AI to miecz obosieczny. Jak wykorzystać jej moc i nie paść jej ofiarą? Aleksandra Przegalińska
Вставка
- Опубліковано 9 лют 2025
- W rozmowie z Aleksandrą Przegalińską, najważniejszą badaczką AI w Polsce, Paweł Kubisiak, redaktor naczelny MIT Sloan Management Review Polska, porusza najbardziej palące pytania dotyczące sztucznej inteligencji. Czy AI zabija kreatywność? Czy algorytmy stanowią zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa? A może sztuczna inteligencja stanie się narzędziem, które zrewolucjonizuje edukację i biznes? 🤖💡
🌍 O czym rozmawiamy?
• Deepfake i Griefboty: Jak AI zmienia nasze postrzeganie rzeczywistości?
• Przyszłość pracy: Czy AI zabierze nam miejsca pracy?
• Awatary w edukacji: Czy wirtualni nauczyciele mogą zastąpić wykładowców?
• AI w biznesie: Jak wdrożyć AI do organizacji i ją wykorzystać w codziennej pracy?
• Jakich kompetencji potrzebujemy aby skutecznie pracować z AI?
• Czego powinniśmy się obawiać i na co liczyć w związku z AI?
📚 Aleksandra Przegalińska opowiada także o swojej najnowszej książce „Przenikanie Umysłów”, napisanej z Tamillą Triantoro oraz… we współpracy ze sztuczną inteligencją! Dowiedz się, jak AI może stać się Twoim najlepszym asystentem i współpracownikiem! 🚀
#ai #sztucznainteligencja #praca #sztucznainteligencjawbiznesie #aleksandraprzegalinska #trendy #podcast #biznes #technologia
Aleksandra Przegalińska: www.kozminski....
Książka "Przenikanie umysłów": aibooks.pl/pro...
@MITSMRpl
Dowiedz się więcej o MIT Sloan Management Review Polska
Strona www: mitsmr.pl/
Strona www Ican Institute, wydawcy MITSMRpl: ican.pl/
Kanał ICAN Institute: / @ican_institute
LINKEDIN
/ mitsloanmanagementrevi...
/ ican-institute
FACEBOOK
/ mitsloanmanagementrevi...
/ icaninstitute
ja tak mam, mam taką obawę, że jak nie skorzystam z AI to stracę z oczu konkurencję która odjedzie mi zbyt daleko żeby kiedykolwiek dorównać produktywnością, biegłością używania i możliwościami zastosowania w rożnych dziedzinach w których zarabiam na przeżycie.
AD wdrożenia nowych technologii:
Strach przed AI, to nic w porównaniu do strachu przed inteligencją młodych żywych geniuszy, którzy krew i pod swoich przodków mają za nic.
Jeśli młodzi geniusze nie nauczą się szacunku do starszych pokoleń to ich dzieci, też nie będą szanować potu i krwi tak aroganckiego pokolenia.
Intuicja jaką ludzie w sobie wyrabiają latami doświadczeń i wysiłku przełamując własną psychikę i rutyny, jest wywalana do śmieci całe doświadczenia odchodzących pokoleń idzie do śmieci i następuje restart po zmianie kolejnego pokolenia.
Kolejnym minusem w podejściu młodych ludzi jest to że chcą wdrażać, zarabiać i zmieniać świat z jednej strony, a z drugiej lekką rączką wywalają z rynku tak szacunkowo co najmniej 50% swoich potencjalnych klientów.
Drugi minus taki że wywalają doświadczenia i wiedzę przodków i sami zaczynają wyważać drzwi otwarte już od wieków.
Systemy społeczne źle działają, głównie pod względem przekazu międzypokoleniowego. Błąd tkwi w założeniach cybernetycznych dotyczących zarządzania kapitałem ludzkim ( ludzką naturalną energią życiową ). Żadne pieniądze nie naprawią szkód baraku obecności rodziców w życiu rodzących i dojrzewających dzieci. Szkody spowodowane barakiem rodzica w życiu człowieka są nie do naprawienia w przyszłości.
Droga zyskownych konfliktów, to zła droga w przyszłość ! Czas coś z tym systemem zarządzania zasobami ludzkimi zrobić !
W ludzkich mózgach nie tak łatwo się aktualizuje system operacyjny , jak w komputerze który wystarczy wziąć kredyt kupić nowy komputer z nowym systemem.
Mózgu się tak łatwo nie wymienia t jedna strona medalu, a druga jest taka że zaciągnięte kredyty w przyszłości ktoś będzie musiał spłacić. Warto to sobie w końcu uświadomić. "
"Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" Coś w tej frazie jest, chyba warto się nad nią zastanowić ?
Od 5 do 20 lat ludzkość zbuduje AGI. W takim wypadku niezbędne będzie wprowadzenie rządu światowego, dochodu podstawowego oraz cyfrowego niewolnictwa. Nie będziesz mógł nic robić lub jakakolwiek czynność straci na znaczeniu włącznie z myśleniem.
Nie rozumiem ludzi zachwycających się AI. Obecnie używam tej technologii i jestem z nią zaznajomiony, jednak nie darzę jej optymizmu i czegoś dobrego dla ludzkości. Przyszłość będzie tak porąbana, że to się w głowie nie mieści.
Sztuczna inteligencja jest pasjonująca, a ludzka w wykonaniu Pani Aleksandry jeszcze bardziej. Najlepszego :)
Za 20 lat, radykalnie zmienisz zdanie.
@@JuraMalopolska raczej max za 2. Jeszcze w tym roku doświadczymy masowe zwolnienia.
@ gdyby to tylko o zwolnienia chodziło...
@@JuraMalopolska nie mówię tylko o zwolnieniach. Ale ogólnie o wyparciu człowieka intelektualnie, zidiocenie go, zabranie mu obszarów, gdzie mógł się wykazać intelektem czy kreatywnością. Piekło jakie rozpocznie się na ziemi będzie nie do zniesienia.
@ to 2 to przesadziłeś to będzie proces 20 do 50 lat....ale jeszcze tego dożyjemy.