Найняті працівники або ФОПи? Податки на зарплату, штрафи, бухгалтерський облік / Бухгалтер Zrobleno

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 31 січ 2021
  • Є два найрозповсюдженіших види працевлаштування: Офіційне через трудову книжку та працевлаштування через ФОП. Розберемо детальніше плюси та мінуси.
    Основний плюс офіційного працевлаштування полягає в тому, що воно абсолютно прозоре. Ви сплачуєте за роботу своєму працівникові згідно трудового кодексу, а він, в свою чергу, зобов’язується виконувати роботу, за яку отримує щомісячний гонорар. Якщо вести бухгалтерский учет коректно, то проблем бути ніяких не може. Цей варіант найбільше підходить компаніям, які зобов’язані повністю звітувати про свої витрати партнерам, отримуати на це бюджети, або ж просто хочуть бути кришталево чистими перед податковою.
    Ще до плюсів можна віднести безпеку. Якщо у Вас в колективі станеться конфлікт, у працівника не буде підстав для шантажу або маніпулювання Вами.
    Щодо мінусів - тут на першому місці знаходиться фінансова складова. Якщо говорити просто, то на 100 % обіцяного співробітнику гонорара компанія заплатить 150% відсотків вартості.
    Система оподаткування в Україні така, що Податкова забирає із зарплати співробітника податок на дохід 18% і військовий збір 1,5% від окладу. А з підприємства ще зверху 22% ЄСВ з всієї суми. Тобто якщо Ви домовились зі співробітником на 20 000 гривень зарплати на руки, то потрібно буде сплатити 20 000 + 5500 ЄСВ + майже 4000 ПДФО і 300 гривень військового збору. Ітого 10 000 гривень податку на 20 тисячах зарплати. Якщо зарплата буде більше, то податок, звісно, також ростиме.
    docs.google.com/spreadsheets/...
    Так, можна працевлаштувати співробітників на мінімалку, але ж окрім стажу для співробітників плюсів у цьому немає, так як при перевірці Вас все одно штрафуватимуть, а у співробітників все ще буде привід поскаржитися в податкову у випадку конфліктної ситуації, що вони отримують зарплату у конвертах.
    Другий мінус - штрафи. Сплачувати зарплату Ви повинні двічі на місяць і чітко прописані числа. Якщо Ви порушите графік - санкції завеликі - від 6000 гривень за Кожне порушення.
    Щодо працевлаштування через ФОПи - тут все простіше. Працівникам відкриваються ФОПи 3 групи з потрібними кведами, ФОПи підписують з ТОВкою договори на надання послуг, в якому прописується гонорар і все, вони не ваші співробітники, а Ваші партнери і не працюють на Вас, а Ви замовляєте у них послуги.
    ФОП, в свою чергу, платить 5% від обороту, який отримує на рахунок. Як правило, ТОВка компенсує ці 5% поверх обіцяного гонорару. Рахуємо: Беремо ті ж 20 000 гривень зарплатні, додаємо 5% податку зверху і отримуємо 21 з копійками тисяч гривень до сплати. 1000 гривень податку замість 10 000. Оптимізація 9 000 гривень. І це на одному працівникові, на 20 000 зарпати. Якщо працівників більше і зарплатні більші, різниця у витратах просто колосальна.
    Справедливості заради потрібно згадати, що ФОПи мають сплачувати за себе ще і ЄСВ із розрахунку 1320 гривень на місяць. Але ФОП вони можуть використовувати не тільки для отримання гонорару від Вас, а й для отримання інших оплат від інших клієнтів. Тому компенсувати цей податок їм чи ні - вирішувати уже потрібно особисто.
    Ще до плюсів можу віднести договір, який Ви підписуєте з ФОПами. Тут варто дати його на створення юристам і включити в нього абсолютно всі аспекти співпраці, які Ви хочете. І пункти про нерозголошення, і об’єми роботи, і чітко прописати умови розірвання цього договору, завдяки чому Ви можете припинити співпрацю у будь-який момент, не відпрацьовуючи два тижні і не дотримуючись такого вже застарілого трудового законодавства, яке не завжди відповідає реаліям бізнесу.
    Також плюс - відсутність готівки. Ви можете всі платежі у повному розмірі сплачувати з рахунку ТОВ, не думаючи, де взяти готівку на зарплати (це якщо Ви виплачуєте зарплати у конвертах). Це допоможе в декілька разів полегшити ведення внутрішньої бухгалтерії та бухгалтерський облік, автоматизувати управлінський облік завдяки сервісам, про які ми поговоримо у наступних відео і заощадить Вам ті ж 5 або більше відсотків витрат на виводі грошей з ТОВ у готівку.
    Мінуси також є.
    Перше, це шантаж, про який я говорив раніше. Вирішується ретельним підбором працівників і чистотою співпраці, не даючи приводів розпочати конфлікт
    Друге - штрафи. Якщо податкова доведе, що Ви маєте трудові відносини з працівниками, а не партнерські, підприємству загрожують штрафи від 47 тисяч гривень. Сума велика, зрозуміло. Але якщо брати відсоток таких штрафів по Україні, від ніщевно малий. А якщо брати у розрахунок наприклад 30 000 зарплатні працівника, то на податках ці ж 47 000 гривень відбиваються на оптимізації вже за 4 місяці. Фінансова вигода очевидна, навіть враховуючи ризики.
    "Zrobleno" - Бухгалтер для it бізнесу
    ❗️ Консультація Бухгалтера
    💬 Пишіть в Viber / Telegram - button.amocrm.ru/dvzxt
    🧑🏻‍💻 Дивіться сайт - zrobleno.com/
    #Співробітник
    #ФОП
    #Податки
    юридична консультація
    налогообложение
  • Наука та технологія

КОМЕНТАРІ • 13

  • @Zrobleno
    @Zrobleno  3 роки тому +1

    ❗️ Консультація Бухгалтера #Zrobleno за 50 гривень
    📱 Телефонуйте - 0443338909
    💬 Пишіть в Viber / Telegram - button.amocrm.ru/dvzxt
    🧑🏻‍💻 Дивіться сайт - zrobleno.com/

  • @Whatj132
    @Whatj132 3 роки тому +1

    Качественный контент. Благодарю

    • @Zrobleno
      @Zrobleno  3 роки тому +1

      Раді старатися, Денисе. Дякую!

  • @user-qb9ro9uz3j
    @user-qb9ro9uz3j 2 роки тому +1

    Підприємець на 2 групі( магазин будівельних матеріалів). Працівники оформлені як ФОП. Як бути з РРО та касовим апаратом з 1 січня?

    • @Zrobleno
      @Zrobleno  2 роки тому +1

      РРО та кассовий апарат - це одне і те ж саме. До працівників немає ніякого відношення.
      Якщо приймаєте гроші готівкою чи клієнти розплачуються картою на місці - РРО обов'язковий

  • @volovik234
    @volovik234 2 роки тому +1

    Доброго дня. Якщо є ФОП 3ої групи, не платник ПДВ, і якщо заключити трудовий договір з ТОВ, То хто платить ПДВ? ТОВ?

    • @Zrobleno
      @Zrobleno  2 роки тому +1

      Доброго дня. Якщо ФОП без ПДВ - ПДВ взагалі його ніяк не стосується і ні на що не впливає у процесах роботи.
      ПДВ - це проблема тієї сторони, яка працює з ПДВ (Зареєстрована платником ПДВ)

  • @vladtymoshchenko78
    @vladtymoshchenko78 3 роки тому +1

    Що ФОП 2 групи на спрощеній, що ТОВ платять одні й тіж самі податки за працівника? Велике дякую!

    • @Zrobleno
      @Zrobleno  3 роки тому +2

      Доброго дня. Так, щодо працівників податки скрізь однакові

  • @user-xd4hi1bf7z
    @user-xd4hi1bf7z 2 роки тому

    ФОП 2группа кем можно оформить члена семьи ( мужа) , рабочим или ФОП с уплатой налогов, без особых заморочек, для стажа?

    • @Zrobleno
      @Zrobleno  2 роки тому

      С уплатой налогов - кем угодно. Не важно, родственник или нет