Identifikátor súčiastok T4 a T7

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 7 гру 2021
  • Tester tranzistorov, ktorý môže byť veľmi nápomocný napríklad pri identifikovaní elektród... vrelo odporúčam
    #elektronika #elektrotechnika #oprava #diagnostika #test #tester #meranie #multimeter #osciloskop #voltmeter #ampermeter #generator #zdroj #pajovacka #cin #kolofonia #tavidlo #lupa #zataz #trafo #transformator #hrot #usb #usbC #gpib #hdmi #kolik #zdierka #banan #krokodil #ihla #vodic #drot #kabel #izolacia #izolant #antena #amplituda #atenuator #avc #basreflex #baza #binarny #bipolarny #blokovaci #bocnik #budic #cb #casovy #cinitel #cip #csv #stvorpol #citac #darlington #decibel #detekcia #demodulacia #delic #dielektrikum #digitalny #displej #dvojpulzny #ekvalizer #elektromagteticky #elektrostaticky #elektronka #elektronicky #emitor #fazovy #fet #feritova #filtracny #foton #frekvencia #fyziologicky #hlava #hradlo #hysterezia #charakteristika #impedancia #impulz #interferencia #jednocestny #kapacita #kvapalny #klopny #astabilny #bistabilny #monostabilny #kmit #kmitocet #kolektor #komparator #kompenzacia #komplementarny #komutacny #konvertor #konverzia #korekcia #kvazikomplementarny #lcd #led #linearnylinka #logaritmus #logicky #logika #magneticky #medzifrekvencia #menic #meradlo #mikrofon #mikroprocesor #modulacia #mriezka #multivibrator #mostikovy #napatie #nasobic #neutralizacia #nesymetricky #nomogram #npn #pnp #obrazovka #oddelovaci #odladovac #odpor #odrusovaci #operacny #optoelektronicky #oscilator #permeability #piezoelektricky #pll #poistka #polovodic #primarny #procesor #priepust #predmagnetizacia #prudovy #predradny #prevodny #prikon #prieraz #prechod #reaktancia #regulacia #relaxacny #rezonancia #rozmietavy #rozptylovy #rusenie #saturacny #selektivita #selektivny #schmittov #schottky #sledovac #silovy #smd #smt #sonda #symetricky #sumerny #ssb #spinaci #spinany #stabilizacia #tienenie #stojaty #superhet #superpozicia #sirokopasmovy #sum #tepelny #teplotne #tlakovy #tlmivka #trifilarny #unipolarny #urychlovaci #utlm #vektorovy #vlnovy #vlna #vodivost #vstupny #vyhybka #vykon #wobler #zaznej #zbytkovy #zosilnovac #skreslenie #spätny #stratovy #hustota #intenzita #ohm #ohmov #kirchhoffov #thomsonov #vzorec #akumulator #bateria #clanok #dioda #dutnavka #diak #dvojlinka #fotodioda #fotorezistor #fototranzistor #fototyristor #fototriak #infra-led #koaxialny #kondenzator #konektor #laser #solidstate #rele #potenciometer #prepinac #reostat #rezistor #reproduktor #sluchatko #spinac #termistor #ptc #ntc #tlmivka #tranzistor #vypinac #tlacitko #transil #triak #trisil #varikap #tyristor #varistor #ziarovka #ziarivka #fluke #brymen #axiomet #siglent #unit #uni-t #owon #tti #gwinstek #keysight #peaktech #amprobe #extech #peaktech #elma #appa #metrix #rigol #hantek #voltcraft #tektronix #hameg #tesla #picoscope #metrel #megger #kyoritsu #flir #seek

КОМЕНТАРІ • 22

  • @jozefnovak7750
    @jozefnovak7750 3 місяці тому

    Ďakujem! Skvelá pomôcka!

  • @Tomasttttt
    @Tomasttttt 2 роки тому

    parádní video

  • @ingwarrce9900
    @ingwarrce9900 Рік тому +1

    Ako informatívny merak ok. Chcelo by to urobiť zo súčiastkami ktoré by mali overení hodnotu.

  • @pavel7311
    @pavel7311 6 місяців тому

    ahoj, Paľo proč se na T4 při měření triaku neukázal odpor mezi A2 a G ( 58.58Mohm. ) jako u jiného Tvého videa ? ( Ako zmerať triak )

  • @mirobarany
    @mirobarany 2 роки тому

    Ahoj, tuším že tyristor aj triak mi to zmeralo ale musel som meniť (teda prehodiť) nožičky 1,2,3. Teraz už netuším či to stačilo len otočiť alebo som prehodil 2, za 3 alebo tak nejako. Ak som to neurobil meralo mi to ako to bolo v tomto videu. Teda mám T4.

    • @pauls.electronics
      @pauls.electronics  2 роки тому

      Zmera to aj tyristor v puzdre to92 s malym zapinacim prudom

  • @xxxx664
    @xxxx664 Рік тому

    Prosím ťa ,dá sa na to napojiť a zmerať Bateria 18650 a zmerať vnútorný odpor?Alebo poškodím merák?Bojím sa to risknúť.Myslím na tom meráku T4,ten mám.

    • @pauls.electronics
      @pauls.electronics  Рік тому

      Tento merak nevie zmerat odpor baterie, len napatie a to max do 5V sa mi zda

    • @xxxx664
      @xxxx664 Рік тому

      @@pauls.electronics Díky za odpoveď.

  • @danodin7090
    @danodin7090 2 роки тому

    Oba testery mám a můžu vřele doporučit.Já jsem si akorát ještě na té T4 přidělal na krabičku DC zdířku a napájím to adaptérem, protože se mi nechtělo stále rozebírat krabičku a měnit 9V baterii. T7 funguje i při připojeném nabíjení, jelikož má identifikátor zabudovanou nabíjecí baterii, ale zase u T7 ta baterie není nic moc a sama se vybíjí.

    • @pauls.electronics
      @pauls.electronics  2 роки тому +1

      ja som v tej mojej T7 vymenil bateriu za silnejsiu

    • @michalmiskolci
      @michalmiskolci Рік тому

      @@pauls.electronics ahojte, chcem sa zas vratit k elektronike, ale nie sa tym zivit, preto si dovybavujem dielnu.Ktory z tychto dvoch by ste mi odporucili na zaciatok. T7 tusim meria navyse aj zenerove diody. Ale zobral by som aj T4 ak je spolahlivy. dakujem

  • @Tomasttttt
    @Tomasttttt 2 роки тому

    já mám T7

  • @RadimPolasek
    @RadimPolasek Рік тому +1

    ESR 0 pro ten velký elyt na T4 je docela nesmysl

  • @davidhorvath7608
    @davidhorvath7608 Рік тому

    Dobrí deň aká má biť ta hodnota ers?

    • @stefanmikoczi9164
      @stefanmikoczi9164 Рік тому

      Musí byť čím najnižšia,5% sa považuje za vysoké ESR a nemal by sa kondenzátor použiť.

    • @davidhorvath7608
      @davidhorvath7608 Рік тому

      @@stefanmikoczi9164 a ak je esr 0.00 je kondenzátor dobrý?

    • @stefanmikoczi9164
      @stefanmikoczi9164 Рік тому

      @@davidhorvath7608 Hej ,čím najmenšie číslo je dobré.

    • @miroslavgargulak5005
      @miroslavgargulak5005 Рік тому

      Musíš se podívat do datasheetu .Výrobce ESR měří podle přesných podmínek ,které se mohou lišit od těch co jsou na měřáku .Existují sice tabulky ,ale těma bych se taky moc neřídil ,protože tam zase nejsou podmínky uvedeny .Elektrolytické kondenzátory ,které dlouho leží se musí před měřením nejdřív naformátovat ,jinak je měřák vyhodnotí jako úplně špatné .Z vlastní zkušenosti mi u TESLA elytu hodnoty 2mF/50V nenaformovaný ukazoval měřák ESR 10 ohmů a ztrátu 20% ,po naformátování mi měřák ukázal ESR 0,01 ohm a ztrátu 1% .

    • @stefanmikoczi9164
      @stefanmikoczi9164 Рік тому +1

      @@miroslavgargulak5005 Naformovať sa musia, naformátovať sa musí disk.