Dziękuje za świetny test, doskonały dla niezamożnych ludzi, zamożni i tak kupią wszystkie, testowali pewnie już je sami wcześniej. Zastanawia mnie jak takie radio odbiera sygnał gdy nie trzyma go dłoń, ponieważ obudowa jest bardzo mała względem starszych radiostacji a już tamte starsze miały duże problemy z odbiorem samodzielnym bez przeciwwagi. Dobrego zdrowia .
Ja dopiszę że Maxon z oryginalną anteną potrzebuje bardzo przeciwwagi, nie testowałem z braku auta na jego blaszanym dachu ale na suchym stole drewnianym jest to spadek wielokrotny, bardzo, bardzo duży. Średnie sygnały nikną całkowicie. Nawet jeden metr przewodu podłączony do masy gniazda BNC bardzo pomaga w pracy na samodzielnym postoju. N allegro jeśli ktoś lubi oryginalne wyposażenie to są przeciwwagi do radiostacji wojskowej z pasma 37 MHz, są to trzy przewody o długości około 1,5 metra. Ale własnoręczne wykonanie będzie działać identycznie. Bardzo pomaga także zamontowanie anteny 27 MHz podłączonej do masy gniazda BNC. Jednak tak aby była nieco oddalona od ciała operatora by sienie odstrajała. Czym dłuższa tym lepsza i możliwie w dół ale nie ma dotykać ziemi i innych elementów przewodzących. Najskuteczniej z najprostszych sposobów jest położyć na suchym stole przewód 275 cm długości podłączony do masy gniazda BNC i ten przewód możliwie rozciągnąć jak najdalej od radia/anteny, trzymając samo radio jak najwyżej, ogromny przyrost sygnału, działa podobnie jak słabsza instalacja samochodowa. Dobrego zdrowia.
Polecam Thunderpole T-X, choć trzeba zapłacić cło itp., to ściągając z UK, uważam, że warto, bo mamy możliwość pracy w znacznie szerszym zakresie pracy niż PNI i JOPIX.
Nie pokazałeś co można zrobić z tym radiem troszkę je "podkręcając" w programie. Na pewno różnica w słyszalności byłaby lepsza, gdyby radio miało mały "tuning" modulacji. Co do tej drobnej różnicy mocy między Jopkiem a PNI, to prawdopodobnie też może być kwestia programowa.
Minęły 3 miesiące a ja dalej nie wiem co wybrać. Randy lepiej zbiera, co jest zaletą dla słabych sygnałów/przeszkodą dla dx-ów. PNI ma ładowanie usb, czego brakuje w Randy. Może zaszaleć z Randym i dokupic dodatkowe aku? tylko jak to ładować z solara w razie konieczności.
Tak się zastanawiam czy przy hipotetycznym czarnym scenariuszu np. stan wojenny, jakieś wyłączenie nam telefonów lub internetu. Co lepiej mieć do komunikacji z ludźmi czy PMR MOTOROLA T92 lub inny PMR, czy któryś ręczny CB pokazywany na tym filmie. Jestem całkiem zielony jeśli chodzi o łączności. Z którego urządzenia szybciej bym kogoś usłyszał w mieście. Pozdrawiam
Jeśli z rodziną na bliskie dystanse to wybrałbym PMR, ale jeśli z innymi ludzmi na wieksze odległosći to CB. Na stronie planawaryjny.com/ jest dużo informacji i ta strona ma sporą społeczność radiową na discordzie, telegramie i zello skupioną wokół łączności awaryjnej na CB i PMR
Sprawdź posiadam Randy 2 i w nim.na AM 3 waty fabrycznie, a FM 4 warty, ciekawi mnie czy Randy 3 tak samo ma, a ciekawi mnie czemu jest takie ograniczenie w AM i FM..
To jest ich ogromna zaleta. Na reszcie można podłączyć radio ładowarką od telefonu i nie trzeba kupować, składować i pchać do nich ogromnych ilości drogich i ciężkich baterii i akumulatorów. To jest radio na miarę 21 wieku. Jak chcesz, to możesz sobie zgrzać 7 eneloopów i włożyć do tego radia. Jest na YT film, jak gość taką "modyfikację" wykonał, radio ma wtedy chyba też nieco większą moc.
Na czas klęski li-ion to wada, na czas pokoju zaleta. Inna sprawa że kiedyś ludzie miel takie radio 20-30 lat sprawne, ponieważ wymieniali akumulatory, teraz chyba nie będzie wsparcia przez taki okres dla akumulatora. Nie każdy jest zamożny, dla wielu zakup takiego radia to oszczędzanie a zamożny kupi od razu kilkaset sztuk bo ci ubodzy pracują na niego, taki kapitalizm jest 'sprawiedliwy'. Więc pewnie będzie tak że po zużyciu się akumulatora trzeba iść po nową radiostację. Elektronicznie wszystkie te sprzęty od lat projektuje AI wiec parametry są doskonałe. Dawniej takie urządzenia łącznie projektowało kilka tysięcy osób, wiele pracy niewolniczej teraz głównie ludzie zajmują się obudową - jej kształtem. Wszystkie małe firmy bez AI zbankrutowały lata temu, zaczęło się od 1975-1980 roku. Ładowarka to zaleta ale dawniej tez były, lecz wtedy inna była mentalność ludzi i nikt nie chciał zrobić dla operatora niczego dobrego, zatem nie w było np. w pociągach gniazd ładujących dla urządzeń radiowych operatorów. Ogromnie inne jest podejście otoczenia a ładowarki są jak 50 lat temu, dawniej operatorowi wszyscy robili na złość a nie żeby montować gniazda ładujące w miejscach publicznych. Teraz te radiostacje pobierają znacznie mniej prądu podczas nasłuchu, często nie spełniają norm CB radio ale dziś nikogo to nie obchodzi, skorumpowane urzędy zaprzestały je badać. Dawniej urządzenia ręczne były rygorystycznie testowane, w Szwajcarii 90% urządzeń z USA odrzucano.
@@arkadiuszweiss wszystko zależy jak definiujemy to w razie W. Jeśli apokalipsę ze zniszczoną infrastrukturą na dekady to każde radio znajdzie sie w tej samej kiepskiej sytuacji. Jeśli chwilowa awaria to każde radio będzie równie dobre, ale jeśli jest to przejsciowe lub średniodługie, a my mamy ustandaryzowane zasilanie radia, latarek, telefonów, GPSów i innych urządzeń to radio ładowane z USB ma sens bo pasuje do reszty i nie trzeba specjalnie dla niego nosisz czy posiadać osobnej ładowarki. Teraz dziesiątki rodzajów urzadzeń są zasilane bądź ładowane przez USB wiec masz prawie pewność, że gdziekolwiek się znajdziesz dostaniesz kabel czy ładowarkę czy ogólnie możliwość naładowania. Najlepiej mieć i takie zasilani i takie ale dubluj wszystko...
@@karolguzik2683 Mowa o akumulatorkach o rozmiarze AA a nie bateriach, a dwa ogniwa 18650 są w technologii Li-Ion co oznacza iż takie ogniwa muszą posiadać zabezpieczenie przed nadmiernym wyładowaniem, natomiast wspomniane akumulatorki eneloop są ogniwami Ni-MH co oznacza że mogą być wyssane do zera i nic się im nie dzieje, ponadto takie akumulatorki (tak się chwali panasonic) mogą być ładowane około (w przypadku białych eneloopów) 2100 razy co jest w żaden sposób nieosiągalne dla ogniw Li-Ion.
Mam PNI. Kupiłem do samochodu, bo nie mam gdzie trzymać normalnego samochodowego radia. Odbiera bardzo dobrze, jeśli w ogóle ktoś nadaje, bo na 19 przeważnie grobowa cisza. A z ciekawostek - sprzęga się z moim odbiornikiem BT podłączonym do AUX, ale tylko przy nadawaniu, a niestety nie przy odbieraniu. Ściągnąłem sobie pełną instrukcję, ale nie znajduję takiej funkcji w radiu. W drugim samochodzie z fabrycznym odbiornikiem BT nic takiego nie ma miejsca.
@@pwolkowicki sprzęganie CB z BT podczas nadawania świadczy o niskiej klasie BT i jest to zjawisko bardziej niepożądane. Tu chodzi tylko o to że sygnał nadawczy wchodzi z butami na BT. Masz swoje radio na pewno w standardzie PL?
Marka kosztuje. Na UA-cam mozna znaleźć filmy jak sie podkreca presidenta, jesli nie da sie tego zrobic z pni to tu jest przewaga presidenta, ma ukryte menu które też daje wiecej mozliwosci. Jak bym mial kupić ręczniaka to tylko z wyszej półki inaczej to chyba nie ma sensu.
Aby sygnał zwiększyć o 1s moc trzeba zwiększyć 4-ro krotnie, wątpię aby można te radia podciągnąć do 16 W. Tylko zmiana anteny może coś poprawić plus testowane na innym filmie uziemienie.
@@SP3RMA123niech se grupa sama radia kupuje takie jakie ma ochotę. Poza tym jeśli miałbym tworzyć grupę np. rodzinną wolał bym PMR np. Motorole T82ex. Ręczne radia CB w kieszeni np. na klatce piersiowej robią się głuche bo antena jest za blisko ciała, do tego są dużo większe, anteny dłuższe i mniej poręczne.
Niestety pasmo CB słabo nadaje się do rozwiązań handy... Jak i mobilnych. Długość fali to 11m więc nawet antena polfalowa musi miec 5.5m. ogonek o długości ok 30cm ma znikomą sprawność... Tu polecam PMR ale najfajniej w handy sprawuje się pasmo 145MHz - ale tu oczywiście potrzebna licencja krotkofalarska. Z tym, że dziś nie da sie nie zdac egzaminu a koszt uruchomienia sie na Baofengu wraz z kosztem egzaminu jest mniejsza niz cena Jopixa 😊
Pozwólmy alanowi odejść... Hmm... Alan ma jedną potężną zaletę: mianowicie po wyczerpaniu akumulatorów można do niego wsadzić ogniwa paluszkowe i będzie działał, co w sytuacji kryzysowej daje mu wielką przewagę. Pozdrawiam serdecznie, Marcin ML550.
@@marcinnieszwiec6756 zgadza się choć też można tu dużo powiedzieć. Z odejściem mam na myśli to, że ta konstrukcja ma prawie 25 lat i do tego czasu Midland mógłby się ogarnąć z nowym modelem.
I możesz z niego gadać tylko posiadając licencję krótkofalarska, nawet na PMR nie wolno ci rozmawiać z niego poza tym kaczka to jedno z gorszych jakościowo radi dostępnych na rynku wobec czego nie da się tego porównać. Gdyby była produkowana z rygorem presidenta też kosztowała by z 600zl.
@@gotowy_sp9adc do słuchania nie potrzeba licencji a w bloku na parterze to zwykłe radio byle gdzie nie będzie odbierać. Nie mając licencji to tylko nasłuch zostaje 🤷 z kaczki jestem bardzo zadowolony jest w pełni rozlokowane i funkcja skanera jest super.
Prawda jest taka, że radio PNI które jest dwa razy tańsze od Randy III jest od niego lepsze o NRC i USB C. Ani Randy III ani Alan 42 nie mają tych funkcji. PNI HP82 jest pierwszym radiem ręcznym, które posiada NRC. Pan omawiając wady i zalety zręcznie omija te fakty tylko raz o tym wspominając, a jest to bardzo duża różnica. Randy III i Alan 42 to już starocie przez to, że nie mają NRC ani gniazda USB C.
Testowałem wiele radiotelefoników przenośnych cb, zasięg łączności zależy od wielu czynników wiadomo antena gra pierwsze skrzypce jeżeli chodzi odbiór i nadawanie ale przy dzisiejszych zakłóceniach z eteru większość sprzętu cb czy to ręczne czy bazowe ma ograniczony zasięg odbioru nawet jeśli słyszymy że niema na wskaźniku sygnału , nałożone jest tło szumu na tło sygnału 27 MHz i nie że to radio jest głuche czy to Randy czy Alan 38 czy PNI czy np inne przenośne. problem polega na tym że tło radiowe 27 MHz bardzo pjesy podatne na wszelkiego rodzaju emisję Z różnych wyższych częstotliwości Sprawdzone w 100 procentach w terenie , inna sprawa jest szum własny odbiornika gdzie tu zdecydowanie stare sprzęty wygraja z nowszymi sprzętami . W warunkach gdzie występuje tzw cisza radiowa i tło jest czyste można wiarygodnie sprawdzić zasięg urządzenia przenośnego że standardowa antena zamieniać na dłuższe s innych przypadkach npnw mieście lub ta gdzie występują różnego rodzaju emisję radiowe gsm zawsze problem my się pojawiają i zabawa w zasięg się skraca Znam przypadek że urządzenie przenośne podłączone pod antenę bazowa nie słyszy stacji mobilnej z 2 km przez zakłócenia gdzie na s metrze niema wskazań a szum eterowy jest ostry i tu jest zagadką może take cuda stwarzac gdzie ten sam radiotelefon odbiera na oryginalnej anteniew innym miejscu mobile z 7 km zrozumiale .Tak to jest że w dawnych czasach kilkanaście lat temu na sprzęcie przenośnym cb radio udawało się robić 10 km zasięgu że stacja bazową przy niezłej słyszalności dzisiaj to już jest problem sam z pamiętnym maycomem.ah 27 leciało że stacja bazową na wieżowcu 15 km na płaskim terenie antena 120 cm Niech ktoś dzisiaj na codzień zrobi Takie zasięgi to będzie lux Choć wSSB odbieram bazowe na ręcznym 50 km i zrozumiałe nie marzę o tym że mnie usłyszą w Direct przyziemna
Moim zdaniem szkoda kasy na coś takiego a pasmo cb teraz jest mało używane a nawet wcale ( jedyny sens widzę pomiędzy sąsiadami na pogawędki wieczorne i to cena powala )
Na 10 i 12 km też gadałem więc nie wiem czemu patrzysz tylko na wynik 3,5km. Weź też po uwagę że antena do cb powinna mieć 2.75m długość a jaka jest w tych radiach?
świetne porównanie. dzięki!
Dziękuję za test, właśnie myślałem które z tych radiotelefonów wybrać, teraz już wiem że President-a, odbiornik jest dla mnie najważniejszy.
Dziękuje za świetny test, doskonały dla niezamożnych ludzi, zamożni i tak kupią wszystkie, testowali pewnie już je sami wcześniej.
Zastanawia mnie jak takie radio odbiera sygnał gdy nie trzyma go dłoń, ponieważ obudowa jest bardzo mała względem starszych radiostacji a już tamte starsze miały duże problemy z odbiorem samodzielnym bez przeciwwagi.
Dobrego zdrowia .
Otóż stojąc na dachu samochodu Randy odbiera samodzielnie prawie tak samo z ręką jak bez, natomiast Jopix/PNI muszą być trzymane.
Dziękuję za te informację, na pewno bardzo wielu się przydadzą.
Ja dopiszę że Maxon z oryginalną anteną potrzebuje bardzo przeciwwagi, nie testowałem z braku auta na jego blaszanym dachu ale na suchym stole drewnianym jest to spadek wielokrotny, bardzo, bardzo duży. Średnie sygnały nikną całkowicie. Nawet jeden metr przewodu podłączony do masy gniazda BNC bardzo pomaga w pracy na samodzielnym postoju. N allegro jeśli ktoś lubi oryginalne wyposażenie to są przeciwwagi do radiostacji wojskowej z pasma 37 MHz, są to trzy przewody o długości około 1,5 metra. Ale własnoręczne wykonanie będzie działać identycznie. Bardzo pomaga także zamontowanie anteny 27 MHz podłączonej do masy gniazda BNC. Jednak tak aby była nieco oddalona od ciała operatora by sienie odstrajała. Czym dłuższa tym lepsza i możliwie w dół ale nie ma dotykać ziemi i innych elementów przewodzących. Najskuteczniej z najprostszych sposobów jest położyć na suchym stole przewód 275 cm długości podłączony do masy gniazda BNC i ten przewód możliwie rozciągnąć jak najdalej od radia/anteny, trzymając samo radio jak najwyżej, ogromny przyrost sygnału, działa podobnie jak słabsza instalacja samochodowa.
Dobrego zdrowia.
Czy na kanale pojawi się film o Randy III, mam na myśli ukryte menu itp?
ANL i Scan trzymasz i włącz
@@hugolapaz4085 uuu cenzura wjechała, nie można innego kanału polecać :)
A Randy vs Jerry jakieś różnice po za kolorem wyświetlacza i brakiem CTCSS w Jerry?
supcio, ale jestem ciekawy jak by wyszedł test Jopixa/HP82 z PMRka na takiej 3.5km odległości
Będzie test. PMR-PMR gadałem w tym miejscu gdzie sprawdzałem nadawanie więc na 3.5km poleciało
Polecam Thunderpole T-X, choć trzeba zapłacić cło itp., to ściągając z UK, uważam, że warto, bo mamy możliwość pracy w znacznie szerszym zakresie pracy niż PNI i JOPIX.
Mam Thunderpole T-X Wygląda podobnie jak nie tak samo, i działa świetnie. Pozdro
Z tego co wiem to to samo tylko ma zaprogramowany inaczej wyświetlacz
@@gotowy_sp9adc Z tego co się dowiedziałem to THUNDERPOLE T-X ma dodatkowe częstotliwości.
Hp 72 or hp 82?
Oo.. wieczorem se obejrzę 😉
Nie pokazałeś co można zrobić z tym radiem troszkę je "podkręcając" w programie. Na pewno różnica w słyszalności byłaby lepsza, gdyby radio miało mały "tuning" modulacji. Co do tej drobnej różnicy mocy między Jopkiem a PNI, to prawdopodobnie też może być kwestia programowa.
Tak więc nie ma co patrzeć na tę różnicę, jednak chciałem sprawdzić ile W leci z pakietu a nie z 12V
Minęły 3 miesiące a ja dalej nie wiem co wybrać. Randy lepiej zbiera, co jest zaletą dla słabych sygnałów/przeszkodą dla dx-ów. PNI ma ładowanie usb, czego brakuje w Randy. Może zaszaleć z Randym i dokupic dodatkowe aku? tylko jak to ładować z solara w razie konieczności.
Pierwszy. Zasłużony powrót na podium.
Tak się zastanawiam czy przy hipotetycznym czarnym scenariuszu np. stan wojenny, jakieś wyłączenie nam telefonów lub internetu. Co lepiej mieć do komunikacji z ludźmi czy PMR MOTOROLA T92 lub inny PMR, czy któryś ręczny CB pokazywany na tym filmie. Jestem całkiem zielony jeśli chodzi o łączności. Z którego urządzenia szybciej bym kogoś usłyszał w mieście.
Pozdrawiam
Jeśli z rodziną na bliskie dystanse to wybrałbym PMR, ale jeśli z innymi ludzmi na wieksze odległosći to CB. Na stronie planawaryjny.com/ jest dużo informacji i ta strona ma sporą społeczność radiową na discordzie, telegramie i zello skupioną wokół łączności awaryjnej na CB i PMR
Obydwa. Można mieć więcej niż jedno radio 😊
Wtedy nadawania jakąkolwiek radiostacją będzie surowo zabronione :)
Będzie test ze stacjaonarną/bazową antena? Ciekawie ile by zyskały.
właściwie to zasięg taki jak zwykłe cb. Na ręcznym podpiętym do bazowej gadam na 20km z mobilami. Dalej nie wpadła mi żadna rozmowa.
Niedługo kupuję reczniaka i mam pytanie. Czy w cenie PNI i Jopix (600 - 700zł) jest jeszcze jakieś inne cb radio ladowane USB?
niestety tylko te radia mają USB
@@gotowy_sp9adc dzięki, tak czy inaczej muszę jedno z nich kupić :)
Gdyby wpadło w Twoje ręce do przetestowania radio QYT CB-58, byłoby super. 73
Poluję na nie :)
Sprawdź posiadam Randy 2 i w nim.na AM 3 waty fabrycznie, a FM 4 warty, ciekawi mnie czy Randy 3 tak samo ma, a ciekawi mnie czemu jest takie ograniczenie w AM i FM..
Modulacja dodatnia. FM zawsze pokazuje prawidłową moc. AM sprawdza się z podaną modulacją bo zmodulowany AM "ma większą moc" niż sama nośna.
Rozumiem tylko bez sprawdzania w Randy 2 mam, inne radia cb mają po 4 Wat choć by Intek 520 plus..
Na zasilaniu ogniwami wewnętrznymi masz pełne 4 W mocy w AM ?
Te radia mają jedną wielka podstawową wadę, mianowicie nie można do nich założyć STANDARDOWYCH akumulatorków o rozmiarze AA np. eneloopów
To jest ich ogromna zaleta. Na reszcie można podłączyć radio ładowarką od telefonu i nie trzeba kupować, składować i pchać do nich ogromnych ilości drogich i ciężkich baterii i akumulatorów. To jest radio na miarę 21 wieku. Jak chcesz, to możesz sobie zgrzać 7 eneloopów i włożyć do tego radia. Jest na YT film, jak gość taką "modyfikację" wykonał, radio ma wtedy chyba też nieco większą moc.
Baterie AA... Wolałbym dwie sztuki aku 18650.
Na czas klęski li-ion to wada, na czas pokoju zaleta. Inna sprawa że kiedyś ludzie miel takie radio 20-30 lat sprawne, ponieważ wymieniali akumulatory, teraz chyba nie będzie wsparcia przez taki okres dla akumulatora. Nie każdy jest zamożny, dla wielu zakup takiego radia to oszczędzanie a zamożny kupi od razu kilkaset sztuk bo ci ubodzy pracują na niego, taki kapitalizm jest 'sprawiedliwy'. Więc pewnie będzie tak że po zużyciu się akumulatora trzeba iść po nową radiostację. Elektronicznie wszystkie te sprzęty od lat projektuje AI wiec parametry są doskonałe. Dawniej takie urządzenia łącznie projektowało kilka tysięcy osób, wiele pracy niewolniczej teraz głównie ludzie zajmują się obudową - jej kształtem. Wszystkie małe firmy bez AI zbankrutowały lata temu, zaczęło się od 1975-1980 roku.
Ładowarka to zaleta ale dawniej tez były, lecz wtedy inna była mentalność ludzi i nikt nie chciał zrobić dla operatora niczego dobrego, zatem nie w było np. w pociągach gniazd ładujących dla urządzeń radiowych operatorów. Ogromnie inne jest podejście otoczenia a ładowarki są jak 50 lat temu, dawniej operatorowi wszyscy robili na złość a nie żeby montować gniazda ładujące w miejscach publicznych.
Teraz te radiostacje pobierają znacznie mniej prądu podczas nasłuchu, często nie spełniają norm CB radio ale dziś nikogo to nie obchodzi, skorumpowane urzędy zaprzestały je badać. Dawniej urządzenia ręczne były rygorystycznie testowane, w Szwajcarii 90% urządzeń z USA odrzucano.
@@arkadiuszweiss wszystko zależy jak definiujemy to w razie W. Jeśli apokalipsę ze zniszczoną infrastrukturą na dekady to każde radio znajdzie sie w tej samej kiepskiej sytuacji. Jeśli chwilowa awaria to każde radio będzie równie dobre, ale jeśli jest to przejsciowe lub średniodługie, a my mamy ustandaryzowane zasilanie radia, latarek, telefonów, GPSów i innych urządzeń to radio ładowane z USB ma sens bo pasuje do reszty i nie trzeba specjalnie dla niego nosisz czy posiadać osobnej ładowarki. Teraz dziesiątki rodzajów urzadzeń są zasilane bądź ładowane przez USB wiec masz prawie pewność, że gdziekolwiek się znajdziesz dostaniesz kabel czy ładowarkę czy ogólnie możliwość naładowania. Najlepiej mieć i takie zasilani i takie ale dubluj wszystko...
@@karolguzik2683 Mowa o akumulatorkach o rozmiarze AA a nie bateriach,
a dwa ogniwa 18650 są w technologii Li-Ion co oznacza iż takie ogniwa muszą posiadać zabezpieczenie przed nadmiernym wyładowaniem,
natomiast wspomniane akumulatorki eneloop są ogniwami Ni-MH co oznacza że mogą być wyssane do zera i nic się im nie dzieje, ponadto takie akumulatorki (tak się chwali panasonic) mogą być ładowane około (w przypadku białych eneloopów) 2100 razy co jest w żaden sposób nieosiągalne dla ogniw Li-Ion.
Hej znasz się na tym jak widzę mam 650 zł co polecisz?
Jakby co to przypominam się że mam PNI Escort HP-62 - jakbyś chciał kiedyś przetestować to się możemy jakoś dogadać ;)
Pozdrawiam
ML1371
Może by porównać do Alana 42🤔 w sumie to praktycznie klon.
Mam PNI. Kupiłem do samochodu, bo nie mam gdzie trzymać normalnego samochodowego radia. Odbiera bardzo dobrze, jeśli w ogóle ktoś nadaje, bo na 19 przeważnie grobowa cisza. A z ciekawostek - sprzęga się z moim odbiornikiem BT podłączonym do AUX, ale tylko przy nadawaniu, a niestety nie przy odbieraniu. Ściągnąłem sobie pełną instrukcję, ale nie znajduję takiej funkcji w radiu. W drugim samochodzie z fabrycznym odbiornikiem BT nic takiego nie ma miejsca.
@@pwolkowicki sprzęganie CB z BT podczas nadawania świadczy o niskiej klasie BT i jest to zjawisko bardziej niepożądane. Tu chodzi tylko o to że sygnał nadawczy wchodzi z butami na BT. Masz swoje radio na pewno w standardzie PL?
Taka mala odleglosc i takie szumy ?
Eter był bardzo niespokojny. Lepiej. Włochów było słychać niż mnie
W Randym przytrzymaj długo nb/anl włączy się jeszcze jeden filtr ,,C "
Masz na myśli Hi cut?
@@gotowy_sp9adc nie, wyświetli się literka C na wyświetlaczu taka sama jak na przycisku niebieska
Naciśnij f i anl/nb
Nooo, katastrofy nie odnotowano - czyli jest ok :D
Radio president Randy III odwracasz anteną do dołu i klips zostaję przy pasku i po problemie
Marka kosztuje. Na UA-cam mozna znaleźć filmy jak sie podkreca presidenta, jesli nie da sie tego zrobic z pni to tu jest przewaga presidenta, ma ukryte menu które też daje wiecej mozliwosci. Jak bym mial kupić ręczniaka to tylko z wyszej półki inaczej to chyba nie ma sensu.
Ale w PNI możesz podkręcić modulację, co często daje dużo więcej jak podkręcenie mocy.
Aby sygnał zwiększyć o 1s moc trzeba zwiększyć 4-ro krotnie, wątpię aby można te radia podciągnąć do 16 W. Tylko zmiana anteny może coś poprawić plus testowane na innym filmie uziemienie.
Idzie podnieść moc i modulacje w rendym
Fajne porównanie.
Ja wolałem dorzucić 200 zł i kupiłem za 700zł Randego III z pełnym zestawem.
73
Ale jakbyś musiał kupić zestaw 4 takich dla grupy na jakiś wypad, to byś chyba zmienił zdanie hehe
@@SP3RMA123niech se grupa sama radia kupuje takie jakie ma ochotę. Poza tym jeśli miałbym tworzyć grupę np. rodzinną wolał bym PMR np. Motorole T82ex.
Ręczne radia CB w kieszeni np. na klatce piersiowej robią się głuche bo antena jest za blisko ciała, do tego są dużo większe, anteny dłuższe i mniej poręczne.
Niestety pasmo CB słabo nadaje się do rozwiązań handy... Jak i mobilnych. Długość fali to 11m więc nawet antena polfalowa musi miec 5.5m. ogonek o długości ok 30cm ma znikomą sprawność... Tu polecam PMR ale najfajniej w handy sprawuje się pasmo 145MHz - ale tu oczywiście potrzebna licencja krotkofalarska. Z tym, że dziś nie da sie nie zdac egzaminu a koszt uruchomienia sie na Baofengu wraz z kosztem egzaminu jest mniejsza niz cena Jopixa 😊
Pozwólmy alanowi odejść... Hmm... Alan ma jedną potężną zaletę: mianowicie po wyczerpaniu akumulatorów można do niego wsadzić ogniwa paluszkowe i będzie działał, co w sytuacji kryzysowej daje mu wielką przewagę. Pozdrawiam serdecznie, Marcin ML550.
@@marcinnieszwiec6756 zgadza się choć też można tu dużo powiedzieć. Z odejściem mam na myśli to, że ta konstrukcja ma prawie 25 lat i do tego czasu Midland mógłby się ogarnąć z nowym modelem.
500 i 1000 zł za cb😮 a ja za quaczenga dałem 150 z dodatkową anteną 😊
I możesz z niego gadać tylko posiadając licencję krótkofalarska, nawet na PMR nie wolno ci rozmawiać z niego poza tym kaczka to jedno z gorszych jakościowo radi dostępnych na rynku wobec czego nie da się tego porównać. Gdyby była produkowana z rygorem presidenta też kosztowała by z 600zl.
@@gotowy_sp9adc do słuchania nie potrzeba licencji a w bloku na parterze to zwykłe radio byle gdzie nie będzie odbierać. Nie mając licencji to tylko nasłuch zostaje 🤷 z kaczki jestem bardzo zadowolony jest w pełni rozlokowane i funkcja skanera jest super.
Też kupiłem takie,,, tylko że nie było w nim instrukcji obsługi i nie wiem jak ustawić
Prawda jest taka, że radio PNI które jest dwa razy tańsze od Randy III jest od niego lepsze o NRC i USB C. Ani Randy III ani Alan 42 nie mają tych funkcji. PNI HP82 jest pierwszym radiem ręcznym, które posiada NRC. Pan omawiając wady i zalety zręcznie omija te fakty tylko raz o tym wspominając, a jest to bardzo duża różnica. Randy III i Alan 42 to już starocie przez to, że nie mają NRC ani gniazda USB C.
Jestem w stanie znieść brak USB i NRC w Randym, ale głuchości odbiornika PNI nie jestem w stanie znieść.
Testowałem wiele radiotelefoników przenośnych cb, zasięg łączności zależy od wielu czynników wiadomo antena gra pierwsze skrzypce jeżeli chodzi odbiór i nadawanie ale przy dzisiejszych zakłóceniach z eteru większość sprzętu cb czy to ręczne czy bazowe ma ograniczony zasięg odbioru nawet jeśli słyszymy że niema na wskaźniku sygnału , nałożone jest tło szumu na tło sygnału 27 MHz i nie że to radio jest głuche czy to Randy czy Alan 38 czy PNI czy np inne przenośne. problem polega na tym że tło radiowe 27 MHz bardzo pjesy podatne na wszelkiego rodzaju emisję
Z różnych wyższych częstotliwości
Sprawdzone w 100 procentach w terenie , inna sprawa jest szum własny odbiornika gdzie tu zdecydowanie stare sprzęty wygraja z nowszymi sprzętami . W warunkach gdzie występuje tzw cisza radiowa i tło jest czyste można wiarygodnie sprawdzić zasięg urządzenia przenośnego że standardowa antena zamieniać na dłuższe s innych przypadkach npnw mieście lub ta gdzie występują różnego rodzaju emisję radiowe gsm zawsze problem my się pojawiają i zabawa w zasięg się skraca
Znam przypadek że urządzenie przenośne podłączone pod antenę bazowa nie słyszy stacji mobilnej z 2 km przez zakłócenia gdzie na s metrze niema wskazań a szum eterowy jest ostry i tu jest zagadką może take cuda stwarzac gdzie ten sam radiotelefon odbiera na oryginalnej anteniew innym miejscu mobile z 7 km zrozumiale .Tak to jest że w dawnych czasach kilkanaście lat temu na sprzęcie przenośnym cb radio udawało się robić 10 km zasięgu że stacja bazową przy niezłej słyszalności dzisiaj to już jest problem sam z pamiętnym maycomem.ah 27 leciało że stacja bazową na wieżowcu 15 km na płaskim terenie antena 120 cm
Niech ktoś dzisiaj na codzień zrobi
Takie zasięgi to będzie lux
Choć wSSB odbieram bazowe na ręcznym 50 km i zrozumiałe nie marzę o tym że mnie usłyszą w Direct przyziemna
Moim zdaniem szkoda kasy na coś takiego a pasmo cb teraz jest mało używane a nawet wcale ( jedyny sens widzę pomiędzy sąsiadami na pogawędki wieczorne i to cena powala )
Ale spierdolizna tylko 3km pole i ledwo dolatuje jakieś szumy ledwo slychac 😂
Na 10 i 12 km też gadałem więc nie wiem czemu patrzysz tylko na wynik 3,5km. Weź też po uwagę że antena do cb powinna mieć 2.75m długość a jaka jest w tych radiach?
No jak ktoś się nie zna i nie ma zielonego pojęcia o czym mówi ale uważa się za eksperta, to dobre radia nazwie "spierdolizna"
Wszystkie szumią,,, ha,ha
Każdy diesel dymi i każde radio szumi 😂
Strasznie szumią,, tragedia