Csőtörés élőben! Hiába féláras a rézidom , ha nyúltojást sem ér! Az ázás tuti, az anyag kilopva!

Поділитися
Вставка

КОМЕНТАРІ • 448

  • @denesnemes5410
    @denesnemes5410 3 місяці тому +24

    Tizenvalahány éve szereztem hasonló tapasztalatot. A WC-tartály sarokszelephez építettem be egy ilyen rövid közcsavart, jó ideig gond nélkül működött is. Aztán elmentünk 3 napra anyámékhoz. Olyan kegyelmes volt hozzánk az Isten, hogy amikor három napi távollét után beléptem a házba, lepakoltam a szatyrokat, akkor hallottam valami súgást a WC-ből, és ahogy kinyitottam az ajtót, pofámba spriccelt a vízsugár. Ugyanilyen rövid vékonyfalú szutyok közcsavar volt. Rossz rágondolni is, mi lett volna, ha akár csak egy nappal korábban durran el, amikor nem voltunk otthon. Így talán egy vödör víz se volt, ami kifolyt. Azóta mindig elzárom a főcsapot, ha több napra elmegyünk itthonról, és mindig megválogatom, mit építek be.
    Jó a csatorna, Üdv, Isten áldd a tisztes ipart! 🙂

  • @attiladorn9456
    @attiladorn9456 Місяць тому

    Kedves Péter!
    A rendes szakik nevében is köszönöm a rendes épkézláb megfogalmazását, hogy miért az drágább az olcsóbb!😊
    Én épület gépészként tengetem a minden napjaim és én csak a viega termékeivel dolgozom! Pont az említett hanyag minősége miatt a konkurens gyártók termékeinek.
    Több sikeres árajánlat elfogadást is köszönhetek a videójának amiért hálás vagyok☺️😊 csak így tovább!

  • @evacorazon56
    @evacorazon56 3 місяці тому +96

    Penge Borisz is megmondta, a súly aegbízhatóság jele... ha nem működik, lehet vele ütni is 😅

    • @jordangabor6966
      @jordangabor6966 3 місяці тому

      Golyóálló Borisz, ferde akár a szovjet sarló és kemény, mint a keresztbe tett kalapács? 😂

    • @ocsi-V8
      @ocsi-V8 3 місяці тому +2

      Így!👍😄

  • @taszije
    @taszije 3 місяці тому +13

    Üdv! Ez a probléma évek óta fennáll. 10-en évvel ezelőtt már mondta nekem a vízvezetékszerelőm, hogy oda kell figyelni, mert az újabb szerelvények ki vannak gyöngítve, alig van falvastagsága.

    • @robertnagy2456
      @robertnagy2456 3 місяці тому +5

      Ez megy mindenhol sajnos. A profitot növelni kell minden áron. A réz baromi drága és a tendencia folytatódik. Az autók is lassan műanyagból lesznek teljesen, alig van már bennük fém, pláne nemesfém. Ez van. Egyre több az ember, egyre kevesebb a nyersanyag.

  • @tiborandrasmagyar2549
    @tiborandrasmagyar2549 3 місяці тому

    Köszönöm a felvilágosítást

  • @tibormolnar884
    @tibormolnar884 3 місяці тому +8

    Múltkoriban a szerelvényboltban a mellettem levő vásárló sarokszelepet keresett. Az eladó azon kérdésére, “olcsóbbat drágábbat ?” zsigerből érkezett a válasz: olcsót, olcsót! Meg sem nézte hogy mi a különbség, pedig az is előfordulhat hogy egy fagyi ára lett volna. Lehet hogy jónéhány eladó már hozzászokott ehhez a mentalitáshoz és ezért kerül a pultra alapból az olcsóbb verzió.

  • @peterpiedl3312
    @peterpiedl3312 3 місяці тому +8

    Köszi a videót Peti!😮
    Annyit azért hozzá tennék, hogy a két rézidom közti kölönbséget arányosíthattad volna a hosszukkal....
    Illetve a 3/4"- os közcsavar belső átmérőjére is rámérhettél volna, mert ha valóban 0.5 mm a falvastagságok közötti különbség. Akkor a kisebb (rövidebb) közcsavar belső átmérője nem 3/4", hanem nagyobb ( 1.905 cm helyett kb 2 cm) és akkor már nem 3/4"- os. Gondolom a külső menet Whitworth és az teljes mértékben ugyan az. Persze ott is van biztosan tűrés, de ha be tudtad szerelni, akkor az.
    Szóval akkor ne árulják 3/4"-osnak, mert nem az. Ha rosszul írtam kérlek rúgjatok bokán.

  • @gyallai1974
    @gyallai1974 3 місяці тому +99

    Én víz-gáz-központifűtés és készülékszerelő mester vagyok.
    32 éve dolgozom a szakmámban de azt gyorsan megtanultam,hogy csakis és kizárólag minőségi terméket szabad használni minden esetben.
    A bemutatott rézidomok mindegyikét ismerem és a "nagyobb" idomokat használjuk csak.
    Ezek ugye német gyártmányú viega idomok voltak.
    Ezen kívűl semmi mást nem szabad beépíteni.
    Legalább 4-5 boltban vásárolunk folyamatosan ahol tartanak ilyen hitvány idomokat is (nemtudom miért),de tőlünk soha nem kérdezik meg,hogy melyiket kérjük.
    Autómatikusan a viegát kapjuk.
    Úgyhogy ha nem akartok milliós károkat akkor az egész víz és fűtésrendszert csak a top anyagokból kötelező kivitelezni.
    Az egyik megrendelőm mondta,hogy ő nem gazdag,hogy megvegye az olcsót.
    Igaza van.

    • @peterhorvath3993
      @peterhorvath3993 3 місяці тому +5

      Nem ismerem ezt a piacot de ezt a Viega nevet többen is írták itt. Lehet meg kell jegyeznem :D

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 3 місяці тому +11

      Én mindig azt mondom amikor a boltos tukmálni akarja az olcsót (amiről pontosan tudom hogy hulladék) hogy nem az alkatrész a drága hanem az órabérem amivel beépítem. Hiába olcsó ha kétszer kell dolgozni vele. Ezért röhögök mikor az emberek felteszik a 2 centis driveit réteget mert lehet hogy a hungarocel olcsó volt, de pont ugyan annyit dolgoztak vele, mint a 20centissel, ami már ér is valamit, nem csak szép.

    • @gaborbakos7058
      @gaborbakos7058 3 місяці тому

      Miért nevezik és neveztetik magukat szakmunkások "mester"-nek? Én egyetemet végeztem, de sose jutot eszembe, hogy mesternek nevezzem vagy nevezetessem magamat.
      Másrészt igaz, hogy vannak akiknek van pénzük, de hülyék és ezért vesznek vacakot és olcsót. De utálom amikor magukat rommá kereső "annyit kérek, amennyit nem szégyellek" jellegű iylen-olyan szerelő szakmunkások azt hiszik, hogy mindenki más is milliókat keres és biztos ugyanúgy meg tudná venni mindenből a legjobbat, csak zsugori. Nem, sok embernek MÉG AZ OLCSÓT SEM TUDJA MEGVENNI. Ha nálam lenne valami csőtörés vagy iylesmi, egyszerűen méga legolcsóbb javításra sem lenne pénzem, egyszerűen el kéne zárnom a vizet, aztán majd valamikor egy hónap múlva talán....valami.

    • @marvinm.2529
      @marvinm.2529 3 місяці тому

      @gyallai1974 Én is szakember vagyok, elmosolyodtam a kommented ezen részén "ahol tartanak ilyen hitvány idomokat is nem tudom miért" azért mert Te megveszed mert nem akarsz garanciába vissza járni, az egyszerű ember meg tojik rá csak olcsó legyen, kínai és olasz szutykok...

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 3 місяці тому

      @@gaborbakos7058 A sima szakmunkás nem "mester". A Mester az tovább tanult a szakmájában. Manapság franc se tudja hogy van a képzési rendszer, de nagyapámnak is volt róla oklevele hogy autófényező MESTER. Jellemzően azok szerezték meg ezt a fokozatot, akik értelmesebbek voltak. Aztán később a szakmunkásba azokat kezdték el tolni akik másra alkalmatlanok voltak, aztán boldog, boldogtalannak főiskola kellett mert különben nem ember, hiszen le degradálták a tisztes szakmákat. Persze több esze a diplomától sem lett senkinek, de a régi hivatalosan is mesterek azok simán megfelelnek egy mai főiskolai végzettségnek. Ők azok akik értik is a szakmát, akik mesterei annak, nem csak művelik. Mondjuk ha egyetemet végeztél, és nincs pénzed egy csőtörés javítására normális alkatrészekkel, akkor te vagy az aki jobban jártál volna ha nem a papírt gyűjtöd hanem előbb elmész egy jó szakmát kitanulni szakmunkásként, aztán ha van eszed akkor megszerzed a mesteri fokozatát annak. Pl. mindenki ismeri a jó példát hogy gázszerelőként milyen sokra lehet vinni 😆

  • @StefanStefan-gw6tn
    @StefanStefan-gw6tn 3 місяці тому +41

    Gyakorlatilag mindenhez kell érteni mert mindenhol becsapják az embert!! Valamihez nem értesz vagy nem vagy körültekintő figyelmes nem nézel utána a dolgaidnak egyből megfizettetik a tanuló pénzt az emberrel! Magyarországon ez megy így működik! Tisztelet a kivételnek és a jó szándékú embereknek akikből egyre kevesebb van!

    • @stalkergreg
      @stalkergreg 3 місяці тому +13

      Mindenhol ez van. Magyarország csak egy ország a többi között. Rohad a világ, hiszen az ember maga egy rohadt teremtmény!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому +10

      @@stalkergreg Nem, az ember jónak lett teremtve, de ez már a múlté sajnos. De a jóra törekvés egy lehetőség továbbra is az embernek.

    • @josephferedoes5208
      @josephferedoes5208 2 місяці тому +1

      @@stalkergreg Én Ausztráliában élek, ott ilyesmi nem fordulhat elő. Az eladók képzett szakemberek, mindig kikérdezik mire kell az alkatrész.

    • @homboloify
      @homboloify 2 місяці тому +1

      ​@@josephferedoes5208Nanny state. Vannak előnyei, és hátrányai.

    • @josephferedoes5208
      @josephferedoes5208 2 місяці тому

      @@homboloify Hátrányai? Valahogy jobb egy nanny state-ben élni mint rendeleti kormányzás alatt...

  • @csaba1969
    @csaba1969 3 місяці тому +33

    Egy már megszűnt európai csaptelep gyártó is egyszer olyan olasz (olaszországban átcsomagolt kínai?) Z-idomot adott a csaptelepeihez, hogy egy szállodában sorozatban durrantak el, és áztatták el a frissen felújítot fürdőket. Utána a csaptelepgyártó költségére az összeset lecserélték.

    • @ventusprime
      @ventusprime 3 місяці тому +3

      Apró megjegyzés : van még nem kina rendes olasz csaptelep, csak annyi pénzt nem fogsz kiadni érte.

    • @csaba1969
      @csaba1969 3 місяці тому +2

      @@ventusprime A csaptelep német volt, csak valamiért az egyik szállítmány mellé azt az ipari hulladék idomot tették.

    • @balazsnemeti
      @balazsnemeti 3 місяці тому

      ​​@@ventusprime Valóban, talán a Grohe ilyen, mintha az valóban germán földön készülne. De meglátod mennyibe kerül és befigyel a szívroham. Vagy itt van a tévhit, hogy pl. a Mofém az hű de jó... Volt, valamikor. Mert megvette a szingapúri Teka. Azóta csak csomagolják itthon. Még talán a gömbcsapokat gyártják itthon. De nem tudom, nem lazult- e ott is a MEO...

    • @ventusprime
      @ventusprime 3 місяці тому

      @@csaba1969 lehet ment a mukahelyből élek filozofia

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 3 місяці тому +2

      @@ventusprime Dehogynem. Kiadok érte, ha nem vernek át, de mindenből van túlárazott, tehát az ár sem garancia.
      Főleg amikor a csillogó gagyit adják annyiért mint korábban a nem túl szép, de minőségit. Ha valaki nem napi szinten foglalkozik ezzel (látod még a szakit is megszívatták) akkor csak és kizárólag a kereskedőre tud hagyatkozni, aki napi szinten foglalkozik ezzel és kapja a visszajelzéseket.
      És persze lehet árulni gagyit, csak akkor írják rá, hogy macskadobálásra való, nem vízvezetékre, és ha valaki ennek ellenére megveszi, az az ő baja lesz.

  • @LaszloLiszteseb
    @LaszloLiszteseb 3 місяці тому +21

    Tanúsítom, hogy szombat reggel is előfordul az egy csőtörés. Kb. három éve volt egy szivárgás, annak javítása során hangos imádságokat hallatott a Mester, gondoltam, jó lesz erre a helyre figyelni, a visszatemetéskor elhelyeztem egy 40-es kavicsba ágyazott kémlelő csövet, azon jött fel a víz három hete szombat reggel. Karácsonyig kihúzhatta volna, hogy nagyobb legyen az élmény. Feltártam a helyet, és lám, mint a videóban megrepedt az idom. Átalakítottam a kompozíciót, KPE-vel oldottam meg, egyenlőre megfigyelés alatt tartom, legalább Karácsonyig.

    • @ampervadasz82
      @ampervadasz82 3 місяці тому +5

      Ha már karácsony: 2022.12.24. este: ülök a szobában, és egyszercsak valami vízcsobogást hallok. Megyek a hang után, a bojlerből ömlik a víz. Azthiszem sejthető a boldogság amit éreztem.

  • @wyetkong
    @wyetkong 3 місяці тому +3

    Szeretem ezt a csatornát sok mindent lehet tanulni az építészetről. Azt már tapasztaltam, hogy a gépészetben kevesebb az ismeret. Nincs azal a fajta idommal semmi probléma! Ugyan úg mint a házépítésnél az anyagismeret nagyon fontos, mit, mire és hogyan használunk. Több hasonló rézidom repedéssel, töréssel találkoztam már, mindamellett, hogy nyilván nincs meg az a minőségbiztosítás mint egy neves gyártó mögött, jelentősen benne van az emberi hiba is. Ami tapasztalat és ilyen jellegű hibát okozhat műanyag és réz idomoknál, és mindig jelen volt az a kóc használata ráadásul jó sok feltekerve és masszívan meghúzva az idom, hogy a letöröt darabot még lánggal sem lehet kiműteni. A kóc egy jó dolog, de én azt vallom, hogy hagyjuk meg a horgany idomoknak, az egyik lényege, hogy magába szívja a folyadékot , horgany idomnál ez nem gond, viszont a réz és műanyag az anyag lágy, puha. A kóc amikor vizet szív fel megnő a felületi nyomás a menetnél, acél idomnál nagy valószínűséggel nem lesz gond. Ehhez két dolog szokott még társulni az, hogy jól "betekerik" kóccal ( tömítőanyaggal), nem jó sokat, hanem megfelelően és elég csak annyit rátekerni ami szükséges. A másik meg, hogy nem szükséges szakadásig izomból rátépni, csak ameddig szükséges. Lágy idom sok koc az is nem jól rátekerve, jó sok belőle (az jó sok vizet szív fel), az egy jól koncentrált felületi feszültséget eredményez. Egyébként sokan észre sem veszik amikor annyira meghúznak egy idomot, hogy annak az anyaga megroppan, mert abban a pillanatban nem szokott eltörli. Nem segít ehhez a hálózati víz nyomása ami sokszor egy kicsit magasabb mint amire a házon belül kellene, illetve nem is a magasabb nyomás, hanem amikor elzárnak, kinyitnak szeleteket, csapokat a feléppő vizkalapács ami még ad szerencsétlen amúgy is túlfeszített idomnak.

  • @Csurkista
    @Csurkista 3 місяці тому +9

    A kicsi sokkal több odafigyelést igényel a tömítésnél. Ha a kevés, rosszul elhelyezett tömítést ( kóc, teflon ) a csavarzat további meghúzásával kompenzálják, nos akkor jön a fürdés.

  • @mariannpavik8189
    @mariannpavik8189 3 місяці тому +17

    76000!😍 Nagyszerű, mert remek a csatorna!
    Emlékszem, nem olyan régen még izgultunk, hogy eléred-e a 6-7.ezres feliratkozót.🤗

    • @Biggieboy1982
      @Biggieboy1982 3 місяці тому

      Az igen, észre se vettem, hogy már ennyi :) Azért ekkora számnál már lehetne szponzorált tartalom is (nyilván megszűrve)

  • @misikiss5458
    @misikiss5458 3 місяці тому +3

    Megfelelőség (gyártmány szempontból) (1) anyag (2) méret (3) menet. Ezeknek a meglévő tulajdonságait megmérve, a szabványokhoz hasonlítva lehet megállapítani, hogy megfelelő vagy sem, de ivóvíz hálózatba csak minősített alkatrész építhető be, tehát minden esetben szükségesek a teljesítmény-nyilatkozatok mert nem minden szerelvény alkalmas ivóvízre

  • @tibordetari5974
    @tibordetari5974 3 місяці тому +5

    Nálam egy réz elosztó ( nem tudom mi a hivatalos neve) porózus volt, pici lyukon csak permetezett a víz, lassan áztatva a falat persze az egész csempe mögött volt . Úgy derült ki, hogy az alattam lakó csillárjából csöpögött a víz. Kb. felette van a konyha, ott kezdtük bontani a falat, járólapot, de semmi probléma nem volt. Aztán meglett a problémás alkatrész, a vécében a csempe mögött, ami a fugákkal együtt egy csepp vizet nem engedett át. A víz a kefnikben szépen elszivárgott vagy 3 métert mire megjelent a szomszédnál, ill. nálam egy másik helyiségben a falat áztatva.

  • @aurelhorvath7230
    @aurelhorvath7230 3 місяці тому +3

    Amatőrként elég sokat szerelek vizhálózatot, és bizony hamar rájöttem, hogy nem egyszerű jó minőségű fittingeket beszerezni. Hiába van a közelemben szaküzlet, ha csak bóvlit árulnak. Úgyhogy észnél kell lenni a vásárlásnál.

  • @repaircorner3322
    @repaircorner3322 3 місяці тому +12

    - Nekem egy olyan T elágazáshoz volt szerencsém, amit a kerti csaphoz szerettem volna feltenni, de minden egyes feltekerés után szivárgott.
    Egész egyszerűen annyira sorjás volt a menet vége, hogy konkrétan végig elvágta a teflonszalagot, majd további próbálkozásoknál a teflon zsinórt is. Kézi gravírozó géppel le kellett csiszolnom a menet penge éles végét...
    - Szintén "macskazabálós" melegvízre használatos golyóscsapnál (kb. 3eFt/db volt pár éve) már új korában is kicsit áteresztett elzárt állapotában...
    - Kínai kerti csapnál ugyanígy a falvastagság hiánya miatt egyszerűen kettétört.
    - A csaptelephez adott gyári flexicső 1 év utáni eldurranásáról nem is beszélve... még jó, hogy estefelé történt és meghallottam, hogy valami "csobog".
    A konyhaszekrény nem volt érte hálás.
    Ezek után azt hiszen tudnék egy fél órát káromkodni úgy, hogy még szóismétlés sem lenne benne....

    • @martonsc2226
      @martonsc2226 3 місяці тому +4

      én is próbálkoztam olcsóbb csapokkal, maradt a mofém, amiben akár 15 év után is csak kicserélem a tömítést párszáz forintért, a csapot ki se kell szerelni.

    • @karcsi255854
      @karcsi255854 3 місяці тому +2

      Ne káromkodj, mert nem használ.

    • @KisZoltán1
      @KisZoltán1 3 місяці тому

      Vegyél kócot. Jobban jársz. Eleinte szinte mind csöpög, de bedagad és tömíteni fog.

    • @ludwigkubik2701
      @ludwigkubik2701 3 місяці тому

      @@karcsi255854 Nekem használ a káromkodás, jobban érzem magam utána! De magyarul kell káromkodnom, mert cifrább, mint a német!😃😃😃

    • @garashan
      @garashan 3 місяці тому +1

      Apósom is boldogan újságolta, hogy bevásárolt a román piacosoktól csapokat. Négy darabot vett, mondom akkor ki is cserélem a két tönkre mentet. Gyakorlatilag az első kettőnek leszakadt tőben a menetes része. Annyira vékony volt ott az anyag, hogy nem bírta ki, hogy becsavarjam egy már használt idomba. Azaz a meglévő idom picit rozsdás és vízköves volt. Utána a maradék kettőt is kibasztam kísérletezgetés nélkül a kukába és elmentem vettem normálisat...

  • @fdav1223
    @fdav1223 2 місяці тому

    Köszönöm!

  • @furfarag13
    @furfarag13 3 місяці тому +9

    Egyik kedvenc csaptelep gyártóm Ha.....he nem akarok reklámot, múltkor szereltem föl egy zuhanycsaptelepet, nem egy olcsóbbik modell volt az igaz,de még én is megdöbbentem az excenterek falvastagsága megmértem 5mm volt oké menettel mérve de akkor is,már látványra is meggyőző volt! És ilyen felületnél a tömítettség is biztosabb mikor meghúzod a hollandikat. ott nem is volt probléma pl. hogy az excenter elvágja a tömítést a hollandi meghúzáskor.... Igen ez az anyagspórolás ide vezet,jó lesz erre figyelni!

    • @phoenixr
      @phoenixr 3 місяці тому +2

      Hollandihoz van egy olyan fajta közcsavar aminek nagyobb a gallérja. De annak sincs neve a boltban, hanem kell keresni vegyítve a többivel.

  • @istvantorok4819
    @istvantorok4819 3 місяці тому +5

    Nekünk anno a méregdrága konyhai csaptelephez adott gyári excenter idom, vagy hogy hívják, az szakadt el a menet mentén anno, kb. 1 hét után hogy fel lett újítva a konyha. Nem sokkal azelőtt, hogy éppen hazaértünk, így nem sok víz spriccelt szét, de a fal festésnek elég volt, felhólyagosodott. Elvittem az idomot a helyi szerelvényboltba, amikor a tulaj ránézett, akkor egyből mondta, hogy az ilyent nem szabad megvenni, mondtam ez volt a csaptelephez csomagolva. Adott olyant, aminek 3 mm volt a falvastagsága. Ez kb. 15 éve volt, azóta minden OK a csappal.

    • @ricsip
      @ricsip 3 місяці тому

      Ezek a boltosok még jól fel is basszák az ember agyát. Nem ilyet kellett volna venni. Jah b+ sokat segítettél ezzel öregem! Mert Te aztán nem árulsz szart a boltod teljes raktárkészlete makulátlan prémium, szúrópróbára sem találnánk ott selejt kínait, ugye?

  • @TheIstvankif
    @TheIstvankif 3 місяці тому +1

    Ritkán szoktam vizet szerelni, kerülöm a réz idomokat mert gagyi sz...r a legtöbb.
    Nagyon jók a videóid !!!!!

  • @attilahofferek90
    @attilahofferek90 3 місяці тому +5

    Én szoktam ajánlani vízérzékelőt és mágnesszelepet amikor villanyos ajánlatot írok.

    •  3 місяці тому +1

      Esetleg tudnál belinkelni terméket? Köszönöm!

  •  3 місяці тому +12

    Jó ideje az a tapasztalatom, hogy a boltokban nem mutatják a valasztékot, nem kérdezik, hogy milyen minőséget szeretnék, adják a legolcsóbbat. Most már úgy megyek boltokba, hogy rögtön azt kérdezem: mi a választék. És hányszor mondják, hogy van ez, meg az, de az drágább. Jó, de mennyivel? Egyik mondjuk 100, a másik 120 és mondjuk nekem kell 5 db. Nem ez dönt romba, hanem az minőségtelen anyagokkal való szenvedés.

  • @balint90
    @balint90 3 місяці тому +6

    Mostanában egész sokszor kellett mennem gépészboltba, miközben sorban álltam, hallottam az előttem lévők kiszolgálást. Az eladó felrakta a kérdést, hogy A-t vagy B-t tud adni egy termékből. 10-ből 9-szer az volt a válasz: Hogy a legolcsóbbat! Gondolom ezért nem is ajánlanak már más terméket az eladók, hanem alapból hozzák a legolcsóbbat.

    • @robertnagy2456
      @robertnagy2456 3 місяці тому

      Nagyon rossz magyar szokás. Elhiszem, hogy csóróság van, de mindenkit alapból csórónak besorolni emiatt nagyon rossz szokás. Csomószor hajlandó lennék többet áldozni a minőségre, ha tudnám egyáltalán, hogy létezik? A magyar már annak is örül, ha kap valamit. A cuccok legnagyobb része megint a lengyelektől származik, mint az "átkosban". A kínai már nyilván nem éri meg...

    • @jutka19550603
      @jutka19550603 3 місяці тому +2

      54 éve ilyen eladó vagyok, tanúsítom,hogy így van. Sajnos sokszor a vékony pénztárca az oka......

    • @ampervadasz82
      @ampervadasz82 3 місяці тому +2

      Igen, sajnos én azon a véleményen vagyok, hogy egyáltalán nem csak a gyártók felelőssége ez a sok végletekig olcsósított ipari hulladék amit árulnak. Hanem a vásárlóké is, akik a vételáron kívül semmit nem vesznek figyelembe. Ha tudnának versenyezni a kínai hulladékkal szemben a drágább, de minőségibb termékkel, akkor biztos megtennék, mert egy drágább dolgon több hasznot is lehet realizálni. Ugyanakkor ha nem vennék meg a hulladékot, nem is érné meg gyártani.

    • @Tanmedve
      @Tanmedve 3 місяці тому

      @@jutka19550603 Most komolyan, maradva a példánál. Mondjuk 20 darab ilyen idom esetén ha jól értettem 20szor 400 forint különbség? Tényleg ilyen tételeken múlik egy felújítás vagy építkezés? Sosem voltam gazdag ember de ez nekem sosem jött be. A baj az hogy ennek ellenére is futottam bele hasonló esetekbe

  • @78Fantom
    @78Fantom 3 місяці тому +10

    Én mindig elzárom a vízelzárót, ami a vízmérőnél van, mikor több napra elmegyünk otthonról (általában nyaralás), sőt, áramtalanítok is, a kismegszakítókat is lekapcsolom, amin elektronikai berendezések vannak, azt a hosszabbítót ki is húzom, nem bízom a mai és a közelmúlt termékeibe, sem a villámba:-). Egyébként csak annyi, hogy sajnos mindenféle tekintetben elterjedtek a gagyik, például egészen más, elektronikai alkatrészekben is nagyon sok a kispórolt anyagú, csak ugye akkor látja az ember, amikor elfüstöl a cucc, vagy ha szétfarikcsálja, persze akkor már használhatatlan lesz.

    • @pluto2298
      @pluto2298 3 місяці тому

      Akkor ezek szerint nincs hűtőd, és fagyasztód sem. Hogy lehet ez?

    • @krisztinawien
      @krisztinawien 3 місяці тому

      Egyszer mi is nagyon alaposak akartunk lenni egy hosszabb nyaralásnál és még az elektromos biztosítékot is lenyomtuk. Aztán amikor visszaértünk találtuk szembe magunkat azzal, hogy a hűtőre nem gondoltunk. 😅 Szerencsére nem sok kaja volt már benne, így relatíve kevés dolgot kellett kidobni.

    • @78Fantom
      @78Fantom 3 місяці тому +2

      @@krisztinawien Uh😧, az eléggé kellemetlen. Mi már úgy is készülünk, hogy indulás előtti napon befalunk a hűtőből szinte mindent és nyitva hagyjuk az ajtót. Már rutinszerűen csináljuk. Persze az első években többször pórul jártunk😄

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart 3 місяці тому +2

      Kondikat úgy árulják, lehet ez is gyártó specifikus h. egy bizonyos mennyiségnek (nagy hiba%-ban) nincs meg a ráírt kapacitás. És új alkatrészek. Vki erről készített videot yt-n felrakta, hogy mennyiból mennyi a selejt a furatszerelt elkók-nál.
      Ez ugye azért is probléma, mert többször kell rendelni minden rendelésnél külön szállítási díjj,al kell számolni, nagyon megnöveli a javítás költségét inkább már nem megérőre vagy érte menni sorba állni időveszteség, ami alatt nincs munkavégzés/termelés késik a gyárthatóság/javítás, és nem tudod h. eleget rendeltél ahhoz, hogy azt a 4-5 kondit kicseréld. Legutóbb multiméterrel mentem boltba, és azok jónak tűntek Farád mérésre, mert másra nincs mód vacakolni, nagyobb mennyiséget pedig nem engedik h kimérd. 1 mérése min. 8 mp. beleértve a cserét leteszed a mértet, megfogod a másikat mérés... 10 db-nál ez 80 mp az majdnem 1.5 perc, és ez függ a farád, mért értékétől is, meddig tart 1 mérés.
      És ezt az időt nem kéne a boltba elcseszni, másokat feltartani, ha a bolt nem forgalmazná az ipari hulladékot. Mert erről nem nagyon van statisztikai a neten, melyik gyártó melyik adatai szerinti termékét ne vedd meg táblázat. Ránézésre nem látható, nem olyan mint a közcsavar, hogy veszel 5-t és mind jó mert tudod h. van. 2 féle, jó és a rossz. Elektronikában, van legalább ugyan arra 10 féle gyártó, boltonként eltérő gyártói beszállítókkal.
      Másrészt van amit nem bont a forgalmazó pl. a jó minőséget, és 50-100 vagy több db-osan árulja, de ha csak néhány db kell nem veszed meg a többit, így megveszed a bontható csomagból, ami viszont tele lehet selejttel, és ha úgy adnak belőle, lehet mind kuka. Az pedig pénzben is kuka, és ha nem az időd cseszed el (munkaidő) akkor futár díj. Persze lehet másba még jó lehet, csak lehet 20 év múlva tudnád felhasználni. Mert oda az lenne jó, akkorra meg már a vásárláskor kimért érték sincs meg.

  • @semmitnemfogadel
    @semmitnemfogadel 3 місяці тому +3

    Kedves Péter! Ha érdekel mint műszaki ellenőrt a gépészet, akkor van kapcsolatom a Viega céghez, érdemes elmenni hozzájuk, és sokmindent megtudhatsz a minőségi anyagokról.
    Üdv

  • @gabriellatoth-iq3xu
    @gabriellatoth-iq3xu 3 місяці тому +7

    Hűha. Lehet újradszerelvényeznem. 20 kötésből 15 ilyen rövid/könnyűvel /raktam össze, a fűtésnél is. Gyanakodtam, de/jó lesz az úgy /3 éve nincs gond. Eddíg! Köszönöm. Tanulságos videó lett ez is.

    • @pistajoska6318
      @pistajoska6318 3 місяці тому +1

      fűtésnél nem gond , mert ott nincs nagy nyomás

    • @mopsz17
      @mopsz17 3 місяці тому +1

      @@pistajoska6318 nem a nyomás miatt törik el

    • @martonsc2226
      @martonsc2226 3 місяці тому +2

      én is pár helyre ilyet raktam fűtésnél, ott nem gond. Amire inkább figyelj, az mondjuk a galvanikus leválasztás, ha olyan az eszköz, mert ha az nincs, akkor pár év alatt megeszi az egészet, bármekkora lehet a falvastagság

    • @azrael834
      @azrael834 3 місяці тому

      Nincs túlhúzva akkor nincs baj. Teflon zsinórt kell használni és menet oldható tömítőtömítő folyadékot. Nálam bevált. 100%-ban tömít. Teflonszalag az egy sz@r! Sok idomon olyan kidolgozású a menet hogy nem szorul csak tolja magával az egészet.

  • @tamastalosi2073
    @tamastalosi2073 3 місяці тому +5

    Apám vizes, de berakott egy ,,valamit"! Ķínai? Ki tudja? Mindenesetre csap csöpögött, gondoltam, megnézem... hát! Mint a cérna, úgy tekertem ki menetenként😂 Három hétig kerestem boltokban jó masszív magyart, csofé... Mindenhol azt mondták, nem veszik, tehát nincs! Többszörösébe került, de most jóóó🤗

  • @RJoco
    @RJoco 3 місяці тому +5

    Nagyon nagy szerencsétek volt, hogy pont ott voltatok és gyorsan tudtatok reagálni.
    Jó pár éve volt, hogy bevásárlásból mentünk haza és hallom, hogy a házban valaki nagyon folyatja a vizet. Mint kiderült, mi voltunk. Az ebay-ről, a kádhoz vett csaptelep nyitó része lerepült. Eltört a réz. A mázli az volt, hogy a rövidebb oldalon volt a csap és, hogy zuhanyzás miatt függöny volt a hosszabbik oldalon, így pont nem áztatott semmit, mert minden víz a kádba ment. A másik szerencse, hogy sokáig nem is folyhatott, mert a vízfogyasztáson nem látszott meg. Az eladót már nem találtam meg, hogy megreklamáljam. Nem volt egy éves a csaptelep. Azóta inkább nem veszek ilyet ebay-en, csak helyi üzletből, ahova vissza is tudom vinni, ha ilyen történne.
    Az állandó csapelzárás a pincében elég macerás dolog. Rosszabb, ha lent van a csap egy aknában. Így ez nem mindig járható út. Ha több napra elmegyünk, akkor el szoktuk zárni, de, ha csak melóba, akkor nem. Persze ilyenkor is megvan az esélye, hogy elmegy valami, de nem lehet állandó félelemben élni. Ne menjen el semmi. Amúgy meg utána fogok nézni a vízkár biztosításomnak. Az nagyban tudja minimalizálni az anyagi kárt. Persze, ha új házat kell építeni emiatt, az nem jó, de, ha nekem kell a szomszédot is kifizetni, az nagyon rossz.

    • @balazsnemeti
      @balazsnemeti 3 місяці тому

      Sanimixek is ugyanezt tudják: úgy repült fel a csaptelep karja egy szilveszter éjszakáján, hogy öröm volt nézni. Alatta szökőkút: egyszerre a bitang hideg és a kb. 60 fokos víz. 😉 Egyszerre fagytam szét és égtem meg.

    • @RJoco
      @RJoco 3 місяці тому

      @@balazsnemeti Még jó, hogy csak 60 fok. Nálunk 90 fokra fűtötték a vizet. Ha valaki épp a kádban lett volna, csúnyán megégette volna magát.

    • @kozgab1
      @kozgab1 3 місяці тому +1

      Nem volt leírásban nyomás korlátozás? Itthon okkal van max 4 bárra korlátozva, amúgy 10 fölé is kerül időnként

    • @kuruczpeter3213
      @kuruczpeter3213 3 місяці тому +2

      @@balazsnemeti Ez akkor különösen kellemes élmény, ha közben megpróbálod elzárni a sarokszelepet, de hiába forgatod el, mert az is megadta magát. 😀

    • @RJoco
      @RJoco 3 місяці тому +1

      @@kozgab1 De volt. Elvileg kisebb is volt a nyomás, mint amit a csap bírt. Volt is egy nyomásmérő óra a fő csövön.

  • @robertnagy2456
    @robertnagy2456 3 місяці тому +2

    Itt hívnám fel a figyelmet arra az érdekességre is, hogy lakásbiztosításunk nem fizetett "csőtörtés" esetén, mivel a szerelvény ment tönkre. Az apróbetűs rész valahol tartalmazza is, hogy szerelvényekre nem vonatkozik a biztosítás. Nyilván ők már tudnak valamit. 100-ból 99x a csővel nincs probléma ugye... Szóval érdemes utána járna, hogy az embert ne érje kellemetlen meglepetés adott esetben. Az más kérdés, hogy a vízkárt természetesen fizetik. Ki érti ezt?

  • @zsoltzombory8553
    @zsoltzombory8553 3 місяці тому +7

    "nagyon drága a réz" ez a duma amikor az eladó látja értetlen fejemet vásárláskor.
    Érdekes módon, amikor leadom a szinesfemet, már rögtön nem tud olyan drága lenni

  • @matebalogh372
    @matebalogh372 Місяць тому

    mindig lehet tanulni ezen a csatornán

  • @attilakappel2709
    @attilakappel2709 3 місяці тому +11

    Ezek a problémák már min 18-20évvel ezelőtt kezdődtek!!
    Csak akkor még nem volt ennyire hitvány minőségpolitika. Mára már pocsék áruk fóruma lettünk!!!
    És ez sajnos szinte minden szakmában megfigyelhető!!
    Nagyvállalatosok, tőkések politikája, hogy ami régen anyag 1db volt az most ugyanannyi mennyiségből 2db jöjjön ki!!!
    😀😀

  • @julius573
    @julius573 3 місяці тому +1

    üdv. remek,hogy csináltál erről videót. Én is voltam hasonló szituba . új csapokat vettem és adtak vele csaphoz kivezető állítós idomot ,nos én balga azt is a régit lecsavartam,gondoltam az is jobb ,ha az újat teszem fel, nos csapot fel , vizet ráengedtem és csöpögött ! hm, biztos a gumi alátét félre ment ,levettem új gumi alátét (tömités) vizet ráenged, hát megint csöpög , no gondoltam gyenge neki a gumi alátét,hát tettem klingerit alátét , vizet ráengedtem ,újra csöpög . Szólok barátomnak Ő vizes , met gondolván mégsem értek hozzá ,kel a szaki , eljött nézi hát a csap hoz kivezető állithatós idom az új ,nos annak a fal vastagsága 1mm sem volt ,miközben a régi 2,5mm ,vagyis a vékony falú idom az amit a csaphoz adtak olyan vékony volt ,hogy a gumi és még a klingerit alátét is szét vágta , akármilyen óvatosan húztam rá , vissza a régi idomot és tökéletes ! Szóval ,amióta kinában gyártanak mindent azóta a kinaiak feltalálták a FÁBÓL VASKARIKÁT ami,ha jól tudom eddig képtelenség volt, hát de nem a kinaiaknak !!! hogy menjenek a jó büdös pi...- ba . ha drágább is lenne minden ,akkor is bárcsak az usa elzárná őket a nyugati vérkeringéstől,ahogy ez volt a 90-es évekig ! nem érdekel,hogy 3x drágább minden,de az legalább 1x kellett megvenni pl. 30 évente ,most a kinai szart évente cserélni kel bármi legyen is az ! Előre látom hol kötnek ki ezek a csoda kinai elektromos autók,amikért most annyira oda vannak ! 5-10év és mind a szeméttelepen lesz !!

  • @voloncsg
    @voloncsg 3 місяці тому +19

    Sziasztok egy épületgépészeti szakboltban dolgoztam régebb és sajnos 10ből 7 ember az olcsóbban vette meg és én mindig megmutattam mind a két alternatívát. Sajnos tényleg ki van maxolva az anyag minimum amiből még elöl ehet állítania egy terméket.

    • @davidtari7491
      @davidtari7491 3 місяці тому +2

      1000 forintot biztos nem spórolnék meg 2 marék ilyen csatlakozón. inkább legyen erősebb, tartósabb. a vizest kihívni sokkal drágább.

    • @haromharomeles
      @haromharomeles 3 місяці тому

      @@davidtari7491 TE nem spórolnál, főleg magadnak.
      De a kivitelező főleg másnak, főleg nagyobb darabszámban igenis spórolni fog. Kivéve ha lelkiismeretes.
      De azok, mint a fehér holló.
      Ha találsz is az nem hozzád fog menni dolgozni, évekre tele a naptára.
      Feljebb írta valaki, hogy ma MINDENHEZ IS érteni kell, mert megjárod.
      Úgy is meg fogod járni. :(((

  • @imrekoreny9355
    @imrekoreny9355 3 місяці тому +8

    Én mindig Viega réz idomot veszek, nem érdekel mennyibe kerül. Az ügyfélnek is a jobb termék az érdeke, idővel beláthatja.

    • @sciencestuff699
      @sciencestuff699 3 місяці тому +3

      Kösz, hogy leírtad, átlag felhasználóként nem rövid az út a minőségibb cuccok megtalálásához.

    • @RootsyRockyReggae
      @RootsyRockyReggae 3 місяці тому +1

      Az ivóvízhez is jó? Rézcsöves hálózatot szeretnék normális minőségben, de sajnos látom hogy már minden építőanyagnál oda kell figyelni...

    • @imrekoreny9355
      @imrekoreny9355 3 місяці тому +3

      Igen. A német szabvány szerinti az ötvözet.

  • @ervinlaszlohorvath3330
    @ervinlaszlohorvath3330 3 місяці тому +2

    Érdekes lett volna a kétféle réz közcsavart hosszában sarokcsiszolóval elvágni, láthatóvá vált volna, az anyagvastagság a menet alján. Gyanítom, hogy a 1 mmm is szüken van meg sok esetben. Menetvágáskor már reped is, többnyire láthatatlanul, és kiszállítják a boltba. Hasonló nemcsak az idomokkal van, hanem minden szerszám és készülék is. A 10 ezer forintos (1100 wattos, vagyis ehhez képest olcsó) sarokcsiszolóban szétrobban az a műanyag fogaskoszorú, amely a hűtő levegőt hajtaná keresztül a motoron, a csavarok feje a fába behajtáskor leszakad, stb. Ilyen világot élünk.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому +1

      Tolómérővel megmértem, alig 1,6mm a falvastagság a menet alján! A nagyobbikon 2 mm ugyanez.

    • @ricsip
      @ricsip 3 місяці тому

      ​@@SzakiEllenorCsak azt ne mondd h. az 1,6mm VS 2,0mm különbséget 1) laikusnak, 2) SZEMRE észre kellene vennie.

  • @palszanto1234
    @palszanto1234 3 місяці тому +5

    30éves vízcsöveket cseréltettünk le és meglepődve láttam hogy milyen jó állapotban volt. Mondták ez régi az új modern és jobb.3éven belül csőtörés lett 😂

  • @uninerzum
    @uninerzum 3 місяці тому +3

    Nem védeni akarom a vacak csatlakozásokat, tudom, hogy létező probléma. Ellenben biztosan kidumálják, hogy nem a leírás szerint lett beépítve, nagyobb erővel lett meghúzva, stb. Mivel rövidebb a menet, elképzelhető, hogy annyira meg van húzva, hogy a menet felett elgyengül az anyag. Sokszor tapasztalom, hogy azt hiszik, akkor lesz jó a tömítés, ha tökig van tépve minden. Van csatlakozás ami a végén, van a mi meneten és van ami nyakban tömít. Áramlásos kémiai gépekkel dolgoztam, mint karbantartó technikus, állandó probléma volt, hogy a pici csatlakozókat a felhasználók (lásd: vegyészek) tökig tépték állandóan, folytak, törtek.

    • @ricsip
      @ricsip 3 місяці тому +1

      Tehát ott sem átlag 8osztályos-hülyék voltak a felhasználók (hanem vegyészek). Akkor mégis ki a hibás, ha a gyártó nem?

  • @lewistrausz
    @lewistrausz 3 місяці тому +8

    A mérnök-tervezésben van egy fogalom: A túl méretezés.
    Ha veszek valami eszközt, vagy több komponensből álló valamit, soha sem az árát nézem. Mindig a minőséget, illetve a használat mikéntjéhez képest a dupláját kell bírnia, és akkor "talán" jó lesz.
    Nálam ez az alap elv.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому +13

      Nem az árat néztem. De hogy ilyen cart képesek eladni, és egy neves!! Boltban eladni, nem hittem volna! De lesz folytatása! Szerinted 3 mérnök óra nekem mennyibe kerül?? Pihenhettem volna, unokázhattam volna helyette!

    • @csongor-tiborpeli374
      @csongor-tiborpeli374 3 місяці тому

      @lewistrausz - Az a baj hogy ma mar keves a "szak"bolt es foleg hogy mindenki mindennel meg az oregannya terdekalacsaval is kereskedik es kereskedhet foleg ezert mar legtobb kereskedo a mocskos jou busas haszon erdekeben a kereskedelem qrvaja azaz "suck"kereskedoje lesz , sok meg a katalogus utan sem leli meg amit a valodi szakik kernek...ide jutottunk...ma ha valaki tartosan es leheto leg huladekmentesebben akar elni az egyszerre kell ertsen viz villany gaz szereleshez az epitesz mernoki dolgok minden valfajahoz ,acsolashoz asztalossaghoz autoszerelshez vegyiipari ismeretkkel is kell rendelkeznie egyszoval mindenhez IS, ha nem akar rafazni. Mert ugye mint az ezen a csatornan is sok video tanubizonysagot tett hogy pelyva sok magukat mester es foleg szakembernek mondott Koklermaister akik visszaelnek a naiv johiszemu emberek onzetlen es oszinte bizalmaval.

    • @Tanmedve
      @Tanmedve 3 місяці тому

      Csak itt közbelép a közgazdász és kimutatja milyen csekély a valószínüsége a dupla terhelésnek, ezért gazdaságtalan a dupla túlméret elég a másfél, vagy méginkább 1,2. És halálosan biztos hogy ha cigánykereket vet a szakember hogy emberek katasztrófa lesz ha az alkatrész megadja magát, akkor is a pénznek, a közgazdásznak lesz igaza. A mai sokszoros teljesítményű járműmotorokba nyaklánclánc vastagságú vezérműláncokat szerelnek. Már nem az a lényeg meddig lesz jó, hanem az hogy legfeljebb annyi garanciális javítás legyen amit bekalkulálnak. Garancia után másnap széteshet.

  • @Scythianphoenix
    @Scythianphoenix 2 місяці тому

    Hogy lehet nyomás alatt szerelni ? 😁😁😁

  • @csabamezei587
    @csabamezei587 3 місяці тому +2

    A horgany idom jóval erősebb!

  • @fojtodenes
    @fojtodenes 3 місяці тому +74

    Szeretném felhívni a figyelmet, hogy a gyártok az idomhoz tartozó dokumentumokban jelzik hogy mire használható, és sajnos a réz idomok jelentős része nem használható ivóvíz hálózatban! Erre fokozottan figyelni kell! Sajnos a kereskedők sok esetben erről nem is tudnak! Mielőtt mindenki lehurog épületgépész műszaki ellenőr vagyok és elég jártas ebben a témában!

    • @Mpeti123
      @Mpeti123 3 місяці тому +6

      egyébként miért nem?

    • @jocika1231233
      @jocika1231233 3 місяці тому +5

      Az mit jelent hogy jelentős része? Egyes idomok, idomtípusok? Én laikus felhasználó, de azért amatőr szerelgető is vagyok, és ez igen-igen új információ nekem. De amúgy szakembereket is rendszeresen látok réz idommal szerelni.

    • @birkapasztor
      @birkapasztor 3 місяці тому +6

      Ja, és akkor innentől ez teljesen rendben is van?

    • @otigreengit9773
      @otigreengit9773 3 місяці тому

      errol az angoloknak nem szoltak , itt meg a rez szereles ( az a minosegi) es a muanyagos - pushfit a gagyi.

    • @semmitnemfogadel
      @semmitnemfogadel 3 місяці тому

      @@Mpeti123 Pl Ivóvíz szabványoknak nem megfelelő ötvözet. Viszont az a jó benne, hogy amikor megveszed akkor örülsz, mert olcsó.
      Aztán később amikor elpattan,akkor kicseréled egy drága vörösöntvény idomra, aztán még kifizeted a felújítást.
      És akkor rájössz, hogy a drága szerelő , aki látott már ilyet, sokkal olcsóbb lett volna mint az olcsó szerelő,akinek fogalma sincs szabványokról, technológiákról, viszont főállásban pék! 🤣

  • @zoltanpentek2334
    @zoltanpentek2334 3 місяці тому +13

    Ezt hívják aztán optimalizálásnak😅. Annyit spórolunk ,hogy a végén használhatatlan.

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 3 місяці тому +3

      Ez teljesen jó optimalizálás, csak annyi baj, hogy ezt eladásra optimalizálták, nem funkcionalitásra.

    • @Tanmedve
      @Tanmedve 3 місяці тому

      @@lacikeri3102 A globalizáció évtizedekkel ezelőtt kiirtotta a funkcióra optimalizálást. "Gazdaságosnak" kell lenni. És már régen nincsenek határok, korlátok ahol a mérnökök azt mondhatnák, eddig és ne tovább.

  • @hippocampus3358
    @hippocampus3358 3 місяці тому +6

    Talán érdemes lenne az ötrétegű csöves szereléseket is említeni, ahol a kalibrálás és szorítás a menü. Pár év után jön a szivárgás. A filmbeli fittingből nekem mindig megérte a vas ill. öntvény csőtag. Vízvezetékszerelők közt is sok a mekkmester...

    • @artelyzy
      @artelyzy 3 місяці тому +4

      Uponor bármilyen termékhiba cső hiba után teljes körü térítést ad

    • @semmitnemfogadel
      @semmitnemfogadel 3 місяці тому

      Ha gagyit veszel akkor biztos így van.
      25 éve nem volt egy folyásom sem "ötrétegű" csőszerelésnél.
      Mondjuk egy jó rendszert használok amit nem kapsz meg az obiban.
      De gondolom te a ˇ"kulcsos" szorítós xarról beszélsz, aminek semmi papírja nincs, falba ,betonba nem építheted be, de azért beraktad :)

    • @aladarbelacecil
      @aladarbelacecil 3 місяці тому +2

      "szorítás"
      Háttööö... a kulcsos idom hivatalosan nem arra van, hogy ne szivárogjon pár év után. Emiatt pedig csak olyan helyre szerelhető, ahol ezt észre lehet venni és utána lehet húzni - tehát falba pont nem.

    • @kozgab1
      @kozgab1 3 місяці тому +2

      ​@@aladarbelacecilés ez le is van írva, csak press idom mehet takarásba. A kulcsos a remegéstől lelazulhat. De kulcsossal jártam már úgy, hogy meghúzásnál saját menetét nyalta le oszt nem lehetett szorítani xd inkább vettem kézi prést, könnyebb is dolgozni vele és tartósabb is. Nem vagyok szaki, magamnak csinálom

  • @ZoltanHorvath-wc1wy
    @ZoltanHorvath-wc1wy 3 місяці тому

    Köszi,erre még nem is gondoltam.

  • @Ampervadasz750kv
    @Ampervadasz750kv 3 місяці тому

    Az említett külső idom anyagszerkezete nagyon nagy hasonlóságot mutat pl. a dugvillák krómozott érintkezőivel.
    Saját tapasztalás alapján az elsődleges jellemzőjük, hogy a nyíró erőt nem viselik el, ridegek.
    Törés jellege a spiáterhez hasonlít leginkább, az anyagszerkezete a törés felületén enykén bézs-mustár színű idegen hatást kelt.
    Főleg olcsó elektronikai berendezésekben, termékekben találkozom ilyesmivel, hoszabbítók, motorok, hegesztőgépek, erősáramú kontaktorok stb...
    Gondolom az alapanyag drágulás következménye, hogy ilyen silány anyaggal eltudták árasztani az európai piacot.
    Kíváncsi lennék az anyag összetételére.

  • @pappzoltan1234
    @pappzoltan1234 3 місяці тому

    A kenderkóc jól bevált acél-szénacél csövek, idomok szerelésénél, tömítésénél, de rézhez és sárgaréz öntvényekhez teflon szalagot, és teflon zsinórt ajánlott használni. Egyébként tényleg silány minőségűek az újonnan gyártott alkatrészek, mindenhonnan hiányzik belőlük az anyag.

  • @paldr.fulajtar157
    @paldr.fulajtar157 3 місяці тому +4

    Nálunk egy nagy nevű német gyártó által készített motoros zóna szerepment tönkre. Kb 10 éves ha talán.
    Nem akartam sokat szerelni ezért megvettem ugyanannak gyártónak azt a termékét amit a kivezetett régi helyett gyárt, gondolván legalább a méretek stimmelnek és nem kell csövet is szerelni.
    Azon kívül hogy tömegre ebből is hiányzott 60% a régihez képest, de sikerült 15 mm-rel rövidebbre is gyártani. Így elővehettem a forrasztólámpát is.

  • @multialfamultialfa
    @multialfamultialfa 3 місяці тому +5

    Obi ban stb.nincsen kereskedö mar nem minőségi darabokat gyártják ......stb.

  • @csokasandor2783
    @csokasandor2783 3 місяці тому +1

    Szia.A külömbség óriàsi,viega a màrka.97 százalék vörösöntvény+sàrgaréz.

  • @istvankalo4732
    @istvankalo4732 3 місяці тому +4

    Valoszinű nem eldönthető a dolog olyan egyszerüen hogy vékony rosz, vastag jó. Ha mehanikailag nem birja a betekerést az általába azonnal folyik. Az ilyet általába korrozio vagy hibás gyártás okozza, vagy a kettő együt, de ezen nem igazán segit hogy több anyagot raknak bele. Három év helyet négy év után esikszét....

    • @imrekoreny9355
      @imrekoreny9355 3 місяці тому

      Nem, ezek ilyenek sajnos. Nézd meg a Viega réz idomait, azokkal soh nincs baj.

  • @ottobalazs4224
    @ottobalazs4224 3 місяці тому +1

    Így első hallásra nekem a probléma(a menetszakadás,alkatrésznyúlás) itt inkább az anyagvastagság, alapanyagminősége( ez már nem tolerálja azokat a tűréseket amivel legyártják) menetemelkedés, és a menet magátmérőjének kombinációja vagy csak az egyik ok lesz. Azt hittem hogy ilyen probléma csak az volt autóm gömbcsuklót rögzítő anyánál fordulhatott elő,amiből kiszakadt a menet(boltban vásárolt új alkatrész) a meghúzásakor. Ellenben az akkor 23éves gyári anyánál nem volt ilyen probléma. Spórolás mindeniparban is,főleg azért mert a nagy profit nem az előállítóknál csapodik le. Jelezni kell a gyártó fele mindenképp, hogy nagyon az alsó határon gyárt. Persze hivatkozni fog hogy ez csak egyedi eset lehet a milliós tételben legyártott alkatrésznél. Mert lehet nem kapott soha visszajelzést és különben is minden szabvány szerint lett gyártva és a szerelő tehet róla. De azért kiváncsian várom mi lesz a végkifejlet.

  • @norbertjanos
    @norbertjanos 3 місяці тому

    a belső menetes 5 rétegű csatlakozó idomokkal kell nagyon vigyázni, jártam úgy, hogy szerelés után 2 nappal mehettem vissza javítani mert a hálózati nyomás szétnyomta az idomot, és akkor néztem, hogy nem volt szerintem fél mm anyagvastagság ahol eltört.

  • @gaborabraham6124
    @gaborabraham6124 3 місяці тому +2

    Az anyagában is van különbség. A drágább az vörösöntvény, az ócsó az sima sárgaréz.

  • @erik19240
    @erik19240 3 місяці тому +1

    Ugyan így jártam 3/4-1/2 idommal az éjjel eltört magától, és ömlött a víz. Arra ébredtem hogy zúg a borsörlő (beázott) 😂 na de nem volt mulatságos mert igen szépen elázott addig a fal és az összes konyhabútor ami a földön volt..

  • @kovacszoltan6262
    @kovacszoltan6262 3 місяці тому +2

    Csak egy gondolat: itt a feszültség korrózió volt a tettes. Kóccal vigyázni kell mert szépen belelehet vinni egy axiális feszültséget a testbe és víz nitrát koncentráció függvényében végbe megy a törés. Szóval lehetett volna 3 mm-es a fal az csak annyiban segített volna, hogy később megy végbe a törés.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому +2

      Ezt elmondanád, mert érdekelne, de nem értem! Mi az a feszültség korrózió? A vékonyfalú összerakásnál szétzaskadt. A lakásomba lassan 30 éve réz van, kóccal, semmi baja, de persze lehet hogy rossz, csak nem értem miért? Régen hogy tömítették a rezet? Teflonzsinórral nam vagyok megelégedve, mert idővel rendre ereszt, akár 2-3 év elteltével.

    • @otigreengit9773
      @otigreengit9773 3 місяці тому +1

      szerelo mondta hogy a koc azert volt jo mert ha viz erte ( szivargott) akkor bedagadt olyan onjavito anyag

    • @kovacszoltan6262
      @kovacszoltan6262 3 місяці тому

      @@SzakiEllenor Annyi a lényeg hogy a több kócot teszünk a menetre akkor az még dagadni fog illetve jó erősen meghúzzuk hogy tuti ne szivárogjon akkor beleviszünk egy húzófeszültséget!(Ekkor keletkezek mikro repedések) Emiatt a víz nitrát tartalma (vannak olyan területek itthon ahol magas) felgyorsítja a feszültségkorróziót és elkezd befele haladni és egy idő után meg elenged és eltörik. Ha jól van szerelve akkor a vékonyfalunak se kellene ilyen jellegű törést szenvednie.

    • @kovacszoltan6262
      @kovacszoltan6262 3 місяці тому

      @@otigreengit9773 igen egy mértékig mert ha sok van rajta akkor hozzá adódik a szereléssel bevitt feszültséggel! Azért valljuk be a magyarok nagy többsége azon az elven van, hogy húzzuk meg jól abból nem lesz baj. Meg súgom de :) Ekkor szakadnak a menetek pl vagy keletkeznek az ilyen jellegű problémák.

    • @kovacszoltan6262
      @kovacszoltan6262 3 місяці тому

      @@SzakiEllenornem a kóccal van a probléma hanem a mértéktelen alkalmazással és az idomot jó erősen húzzuk meg, hogy biztosan ne eresszen! Nah ezzel az a baj, hogy ha erősen meghúzzuk akkor viszünk bele egy axiális húzófeszültséget amit a sok kóc a bedagadása fokozz! A sárgaréz felületén keletkeznek mikró repedések amin keresztül megindul a feszültségkorrózió amit a víz nitrát tartalma csak felgyorsíthatja. Remélem érthető volt.

  • @kissn8888
    @kissn8888 2 місяці тому

    Valakitől loptak ezt a videó ötletet.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  2 місяці тому

      Mert szerinted annyira ráérek? Ott ülök a fiammal , hátha el durran a cső? Okos! Egyébként láttam en is a videót, sajnos későn!

  • @laszloszabari5201
    @laszloszabari5201 3 місяці тому +1

    Sziasztok! Volt szerencsém 15évet Angliában a szakmában eltölteni. Ilyen hitvány minőségű anyagokkal soha nem találkoztam! Még a nálunk prémiumnak hazudott termékek sem érik el az ottani közép szintet! Ezt a minöséget oda bevinni sem lehet nem hogy eladni!!! Sajnos a profit mindent felülír! Hiába reklamál a mester az üzletben nincs toábbitva a gyártó felé,semmi nem változik! 😢

  • @gmeszi.
    @gmeszi. 3 місяці тому +1

    Csaptelepnél (Itt meg jegyezém nem alsópolcos) jártam úgy, hogy kézzel húztam a műanyag rögzítő anyát és spirálban jőt le az menet .Vagyis nem a menet hanem maga a réz idom. Na azóta kétszer is megnézem mit veszek

  • @winyettyu
    @winyettyu 3 місяці тому +1

    Én pont most tervezek egy központi fátést összerakni, én alapból a Viegára "nyúltam rá", de kérdezték, miért nem az olcsóbbat viszem. És hoztam is, szerencsére még beépítve nincsen, majd jól visszamegyek cserélni akkor..

  • @kincso1855
    @kincso1855 3 місяці тому +13

    Csőtörés ez így pont a régi gyerekkori rémálmom...Jó tudni laikus ként is, hogy mire figyeljek, ha úgy alakulna.
    Érdekesség: a világ legősibb vásárlói panasza egy réz eszköz anyag minőségével kapcsolatos.

    • @robertnagy2456
      @robertnagy2456 3 місяці тому +2

      Nem kell még ide szerelvény sem. Ifjú koromban, amikor még az Internet gyerekcipőben járt, a WEB-áruházak meg még inkább, épp egy ilyenen böngészgettem, miközben töltöttem a kádat. Amikor a 2 emelettel lentebbi lakó jött, hogy ázik, jutott eszembe, hogy elfelejtettem a kádat... A víz veszélyes üzem még csőtörés nélkül is.

    • @ampervadasz82
      @ampervadasz82 3 місяці тому +2

      @@robertnagy2456 Az hogy lehet? Nem volt túlfolyó a kádban?

    • @lacikeri3102
      @lacikeri3102 3 місяці тому

      @@ampervadasz82 Dehogynem, csak a szomszédhoz folyt a túlfolyó 🤣 Régen azért nem mindig voltak rendesen megcsinálva ezek a dolgok. A régi garzon lakásban pl. annyira nem, hogy volt egy plusz vasbeton lemez betervezve álmennyezetként a fürdőben, amit úgy adtak el hogy az tároló, de valójában azért volt ott, mert a felettünk lévő fürdőszoba miatt garantált volt a plafon nedvesedése. 60-as években nem nagyon adta a szigetelésre. Enyhén cementes homok ágyon volt a színes műkő járólap, tudod az az igaz retro. Na ennek a homoknak volt feladata az elszivárgást elvezetni és elnyelni, ami nyilván nem volt tökéletes. Szigetelés semmi nem volt. Pedig a kátrányt akkor is ismerték már, ha nagyon akarják megoldhatták volna.

    • @robertnagy2456
      @robertnagy2456 3 місяці тому +1

      @@ampervadasz82 ez egy komcsi panel volt, szerintem a túlfolyó áteresztőképessége kisebb volt, mint a töltőcsapé.

  • @tamashajnal7412
    @tamashajnal7412 3 місяці тому +3

    Sajnos az a legnagyobb baj, hogy mindenhol az olcsó silány sz.r termékeket árulják,mert nyilván sajnos ezt tudják megfizetni az emberek többsége. Sajnos a minőségibb terméktől sajnálják vagy nincs rá pénz, pedig sokszor a drágább az olcsóbb!!!! Példaként mondom,hogy a zártszelvény is papíron 2 mm, megmérve 1.75-1.8 mm, a 3-as falú az pedig jó esetben 2.5 mm. Utóbbi 8 évben 1-szer találkoztam olyannal, hogy tényleg megvolt a vastagsága nem csak "papíron"

  • @mihalypapp9097
    @mihalypapp9097 3 місяці тому

    Kell 12-20 egy családi házhoz, de 30-60 évet nyugodtan kibír.

  • @ehehe84
    @ehehe84 3 місяці тому +1

    Csőszerelő ismerősöm is pneumatika idomokot használ már jó ideje, azok nem törnek el. Meg drágábbak is egyértelműen

  • @jozsefnyitrai9372
    @jozsefnyitrai9372 3 місяці тому

    Én is ígyjártam egy hete. Megértem.

  • @kesvillaollo
    @kesvillaollo 3 місяці тому

    A pult másik oldaláról szerelvényboltosként sok tényezős a helyzet: 1. Napi szinten látom, hogy termékfejlesztés és gyártásoptimalizálás név mögé bújva a nevesebb gyártók is a minőséget egyre alább adják. Szerencsés esetben egy terméknél meghagyják a régi, jól bevált változatot, de behoznak egy újat: "PROJECT termék" néven. Egy kicsit rövidebb, vékonyabb, fakóbb, hitvány a csomagolása, garanciaidőt 10-ből 8 kibírja, de rajta a márkajelzés és egy kicsivel olcsóbb, mert: a pályázatokon így lehet nyerni... . 2. Az utóbbi két évben a gépészetben is eszméletlen gyorsan tör előre a kínai/román/lengyel másolós gagyi, harmad áron, sokszor mindenféle hatósági engedélyek és retorziók nélkül. Lényegében mindent másolnak. A legdurvább esetünk: területi képviselőjük megkérdezte "Gyártassunk e ESBE keverőszelepet? Lenne e rá igény?" És egyre nagyobb rá a kereslet, mert azt látja a Vevő, hogy ha már minden egyre silányabb a mai világban, miért fizessen érte háromszor annyit? 3. A tapasztalatunk, hogy a Vevők felét nem is érdekli, hogy műszaki tartalmában igényes munkát végezzen, csak az ár számít. Megkaptuk már, hogy: "A gépészet olcsó legyen, úgysem látszik a falban, kell a pénz a burkolóra!" Sokszor meg sem hallgatnak, ha tanácsot akarunk adni. (+1. A hülyék: Volt akit nem lehetett meggyőzni arról, hogy a sárgaréz Viega közcsavaron a menet nem hibás, hanem gyárilag érdesített. Inkább sértődötten elment.) Szóval rossz irányba tart ez a világ.

  • @krisztiankotta7177
    @krisztiankotta7177 3 місяці тому

    Egy pontos anyagvizsgálatra elvinném őket. Érdekes videó lehetne...😊...még a színe se ugyanaz...

  • @MrSanyi84
    @MrSanyi84 3 місяці тому +1

    Épp pár napja vittem ki a hordóba egy hasonló idomot, ott nem ennyi a falvastagság. 2 mm menettel? Ami alapból is elvesz belőle? Nagyon extrém kérés szokott lenni az ilyen.
    Igen, macskazabáló túlfolyó..... 1 évet bírt. Leírom a MOM os szelep azóta is, 9 éve üzemel. Nem érdekli a víz minősége.... Csupán a csövét cseréltem mert már igen csúnya volt.

  • @henrikarnold
    @henrikarnold 3 місяці тому +2

    Én kínai csapteleppel jártam így, egy év után spriccelt a falra a melegvíz. Helyére ment a német amire már adtak 5 év garit. Azzal nincs gond

  • @zoltansebok
    @zoltansebok 3 місяці тому

    Ez olasz gyártmány lesz :) Tapasztalat soha többé olasz csapot.....

  • @zsoltfulop6390
    @zsoltfulop6390 3 місяці тому +1

    Más, de hasonló: pár éve volt egy teszt egy villanyszerelési szaklapban, a forgalomban lévő 1,5 mm2 keresztmetszetű vezetékekről. Valami 1,31-től indultak, talán egyik sem volt másfeles. Ez azért "vicces", mert a terhelhetősége 16A kellene, hogy legyen. Bizonyos kismegszakító gyártók már készítenek 13 Amperes megszakítót, azt alkalmazzuk, hogy ne legyen gond. El hogy lehetséges? A péket megkukizzák, ha kisebb a zsömle.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому

      Tudtommal a vezeték felülete az 1,5 és a 2,5, nem? Nem az átmérő?

    • @airaction
      @airaction 3 місяці тому +3

      @@SzakiEllenor keresztmetszet, mm2.

    • @Tanmedve
      @Tanmedve 3 місяці тому

      Kivéve ha a főnöke utasítja a péket és ráírják a cimkére apró betűvel....19 szálas doboz cigaretta, 0,33l helyett 0,25l-es üdítő, 9 decis festékes doboz a liter helyett......stb stb
      2,5 -ös vezetéknek nulla negatív tűréssel kellene készülni. Sehol nem lehetne kevesebb 2,5 négyzetmilliméternél a keresztmetszete Én is tapasztaltam változik a méret itt ott....És ugye 0,1 négyzetmilliméter x millió folyóméter vezetéken....az már tétel

  • @slaszlo9088
    @slaszlo9088 3 місяці тому +1

    Temu közcsavar ?

  • @joeazigazi1802
    @joeazigazi1802 3 місяці тому +1

    A z idomokat is anno egy dupla törés miatt ,régi békebelikre lett a sittből kicserélve - idestova 20 éve semmi gond velük . A másik véglet a régi olasz golyós szelepek .. A mofémes mellett kb 5x lett új gorgone cserélve 20 év alatt. De a mai mofémek is elkezdtek olaszul beszélni sajna..

  • @mackosajtDB
    @mackosajtDB 3 місяці тому +1

    Magyar gyártó karos mosogato csaptelep... Túlélte a garanciát. Örültem. Majd szetnyilt a kar alul... Vettem volna ugyanezen gyártó termékét, de közben lett egy 3* szorzó az árán. A konkrétan ránézésre, tapintasra egyező, másik gyártó csaptelepe harmad áron volt. 1 éve hibátlan. Oké, magamnak szerelek, de ha még 1 évet kibír, már megérte.
    Egyébként nem, nem veszek meg minden olcsó dolgot, de a túlárazott dolgokat sem.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому +2

      Ezt a túlárazott dolgot kérlek felejtsük el. Ezekkel a golyós csapokkal, amiket lényegesen olcsóbban lehet kapni, a legnagyobb probléma az, hogy néhány év múlva nem fogod tudni elfordítani. Úgy beáll az egész, mint az atom. Rá kellett jönni, hogy ezek nagyon tetszetős, aranyos kis golyóscsapok, csak éppen semmire nem jók. És ahogy mondják itt a kollégák, sajnálatos módon a kékkaros mufém csapok sem a régiek. Úgyhogy ezt kell figyelembe venni.
      És egyre inkább túlárazottnak fognak tűnni ezek a termékek, ha mindenki csak az olcsót veszik, és a drága meg ugye nem fogy, mert akkor az meg még drágább lesz. De az egészen biztos, hogy ezeket az olasz golyóscsapokat nem vagyok hajlandó sehova beépíteni. Mindig szívás lett a vége

    • @mackosajtDB
      @mackosajtDB 3 місяці тому

      A gyerekre figyelve kihagytam, hogy ez kerámia betétes csaptelep.
      Egyébként sajnos jogos a dolog, egy apró módosítással, hogy az olcsot nem szabad megvenni, mindig. De vannak kivételek, és kivételes esetek.
      Én is úgy tartom, nem vagyok annyira gazdag, hogy mindig mindenből a legolcsóbbat vegyem.
      Az ilyen fittingek esetében ez sokkal inkabb igaz.

    • @mackosajtDB
      @mackosajtDB 3 місяці тому +1

      Olasz golyóst egy helyre építek be, magamnak. A kerticsapnak. De ott is alatta/előtte ott a hagyományos elzáró, még a régi, súlyzó tomegu darab.

  • @istvanrogacs2222
    @istvanrogacs2222 3 місяці тому +2

    nem rosz a videóid , de nem a hosszával van probléma , hosszabnak a falvastagsága is vastagabb, na meg a hosszabbik közcsavarnak neve van Viega egy német cég ami kb 100 éves , és amióta a Magyar piacon van mindig drágább volt mindegyik más gyártótól, gépész vagyok ezek a legjobb réz menetes idomok, horganyzottból pedig a Gebo titán

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому +1

      A rövid annyira rövid, hogy épp elég feltömíteni.Szerintem a menethossz rövidsége is baj!

    • @dercsaba90
      @dercsaba90 3 місяці тому

      ​​@@SzakiEllenorígy van, az sem mindegy, hogy mekkora menethosszon oszlik el a menetes kötés "ereje", adott nyomatéknál több meneten kisebb lesz a menetet terhelő erő is. A tömítőelem is sokat számít, Loctite55 zsinór eddig bevált, nem dagad be, mint a kenderkóc ami szétnyomja idővel a fittinget. Hidraulika padnál 200bart is röhögve letömített a héten a szemem előtt, nem hinném hogy a hálózati víznyomásnál gondolkodni kéne, hogy kenderkóc vagy Loctite55.

    • @Cafnikulcs
      @Cafnikulcs 3 місяці тому

      Nem baj. 5-6 menetnek már mindent fognia kell. A baj az, hogy 80%-a selejt a szerelvényeknek és kapnak engedélyt forgalmazásra. Évről évre egyre jobban terjed a gagyi, mint a lepra.

  • @quibelezdesaporan6593
    @quibelezdesaporan6593 3 місяці тому +1

    A fogyasztóvédelem már régen nem a régi és ezen mindig a kisember veszít a legtöbbet!

  • @DrLecter80
    @DrLecter80 3 місяці тому

    Féláras... az mit jelent?

  • @Janó-u8g
    @Janó-u8g 3 місяці тому

    Rézidom egy for8ntot sem ér , 3 éve újítottam fel teljesen a fürdőszobát teljesen le cseréltem az összes idomot újra azaz rézidomra mind sorba ment tönkre el repedt a toldócső a könyék stb.. soha többet nem veszek rézidomokat

  • @Towards32
    @Towards32 3 місяці тому +1

    Én is igy jártam.

    • @Towards32
      @Towards32 3 місяці тому

      Azota probálok a helyet henco cső idomokal megoldani valahogy jobban megbizhatobb....

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому

      :-(

    • @Towards32
      @Towards32 3 місяці тому

      Na újabb vizprobléma jöt ellő de most a henco cső derégszöget a kanyarban ropantos idommal oldotam meg hár a derégszögnél pontszerűen kijukadt újabb boldogitás mire hazaérek.... A.. :)

  • @andrasb.6162
    @andrasb.6162 3 місяці тому

    A járműipartól az épületgépészeten át minden müszaki terület el van árasztva szeméttel. Már vadászni kell a minőségre, nyomozni utánna bármit akarsz beszerezni és még igy is fogsz mellényúlni. Legyen az szerszám, alkatrész vagy anyag. Mondjuk a kivitelezők többsége szarik rá, senki nem ad 10 év garanciát semmire.

  • @aadaam
    @aadaam 3 місяці тому +1

    1 bar nyomáson volt a fűtésrendszer?

    • @azrael834
      @azrael834 3 місяці тому

      Egyszintes háznál éppen elég. Nálam 2 szintnél sem teszem többre. 10 méteren vagy a vízoszlopnak 1 bár nyomása. 5-6 méteren 1 bár nyomáson, tökéletesen cirkulál a víz.

  • @sandorsabo5287
    @sandorsabo5287 3 місяці тому

    Minden logikus gondolatod nagy tapasztalatra vall anyag ismeret terén ..

  • @GTX1000
    @GTX1000 3 місяці тому

    Kedves Péter! Amennyiben érdekel, hogy mi lehet a megoldás a csőtörés okozta károk minimalizására nagyon szívesen megosztom veled. Üdv Zsolt (üzleti tippet inkább privát üzenetben adnék)

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому

      hello! ide írj lszi mail@szaki-ellenor.hu

    • @GaborUrban-wo1oy
      @GaborUrban-wo1oy 3 місяці тому

      ​@@SzakiEllenor
      Nem nagy titok.
      Mágnesszelep az eszköz amit keresünk.
      Lehetőleg a vízóraaknában, de minimum az épületbe belépő pontra, az elzáró szerelvény után.
      Fontos, hogy a bejövő csövön is jó minőségű idom és szerelvény legyen, pl. mofém golyós csap.
      A mágnesszelepet a csapolási helyeken elhelyezett jelenlétérzékelőkkel kapcsoljuk, valamint a mosó és mosogatógépeknek fel kell szerelni egy nyomógombot, ami egy időzítőt vezérel. Az időzítőt be kell állítani a mosási program idején túlra egy kicsit. Bonyolultnak hangzik, de egyszerű mint a faék.
      Egyébként ezt már írtam korábban egy másik videó alá.
      Ja, és ha lett beépítve olasz szerelvény, pl. golyós csap, mihamarabb kukázni kell, mert szétreped az is.
      Szép napot!

  • @scim1a
    @scim1a 3 місяці тому

    Shrinkflation, mindenhol ez van. Egyébként meg biztosítást kell kötni a házra.

  • @drjoci
    @drjoci 3 місяці тому

    Én azt hittem van valami szint amit teljesíteni kell ahogy, hogy forgalomba lehessen hozni.....

  • @Antik5889
    @Antik5889 3 місяці тому +1

    Sokan azt írják hogy Kínai! Lehet hogy ott gyártották, de a megrendelő kérésére gyártanak ilyen minőséget.

  • @SzamBacsi
    @SzamBacsi 2 місяці тому

    a szemcseppemből 1m3 az 600millió forint :D
    (Systane kb 6e 10ml)

  • @SándorKiss-i7b
    @SándorKiss-i7b 3 місяці тому +1

    Ami számomra felfoghatatlan, hogy ilyen silány minőségű termék, hogy kerülhet kereskedelmi forgalomba?

    • @pistajoska6318
      @pistajoska6318 3 місяці тому

      ocó kell az embereknek ., és szépen mutat a reklám újságban.

    • @rtamasmail
      @rtamasmail 3 місяці тому +2

      Minél többször kell vmit cserélni, újat venni, az annyiszor igényel fizetett szakembert, ami ugye adó, áfa bevétel, GDP! És sajnos semmi összeesküvés nincs ebben...

  • @zsolttelekes6509
    @zsolttelekes6509 3 місяці тому

    Nekem is elrepedt, C alakban, szivárgott, megfogtam fogóval a rajtalévő könyököt és leesett. Ugyanez excenterrel is .

  • @szabolcsbuda2268
    @szabolcsbuda2268 3 місяці тому +1

    Már a horganyzott idomok is Kínából jönnek, és ha túl húzod, szétreped!!!vigyázni kell velük!!! ! Tapasztalat!!!

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart 3 місяці тому

      ha nem húzod meg rendesen, akkor szivárog.. vízóra cserélők mindig gyengén húzzák meg a Hollandot.
      Aztán, ha vmiért megmozgatva van a cső, persze h, szivárog.

  • @pistajoska6318
    @pistajoska6318 3 місяці тому +2

    kici ocó . nekem vizesek mondták , ha kóccal szerelsz az bedagad és szétnyomhatja a szerelvényeket. Nem szeretik de próbálj teflon szalaggal dolgozni. Ha nem sikerül látod hogy ereszt. És mi van a többi idommal a falban? Egy éjszakára olvassátok le a vízórát és reggel nézzétek meg hogy mennyit változik . szereljetek be nyomás csökkentő szelepet . A kinti hálózatban csőtörésnél mikor ráadják a nyomást egy vízlökés keletkezik. Nagyon megdolgoztatja a csöveket idomokat.
    Nekem karácsony szent este szakadt szét a cső. Sehol semmi . Egy záróidomot találtam otthon és lett víz a lakásban.

    • @candyflipful
      @candyflipful 3 місяці тому +5

      1. A teflon szalag egy kalap.... Tömítő zsinór a javallott.
      2. Falban nem lehet oldható kötéssel idom. Ha van az baj.

    • @pistajoska6318
      @pistajoska6318 3 місяці тому

      @@candyflipful őskorban még ólmos csövek is voltak , vannak

    • @semmitnemfogadel
      @semmitnemfogadel 3 місяці тому

      @@candyflipful A teflon tényleg xar, de amikor alkalmazni kezdték, akkor a vegyszeres közeg miatt kellett, mert a kendert megette.
      Viszont semmi nem tiltja, hogy menetes idomot tegyél a falba.
      Jelzem, acél horganyzott vezetékeket csak menettel szerelték, nem tiltja semmi, ha gyártói garija van.
      De ha régebbre megyünk, a mérgező városi gázt is menetes idomokkal szerelték falban vezetve, mégsem robbantak a házak.
      A sárgarézzel van a probléma, gyakran öntvényhibás, kioldódnak az ötvözőanyagok, nincs papírjuk ivóvízre.
      Na ez már gond.
      Nem a menet, hanem a tudatlanság a nagyobb probléma.

    • @Cafnikulcs
      @Cafnikulcs 3 місяці тому +1

      A kender a legjobb tömítőanyag. A teflonszalag hobbikertészeknek tökéletes(gratulálok annak, aki gépészetben alkalmazta), a Loctite sajnos drága. Ja és kenderezni sok szakember sem tud.
      Aki kitalálta ezt a baromságot, hogy a kender szétfeszíti az anyagot, az soha nem értett hozzá. Régen miért nem repedt szét így egy idom sem?
      A probléma azzal van, hogy semmi minőségi követelményt nem kell már betartani.

    • @gyulajoo9003
      @gyulajoo9003 3 місяці тому +3

      @@candyflipful Azért a 30 évvel ezelött épült házak 90%-ban oldható kötés van. Régi horganyzott csöves rendszerekben nagyon mást nem is tudtál csinálni.

  • @LajosKiss-p2e
    @LajosKiss-p2e 3 місяці тому

    tanulság 2" alatt loctite 55 használunk menettömítőnek

  • @UgriUgri-r1l
    @UgriUgri-r1l 3 місяці тому +2

    Arról nem is beszélve hogy a rövideket a műanyag csőbefúrt idomokhoz be se lehet tekerni, mert egy menetet fog, ráadásul meg kell nézni hogy a menet kúpos legyen, mert a nem kúpost meg le se lehet rendesen tömíteni.🙄

  • @csiposmedvesajt
    @csiposmedvesajt 3 місяці тому +1

    Sajnos erre jellemző, Viega márkat kell venni...

  • @Fuggetlenigazsag5744
    @Fuggetlenigazsag5744 3 місяці тому

    Tisztelt Péter!
    Az anyaghiba miatt tört el Olasz import minőségtelen.
    Ami viszont fontos hogy kérem javítsa ki magát mert biztonsági szelepet soha nem zárunk ki!!!!!
    Életekbe kerülhet
    Üdvözlettel egy Gépész!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому

      Amint mondtam is, van mellette egy nyomás kiegyenlítő tartály ! Az nem lett kizárva!

    • @Fuggetlenigazsag5744
      @Fuggetlenigazsag5744 3 місяці тому

      @@SzakiEllenor
      Nézze kedves Péter
      Nem kioktatni szeretném de ha az a tágtartály éppen át van szakadva akkor lehet belőle gubanc.
      Én nem arra gondolok hogy ön nem jó csinálta hanem arra hogy mások akik nem értenek hozzá ne csináljanak még hasonlót sem.
      Gépészként és kazánszerelőként évi 25-30 hasonló esettel találkozom.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor  3 місяці тому

      A biztonsági szelep is mehet tönkre. A sztoriból kiderült, hogy a tágtartály üzemelt, és egy napra került dugó a szelep helyére. De egyébként igazad van!

  • @titopetrosonicde4858
    @titopetrosonicde4858 3 місяці тому +4

    Éjfélkor szétdurrant az olasz háromjáratú csap ,kilőtte a tekerőjét! Félév után .Azóta mofém van dupla súly fele ár.Ennek már 4 éve.Barkács áruházas spiáter! csaptelep menetnél körbe repedve ez csak szétszedés után derült ki mert sípolt és időnként kinyitotta magát.

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart 3 місяці тому +1

      mofém-el nekem még nem volt bajom. magyar, de minőségi.

    • @gabornagy1429
      @gabornagy1429 3 місяці тому

      @@CNCVelMart Jó az kínainak is, de a minősége még tűrhető a többi sz_rhoz képest

    • @CNCVelMart
      @CNCVelMart 3 місяці тому

      @@gabornagy1429 gondolom ezt a mofémesre válaszoltad.

    • @gabornagy1429
      @gabornagy1429 3 місяці тому

      igen a mofem termekek egy része, nagy része szinten kínai​@@CNCVelMart

  • @MoonWalkersbin
    @MoonWalkersbin 3 місяці тому

    villannyal is ez van. a vezetékek keresztmetszetével csalnak.

  • @belanagy3144
    @belanagy3144 3 місяці тому

    Nem kell annak feltétlenül rézből lenni a vas közcsavar is épúgy megteszi és lehet még erősebb is.