УВАГА: ОНОВЛЕННЯ. ПРОПОРЦІЇ РОЗВЕДЕННЯ РОЗЧИНУ! У цьому відео описано процес приготування розчину без розведення (дякую глядачам, які помітили неточність - при монтажі зник шматок відео). Запропонований у відео РЕЦЕПТ ТРЕБА ВИКОРИСТОВУВАТИ У РОЗВЕДЕННІ 1:3 - 1:5! Деталі - у описі відео
Чувствуется, что хороший человек и специалист, но невнятная торопливая речь и не четкость в подаче материала, портит впечатление, хотя инфо оч. полезное. Дякую за рідну мову, хай щастить. Переможемо!
Слава Україні та її мужнім захисникам! А вам, пані Оксано, безмежна вдячність! Справжній учитель - то не професія, то стан душі. Зараз ви передаєте свої та свого тата знання і досвід досить широкому загалу. Низький уклін Вам
Підписалася на другій хвилині. Буду с вами учить украинский. Запорожье русскоговорящее было поэтому в 64 года сложновато быстро перейти. Я не одна такая поверьте. Зато сейчас с внуком есть общая цель. Дякую Вам!
Дякую Вам за Вашу позицію. Я народилася на Поліссі (Чернігівщина) - там страшенний суржик з переважанням мови ворога. Але і вода камінь точить. Рада знайомству і намагатимусь бути Вам корисною! :)
І я дякую, за мову, за щирість, що є можливість пізнати і корисне і, приємне , і, чимось, просто підбадьорити одна одну в цей тяжкий час.Божого благословіння всім!
Дуже вдячний за змістовне і глибоко інформативне відео . А головне ,що воно українською . Підписуюсь і бажаю вам натхнення і невичерпної енергії в подальшій роботі ! Слава Україні !
Дякую. Випадково на вас потрапила і зраділа, бо мало українських блогерів, які розуміються на теоріі і можуть донести це до людей, які працюють на землі.
Дякую за нашу рідну мову та хочу поділитись багаторічним( 30років) досвідом вирощування батату. Зрізані череночки ставлю у водичкудо появи біленьких корінчиківдо 5мм.Треба зразу висаджувати краще у грунт ,щоб картоплинка була рівненька. Якщо у стаканчики ,бо ще не час для грунту, тільки потім обрізатьі знов ставити у водичку.
Дякую Вам за відгук. Наша мова - наша зброя. І хоч я родом з Полісся (а там суржик ще той!), вважаю, що повертати мову - це як відвойовувати окуповану територію.
Здається у мене вже розвивається залежність :) від Ваших відео. кожен вечір передивляюсь. як не нові, то старі.. Зачеплюсь за одне, і так далі... дуже цікаво. і Ваш підхід, і подача.. Дякую Вам за кожне слово... Здоров'я і натхнення Вам. і Перемоги нам. Бережи Боже наших ЗСУ і Україну.
Дякую вам за відео. Завжди дивлюся і передивляюся по декілька разів, чекаю нових відео, бо це завжди корисна і цікава інформація. Миру всім нам і гарних врожаїв. Слава Україні і нашим захисникам, що дають змогу жити в вільній країні!
Дякую за корисну інформацію.Дуже цінно отримувати інформацію від людини, яка має відповідну освіту і розуміє які процеси відбуваються і що для чого робиться ❤
Доброго вам здоров'я. Дуже рада вас завжди слухати та бачити. Після ваших лекцій , люди стають багатшими знаннями. Дякуємо вам. Побільше таких , як ви.
Я така рада, що вас знайшла перед новим сезоном, стількі проблем які були в минулому сезоні я вже вирішила, завдяки вам! (Поки теоретично- бо все попереду, руки вже зудят!) Але читаючи коментарі була вражена, що хтось вважає себе в праві робити вам якісь особисті зауваження та повчати, як подавати матеріал і т.д. Я сподіваюсь вас це не ображає, бо я вражена, що деякі люди вважають, що їм хтось забов’язан догождати! Впевнена, що таких мізерна кількість тут і сподіваюсь, що це не відіб’є вам охоту з нами ділитись вашим безцінним досвідом!
Дякую за цікаву і змістовну лекцію!!!! З великим задоволенням послухала Вас!!! Відчула себе студенткою на дууууже цікавому уроці!!!! Слава нашій Україні, Слава нашим труженикам!!
Слава Україні !Щиро дякую за підтримку і розвиток україномовного сегменту UA-cam. Я початківець і мені все цікаво. З мене підписка та вподобайка. Гарного нам всім врожаю.
Дякую за змістовну розмову, яка дещо змінила мої погляди на мінеральні добива. Згодна з Вами, "повертати мову - це так само важливо, як і повертати території!" З повагою і надією на подальші зустрічі. Як, до речі, Ваше ім я, як до Вас звертатися? Дуже цікаво, з якої Ви області, де так співуче розмовляють?
Моє ім'я Оксана. Народилась на Поліссі. Зараз живу на Черкащині. Коли привозила доньку до бабусі з дідусем, деякі тамтешні "узкоговорящі" лагідно називали її бендерочкою через українську мову:). Рада знайомству. Рада, що стала Вам корисною :)
Добрий день! Дякую! Цікава розповідь, а в кінці бажано подати компоненти одним списком, щоб можна було зробити скріншот і використовувати ваші рекомендації.🙂👍
Кланяюся Вам, пані Оксано, за вашу несхитну позицію. І дуже дякую за те, що ділитеся своїми знаннями і досвідом, це безцінно! Маю запитання : як підживити цибулю і часник, коли кислий ґрунт (дико ростуть хвощ, квасок, кінський щавель...). Зрозуміла, що "захоплюватися" сульфатами не варто, але і сірка необхідна. І ще про попіл - при якій температурі ґрунту і в якому вигляді вносити?
У випадку кислого грунту перше підживлення здійсніть кальцієвою селітрою (селітри майже не підкислюють його, а кальцієва - фізіологічно лужне добриво, навіть трохи підлужнює). А сульфат магнію можна внести позакоренево (оприскуванням) у цей самий час. Концентрація 1,5-2 % . А найпростіше рішення - нітроамофоска: нейтральна, комплексна, містить мікро- і мезо- елементи (і сірку, і кальцій, і інші). Щодо попелу: його варто вносити пізніше, коли почне формуватися цибулинка. На кислих грунтах можна у сухому просто під дощ (якщо він гарний, а не ледь побризкав)). Або настояти у воді 1-2 доби і полити, але тоді вже по гарно зволоженому грунту.
Переглядаю Ваші відео. Минулого року пізно вже побачила. І не знаю, чи зробила правильно, але обробила цибулю та часник колоїдною сіркою. І урожай був кращий, ніж завжди. Дякую.
Це гарний спосіб обробки. Сірка - фунгіцид та акарицид. Навряд чи вплине на урожайність (може бути збіг), але власне сірка необхідна їм як мікроелемент.
Вподобайка і підписка за чудову, грамотну, вишукану українську мову❤. Питання: Маю сульфат калію, який розчиняється з осадом навіть у гарячій воді😢, тому чи треба його окремо розчиняти, чи ні?
Калій сульфат добре розчиняється у воді. У вашому, мабуть, якісь домішки. Якщо осаду утворилось багато, можете відстояти і злити. Але він абсолютно не завадить (а, можливо, то якась інша сполука? можливо, кальцій сульфат?:))
Добрий день, дякую за корисне відео😊 Скажіть, будь ласка, скільки разів потрібно робити таке підживлення часнику та цибулі, і який інтервал між підживленнями? Дякую.
Один раз. Якщо грунт кислий - це не ваш спосіб. Я завжди наголошую, що грунт у мене нейтральний, а місцями й слабколужний. До того ж, зараз у багатьох регіонах посуха, тому часник жовкне. А не від нестачі елементів живлення.
Для капусти кисле. У мене грунт слабколужний і вода така ж слабколужна, тому це не критично. А цибулю, на мою думку таким вже пізно підживлювати. Вона формує цибулину, тому незабаром фосфорно-калійне підживлення.
Будь-яке добриво - тільки по добре зволоженому грунту. Зверніть увагу, що у мене грунт нейтральний, а місцями навіть слабколужний. Якщо у Вас раптом грунт кислий, то таке підживлення не для Вас. Крім того, цього року кілька разів повертаються заморозки, а таке пожовтіння (від морозу) ніяке підживлення не виправить.
Вітаю. Якщо Ви маєте на увазі цибулю, яка посіяна чорнушкою (насінням) на сіянку (ту, що маєте висаджувати наступного року), то її підживлювати взагалі не потрібно. А якщо маєте на увазі посадку навесні маленьких цибулинок (сіянки, яка була вирощена минулого року), то вже через два тижні після сходів треба підкормити.
Вітаю. На жаль, ні. Сульфат амонію має іншу назву сірчанокислий амоній. А аміачна селітра - це нітрат амонію. Якщо не маєте сульфату амонію, візьміть нітрат амонію, але вдвічі менше. Це трошки не те, але може бути у крайньому випадку.
Дуже дякую за таке цікаве і познавальне відео!!! Я підживлюю свої рослини Майстром під корень, плантаіол по листях. Іноді окремо кальцій, сульфат магнію, бор. Чи є у вас відео, як правильно потрібно вносити різні мікроелементи, скількі разів у сезон? Дякую
Поки нема. Але буде обов'язково. Хоча я дотримуюсь тієї точки зору, що вносити більшість підживлень треба лише у критичні (пікові) періоди в житті рослин та при наявних дефіцитах.
В принципі - можна (при змішуванні в одному розчині одразу перед внесенням ніяких змін не відбудеться). Але карбамід почне "працювати" лише тоді, як температура грунту підніметься до +15-16 грвдусів. Краще замінити, ніж не підживлювати взагалі).
Доброго дня, приємно та корисно вас слухати, але підкажіть, будь ласка, де це все придбати? Живу в селі та ще і в районі, який межує і з рашкою і з Луганською областю. Успіхів вашому каналу та процвітання на рідній землі.
Мої вам вітання. У селі, звичайно, таке навряд чи придбаєш. У малих мстечках, як моє, зазвичай, є магазини для свдвників-городників. Там усе це є. Або переважна більшість. Усе це - добрива. Як крайній варіант там може бути добриво, яке називається "для часнику і цибулі". І хоча воно не зовсім збалансоване, та можна і ним, але кілька разів. Дякую Вам за відгук, за повсякденну мужність і стійкість. Усім нам Перемоги!
Пані Оксана дякую за корисні поради! Прослухала...буду вчитися..прийшов час займатися землею .як багато треба знати...Дякую! І ще питання. Відро на 10л?
По чайній - універсальна кількість. Я готую розчин, беручи по столовій, а потім його розбавляю водою. У цьому році розбавляла тільки втричі, бо багато вимивається. Коли посушливо - розбавляю десь уп'ятеро. Мені так зручніше.
Вітаю! За агрономічними підручниками небажано змішувати сухі мінеральні добрива в одній ємності. Хто буде повторювати це пентосульфатне підживлення - будь ласка, розведіть послідовно хоча б 0,5 л води окремо кожне добриво. Не користуйтеся металевим посудом там, де є купороси.
Про купороси і металевий посуд - це матеріал шкільного курсу хімії. Про сумусність добрив: усі з прерахованих добрив абсолютно сумісні! Пента пишеться з літерою А:) Гарного дня!
Тоді можна підживити позакоренево. Пожовтіння кінчиків - не завжди "голод". У мене пожовтіли кінчики після заморозку -5 ( навіть у теплиці вода вода замерзла). На той час час часник був підживлений, буйний і зелений ((. Днями буде відео про причини пожовтіння.
Добрий день).Випатково потрапила на ваш канал,дуже сподобалась грунтовна інформація. Скажіть,будь ласка,якщо при посадці часнику внесла трохи осіннього добрива щ вмістом калію і магнію,то не зашкодить рослині підживлення по цьому рецепту?Чи мода просто підживити азотним добривом?
Так. Можете підживити тільки азотом. Але я б використала саме сірковмісне азотне добриво - з огляду на мій грунт. Він у нас нейтральний, місцями до слабколужного. Сульфати його підкислюють значно краще, ніж селітри. А сама сірка потрібна цибулі й часнику. А Ви вже дивіться на свій грунт.
Сірка сіркова, рослинам не потрібно стільки сірки скільки ви вносите пропонуєте. Як що ви переживаєте за хлор вносьте з хлорідами гіпс. Він за зиму вимиє хлорі іон у нищі горізонти і буде вам ваша сірка.
Вам ніхто не заважає робити саме так, як ви й кажете. А я розповідаю про мою ситуацію, мої грунти (якщо ви щось про них знаєте). Для них гіпс протипоказаний.
Добрий вечір! Зовсім випадково натрапила на Ваш канал, мушу зізнатися, що я вражена Вашими знаннямии і ккомпетентністю. Прошу поради щодо підживлення часнику: сульфат амонію можна використовувати на кислих грунтах? Ми нещодавно придбали ділянку і я підозрюю, що грунт кислий, бо росли хвощі, але зробити аналіз змоги немає, розкислення цьогоріч на жаль не змогли провести ми на Сумщині прикордоння. Наперед вдячна за відповідь
Для кислих грунтів сульфати взагалі не бажані, а сульфат амонію - особливо. Більшість з них підкислюють грунт. У більшості відео я не забуваю наголошувати, що у мене грунт нейтральний, місцями слабколужний. Для кислих грунтів перше підживлення краще нітратом амонію (аміачною селітрою) - менше підкислює. А найоптимальніше - два підживлення нітроамофоскою (у неї рН від нейтрального до слабколужного), а третє - попелом або монокалій фосфатом. Тримайтеся. Бережіть себе.
УВАГА: ОНОВЛЕННЯ.
ПРОПОРЦІЇ РОЗВЕДЕННЯ РОЗЧИНУ!
У цьому відео описано процес приготування розчину без розведення (дякую глядачам, які помітили неточність - при монтажі зник шматок відео). Запропонований у відео РЕЦЕПТ ТРЕБА ВИКОРИСТОВУВАТИ У РОЗВЕДЕННІ 1:3 - 1:5! Деталі - у описі відео
Чувствуется, что хороший человек и специалист, но невнятная торопливая речь и не четкость в подаче материала, портит впечатление, хотя инфо оч. полезное. Дякую за рідну мову, хай щастить. Переможемо!
Як зрозуміти про розведення - на відро води ми готуємо маточний розчин, а потім розводимо його ще у три чи п"ять разів?
Відро 8 чи 10 літрів?
Це
Як багато лишні,
Слава Україні та її мужнім захисникам! А вам, пані Оксано, безмежна вдячність! Справжній учитель - то не професія, то стан душі. Зараз ви передаєте свої та свого тата знання і досвід досить широкому загалу. Низький уклін Вам
Так приємно слухати. Такий голос і мова приємна. І що важливо - інформація цікава та корисна.
Підписалася на другій хвилині. Буду с вами учить украинский. Запорожье русскоговорящее было поэтому в 64 года сложновато быстро перейти. Я не одна такая поверьте. Зато сейчас с внуком есть общая цель. Дякую Вам!
Дякую Вам за Вашу позицію. Я народилася на Поліссі (Чернігівщина) - там страшенний суржик з переважанням мови ворога. Але і вода камінь точить. Рада знайомству і намагатимусь бути Вам корисною! :)
Ви молодець. Я Вами захоплююсь. Вами і Вашою позицією)))
Дякую вам за україномовний канал
І я дякую, за мову, за щирість, що є можливість пізнати і корисне і, приємне , і, чимось, просто підбадьорити одна одну в цей тяжкий час.Божого благословіння всім!
Та все буде добре,головне бажання
Дуже вдячний за змістовне і глибоко інформативне відео . А головне ,що воно українською . Підписуюсь і бажаю вам натхнення і невичерпної енергії в подальшій роботі ! Слава Україні !
Героям слава! Дякую Вам.
Дякую. Випадково на вас потрапила і зраділа, бо мало українських блогерів, які розуміються на теоріі і можуть донести це до людей, які працюють на землі.
І Вам моя подяка за відгук. Сподіваюсь бути Вам корисною). Scientia potentia est. А повертати нашу мову - це як відвойовувати території.
Дякую за нашу рідну мову та хочу поділитись багаторічним( 30років) досвідом вирощування батату. Зрізані череночки ставлю у водичкудо появи біленьких корінчиківдо 5мм.Треба зразу висаджувати краще у грунт ,щоб картоплинка була рівненька. Якщо у стаканчики ,бо ще не час для грунту, тільки потім обрізатьі знов ставити у водичку.
@@2v4vomelnyk0v2vа є відео про підживлення полуниці?
Дякую за таку змістовну інформацію. Яка гарна українська мова.
Дякую Вам за відгук. Наша мова - наша зброя. І хоч я родом з Полісся (а там суржик ще той!), вважаю, що повертати мову - це як відвойовувати окуповану територію.
Дякую! Цікаво, пізнавально, професійно, патріотично! :) Сил Вам, урожаїв та Перемоги Україні!
Пані Оксана, дякую за корисну❤ інформацію. А ще привітати з днем Ангела Ксенії Римлянки💝💝💝
Ваш канал живильна жила,що дарує всім знання.Вам подяка за новини, за вашу мудрості буття, що все розповідаєте, знаходите для нас ви час.
Дякую за Ваш віджгук. Сподіваюсь і надалі бути корисною).
Як завжди, дуже вчасно, дякую. Чи ті добрива ( сульфати) є в продажі?
Якщо є у нашому захолусті, то, думаю, і у Вас є:)
Здається у мене вже розвивається залежність :) від Ваших відео. кожен вечір передивляюсь. як не нові, то старі.. Зачеплюсь за одне, і так далі... дуже цікаво. і Ваш підхід, і подача.. Дякую Вам за кожне слово... Здоров'я і натхнення Вам. і Перемоги нам. Бережи Боже наших ЗСУ і Україну.
Дуже сподобалося,що розмова Ваша українська,але багато,як для мене,лишнього.Більше по суті.Дякую.
Коротка суть - у книгах, довідниках. Для кожного відео є свій глядач. Можливо, є у мережі і коротші пояснення. Пошукайте на ваш смак.
Дякую вам за відео. Завжди дивлюся і передивляюся по декілька разів, чекаю нових відео, бо це завжди корисна і цікава інформація. Миру всім нам і гарних врожаїв. Слава Україні і нашим захисникам, що дають змогу жити в вільній країні!
Дякую за корисну інформацію.Дуже цінно отримувати інформацію від людини, яка має відповідну освіту і розуміє які процеси відбуваються і що для чого робиться ❤
Доброго вам здоров'я. Дуже рада вас завжди слухати та бачити. Після ваших лекцій , люди стають багатшими знаннями. Дякуємо вам. Побільше таких , як ви.
ЯКА Ж ПРЕКРАСНА НАША УКРАЇНСЬКА МОВА🇺🇦🙏🙏🙏🇺🇦🕊️🕊️🕊️
❤
Випадково натрапила на Ваш канал ( березень 2024) і відразу підписалась, дуже актуальна інфа, дякую ❤
Гарного Вам врожаю. Дякую, що і ми будемо знати, як їх досягти.
Дуже цікаве, корисне та актуальне для мене відео. Та ще й приємно Вас слухати... Щиро дякую! З мене підписка та вподобайка 😊❤❤❤
Дякую попала на ваш канал випадково
Для мене дуже своєчасна інформація. Дякую , що вступилися за мін. добрива. І за українську мову теж дякую.
Украіна --це добре,Украіна--це гарно.Украіна понад усе.Слава Украіні!
Героям Слава
Дякую Вам, пані Оксано, за поради!❤💛💙
Я така рада, що вас знайшла перед новим сезоном, стількі проблем які були в минулому сезоні я вже вирішила, завдяки вам! (Поки теоретично- бо все попереду, руки вже зудят!) Але читаючи коментарі була вражена, що хтось вважає себе в праві робити вам якісь особисті зауваження та повчати, як подавати матеріал і т.д. Я сподіваюсь вас це не ображає, бо я вражена, що деякі люди вважають, що їм хтось забов’язан догождати! Впевнена, що таких мізерна кількість тут і сподіваюсь, що це не відіб’є вам охоту з нами ділитись вашим безцінним досвідом!
Дякую вам за поради,за чудову українську.Дуже приємно.Слава Україні!!!Героям Слава!!!
Лише в 2024році потрапила на Ваш канал.Передивляюсь.Дякую за чесність.
Сьогодні відкрила для себе ваш канал, прослухала декілька відео, підписалася. Дуже приємно вас слухати, почула багато корисної інформації та порад.
Дякую за пораду! І за цитати, і за пояснення. Мені,наприклад, до вподоби отримати і рекомендації, і нові знання.
Яка приємна розмова . Здоров,я і миру вам
Щойно натрапила на ваш канал,дякую щиро !!!
Підписка і лайк)
Дякую за вашу працю!!!
Супер. Кваліфіковано і по суті. Дякую.
Дякую за Вашу працю
Дякую щиро за корисні поради, бажаю нам усім гарних врожаїв.
Спокійна подача підходить. Дивлюсь вас з задоволенням знаходжу відповіді на питання, які зависають
Дякую за цікаву і змістовну лекцію!!!!
З великим задоволенням послухала Вас!!! Відчула себе студенткою на дууууже цікавому уроці!!!!
Слава нашій Україні, Слава нашим труженикам!!
Дякую за корисні поради.Чекаю поради, щодо підгодівлі огірків,томатів.
Дякую за практичні, корисні поради !
Слава Україні !Щиро дякую за підтримку і розвиток україномовного сегменту UA-cam. Я початківець і мені все цікаво. З мене підписка та вподобайка. Гарного нам всім врожаю.
Підписалась на Вас, тому що розумно и просто, здоров'я вам и нових відео
дякую за поради🌹🌹🌹💙💛
Дякую за рідну мову багато різних консультаці й,але вони російськомовні , доводиться перекладати і не завжди успішно,а тут все зрозуміло, дякую!!!
Дякую за корисне відео.Розкажіть,будь ласка, про захист цибулі від пероноспорозу.
Дуже велике вам дякую за інфармацію Здоров'я і натхнення Мира і добра
Ще не додивилась. Підписуюсь за українську. Дякую❤❤❤
Дякую Вас, дуже цікава і потрібна інформація.
Ви , напевно хімік, тому що гарно володієте інформацією. Успіхів вам.
Яка мила і приємна жінка)))
Дуже дякую за таку змістовну потрібну інформацію!
Дуже потрібний канал ! Дякую!
Дякую
За корисну інформацію
Дякую за український Ютуб
Дякую за поради Слава Україні, ми переможемо
Героям СЛАВА!!! ДЯКУЮ Вам- підписка та ЛАЙК!!!🧄🧄🧄
Дякую!
Щиро дякую за поради.
Дякую за українську
Слава Україні! Вчора підживила часник сульфатами за Вашою методикою, але розводила по мінімуму 1:5, то на ранок часник не впізнала. Дякую. Полтавщина.
Дякую за змістовну розмову, яка дещо змінила мої погляди на мінеральні добива. Згодна з Вами, "повертати мову - це так само важливо, як і повертати території!" З повагою і надією на подальші зустрічі. Як, до речі, Ваше ім я, як до Вас звертатися? Дуже цікаво, з якої Ви області, де так співуче розмовляють?
Моє ім'я Оксана. Народилась на Поліссі. Зараз живу на Черкащині. Коли привозила доньку до бабусі з дідусем, деякі тамтешні "узкоговорящі" лагідно називали її бендерочкою через українську мову:). Рада знайомству. Рада, що стала Вам корисною :)
ззз
@@2v4vomelnyk0v2vя теж бендерівочка.СлаваУкраїні.Житомирщина
Дякую за корисну інформацію!
Дякую, дуже вчасно
Цікава теорія і дуже гарна мова,підписуюся.
Дякую за пораду!!!
Дякую за пораду, треба лише буде накупити відповідних добрив.
Подписался , спасибо за интересную информацию. Удачи в развитии канала! Всем любви и добра!👍
Дякую, якраз доречна інформація. Бо часник і цибуля жовтіють.
Зараз вони жовтіють ще й через велику кільуість опадів. Вимиваються усі поживні речовини.
Часник треба підживлювати так в березні? Дякую❤
Захоплююсь Вами!
Добрий день! Дякую! Цікава розповідь, а в кінці бажано подати компоненти одним списком, щоб можна було зробити скріншот і використовувати ваші рекомендації.🙂👍
Дякую за відгут і за підказку. Я ще тільки вчуся усе це робити. Та і на все часу не вистачає. Але обов'язково візьму до уваги).
Дякую за інформативне відео.
Дякую. Гарного дня
Кланяюся Вам, пані Оксано, за вашу несхитну позицію. І дуже дякую за те, що ділитеся своїми знаннями і досвідом, це безцінно! Маю запитання : як підживити цибулю і часник, коли кислий ґрунт (дико ростуть хвощ, квасок, кінський щавель...). Зрозуміла, що "захоплюватися" сульфатами не варто, але і сірка необхідна. І ще про попіл - при якій температурі ґрунту і в якому вигляді вносити?
У випадку кислого грунту перше підживлення здійсніть кальцієвою селітрою (селітри майже не підкислюють його, а кальцієва - фізіологічно лужне добриво, навіть трохи підлужнює). А сульфат магнію можна внести позакоренево (оприскуванням) у цей самий час. Концентрація 1,5-2 % .
А найпростіше рішення - нітроамофоска: нейтральна, комплексна, містить мікро- і мезо- елементи (і сірку, і кальцій, і інші).
Щодо попелу: його варто вносити пізніше, коли почне формуватися цибулинка. На кислих грунтах можна у сухому просто під дощ (якщо він гарний, а не ледь побризкав)). Або настояти у воді 1-2 доби і полити, але тоді вже по гарно зволоженому грунту.
Щиро дякую за відповідь!
БАТАТ!!!!! ЦІКАВИТЬ,,,,, ДЯКУЮ,,,
Переглядаю Ваші відео. Минулого року пізно вже побачила. І не знаю, чи зробила правильно, але обробила цибулю та часник колоїдною сіркою. І урожай був кращий, ніж завжди. Дякую.
Це гарний спосіб обробки. Сірка - фунгіцид та акарицид. Навряд чи вплине на урожайність (може бути збіг), але власне сірка необхідна їм як мікроелемент.
Вподобайка і підписка за чудову, грамотну, вишукану українську мову❤. Питання: Маю сульфат калію, який розчиняється з осадом навіть у гарячій воді😢, тому чи треба його окремо розчиняти, чи ні?
Калій сульфат добре розчиняється у воді. У вашому, мабуть, якісь домішки. Якщо осаду утворилось багато, можете відстояти і злити. Але він абсолютно не завадить (а, можливо, то якась інша сполука? можливо, кальцій сульфат?:))
@@2v4vomelnyk0v2v Вам ВЕЛИЧЕЗНА подяка, що не ігноруєте наші запитання❤❤❤.
СПАСИБІ ВАМ
Дякую😊
Дякую! Дуже вчасно
Підкажіть чи можна так підживити полуницю.Дякую
Добрий день, дякую за корисне відео😊 Скажіть, будь ласка, скільки разів потрібно робити таке підживлення часнику та цибулі, і який інтервал між підживленнями? Дякую.
Один раз. Якщо грунт кислий - це не ваш спосіб. Я завжди наголошую, що грунт у мене нейтральний, а місцями й слабколужний. До того ж, зараз у багатьох регіонах посуха, тому часник жовкне. А не від нестачі елементів живлення.
Дякую, за відповідь грунт у мене піщаний
Дякую за таке важливе відео, чи не пізно ним зараз підживити озиму цибулю і чи не занадто "кисле" воно для капусти білоголової та брокколі?
Для капусти кисле. У мене грунт слабколужний і вода така ж слабколужна, тому це не критично. А цибулю, на мою думку таким вже пізно підживлювати. Вона формує цибулину, тому незабаром фосфорно-калійне підживлення.
Дякую
Яка цінна інформація,дякую
Скажіть, будь ласка, чи треба добре проливати рослини спочатку просто водою? Чи можна одразу цим добривом?
Будь-яке добриво - тільки по добре зволоженому грунту. Зверніть увагу, що у мене грунт нейтральний, а місцями навіть слабколужний. Якщо у Вас раптом грунт кислий, то таке підживлення не для Вас. Крім того, цього року кілька разів повертаються заморозки, а таке пожовтіння (від морозу) ніяке підживлення не виправить.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую. Думала застосовувати його по капусті, бо не маю часнику
Доброго дня,
Корисне відео, дякую!
Скажіть, будь ласка, цибулю яка сіялась навесні в який період можна вже підживлювати?
Вітаю. Якщо Ви маєте на увазі цибулю, яка посіяна чорнушкою (насінням) на сіянку (ту, що маєте висаджувати наступного року), то її підживлювати взагалі не потрібно. А якщо маєте на увазі посадку навесні маленьких цибулинок (сіянки, яка була вирощена минулого року), то вже через два тижні після сходів треба підкормити.
@@2v4vomelnyk0v2v дякую)
Де купити всі ці елементи?
Доброго дня скажіть будь ласка сульфат амонію це аміачна селітра? Рада що є такий канал ,
Вітаю. На жаль, ні. Сульфат амонію має іншу назву сірчанокислий амоній. А аміачна селітра - це нітрат амонію. Якщо не маєте сульфату амонію, візьміть нітрат амонію, але вдвічі менше. Це трошки не те, але може бути у крайньому випадку.
@@2v4vomelnyk0v2v дуже вам вдячна зараз все записую і веду конспекти
Дуже дякую за таке цікаве і познавальне відео!!!
Я підживлюю свої рослини Майстром під корень, плантаіол по листях. Іноді окремо кальцій, сульфат магнію, бор.
Чи є у вас відео, як правильно потрібно вносити різні мікроелементи, скількі разів у сезон?
Дякую
Поки нема. Але буде обов'язково. Хоча я дотримуюсь тієї точки зору, що вносити більшість підживлень треба лише у критичні (пікові) періоди в житті рослин та при наявних дефіцитах.
Добрий день пані Оксано.А інші овочеві культури можна поливати,тим розчином, що часник і цибулю. Миру,спокою.Напишіть будь ласка.
Ні не потрібно
Підкажіть будь ласка,а магній сірчанокислий підійде,замість сульфату магнію,дякую.
Це одне йте ж). Просто одна назва - з радянських часів, а інша - латинізована і зараз вживається частіше.
Дякую за корисне відео. Чи можна замінити запропоноване Вами азотне добриво на карбамід?
В принципі - можна (при змішуванні в одному розчині одразу перед внесенням ніяких змін не відбудеться). Але карбамід почне "працювати" лише тоді, як температура грунту підніметься до +15-16 грвдусів. Краще замінити, ніж не підживлювати взагалі).
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую за відповідь.
Дуже вдячна Вам!Хочу запитати чи можна використати сульфат магнію з аптеки?
Абсолютно так. Тільки він дорожче обходиться.
Дякую!
Перший раз почула вас і відразу підписалась.
Дякую). Сподіваюсь бути Вам корисною
Героям Слава!
Доброго дня, приємно та корисно вас слухати, але підкажіть, будь ласка, де це все придбати? Живу в селі та ще і в районі, який межує і з рашкою і з Луганською областю. Успіхів вашому каналу та процвітання на рідній землі.
Мої вам вітання. У селі, звичайно, таке навряд чи придбаєш. У малих мстечках, як моє, зазвичай, є магазини для свдвників-городників. Там усе це є. Або переважна більшість. Усе це - добрива. Як крайній варіант там може бути добриво, яке називається "для часнику і цибулі". І хоча воно не зовсім збалансоване, та можна і ним, але кілька разів. Дякую Вам за відгук, за повсякденну мужність і стійкість. Усім нам Перемоги!
Пані Оксана дякую за корисні поради! Прослухала...буду вчитися..прийшов час займатися землею .як багато треба знати...Дякую! І ще питання. Відро на 10л?
Застерігаю вас, що для різних грунтів - різна концентрація. Усім решта - беріть на 10 л по чайній ложці усього.
@@2v4vomelnyk0v2v Дякую!
Я зрозуміла що кожного добрива треба брати по столовій ложці на 10 л води чи по чайній? Дякую за відповідь!
По чайній - універсальна кількість. Я готую розчин, беручи по столовій, а потім його розбавляю водою. У цьому році розбавляла тільки втричі, бо багато вимивається. Коли посушливо - розбавляю десь уп'ятеро. Мені так зручніше.
Вітаю! За агрономічними підручниками небажано змішувати сухі мінеральні добрива в одній ємності. Хто буде повторювати це пентосульфатне підживлення - будь ласка, розведіть послідовно хоча б 0,5 л води окремо кожне добриво. Не користуйтеся металевим посудом там, де є купороси.
Про купороси і металевий посуд - це матеріал шкільного курсу хімії. Про сумусність добрив: усі з прерахованих добрив абсолютно сумісні! Пента пишеться з літерою А:) Гарного дня!
Доброго дня,хочу у Вас запитати.Такі дощі зараз ідуть,можна зараз це зробити,тобто підживити?
Якщо дощі такі, як у нас - заливають, краще трохи перечекати. Здається, через день-два розвидниться
@@2v4vomelnyk0v2v ні у нас обіцяють ще цілу неділю.А часник дивлюся почав жовтіти на кончиках листя.
Тоді можна підживити позакоренево. Пожовтіння кінчиків - не завжди "голод". У мене пожовтіли кінчики після заморозку -5 ( навіть у теплиці вода вода замерзла). На той час час часник був підживлений, буйний і зелений ((. Днями буде відео про причини пожовтіння.
Доброго дня.Часник перед удобрюванням пролити водою?
Будь-які підживлення - тільки по добре вологому грунту. Минулого року, коли знімала це відео, було дуже мокро, дощі йшли безперестанку
@@2v4vomelnyk0v2v Дуже вдячна Вам,найкращого нам всім,мируі спокою!
Добрий день).Випатково потрапила на ваш канал,дуже сподобалась грунтовна інформація.
Скажіть,будь ласка,якщо при посадці часнику внесла трохи осіннього добрива щ вмістом калію і магнію,то не зашкодить рослині підживлення по цьому рецепту?Чи мода просто підживити азотним добривом?
Так. Можете підживити тільки азотом. Але я б використала саме сірковмісне азотне добриво - з огляду на мій грунт. Він у нас нейтральний, місцями до слабколужного. Сульфати його підкислюють значно краще, ніж селітри. А сама сірка потрібна цибулі й часнику. А Ви вже дивіться на свій грунт.
Скажіть будь ласка чи можна пролити таке удобрення по клубніці бо вся цибулька висаджена по клубні ці
Ні, не потрібно.
Сірка сіркова, рослинам не потрібно стільки сірки скільки ви вносите пропонуєте. Як що ви переживаєте за хлор вносьте з хлорідами гіпс. Він за зиму вимиє хлорі іон у нищі горізонти і буде вам ваша сірка.
Вам ніхто не заважає робити саме так, як ви й кажете. А я розповідаю про мою ситуацію, мої грунти (якщо ви щось про них знаєте). Для них гіпс протипоказаний.
Скажіть, будь ласка, після весняної посадки видно де не де після дощу канал по якому цибулина вийшла на поверхню грунту. Яка причина може бути?
Уточніть, будь ласка, що ви маєте на увазі "цибулина вийшла": вийшло зелене перо чи сама цибулинка виявилась на поверхні?
@@2v4vomelnyk0v2v вийшла сама цибулина
Це скільки слухать і осінь настане
👍💪✌
дякую, але хоч би трошки голосніше...
Все добре, тільки багато бесіди, дякую
Найкоротше - прочитати в книжці. Там ми обираємо тільки те, що хочемо. І ніяких чужих балачок. А ще короткі відео у ТікТоці. А тут ...вже вибачайте.
Добрий вечір! Зовсім випадково натрапила на Ваш канал, мушу зізнатися, що я вражена Вашими знаннямии і ккомпетентністю. Прошу поради щодо підживлення часнику: сульфат амонію можна використовувати на кислих грунтах? Ми нещодавно придбали ділянку і я підозрюю, що грунт кислий, бо росли хвощі, але зробити аналіз змоги немає, розкислення цьогоріч на жаль не змогли провести ми на Сумщині прикордоння. Наперед вдячна за відповідь
Для кислих грунтів сульфати взагалі не бажані, а сульфат амонію - особливо. Більшість з них підкислюють грунт. У більшості відео я не забуваю наголошувати, що у мене грунт нейтральний, місцями слабколужний. Для кислих грунтів перше підживлення краще нітратом амонію (аміачною селітрою) - менше підкислює. А найоптимальніше - два підживлення нітроамофоскою (у неї рН від нейтрального до слабколужного), а третє - попелом або монокалій фосфатом.
Тримайтеся. Бережіть себе.
@@2v4vomelnyk0v2v щиро дякую, тримаймося всі разом. Гарного мирного дня Вам. Слава Україні!