Discovering your IKIGAI

Поділитися
Вставка
  • Опубліковано 11 вер 2024

КОМЕНТАРІ • 27

  • @preprocessor
    @preprocessor  2 місяці тому +8

    Minden like, komment és megosztás közvetlenül a Preprocessor csatorna "koldus" metszetből való kilábalását segíti elő! 😇

    • @Vid.186
      @Vid.186 2 місяці тому

      @@preprocessor hajrá! 😃👍

  • @otordai
    @otordai 2 місяці тому +2

    Köszönöm. Kellemes hangszín, jók, hasznosak a könyvek. Segítsük a UA-cam algoritmust ezeket az értékeket egy "macskás" videok fölé emelni ezt a csatornát. A köszöneten túl, ezért írtam ezt a kommentet, mert alapból nem szoktam kommentelni.

    • @preprocessor
      @preprocessor  2 місяці тому

      Az internet világában elég ambiciózus cél a macskás videók fölé kerülni bármi mással, de álmodjunk nagyot! 😂 Köszönöm a támogatást!

  • @Vid.186
    @Vid.186 2 місяці тому +1

    Köszönöm a videót! 👍

  • @marknagy6551
    @marknagy6551 2 місяці тому +2

    Szuper videó lett!

  • @Hanh-Solo
    @Hanh-Solo Місяць тому

    Top Animation + Igaz az IKIGAI útja, csináld azt amit szeretsz, légy benne jó és segítsd a világot, a pénz pedig ezáltal idővel megtérül bőven. Csak előtte Hard times, be koldus xDD de, ez is kell hozzá. Ez a nehéz tanító időszak.

    • @preprocessor
      @preprocessor  Місяць тому +1

      "Hard times, be koldus" 🤣 Ebből muszáj lesz pólót csináltatnom...

    • @Hanh-Solo
      @Hanh-Solo Місяць тому

      @@preprocessor 🤣🤣🤣 Végem

  • @Cornflakes1111
    @Cornflakes1111 2 місяці тому +1

    Nahát ez klassz, és szép a grafika-anim :)

    • @preprocessor
      @preprocessor  2 місяці тому +1

      Köszi szépen - igyekeztem a prezentáció színvonalával megadni a tartalomnak minden esélyt a minél szélesebb terjedésre... 😊

  • @joshoka
    @joshoka 2 місяці тому

    Nagyon ügyes vagy!

  • @davidkiss6624
    @davidkiss6624 2 місяці тому +2

    🤞🤞

  • @gergopatka8467
    @gergopatka8467 2 місяці тому

    Tudom, hogy így több munka van vele, de jobban igényli a szervezetem az ilyen animációs videókat. Sokkal jobban fenntartja a figyelmet. :)

    • @preprocessor
      @preprocessor  2 місяці тому +2

      Örömmel hallom, ha betalálnak. És hát persze, pontosan ezért is teszem beléjük azt az enyhén szólva is "több" munkát! 😉 Ehhez kellett felvállalni (magam előtt is), hogy a könyvösszefoglalók az inkább egy podcast. Így az a vonal relatíve egyszerűbben fenntartható, és a háttérben meg szépen kiérlelődhetnek az ilyen minőségibb darabok... Köszi, hogy nézed őket! 👏

  • @geryxyz
    @geryxyz 2 місяці тому +1

    köszi a videót, esetleg arról nem találtál valamit hogy mi van azokban a metszetekben amik nem látszanak az ábrán?

    • @preprocessor
      @preprocessor  2 місяці тому +1

      Háhááá, és végre valaki, akinek feltűnik, hogy nem csak 4 darab kettes metszet létezik ám! 😅 Őszintén szólva gondoltam rá, hogy ezt is beleveszem - még az eredeti blogposztnál meg is rajzoltam a kis ellipsziseket hozzá (mert ugye körökkel nem lehet) - de aztán úgy voltam vele, hogy a célközönség szemszögéből már valószínűleg a klasszikus Venn diagram is bőven feszegeti a matek-tolerancia határokat... A két kimaradó kombó a szereted+fizetnek (de se nem értesz hozzá, se nem hasznos), amire én csak "politikus" zónaként gondolok, illetve a profi+hasznos (de se nem szereted, se nem fizetik), ami meg kb. a rabszolgaság. Szerintem a hétköznapi használathoz ezek a metszetek gond nélkül kihagyhatóak, de a teljesség kedvéért a kommentek között most már megtalálhatóak. 😉

  • @peterostorhazi8492
    @peterostorhazi8492 2 місяці тому

    Szép munka, remek animáció, hatásos és van mögötte tényleges mondanivaló.
    Én egy másik utat látok manifesztálódni a közvetlen környezetemben (és a saját esetemben is). Fiatalkorodban megszeretsz valamit, sokat csinálod és hamar a szenvedélyeddé válik. Majd elvégzed a megfelelő sulikat és egy diplomával a zsebedben beállsz egy multihoz, mint mérnök, pénzügyes, menedzser, stb. Szereted a munkád, egyre jobb vagy benne és pár év tapasztalatszerzés után már jó pozíciód és tűrhető fizud is lesz. De mi az utolsó puzzle darab? Hogyan lehet belépni középre? Hogy lesz egy ilyen ember munkája "társadalmilag hasznos", amire másoknak "szüksége van". Nagyon kíváncsi lennék a válaszra, már csak a saját életem szempontjából is. Mert már "majdnem" ott tartok, hogy érdemes felkelni reggel :)

    • @preprocessor
      @preprocessor  2 місяці тому +1

      Nyilván szubjektív, "hazabeszélő" válasz lesz, de én első körben azt mondanám, hogy taníts valahogy. Ha te már eleve szenvedély szinten vagy (vagyis szereted és értesz hozzá), ÉÉS fizetnek is neked érte (aminek köszönhetően sokkal könnyebb lesz másokat is meggyőznöd róla, hogy tényleg értesz hozzá), akkor biztos képes leszel megtalálni benne azokat a vonatkozásokat, amik másoknak is érdekesek lehetnek. És aztán képes leszel azokat úgy előadni, hogy a te lelkesedésed a hallgatóságra is átragadjon. Ez mellesleg a munkáltatódban és általában a piacon is egyre mélyebb bizalmat kelthet feléd, és kétség kívül több lehetőséghez vezet hosszú távon. Gondold végig, mi az a területedben, amit mindenkinek tudnia kéne? Ami egy kívülálló szemszögéből is hasznos lehetne? Milyen felismeréseid, AHA-pillanataid voltak, amik "behúztak"? És aztán ezeket szimplán oszd meg velünk többiekkel is. Társadalmi haszon pipa. 😉 Minden esetre köszönöm a kommentet, örülök, ha tetszett az animáció, és sok sikert a további reggeli kelésekhez!

    • @peterostorhazi8492
      @peterostorhazi8492 2 місяці тому

      @@preprocessor Tanítás. Nagyon érdekes ötlet. Ebből a szemszögből még nem is néztem a dolgokat, pedig van benne ráció. Sőt, mások elindítása egy úton tulajdonképpen indirekt módon is lehet hasznos: lehet, hogy ők teszik majd jobb hellyé a világot, a tiéd pedig a "kezdő lökés" megtisztelő feladata 🙂 Ezen még biztos agyalok majd. Köszönöm az ötletet és hogy nem sajnáltad a karaktert! 🙂

    • @vipcc459
      @vipcc459 Місяць тому

      Kedves Péter! Egyrészt egyetértek @prepocesssor válaszával, mint egy lehetséges megoldás, és egyben nagyon köszönöm a videót is!, amit már én is megosztottam több helyen.
      Egy másik megoldás, (pl. ez az én utam), hogy rájössz, hogy a szülői befolyás miatt lettél eleve mérnök,/ pénzügyes/stb. mert tényleg szeretted a matekot és a pratktikus megoldásokat, tehát tez volt a triviális választás. Aztán azért váltottál médiatervezésre 20 évig, mert az neked jobban tetszett, de igazából abban is azt szeretted legjobban, amikor az ügyfeleid és az általad vezetett emberek jólétéért tettél valamit, számok elemzésén alapuló stratégiák kidolgozása után. És akkor bevillan, hogy eredetileg pszichológus akartál lenni, mert már akkor is az emberek jobb létéért szerettél volna tenni valamit, de a család ezt a felvetésed azonnal lesöpörte az asztalról annak idején. És ezért egy hosszú médiás karrier után hirtelen rádöbbensz, hogy nem a média a lényeg, hanem tulajdonképpen egész életedben igazából valami mást szeretettél volna csinálni, és nincs jobb, mint embereknek segíteni jobban érezni magukat az életükben. És akkor lesz belőled coach, vezető fejlesztő, motivációszakértő, mentálhigiéniés szakember vagy bárki más, akinek semmi köze a korábbi iparágadhoz, csak az emberekhez, akik dolgozhatnak akármilyen iparágban. Kíváncsi lennék majd, neked mi lesz az utad.

  • @leventelaszlo3132
    @leventelaszlo3132 2 місяці тому

    A probléma csupan annyi, hogy a majmok szerettek egy bizonyos játékot játszani. a sikeresen megoldott feladatokért elkezdtek banánt kapni, majd mikor nem járt érte banán, már kevésbé szívesen csinálták, miélőtt a banánt kapták érte. meg hát van mikor az embert más dolgok foglalkoztatják mint amiért anno szenvedélyesen rajongott

    • @preprocessor
      @preprocessor  2 місяці тому +1

      Abban abszolút egyetértünk, hogy nagyon kell vigyázni, nehogy a pénz "megmérgezze" azt, amit amúgy is csinálna az ember. De szerintem abban is egyetérthetünk, hogy ha sikerül megtalálni a szenvedélyünk egy olyan vetületét, amiért még fizetnek is, az csak még jobbá teszi a dolgokat. A lényeg annyi lenne, hogy a szenvedélyünkön BELÜL maradjunk végig - ne kompromittáljuk magunkat a pénz miatt.
      Ami pedig a "más dolgok foglalkoztatnak" részt illeti: szerintem pont ezért nem jutnak el sokan sehova (képletesen... de na, érted). Fontos persze teret hagyni a hobbiknak, nem full gép üzemmódba kapcsolni és kiégni, tudni rugalmasnak lenni, követni az érdeklődéseinket, stb. De ha ezek mellett nincs egy elköteleződött irány, ami felé azért konzisztensen menetelünk, akkor ne csodálkozzunk, ha nem jutunk messzire.

    • @leventelaszlo3132
      @leventelaszlo3132 2 місяці тому

      @@preprocessor köszönöm a válaszod 😍

  • @korcsokroland5479
    @korcsokroland5479 2 місяці тому

    Algoritmust támogató komment

    • @preprocessor
      @preprocessor  2 місяці тому +1

      Algoritmust támogató kommenthez tartozó válasz és szív. 🙃