеся, саме такі люди, як ви, мають бути серед лідерів, керівників! 💙💛
Як завжди корисний матеріал, цікаво дізнатись як правильно треба облаштувати позиції, щоб вони не перетворювались в "басейн".
Та це ж елементарно, просто зробіть замість звичайного окопу басейн одразу, щоб він на нього не перктворювався😂
Саме вогневі позиції тільки накривати зверху.
Гарна викладка інформації, дякую.
Автору здоров'я і наснаги!
Дякую за Вашу оцінку! Всіх благ Вам!
Розкажіть про тактику використання кулемета на позиції. Було б цікаво послухати.
Обов'язково розповім. Буде ще два відео про пкм
@@bungalobarbudosua6023 і про стрільбу із кулемета із закритих позицій
@@bungalobarbudosua6023 хотів би поділитися маленьким, але, як на мене, корисним досвідом. На позиції я завжди із собою беру два-три метри подвійної плівки (оскільки її не завжди завозять на передок), щоб захиститися від опадів. Кожний боєць із собою на позиції тягне спальник. Кинути її до мішка спального - вона багато місця не займає. А іще (зараз холодно то необхідні повноцінні лежанки із перекриттям, утеплювачами та товстим шаром землі над головою), але в літку, щоб сховатися від дощу, прям в стінках окопу виривали ніши у вигляді напіварок на весь зріст. Перекривати таку лежанку не треба, і лежачи в ній проходу не заважаєш. Тільки умова: не врізатися прямо (бо земля зсунеться і засипле), а саме дотримуватися архітектури у вигляді "напів-арки"
Як варіант. Плівкою в мене укомплектовані всі люди.
А нору все таки краще укріпити деревом
Нерозказуйте бо кацапи подивляться і ще навчаться чомусь.
Нове відео, дякую. Люблю ваші ролики
вітаю! В виноградарстві , садівництві та городництві існує таке поняття , як дренаж - це облаштування із матеріалу, який не вбирає воду , а пропускає її скрізь себе без затримки. Наприклад каміння, щебинь, гілки т.і. Дренаж облаштовують і використовують для відведення зайвої води від коріння рослин. Дійсно, як що грунт глинистий або має багато гумусу, то воду він не вбере і в траншеї будуть глибокі каклюжи поверх дна траншеї. Але шари такого грунту зазвичай не дуже товсті і на глибені траншей , зазвичай , докопуєш до піску. Пісок більш швидко пропускає воду, але не так швидко як би хотілося, тому прийдеться викопувати в місцях збору води в траншеї ємності для збору води, але щоб вони не перетворювалися на водяні пастки потрібно вириті ємності засипати камінням, яке зустрічається при ритті траншей та іньшим дренажним матеріалом - гілки, коріння , пусті пляшки, інші емності та т.і. Тож вода буде зтікатися і збіратися в вириті ємності між дренажем, а поверх його можливо бути ступати не провалюючись. Для надіності можливо покласти поверх такої дренажної ями якусь дошку та т.і. Таким чином будуть не суцільні калюжі, а конкретні заглиблені умовні ємності із водою, але донизу від рівня відносно сухого дна траншеї і в заздалегідь визначених для них місцях. Таку зібрану в цих дренажних ямах воду за потреби буде можливо навіть використовувати в технічних цілях. Наприклад для змиття нагару зі зброї, охолодження розігрітих від стрілянини стволів, миття взуття. В Афганістані дотепер існує ціла культура збору і зберігання дощової води в підземних сховищах. Молимося за вас, діти. Нехай Господь вас береже! Окопуйтеся сумлінно!
Копали бліндаж до -3. 5 метра. Піском і не пахне.
Дякую за пораду.
робіть дренажну яму в будь якому випадку @@bungalobarbudosua6023
Це Донбас! Там скоріше до вугілля докопаєшся, ніж до піску 😅
Доброго дня,копали мы свои норы в посадке среди кустов и деревьев с огромными шипами(Гледичия,) Первым делом пришлось подолбатся с толстым слоем корней а потом пошла сухая глина и тоже в перемешку с корнями,стояла жара и о последствиях дождя никто и не думал,задача была закопатся как можно глубже и быстрее любой ценой,сделал в три наката перекрытие( между брёвнами перекрыл всем чем было доступно ,включая собранные зарания пакеты из под сух пая )вход и ступеньки остались открытыми,убился насмерть,да все мы убились,И вот тут и начался ливень,(хоть и сделал как мог небольшую сточную яму но вода пошла и со склонов и сверху вниз,буквально за пять минут яма заполнилась водой,обрезал бутылку начал черпать воду ,заметив что каримат и спальник уже плавает а так же вещь мешок ( который служил подушкой во время отдыха,промокло всё на свете!!! Дождь внезапно закончился,воду отчерпал заполз к дальней стенке и уснул,Утром когда все выползли из своих убежищь мы тупо начали ржать друг с друга , всё в глине и грязи мокрые но уже с пониманием чем грозит дождь
Дякую, ви ділитеся інфою, яку дізналися на власному досвіді, а це безцінно. Ви допомагаєте людям не набивати гулі і мозолі.
Бережи вас Бог! Дякую вам.
Очень нужное и важное видео.
Даже рытьё окопов- наука.
Лайк в поддержку канала и ролика.
Береги Господь наших защитников 💙💛
Дякуємо за підтримку! Все буде Україна!
@@bungalobarbudosua6023 смотри какая мне идея пришла, если копать окоп на 30см глубже и эту лишнюю землю собрать в мешки и постелить на дно? Часть воды будет уходить в землю, так как земля не так утоптанная будет+ меньше грязи будет... Только вопрос как долго мешки выдержат... Слава Украине
@@svirepiy ноги поламаеш ночью
Героям Слава! Дякую за цікавий та корисний контент!
Дякую за наглядний опис теорії, яку зустрічав у книгах. У вас дуже класно виходить робити навчальні відео
Дякую за Вашу оцінку!
Щіро дякую Вам за вашу працю та думку ви кращій !!! Війна на яку втягнули росіяни це те що вони пропонують нам їхня тактика. Ведення це окопна і фронтальна лінія зіткнення дуже важливо знати що ти можеш там влаштуватися ....
Дякую Вам за роботу, дуже цікаво і інформативно.
Дякую Вам за оцінку!
Хлопці, дякую вам 🙏🙏🙏
Вітаю, як будівельник з великим стажем можу підказати спосіб зменшити кількість води, нажаль повністю це проблеми не вирішить. Спосіб простий та дієвий, зі сторони насипу по краю блокувати мішками з грунтом. Мішки можна замінити товстим гіллям посадженим на глину або суглинок. Загородження повино бути під нахилом і далі краю траншеї, щоб відводити воду. Така дамба не дасть стічній воді заливати траншею і обсипати стінки. А це більше половини осадової площі.
Саме так. Так траншея і повинна облаштовуватись
Ще у 2014-2018 рр. можна було за допомогою волонтерів роздобути мішки з-під цукру, щоб, заповнивши їх піском, зробити з них один з шарів настилу для бліндажів чи "закріплення" стінок окопу. Але часто військові мали у своєму розпорядженні тільки еко-мішки, які дуже швидко розлазилися від негоди, і наповнювач розсипався. Зараз, через інтенсивні бойові дії та часті зміни позицій, наші військові не мають змоги як слід зайнятися інженерними роботами.
Та немає нічого, лопати і всьо.
А вода знизу - це грунтові води
@@iloname5007 прочитайте повністю. Мішки то як є можливість. Можна озирнутися і знайти друзки дерев, зламане гілля, або ще щось. Взяти лопату і набрати глини зі дна окопу і втрамбувати на ней будь що. А грунтові води... Ну вони виходять одразу, а не коли дощч. І це не панацея, просто замість 3м осади збиратимуться лише з площі траншеї. Замість 300 літрів збереться 100.
@@Тумззі ви праві.а якщо ливень? а коли дощі тиждень кожен день ллють?
а коли кожен день обстріли та атаки- ви сядете воду черпати. Навіть ту, що назбірається з площі окопу?
Все вірно, спочатку думай потім роби.Всі зауваження слушні. Найефективніше це використовувати навіть воронки від вибухів з'єднані між собою .
Дай Боже здоров'я.
Щира подяка за працю.
Дякую Вам за те, що ще й заходите час робити такі відео! Велика Вам дяка та шана за те, що ви робите. Ми завжди, будемо у Вас в боргу! Нехай Вас захищає Бог!
Дякуємо! Всіх благ Вам!
Подяка та низький поклін вам, хлопці! Молимося за вас🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Героям слава! Безмежна подяка і шана українським захисникам! 💙💛
В том случае, когда дно окопа идет как би волной - в центре углубления (да, для этого нужен будет буравчик, но это не супер инженерная техника) высверлить буравчиком отверстие, диаметр тут не так важен, главное глубина (чем больше, тем лучше), а именно что бы глубина отверстия преодолевала глиняной слой и доходила до песка. Таким образом вода не будет застаиваться в окопе, а быстрее будет уходить в песок.
Як варіант !
і трубку пластмасову, аби на забивалось грудками. Я теж про це подумав!
До песка может быть метров 20. Структура почвы специфическая - сплошная глина.
@@maxxvik2779 у нас 7 метров глины идут.Надо делать дренаж,СТенки окопа накрываете пленкой,она не пропустит грунт обвал на дно.Днозасыпается в идеале щебенкой,если нельзя-дерево над канавкой помост.Сам окоп поднаклонами,наконцах-дренажные колодцы.И там молодые енергичные ребята в плащах с вёдрами в дождь и оттепель вычерпывают воду за 15 минут
Тут є маленький підводний камінь. Буром не викопаєш більше 3м глилини. Буром виконаний отвір теж осипається і його потрібно укріпляти (при великому водонасиченні глини або суглинку вона пливе), і такого рішення буде достатньо на 1 раз , потім знову потрібно робити отвори. А щоб попався пісок через, навіть, 5м це ще треба пошукати, так як геологія східного регіону в основному глина і суглинки(але є вийнятки).
Интересный и познавательный контент! Благодарю Вас за труд. Самое главное: берегите себя, братишки! И возвращайтесь живыми и здоровыми.
дякую за підтримку!
Не переживай вернем тебе твоего нацика в гробу окопы что вы за Артемовском копали там домов нету жителей тоже авиация сотрет за 30 минут. И да вас удивит авиация у России тоже уничтожает площади но где нету людей 1 свиньи с всу. В этом и разница для вас они щит для нас люди. Так что удачи без щита в окопе посидеть.
Дякую за відео! Дуже доречно на даний момент!
Дякую за підтримку!
Саме реальне це буром для рибалки робити отвори в дні окопу і засипати камінням ,дренаж..і обов'язково добиратись до шару піску..і звичайно використання мотоблоку для копання окопів це супер ідея!!!)) дякую
Дуже корисна порада, дивно що мало хто про це говорить.
Дякую за Вашу оцінку!
Боже Допоможи Україні і Захисникам!!!
Важливі речі. Дуже приємно що ви знаходите сили та час на запис та публікацію. Дякую 🤝 🇺🇦
Пишаємося Вами! Такий Ви - класний, винахідник, любимо Вас! Слава нашии бійцям!
Здоров'я Воїнам України і сильних ангелів охоронців.
Смерть усім ворогам українського народу!
Героям Слава! Дякую за відео, дуже цікаво та зрозуміло.
Дякую за Вашу оцінку!
Зовсім недавно бачив відео, де засипають дно окопу камінням. Мені здається, що це найкращий з найкращих способів!
быстро утопчитсяи быстро перемешается с землёй. Да и камней не так просто достать. Можно тогда бетоном залить или плитами выложить. А можно щиты на дно положить. Но все это в боевых условиях не реально
@@hairyant611 согласен. Мое мнение отсюда, что такие продвинутые окопы стоит копать заблаговременно. Но раз уж такие случаи есть, что хлопцы насыпают камней, то наверное все таки работает
Хоть может и не так эффективно, как казалось
@@hairyant611 якщо підстелити агроволокном не втопчеться.
@@JackKalgan тогда лучше зразу ковролин стелить
Дуже ти в правеьному напрямку так і на далі є в чому повчитись я в тім напрямку дуже повчально.Супер.
Бережи вас усіх Боже !!!🙏🙏🙏💙💛
Все буде Україна! Дякуємо за підтримку!
Дякуємо за додаткову інфу.
Героям Слава! Дякую друже за якісний контент. Все чітко і зрозуміло. Чекаю наступних відео.
Дякую за підтримку!
Сподіваюсь автор каналу живий та здоровий
живий здоровий. дякую!
@ радий це чути )
Тримайтеся, хлопчики! Молимось за вас.
Все буде Україна! Дякуємо!
Дякую вам за вашу роботу! Українські воїни найкращі!
Все буде Україна!
❤Низький уклін і величезна подяка Вам Герої!Хай Бог береже Вас!❤
Дякуємо! І Вам всіх благ!
Дуже Вам дякую. Ваші поради не раз нам допомагали. Хоч нам попередньо дали підготовку, але про багато нюансів дізнався саме у Вас. Щира подяка.
Дякую за підтримку! Бережи Вас бог!
Дякую ВАМ, наші любі Захисники!!!
Лайк за інформативний матеріал 👍
Дякуємо за підтримку!
Дякую за такий цінний матеріал🤝
Героям Слава. Дякую
Дякую!
Ні пуху, ні пера!
Оооо, Велькі дзякуй, гэта мы глядзім:)
Жыве Беларусь!
@@bungalobarbudosua6023 ага живе та росії дозволяє ракети запускати
То не та білорусь дозьволяє. Дозволяє лукашова. Є в мене надія, що і там народ встане з колін.
Дякую за лікнеп для тих, хто ще не воював. Такі знання сьогодні можуть придатися будь кому.
Добра наука! Добре поставлена мова! Приємно слухати! Слава Україні!!!
Дякую за Вашу оцінку! Героям слава!
Якби ви ще й розмовляли мовою Прикарпаття. Щоб наші вороги не розуміли. Дякую. Ви найрозумніші, найкрасивіші. ❤❤❤
Угорською?це не доречно
Тоді і я його не зрозумію 😅😅😅
Не чув угорської на прикарпатті
@@bungalobarbudosua6023 суржик важко назвати угорським,але ж
Нема такої мови, є одна - Українська
Дякую за необхідну,правильну доктрину. Слава Україні !!!
Пропоную ідею, відведення води з окопу, 1- при умові, що окоп, як часто буває викопаний на височині...
2- Низ окопу влаштований з ухилом у якому буде вкопане відро, без дна (на дні камінь, гільзи від патронів)...
Ще одна умова. А таке часто може бути по рельєфу.
Увага. Рельєф має уклон, котрий по рівню, скажімо на відстані до 50 ть. метрів нижчий ніж рівень низу окопу.
В цьому випадку, беремо садовий шланг.. або пожарний рукав... Заповнюємо його водою. Можна з пластикових пляшок залити.. На початку шлангу кріпимо любий кран і занурюємо у відро в кінці окопа.
Інший кінець шлангу, виносимо з окопу, через верх.. і протягуємо по рельєфу до місця, яке по рівню нижче від дна в яке вставлено відро... тримаючи палець на отворі шлангу, або просто перегнути кінець. При такій умові, коли відкрити кран у відрі, вода з відра, а також і з окопу, буде рухатися шлангом, по фізичному принципі сифона. Шланг це не дорого. Можна зєднювати частинами, через перехідник.
Простіше кажучи, це як тягнути шлангом паливо з бака...
Удачі військовим, автору каналу... Лайк, підписка. Слава Україні!
Дякую, корисно і доступно 🤝
Дуже цікава інформація.
Вподобання та комент на підтримку вашого каналу.
Все по справі. Книжки читати добре. А як тобі навіть цвяхів не дають ... Як завжди.
Дякую за підтримку!
Приємно бачити людей, які не припиняють рухатися вперед незалежно від складних обставин.
Дякую Вам за добре слово!
Коли ми рили окопи в перші дні війни на блокпостах навколо міста, то на дно клали порізані навпіл дерев'яні піддони. На мій погляд, це вирішує питання водовідводу, але я розумію, що на передку вони скоріш за все будуть недоступні.
І не доступні і їх треба дуже дуже багато. Плюс треба забивати дошками дірки. Але як варіант.
Піддони треба свіжі. Старі можуть призвести до каліцтва коли дошки ламатимуться, а вони швидко трухнявіють без обробки.
Є такий момент.
На передку факторів багато, може позиція бути в низовині, що не роби поху...., Плаває все! Треба перетерпіти!
І ніяка техніка там не риє!
Ти тактор!
копаю екскаватором і завжди роблю уклони і водовідвіні приямки в найнижчих місцях. за відео 👍 ! підтримую !
Мне кажется что 3-й способ наиболее подходит . Выбор позиции. Командир помогает солдату выбрать позицию исходя из многих условий. Это тактические условия превалируют над условиями размещения личного состава. Если ком. сказал твоя позиция здесь,то она в этом месте,а не там где суше или тебе комфортней. Да передвинуть позицию можно немного, если она не ухудшает общее тактическое расположение и не снижает обороноспособность лич.состава. Е сли ты своей позицией перекрыл обзор или линию ведения огня из соседей позиции , то сержант заставит выбрать другую,возможно не такую комфортную.
Здоров'я! І нехай Бог вас береже!
Дякуємо! І Вам всіх благ!
По поводу книжек об окопах, это да. Помню, когда курсантом служил в начале 90-х, был у нас по Питером учебный лагерь, и там окопы и блиндажи были обложены бревнами, все красиво, удобно. Но очевидно что это трудоемко. Хотя преподаватель рассказывал что так и надо, что вот вам топоры, пилы, молотки и гвозди со скобами.
Велике спасибі за Вашу працю!
Дякую.
Спочатку лайк а потім дивлюся .
Героям слава
Дякую за підтримку!
Дуже дякую за те що поділились інформацією!
Дякую Вам за підтримку!
поэтому мы дно окопов роем выпуклой полусферой а на верх западлицо ложим деревянный поддон. если брать с учетом длины окопа в среднем 100 метров то выходит чтоб заполнить окоп водой нужно примерно 80 тонн воды на 100 метров окопа, а это ни какие дожди в мире так не зальют окоп водой и не нужны ни какие долы рыть и ноги ламать, всему нужна наука братко.. Кстати я подписался сегодня на тебя...удачи.. buenos diaz Camrad!!!
Не надо весь окоп заполнять. Достаточно воды до колен и все, уже неповоюешь
@@tttttttt8482 так я и имел ввиду расчёт вёлся с учётом заполнения до колен и это 80тонн водицы на 100метров копика
Якщо б земля не обсипалась в ті канавки. І якби був комплект людей щоб хоч чистити було кому.
@@SLAVA_SLAVA2023 лучше расскажи шо ты куришь или нюхаешь - приход у тебя классный
Дуже дякую! Вкрай корисне відео. гарна подача матеріалу - ведучому після війни треба викладати десь у віськовому виші. Слава Україні!
Дякую на доброму слові! Все буде Україна!
Дякую за досвід та правильну інформацію 😮😮🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Слава Україні
Дякуємо за підтримку! Героям слава!
Зробіть будь ласка банку на підтримку каналу!) Дякую, додайте ляйк щоб автор побачив
Дякую за відео! Ви найкращі! Слава Україні !!!
Цікаво дізнатися про облаштування кулеметних/рпгшних та інших позицій. Про нюанси роботи по секторам та маскуванні.
Про кулеметні позиції вже готується відео.
@@bungalobarbudosua6023 очікуємо із нетерпінням. Такий матеріал буде вкрай корисним.
@@bungalobarbudosua6023 дякую за вашу працю, із задоволенням дивлюсь всі відео
Я не думаю що задля рпг окрему позицію в окопі облаштовувати будуть, навпаки щоб хоч щось побачити треба на відкритий простір виходити і якомога швидше зйобуватись
Саме тому для рпг треба робити спеціальні позиції. Тому що з загальної траншеї не стрельнеш. Ні кумулятивом, ні тим більше перекрутом.
Дякую за корисний контент!
Может ручным или мото -буром из приямка делать горизонтальную скважину с выходом её ниже по рельефу. Ну или на крайняк насос + генератор, или какой-нибудь ручной насос
.