Kupiłem sobie hamak leśnego ludzika kolombo moskito niesamowita jakość w tej cenie chociaż trochę żałuję że wziąłem taśmy zamiast linek, mam wrażenie że linki łatwiej związać i pozwolą na zawieszenie na większym drzewie
Wesly cumownicze (dowolny ale nieprzekombinowany) mniej zuzywaja linke. Lepiej rozlozone naprezenia, nie zacinaja sie jesli luzno wiazane a trzymaja tak samo. Ale to rzecz gustu. Kilka metrow linki kosztuje grosze. Wygoda tez potrafi byc bardzo istotna.
Czy z podpinką używa się jeszcze śpiwora i do jakiej temp. to się nadaje? Bo jak tak wszystko podliczyć, to objętościowo i wagowo wychodzi znacznie więcej niż namiot z materacem i śpiworem, a zależy mi jednak na minimalizmie.
Hejka! Oczekiwanie, że podpinka zastąpi śpiwór - to tak jak oczekiwanie, że bez maty będzie przyjemnie na glebie :) Podpinka rekompensuje jedynie zgniecione wypełnienie śpiwora między użytkownikiem, a hamakiem - zawsze używamy ich z adekwatnym do warunków śpiworem. Analogicznie jak w przypadku spania na glebie gdzie zgniatamy wyełnienie śpiwora pod nami. Dlatego od kilku lat używamy topquiltów zamiast śpiworów. Hamak to inny rodzaj spania, dla tych którzy cenią sobie przestrzeń i widoki z sypialni. Nie bardzo można porównywać te opcje - każda ma inne plusy i inne minusy. Objętość zestawu w każdej kategorii zależy od możliwości. Mój zestaw hamakowy, tj.: hamak UBUNTU MOSKITO 330cm + topquilt puch(-4) + podpinka puch (-4) + podusia, razem z tarpem 3,5m - zajmuje około 8L. i waży 2,6,kg Odnośnie temperatury komfortu podpinek - wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Rodzaj i wymiar zależy od warunków w jakich planujemy biwakować - Podpinka VARMO LITE będzie odpowiedniejsza na cieplejsze pory roku(+5 do +25), jednak nie wystarczy na chłodniejsze (poniżej 5 stopni) i tutaj mamy wersję VARMO (grubszą podpinkę zawsze można poluzować lub opuścić gdy jest za ciepło). Jeżeli planujemy spanie w hamaku w bardzo zimnych porach (poniżej -7stopni) wtedy zalecamy połączenie dwóch podpinek (VARMO oraz VARMO LITE) Realnie do -7 stopni powinna wystarczać podstawowa wersja z wypełnieniem 200g. Co do długości - jeżeli mamy mniejsze doświadczenie w biwakowaniu hamakowym wersja 220cm będzie miała pewien "zapas", choć 200cm również uważam za wystarczającą dla osób do 190cm wzrostu. Dzięki regulacji na każdym rogu wszystkie modele możemy swobodnie dopasować do każdego hamaka z naszej oferty (i nie tylko ;) ) Przy modelach 330cm zastanawiałbym się nad wersją 220cm - jednak większa podpinka zapewnia lepsze pokrycie i jest wskazana dla osób wysokich - jest również prostrza w poprawnej regulacji dla osób początkujących. Podpinki w wersji BATILO VARMO mają podany komfort użytkowania do -5 stopni choć o ile nie jestesmy zmarźluchem mamy nieco większy zapas. Mamy również w ofercie podpinki ULTRA LIGHT dostępne na zamówienie.
Paracord absolutnie nie nadaje się do zawieszania hamaka z uwagi na małą nośność oraz rozciągliwość, pomijając fakt że znacznie bardziej wbija się w korę drzew. Do tego producenci paracordu najczęściej nieco zawyżaja jego parametry, a trzeba pamiętać, że zupełnie czym innym jest statyczne obciążenie pionowe, a czym innym poziome napięcia dynamiczne - nie bez powodu dodajemy do naszych hamaków linki polskiej produkcji - 6mm o wytrzymałości 520kg - przy czym 6mm grubości pozostaje po naprężeniu linki a nie na luźnym oplocie ;)
Cześć. Ja dopiero co zacząłem przygodę z biwakami na hamaku i problem mam z jego rozwieszaniem a konkretnie to nigdy nie wiem jaką długość linki zostawić między drzewem a hamakiem. Wiecznie zawieszam a później muszę przewieszać bo albo za duzo zostawiam albo za mało i jest krzywo. Czy jest na to jakiś sposób poza praktyką?
@@lesnyludzikpl a fakt, dzięki to widziałem już kiedyś ale u mnie chyba nie idzie tego ogarnąć bo mam hamaczyne od DD (niestety kolega mnie namówił na to a szału nie ma). No i tam wszystkie sznurki są wszyte więc chyba nici z tego
A jak podwiesic podpinkę do waszego hamaka z cięciwą i moskitirą? Sposób pokazany na filmi pokazuje na "koizję" z moskitierą. Chyba że mam rozumiec że linki leżą na moskitierze dociskając ja do cięciwy, ale czy wtedy moskitiera wytrzyma tarcie?
Hejka! Nie ma żadnej " koizji" :) Zerknij na naszej stronie na podpinki puchowe i UL. Mają zdjęcia robione na hamakach z moskitierą i widać jak się układają. Sposób montażu do hamaka jest taki sam. Miłego dnia!
Dzień dobry. Prosimy kierować zapytania ofertowe na mail, a nie w komentarzu. Mamy trzy główne serie. Różnią się tkaniną oraz niektórymi wymiarami. Każda ma nieco inne właściwości. KOLOMBO to seria budżetowa, gdzie trzeba było pójść na wiele kompromisów i tkanina jest początkowo sztywna w odczuciu, ale to efekt chwilowy. Odrobinę szeleści podczas użytkowania. BATILO to nasz poprzedni flagowiec, bardzo przyjemna w dotyku delikatna tkanina, zajmuje mniej miejsca po spakowaniu. Mniej odczuwalny jest efekt naciągania. Seria UBUNTU różni się drobnymi detalami kroju, jak wyżej tkaniną - mamy tutaj już tkaninę nylonową z dodatkowym splotem, jest lżejsza i jeszcze przyjemniejsza w dotyku, a dodatkowo wskoczyły tutaj już zamki YKK. Każdy hamak jaki mamy w ofercie będzie dobrym wyborem - z ceną idzie komfort i potrzeby. W wersjach BATILO oraz UBUNTU MOSKITO mamy dodatkowy zasobnik na cięciwie.
U mnie dzieciak trafił w podpinkę zamiast do hamaka. W efekcie wyrwały się pętelki wraz z kawałkami ociepliny, a te elastyczne sznurki przepaliły dziurki w hamaku. Zszyłem wszystko.
Ten chłopak robi najlepsze na świecie hamaki! Polecam!
No i ekstra. Bez zbędnego lania wody, krótko, konkretnie, rzeczowo na temat. Takie video-instruktaże lubię!
wielkie dzięki za ten materiał. właśnie zrobiłem zawiesia podpinki wg Waszego pomysłu (to z prusikami "oczko-oczko"). wygląda dobrze :) pozdrawiam
Fajnie kulturalnie spokojnie tłumaczysz miło się słucha pozdrawiam ❤
Bardzo dziękuję przydał mi się bardzo ten filmik zawiesiłam sama hamak 😊pozdrawiam serdecznie
Dziękować. Idę spać do lasu
Niezły instruktaż! Pozdrawiam.
Hamaczek już w domu, dziękuję , będziemy testować latem w lesie, pozdrawiam serdecznie.
Muszę sobie takie dynksy dorobić, przy użyciu cięciwy wygląda to lepiej ;)
Prosto i na temat. Podoba mi się. 👍
Super filmik. Dzięki Adam.
Super, pozdrawiam!🙂
Tyle zeby byla pod kątem 30 stopni
Fajny filmik 😁 zastanawiam się nad zakupem hamaku ... bardziej na jedno dniowe wypady rowerowe niż nocki. Pozdrawiam 🖖
Trudno o wygodniejszy sposób wypoczynku w trasie ;)
No to już wiadomo co autor miał na myśli.
Ubuntu z dynemą to najlepszy hamak na rynku . Pozdrawiam
Kupiłem sobie hamak leśnego ludzika kolombo moskito niesamowita jakość w tej cenie chociaż trochę żałuję że wziąłem taśmy zamiast linek, mam wrażenie że linki łatwiej związać i pozwolą na zawieszenie na większym drzewie
Wesly cumownicze (dowolny ale nieprzekombinowany) mniej zuzywaja linke. Lepiej rozlozone naprezenia, nie zacinaja sie jesli luzno wiazane a trzymaja tak samo. Ale to rzecz gustu. Kilka metrow linki kosztuje grosze. Wygoda tez potrafi byc bardzo istotna.
Tak czuję, że będzie kupowany Kolombo Moskito Duo. Fajnie, gdybyście go tu pokazali. Brakuje niestety w sieci materiałów.
Czy z podpinką używa się jeszcze śpiwora i do jakiej temp. to się nadaje? Bo jak tak wszystko podliczyć, to objętościowo i wagowo wychodzi znacznie więcej niż namiot z materacem i śpiworem, a zależy mi jednak na minimalizmie.
Hejka! Oczekiwanie, że podpinka zastąpi śpiwór - to tak jak oczekiwanie, że bez maty będzie przyjemnie na glebie :) Podpinka rekompensuje jedynie zgniecione wypełnienie śpiwora między użytkownikiem, a hamakiem - zawsze używamy ich z adekwatnym do warunków śpiworem. Analogicznie jak w przypadku spania na glebie gdzie zgniatamy wyełnienie śpiwora pod nami. Dlatego od kilku lat używamy topquiltów zamiast śpiworów.
Hamak to inny rodzaj spania, dla tych którzy cenią sobie przestrzeń i widoki z sypialni. Nie bardzo można porównywać te opcje - każda ma inne plusy i inne minusy.
Objętość zestawu w każdej kategorii zależy od możliwości. Mój zestaw hamakowy, tj.: hamak UBUNTU MOSKITO 330cm + topquilt puch(-4) + podpinka puch (-4) + podusia, razem z tarpem 3,5m - zajmuje około 8L. i waży 2,6,kg
Odnośnie temperatury komfortu podpinek - wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Rodzaj i wymiar zależy od warunków w jakich planujemy biwakować - Podpinka VARMO LITE będzie odpowiedniejsza na cieplejsze pory roku(+5 do +25), jednak nie wystarczy na chłodniejsze (poniżej 5 stopni) i tutaj mamy wersję VARMO (grubszą podpinkę zawsze można poluzować lub opuścić gdy jest za ciepło). Jeżeli planujemy spanie w hamaku w bardzo zimnych porach (poniżej -7stopni) wtedy zalecamy połączenie dwóch podpinek (VARMO oraz VARMO LITE) Realnie do -7 stopni powinna wystarczać podstawowa wersja z wypełnieniem 200g. Co do długości - jeżeli mamy mniejsze doświadczenie w biwakowaniu hamakowym wersja 220cm będzie miała pewien "zapas", choć 200cm również uważam za wystarczającą dla osób do 190cm wzrostu. Dzięki regulacji na każdym rogu wszystkie modele możemy swobodnie dopasować do każdego hamaka z naszej oferty (i nie tylko ;) ) Przy modelach 330cm zastanawiałbym się nad wersją 220cm - jednak większa podpinka zapewnia lepsze pokrycie i jest wskazana dla osób wysokich - jest również prostrza w poprawnej regulacji dla osób początkujących. Podpinki w wersji BATILO VARMO mają podany komfort użytkowania do -5 stopni choć o ile nie jestesmy zmarźluchem mamy nieco większy zapas. Mamy również w ofercie podpinki ULTRA LIGHT dostępne na zamówienie.
Witam czy do zawieszenia hamaku mogę użyć liny typu paracord o średnicy 5 mm która jak podaje producent ma maksymalny nacisk 250 kg?
Paracord absolutnie nie nadaje się do zawieszania hamaka z uwagi na małą nośność oraz rozciągliwość, pomijając fakt że znacznie bardziej wbija się w korę drzew. Do tego producenci paracordu najczęściej nieco zawyżaja jego parametry, a trzeba pamiętać, że zupełnie czym innym jest statyczne obciążenie pionowe, a czym innym poziome napięcia dynamiczne - nie bez powodu dodajemy do naszych hamaków linki polskiej produkcji - 6mm o wytrzymałości 520kg - przy czym 6mm grubości pozostaje po naprężeniu linki a nie na luźnym oplocie ;)
Hamak dotarł, nareszcie większy niż 300cm. Czas na testy!
takie pytanie ile powinna mieć cięciwa długość?
83% długości hamaka - jak masz 3 metrowy to 3m*0.83m=2.49m
Witam, przy wzroście 170 i przy wadze 110 kg jaka długość hamaka będzie polecana??Hamak BATILO MOSKITO - DESERT
Dzień dobry. Do 185cm wzrostu doradzamy 300cm - powyżej tego wzrostu zalecamy 330cm.
Cześć. Ja dopiero co zacząłem przygodę z biwakami na hamaku i problem mam z jego rozwieszaniem a konkretnie to nigdy nie wiem jaką długość linki zostawić między drzewem a hamakiem. Wiecznie zawieszam a później muszę przewieszać bo albo za duzo zostawiam albo za mało i jest krzywo. Czy jest na to jakiś sposób poza praktyką?
Tak - whoopie slins pomagają w regulacji - zobacz nasz drugi filmik ;)
@@lesnyludzikpl a fakt, dzięki to widziałem już kiedyś ale u mnie chyba nie idzie tego ogarnąć bo mam hamaczyne od DD (niestety kolega mnie namówił na to a szału nie ma). No i tam wszystkie sznurki są wszyte więc chyba nici z tego
A jak podwiesic podpinkę do waszego hamaka z cięciwą i moskitirą? Sposób pokazany na filmi pokazuje na "koizję" z moskitierą. Chyba że mam rozumiec że linki leżą na moskitierze dociskając ja do cięciwy, ale czy wtedy moskitiera wytrzyma tarcie?
Hejka! Nie ma żadnej " koizji" :) Zerknij na naszej stronie na podpinki puchowe i UL. Mają zdjęcia robione na hamakach z moskitierą i widać jak się układają. Sposób montażu do hamaka jest taki sam. Miłego dnia!
@@lesnyludzikpl ok. Teraz widzę. Tam jest ten "daszek".
Ile potrzeba linki z każdej strony hamaku żeby było ok
🍻🍻🍻👍
Bez zbędnych pi....ł prosto jak drut
I takich filmików potrzebowałam 💜
przegladnalem cala oferte, czym sie rozni hamak za 200 zl od tego za 400?
Dzień dobry. Prosimy kierować zapytania ofertowe na mail, a nie w komentarzu.
Mamy trzy główne serie. Różnią się tkaniną oraz niektórymi wymiarami. Każda ma nieco inne właściwości. KOLOMBO to seria budżetowa, gdzie trzeba było pójść na wiele kompromisów i tkanina jest początkowo sztywna w odczuciu, ale to efekt chwilowy. Odrobinę szeleści podczas użytkowania. BATILO to nasz poprzedni flagowiec, bardzo przyjemna w dotyku delikatna tkanina, zajmuje mniej miejsca po spakowaniu. Mniej odczuwalny jest efekt naciągania. Seria UBUNTU różni się drobnymi detalami kroju, jak wyżej tkaniną - mamy tutaj już tkaninę nylonową z dodatkowym splotem, jest lżejsza i jeszcze przyjemniejsza w dotyku, a dodatkowo wskoczyły tutaj już zamki YKK. Każdy hamak jaki mamy w ofercie będzie dobrym wyborem - z ceną idzie komfort i potrzeby. W wersjach BATILO oraz UBUNTU MOSKITO mamy dodatkowy zasobnik na cięciwie.
U mnie dzieciak trafił w podpinkę zamiast do hamaka. W efekcie wyrwały się pętelki wraz z kawałkami ociepliny, a te elastyczne sznurki przepaliły dziurki w hamaku. Zszyłem wszystko.