Режим дня для дитини 2-3 роки

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 20 кві 2024
  • #розвитокдитини #вихованнядітей #режимдня
    Як організувати режим дня для дитини віком 2-3 роки.
    00:13 Режим для дітей - це база для здорового розвитку їх фізики, психіки та інтелекту!
    Під час сну мозок дитини упорядковує отримані знання, тому діткам, які відмовляються від денного сну, обов’язково треба організовувати відпочинок.
    Режим захищає дитину від стресів, режим допомагає розвивати відчуття порядку, яке в майбутньому конвертується у вміння упорядковувати будь-який свій ресурс - час, простір, фінанси.
    Через війну, переїзди та повітряні тривоги, ми, дорослі порушуємо свій режим і режим своїх діток, оскільки вони ловлять наші емоції, як радіоприймачі. Ідеально було б і нам встановити для себе режим дня, з кореляцією під режим дня наших малюків.
    01:38 Нормальний режим для дошкільного віку це -
    Підйом не пізніше 8-ї години ранку, потім 5-6-ть годин неспання, по обіду - денний сон 2-3 години, потім знову 5-6 годин неспання, нічний сон не менше 10 годин.
    В періоди неспання - сніданок, прогулянка на свіжому повітрі, обід,
    Підвечірок, прогулянка, вечеря.
    02:35 Але дітям і дорослим важко входити в режимні дії без підготовки, по сигналу годинника. Особливо якщо ми будемо оздоровлювати наш режим. До бажаної дії треба «підібратися», підготуватися. День у день треба виконувати певний алгоритм дій, придумати точки цікавості, які готують нас до режимного моменту сну чи їжі. можна ці підготовчі дії назвати вашими домашніми традиціями, можна побутовими ритуалами. У кожного вони свої, особисті. Бажано, аби вони подобалися і батькам і дитині. Їх треба зкреативити.
    03:12 Щоб дитина заснула до 22:00 години, її треба добре вигуляти на свіжому повітрі після підвечірка. І тут може виникнути проблема - дитина відмовляється іти на вулицю. На допомогу нам прийдуть ті самі домашні традиції. Наприклад, якщо погода тепла і безвітряна традицією може стати підвечірок у форматі пікніку в парку на лавці. Ви можете з дитиною зібрати у кошик скатертинку, антисептик, перекус. Можна зробити квіткові кулі - перемішати насіння квітів з грунтом, збризнути водою, вдягнути на руку поліетиленовий пакет і сформувати кульку, яку ви висадите в парку. А потім щодня спостерігати - як проростає ваша розсада. Ви можете з дитиною обрати іграшки для гри в пісочниці і потренуватися в режимі лялькового театру - як з дітками на майданчику вітатися, знайомитися, гратися разом.
    Після прогулянки де-які діти відмовляються йти з майданчику. Тут на допомогу прийдуть правила ввічливості: пока-пока, гойдалка. Пока-пока, гірка, до побачення друзі! Простий ритуал прощання допомагає дитині переключитися на похід додому.
    І вдома дуже важливо запорядкувати самостійне перевзування і миття рук після прогулянки. Всі дії, пов’язані з власною гігієною, рутина, яка повторюється зі дня в день і є тім захистом для дитячої психіки, як стіни і стеля.
    Наберіться терпіння і покажіть дитині, як вона сама може сісти на горщик, помити руки, допомогти вам готувати вечерю, накрити на стіл.
    Вечеряйте разом з дитиною. Сервіруйте стіл щовечора, як на свято! Щоб дитина заснула не вживайте цукру, цукерок, соків - це перезбуджує нервову систему.
    Після вечері влаштуйте ванну, а потім масаж з олією.
    Звечора підготуйтеся разом з дитиною до ранку - що вдягнути.
    Мультики, телевізор, гаджети перед сном - це теж перезбудження.
    Ваше оповідання, або книжечка, або аромолампа, або задування свічки перед сном. Чистеньке ліжечко, можливо лялька для сну.
    Не замучуйтесь, якщо з першого разу ваша дитина не заснула до омріяного часу - 21:00 чи 21:30. Все нове в режимі потребує часу для звикання. Робіть так тиждень і дитина буде засипати до 22:00, а ви потім будете собі тихенько переглядати новини чи серіал.
    09:50 Якщо дитина сама самостійно не пробудилася до 08:00 ранку - почніть поруч щось наспівувати лагідне і веселе, погладжувати дитинку, можливо улюблена м’яка іграшка теж буде дитинку будити. Полежте поруч, зробіть масаж, насолодіться моментом можливості поніжитися в ліжечку. Зробити зарядку лежачі.
    Потім весело запросіть дитинку до горщику. Використовуйте приповідки. Наприклад: «тікі-такі, тікі-такі наш Артем іде на горщик, вміє сам знімати штанці, скоро сам піде на танці.»
    Ритмізуйте і римуйте свою мову, коли заохочуєте виконувати правила гігієни: «водичка-водичка, умий моє личко, щоб очки сіяли, а зубки кусали»
    Сніданок і вдягання в садочок - це теж побутовий ритуал, який згодом стане звичним та приємним для вас і вашої дитини.
    12:46 Інтелектуальне навантаження у садочку - це теж підготовка до сну, і до денного і до нічного. Не запізнюйтесь! Бо урок Монтессорі має свій ритм. А інтелектуальний пік розвитку дитини - з 9 до 12 години!
    Після школи проведіть розмову предметно: ти їв яблуко? Ти грався з кубиками? Зробіть це традицією - ваше спілкування після уроків. Розкажіть що ви встигли зробити, подякуйте дитині, що у вас біла можливість зайнятися любимою справою.
    15:25 Денний сон - маленька репетиція нічного.

КОМЕНТАРІ • 6

  • @AnnaKarioka
    @AnnaKarioka 17 днів тому +1

    Скільки всього корисного! Щиро дякую, пані Наталія!
    Слухаємо ваші виспуски всією родиною!

  • @user-yb4vp9uv6z
    @user-yb4vp9uv6z 15 днів тому +1

    Пані Наталія, дякую за чудову, корисну інструкцію подану з неймовірною любов'ю до дітей❤ Ви педагог від Бога. Щаслива нашому знайомству❤ Успіхів вам у всьому!❤️🤗🥰

  • @user-nl2qv2vs9x
    @user-nl2qv2vs9x 14 днів тому +1

    Корисна інформація, навіть покрокова інструкція на ввесь день для батьків. Дякуємо Вам!

  • @dashayer7090
    @dashayer7090 17 днів тому +1

    Чудово, як завжди!!!👏🏻👏🏻👏🏻 Дякую!

  • @olgagorokhovatska8424
    @olgagorokhovatska8424 17 днів тому +1

    Дякую за корисні, як завжди поради. Вони корисні не лише для батьків, а й для бабусь і дідусів, які вже багато чого забули. Крім того, за 20-40 років змінилося теж багато

  • @NATALYA_BAGYNSKA
    @NATALYA_BAGYNSKA  18 днів тому +2

    Буду вдячна кожному за вподобайку і підписку на мій канал "Словник щасливого батьківства"! Бо секрет батьківського щастя - це Любов + Знання! Будь ласочка, діліться цим відео з друзями, у кого є, або ще будуть малюки!