Як відвести дитину на корисні гуртки?

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 29 лис 2023
  • Різні варіанти навчання спеціально для вас простір Be Happy Space - bit.ly/3vwDYxb
    Психолог Марина Романенко. Поради психолога. Свідоме батьківство. Поради психолога.
    Якщо вам сподобалося відео "Як відвести дитину на корисні гуртки?" ставте лайк та ділитеся відео з друзями: • Як відвести дитину на ...
    Приєнуйся до ком’юніті Марини Романенко у соц.мережах:
    INS - bit.ly/3JZI1qR
    FB - bit.ly/3TXP3yq
    TikTok - bit.ly/3sIgIHS
    Підписуйтесь на наш UA-cam-канал:
    / @romanenko_behappy_ua
    Попереду ще багато корисного контенту для жінок, які цікавляться саморозвитком і особистісним зростанням і також багато інформації про виховання дітей та підлітків.
    #RomanenkoBeHappy 🇺🇦 #психолог #консультація #вихованнядітей #підлітки
    info update 28.11.23

КОМЕНТАРІ • 26

  • @ukraine.yulia.10
    @ukraine.yulia.10 5 місяців тому +1

    Круто! Вже 40 тис підписників❤❤❤

  • @BUMERANG-yd6iv
    @BUMERANG-yd6iv 5 місяців тому +2

    Дякуем за поради

  • @user-gj5nn4lw1y
    @user-gj5nn4lw1y 5 місяців тому +7

    Я водила на все кружки, пока она не нашла те, куда ходила с удовольствием. Из спортивных она определилась только на 17 й секции. Про творческие я вообще молчу. Но на все кружки и спортивные, и творческие она ходит годами и с удовольствием, стараясь вообще не пропускать, потому что это ее выбор, а не мой. Я разрешаю ей самой выбирать не только увлечения и спорт, но и регулярность посещений. Она никогда не выбирает планшет, если может сходить на кружок или тренировку, потому что планшет я ей тоже не ограничиваю. Она понимает, что планшет никуда не убежит и его никто не заберёт, поэтому склоняется в пользу саморазвития. Но опять-таки, потому что все свои кружки выбрала сама. Многие удивляются, как моя дочь не устает от такой каждодневной загрузки кружками и спортом. Она как то ответила: " Я от них не устаю, а наполняюсь". В этом смысл. Ей нравится то, чем она занимается и она все, чем занимается выбирала всегда сама. Часто было такое, что я платила абонемент, но она успевала за несколько занятий перегореть, передумать и не захотеть больше заниматься и деньги сгорали. Ну и ладно. А как ей по другому определиться? Для того, чтобы ребенок сделал выбор в пользу кружков, а не гаджетов, должно быть в реале интереснее, чем в планшете. Тут важна и компания сверстников в кружке, и педагог, и атмосфера. Ребенку должно быть там интересно и комфортно. Плюс нужно учитывать темперамент, возраст, все дети разные. И часто родители сравнивают, критикуют, ждут быстрых результатов. Ребенок решает, что лучше не начинать, чтоб потом все это не выслушивать на свой счёт от родителей. И ещё, что очень важно: обратите внимание на себя, чем вы занимаетесь, увлекаетесь, на какие тренировки ходите, какие у вас хобби, сколько времени вы сидите в телефоне и над чем, сколько в день вы читаете и что, а потом уже принимайтесь за своих детей. Моя дочь видит, что я читаю, не сижу в гаджетах, а если и сижу, то это семинары и саморазвитие, хожу на тренировки и кроме этого делаю каждый день зарядку, рисую, знаю английский, вяжу и много чего ещё. Я успешна в профессии и меня уважают ее друзья. Ей это приятно. Поэтому в любой ситуации вы, прежде всего, пример для своих детей. Насилие ни к чему хорошему не приводит, только к сопротивлению и обидам. Занимайтесь собой, учитывайте темперамент ребенка и возраст, предлагайте множество вариантов и ребенок в конечном итоге сам выберет хочет он или нет, нравится ли ему тренер и коллектив, и когда и куда ему ходить. Иногда в интернете складывается впечатление, что дети - это главная гордость родителей... Когда я спрашиваю, а вы сами то читаете много или знаете английский? Ответы нерадужные. Всем благ и радости материнства🙏
    Мариночка, отдельное спасибо за ваши лекции!! Очень ценны и всегда приятно Вас слушать❤ Просто клад для родителей и деток!

    • @ukraine.yulia.10
      @ukraine.yulia.10 5 місяців тому +3

      Яка ви молодчинка!!! Супер підхід!!!

    • @user-gj5nn4lw1y
      @user-gj5nn4lw1y 5 місяців тому +2

      Дякую)
      Ділюся своїм досвідом, можливо це буде комусь корисно. Головне, я вважаю, повага до дитини і право вибору. Я щаслива мама трьох донечок, дві з яких з інтернату. Вони вже дорослі. У свій час вони також самі вибирали чим займатись і цікавитись. У наступному році буду народжувати ще одну кроху))
      Мені дуже допомагають лекції досвідчених психологів, тому що не завжди легко бути мудрою мамою.
      Всім бажаю щастя, терпіння і мудрості у вихованні своїх малеч❤

  • @helgahelga790
    @helgahelga790 5 місяців тому +2

    Привіт, наша чарівниця,дякуемо за відео❤

  • @holors1604
    @holors1604 5 місяців тому +3

    Дякую за вашу працю ❤🇺🇦

  • @natalinatali6986
    @natalinatali6986 5 місяців тому +3

    Як вчасно, дякую😊

  • @user-hr8rc4cl2l
    @user-hr8rc4cl2l 5 місяців тому +4

    А для 11 річного хлопця, який вже для себе вирішив не напрягатися з тренером, не шукати можливості спілкування з однолітками в соціумі (онлайн тимчасові контакти простіше), така сама стратегія підійде?

  • @ivhorokhovska
    @ivhorokhovska 5 місяців тому +2

    Дякую за прекрасне відео.

  • @user-bp2ln4mc5s
    @user-bp2ln4mc5s 5 місяців тому +2

    Дякую, Марина, Вам за такі корисні поради! Моїй доньці зараз майже 3 роки, на перший гурток пішла з задоволенням, але часто хворіє і багато пропускає. В мене питання щодо Вашої фрази, що не можна забороняти мультики чи т.п., коли дитина не хоче виконувати щось...
    Донька часто пручається і не хоче виконувати самі прості прохання. Це перехідний вік, чи ми робимо щось не так? Намагаюсь силоміць не змушувати, але наполягаю на своєму, домовляємось. Але далеко не завжди працює. От і в садочку вихователі жаліються, що сама не їсть, не слідує правилам. Тоді вихователька відібрала в неї іграшку на деякий час, поки дитина не слідуватиме правилам. Я чомусь думаю, що це неправильна методика.. Марина, підкажіть, яку правильну поведінку обрати батькам? І ще хотілося б почути більше Ваших порад про виховання 3-річних дітей і про садочок. Адже система виховання в садочках далека від ідеальної...
    Завчасно дякую!

  • @user-nz3hj7rl8k
    @user-nz3hj7rl8k 5 місяців тому +1

    Є такий момент ( дитині 4,10 років) ходила на танці і якийсь конфлікт з дітьми чи щось не може повторити плаче ,ображається і кидає.
    Один місяць походила на гімнастику . Все добре,а потім знову образилася на дівчинку і в сльози ... Все не хоче ходити. Чи то характер ,чи то співпадіння . Але на малювання ходе вже9 місяців

  • @andrijstorozenko5631
    @andrijstorozenko5631 5 місяців тому

    1:15 Це прояв дитячої особистості, який показує, що дитина теж має свої бажання. В іншому випадку, коли дитина боїться своїх батьків, то вона навіть якщо не хоче, буде змушена це робити і це призводить до неврозу.
    Я боявся батька і мама, коли я не слухався лякала, то інтернатом то батьком.
    Я потім коли, щось почав сам усвідомлювати і розбиратись, а що ж не так, зрозумів, що це був просто не правильний підхід батьків до виховання.

  • @SunShine_D22
    @SunShine_D22 5 місяців тому +1

    Дякую Вам відео, приходить все більше розуміння, що потрібно дитині(любов).
    Після ваших відео(з дитячою психологією) часто знаходжу відповіді на свої «негативні» паттерни поведінки і це «Вау», знала що коріння росте з дитинства але не розуміла всіх дрібниць 🎉

  • @mariya-fm
    @mariya-fm 5 місяців тому +1

    А я впрошувала один раз піти (навіть щось там обіцяла взамін), але знала точно, що сину варто спробувати, бо він любить це робити. Але йому лінь після уроків кудись іти, тим більше коли є альтернатива - телефон. По дорозі додому запитала враження - звісно, йому "зайшло" і він обіцяв піти вдруге. Тому на наступний раз просто нагадала сину про його враження від того й заінтригувала: а шо ж цього разу буде. І син "втягнувся": по таким-то днях іду туди-то. Виробилася звичка. Але йому подобається!

    • @mariya-fm
      @mariya-fm 5 місяців тому

      І ще: я дозволила йому пропустити гурток, коли він прийшов вже туди і .... передумав. Таке було 1 раз на два місяці.

  • @nataliborshch4948
    @nataliborshch4948 5 місяців тому +1

    У початкових класах коли ми з батьками ходили до їхніх кумів( там дівчинка була відмінниця), моя мама побачила похвальний лист Ані. Вона взяла його і сказала мені з таким поглядом, що хотілося провалитися під підлогу: ти знаєш що це таке?!
    Мабудь вона хотіла заохотити мене до навчання 😁

    • @ukraine.yulia.10
      @ukraine.yulia.10 5 місяців тому +1

      🤣🤣 дякую за ваш гуморний підхід!

  • @andrijstorozenko5631
    @andrijstorozenko5631 5 місяців тому +1

    5:00 Стосовно ось цього, ні не хочу, де програє і дитина і батьки, я згадую своє дитинство і розумію, що це так і є. Я коли став дорослим, в мами питаю. А чому ти мене туди не водила, туди не водила. А вона мені каже, ти ж нічого не хотів, куди я мала тебе вести. Вона не намагалась знайти дитячого психолога, поговорити з ним, а просто змирилась з тим, що я така дивна дитина.
    І основне виправдання, ти ж нічого не хотів. Але ж ви батьки!

    • @user-zi4po6bt4k
      @user-zi4po6bt4k 5 місяців тому +1

      Не хотіли ви, а винними робите батьків. Я в свій час, в 11 років сам прийшов на спортивну секцію, так на 7 років там і залишився. А син не хоче нікуди. Пробував по різному, різні секції - ніяк. Якщо змушувати, це не дасть ніякої користі. Мою племінницю змушували грати на скрипці. Ні до чого хорошого це не призвело. Так що ваша мама права.

    • @andrijstorozenko5631
      @andrijstorozenko5631 5 місяців тому

      @@user-zi4po6bt4k В основному я з вами згоден. А от стосовно психологічної консультації, могла б попитати.
      Хоча і це вона б той час не зробила, бо ми жили в селищі і в нас не було якихось спеціалістів. Тоді навіть моб. телефонів не було, не те що інтернету.
      Цей коментар, я написав з теперішнім розумінням ситуації, де є інтернет, де можна онлайн проконсультуватися в психолога.
      Я вів до того, що розмови з психологом допомогли б.
      Значить, я щось для себе не зрозумів і по дитячому бунтував.

  • @user-wb2dn9db1j
    @user-wb2dn9db1j 5 місяців тому

    А якщо навпаки дитина хоче, але хворіє часто. Ходимо на танці великий потік дітей часто віруси підхоплює 😮що робити?😢

  • @olgaxisania8910
    @olgaxisania8910 5 місяців тому

    Я просто хочу повернутися в минуле і зробити інші вибори. Я не тягну це сімейне "щастя"

  • @alinamolnar1143
    @alinamolnar1143 5 місяців тому

    Добрий день, а якщо крім ультиматумів нічого не діє? Хлопчик 2,9р, братів, сестер не має. На все ні! Пробувала користуватися Вашими порадами. Пропоную відкитими питаннями, наприклад, які штани він хоче сині чи зелені, на що він відповідає ні, і втікає. Або "дай заховаємо ніжку, а тепер знайдемо пальчики", один раз повівся на гру і все...Сам теж не хоче. В мене здають нерви, починаю використовувати силу, чи ультимати...

  • @user-kv2xs2fb4j
    @user-kv2xs2fb4j 5 місяців тому +1

    Щось у мене не спрацювало це. Цілий рік не чіпала не пропонувала і в цьому році знов нікуди не хоче

    • @mariya-fm
      @mariya-fm 5 місяців тому

      Як на мій погляд, це звичка. Так простіше: нікуди не йти. Особливо, коли є альтернатива